Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gerrit Glomser vinder i Østrig

Gerrit Glomser vinder i Østrig

13. juli 2007 17:480

Annonce

Den schweiziske rytter Gerrit Glomser vandt sjette etape i hors kategori løbet Tour of Austria. 18 mand kom samlet til mål og her var Volksbank-rytteren hurtigst. Løbets førende rytter Thomas Rohregger (Elk Haus-Simplon) var med gruppen hjem og beholdte derved førertrøjen.

Resultat af 6. Etape
1 Gerrit Glomser - Volksbank 4.18.19
2 Oscar Sevilla - Relax-GAM
3 Gianni Meersman - Discovery Channel
4 Björn Leukemans - Predictor-Lotto
5 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic
6 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon
7 Stijn Devolder - Discovery Channel
8 Martin Riska - Swiag Pro Cycling Team
9 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon
10 Morris Possoni - Lampre-Fondital
11 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
12 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems
13 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Salmilano
14 Gorazd Stangelj - Lampre-Fondital
15 Jesús Hernández - Relax-GAM
16 Jure Golcer - Tenax-Salmilano
17 Bert Scheirlinckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner
18 Fabio Sacchi - Milram
19 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel 0.05
20 Christian Leben - Wiesenhof-Felt
21 Volodymyr Bileka - Discovery Channel
22 Matej Jurco - Milram
23 Sergio Ghisalberti - Milram
24 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto
25 Tom Stubbe - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
26 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic
27 José Miguel Elías - Relax-GAM
28 Sergey Klimov - Tinkoff Credit Systems
29 Jürgen Pauritsch - Swiag Pro Cycling Team
30 Jorge García - Relax-GAM
31 Christophe Brandt - Predictor-Lotto
32 Pavel Padrnos - Discovery Channel
33 Michael Knopf - Swiag Pro Cycling Team
34 Mirko Celestino - Milram
35 Rok Jerse - Swiag Pro Cycling Team
36 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic
37 Andreas Ortner - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels
38 Michael Barry - T-Mobile
39 Tom Criel - Unibet.com
40 Alexander Khatuntsev - Unibet.com
41 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner 0.12
42 Nico Sijmens - Landbouwkrediet-Tönissteiner 0.22
43 Daniel Musiol - Wiesenhof-Felt
44 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 0.24
45 Giairo Ermeti - Tenax-Salmilano 0.33
46 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 0.40
47 Raul García de Mateo - Relax-GAM 0.43
48 Matthew White - Discovery Channel 1.04
49 David Loosli - Lampre-Fondital 1.20
50 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
51 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon 1.22
52 Frantisek Rabon - T-Mobile
53 Ángel Vallejo - Relax-GAM 3.29
54 Werner Riebenbauer - Volksbank 7.04
55 Christian Isak - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels
56 Harald Morscher - Volksbank
57 Rubert Probst - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels
58 Andrew Bradley - Swiag Pro Cycling Team
59 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems
60 Christian Murro - Tenax-Salmilano
61 Jan Hruska - Relax-GAM
62 Mario Höller - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels
63 Adam Homolka - Swiag Pro Cycling Team
64 Sergio Lagana - Tenax-Salmilano
65 Florian Stalder - Volksbank
66 Pieter Jacobs - Unibet.com
67 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital
68 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto
69 Andreas Matzbacher - Volksbank
70 Nick Gates - Predictor-Lotto
71 Gil Suray - Unibet.com
72 Cristiano Salerno - Tenax-Salmilano
73 Matthew Wilson - Unibet.com
74 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
75 Christoph Kerschbaum - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels
76 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
77 Marco Zanotti - Unibet.com
78 Elia Rigotto - Milram
79 Fabio Baldato - Lampre-Fondital
80 Darren Lapthorne - Drapac Porsche Development Program
81 Thomas Ziegler - T-Mobile
82 Jason McCartney - Discovery Channel
83 Stuart Shaw - Drapac Porsche Development Program
84 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
85 Steven Kleynen - Landbouwkrediet-Tönissteiner
86 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 13.11
87 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems
88 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner
89 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic
90 José Rujano - Unibet.com
91 Robert Retschke - Wiesenhof-Felt
92 Steffen Wesemann - Wiesenhof-Felt
93 Gerald Ciolek - T-Mobile
94 Andreas Klier - T-Mobile
95 Adam Hansen - T-Mobile
96 Scott Davis - T-Mobile
97 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
98 Serge Pauwels - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
99 Jean-Claude Lebeau - Landbouwkrediet-Tönissteiner
100 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic
101 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems
102 Davide Viganò - Quickstep-Innergetic
103 Mitchell Docker - Drapac Porsche Development Program
104 Stefan Rucker - Elk Haus-Simplon 15.28
105 Josef Benetseder - Volksbank
106 Fabrice Piemontesi - Tenax-Salmilano
107 Sebastian Schwager - Milram
108 Uros Silar - Swiag Pro Cycling Team
109 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt
110 Björn Schröder - Milram
111 Jan Valach - Elk Haus-Simplon
112 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon
113 Tomas Konecny - Elk Haus-Simplon
114 Gabriele Bosisio - Tenax-Salmilano
115 Mario De Sárraga - Relax-GAM
116 Christian Pömer - Volksbank
117 Jochen Summer - Elk Haus-Simplon
118 Paul Kasis - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels
119 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner
120 Dries Devenyns - Predictor-Lotto

Samlet stilling efter 6. Etape
1 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 26.29.44
2 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 0.33
3 Jure Golcer - Tenax-Salmilano 1.04
4 Stijn Devolder - Discovery Channel 1.33
5 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Salmilano 2.16
6 Oscar Sevilla - Relax-GAM 2.18
7 Gerrit Glomser - Volksbank 2.37
8 Morris Possoni - Lampre-Fondital 3.50
9 Andreas Ortner - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 4.03
10 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems 4.10
11 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel 4.22
12 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 4.27
13 José Miguel Elías - Relax-GAM 5.15
14 Gianni Meersman - Discovery Channel 5.30
15 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto 5.39
16 Sergio Ghisalberti - Milram 5.54
17 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic 6.17
18 Tom Stubbe - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 6.52
19 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 8.08
20 Jürgen Pauritsch - Swiag Pro Cycling Team 10.40
21 Michael Barry - T-Mobile 11.49
22 Tom Criel - Unibet.com 11.55
23 Jesús Hernández - Relax-GAM 13.24
24 Matej Jurco - Milram 13.58
25 Mirko Celestino - Milram 14.02
26 Pavel Padrnos - Discovery Channel 15.22
27 Christian Leben - Wiesenhof-Felt 15.37
28 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon 15.39
29 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 16.05
30 Rok Jerse - Swiag Pro Cycling Team 16.34
31 Cristiano Salerno - Tenax-Salmilano 16.45
32 Gorazd Stangelj - Lampre-Fondital 17.14
33 Volodymyr Bileka - Discovery Channel 17.45
34 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 20.10
35 Florian Stalder - Volksbank 20.34
36 Steven Kleynen - Landbouwkrediet-Tönissteiner 20.48
37 Harald Morscher - Volksbank 21.42
38 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic 23.13
39 Andreas Matzbacher - Volksbank 23.38
40 Sergey Klimov - Tinkoff Credit Systems 24.00
41 David Loosli - Lampre-Fondital 24.37
42 Michael Knopf - Swiag Pro Cycling Team 24.45
43 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner 25.29
44 Raul García de Mateo - Relax-GAM 25.40
45 Frantisek Rabon - T-Mobile 26.01
46 Daniel Musiol - Wiesenhof-Felt 27.08
47 Rubert Probst - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 27.25
48 Gil Suray - Unibet.com 28.07
49 Fabio Sacchi - Milram 28.44
50 Serge Pauwels - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 30.19
51 Jorge García - Relax-GAM 31.04
52 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner 31.14
53 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 31.18
54 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 31.44
55 Christian Isak - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 32.33
56 Darren Lapthorne - Drapac Porsche Development Program 32.37
57 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 33.30
58 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 33.32
59 Giairo Ermeti - Tenax-Salmilano 34.36
60 Thomas Ziegler - T-Mobile 35.34
61 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 35.43
62 Robert Retschke - Wiesenhof-Felt 35.44
63 Matthew White - Discovery Channel 35.49
64 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 37.47
65 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 38.08
66 Matthew Wilson - Unibet.com 38.44
67 Bert Scheirlinckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 39.20
68 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 39.48
69 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 40.00
70 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic 40.01
71 Christian Murro - Tenax-Salmilano 40.24
72 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic 40.29
73 Gabriele Bosisio - Tenax-Salmilano 40.37
74 Stefan Rucker - Elk Haus-Simplon
75 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 40.49
76 Pieter Jacobs - Unibet.com 41.07
77 Nico Sijmens - Landbouwkrediet-Tönissteiner 41.26
78 Tomas Konecny - Elk Haus-Simplon 41.41
79 Martin Riska - Swiag Pro Cycling Team 42.07
80 Jason McCartney - Discovery Channel 42.46
81 Adam Hansen - T-Mobile 43.37
82 Björn Schröder - Milram 44.29
83 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon 44.57
84 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 45.55
85 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 47.28
86 Stuart Shaw - Drapac Porsche Development Program 47.39
87 Ángel Vallejo - Relax-GAM 47.56
88 Adam Homolka - Swiag Pro Cycling Team 48.00
89 Dries Devenyns - Predictor-Lotto 48.21
90 Werner Riebenbauer - Volksbank 48.43
91 Jan Hruska - Relax-GAM 49.47
92 Christoph Kerschbaum - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 49.58
93 Mario Höller - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 50.15
94 José Rujano - Unibet.com 50.32
95 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 50.38
96 Andrew Bradley - Swiag Pro Cycling Team 50.50
97 Fabrice Piemontesi - Tenax-Salmilano 51.51
98 Elia Rigotto - Milram 52.37
99 Marco Zanotti - Unibet.com 53.30
100 Nick Gates - Predictor-Lotto 54.30
101 Mitchell Docker - Drapac Porsche Development Program 55.35
102 Uros Silar - Swiag Pro Cycling Team 55.43
103 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 55.45
104 Steffen Wesemann - Wiesenhof-Felt 57.01
105 Gerald Ciolek - T-Mobile 58.39
106 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 59.06
107 Sergio Lagana - Tenax-Salmilano 59.37
108 Davide Viganò - Quickstep-Innergetic 59.44
109 Scott Davis - T-Mobile 59.47
110 Sebastian Schwager - Milram 1.00.07
111 Jochen Summer - Elk Haus-Simplon 1.00.10
112 Josef Benetseder - Volksbank 1.00.49
113 Christian Pömer - Volksbank 1.01.16
114 Andreas Klier - T-Mobile 1.01.35
115 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt 1.02.05
116 Jean-Claude Lebeau - Landbouwkrediet-Tönissteiner 1.02.15
117 Paul Kasis - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 1.03.01
118 Jan Valach - Elk Haus-Simplon 1.03.42
119 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems 1.04.23
120 Mario De Sárraga - Relax-GAM 1.06.51

Stillingen i pointkonkurrencen
1 Gerald Ciolek - T-Mobile 47 pts
2 Gianni Meersman - Discovery Channel 37
3 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 33
4 Gerrit Glomser - Volksbank 32
5 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic 30
6 Oscar Sevilla - Relax-GAM 25
7 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 22
8 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 21
9 Stijn Devolder - Discovery Channel 20
10 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt 20
11 Morris Possoni - Lampre-Fondital 18
12 Gabriele Bosisio - Tenax-Salmilano 18
13 Elia Rigotto - Milram 18
14 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 16
15 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Salmilano 15
16 Jure Golcer - Tenax-Salmilano 12
17 Thomas Ziegler - T-Mobile 10
18 Tom Stubbe - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 9
19 Davide Viganò - Quickstep-Innergetic 9
20 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon 8
21 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 8
22 Dries Devenyns - Predictor-Lotto 8
23 Werner Riebenbauer - Volksbank 8
24 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 7
25 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 6
26 Josef Benetseder - Volksbank 6
27 Adam Hansen - T-Mobile 6
28 Björn Schröder - Milram 6
29 Marco Zanotti - Unibet.com 6
30 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 5
31 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner 5
32 Matej Jurco - Milram 4
33 Andreas Matzbacher - Volksbank 4
34 Rubert Probst - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 4
35 Sergio Lagana - Tenax-Salmilano 4
36 Andreas Ortner - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 4
37 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 4
38 Martin Riska - Swiag Pro Cycling Team 4
39 Jürgen Pauritsch - Swiag Pro Cycling Team 3
40 Michael Knopf - Swiag Pro Cycling Team 3
41 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 3
42 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems 2
43 Cristiano Salerno - Tenax-Salmilano 2
44 Steven Kleynen - Landbouwkrediet-Tönissteiner 2
45 David Loosli - Lampre-Fondital 2
46 Frantisek Rabon - T-Mobile 2
47 Gil Suray - Unibet.com 2
48 Stuart Shaw - Drapac Porsche Development Program 2
49 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1
50 Giairo Ermeti - Tenax-Salmilano 1
51 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic 1

Stillingen i bjergkonkurrencen
1 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 53 pts
2 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 31
3 Jure Golcer - Tenax-Salmilano 26
4 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic 14
5 Gianni Meersman - Discovery Channel 13
6 Sergio Lagana - Tenax-Salmilano 13
7 Stijn Devolder - Discovery Channel 10
8 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Salmilano 10
9 Oscar Sevilla - Relax-GAM 8
10 Tom Stubbe - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 5
11 Cristiano Salerno - Tenax-Salmilano 5
12 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 5
13 Harald Morscher - Volksbank 5
14 Jean-Claude Lebeau - Landbouwkrediet-Tönissteiner 5
15 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon 4
16 Andreas Matzbacher - Volksbank 3
17 Frantisek Rabon - T-Mobile 3
18 Rubert Probst - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 3
19 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner 3
20 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 3
21 Gerald Ciolek - T-Mobile 3
22 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic 2
23 Gil Suray - Unibet.com 2
24 Martin Riska - Swiag Pro Cycling Team 2
25 Adam Hansen - T-Mobile 2
26 Dries Devenyns - Predictor-Lotto 2
27 José Rujano - Unibet.com 2
28 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 1
29 Michael Knopf - Swiag Pro Cycling Team 1
30 Serge Pauwels - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1
31 Gabriele Bosisio - Tenax-Salmilano 1
32 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 1

Stillingen i holdkonkurrencen
1 Tenax 79.33.54
2 Discovery Channel 6.08
3 Elk Haus - Simplon 11.41
4 Quick Step Innergetic 15.27
5 Relax - Gam 16.10
6 Predictor-Lotto 25.08
7 Team Milram 28.48
8 Chocolade Jacques 32.11
9 Lampre-Fondital 32.19
10 Team Volksbank 34.25
11 Landbouwkrediet-T. 46.11
12 Swiag Pro-Cycl.Team 46.40
13 T-Mobile Team 56.58
14 Tinkoff Credit Systems 57.48
15 Arbö Resch&Frisch 59.11
16 Unibet.Com 1.04.38
17 Team Wiesenhof-Felt 1.10.02
18 Drapac Porsche Dev.P 2.10.40

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Circuito de Getxo - Memor...(1.1) 01/08

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 04/08-15/08

La Coupe du President de ...(2.1) 05/08-08/08

Sazka Tour(2.1) 05/08-08/08

Aubel-Thimister-Stavelot(2.1) 06/08-08/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 07/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 08/08

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger