Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Endnu en etapesejr til Astana i Dauphine

Endnu en etapesejr til Astana i Dauphine

17. juni 2007 17:210
Sidste etape af Critérium du Dauphiné Libéré blev kørt fra Valloire til Annecy over 129 km. Etapen blev præget af et 8-mandsudbrud med Egoi Martínez (Discovery Channel), Fabian Wegmann (Gerolsteiner), Maxim Iglinsky (Astana), Philippe Gilbert (Française Des Jeux), Manuel Quinziato (Liquigas), Kevin Seeldraeyers (Quickstep-Innergetic), Enrico Franzoi (Lampre-Fondital) og den norske sprinter Thor Hushovd (Crédit Agricole).

De 8 ryttere havde på et tidspunkt godt 2 minutter ned til feltet, men på vejs over dagens stigninger blev udbryderne stille og roligt kørt ind af favorit-feltet, som blev anført af AG2r og løbets førende rytter Christophe Moreau (Ag2r Prévoyance).

På den næstsidste stigning forsøgte Laurent Lefèvre (Bouygues Telecom) at køre væk fra favoritterne, men kort før toppen måtte han også se sig hentet af favoritterne. På vej opad stigningen satte Leonardo Piepoli (Saunier Duval) et højt tempo og på den våde nedkørsel forsøgte Saunier Duval-rytteren et angreb.

Det lykkedes dog ikke Piepoli at komme afgørende fri. Derefter fulgte en række angreb Denis Menchov (Rabobank) og Cadel Evans (Predictor-Lotto). Levi Leipheimer (Discovery Channel) angreb med 5 km til mål, og det så lovende ud, men på vej rundt i en rundkørsel styrtede amerikaneren på de regnvåde veje og ramte en kantsten. Han kom dog tilbage på cyklen, men imens havde Alexandre Vinokourov (Astana) angrebet, og ingen i favoritfeltet kunne svare igen på dette angreb, dermed kunne Astana vinde endnu en etapesejr i dette års Dauphiné Libéré.

Alexandre Vinokourov vandt etapen med godt et halvt minut ned til Oscar Pereiro (Caisse d’Espargne) og Cadel Evans (Predictor Lotto). Team CSCs David Zabriskie sad med favoritterne hjem og forsvarede dermed top 5 placeringen.

Samlet vinder Christophe Moreau (Ag2r Prévoyance) foran Cadel Evans (Predictor-Lotto) og Andrey Kashechkin (Astana).


Resultat af 7. etape
1 Alexander Vinokourov - Astana 2.55.33 (44.09 km/t)
2 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 0.37
3 Cadel Evans - Predictor-Lotto
4 Denis Menchov - Rabobank
5 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital
6 Manuel Beltrán - Liquigas
7 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance
8 José Antonio Redondo - Astana
9 Andrey Kashechkin - Astana
10 Alberto Contador - Discovery Channel
11 Sergio Paulinho - Discovery Channel
12 Volodimir Gustov - Team CSC
13 David Zabriskie - Team CSC
14 Levi Leipheimer - Discovery Channel
15 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir
16 Antonio Colom - Astana 0.46
17 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance 0.37
18 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 1.39
19 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
20 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi
21 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom
22 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne
23 Haimar Zubeldia - Euskaltel-Euskadi
24 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
25 Sébastien Joly - Française Des Jeux 2.11
26 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
27 Sandy Casar - Française Des Jeux
28 Igor Antón - Euskaltel-Euskadi
29 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne
30 Maxim Iglinsky - Astana 2.14
31 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 2.58
32 Pieter Weening - Rabobank
33 Christian Vande Velde - Team CSC
34 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
35 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic
36 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
37 Sylvain Chavanel - Cofidis
38 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
39 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 5.08
40 Frantisek Rabon - T-Mobile
41 Guido TrentiN - Saunier Duval-Prodir
42 Matej Jurco - Milram
43 Josep Jufré - Predictor-Lotto
44 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
45 Nicki Sørensen - Team CSC
46 Frederik Willems - Liquigas
47 Julien Loubet - Ag2r Prévoyance
48 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance
49 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir
50 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
51 Markus Fothen - Gerolsteiner
52 André Greipel - T-Mobile
53 Leonardo Duque - Cofidis
54 David Millar - Saunier Duval-Prodir
55 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
56 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 6.08
57 Heinrich Haussler - Gerolsteiner
58 Grischa Niermann - Rabobank
59 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
60 Scott Davis - T-Mobile
61 Stephan Schreck - T-Mobile 9.00
62 Staf Scheirlinckx - Cofidis
63 Mauro Da Dalto - Liquigas
64 Florent Brard - Caisse d'Epargne
65 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom
66 Bram De Groot - Rabobank 11.10
67 Marcel Sieberg - Milram
68 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi
69 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir
70 Stef Clement - Bouygues Telecom
71 Sebastian Siedler - Milram
72 Mickaël Delage - Française Des Jeux
73 Benjamin Noval - Discovery Channel
74 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne
75 Marcus Ljungqvist - Team CSC
76 Egoi Martínez - Discovery Channel
77 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
78 Christophe Edaleine - Crédit Agricole
79 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic
80 Fabian Wegmann - Gerolsteiner
81 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi
82 Thor Hushovd - Crédit Agricole
83 Manuel Quinziato - Liquigas
84 Serguei Ivanov - Astana
85 Guennadi Mikhailov - Astana
86 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
87 Nick Nuyens - Cofidis
88 Rik Verbrugghe - Cofidis
89 Stéphane Augé - Cofidis
90 Morris Possoni - Lampre-Fondital
91 Iñigo Cuesta - Team CSC
92 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic 12.38
93 Fabio Sacchi - Milram 15.30
94 Peter Wrolich - Gerolsteiner
95 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
96 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic
97 Andy Flickinger - Bouygues Telecom
98 Blaise Sonnery - Ag2r Prévoyance
99 Dominique Cornu - Predictor-Lotto
100 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic
101 Matej Mugerli - Liquigas
102 Steve Morabito - Astana
103 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner 15.33
104 Anthony Charteau - Crédit Agricole
105 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux
106 Björn Leukemans - Predictor-Lotto
107 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto
108 Bradley Wiggins - Cofidis
109 Andriy Grivko - Milram 23.45
110 Volodymyr Dyudya - Milram
111 Magnus Backstedt - Liquigas
112 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi
113 Unai Uribarri - Euskaltel-Euskadi
114 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi


Udgået
DNF Rémi Pauriol - Crédit Agricole
DNF Pieter Mertens - Predictor-Lotto
DNF Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
DNF Tom Boonen - Quickstep-Innergetic
DNF Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic


Samlet slutstilling
1 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 29.50.35
2 Cadel Evans - Predictor-Lotto 0.14
3 Andrey Kashechkin - Astana 1.27
4 Denis Menchov - Rabobank 1.52
5 David Zabriskie - Team CSC 2.16
6 Alberto Contador - Discovery Channel 4.24
7 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 5.00
8 Manuel Beltrán - Liquigas 5.01
9 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 5.17
10 Sylvain Chavanel - Cofidis 5.38
11 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 5.52
12 Volodimir Gustov - Team CSC 5.53
13 Bernhard Kohl - Gerolsteiner 6.52
14 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom 7.14
15 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne 7.49
16 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 8.01
17 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 8.02
18 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance 8.06
19 Haimar Zubeldia - Euskaltel-Euskadi 8.10
20 Alexander Vinokourov - Astana 9.47
21 Sandy Casar - Française Des Jeux 9.51
22 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 10.21
23 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne 11.49
24 Levi Leipheimer - Discovery Channel 12.46
25 Maxim Iglinsky - Astana 13.17
26 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 14.46
27 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 15.56
28 Egoi Martínez - Discovery Channel 17.48
29 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 18.58
30 Pieter Weening - Rabobank 19.11
31 José Antonio Redondo - Astana 19.16
32 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 19.24
33 Iñigo Cuesta - Team CSC 22.10
34 Matej Jurco - Milram 24.33
35 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 24.47
36 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir 24.55
37 Igor Antón - Euskaltel-Euskadi 24.58
38 Anthony Charteau - Crédit Agricole 25.31
39 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 25.40
40 Sergio Paulinho - Discovery Channel 27.32
41 Frantisek Rabon - T-Mobile 27.48
42 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 28.17
43 Markus Fothen - Gerolsteiner 28.19
44 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 28.25
45 Leonardo Duque - Cofidis 28.30
46 Antonio Colom - Astana 29.14
47 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 31.05
48 Guido TrentiN - Saunier Duval-Prodir 31.22
49 Fabian Wegmann - Gerolsteiner 31.54
50 Nicki Sørensen - Team CSC 32.43
51 Grischa Niermann - Rabobank 33.01
52 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir 33.44
53 Scott Davis - T-Mobile 34.16
54 David Millar - Saunier Duval-Prodir 36.08
55 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 37.04
56 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 38.26
57 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom 39.17
58 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi 39.21
59 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic 40.51
60 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 42.16
61 Stef Clement - Bouygues Telecom 42.51
62 Rik Verbrugghe - Cofidis 44.22
63 Benjamin Noval - Discovery Channel 44.45
64 Sébastien Joly - Française Des Jeux 45.11
65 Frederik Willems - Liquigas 46.51
66 Manuel Quinziato - Liquigas 47.18
67 Christian Vande Velde - Team CSC 49.20
68 Matej Mugerli - Liquigas 50.18
69 Morris Possoni - Lampre-Fondital 50.20
70 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 50.24
71 Mickaël Delage - Française Des Jeux 50.39
72 Serguei Ivanov - Astana 51.24
73 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 52.22
74 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 54.53
75 Christophe Edaleine - Crédit Agricole 57.13
76 Mauro Da Dalto - Liquigas 59.09
77 Andriy Grivko - Milram 59.18
78 Staf Scheirlinckx - Cofidis 1.00.56
79 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 1.01.01
80 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 1.01.47
81 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance 1.02.24
82 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner 1.03.06
83 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 1.04.12
84 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne 1.05.49
85 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 1.07.14
86 Stephan Schreck - T-Mobile 1.08.50
87 Bram De Groot - Rabobank 1.10.45
88 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux 1.10.50
89 Josep Jufré - Predictor-Lotto 1.11.25
90 Thor Hushovd - Crédit Agricole 1.11.44
91 Blaise Sonnery - Ag2r Prévoyance 1.12.36
92 Peter Wrolich - Gerolsteiner 1.12.44
93 Marcus Ljungqvist - Team CSC 1.13.09
94 Florent Brard - Caisse d'Epargne 1.13.25
95 Bradley Wiggins - Cofidis 1.14.27
96 Julien Loubet - Ag2r Prévoyance 1.17.20
97 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic 1.20.26
98 Guennadi Mikhailov - Astana 1.20.42
99 Marcel Sieberg - Milram 1.22.07
100 Steve Morabito - Astana 1.22.10
101 André Greipel - T-Mobile 1.24.05
102 Unai Uribarri - Euskaltel-Euskadi 1.24.52
103 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 1.25.29
104 Stéphane Augé - Cofidis 1.26.36
105 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic 1.27.42
106 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 1.27.58
107 Andy Flickinger - Bouygues Telecom 1.30.13
108 Fabio Sacchi - Milram 1.31.33
109 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi 1.32.03
110 Sebastian Siedler - Milram 1.33.20
111 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 1.33.30
112 Nick Nuyens - Cofidis 1.35.56
113 Volodymyr Dyudya - Milram 1.39.24
114 Magnus Backstedt - Liquigas 1.42.03


Slutstillingen i pointkonkurrencen

1 Alexander Vinokourov - Astana 70 pts
2 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 67
3 Cadel Evans - Predictor-Lotto 49
4 Andrey Kashechkin - Astana 48
5 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 43
6 Levi Leipheimer - Discovery Channel 38
7 Denis Menchov - Rabobank 35
8 David Zabriskie - Team CSC 34
9 Leonardo Duque - Cofidis 33
10 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 28
11 José Antonio Redondo - Astana 28
12 Egoi Martínez - Discovery Channel 26
13 Maxim Iglinsky - Astana 25
14 Antonio Colom - Astana 25
15 Bradley Wiggins - Cofidis 25
16 Stef Clement - Bouygues Telecom 24
17 Thor Hushovd - Crédit Agricole 23
18 Manuel Beltrán - Liquigas 22
19 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 20
20 Alberto Contador - Discovery Channel 17
21 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 16
22 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom 16
23 Igor Antón - Euskaltel-Euskadi 16
24 Sylvain Chavanel - Cofidis 14
25 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 14
26 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 14
27 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 13
28 Matej Mugerli - Liquigas 13
29 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux 13
30 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 12
31 David Millar - Saunier Duval-Prodir 11
32 André Greipel - T-Mobile 11
33 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 10
34 Haimar Zubeldia - Euskaltel-Euskadi 10
35 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 10
36 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 10
37 Anthony Charteau - Crédit Agricole 9
38 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 9
39 Sebastian Siedler - Milram 9
40 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 8
41 Nick Nuyens - Cofidis 8
42 Manuel Quinziato - Liquigas 7
43 Peter Wrolich - Gerolsteiner 7
44 Sébastien Joly - Française Des Jeux 6
45 Marcel Sieberg - Milram 6
46 Sergio Paulinho - Discovery Channel 5
47 Volodimir Gustov - Team CSC 4
48 Bernhard Kohl - Gerolsteiner 4
49 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 4
50 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne 4
51 Volodymyr Dyudya - Milram 4
52 Rik Verbrugghe - Cofidis 3
53 Pieter Weening - Rabobank 2
54 Markus Fothen - Gerolsteiner 2
55 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 2
56 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 2
57 Sandy Casar - Française Des Jeux 1


Slutstillingen i bjergkonkurrencen
1 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 126 pts
2 Morris Possoni - Lampre-Fondital 88
3 Egoi Martínez - Discovery Channel 86
4 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 73
5 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 65
6 Maxim Iglinsky - Astana 59
7 Bernhard Kohl - Gerolsteiner 59
8 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom 52
9 Alexander Vinokourov - Astana 49
10 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 46
11 Cadel Evans - Predictor-Lotto 42
12 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 42
13 David Zabriskie - Team CSC 35
14 Igor Antón - Euskaltel-Euskadi 33
15 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 29
16 Levi Leipheimer - Discovery Channel 28
17 Denis Menchov - Rabobank 27
18 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 26
19 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 24
20 Alberto Contador - Discovery Channel 23
21 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne 23
22 Manuel Beltrán - Liquigas 22
23 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 20
24 Haimar Zubeldia - Euskaltel-Euskadi 18
25 Antonio Colom - Astana 17
26 Sylvain Chavanel - Cofidis 14
27 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 13
28 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 12
29 Leonardo Duque - Cofidis 12
30 Andrey Kashechkin - Astana 11
31 Stef Clement - Bouygues Telecom 10
32 Matej Mugerli - Liquigas 10
33 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 9
34 Anthony Charteau - Crédit Agricole 9
35 Frederik Willems - Liquigas 9
36 Magnus Backstedt - Liquigas 8
37 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 8
38 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom 8
39 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 7
40 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 6
41 Thor Hushovd - Crédit Agricole 6
42 José Antonio Redondo - Astana 4
43 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 4
44 Manuel Quinziato - Liquigas 3
45 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 3
46 Mickaël Delage - Française Des Jeux 3
47 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 2
48 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic 2
49 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 2
50 Bram De Groot - Rabobank 2
51 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 1
52 Matej Jurco - Milram 1
53 Sébastien Joly - Française Des Jeux 1
54 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 1
55 Guennadi Mikhailov - Astana 1
56 Stéphane Augé - Cofidis 1


Slutstillingen i holdkonkurrencen
1 Astana 89.44.17
2 Discovery Channel Pro Cycling Team 0.19
3 Euskaltel-Euskadi 4.36
4 AG2r Prévoyance 7.04
5 Team CSC 7.24
6 Caisse d'Epargne 11.28
7 Bouygues Telecom 13.51
8 Crédit Agricole 16.00
9 Predictor-Lotto 24.49
10 Française des Jeux 25.39
11 Saunier Duval-Prodir 27.22
12 Liquigas 37.07
13 Rabobank 38.39
14 Gerolsteiner 44.53
15 Cofidis-Le Crédit par Téléphone 47.48
16 Lampre-Fondital 1.01.43
17 T-Mobile Team 1.39.58
18 Quickstep-Innergetic 1.53.18
19 Team Milram 1.53.38

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

Gent-Wevelgem In Flanders...(1.WWT) 11/10

Gent-Wevelgem(1.UWT) 11/10

Memorial Rik Van Steenbergen(1.1) 11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger