Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Jens Voigt sejrede i Baskerlandet Rundt

Jens Voigt sejrede i Baskerlandet Rundt

12. april 2007 17:250

På dagens etape af Vuelta a Pais Vasco blev det til en flot solo sejr til Jens Voigt (Team CSC), som kørte alene i mål.

Dagens etape blev kørt fra Vitoria til Lekunberri over 176 km. Dagens etape var stærkt kuperet med seks kategoriseret stigninger, hvor af den sidste af stigninger var opad en kategori 1 stigning.

Allerede på den første stigning efter få kilometer kørsel kom dagens afgørende udbrud, hvor 9 ryttere rev sig løs. Det var Voigt (CSC), Pérez Arrieta (Caisse d'Epargne), Tiralongo (Lampre), Engels (Quick Step), Naibo (Ag2r), Verdugo (Euskaltel- Euskadi), Grivko (Milram), Di Gregorio (Francaise des Jeux) samt Artetxe (Fuerteventura). Rytterne arbejde godt sammen og fik hurtigt et solidt forspring.

Tempoet blev dog for langsom for Jens Voigt og valgte at angribe fra gruppen med 50 kilometer til mål, trods de store stigninger forude. Jens Voigts store fysisk kom dog ham til gode og ingen ryttere nåede op til CSC-rytteren igen, som dermed vandt en flot solo sejr.

Jens Voigt kom i mål hele 1.39 foran Angel Gomez Marchante (Saunier Duval), som fik hentet nogle vigtige sekunder på førertrøjen på den sidste stigning. Sidste års ProTour vinder Alejandro Valverde kom i mål på 3. pladsen 1.53 efter.

Samlet var Jens Voigt dog langt efter, så dagens resultat betyder ikke så meget for CSC-rytteren, som dog avancerer til 45. plads. Samlet fører Ángel Vicioso fortsat, selvom han i dag tabte tid til Angel Gomez Marchante. Frank Schleck forsvarede også 9. pladsen samlet.

Resultat af 4. etape
1 Jens Voigt - Team CSC 4.32.15
2 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval-Prodir 1.39
3 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 1.53
4 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prévoyance
5 Damiano Cunego - Lampre-Fondital
6 Cadel Evans - Predictor-Lotto
7 Alberto Contador - Discovery Channel
8 Davide Rebellin - Gerolsteiner
9 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi
10 Giampaolo Caruso - Lampre-Fondital
11 Stefan Schumacher - Gerolsteiner
12 Ezequiel Mosquera - Karpin-Galicia
13 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir
14 Fränk Schleck - Team CSC
15 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital
16 Antonio Colom - Astana
17 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne
18 Danilo Di Luca - Liquigas
19 Koldo Gil - Saunier Duval-Prodir
20 Oscar Sevilla - Relax-GAM 2.13
21 Maxime Monfort - Cofidis
22 Ángel Vicioso - Relax-GAM
23 Charles Wegelius - Liquigas
24 Patxi Vila - Lampre-Fondital
25 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi
26 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
27 Matteo Carrara - Unibet.com
28 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
29 José Antonio Redondo - Astana
30 Bingen Fernández - Cofidis
31 Manuel Beltrán - Liquigas
32 Egoi Martínez - Discovery Channel
33 David Arroyo - Caisse d'Epargne
34 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic
35 Vladimir Miholjevic - Liquigas 2.16
36 Pieter Weening - Rabobank 2.45
37 Francisco Mancebo - Relax-GAM
38 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
39 Laurens Ten Dam - Unibet.com
40 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
41 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
42 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
43 Trent Lowe - Discovery Channel
44 Nicki Sørensen - Team CSC 2.49
45 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic 3.00
46 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi 3.10
47 Francesco Bellotti - Crédit Agricole
48 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
49 Mario Aerts - Predictor-Lotto
50 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto
51 Constantino Zaballa - Caisse d'Epargne
52 Igor Astarloa - Milram
53 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir
54 Steve Zampieri - Cofidis
55 José Miguel Elías - Relax-GAM
56 Patrik Sinkewitz - T-Mobile 3.14
57 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 4.17
58 Carl Naibo - Ag2r Prévoyance 4.30
59 Mauricio Ardila Cano - Rabobank
60 Andriy Grivko - Milram 6.06
61 Alessandro Spezialetti - Liquigas 6.18
62 David Loosli - Lampre-Fondital
63 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital 7.56
64 Dario Cioni - Predictor-Lotto
65 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne 8.38
66 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir
67 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 9.54
68 David López García - Caisse d'Epargne
69 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne
70 Addy Engels - Quickstep-Innergetic
71 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias 11.20
72 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 12.28
73 Axel Merckx - T-Mobile 13.02
74 Stef Clement - Bouygues Telecom
75 Koos Moerenhout - Rabobank
76 Luis Pasamontes - Unibet.com
77 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
78 Sergio Ghisalberti - Milram
79 Scott Davis - T-Mobile
80 Matthias Russ - Gerolsteiner
81 Jérémy Roy - Française Des Jeux
82 Sandy Casar - Française Des Jeux
83 Matej Jurco - Milram
84 Patrice Halgand - Crédit Agricole
85 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom
86 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance
87 Iker Leonet - Fuerteventura-Canarias
88 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
89 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic
90 Pieter Mertens - Predictor-Lotto
91 Aitor Hernandez - Euskaltel-Euskadi
92 Theo Eltink - Rabobank
93 Benoît Poilvet - Crédit Agricole
94 Jean-Marc Marino - Crédit Agricole
95 Gustav Erik Larsson - Unibet.com
96 Tim Klinger - Gerolsteiner
97 Ivan Parra - Cofidis
98 Leonardo Duque - Cofidis
99 Assan Bazayev - Astana
100 Andrey Mizourov - Astana
101 Iñigo Cuesta - Team CSC
102 Carlos Sastre - Team CSC
103 Alexandr Kolobnev - Team CSC

104 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias
105 Serhiy Honchar - T-Mobile
106 Kjell Carlström - Liquigas
107 Patrick Calcagni - Liquigas
108 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
109 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia
110 Santiago Perez - Relax-GAM
111 Morris Possoni - Lampre-Fondital
112 Marcos Serrano - Karpin-Galicia
113 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
114 Daniel Navarro - Astana
115 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto
116 Dailos Diaz Armas - Fuerteventura-Canarias
117 Isidro Nozal - Karpin-Galicia
118 Amaël Moinard - Cofidis
119 Matthias Kessler - Astana
120 Anthony Charteau - Crédit Agricole
121 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias
122 Cristian Moreni - Cofidis
123 Michael Barry - T-Mobile 15.08
124 Grischa Niermann - Rabobank
125 José Lui Rubiera - Discovery Channel 15.10
126 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir
127 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
128 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom
129 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias
130 José Bonilla - Fuerteventura-Canarias
131 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel
132 Ian McLeod - Française Des Jeux
133 Didier Rous - Bouygues Telecom
134 Gaizka Lasa Larraya - Karpin-Galicia
135 Julien Mazet - Astana
136 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias
137 Bobby Julich - Team CSC
138 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi
139 Steve Morabito - Astana
140 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
141 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
142 Sebastian Schwager - Milram
143 Ángel Vallejo - Relax-GAM
144 Raul Garcia - Relax-GAM
145 Lars Bak - Team CSC 16.05
146 Björn Schröder - Milram
147 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne
148 Sergio Paulinho - Discovery Channel
149 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom
150 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir
151 Mirko Celestino - Milram
152 Mickaël Buffaz - Cofidis 17.52
153 Julián Sánchez - Relax-GAM 19.24


