Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Dansk sejr i GP Ringerike

Dansk sejr i GP Ringerike

08. juni 2008 14:260

5. etape i GP Ringerike sluttede med en dansk magtpræstation, da Daniel Kreutzfeldt (Team Odense Energi) snuppede en flot etapesejr foran Jonas Aaen (Team GLS Pakke Shop) og Roy Hegreberg (Team GLS - Pakke Shop).

Dagens etape startede, som de fire foregående med angreb i venstre og højre siden af vejen indtil 7 ryttere kom fri fra feltet. Det var Morten Hegreberg (Team Sparebanken Vest), Bjørn Hoeben (Van Hemert Group), Freddy Johansson (Pinarello RT), Jacob Nielsen (Glud & Marstrand Horsens), Kasper Jebjerg (Team Designa Køkken), Ivor Bruin (Van Vliet) samt Rasmus Fjordside (Team Kvickly Odder).

I hovedfeltet blev tempoet sat op, da den førende rytter Martin Prazdnovsky havde en dårlig dag, og da rytterne kom ind på de sidste små omgange i Hønefoss, der var de 7 udbrydere hentet, imens hovedfeltet var begyndt at blive reduceret.

Daniel Kreutzfeldt (Team Odense Energi) angreb med 2 omgange tilbage, og kørte helt fantastisk ind i mod målstregen. Martin Pedersen (Team GLS Pakke Shop) forsøgte at køre op til danskeren, som forleden vandt sølv i U23 DM i enkeltstart. Kreutzfeldt havde dog ikke tænkt sig at vente på GLS-rytteren og fortsatte ufortrødent og holdte hele vejen hjem til målstregen, hvor det altså blev til en stor triumf for Team Odense Energi, som iøvrigt er det eneste danske kontinentale hold, som har vundet en etapesejr i det norske etapeløb, og det eneste danske hold, som ikke skal deltage i årets Post Danmark Rundt.

Sejren betyder, at Daniel Kreutzfeldt scorer 8 UCI-point og vinder ungdomstrøjen i løbet. Samlet bliver Daniel Kreutzfeldt også bedste dansker på en 5. plads, og dermed bliver det til yderligere 10 UCI-point.

Samlet blev løbet vundet af svenske Fredrik Ericsson (Cykelcity.se).


Resultat af 5. etape
1 Daniel Kreutzfeldt - Team Odense Energi 3.58.41 (40.37 km/h)
2 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS - Pakke Shop 0.15
3 Roy Hegreberg - Team GLS - Pakke Shop
4 Lars Petter Nordhaug - Joker - Bianchi
5 Thomas Oredsson - Team Designa Køkken
6 Martin Pedersen - Team GLS - Pakke Shop
7 Johnny Hoogerland - Van Vliet - EBH Elshof
8 Fredrik Ericsson - Cykelcity.se
9 Daniel Foder - Team Løgstør - Cycling for Health
10 Sergey Firsanov - Rietumu Bank-Riga
11 Russel Downing - Pinarello Racing Team 0.18
12 Andreas Lindèn - Bergen CK MIX
13 Stian Remme - Team Sparebanken Vest
14 Even Sangnes - Team Trek - Adecco 0.32
15 Sondre G. Sørtveit - Team Sparebanken Vest 0.35
16 Lars Werenberg - Team Kvickly Odder 1.07
17 Geir Inge Berg - Sandnes SK 1.09
18 Bjorn Hoeben - Van Hemert Groep – De Jonge Renner 1.15
19 Joachim Bøhler - Joker - Bianchi 1.20
20 Christer Rake - Team Sparebanken Vest
21 Morten Hegreberg - Team Sparebanken Vest 1.25
22 Thomas Murray - Pinarello Racing Team 3.51
23 Alexander Kristoff - Joker - Bianchi 3.54
24 Malcolm Elliott - Pinarello Racing Team 4.33
25 Jan Erik Kooiman - Van Hemert Groep – De Jonge Renner
26 Thijs Van Amerongen - Van Vliet - EBH Elshof
27 Kristofers Racenajs - Rietumu Bank-Riga
28 Joost Van Leijen - Van Vliet - EBH Elshof 4.35
29 Michael Tronborg - Team Designa Køkken 5.37
30 Kasper Linde - Team Odense Energi
31 Michael Larsen - Team Odense Energi 5.39
32 Benjamin Justensen - Team Løgstør - Cycling for Health 6.44
33 Frederik Wilmann - Joker - Bianchi 7.17
34 Kjetil Erstås - Trondhjems Velocipedklub 7.38
35 Vegard Stake Laengen - Asker SK 7.40
36 Jarno Gmelich Meijling - Van Vliet - EBH Elshof
37 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens
38 Kristian Fløysvik - Sandnes SK
39 Allan Johansen - Team Designa Køkken 7.45
40 Lars Andersson - Team Trek - Adecco 8.46
41 Magnus Espeland - Nesset CK Elite
42 Anders Iversby Hvideberg - Team Sparebanken Vest
43 Frederik Krogh-Larsen - Nesset CK Elite 8.49
44 Otto Eikeset - Fana IL Sykke 8.51
45 Rudi Bredahl Nielsen - Team Kvickly Odder 9.20
46 Frode Solberg - Sandnes SK 9.23
47 Michael Mørkøv - Team GLS - Pakke Shop 9.25
48 Jorn Henrik Thoresen - Team Trek - Adecco
49 Lars Ove Thoresen - Team Trek - Adecco
50 Martin Hansen - Team Odense Energi
51 Andrew Roche - Pinarello Racing Team
52 Peter Williams - Pinarello Racing Team
53 Michael Hoem Brunsvik - Nesset CK Elite
54 Lars Ragnar Manengen - Lillehammer CK
55 Patrik Morèn - Bergen CK MIX
56 Tor Inge Espeland - Sandnes SK
57 Fredrik Johansson - Pinarello Racing Team
58 Simon Lerbech - Team Løgstør - Cycling for Health
59 Øystein Stake Laengen - Asker SK
60 Aleksejs Saramtoins - Rietumu Bank-Riga
61 Michael Reihs - Team Designa Køkken
62 Simon Borchmann - Team Kvickly Odder
63 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens
64 Rasmus Fjordside - Team Kvickly Odder
65 Jørgen Eide - Fana IL Sykke 10.27
66 Jaron Van Diermen - Van Hemert Groep – De Jonge Renner
67 Jonas Bjelkmark - Cykelcity.se 10.36
68 Martin Prazdnovsky - AC Sparta Praha 10.52
69 Jon Einar Bergsland - Team Skagerak KF 10.54
70 Joakim Prestmo - Trondhjems Velocipedklub 11.36
71 Håvard Nybø - Team Sparebanken Vest
72 Brian Vandborg - Team GLS - Pakke Shop 11.40
73 Michael Johansen - Team Løgstør - Cycling for Health
74 Andreas Frisch - Team Designa Køkken 11.51
75 Tommy Frengen Evensen - Trondhjems Velocipedklub
76 Torgeir Folkestad - Fana IL Sykke 11.57
77 Even Hersleth - Fana IL Sykke
78 Espen Skoglund - Nesset CK Elite 11.59
79 Jacob Kollerup - Team Løgstør - Cycling for Health
80 Arne Gunnar Ensrud - Lillehammer CK 12.02
81 Stian Sommerseth - Joker - Bianchi 12.06
82 Robert Österling - Cykelcity.se 12.12
83 Jahn Fredrik Nordaas - Team Skagerak KF 12.16
84 Bogdan Stoytchev - Team Nessebar 13.02
85 Ivor Bruin - Van Vliet - EBH Elshof 13.17
86 Kristopher Jordan - Asker SK 13.19
87 Mattias Svendsson - Asker SK
88 Marius Nyhammer - Bergen CK MIX 16.09
89 Johnny Van Diermen - Van Hemert Groep – De Jonge Renner 16.49
90 Lars Strand - Sandnes SK
91 Georgi Georgiev - Team Nessebar
92 Ole Eikeseth - Fana IL Sykke
93 Kristian Skou - Team Kvickly Odder 17.40
94 Michael Færk - Glud & Marstrand Horsens 17.47
95 Nicolaj Olesen - Glud & Marstrand Horsens
96 Kasper Eibye - Team Kvickly Odder
97 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi
98 Espen Halvorsen Bjørgan - Trondhjems Velocipedklub 21.36
99 Ola Inge Drøpping - Nesset CK Elite 22.56
100 Stanislav Zaraliev - Team Nessebar
101 Sebastian Balck - Bergen CK MIX 31.25
102 Jan Gunnars - Cykelcity.se
DNS Østen Bergum - SK Rye
DNF Svein Vold - Joker - Bianchi
DNF Johan Lindgren - Cykelcity.se
DNF Kalle Sandell - Cykelcity.se
DNF Ivan Seledkov - Rietumu Bank-Riga
DNF Magnus Darvell - Rietumu Bank-Riga
DNF Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken
DNF Jan Almblad - Team Løgstør - Cycling for Health
DNF Lars Ulrich - Team Odense Energi
DNF Tomas Hurby - AC Sparta Praha
DNF Martin Hebik - AC Sparta Praha
DNF Zdenek Krizek - AC Sparta Praha
DNF Ondrej Pavek - AC Sparta Praha
DNF Josef Soukup - AC Sparta Praha
DNF Johan Landstrom - Van Hemert Groep – De Jonge Renner
DNF Mike Terpstra - Van Hemert Groep – De Jonge Renner
DNF Tamas Lengyel - Team Sparebanken Vest
DNF Joar Hansen - Lillehammer CK
DNF Askild Vatnbakk Larsen - SK Rye
DNF Ole Jørgen Braaten - SK Rye
DNF Knut Jørgen Hope - SK Rye

Samlet slutstilling
1 Fredrik Ericsson - Cykelcity.se 21.30.45
2 Sergey Firsanov - Rietumu Bank-Riga 0.45
3 Johnny Hoogerland - Van Vliet - EBH Elshof 1.04
4 Stian Remme - Team Sparebanken Vest 1.07
5 Daniel Kreutzfeldt - Team Odense Energi 1.52
6 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS - Pakke Shop 2.06
7 Daniel Foder - Team Løgstør - Cycling for Health 2.07
8 Andreas Lindèn - Bergen CK MIX 2.10
9 Lars Petter Nordhaug - Joker - Bianchi 2.13
10 Martin Pedersen - Team GLS - Pakke Shop 2.15
11 Geir Inge Berg - Sandnes SK 3.01
12 Roy Hegreberg - Team GLS - Pakke Shop 3.49
13 Morten Hegreberg - Team Sparebanken Vest 4.02
14 Even Sangnes - Team Trek - Adecco 4.06
15 Lars Werenberg - Team Kvickly Odder 4.25
16 Russel Downing - Pinarello Racing Team 4.36
17 Thomas Oredsson - Team Designa Køkken 4.43
18 Bjorn Hoeben - Van Hemert Groep – De Jonge Renner 4.55
19 Joachim Bøhler - Joker - Bianchi 5.54
20 Christer Rake - Team Sparebanken Vest 7.08
21 Sondre G. Sørtveit - Team Sparebanken Vest 7.17
22 Thomas Murray - Pinarello Racing Team 8.06
23 Malcolm Elliott - Pinarello Racing Team 8.07
24 Frederik Wilmann - Joker - Bianchi 9.15
25 Jan Erik Kooiman - Van Hemert Groep – De Jonge Renner 9.23
26 Allan Johansen - Team Designa Køkken 9.37
27 Michael Tronborg - Team Designa Køkken 9.45
28 Martin Prazdnovsky - AC Sparta Praha 10.37
29 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 10.45
30 Michael Larsen - Team Odense Energi 11.22
31 Kjetil Erstås - Trondhjems Velocipedklub 11.56
32 Aleksejs Saramtoins - Rietumu Bank-Riga 12.05
33 Patrik Morèn - Bergen CK MIX 12.30
34 Jarno Gmelich Meijling - Van Vliet - EBH Elshof 12.59
35 Vegard Stake Laengen - Asker SK 13.23
36 Kristian Fløysvik - Sandnes SK 16.05
37 Jacob Kollerup - Team Løgstør - Cycling for Health 16.14
38 Michael Reihs - Team Designa Køkken 16.25
39 Otto Eikeset - Fana IL Sykke 16.42
40 Brian Vandborg - Team GLS - Pakke Shop 16.49
41 Michael Mørkøv - Team GLS - Pakke Shop 17.56
42 Torgeir Folkestad - Fana IL Sykke 19.48
43 Andrew Roche - Pinarello Racing Team 20.03
44 Frederik Krogh-Larsen - Nesset CK Elite 20.18
45 Michael Johansen - Team Løgstør - Cycling for Health 20.21
46 Jahn Fredrik Nordaas - Team Skagerak KF 20.46
47 Benjamin Justensen - Team Løgstør - Cycling for Health 20.49
48 Fredrik Johansson - Pinarello Racing Team 20.54
49 Jonas Bjelkmark - Cykelcity.se 21.20
50 Anders Iversby Hvideberg - Team Sparebanken Vest 21.50
51 Lars Ragnar Manengen - Lillehammer CK 22.29
52 Thijs Van Amerongen - Van Vliet - EBH Elshof 22.47
53 Simon Lerbech - Team Løgstør - Cycling for Health 23.16
54 Stian Sommerseth - Joker - Bianchi 24.13
55 Bogdan Stoytchev - Team Nessebar 24.14
56 Alexander Kristoff - Joker - Bianchi 27.34
57 Peter Williams - Pinarello Racing Team 29.26
58 Michael Færk - Glud & Marstrand Horsens 30.51
59 Tor Inge Espeland - Sandnes SK 31.27
60 Jon Einar Bergsland - Team Skagerak KF 34.34
61 Øystein Stake Laengen - Asker SK 35.58
62 Jørgen Eide - Fana IL Sykke 36.27
63 Arne Gunnar Ensrud - Lillehammer CK 36.33
64 Martin Hansen - Team Odense Energi 36.42
65 Michael Hoem Brunsvik - Nesset CK Elite 37.02
66 Andreas Frisch - Team Designa Køkken 37.15
67 Magnus Espeland - Nesset CK Elite 37.27
68 Robert Österling - Cykelcity.se 37.33
69 Simon Borchmann - Team Kvickly Odder 39.06
70 Joakim Prestmo - Trondhjems Velocipedklub 39.13
71 Kristofers Racenajs - Rietumu Bank-Riga 39.29
72 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens
73 Rudi Bredahl Nielsen - Team Kvickly Odder 39.39
74 Marius Nyhammer - Bergen CK MIX 39.42
75 Ivor Bruin - Van Vliet - EBH Elshof 40.02
76 Even Hersleth - Fana IL Sykke 42.21
77 Lars Andersson - Team Trek - Adecco 42.23
78 Rasmus Fjordside - Team Kvickly Odder 42.26
79 Johnny Van Diermen - Van Hemert Groep – De Jonge Renner 42.29
80 Nicolaj Olesen - Glud & Marstrand Horsens 42.38
81 Kasper Linde - Team Odense Energi 43.51
82 Jaron Van Diermen - Van Hemert Groep – De Jonge Renner 45.21
83 Lars Ove Thoresen - Team Trek - Adecco 45.24
84 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi 47.54
85 Frode Solberg - Sandnes SK 48.06
86 Tommy Frengen Evensen - Trondhjems Velocipedklub 50.01
87 Jorn Henrik Thoresen - Team Trek - Adecco 50.28
88 Håvard Nybø - Team Sparebanken Vest 51.48
89 Kristian Skou - Team Kvickly Odder 52.20
90 Kasper Eibye - Team Kvickly Odder 52.56
91 Georgi Georgiev - Team Nessebar 54.32
92 Mattias Svendsson - Asker SK 55.22
93 Sebastian Balck - Bergen CK MIX 56.15
94 Lars Strand - Sandnes SK
95 Ole Eikeseth - Fana IL Sykke 57.53
96 Joost Van Leijen - Van Vliet - EBH Elshof 58.32
97 Kristopher Jordan - Asker SK 58.35
98 Espen Skoglund - Nesset CK Elite 59.18
99 Jan Gunnars - Cykelcity.se 1.02.40
100 Ola Inge Drøpping - Nesset CK Elite 1.06.42
101 Stanislav Zaraliev - Team Nessebar 1.07.07
102 Espen Halvorsen Bjørgan - Trondhjems Velocipedklub 1.07.43

Pointkonkurrencen:
1 Bjorn Hoeben - Van Hemert Groep – De Jonge Renner 19 pts
2 Morten Hegreberg - Team Sparebanken Vest 12
3 Benjamin Justensen - Team Løgstør - Cycling for Health 6
4 Brian Vandborg - Team GLS - Pakke Shop 4
5 Peter Williams - Pinarello Racing Team 3
6 Roy Hegreberg - Team GLS - Pakke Shop 2
7 Aleksejs Saramtoins - Rietumu Bank-Riga 2
8 Kristofers Racenajs - Rietumu Bank-Riga 2
9 Thomas Oredsson - Team Designa Køkken 1
10 Christer Rake - Team Sparebanken Vest 1
11 Sondre G. Sørtveit - Team Sparebanken Vest 1
12 Rasmus Fjordside - Team Kvickly Odder 1

Bjergkonkurrencen:
1 Benjamin Justensen - Team Løgstør - Cycling for Health 16 pts
2 Bjorn Hoeben - Van Hemert Groep – De Jonge Renner 10
3 Russel Downing - Pinarello Racing Team 5
4 Sergey Firsanov - Rietumu Bank-Riga 4
5 Johnny Hoogerland - Van Vliet - EBH Elshof 4
6 Daniel Kreutzfeldt - Team Odense Energi 4
7 Daniel Foder - Team Løgstør - Cycling for Health 4
8 Peter Williams - Pinarello Racing Team 4
9 Fredrik Ericsson - Cykelcity.se 4
10 Brian Vandborg - Team GLS - Pakke Shop 4
11 Martin Prazdnovsky - AC Sparta Praha 3
12 Lars Petter Nordhaug - Joker - Bianchi 3
13 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS - Pakke Shop 2
14 Aleksejs Saramtoins - Rietumu Bank-Riga 2
15 Ivor Bruin - Van Vliet - EBH Elshof 2
16 Thomas Oredsson - Team Designa Køkken 2
17 Morten Hegreberg - Team Sparebanken Vest 1
18 Frederik Wilmann - Joker - Bianchi 1
19 Stian Sommerseth - Joker - Bianchi 1

U23 konkurrencen:
1 Daniel Kreutzfeldt - Team Odense Energi 21.32.37
2 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS - Pakke Shop 0.14
3 Andreas Lindèn - Bergen CK MIX 0.18
4 Christer Rake - Team Sparebanken Vest 5.16
5 Sondre G. Sørtveit - Team Sparebanken Vest 5.25
6 Jan Erik Kooiman - Van Hemert Groep – De Jonge Renner 7.31
7 Patrik Morèn - Bergen CK MIX 10.38
8 Jarno Gmelich Meijling - Van Vliet - EBH Elshof 11.07
9 Vegard Stake Laengen - Asker SK 11.31
10 Frederik Krogh-Larsen - Nesset CK Elite 18.26
11 Jahn Fredrik Nordaas - Team Skagerak KF 18.54
12 Fredrik Johansson - Pinarello Racing Team 19.02
13 Jonas Bjelkmark - Cykelcity.se 19.28
14 Thijs Van Amerongen - Van Vliet - EBH Elshof 20.55
15 Alexander Kristoff - Joker - Bianchi 25.42
16 Peter Williams - Pinarello Racing Team 27.34
17 Michael Færk - Glud & Marstrand Horsens 28.59
18 Tor Inge Espeland - Sandnes SK 29.35
19 Øystein Stake Laengen - Asker SK 34.06
20 Jørgen Eide - Fana IL Sykke 34.35
21 Arne Gunnar Ensrud - Lillehammer CK 34.41
22 Michael Hoem Brunsvik - Nesset CK Elite 35.10
23 Andreas Frisch - Team Designa Køkken 35.23
24 Ivor Bruin - Van Vliet - EBH Elshof 38.10
25 Lars Andersson - Team Trek - Adecco 40.31
26 Johnny Van Diermen - Van Hemert Groep – De Jonge Renner 40.37
27 Nicolaj Olesen - Glud & Marstrand Horsens 40.46
28 Jaron Van Diermen - Van Hemert Groep – De Jonge Renner 43.29
29 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi 46.02
30 Frode Solberg - Sandnes SK 46.14
31 Tommy Frengen Evensen - Trondhjems Velocipedklub 48.09
32 Kristian Skou - Team Kvickly Odder 50.28
33 Sebastian Balck - Bergen CK MIX 54.23
34 Ole Eikeseth - Fana IL Sykke 56.01
35 Kristopher Jordan - Asker SK 56.43
36 Espen Skoglund - Nesset CK Elite 57.26
37 Ola Inge Drøpping - Nesset CK Elite 1.04.50
38 Stanislav Zaraliev - Team Nessebar 1.05.15
39 Espen Halvorsen Bjørgan - Trondhjems Velocipedklub 1.05.51

Holdkonkurrencen:
1 Team GLS - Pakke Shop 64.40.25
2 Team Sparebanken Vest 2.07
3 Joker - Bianchi 5.43
4 Pinarello Racing Team 12.39
5 Team Designa Køkken 13.29
6 Team Løgstør - Cycling for Health 19.24
7 Van Vliet - EBH Elshof 25.35
8 Rietumu Bank-Riga 25.52
9 Team Odense Energi 28.59
10 Bergen CK MIX 34.39
11 Van Hemert Groep – De Jonge Renner 39.48
12 Cykelcity.se 41.47
13 Sandnes SK 42.21
14 Team Sparebanken Vest 58.26
15 Team Kvickly Odder 1.04.23
16 Fana IL Sykke 1.04.47
17 Glud & Marstrand Horsens 1.07.42
18 Nesset CK Elite 1.26.37
19 Trondhjems Velocipedklub 1.33.00
20 Asker SK 1.36.33
21 Team Nessebar 2.03.10

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour de Pologne(2.UWT) 05/08-09/08

Tour de Pologne(2.UWT) 05/08-09/08

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 06/08

Czech Tour(2.1) 06/08-09/08

HAMMER Limburg(2.1) 07/08-09/08

Tour de l'Ain(2.1) 07/08-09/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 08/08

Milano-Sanremo(1.UWT) 08/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 09/08

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE