Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Daniele Contrini sejrede på 2. etape

Daniele Contrini sejrede på 2. etape

11. juni 2006 17:480
I Schweiz Rundt vandt Daniele Contrini (Team LPR) i utrolig flot solosejr, da han kørte i mål mere end 5 minutter foran feltet på dagens etape i Schweiz Rundt.

Feltet tog en slapper og lod Daniele Contrini køre alene hjem. I feltet var der flere udbrudsforsøg, hvor ryttere prøvede at køre op til Contrini, det lykkedes dog ikke. I stedet tog Lampres Daniele Bennati sig af 2. pladsen, da feltet kom samlet til mål. Det var nok til, at italieneren kunne overtage førertrøjen fra verdensmesteren Tom Boonen (QuickStep).


Resultat af 2. etape
1 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R. 3.57.08 (39.446 km/t)
2 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 5.02
3 Erik Zabel (Ger) Team Milram
4 Aurelien Clerc (Swi) Phonak Hearing Systems
5 Sebastien Hinault (Fra) Credit Agricole
6 Luciano Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Prodir
7 Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
8 Bradley Mcgee (Aus) Française des Jeux
9 Rene Haselbacher (Aut) Gerolsteiner
10 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux
11 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R.
12 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
13 Luca Paolini (Ita) Liquigas
14 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prevoyance
15 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital
16 Karsten Kroon (Ned) Team CSC
17 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner
18 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC
19 Martin Elmiger (Swi) Phonak Hearing Systems
20 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom
21 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
22 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
23 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom
24 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
25 David Canada Gracia (Spa) Saunier Duval-Prodir
26 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
27 Gregory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems
28 Dario David Cioni (Ita) Liquigas 5.08
29 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
30 Bram Tankink (Ned) Quick Step-Innergetic
31 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic
32 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems
33 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom
34 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team
35 Michael Albasini (Swi) Liquigas
36 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas
37 Julian Dean (NZl) Credit Agricole
38 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto
39 Michele Maccanti (Ita) Team L.P.R.
40 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital
41 Christian Vandevelde (USA) Team CSC
42 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems
43 Giairo Ermeti (Ita) Team L.P.R.
44 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel-Euskadi
45 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
46 Lilian Jegou (Fra) Française des Jeux
47 Thomas Lovkvist (Swe) Française des Jeux
48 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
49 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
50 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
51 William Bonnet (Fra) Credit Agricole
52 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team
53 Man Beltran Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
54 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team
55 Robbie Mcewen (Aus) Davitamon-Lotto
56 Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole
57 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom
58 Giampaolo Caruso (Ita) Würth
59 Roger Beuchat (Swi) Team L.P.R.
60 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
61 Tom Boonen (Bel) Quick Step-Innergetic
62 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team
63 Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux
64 Mirko Celestino (Ita) Team Milram
65 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
66 Bjorn Schröder (Ger) Team Milram
67 Allan Davis (Aus) Würth
68 Steven De Jongh (Ned) Quick Step-Innergetic
69 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom
70 Allan Johansen (Den) Team CSC
71 Jan Ullrich (Ger) T-Mobile Team
72 Frank Schleck (Lux) Team CSC
73 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital
74 Enrico Poitschke (Ger) Team Milram
75 Jimmy Engoulvent (Fra) Credit Agricole
76 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
77 Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
78 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance
79 David Herrero Llorente (Spa) Euskaltel-Euskadi
80 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner
81 Axel Merckx (Bel) Phonak Hearing Systems
82 Unai Etxebarria Arana (Ven) Euskaltel-Euskadi
83 Renaud Dion (Fra) AG2R Prevoyance
84 Angel Vicioso Arcos (Spa) Würth
85 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital
86 Maxime Monfort (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
87 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel Pro Cycling Team
88 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R.
89 Andy Schleck (Lux) Team CSC
90 Marco Velo (Ita) Team Milram
91 Simone Cadamuro (Ita) Team Milram
92 Jan Boven (Ned) Rabobank
93 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank
94 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
95 Ralf Grabsch (Ger) Team Milram
96 Jose Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir
97 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
98 Andreas Klöden (Ger) T-Mobile Team
99 Christophe Riblon (Fra) AG2R Prevoyance
100 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole
101 David Etxebarria Alkorta (Spa) Würth
102 Alberto Fernandez (Spa) Saunier Duval-Prodir
103 Jose Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel-Euskadi
104 Matthew White (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
105 Vladimir Karpets (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
106 Johann Tschopp (Swi) Phonak Hearing Systems
107 Alberto Contador Velasco (Spa) Würth
108 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux
109 Geert Verheyen (Bel) Quick Step-Innergetic
110 Erki Putsep (Est) AG2R Prevoyance
111 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems
112 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
113 Koldo Gil Perez (Spa) Saunier Duval-Prodir
114 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
115 Jakob Piil (Den) Team CSC
116 Simon Gerrans (Aus) AG2R Prevoyance
117 Iker Flores Galarza (Spa) Euskaltel-Euskadi
118 Marcel Strauss (Swi) Gerolsteiner
119 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
120 Charles Wegelius (GBr) Liquigas
121 Jimmy Casper (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
122 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team
123 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team
124 Pieter Weening (Ned) Rabobank
125 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic
126 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
127 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
128 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole
129 Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner
130 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom
131 Joan Horrach Rippoll (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
132 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
133 Jorg Jaksche (Ger) Würth
134 David Navas Chica (Spa) AG2R Prevoyance
135 Michele Scarponi (Ita) Würth
136 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital
137 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
138 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance
139 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
140 Anthony Ravard (Fra) Bouygues Telecom
141 Isaac Galvez Lopez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
142 Jose A Redondo Ramos (Spa) Würth
143 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto
144 Jurge Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
145 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
146 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
147 Nick Nuyens (Bel) Quick Step-Innergetic
148 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
149 Juan Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
150 Leon Van Bon (Ned) Davitamon-Lotto
151 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
152 Michael Rasmussen (Den) Rabobank
153 Sebastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
154 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram
155 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne-Illes Balears
156 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC
157 Javier Meijas Leal (Spa) Saunier Duval-Prodir
158 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
159 Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom
160 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic
161 Andoni Aranaga Azkune (Spa) Euskaltel-Euskadi 6.04
162 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital 6.31
163 Yuri Metlushenko (Ukr) Team L.P.R.
164 Stefano Zanini (Ita) Liquigas
165 Gert Steegmans (Bel) Davitamon-Lotto 9.10
166 Bram De Groot (Ned) Rabobank
167 Thierry Marichal (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone

Samlet stilling efter 2. etape
1 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 7.53.12
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step-Innergetic 0.08
3 Michael Albasini (Swi) Liquigas 0.11
4 Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 0.12
5 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prevoyance
6 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
7 Martin Elmiger (Swi) Phonak Hearing Systems
8 Karsten Kroon (Ned) Team CSC
9 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
10 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
11 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
12 Gregory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems
13 David Canada Gracia (Spa) Saunier Duval-Prodir
14 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
15 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom
16 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R.
17 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0.14
18 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems 0.15
19 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole 0.16
20 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner 0.17
21 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team
22 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 0.18
23 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas
24 Allan Davis (Aus) Würth
25 Dario David Cioni (Ita) Liquigas
26 Bjorn Schröder (Ger) Team Milram
27 Giairo Ermeti (Ita) Team L.P.R.
28 Man Beltran Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
29 Thomas Lövkvist (Swe) Française des Jeux
30 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team
31 Mirko Celestino (Ita) Team Milram
32 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital
32 Enrico Poitschke (Ger) Team Milram
34 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
35 Giampaolo Caruso (Ita) Würth
36 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
37 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom
38 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team
38 Angel Vicioso Arcos (Spa) Würth
38 Bram Tankink (Ned) Quick Step-Innergetic
41 Christian Vande Velde (USA) Team CSC
42 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital
43 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank
44 Jan Ullrich (Ger) T-Mobile Team
45 Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole
46 Frank Schleck (Lux) Team CSC
47 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
48 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel Pro Cycling Team
49 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team
50 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole
50 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance
52 Allan Johansen (Den) Team CSC
53 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner
54 David Herrero Llorente (Spa) Euskaltel-Euskadi
54 Andy Schleck (Lux) Team CSC
56 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic
57 Isaac Galvez Lopez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
58 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
59 Axel Merckx (Bel) Phonak Hearing Systems
59 Koldo Gil Perez (Spa) Saunier Duval-Prodir
61 Unai Etxebarria Arana (Ven) Euskaltel-Euskadi
62 Ralf Grabsch (Ger) Team Milram
63 Marcel Strauss (Swi) Gerolsteiner
64 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital
65 Iker Flores Galarza (Spa) Euskaltel-Euskadi
65 David Etxebarria Alkorta (Spa) Würth
67 Jose Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir
68 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team
69 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance
70 Alberto Contador Velasco (Spa) Würth
70 Simon Gerrans (Aus) AG2R Prevoyance
72 Vladimir Karpets (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
73 Alberto Fernandez (Spa) Saunier Duval-Prodir
74 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
75 Pieter Weening (Ned) Rabobank
76 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
77 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
78 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC
79 Jorg Jaksche (Ger) Würth
80 Michele Scarponi (Ita) Würth
81 Michael Rasmussen (Den) Rabobank
81 Nick Nuyens (Bel) Quick Step-Innergetic
83 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R. 0.27
84 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 0.54
85 Erik Zabel (Ger) Team Milram 2.01
86 Aurelien Clerc (Swi) Phonak Hearing Systems 2.05
87 Luciano Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Prodir
88 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux
89 Sebastien Hinault (Fra) Credit Agricole
90 Rene Haselbacher (Aut) Gerolsteiner
91 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC
92 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital
93 Luca Paolini (Ita) Liquigas
94 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom
95 Bradley Mcgee (Aus) Française des Jeux
96 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner
97 Jose A Redondo Ramos (Spa) Würth 2.07
98 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team 2.11
99 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems
100 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
101 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic
102 Lilian Jegou (Fra) Française des Jeux
102 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom
104 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
105 Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux
106 Steven De Jongh (Ned) Quick Step-Innergetic
106 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom
108 Robbie Mcewen (Aus) Davitamon-Lotto
109 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel-Euskadi
110 Julian Dean (NZl) Credit Agricole
111 Simone Cadamuro (Ita) Team Milram
111 William Bonnet (Fra) Credit Agricole
113 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
114 Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
115 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto
116 Jan Boven (Ned) Rabobank
117 Roger Beuchat (Swi) Team L.P.R.
118 Geert Verheyen (Bel) Quick Step-Innergetic
119 Marco Velo (Ita) Team Milram
120 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
121 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
122 Maxime Monfort (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
123 Matthew White (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
124 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux
125 Renaud Dion (Fra) AG2R Prevoyance
126 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R.
127 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole
128 Erki Putsep (Est) AG2R Prevoyance
129 Leon Van Bon (Ned) Davitamon-Lotto
130 Andreas Klöden (Ger) T-Mobile Team
131 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
132 Jose Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel-Euskadi
133 Johann Tschopp (Swi) Phonak Hearing Systems
133 Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner
135 Joan Horrach Rippoll (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
135 Charles Wegelius (GBr) Liquigas
137 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
138 Jurge Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
139 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
140 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
141 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
142 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram
143 Sebastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
144 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
145 Juan Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
146 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne-Illes Balears
147 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto
148 Javier Meijas Leal (Spa) Saunier Duval-Prodir
149 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital 3.34
150 Stefano Zanini (Ita) Liquigas
151 Michele Maccanti (Ita) Team L.P.R. 5.51
152 Christophe Riblon (Fra) AG2R Prevoyance
153 Jakob Piil (Den) Team CSC
154 Jimmy Casper (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
155 David Navas Chica (Spa) AG2R Prevoyance
156 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital
156 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom
158 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
159 Anthony Ravard (Fra) Bouygues Telecom
160 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
161 Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom
162 Bram De Groot (Ned) Rabobank 6.13
163 Gert Steegmans (Bel) Davitamon-Lotto
164 Thierry Marichal (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 9.53
165 Jimmy Engoulvent (Fra) Credit Agricole 11.17
166 Andoni Aranaga Azkune (Spa) Euskaltel-Euskadi 12.13
167 Yuri Metlushenko (Ukr) Team L.P.R. 14.03

Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 40 pts
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step-Innergetic 25
3 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R. 25
4 Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 19
5 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 16
6 Erik Zabel (Ger) Team Milram 16
7 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prevoyance 15
8 Aurelien Clerc (Swi) Phonak Hearing Systems 13
9 Allan Davis (Aus) Würth 11
10 Sebastien Hinault (Fra) Credit Agricole 11
11 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 10
12 Luciano Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Prodir 10
13 Isaac Galvez Lopez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 9
14 Bjorn Schröder (Ger) Team Milram 8
15 Bradley Mcgee (Aus) Française des Jeux 8
16 Martin Elmiger (Swi) Phonak Hearing Systems 7
17 Rene Haselbacher (Aut) Gerolsteiner 7
18 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux 6
19 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R. 5
20 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 5
21 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir 4
22 Gregory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems 3
23 Luca Paolini (Ita) Liquigas 3
24 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team 2
25 Karsten Kroon (Ned) Team CSC 1
26 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 1

Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Jose A Redondo Ramos (Spa) Würth 13 pts
2 Michael Albasini (Swi) Liquigas 13
3 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R. 8
4 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems 8
5 Roger Beuchat (Swi) Team L.P.R. 2
6 Joan Horrach Rippoll (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 1
7 Bram De Groot (Ned) Rabobank 1

Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Team L.P.R. 23.37.09
2 Phonak Hearing Systems 3.03
3 Saunier Duval - Prodir
4 Lampre - Fondital 3.09
5 Caisse D'epargne-Illes Balears
6 Gerolsteiner
7 Team Csc
8 Team Milram 3.15
9 Ag2R Prevoyance
10 Credit Agricole
11 Euskaltel - Euskadi
12 Liquigas
13 Quick Step - Innergetic 3.21
14 Rabobank
15 Wurth Team
16 Discovery Channel Pro Cycling Te
17 T-Mobile Team
18 Bouygues Telecom 5.02
19 Cofidis, Le Credit Par Telephon 5.08
20 Francaise Des Jeux 6.55
21 Davitamon-Lotto 7.07
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro d'Italia(2.UWT) 09/05-31/05

Tour of Estonia(2.1) 28/05-30/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 28/05-31/05

Tour of Estonia(2.1) 28/05-30/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 28/05-31/05

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 31/05-07/06

Ronde van Limburg(1.1) 01/06

Course de la Paix Grand P...(2.NCUP) 04/06-07/06

Grosser Preis des Kantons...(1.1) 05/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NYE SKO? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER