Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Gil stærkest på kongeetape

Gil stærkest på kongeetape

15. juni 2006 17:260
Det så længe ud til, at Michael Rasmussen skulle hente etapesejren på dagens meget bjergrige 6. etape af Tour de Suisse, men midt på dagens sidste stigning, gik den danske rytter helt i stå, på et tidspunkt, hvor han ellers var kørt væk fra en lille udbrydergruppe. I stedet kunne Saunier Duval-Prodirs Koldo Gil Perez, sætte samtlige af favoritterne på stigningen og efter en 10 km. nedkørsel køre alene i mål. Derved overtog Koldo Gil Perez også løbets førertrøje.

Michael Rasmussen angreb allerede efter otte kilometers kørsel på dagens 210 km. lange etape fra Fiesch - La Punt. Den danske rytter kom af sted med Ruben Perez (Euskaltel), Alexandre Moos (Phonak), Francesco Bellotti (Credit Agricole), Michael Albasini (Liquigas) og Simon Gerrans (AG2r). Gruppen havde på et tidspunkt mere end 10 minutters forspring til feltet og det så på dette tidspunkt meget lovende ud for den danske rytter.

Allerede på den første kilometer af dagens sidste hele 17 kilometer lange stigning angriber Michael Rasmussen og kommer straks væk fra de andre i gruppen. Men med ca. otte kilometer tilbage af stigningen begynder han at tabe meget tid til favoritgruppen og med seks kilometer tilbage af stigningen køre Simon Gerrans overbevisende forbi den danske rytter, der er her ser ud til at være i tydelig krise.

Kort forinden havde Kim Kirchen (T-Mobile) sat et så hårdt tempo i favoritgruppen, at kun Jan Ullrich (T-Mobile), Koldo Gil Perez og Jörg Jaksche (Würth) kunne følge med, mens den gule-trøje Angel Vicioso med de to hjælperyttere falder fra, med Frank Schleck (Team CSC) og Janez Brajkovic (Discovery Channel) på hjul. Jose Angel Gomez Merchante (Saunier Duval-Prodir), der har angrebet kort forinden kommer også med i gruppen med Jan Ullrich.

I det Kim Kirchen falder fra angriber Jose Gomez Marchante endnu engang, men Jan Ullrich lukker, hvilket gør, at Koldo Gil straks slår kontra og køre væk. Stort set samtidig køre gruppen forbi Michael Rasmussen, mens Simon Gerrans bliver hentet med bare to kilometer til toppen af en uimodståeligt kørende Koldo Gil.

På nedkørslen satser Jörg Jaksche hårdt og sætter derved Jan Ullrich og Jose Angel Merchante på nedkørslen. Jaksche kommer i mål 36 sekunder efter Gil, mens Ullrich følger fire sekunder efter.

Frank Schleck kommer i mål sammen med Angel Vicioso, i den gule-trøje, 2.08 min. efter Koldo Gil, mens Christian Vande Velde (Team CSC) var 4.59 min. efter i mål. En resignerende Michael Rasmussen kom i mål otte minutter efter Koldo Gil Perez.

Resultat af 6. etape
1 Koldo Gil Perez (Spa) Saunier Duval-Prodir 5.49.52 (36.391 km/h)
2 Jorg Jaksche (Ger) Würth 0.36
3 Jan Ullrich (Ger) T-Mobile Team 0.40
4 Jose Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir 1.39
5 Simon Gerrans (Aus) AG2R Prevoyance 1.47
6 Frank Schleck (Lux) Team CSC 2.09
7 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel Pro Cycling Team
8 Giampaolo Caruso (Ita) Würth
9 Angel Vicioso Arcos (Spa) Würth
10 David Canada Gracia (Spa) Saunier Duval-Prodir 3.29
11 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team
12 Vladimir Karpets (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
13 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
14 Manuel Beltran Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.37
15 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems
16 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team
17 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne-Illes Balears 4.10
18 Michael Boogerd (Ned) Rabobank 4.13
19 Charles Wegelius (GBr) Liquigas 4.24
20 David Herrero Llorente (Spa) Euskaltel-Euskadi 4.59
21 Christian Vandevelde (USA) Team CSC
22 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
23 Geert Verheyen (Bel) Quick Step-Innergetic
24 Pieter Weening (Ned) Rabobank
25 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 5.23
26 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner 6.09
27 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
28 Thomas Lovkvist (Swe) Française des Jeux
29 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance
30 Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner 7.46
31 Michael Rasmussen (Den) Rabobank 8.04
32 Martin Elmiger (Swi) Phonak Hearing Systems 9.57
33 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital
34 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC
35 Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole
36 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom 10.00
37 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
38 Gregory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems
39 Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
40 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom
41 Mirko Celestino (Ita) Team Milram
42 Alberto Fernandez (Spa) Saunier Duval-Prodir
43 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole
44 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom
45 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
46 Andreas Kloden (Ger) T-Mobile Team
47 Alberto Contador Velasco (Spa) Würth
48 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas 11.56
49 Bram Tankink (Ned) Quick Step-Innergetic
50 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
51 Renaud Dion (Fra) AG2R Prevoyance 12.36
52 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital 13.04
53 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 13.32
54 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
55 Michael Albasini (Swi) Liquigas 14.54
56 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto 16.40
57 Andy Schleck (Lux) Team CSC
58 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto
59 Roger Beuchat (Swi) Team L.P.R.
60 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
61 Jose Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel-Euskadi
62 Axel Merckx (Bel) Phonak Hearing Systems
63 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
64 Allan Johansen (Den) Team CSC
65 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
66 Karsten Kroon (Ned) Team CSC
67 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
68 Michele Scarponi (Ita) Würth
69 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team
70 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital
71 Bjorn Schröder (Ger) Team Milram
72 Bram De Groot (Ned) Rabobank
73 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic 18.43
74 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner 19.41
75 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital
76 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone 22.26
77 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic
78 Erik Zabel (Ger) Team Milram 25.01
79 Sebastien Hinault (Fra) Credit Agricole
80 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC 25.11
81 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems
82 Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
83 Gert Steegmans (Bel) Davitamon-Lotto
84 Erki Putsep (Est) AG2R Prevoyance
85 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
86 Julian Dean (NZl) Credit Agricole
87 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner
88 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
89 David Etxebarria Alkorta (Spa) Würth
90 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team
91 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
92 Jose A Redondo Ramos (Spa) Würth 26.30
93 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 29.47
94 Maxime Monfort (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
95 Jimmy Casper (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
96 Stefano Zanini (Ita) Liquigas
97 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
98 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
99 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux
100 Ralf Grabsch (Ger) Team Milram
101 Simone Cadamuro (Ita) Team Milram
102 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom
103 Tom Boonen (Bel) Quick Step-Innergetic
104 Leon Van Bon (Ned) Davitamon-Lotto
105 Steven De Jongh (Ned) Quick Step-Innergetic
106 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
107 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance
108 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram
109 Allan Davis (Aus) Würth
110 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
111 Juan Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
112 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital
113 Jan Boven (Ned) Rabobank
114 Christophe Riblon (Fra) AG2R Prevoyance
115 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prevoyance
116 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R.
117 David Navas Chica (Spa) AG2R Prevoyance
118 Dario David Cioni (Ita) Liquigas
119 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic
120 William Bonnet (Fra) Credit Agricole
121 Nick Nuyens (Bel) Quick Step-Innergetic
122 Jimmy Engoulvent (Fra) Credit Agricole
123 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto
124 Michele Maccanti (Ita) Team L.P.R.
125 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital
126 Enrico Poitschke (Ger) Team Milram
127 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R.
128 Marco Velo (Ita) Team Milram
129 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team
130 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner
131 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom
132 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
133 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R.
134 Sebastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
135 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
136 Matthew White (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
137 Iker Flores Galarza (Spa) Euskaltel-Euskadi
138 Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom 30.03
139 Joan Horrach Rippoll (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
140 Giairo Ermeti (Ita) Team L.P.R. 30.05
141 Javier Meijas Leal (Spa) Saunier Duval-Prodir
142 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team 30.07
143 Luca Paolini (Ita) Liquigas 30.09
144 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel-Euskadi 30.35
145 Robbie Mcewen (Aus) Davitamon-Lotto 35.30
DNF Aurelien Clerc (Swi) Phonak Hearing Systems
DNF Isaac Galvez Lopez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
DNF Marcel Strauss (Swi) Gerolsteiner
DNF Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
DNF Lilian Jegou (Fra) Française des Jeux

Samlede klassement efter 6. etape
1 Koldo Gil Perez (Spa) Saunier Duval-Prodir 27.43.21
2 Jorg Jaksche (Ger) Würth 0.34
3 Jan Ullrich (Ger) T-Mobile Team 0.54
4 Jose Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir 2.00
5 Angel Vicioso Arcos (Spa) Würth 2.11
6 Frank Schleck (Lux) Team CSC 2.27
7 Giampaolo Caruso (Ita) Würth 2.32
8 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel Pro Cycling Team 2.36
9 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team 3.34
10 David Canada Gracia (Spa) Saunier Duval-Prodir 3.46
11 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole 3.50
12 Vladimir Karpets (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 3.52
13 Manuel Beltran Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 4.00
14 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems 4.08
15 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team 5.07
16 Michael Boogerd (Ned) Rabobank 5.09
17 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 5.22
18 Christian Vandevelde (USA) Team CSC 5.25
19 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner 6.36
20 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance
21 Thomas Lovkvist (Swe) Française des Jeux 6.43
22 David Herrero Llorente (Spa) Euskaltel-Euskadi 6.51
23 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir 6.56
24 Pieter Weening (Ned) Rabobank 6.58
25 Charles Wegelius (GBr) Liquigas 7.25
26 Alberto Contador Velasco (Spa) Würth 10.43
27 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
28 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 11.57
29 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom 12.59
30 Michael Rasmussen (Den) Rabobank 13.53
31 Geert Verheyen (Bel) Quick Step-Innergetic 14.32
32 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital 14.53
33 Simon Gerrans (Aus) AG2R Prevoyance 14.55
34 Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 16.48
35 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas 17.18
36 Michele Scarponi (Ita) Würth
37 Bjorn Schröder (Ger) Team Milram 18.15
38 Alberto Fernandez (Spa) Saunier Duval-Prodir 18.56
39 Bram Tankink (Ned) Quick Step-Innergetic 19.08
40 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner 20.01
41 Martin Elmiger (Swi) Phonak Hearing Systems 20.15
42 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne-Illes Balears 20.52
43 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir 22.11
44 Allan Johansen (Den) Team CSC 22.17
45 Michael Albasini (Swi) Liquigas 22.22
46 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team 22.30
47 Jose Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel-Euskadi 24.10
48 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
49 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 25.22
50 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 27.06
51 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 27.26
52 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC 27.31
53 Gregory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems 27.37
54 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom 27.58
55 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone 29.12
56 Mirko Celestino (Ita) Team Milram 29.52
57 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital 30.14
58 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner 31.38
59 Iker Flores Galarza (Spa) Euskaltel-Euskadi 32.06
60 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole 32.12
61 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto 32.41
62 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom 32.54
63 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram 33.31
64 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R. 33.39
65 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 35.22
66 Axel Merckx (Bel) Phonak Hearing Systems 36.32
67 Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole 37.07
68 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team 38.22
69 David Etxebarria Alkorta (Spa) Würth
70 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 38.31
71 Andy Schleck (Lux) Team CSC 39.31
72 Erik Zabel (Ger) Team Milram 39.55
73 Maxime Monfort (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 42.18
74 Nick Nuyens (Bel) Quick Step-Innergetic 42.34
75 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto 42.36
76 Karsten Kroon (Ned) Team CSC 43.44
77 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic 43.58
78 Andreas Kloden (Ger) T-Mobile Team 44.47
79 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 45.16
80 Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 45.53
81 Renaud Dion (Fra) AG2R Prevoyance 46.09
82 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital 46.24
83 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 47.18
84 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team 47.30
85 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prevoyance 47.32
86 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team 52.17
87 Joan Horrach Rippoll (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 52.28
88 Allan Davis (Aus) Würth 52.37
89 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems 52.56
90 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital 54.22
91 Javier Meijas Leal (Spa) Saunier Duval-Prodir 54.28
92 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance 55.22
93 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 55.43
94 Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner 56.39
95 William Bonnet (Fra) Credit Agricole 58.07
96 Ralf Grabsch (Ger) Team Milram 58.15
97 Dario David Cioni (Ita) Liquigas 58.22
98 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 58.41
99 Sebastien Hinault (Fra) Credit Agricole 59.57
100 Juan Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 1.00.02
101 Jose A Redondo Ramos (Spa) Würth 1.01.08
102 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto 1.02.19
103 Tom Boonen (Bel) Quick Step-Innergetic 1.02.31
104 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R. 1.02.35
105 Giairo Ermeti (Ita) Team L.P.R. 1.02.59
106 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner 1.03.07
107 Matthew White (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.04.34
108 Roger Beuchat (Swi) Team L.P.R. 1.05.32
109 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.05.33
110 Enrico Poitschke (Ger) Team Milram 1.07.28
111 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 1.08.24
112 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 1.08.51
113 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC 1.08.57
114 Steven De Jongh (Ned) Quick Step-Innergetic 1.09.21
115 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom
116 Bram De Groot (Ned) Rabobank 1.09.35
117 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.09.41
118 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital 1.10.05
119 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.10.29
120 Erki Putsep (Est) AG2R Prevoyance 1.10.50
121 Julian Dean (NZl) Credit Agricole
122 David Navas Chica (Spa) AG2R Prevoyance 1.12.34
123 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic 1.12.37
124 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner 1.13.33
125 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 1.15.20
126 Marco Velo (Ita) Team Milram 1.15.26
127 Leon Van Bon (Ned) Davitamon-Lotto
128 Sebastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
129 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R. 1.17.04
130 Gert Steegmans (Bel) Davitamon-Lotto 1.18.06
131 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux 1.18.34
132 Jan Boven (Ned) Rabobank 1.18.40
133 Simone Cadamuro (Ita) Team Milram
134 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
135 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R.
136 Luca Paolini (Ita) Liquigas 1.18.56
137 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom 1.19.06
138 Stefano Zanini (Ita) Liquigas 1.20.03
139 Robbie Mcewen (Aus) Davitamon-Lotto 1.21.09
140 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 1.22.17
141 Michele Maccanti (Ita) Team L.P.R. 1.22.20
142 Christophe Riblon (Fra) AG2R Prevoyance 1.22.28
143 Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom 1.22.48
144 Jimmy Casper (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 1.23.00
145 Jimmy Engoulvent (Fra) Credit Agricole 1.27.23
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Dwars door Vlaanderen(1.UWT) 01/04

Route Adélie de Vitré(1.1) 03/04

Giro di Sicilia(2.1) 01/04-04/04

Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04

Route Adélie de Vitré(1.1) 03/04

Volta Limburg Classic(1.1) 04/04

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

Healthy Ageing Tour(2.NCUPJW) 10/04-12/04

Ronde van Vlaanderen(1.NCUP) 11/04

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger