Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Fantastisk CSC-sejr i Paris-Nice

Fantastisk CSC-sejr i Paris-Nice

14. marts 2007 16:050

Team CSCs Alexandr Kolobnev vandt i dag en fantastisk flot etapesejr, da han vandt 3. etape af ProTour løbet Paris-Nice. Alexandr Kolobnev var i udbrud i over 200 kilometer.

Et 4-mandsudbrud angreb allerede 2 kilometer efter masterstarten. De fire ryttere fandt ind i et godt samarbejde. De fire ryttere var Fabio Baldato (Lampre), Alexandr Kolobnev (Team CSC), Heinrich Hassler (Gerolsteiner) og Nicolas Vogondy (Agritubel).

De fire ryttere arbejde godt sammen og på et tidspunkt havde de over 10 minutter ned til feltet. Det resulterede også i, at feltet måtte ud på hårdt arbejde for at hente udbruddet ind. Da der manglede 30 kilometer af etapen var forspringet nede på 3 minutter, og dermed lignede det en massespurt.

Men med 10 kilometer igen ville Alexandr Kolobnev det anderledes. Han angreb fra udbrydergruppen. På dette tidspunkt havde udbryderne ikke mere end 40 sekunder ned til feltet.

Kolobnev var dog stærk, og han holdte fast i forspringet og sejrede med 12 sekunder ned til feltet. I feltet massespurt havde Tom Boonen (QuickStep) dog ikke lige opdaget, at feltet ikke havde fået hentet CSC-rytteren, derfor jublede han, da han troede, at han havde vundet etapen.

Den tidligere verdensmester måtte dog nøjes med 2. pladsen på etapen foran Daniele Bennati (Lampre-Fondital).


Resultat af 2. etape
1 Alexandr Kolobnev - Team CSC 4.59.35 (43.159 km/t)
2 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 0.12
3 Daniele Bennati - Lampre-Fondital
4 Mathew Hayman - Rabobank
5 Jean-Patrick Nazon - Ag2r Prévoyance
6 Luca Paolini - Liquigas
7 Mirco Lorenzetto - Milram
8 Mikel Gaztañaga Echeverria - Agritubel
9 Josep Jufré - Predictor-Lotto
10 Romain Feillu - Agritubel
11 Aaron Kemps - Astana
12 Alan Pérez - Euskaltel-Euskadi
13 Guennadi Mikhailov - Astana
14 Tyler Farrar - Cofidis
15 Freddy Bichot - Agritubel
16 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
17 Alberto Ongarato - Milram
18 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne
19 Jakob Piil - T-Mobile
20 Francisco José Ventoso - Saunier Duval-Prodir
21 Heinrich Haussler - Gerolsteiner
22 Michael Barry - T-Mobile
23 Jurgen Van den Broeck - Predictor-Lotto
24 Chris Horner - Predictor-Lotto
25 William Bonnet - Crédit Agricole
26 Igor Abakoumov - Astana
27 Roman Kreuziger - Liquigas
28 Yaroslav Popovych - Discovery Channel
29 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi
30 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom
31 Roy Sentjens - Predictor-Lotto
32 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom
33 Alberto Contador - Discovery Channel
34 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir
35 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis
36 Roger Hammond - T-Mobile
37 Marcus Burghardt - T-Mobile
38 Volker Ordowski - Gerolsteiner
39 Sebastian Siedler - Milram
40 Thomas Fothen - Gerolsteiner
41 Dmitriy Muravyev - Astana
42 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
43 Luke Roberts - Team CSC
44 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
45 Igor Astarloa - Milram
46 Christian Vande Velde - Team CSC
47 Philippe Gilbert - Française Des Jeux
48 Patrik Sinkewitz - T-Mobile
49 Patxi Vila - Lampre-Fondital
50 Yuriy Krivtsov - Ag2r Prévoyance
51 Pieter Weening - Rabobank
52 Juan Antonio Flecha - Rabobank
53 Bobby Julich - Team CSC
54 David Millar - Saunier Duval-Prodir
55 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi
56 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
57 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance
58 Benoît Joachim - Astana
59 Xavier Florencio - Bouygues Telecom
60 Fränk Schleck - Team CSC
61 Matthias Russ - Gerolsteiner
62 Kasper Klostergård - Team CSC
63 Bert Roesems - Predictor-Lotto
64 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
65 Maxim Iglinsky - Astana
66 Franco Pellizotti - Liquigas
67 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi
68 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
69 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
70 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
71 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne
72 Davide Rebellin - Gerolsteiner
73 Oliver Zaugg - Gerolsteiner
74 Bert Grabsch - T-Mobile
75 David Loosli - Lampre-Fondital
76 Marcus Zberg - Gerolsteiner
77 Cadel Evans - Predictor-Lotto
78 Iban Velasco Murillo - Euskaltel-Euskadi
79 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi
80 Gerben Löwik - Rabobank
81 Stijn Devolder - Discovery Channel
82 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
83 Nicolas Jalabert - Agritubel
84 Eduardo Gonzalo - Agritubel
85 Matteo Tosatto - Quickstep-Innergetic
86 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir
87 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
88 David López García - Caisse d'Epargne
89 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
90 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic
91 Murilo Fischer - Liquigas
92 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital
93 Sébastien Joly - Française Des Jeux
94 Andy Schleck - Team CSC
95 Maxime Monfort - Cofidis
96 Matej Mugerli - Liquigas
97 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital
98 Markel Irizar - Euskaltel-Euskadi
99 Mario Aerts - Predictor-Lotto
100 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
101 Joost Posthuma - Rabobank


Samlet stilling efter 3. etape
1 Franco Pellizotti - Liquigas 13.32.59 (43.032km/h)
2 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 0.02
3 David Millar - Saunier Duval-Prodir 0.06
4 Roman Kreuziger - Liquigas 0.07
5 Sébastien Joly - Française Des Jeux 0.08
6 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne
7 Francisco José Ventoso - Saunier Duval-Prodir 0.10
8 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 0.11
9 Joost Posthuma - Rabobank
10 Murilo Fischer - Liquigas 0.13
11 Davide Rebellin - Gerolsteiner
12 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 0.14
13 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom
14 Sylvain Chavanel - Cofidis 0.15
15 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi
16 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital
17 Jurgen Van den Broeck - Predictor-Lotto
18 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne 0.16
19 Igor Astarloa - Milram
20 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne
21 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 0.18
22 Alexandr Kolobnev - Team CSC
23 Patxi Vila - Lampre-Fondital 0.19
24 Patrik Sinkewitz - T-Mobile
25 Tyler Farrar - Cofidis 0.20
26 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 0.21
27 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
28 William Bonnet - Crédit Agricole 0.22
29 Fränk Schleck - Team CSC 0.23
30 Nicolas Jalabert - Agritubel 0.24
31 Patrick Calcagni - Liquigas 0.25
32 Juan Antonio Flecha - Rabobank
33 Alberto Contador - Discovery Channel
34 Levi Leipheimer - Discovery Channel 0.26
35 Luca Paolini - Liquigas 0.27
36 Philippe Gilbert - Française Des Jeux
37 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir
38 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
39 Maxim Iglinsky - Astana 0.29
40 Bobby Julich - Team CSC
41 Cadel Evans - Predictor-Lotto 0.31
42 Thomas Fothen - Gerolsteiner
43 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
44 Luke Roberts - Team CSC 0.32
45 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne
46 Maxime Monfort - Cofidis 0.33
47 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
48 Sandy Casar - Française Des Jeux
49 Igor Abakoumov - Astana
50 Didier Rous - Bouygues Telecom
51 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 0.34
52 Simon Gerrans - Ag2r Prévoyance
53 Stijn Devolder - Discovery Channel
54 David Zabriskie - Team CSC
55 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi
56 Tom Danielson - Discovery Channel
57 Jean-Patrick Nazon - Ag2r Prévoyance 0.35
58 Andy Schleck - Team CSC
59 Nicolas Vogondy - Agritubel
60 Chris Horner - Predictor-Lotto
61 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
62 Markel Irizar - Euskaltel-Euskadi 0.37
63 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
64 Roy Sentjens - Predictor-Lotto
65 Romain Feillu - Agritubel
66 Yuriy Krivtsov - Ag2r Prévoyance 0.38
67 Gregory Henderson - T-Mobile
68 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
69 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 0.39
70 Amaël Moinard - Cofidis
71 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
72 Dmitriy Muravyev - Astana
73 Mathew Hayman - Rabobank 0.40
74 Josep Jufré - Predictor-Lotto
75 Christian Vande Velde - Team CSC
76 Pieter Weening - Rabobank
77 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic
78 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
79 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom 0.41
80 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir
81 Xavier Florencio - Bouygues Telecom
82 Aaron Kemps - Astana
83 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 0.42
84 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 0.43
85 Bert Roesems - Predictor-Lotto 0.44
86 David López García - Caisse d'Epargne
87 Matej Mugerli - Liquigas 0.45
88 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom
89 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
90 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 0.46
91 Steve Zampieri - Cofidis
92 Oliver Zaugg - Gerolsteiner 0.47
93 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 0.48
94 Roger Hammond - T-Mobile
95 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance 0.49
96 Anthony Charteau - Crédit Agricole
97 Axel Merckx - T-Mobile
98 Freddy Bichot - Agritubel 0.50
99 Matthias Russ - Gerolsteiner
100 Jakob Piil - T-Mobile
101 José Antonio Redondo - Astana 0.51
102 Mario Aerts - Predictor-Lotto
103 Michael Barry - T-Mobile
104 Nicolas Crosbie - Bouygues Telecom
105 Marcus Burghardt - T-Mobile
106 Iban Mayo - Saunier Duval-Prodir 0.52
107 Claudio Corioni - Lampre-Fondital 0.54
108 Volker Ordowski - Gerolsteiner
109 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
110 Gerben Löwik - Rabobank
111 Marcus Zberg - Gerolsteiner 0.55
112 Kasper Klostergård - Team CSC 0.56
113 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
114 Eduardo Gonzalo - Agritubel 0.57
115 Benoît Joachim - Astana 1.00
116 Sebastian Siedler - Milram 1.01
117 Sébastien Rosseler - Quickstep-Innergetic 1.02
118 Mirco Lorenzetto - Milram
119 Alan Pérez - Euskaltel-Euskadi 1.07
120 Matteo Tosatto - Quickstep-Innergetic 1.09
121 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis 1.11
122 Aivaras Baranauskas - Agritubel 1.12
123 Thomas Frei - Astana
124 Yaroslav Popovych - Discovery Channel
125 Christophe Laurent - Crédit Agricole 1.15
126 Guennadi Mikhailov - Astana 1.17
127 Mikel Gaztañaga Echeverria - Agritubel 1.18
128 Sergio Paulinho - Discovery Channel 1.24
129 Frédéric Bessy - Cofidis 1.25
130 Ralf Grabsch - Milram 1.28
131 Björn Schröder - Milram 1.32
132 Koos Moerenhout - Rabobank 1.37
133 Bert Grabsch - T-Mobile 1.38
134 Brett Lancaster - Milram 1.48
135 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance 2.06
136 Benoît Salmon - Agritubel 2.07
137 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne 2.08
138 David Loosli - Lampre-Fondital 2.11
139 Iban Velasco Murillo - Euskaltel-Euskadi 2.12
140 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 2.14
141 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 2.23
142 Thierry Marichal - Française Des Jeux 2.27
143 Martin Müller - Milram
144 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir 2.28
145 Daniele Righi - Lampre-Fondital 3.05
146 Alberto Ongarato - Milram 3.11
147 Stéphane Augé - Cofidis 3.27
148 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 4.02
149 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic 4.14
150 Matthew White - Discovery Channel 4.31
151 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 13.30
152 Pietro Caucchioli - Crédit Agricole 13.43
153 Thorwald Veneberg - Rabobank 13.52
154 Christophe Detilloux - Française Des Jeux 14.22
155 Angelo Furlan - Crédit Agricole 14.42
156 Wilfried Cretskens - Quickstep-Innergetic 15.27
157 Alessandro Vanotti - Liquigas 18.34
158 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux 21.35


Pointkonkurrencen efter 3. etape
1 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 68 pts
2 Jean-Patrick Nazon - Ag2r Prévoyance 41
3 Mathew Hayman - Rabobank 38
4 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 35
5 Luca Paolini - Liquigas 35
6 Franco Pellizotti - Liquigas 32
7 Alexandr Kolobnev - Team CSC 31
8 Sébastien Joly - Française Des Jeux 27
9 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 27
10 David Millar - Saunier Duval-Prodir 25
11 Roman Kreuziger - Liquigas 25
12 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 25
13 Francisco José Ventoso - Saunier Duval-Prodir 24
14 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne 23
15 Igor Astarloa - Milram 23
16 Sebastian Siedler - Milram 22
17 Mirco Lorenzetto - Milram 22
18 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 21
19 Davide Rebellin - Gerolsteiner 20
20 Guennadi Mikhailov - Astana 20
21 Murilo Fischer - Liquigas 18
22 William Bonnet - Crédit Agricole 18
23 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne 16
24 Alberto Contador - Discovery Channel 16
25 Aaron Kemps - Astana 16
26 Romain Feillu - Agritubel 15
27 Levi Leipheimer - Discovery Channel 15
28 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir 13
29 Mikel Gaztañaga Echeverria - Agritubel 13
30 Patrick Calcagni - Liquigas 12
31 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 12
32 Josep Jufré - Predictor-Lotto 12
33 Joost Posthuma - Rabobank 11
34 Alan Pérez - Euskaltel-Euskadi 11
35 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 10
36 Bobby Julich - Team CSC 10
37 Gregory Henderson - T-Mobile 10
38 Patxi Vila - Lampre-Fondital 9
39 Igor Abakoumov - Astana 9
40 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 7
41 Tyler Farrar - Cofidis 7
42 Freddy Bichot - Agritubel 6
43 Thomas Fothen - Gerolsteiner 5
44 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 5
45 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis 4
46 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 4
47 Cadel Evans - Predictor-Lotto 4
48 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir 4
49 Alberto Ongarato - Milram 4
50 Stéphane Augé - Cofidis 3
51 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne 3
52 Nicolas Vogondy - Agritubel 3
53 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 3
54 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 2
55 Roy Sentjens - Predictor-Lotto 2
56 Jakob Piil - T-Mobile 2
57 Christophe Laurent - Crédit Agricole 2
58 Iban Velasco Murillo - Euskaltel-Euskadi 2
59 Nicolas Jalabert - Agritubel 1
60 Angelo Furlan - Crédit Agricole 1


Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 19 pts
2 Stéphane Augé - Cofidis 10
3 Nicolas Vogondy - Agritubel 8
4 Murilo Fischer - Liquigas 8
5 Alexandr Kolobnev - Team CSC 6
6 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 5
7 Romain Feillu - Agritubel 4
8 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 2
9 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis 2
10 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 1
11 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir 1
12 Christophe Laurent - Crédit Agricole 1


Ungdomskonkurrencen efter 3. etape
1 Roman Kreuziger - Liquigas 13.33.06
2 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne 0.01
3 Francisco José Ventoso - Saunier Duval-Prodir 0.03
4 Jurgen Van den Broeck - Predictor-Lotto 0.08
5 Tyler Farrar - Cofidis 0.13
6 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 0.14
7 William Bonnet - Crédit Agricole 0.15
8 Alberto Contador - Discovery Channel 0.18
9 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 0.20
10 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
11 Thomas Fothen - Gerolsteiner 0.24
12 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
13 Maxime Monfort - Cofidis 0.26
14 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
15 Andy Schleck - Team CSC 0.28
16 Romain Feillu - Agritubel 0.30
17 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux 0.31
18 Amaël Moinard - Cofidis 0.32
19 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir 0.34
20 Aaron Kemps - Astana
21 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 0.39
22 Matthias Russ - Gerolsteiner 0.43
23 José Antonio Redondo - Astana 0.44
24 Marcus Burghardt - T-Mobile
25 Claudio Corioni - Lampre-Fondital 0.47
26 Kasper Klostergård - Team CSC 0.49
27 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
28 Eduardo Gonzalo - Agritubel 0.50
29 Alan Pérez - Euskaltel-Euskadi 1.00
30 Thomas Frei - Astana 1.05
31 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux 21.28


Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Liquigas 40.39.31
2 Caisse D’Epargne 0.05
3 Saunier Duval - Prodir 0.09
4 Lampre-Fondital 0.12
5 Bouygues Telecom 0.25
6 Predictor - Lotto 0.30
7 Team CSC 0.32
8 Francaise Des Jeux
9 Euskaltel - Euskadi
10 Discovery Channel Team 0.34
11 Cofidis Credit Par Telephone
12 Credit Agricole 0.37
13 Rabobank 0.40
14 Quick Step - Innergetic 0.41
15 T-Mobile Team 0.51
16 Gerolsteiner 0.57
17 Astana 0.58
18 Ag2R Prevoyance 1.08
19 Agritubel 1.09
20 Team Milram 1.46

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 20/09

Duo Normand(1.1) 20/09

Giro dell'Appennino(1.1) 20/09

Gooikse Pijl(1.1) 20/09

Grand Prix d'Isbergues - ...(1.1) 20/09

Kampioenschap van Vlaanderen(1.1) 18/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 20/09

Duo Normand(1.1) 20/09

Giro dell'Appennino(1.1) 20/09

Gooikse Pijl(1.1) 20/09

Grand Prix d'Isbergues - ...(1.1) 20/09

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 22/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger