Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Intet avancement til Team CSC - Opd.

Intet avancement til Team CSC - Opd.

20. januar 2007 07:180

Det lykkedes ikke Team CSC at pille ved den samlede førsteplads på den regnfulde 147 kilometer lange fjerde etape af Tour Down Under med start og mål i Willunga.

Bak og Roberts havde ikke benene
Allan Johansen var med i dagens tidlige udbrud, men da flere udbrudsgrupper blev skabt bag dem var Team CSC nødt til at lukke hullet med stærkt arbejde fra hele holdet på en dag, hvor benene ikke var perfekte hos klassementsfolkene.

"Det blæste meget i starten og så gik det over i regnvejr, så det var en svær dag, og vi må erkende, at Lars og Luke ikke lige havde benene, da der blev angrebet af klassementsfolkene. Chancen var der ellers, men vi fik ikke grebet den. Men til gengæld kørte holdet fremragende for at få Lars og Luke med frem i den gruppe på omkring 50 ryttere, der kom samlet til mål," konstaterede sportsdirektør Scott Sunderland efter etapen.

Etapen blev vundet af Pieter Ghyllebert foran Sergey Lagutin (Navigators Insurance Cycling Team) og Martin Elmiger (AG2r Prevoyance), men Stuart O'Grady fik en pæn etapeplacering som nummer fire, mens Lars Bak og Luke Roberts bevarede de samlede placeringer som nummer tre og seks i løbet. Danske Lars Bak sluttede som nummer 8 efter etape.

Martin Elmigers placering som nummer 3 betyder, at han overtager løbets førertrøje, da han dermed får to bonussekunder.

Klassementet rykkes ikke på sidste etape
Scott Sunderland forudsiger, at det ikke bliver muligt at gøre noget i det samlede klassement på sidste etape, men er alligevel tilfreds med det han har set i Australien. Sidste etape køres som et kriterium. Klassmentet er dog så tæt, at man aldrig skal sige aldrig, men det er ikke kutyme, at der bliver ændret på klassementet på sidste etape.

"Sidste etape bliver en parade, som vi kender det fra Tour de France og mange andre løb, så der kan vi nok ikke gøre noget for den samlede sejr. Men jeg er godt tilfreds med det rytterne har vist - de er i godt kørende frem mod vores forestående træningslejr i Californien," vurderer den australske sportsdirektør på holdets vegne.


Resultat af 4. etape
1 Pieter Ghyllebert (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 3.25.38
2 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team
3 Martin Elmiger (Swi) AG2r Prévoyance
4 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC
5 Fabrizio Guidi (Ita) Barloworld
6 Sebastian Siedler (Ger) Team Milram
7 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
8 Lars Bak (Den) Team CSC
9 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom
10 Elia Rigotto (Ita) Team Milram
11 Karl Menzies (Aus) Australia - UniSA
12 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom
13 Paolo Longo Borghini (Ita) Barloworld
14 Matthew Lloyd (Aus) Predictor - Lotto
15 Yannick Talabardon (Fra) Crédit Agricole
16 Mario Aerts (Bel) Predictor - Lotto
17 Alexandre Botcharov (Rus) Crédit Agricole
18 Luke Roberts (Aus) Team CSC
19 Simon Clarke (Aus) SouthAustralia.com-AIS
20 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel
21 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com-AIS
22 Johnnie Walker (Aus) SouthAustralia.com-AIS
23 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bouygues Telecom
24 Gustav Larsson (Swe) Unibet.com
25 Nicolas Crosbie (Fra) Bouygues Telecom 0.07
26 Juan Miguel Mercado (Spa) Agritubel
27 Christophe Edaleine (Fra) Crédit Agricole
28 Glen Chadwick (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
29 Markus Eichler (Ger) Unibet.com
30 Josep Jufre Pou (Spa) Predictor - Lotto
31 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com-AIS
32 Koen Barbe (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 0.11
33 Clinton Avery (NZl) New Zealand National Team
34 Pieter Jacobs (Bel) Unibet.com
35 Heath Blackgrove (NZl) New Zealand National Team
36 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2r Prévoyance
37 Frederik Veuchelen (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 0.16
38 Christophe Laurent (Fra) Crédit Agricole
39 Matteo Carrara (Ita) Unibet.com
40 Serge Pauwels (Ned) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
41 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance Cycling Team 0.19
42 Sven Renders (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 0.27
43 Martin Mueller (Ger) Team Milram 0.29
44 Glenn D'hollander (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
45 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com-AIS
46 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole
47 Samuel Dumoulin (Fra) AG2r Prévoyance 0.34
48 Matthew Goss (Aus) Team CSC 0.36
49 Chris Jongewaard (Aus) Australia - UniSA
50 Robert McLachlan (Aus) Australia - UniSA
51 Gianpaolo Cheula (Ita) Barloworld 0.42
52 James Perry (RSA) Barloworld
53 Simon Gerrans (Aus) AG2r Prévoyance 0.46
54 Diego Caccia (Ita) Barloworld
55 Cyril Dessel (Fra) AG2r Prévoyance 0.50
56 Matt Wilson (Aus) Unibet.com 1.43
57 Darren Lill (RSA) Navigators Insurance Cycling Team 2.01
58 Tim Gudsell (NZl) New Zealand National Team 5.06
59 Ben Brooks (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
60 Allan Johansen (Den) Team CSC
61 Viktor Rapinski (Blr) Navigators Insurance Cycling Team
62 Oliver Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom
63 Cyril Lemoine (Fra) Crédit Agricole
64 Allan Davis (Aus) Australia - UniSA
65 Ben Day (Aus) Navigators Insurance Cycling Team 7.24
66 Kurt Asle Arvesen (Nor) Team CSC
67 Benoit Sinner (Fra) Agritubel
68 Kurt Hovelynck (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
69 Peter Latham (NZl) New Zealand National Team
70 Matthew Haydock (NZl) New Zealand National Team
71 Hans Dekkers (Ned) Agritubel
72 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com-AIS
73 Mathieu Claude (Fra) Bouygues Telecom
74 Gordon McCauley (NZl) New Zealand National Team
75 Manuel Calvente (Spa) Agritubel
76 Wim Vansevenant (Bel) Predictor - Lotto
77 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com
78 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC
79 Steven Caethoven (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
80 Scott Lyttle (NZl) New Zealand National Team
81 Cedric Coutouly (Fra) Agritubel
82 Dennis Haueisen (Ger) Team Milram
83 Baden Cooke (Aus) Unibet.com
84 Ludovic Turpin (Fra) AG2r Prévoyance
85 Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom
86 Nick Gates (Aus) Predictor - Lotto
87 Nicki Terpstra (Ned) Team Milram
88 Sebastian Schwager (Ger) Team Milram
89 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram
90 Geert Steurs (Bel) Predictor - Lotto
91 Fred Rodriquez (USA) Predictor - Lotto
92 Robbie McEwen (Aus) Predictor - Lotto
93 Michael Ford (Aus) SouthAustralia.com-AIS
94 Mark Renshaw (Aus) Crédit Agricole
95 Enrico Degano (Ita) Barloworld
96 Matthew White (Aus) Australia - UniSA
97 Yohann Gene (Fra) Bouygues Telecom
98 Nicolas Roche (Ire) Crédit Agricole
99 Brett Lancaster (Aus) Team Milram
100 Miles Olman (Aus) SouthAustralia.com-AIS
101 Robert Hunter (RSA) Barloworld
102 Geraint Thomas (GBr) Barloworld
103 Russell Van Hout (Aus) Australia - UniSA
104 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com
105 Logan Hutchings (NZl) New Zealand National Team
106 Matti Breschel (Den) Team CSC
107 Mitchell Docker (Aus) Australia - UniSA

Udgået på dagens etape 
DNF Alberto Martinez (Spa) Agritubel
DNF Moises Duenas (Spa) Agritubel
DNS Carl Naibo (Fra) AG2r Prévoyance

Samlet stilling efter 4. etape
1 Martin Elmiger (Swi) AG2r Prévoyance 14.02.15
2 Karl Menzies (Aus) Australia - UniSA 0.01
3 Lars Bak (Den) Team CSC 0.08
4 Matthew Lloyd (Aus) Predictor - Lotto 0.10
5 Gustav Larsson (Swe) Unibet.com 0.18
6 Luke Roberts (Aus) Team CSC 0.47
7 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com-AIS
8 Paolo Longo Borghini (Ita) Barloworld 0.52
9 Yannick Talabardon (Fra) Crédit Agricole
10 Simon Clarke (Aus) SouthAustralia.com-AIS 1.05
11 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom 2.49
12 Juan Miguel Mercado (Spa) Agritubel 2.55
13 Mario Aerts (Bel) Predictor - Lotto 3.05
14 Elia Rigotto (Ita) Team Milram
15 Nicolas Crosbie (Fra) Bouygues Telecom 3.12
16 Glen Chadwick (Aus) Navigators Insurance Cycling Team 3.14
17 Serge Pauwels (Ned) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 3.37
18 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC 9.02
19 Pieter Ghyllebert (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 9.10
20 Christophe Edaleine (Fra) Crédit Agricole 9.11
21 Markus Eichler (Ger) Unibet.com
22 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel 9.13
23 Koen Barbe (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 9.15
24 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com-AIS 9.18
25 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team 9.20
26 Martin Mueller (Ger) Team Milram 9.33
27 Pieter Jacobs (Bel) Unibet.com 10.30
28 Viktor Rapinski (Blr) Navigators Insurance Cycling Team 10.32
29 Gordon McCauley (NZl) New Zealand National Team 10.45
30 Josep Jufre Pou (Spa) Predictor - Lotto 12.36
31 Chris Jongewaard (Aus) Australia - UniSA 12.49
32 Matthew Goss (Aus) Team CSC 13.03
33 Samuel Dumoulin (Fra) AG2r Prévoyance 13.05
34 Gianpaolo Cheula (Ita) Barloworld 13.12
35 Christophe Laurent (Fra) Crédit Agricole 15.29
36 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bouygues Telecom 16.19
37 Steven Caethoven (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 16.21
38 Kurt Hovelynck (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 16.28
39 Ludovic Turpin (Fra) AG2r Prévoyance
40 Benoit Sinner (Fra) Agritubel
41 Nicolas Roche (Ire) Crédit Agricole
42 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com-AIS 16.43
43 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole 16.48
44 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 19.30
45 Matti Breschel (Den) Team CSC 20.17
46 Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom 20.18
47 Wim Vansevenant (Bel) Predictor - Lotto 21.04
48 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com 22.28
49 Yohann Gene (Fra) Bouygues Telecom 22.39
50 Geraint Thomas (GBr) Barloworld
51 Miles Olman (Aus) SouthAustralia.com-AIS
52 Mitchell Docker (Aus) Australia - UniSA 22.52
53 Michael Ford (Aus) SouthAustralia.com-AIS 22.59
54 Scott Lyttle (NZl) New Zealand National Team 23.00
55 Brett Lancaster (Aus) Team Milram 23.02
56 Robert Hunter (RSA) Barloworld 23.43
57 Logan Hutchings (NZl) New Zealand National Team 23.59
58 Clinton Avery (NZl) New Zealand National Team 24.52
59 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom 26.12
60 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team 26.18
61 Fabrizio Guidi (Ita) Barloworld 26.22
62 Sebastian Siedler (Ger) Team Milram
63 Alexandre Botcharov (Rus) Crédit Agricole
64 Johnnie Walker (Aus) SouthAustralia.com-AIS
65 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2r Prévoyance 26.33
66 Frederik Veuchelen (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 26.38
67 Matteo Carrara (Ita) Unibet.com
68 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance Cycling Team 26.41
69 Sven Renders (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 26.49
70 Heath Blackgrove (NZl) New Zealand National Team
71 Glenn D'hollander (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 26.51
72 Robert McLachlan (Aus) Australia - UniSA 26.58
73 James Perry (RSA) Barloworld 27.04
74 Simon Gerrans (Aus) AG2r Prévoyance 27.08
75 Diego Caccia (Ita) Barloworld
76 Cyril Dessel (Fra) AG2r Prévoyance 27.12
77 Matt Wilson (Aus) Unibet.com 28.20
78 Darren Lill (RSA) Navigators Insurance Cycling Team 28.39
79 Allan Davis (Aus) Australia - UniSA 31.28
80 Oliver Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom
81 Cyril Lemoine (Fra) Crédit Agricole
82 Allan Johansen (Den) Team CSC
83 Tim Gudsell (NZl) New Zealand National Team
84 Ben Brooks (Aus) Navigators Insurance Cycling Team 31.44
85 Hans Dekkers (Ned) Agritubel 33.41
86 Robbie McEwen (Aus) Predictor - Lotto 33.46
87 Manuel Calvente (Spa) Agritubel
88 Geert Steurs (Bel) Predictor - Lotto
89 Kurt Asle Arvesen (Nor) Team CSC
90 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC
91 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram
92 Peter Latham (NZl) New Zealand National Team
93 Mathieu Claude (Fra) Bouygues Telecom
94 Nick Gates (Aus) Predictor - Lotto
95 Matthew White (Aus) Australia - UniSA
96 Ben Day (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
97 Dennis Haueisen (Ger) Team Milram
98 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com-AIS
99 Mark Renshaw (Aus) Crédit Agricole
100 Enrico Degano (Ita) Barloworld 34.02
101 Matthew Haydock (NZl) New Zealand National Team
102 Russell Van Hout (Aus) Australia - UniSA
103 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com
104 Cedric Coutouly (Fra) Agritubel
105 Sebastian Schwager (Ger) Team Milram
106 Fred Rodriquez (USA) Predictor - Lotto
107 Nicki Terpstra (Ned) Team Milram

Pointkonkurrencen efter 4. etape
1 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom                                 20 pts
2 Pieter Ghyllebert (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen         14
3 Viktor Rapinski (Blr) Navigators Insurance Cycling Team                 12
4 Martin Elmiger (Swi) AG2r Prévoyance                                    12
5 Luke Roberts (Aus) Team CSC                                             10
6 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com-AIS                                 10
7 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com-AIS                          10
8 Hans Dekkers (Ned) Agritubel                                            10
9 Karl Menzies (Aus) Australia - UniSA                                     8
10 Steven Caethoven (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen          8
11 Baden Cooke (Aus) Unibet.com                                            8
12 Matthew Goss (Aus) Team CSC                                             8
13 Chris Jongewaard (Aus) Australia - UniSA                                6
14 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team                  6
15 Lars Bak (Den) Team CSC                                                 4
16 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC                                           4
17 Josep Jufre Pou (Spa) Predictor - Lotto                                 4
18 Christophe Laurent (Fra) Crédit Agricole                                4
19 Juan Miguel Mercado (Spa) Agritubel                                     2
20 Gianpaolo Cheula (Ita) Barloworld                                       2
21 Scott Lyttle (NZl) New Zealand National Team                            2
22 Clinton Avery (NZl) New Zealand National Team                           2
23 Matt Wilson (Aus) Unibet.com                                            2


Bjergkonkurrencen efter 4. etape
1 Samuel Dumoulin (Fra) AG2r Prévoyance 28 pts
2 Serge Pauwels (Ned) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 16
3 Gianpaolo Cheula (Ita) Barloworld 16
4 Heath Blackgrove (NZl) New Zealand National Team 16
5 Gustav Larsson (Swe) Unibet.com 12
6 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team 12
7 Glenn D'hollander (Bel) Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 12
8 Paolo Longo Borghini (Ita) Barloworld 8
9 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team 8
10 Josep Jufre Pou (Spa) Predictor - Lotto 8
11 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom 8
12 Nicolas Crosbie (Fra) Bouygues Telecom 6
13 Chris Jongewaard (Aus) Australia - UniSA 6
14 Fabrizio Guidi (Ita) Barloworld 6
15 Sebastian Siedler (Ger) Team Milram 6
16 Yannick Talabardon (Fra) Crédit Agricole 4
17 Markus Eichler (Ger) Unibet.com 4
18 Matthew Goss (Aus) Team CSC 4
19 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole 4


Ungdomskonkurrencen efter 4. etape

1 Simon Clarke (Aus) SouthAustralia.com-AIS 14.03.20
2 Pieter Jacobs (Bel) Unibet.com 9.25
3 Matthew Goss (Aus) Team CSC 11.58
4 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com-AIS 15.38
5 Geraint Thomas (GBr) Barloworld 21.34
6 Miles Olman (Aus) SouthAustralia.com-AIS
7 Mitchell Docker (Aus) Australia - UniSA 21.47
8 Michael Ford (Aus) SouthAustralia.com-AIS 21.54
9 Clinton Avery (NZl) New Zealand National Team 23.47
10 Johnnie Walker (Aus) SouthAustralia.com-AIS 25.17


Holdkonkurrencen efter 4. etape
1 SouthAustralia.com-AIS 41.45.56
2 Team CSC 3.35
3 Unibet.com 15.04
4 Bouygues Telecom 18.27
5 Crédit Agricole 18.46
6 Predictor - Lotto 24.00
7 Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 25.10
8 Navigators Insurance Cycling Team 38.39
9 Barloworld 40.06
10 AG2r Prévoyance 43.16
11 Team Milram 49.05
12 Agritubel 49.26
13 Australia - UniSA 49.53
14 New Zealand National Team 59.38

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?