Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Janif Hecht vandt Midt-Data Løbet

Janif Hecht vandt Midt-Data Løbet

04. juni 2006 19:340
Janif Hecht fra Team Vision Bikes vandt søndag en flot sejr, da han kom i mål 5 sekunder foran Christian Knør fra Herning CK og Allan Bo Andresen fra Team Designa Køkken på 3. pladsen.


Klasse: A Distance: 139,8 km.
1 Janif Hecht Team Vision-Bikes 3.15,55
2 Christian Knørr Herning CK - Elite 3.16,00
3 Allan Bo Andresen Team Designa Køkken s.t.
4 André Steensen Glud & Marstrand Horsens s.t.
5 Max Sloth Nielsen Farsø CK s.t.
6 Dejan Aistrup Team Python Pro Næstved s.t.
7 Kasper Jebjerg Team GLS s.t.
8 Simon Lerbech Jensen Team Mermaid s.t.
9 Steven De Champs Prof. Ziegler s.t.
10 Jacob Kollerup Team Vision-Bikes s.t.
11 Stig S. Dam Farsø CK s.t.
12 Rune Udby Glud & Marstrand Horsens 3.16,04
13 Jens Lausten Hansen Sønderborg CK 3.16,05
14 Bjarne Olsen Silkeborg IF Cykling 3.16,08
15 Michael Bjørn Johansen Team Vision-Bikes 3.17,05
16 Thomas Bendixen Team Vision-Bikes 3.18,38
17 Keld Fjord CK Kronborg s.t.
18 Morten Meisner CK Aarhus s.t.
19 Nikola Aistrup Team Python Pro Næstved 3.18,48
20 Christian Alex Hansen Team Designa Køkken 3.18,53

Klasse: B Distance: 116,5 km.
1 Rasmus Mejldal Cykling Odense 2.46,11
2 Jesper Sloth Hansen Vejen BC 2.46,13
3 Troels Dyrlund Nakel Svendborg CC s.t.
4 Rasmus Sjørup ABC 2.46,46
5 Thomas Holmgård Dalsted ABC 2.46,52
6 Jakob Bak Mølbæk Thy CR s.t.
7 Henrik Lønsmann Cykling Odense s.t.
8 Stephan Phillip Vejle CK s.t.
9 Thomas Schlüter Roskilde CR s.t.
10 Ole Christensen Skive CK s.t.
11 Niels Hoe-Svendsen FBL s.t.
12 Claus Nielsen CK Aarhus s.t.
13 Kristian Arnt Jensen Hillerød CK 2.47,19
14 Jaco Wasserfall Team Emporelli s.t.
15 Nils Thiesen Trias Frensburg s.t.

Klasse: Junior Distance: 116,5 km.
1 Nicholas Jørgensen Amager CR 2.52,52
2 Mikkel Schiøler Team GLS s.t.
3 Christian Ranneries Team Python Pro Næstved s.t.
4 Charlie Hultgreen Køhler Odder CK s.t.
5 Jesper Mørkøv CK Fix s.t.
6 Guytan Lilholt Hvidovre CK s.t.
7 Anders Meinecke Amager CR s.t.
8 Jesper Thomsen Esbjerg CR s.t.
9 Ricky Jørgensen Team Festina Vejle s.t.
10 Rasmus Trøjborg Krogh Team Python Pro Næstved s.t.
11 Fynn Brestel Kieler RV 2.54,55
12 Johannes Ollerup Sall CK Aarhus 3.03,44
13 Jonas Søndergaard Team GLS s.t.
14 Kasper Therkildsen Team Festina Vejle s.t.
15 Jannik Hyldtoft Hansen Team Festina Vejle s.t.

Klasse: Begynder Distance: 93,2 km.
1 Claus S Juhl CK KRonborg 2.22,23
2 Kristian Israelsen Olsen ABC s.t.
3 Michael Mejdal Nielsen Holstebro CC s.t.
4 Klavs Baagøe Hansen Viborg Cycling s.t.
5 Klaus Theilgaard Huusom Aalborg CR s.t.
6 Anders Steiniche Johansen Kolding BC s.t.
7 Henrik Laursen Aalborg CR s.t.
8 Ulrik Falentin Sund Aalborg CR s.t.
9 Claus Kaimer Viborg Cycling s.t.
10 Brian Jørgensen Aalborg CR s.t.
11 Michael Winther Hjørring CC s.t.
12 Michael Buck Kesby DCR Ballerup s.t.
13 Lars Iversen Viborg Cycling s.t.
14 Preben Vedel Skive CK s.t.

Klasse: Veteran H40 Distance: 93,2 km.
1 Per Christensen Skanderborg CK 2.15,48
2 Peter Christensen Lyngby CC s.t.
3 Lars Bo Marcussen Sønderborg CK s.t.
4 Poul Sand Herning CK s.t.
5 Lutz Schroder RG Hamburg s.t.
6 Christian Faber RG Hamburg 2.16,10
7 Jørgen Sørensen Værløse Farum CK s.t.
8 Lars Uffe Nielsen Team Cycling Ringsted s.t.
9 Bo Wacker Roskilde CR s.t.
10 Benny Petersen Skive CK s.t.
11 Jan Roesgarth Hvidovre CK s.t.
12 Henrik Zachariassen ABC s.t.
13 Peter Riber-Sellebjerg Amager CR s.t.
14 Henning Sørensen Hammel CK s.t.
15 Jimmi Johansen Lyngby CC s.t.

Klasse: Veteran H50 Distance: 69,9 km.
1 Danny Koch Christensen Thorsager Motion Cykling 1.45,29
2 Hans-Jørgen Pedersen Thorsager Motion Cykling 1.46,19
3 Kim Theils Grenaa CC s.t.
4 Johannes Agerholm ABC s.t.
5 Svend Erik Hansen Svendborg CC s.t.
6 Knud Dam Viborg s.t.
7 Steen Florager Team Cycling Ringsted s.t.
8 Jan Pallesen Skive CK s.t.
9 Per Nielsen Team HFCK & Ko 1.47,40
10 Niels Oluf Kristensen Randers CK10 1.48,17
11 Branco Pouh RG Vlotho s.t.
12 Claus Richard Larsen ABC s.t.

Klasse: Veteran H60 Distance: 69,9 km.
1 John Helleskov Team HFCK & Ko 1.54,07
2 Ole Chr. Olesen Cykling Odense 1.54,42
3 Alvin Ellebye Horsens AC 1.55,47
4 Karl Erik Jensen Randers CK10 s.t.
5 Wolfgang Harter RV Huchting s.t.
6 Søren Vagtholm Cykling Odense s.t.
7 Ole Mogens Grøndahl Olsen Holstebro CC s.t.

Klasse: Ungdom Distance: 69,9 km.
1 Patrick Clausen CK Fix 1.40,31
2 Jeppe Lykke Hartvig Nielsen Esbjerg CR s.t.
3 Fabian Haushahn Team Schleswig-Holstein s.t.
4 Stefan Claes Dahl Olsen Køge CR s.t.
5 Niels Hedekær Olsen Roskilde CR s.t.
6 Rasmus Christian Quaade CK Fix s.t.
7 Joakim Lindboe Brüchmann DCR Ballerup s.t.
8 Jacob Mørkøv DCR Ballerup s.t.
9 Lenni Helleskov Busk DCR Ballerup s.t.
10 Kristian Haugaard Jensen Odder CK s.t.
11 Sebastian Lander Køge CR s.t.
12 Samuel Rytter Ravn Roskilde CR s.t.
13 Henrik Hasling Gade Sønderborg CK s.t.
14 Jon Timotej Roskilde CR s.t.
15 Mathias Gade Jakobsen Hobro CK38 s.t.
16 Karl Magnus Larsen Randers CK10 s.t.
17 Mark Seheted Pedersen Kalundborg CC s.t.
18 Kenneth Hansen Haderslev CK75 s.t.
19 Max Møller Elmholt Herning CK s.t.
20 Rasmus Louring Vorre Vejle CK s.t.
21 Mads Meyer Køge CR s.t.
22 Martin Lind Aalborg CR s.t.
23 Thomas Esmarch Kousgaard Herning CK s.t.
24 Mathias Mylle Dige Bach KCK Herlev s.t.
25 Jesper Stjernholm Olesen Horsens AC s.t.
26 Thomas Daugaard Laursen Aalborg CR s.t.
27 Simon Larsen Sønderborg CK s.t.
28 Kasper Sørensen Horsens AC s.t.
29 Nicki Rasmussen Horsens AC 1.40,36
30 Kasper Kirch Gade Thy CR 1.40,37

Klasse: Ældste Drenge 1 Distance: 45 km.
1 Søren Sølvsten Nielsen Silkeborg IF Cykling 1.26,27
2 Casper Degn Larsen Herning CK 1.27,01
3 Steffen Schneider Jakobsen CCH Hjørring s.t.
4 Matias Greve Cykling Odense s.t.
5 Jannick Geisler Harburger RV s.t.
6 Kasper Svingel Jensen Silkeborg IF Cykling s.t.
7 Alexander Mørk Nr. - Søby CK s.t.
8 Thomas Jespersen Beck Sønderborg CK s.t.
9 Filip Fogh Marqvard Hansen Grenaa CC s.t.
10 Jesper Herbæk Kousgaard Herning CK s.t.
11 Christian Jersild Jensen Svendborg CC s.t.
12 Morten Østergaard Gade Kolding BC s.t.
13 Daniel Malmros Christiansen Odder CK s.t.
14 Mads Prangsgaard Odder CK s.t.
15 Matias Udby Hobro CK38 s.t.
16 Michael Valgren Andersen Thy CR s.t.
17 Frederik Bjørke Schwartz DCR Ballerup s.t.

Klasse: Ældste Drenge 2 Distance: 45 km.
1 Julian Lehmann Harburger RV 1.33,55
2 Simon Bigum Svendborg CC s.t.
3 Nicolai Christensen Randers CK10 s.t.
4 Frederik Thalund Jensen Herning CK s.t.
5 Nicolai Brøchner Nielsen Kolding BC s.t.
6 Jens Møller Pedersen Randers CK10 s.t.
7 Felix Reickmann Harburger RV s.t.
8 Martin Herbæk Grøn Silkeborg IF Cykling s.t.
9 Mads Lillelund Christiansen Esbjerg CR s.t.
10 Mads Gregersen Varde CK s.t.
11 Aske Louring Vorre Vejle CK s.t.
12 Jeppe Lorentsen Sønderborg CK s.t.
13 Christian Hedegaard Sørensen Randers CK10 s.t.
14 Jimmie Marud Skive CK s.t.
15 Thomas Strange Hansen Silkeborg IF Cykling s.t.

Klasse: Ældste Piger Distance: 45 km.
1 Nina Schultz Nielsen Herning CK 1.33,55
2 Fie Degn Larsen Herning CK s.t.
3 Louise Bering Randers CK10 s.t.

Klasse: Mellemste Drenge Distance: 25 km.
1 Mathis Johansson Nakskov CC 1.03,36
2 Mikkel Refshøj Andersen Nr. - Søby CK s.t.
3 Elias Helleskov Busk DCR Ballerup s.t.
4 Malte Haushahn Kieler RV s.t.
5 Simon Hamann Larsen Kolding BC s.t.
6 Jonas Nordkroggaard Kalundborg CC s.t.
7 Mads Krog Nielsen Herning CK s.t.
8 Mathias Tholstrup Silkeborg IF Cykling s.t.
9 Kristian Holm CC Gladsaxe s.t.
10 Mathias Møller Nielsen CC Gladsaxe s.t.
11 Bjørn Timotej CC Gladsaxe s.t.
12 Niklas Vestergaard Eg Herning CK s.t.
13 Phillip Buch Kolding BC s.t.
14 Kasper Würtz Schmidt Randers CK10 s.t.
15 Peter Mathiesen Holstebro CC s.t.
16 Kenni H.S. Hansen Silkeborg IF Cykling s.t.

Klasse: Mellemste Piger Distance: 25 km.
1 Nadia Pedersen DCR Ballerup 1.03,40
2 Amanda Marie Dyrkilde Roskilde CR s.t.

Klasse: Yngste Drenge Distance: 15 km.
1 Lasse Rangstrup Nielsen Varde CK 0.30,30
2 Mathias Norsgaard Jørgensen Silkeborg IF Cykling s.t.
3 Patrick Leth Odder CK s.t.
4 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen CC Gladsaxe s.t.
5 Helmut Wacker Roskilde CR s.t.
6 Jonas Wang CK Fix s.t.
7 Jesper Sommer Jensen Hobro CK38 s.t.
8 Oliver Almind CK Fix s.t.

Klasse: Yngste Piger Distance: 15 km.
1 Nina Krebs Ovesen Silkeborg IF Cykling 0.30,32
2 Amalie Dideriksen Amager CR 0.35,52
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?