Samlet stilling efter 4. etape
1 Ángel Vicioso - Relax-GAM 17.14.26
2 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval-Prodir 1.46
3 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 1.54
4 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 2.09
5 Koldo Gil - Saunier Duval-Prodir
6 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne 2.11
7 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi
8 Davide Rebellin - Gerolsteiner
9 Fränk Schleck - Team CSC 2.13
10 Damiano Cunego - Lampre-Fondital 2.17
11 Manuel Beltrán - Liquigas 2.20
12 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 2.21
13 Giampaolo Caruso - Lampre-Fondital 2.34
14 José Antonio Redondo - Astana 2.35
15 Oscar Sevilla - Relax-GAM 2.43
16 Antonio Colom - Astana 2.44
17 Danilo Di Luca - Liquigas 2.55
18 Cadel Evans - Predictor-Lotto 3.00
19 Stefan Schumacher - Gerolsteiner 3.10
20 Bernhard Kohl - Gerolsteiner 3.11
21 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 3.20
22 Patxi Vila - Lampre-Fondital 4.13
23 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 4.18
24 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 4.20
25 José Miguel Elías - Relax-GAM 4.43
26 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 5.05
27 Alberto Contador - Discovery Channel 6.01
28 Patrik Sinkewitz - T-Mobile 6.04
29 Ezequiel Mosquera - Karpin-Galicia 6.07
30 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 6.29
31 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 7.03
32 Constantino Zaballa - Caisse d'Epargne 7.06
33 Pieter Weening - Rabobank 7.10
34 Bingen Fernández - Cofidis 7.11
35 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 7.23
36 David Arroyo - Caisse d'Epargne 7.38
37 Vladimir Miholjevic - Liquigas 8.35
38 Mauricio Ardila Cano - Rabobank 8.42
39 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto 11.14
40 Andriy Grivko - Milram 11.17
41 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 11.39
42 Mario Aerts - Predictor-Lotto 12.30
43 Matteo Carrara - Unibet.com 13.15
44 Maxime Monfort - Cofidis 13.26
45 Francesco Bellotti - Crédit Agricole 13.58
46 Alessandro Spezialetti - Liquigas 14.19
47 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne 14.47
48 Morris Possoni - Lampre-Fondital 15.44
49 Egoi Martínez - Discovery Channel 16.00
50 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic 16.14
51 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance 16.32
52 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi 16.36
53 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 16.37
54 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital 16.59
55 Charles Wegelius - Liquigas 17.45
56 Igor Astarloa - Milram 18.55
57 José Bonilla - Fuerteventura-Canarias 19.51
58 José Lui Rubiera - Discovery Channel 19.55
59 Ángel Vallejo - Relax-GAM 20.15
60 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prévoyance 21.24
61 Nicki Sørensen - Team CSC 22.01
62 Jens Voigt - Team CSC 23.06

63 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 23.14
64 Julián Sánchez - Relax-GAM 23.53
65 Laurens Ten Dam - Unibet.com 24.29
66 Anthony Charteau - Crédit Agricole 24.35
67 David López García - Caisse d'Epargne 24.50
68 Ivan Parra - Cofidis 24.53
69 Sandy Casar - Française Des Jeux 25.07
70 Santiago Perez - Relax-GAM 25.50
71 Alexandr Kolobnev - Team CSC 26.10
72 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 26.51
73 Patrice Halgand - Crédit Agricole 27.04
74 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 27.18
75 Serhiy Honchar - T-Mobile 27.19
76 Francisco Mancebo - Relax-GAM 27.21
77 Dario Cioni - Predictor-Lotto 27.24
78 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 28.03
79 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias 28.42
80 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias 29.20
81 Dailos Diaz Armas - Fuerteventura-Canarias 29.36
82 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 29.52
83 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 30.49
84 Cristian Moreni - Cofidis 31.16
85 Bobby Julich - Team CSC 31.37
86 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto 31.39
87 Iñigo Cuesta - Team CSC 32.14
88 Assan Bazayev - Astana 32.23
89 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 32.28
90 Leonardo Duque - Cofidis 32.29
91 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne 34.11
92 Kjell Carlström - Liquigas 34.14
93 Carlos Sastre - Team CSC
94 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 34.18
95 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto 34.27
96 Matthias Kessler - Astana 34.28
97 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias 34.31
98 Sergio Ghisalberti - Milram 34.39
99 Theo Eltink - Rabobank 34.46
100 Patrick Calcagni - Liquigas 34.49
101 Sergio Paulinho - Discovery Channel 35.03
102 Benoît Poilvet - Crédit Agricole 36.31
103 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
104 Steve Morabito - Astana 36.47
105 Gaizka Lasa Larraya - Karpin-Galicia 36.54
106 Steve Zampieri - Cofidis 38.39
107 Andrey Mizourov - Astana 38.43
108 Koos Moerenhout - Rabobank 39.17
109 Luis Pasamontes - Unibet.com 39.58
110 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 40.04
111 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne 40.10
112 Amaël Moinard - Cofidis 41.02
113 Grischa Niermann - Rabobank 42.10
114 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital 42.12
115 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias 43.58
116 Stef Clement - Bouygues Telecom 44.34
117 Daniel Navarro - Astana 45.31
118 Aitor Hernandez - Euskaltel-Euskadi 45.34
119 Matthias Russ - Gerolsteiner 45.40
120 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 46.26
121 Carl Naibo - Ag2r Prévoyance 46.44
122 Michael Barry - T-Mobile 47.37
123 Addy Engels - Quickstep-Innergetic 48.34
124 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi 49.51
125 Trent Lowe - Discovery Channel 50.16
126 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia 51.12
127 Tim Klinger - Gerolsteiner 51.42
128 Mirko Celestino - Milram 52.32
129 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi 52.58
130 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir 53.03
131 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel 53.11
132 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 53.26
133 David Loosli - Lampre-Fondital 53.57
134 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic 54.54
135 Matej Jurco - Milram 55.06
136 Axel Merckx - T-Mobile 55.13
137 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir 58.22
138 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom 58.28
139 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias 1.00.15
140 Marcos Serrano - Karpin-Galicia 1.00.31
141 Jérémy Roy - Française Des Jeux 1.00.41
142 Didier Rous - Bouygues Telecom 1.02.41
143 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom 1.02.46
144 Björn Schröder - Milram 1.03.36
145 Iker Leonet - Fuerteventura-Canarias 1.05.58
146 Scott Davis - T-Mobile 1.06.05
147 Jean-Marc Marino - Crédit Agricole
148 Ian McLeod - Française Des Jeux 1.08.06
149 Raul Garcia - Relax-GAM
150 Julien Mazet - Astana 1.08.13
151 Sebastian Schwager - Milram 1.08.15
152 Lars Bak - Team CSC 1.10.18
153 Mickaël Buffaz - Cofidis 1.10.48


Bjergkonkurrencen efter 4. etape
1 Aitor Hernandez - Euskaltel-Euskadi 45 pts
2 Manuel Beltrán - Liquigas 40
3 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias 23
4 Jens Voigt - Team CSC 22
5 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 20
6 José Antonio Redondo - Astana 19
7 Oscar Sevilla - Relax-GAM 17
8 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital 15
9 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne 15
10 Mauricio Ardila Cano - Rabobank 14
11 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 13
12 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 12
13 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne 12
14 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval-Prodir 10
15 Carl Naibo - Ag2r Prévoyance 8
16 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 6
17 Koldo Gil - Saunier Duval-Prodir 6
18 Andriy Grivko - Milram 6
19 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias 6
20 Addy Engels - Quickstep-Innergetic 5
21 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 4
22 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne 4
23 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 4
24 Maxime Monfort - Cofidis 4
25 David López García - Caisse d'Epargne 4
26 Sébastien Joly - Française Des Jeux 4
27 Ángel Vicioso - Relax-GAM 3
28 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 3
29 Sergio Paulinho - Discovery Channel 3
30 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 3
31 Constantino Zaballa - Caisse d'Epargne 3
32 Egoi Martínez - Discovery Channel 3
33 Dario Cioni - Predictor-Lotto 2
34 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital 2
35 David Arroyo - Caisse d'Epargne 1
36 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 1
37 Trent Lowe - Discovery Channel 1
38 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 1
39 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance 1


Pointkonkurrencen efter 4. etape
1 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias 9 pts
2 Jens Voigt - Team CSC 9
3 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias 8
4 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias 6
5 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 5
6 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias 4
7 Manuel Beltrán - Liquigas 3
8 Anthony Charteau - Crédit Agricole 3
9 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 3
10 Carl Naibo - Ag2r Prévoyance 3
11 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 3
12 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital 2
13 Andriy Grivko - Milram 2
14 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 2
15 Morris Possoni - Lampre-Fondital 2
16 José Antonio Redondo - Astana 2
17 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 2
18 Sébastien Joly - Française Des Jeux 2
19 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 2
20 Aitor Hernandez - Euskaltel-Euskadi 2
21 David López García - Caisse d'Epargne 1
22 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne 1
23 Oscar Sevilla - Relax-GAM 1
24 José Lui Rubiera - Discovery Channel 1


Holdkonkurrencen efter 4. etape
1 Lampre - Fondital 51.45.03
2 Saunier Duval - Prodir 1.24
3 Relax - GAM 5.07
4 Gerolsteiner 6.47
5 Caisse D'Epargne 7.52
6 Liquigas 10.44
7 Euskaltel - Euskadi 12.10
8 Predictor - Lotto 20.01
9 Credit Agricole 20.40
10 Quick Step - Innergetic 20.55
11 Astana 21.50
12 Team CSC 22.53
13 Discovery Channel Pro Cycling Team 27.46
14 Cofidis, le credit par telephone 32.18
15 Rabobank 33.38
16 AG2R Prevoyance 34.31
17 Française Des Jeux 42.36
18 T- Mobile Team 42.54
19 Unibet.com 49.32
20 Team Milram 57.29
21 Karpin - Galizia 1.00.58
22 Bouygues Telecom 1.06.02
23 Fuerteventura - Canarias 1.07.35

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro d'Italia Internazion...(2.WWT) 26/06-05/07

Tour de Pologne(2.UWT) 05/07-11/07

Sibiu Cycling Tour(2.1) 01/07-05/07

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY RACERCYKEL? SØG, FILTRER, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER