Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Linda Villumsen sluttede på podiet
20. juni 2009 16:21 af Philip Tarning-Andersen 0

Den tredje og sidste etape i Raboster Zeuwsche Eilanden endte med, at en gruppe på fem ryttere holdt feltet bag sig. Af dem var Andrea Bosman (Leontien.nl) hurtigst og vandt etapen foran Nikki Harris (Team Flexpoint) og Chantal Beltman (Team Columbia-High Road).

En gruppe med Linda Villumsen (Team Columbia-High Road) og Ina-Yoko Teutenberg (Team Columbia-High Road) kom ind bare 13 sekunder efter de førende.
Samlet ændres der dermed ikke på, at Ina-Yoko Teutenberg vinder løbet. Og Columbia ryddede podiet, da Chantal Beltman blev nummer to, og Linda Villumsen sluttede på en fornem tredjeplads.

De tre gennemførende ryttere fra Team High End Sport, Heidi Christensen, Maria Grandt og Anette Berg, kom i mål over 13 minutter efter dagens vinder.

Resultat af 3. etape
1 Andrea Bosman - Leontien.nl 3.23.50
2 Nikki Harris - Team Flexpoint
3 Chantal Beltman - Team Columbia-Highroad
4 Vera Koedooder - Lotto-Belisol Ladiesteam
5 Liesbeth De Vocht - DSB Bank - LTO 0.06
6 Ina Teutenberg - Team Columbia-Highroad 0.13
7 Suzanne De Goede - Equipe Nürnberger Versicherung
8 Loes Gunnewijk - Team Flexpoint
9 Linda Villumsen Serup - Team Columbia-Highroad
10 Charlotte Becker - Equipe Nürnberger Versicherung 0.15
11 Eva Lutz - Equipe Nürnberger Versicherung
12 Elke Gebhardt - DSB Bank - LTO 0.19
13 Annemiek Van Vleuten - DSB Bank - LTO
14 Marie Lindberg - Equipe Nürnberger Versicherung
15 Elizabeth Armitstead - Lotto-Belisol Ladiesteam 0.21
16 Lucy Martin - National Team Great Britain
17 Kelly Druyts - National Team Belgium
18 Monique Van De Ree - Leontien.nl
19 Claudia Witteveen - Restore Cycling Ladies
20 Sara Mustonen - National Team Sweden
21 Lucinda Brand - Leontien.nl
22 Anne Arnouts - Red Sun Cycling Team
23 Chatherine Williamson - National Team Great Britain
24 Mirjam Melchers-Van Poppel - Team Flexpoint
25 Iris Slappendel - Team Flexpoint
26 Adrie Visser - DSB Bank - LTO
27 Irene Van Den Broek - Leontien.nl
28 Katie Colclough - National Team Great Britain
29 Janneke Kanis - DSB Bank - LTO 0.35
30 Nina Kessler - SwABoladies Cycling Team
31 Petra Dijkman - Red Sun Cycling Team
32 Natalie van Gogh - SwABoladies Cycling Team
33 Lianne Wagtho - Leontien.nl
34 Loes Markerink - Team Flexpoint
35 Chloe Hosking - Movingladies-WeijersHako
36 Sanne Cant - National Team Belgium
37 Anne Eversdijk - Ton van Bemmelen/Merida
38 Kaat Hannes - National Team Belgium
39 Hilde van Slochteren - Restore Cycling Ladies
40 Mascha Pijnenborg - Red Sun Cycling Team
41 Latoya Brulee - Red Sun Cycling Team
42 Kimberly van den Berg - Noordwesthoek Pedaalrdrs 0.52
43 Elise Van Hage - Red Sun Cycling Team
44 Annelies Van Doorslaer - Lotto-Belisol Ladiesteam
45 Marit Huisman - Leontien.nl
46 Agnieta Francke - DSB Bank - LTO
47 Catherine Delfosse - Lotto-Belisol Ladiesteam 1.00
48 Samantha van Steenis - Noordwesthoek Pedaalrdrs
49 Inge Klep - Red Sun Cycling Team
50 Baukje Doedee - RaboLadyForce/Middelkamp
51 Hannah Welter - Ton van Bemmelen/Merida
52 Sissy van Alebeek - Ton van Bemmelen/Merida
53 Sofie Verdonck - Dura Vermeer/WVSchijndel
54 Judith Helmink - Ton van Bemmelen/Merida
55 Mirjam Schwager - National Team Switzerland
56 Emilia Fahlin - Team Columbia-Highroad
57 Chantal Hoffmann - De Sprinters Malderen
58 Sjoukje Dufoer - National Team Belgium
59 Jacobien Kanis - Team Flexpoint 1.04
60 Lien Lanssens - Lotto-Belisol Ladiesteam
61 Suzanne Van Veen - Leontien.nl 1.10
62 Suzan Simons - Dura Vermeer/WVSchijndel 1.14
63 Sharon van Essen - Ton van Bemmelen/Merida 1.17
64 Christina Becker - Equipe Nürnberger Versicherung 1.33
65 Roxane Knetemann - Ton van Bemmelen/Merida 2.35
66 Amanda Bongaards - Dura Vermeer/WVSchijndel 3.25
67 Claudia Meyer - Team Nutrixxion Lady 12.17
68 Seneina Trachsel - National Team Switzerland 12.29
69 Bianca van den Hoek - Merida Ladies wv Eemland 12.31
70 Ella Sadler-Andrews - National Team Great Britain 13.53
71 Fabienne Sommer - National Team Switzerland
72 Ine Beyen - National Team Belgium
73 Anna Van Der Breggen - Team Flexpoint
74 Barbara de Ridder - Jan vArckel/Zuidwesthoek
75 Eileen Roe - Team Tubanters
76 Berdienke Paus - Team Tubanters
77 Joukje Braam - CT Peoples Trust
78 Annika Heijnen - Team Tubanters
79 Sabrina Schweizer - Team Nutrixxion Lady
80 Jessica Uebelhart - National Team Switzerland
81 Sigrid Kuizenga - Hepro Kozijnen-NWVG
82 Eva Heijmans - Restore Cycling Ladies
83 Melissa Slewe - Merida Ladies wv Eemland
84 Jane Douma - Hepro Kozijnen-NWVG
85 Nathalie Schneitter - National Team Switzerland
86 Heidi Christiansen - Team High end sport
87 Imke Hartogs - TWC Het Snelle Wiel
88 Linda Schepers - TWC Het Snelle Wiel
89 Wilma Korevaar - Jan vArckel/Zuidwesthoek
90 Mirjam van Dijk - Restore Cycling Ladies
91 Daphne van Kleef - Noordwesthoek Pedaalrdrs
92 van Wijgerden, Petra - Jan vArckel/Zuidwesthoek
93 Corrine Hall - National Team Great Britain
94 Judith Jelsma - CT Peoples Trust
95 den Otter, Marieke - Jan vArckel/Zuidwesthoek
96 Pippa Handley - Team Tubanters
97 Madelene Olsson - RaboLadyForce/Middelkamp
98 Gina Haatz - Team Nutrixxion Lady
99 Maria Grandt Petersen - Team High end sport
100 Anna Blyth - National Team Great Britain
101 Marielle Kerste - Restore Cycling Ladies
102 Kim van Dijk - CT Peoples Trust
103 Christel Janssen - RaboLadyForce/Middelkamp
104 Moniek Tenniglo - Team Tubanters
105 Carolin Gustafsson - National Team Sweden
106 Helen Blatter - National Team Switzerland
107 Hanna Larsson - National Team Sweden
108 Josephine Groenveld - DSB Bank - LTO
109 Mirthe Wagenaar - Movingladies-WeijersHako
110 Sarah Cramoysan - Movingladies-WeijersHako
111 Laure Werner - Red Sun Cycling Team
112 Sanne Fictoor - CT Peoples Trust
113 Jessie Daams - National Team Belgium
114 Laura Turpijn - Merida Ladies wv Eemland
115 Lien Beyen - De Sprinters Malderen
116 Alice Monger-Godfrey - De Sprinters Malderen
117 Esther van der Zwaan - Hepro Kozijnen-NWVG
118 Krista Meesterburrie - SwABoladies Cycling Team
119 Anette Berg - Team High end sport
120 Aafke Eshuis - SwABoladies Cycling Team
121 Trieneke Fokkens - Hepro Kozijnen-NWVG
122 Alike Haanstra - Merida Ladies wv Eemland
123 Esther Kortekaas - Restore Cycling Ladies
124 Elke Lenferink - Team Tubanters
125 Ruth Springer - SwABoladies Cycling Team
126 Eefje Tabak - TWC Het Snelle Wiel 14.08

Udgåede
DNF Eleonora Van Dijk - Team Columbia-Highroad
DNF Johanna Nilsson - National Team Sweden
DNF Jessica Kihlbom - National Team Sweden
DNF Kajsa Snihs - National Team Sweden
DNF Emma Mackie - Lotto-Belisol Ladiesteam
DNF Rochelle Gilmore - Lotto-Belisol Ladiesteam
DNF Elise Depoorter - Lotto-Belisol Ladiesteam
DNF Emma Trott - Movingladies-WeijersHako
DNF Annemarieke Bruinsma - TWC Het Snelle Wiel
DNF Klomp, Manon - Jan vArckel/Zuidwesthoek
DNS Olivia Koster - Jan vArckel/Zuidwesthoek
DNF Marlou Eckhardt - RaboLadyForce/Middelkamp
DNF Esmee Janssen - RaboLadyForce/Middelkamp
DNF Marissa Otten - RaboLadyForce/Middelkamp
DNF Marieke van Nek - CT Peoples Trust
DNF Judith Visser - CT Peoples Trust
DNF Eyelien Bekkering - Hepro Kozijnen-NWVG
DNF Lisanne Ottema - Hepro Kozijnen-NWVG
DNF Sofie de Nys - De Sprinters Malderen
DNF Ilse Fiers - De Sprinters Malderen
DNF Yvonne Baltus - Ton van Bemmelen/Merida
DNF Linda van Rijen - Merida Ladies wv Eemland
DNF Jorinda de Heer - Dura Vermeer/WVSchijndel
DNF Stephanie Borchers - Team Nutrixxion Lady
DNF Trine Lorentzen - Team High end sport
DNF Nikoline Hansen - Team High end sport
DNF Liesbeth Mollema - Noordwesthoek Pedaalrdrs
DNF Tamara van Kleef - Noordwesthoek Pedaalrdrs

Samlet slutstilling
1 Ina Teutenberg - Team Columbia-Highroad 6.26.54
2 Chantal Beltman - Team Columbia-Highroad 0.03
3 Linda Villumsen Serup - Team Columbia-Highroad 0.11
4 Loes Gunnewijk - Team Flexpoint 0.13
5 Nikki Harris - Team Flexpoint 0.16
6 Charlotte Becker - Equipe Nürnberger Versicherung 0.18
7 Liesbeth De Vocht - DSB Bank - LTO 0.26
8 Vera Koedooder - Lotto-Belisol Ladiesteam
9 Mirjam Melchers-Van Poppel - Team Flexpoint 0.30
10 Suzanne De Goede - Equipe Nürnberger Versicherung 0.32
11 Iris Slappendel - Team Flexpoint 0.36
12 Andrea Bosman - Leontien.nl 0.37
13 Eva Lutz - Equipe Nürnberger Versicherung 0.49
14 Lucinda Brand - Leontien.nl 0.51
15 Elizabeth Armitstead - Lotto-Belisol Ladiesteam
16 Marie Lindberg - Equipe Nürnberger Versicherung 0.52
17 Irene Van Den Broek - Leontien.nl 0.58
18 Katie Colclough - National Team Great Britain 1.00
19 Sara Mustonen - National Team Sweden 1.01
20 Chatherine Williamson - National Team Great Britain 1.02
21 Lucy Martin - National Team Great Britain 1.05
22 Natalie van Gogh - SwABoladies Cycling Team
23 Latoya Brulee - Red Sun Cycling Team 1.07
24 Monique Van De Ree - Leontien.nl 1.08
25 Kelly Druyts - National Team Belgium
26 Mascha Pijnenborg - Red Sun Cycling Team 1.10
27 Loes Markerink - Team Flexpoint 1.14
28 Adrie Visser - DSB Bank - LTO 1.16
29 Anne Eversdijk - Ton van Bemmelen/Merida 1.18
30 Petra Dijkman - Red Sun Cycling Team 1.24
31 Marit Huisman - Leontien.nl 1.29
32 Emilia Fahlin - Team Columbia-Highroad 1.30
33 Lianne Wagtho - Leontien.nl 1.31
34 Claudia Witteveen - Restore Cycling Ladies 1.32
35 Sanne Cant - National Team Belgium 1.35
36 Janneke Kanis - DSB Bank - LTO 1.37
37 Annelies Van Doorslaer - Lotto-Belisol Ladiesteam 1.38
38 Annemiek Van Vleuten - DSB Bank - LTO 1.42
39 Hannah Welter - Ton van Bemmelen/Merida 1.50
40 Elise Van Hage - Red Sun Cycling Team 1.52
41 Judith Helmink - Ton van Bemmelen/Merida
42 Kaat Hannes - National Team Belgium
43 Agnieta Francke - DSB Bank - LTO 1.54
44 Nina Kessler - SwABoladies Cycling Team 2.06
45 Chloe Hosking - Movingladies-WeijersHako 2.07
46 Sissy van Alebeek - Ton van Bemmelen/Merida 2.08
47 Baukje Doedee - RaboLadyForce/Middelkamp 2.10
48 Sharon van Essen - Ton van Bemmelen/Merida 2.17
49 Jacobien Kanis - Team Flexpoint
50 Hilde van Slochteren - Restore Cycling Ladies 2.18
51 Sofie Verdonck - Dura Vermeer/WVSchijndel 2.27
52 Samantha van Steenis - Noordwesthoek Pedaalrdrs 3.00
53 Christina Becker - Equipe Nürnberger Versicherung 3.03
54 Roxane Knetemann - Ton van Bemmelen/Merida 4.17
55 Elke Gebhardt - DSB Bank - LTO 6.50
56 Anne Arnouts - Red Sun Cycling Team 7.29
57 Catherine Delfosse - Lotto-Belisol Ladiesteam 7.35
58 Kimberly van den Berg - Noordwesthoek Pedaalrdrs 7.57
59 Suzanne Van Veen - Leontien.nl 8.02
60 Sjoukje Dufoer - National Team Belgium 8.10
61 Lien Lanssens - Lotto-Belisol Ladiesteam
62 Inge Klep - Red Sun Cycling Team 8.20
63 Chantal Hoffmann - De Sprinters Malderen 8.23
64 Mirjam Schwager - National Team Switzerland 8.25
65 Suzan Simons - Dura Vermeer/WVSchijndel 8.26
66 Amanda Bongaards - Dura Vermeer/WVSchijndel 10.13
67 Maria Grandt Petersen - Team High end sport 14.28
68 Anna Van Der Breggen - Team Flexpoint 14.36
69 Sabrina Schweizer - Team Nutrixxion Lady 14.56
70 Ine Beyen - National Team Belgium 15.14
71 Judith Jelsma - CT Peoples Trust 15.36
72 Claudia Meyer - Team Nutrixxion Lady 19.21
73 Bianca van den Hoek - Merida Ladies wv Eemland 19.30
74 Ella Sadler-Andrews - National Team Great Britain 20.23
75 Moniek Tenniglo - Team Tubanters 20.29
76 Jessie Daams - National Team Belgium
77 Wilma Korevaar - Jan vArckel/Zuidwesthoek 20.42
78 Trieneke Fokkens - Hepro Kozijnen-NWVG 20.43
79 Esther Kortekaas - Restore Cycling Ladies 20.45
80 Marielle Kerste - Restore Cycling Ladies
81 Carolin Gustafsson - National Team Sweden 20.49
82 Eva Heijmans - Restore Cycling Ladies 20.50
83 Josephine Groenveld - DSB Bank - LTO 20.51
84 Joukje Braam - CT Peoples Trust 21.00
85 Laure Werner - Red Sun Cycling Team 21.01
86 Alice Monger-Godfrey - De Sprinters Malderen 21.05
87 Imke Hartogs - TWC Het Snelle Wiel 21.09
88 Madelene Olsson - RaboLadyForce/Middelkamp 21.10
89 Linda Schepers - TWC Het Snelle Wiel 21.17
90 Lien Beyen - De Sprinters Malderen 21.20
91 Nathalie Schneitter - National Team Switzerland 21.21
92 Jane Douma - Hepro Kozijnen-NWVG 21.27
93 Eileen Roe - Team Tubanters 21.34
94 Gina Haatz - Team Nutrixxion Lady 21.49
95 Anna Blyth - National Team Great Britain 22.58
96 den Otter, Marieke - Jan vArckel/Zuidwesthoek 23.06
97 Corrine Hall - National Team Great Britain
98 Mirjam van Dijk - Restore Cycling Ladies 23.15
99 Elke Lenferink - Team Tubanters 23.19
100 Melissa Slewe - Merida Ladies wv Eemland 23.22
101 Annika Heijnen - Team Tubanters 23.28
102 Aafke Eshuis - SwABoladies Cycling Team 23.31
103 Fabienne Sommer - National Team Switzerland 23.33
104 Kim van Dijk - CT Peoples Trust 23.35
105 Sarah Cramoysan - Movingladies-WeijersHako 23.43
106 Christel Janssen - RaboLadyForce/Middelkamp 23.50
107 Jessica Uebelhart - National Team Switzerland 23.53
108 Berdienke Paus - Team Tubanters 23.54
109 Seneina Trachsel - National Team Switzerland 24.01
110 Esther van der Zwaan - Hepro Kozijnen-NWVG 24.49
111 Barbara de Ridder - Jan vArckel/Zuidwesthoek 25.00
112 Sigrid Kuizenga - Hepro Kozijnen-NWVG 25.13
113 Hanna Larsson - National Team Sweden 25.16
114 Pippa Handley - Team Tubanters 25.25
115 Anette Berg - Team High end sport 25.27
116 Sanne Fictoor - CT Peoples Trust 25.29
117 Heidi Christiansen - Team High end sport 25.00
118 Mirthe Wagenaar - Movingladies-WeijersHako
119 Krista Meesterburrie - SwABoladies Cycling Team 26.01
120 Helen Blatter - National Team Switzerland 26.05
121 Laura Turpijn - Merida Ladies wv Eemland 26.23
122 van Wijgerden, Petra - Jan vArckel/Zuidwesthoek 26.27
123 Ruth Springer - SwABoladies Cycling Team 26.42
124 Daphne van Kleef - Noordwesthoek Pedaalrdrs
125 Eefje Tabak - TWC Het Snelle Wiel
126 Alike Haanstra - Merida Ladies wv Eemland

Pointkonkurrencen
1 Ina Teutenberg - Team Columbia-Highroad 41
2 Loes Gunnewijk - Team Flexpoint 39
3 Suzanne De Goede - Equipe Nürnberger Versicherung 34
4 Liesbeth De Vocht - DSB Bank - LTO 33
5 Charlotte Becker - Equipe Nürnberger Versicherung 32
6 Chantal Beltman - Team Columbia-Highroad 24
7 Linda Villumsen Serup - Team Columbia-Highroad 24
8 Andrea Bosman - Leontien.nl 21
9 Nikki Harris - Team Flexpoint 20
10 Elizabeth Armitstead - Lotto-Belisol Ladiesteam 20
11 Monique Van De Ree - Leontien.nl 19
12 Chloe Hosking - Movingladies-WeijersHako 18
13 Vera Koedooder - Lotto-Belisol Ladiesteam 17
14 Lucy Martin - National Team Great Britain 13
15 Annemiek Van Vleuten - DSB Bank - LTO 12
16 Loes Markerink - Team Flexpoint 12
17 Eva Lutz - Equipe Nürnberger Versicherung 10
18 Janneke Kanis - DSB Bank - LTO 10
19 Elke Gebhardt - DSB Bank - LTO 9
20 Sara Mustonen - National Team Sweden 8
21 Mirjam Melchers-Van Poppel - Team Flexpoint 8
22 Marie Lindberg - Equipe Nürnberger Versicherung 7
23 Chatherine Williamson - National Team Great Britain 6
24 Lucinda Brand - Leontien.nl 5
25 Kelly Druyts - National Team Belgium 4
26 Iris Slappendel - Team Flexpoint 3
27 Claudia Witteveen - Restore Cycling Ladies 2

Spurtkonkurrencen
1 Ina Teutenberg - Team Columbia-Highroad 26
2 Charlotte Becker - Equipe Nürnberger Versicherung 8
3 Loes Gunnewijk - Team Flexpoint 6
4 Vera Koedooder - Lotto-Belisol Ladiesteam 5
5 Elizabeth Armitstead - Lotto-Belisol Ladiesteam 3
6 Chantal Beltman - Team Columbia-Highroad 3
7 Linda Villumsen Serup - Team Columbia-Highroad 1
8 Lucinda Brand - Leontien.nl 1
9 Anne Eversdijk - Ton van Bemmelen/Merida 1

Ungdomskonkurrencen
1 Lucinda Brand - Leontien.nl 6.27.45
2 Elizabeth Armitstead - Lotto-Belisol Ladiesteam
3 Marie Lindberg - Equipe Nürnberger Versicherung 0.01
4 Katie Colclough - National Team Great Britain 0.09
5 Lucy Martin - National Team Great Britain 0.14
6 Latoya Brulee - Red Sun Cycling Team 0.16
7 Monique Van De Ree - Leontien.nl 0.17
8 Kelly Druyts - National Team Belgium
9 Anne Eversdijk - Ton van Bemmelen/Merida 0.27
10 Marit Huisman - Leontien.nl 0.38
11 Emilia Fahlin - Team Columbia-Highroad 0.39
12 Sanne Cant - National Team Belgium 0.44
13 Annelies Van Doorslaer - Lotto-Belisol Ladiesteam 0.47
14 Hannah Welter - Ton van Bemmelen/Merida 0.59
15 Elise Van Hage - Red Sun Cycling Team 1.01
16 Kaat Hannes - National Team Belgium
17 Agnieta Francke - DSB Bank - LTO 1.03
18 Nina Kessler - SwABoladies Cycling Team 1.15
19 Chloe Hosking - Movingladies-WeijersHako 1.16
20 Jacobien Kanis - Team Flexpoint 1.26
21 Samantha van Steenis - Noordwesthoek Pedaalrdrs 2.09
22 Roxane Knetemann - Ton van Bemmelen/Merida 3.26
23 Anne Arnouts - Red Sun Cycling Team 6.38
24 Kimberly van den Berg - Noordwesthoek Pedaalrdrs 7.06
25 Suzanne Van Veen - Leontien.nl 7.11
26 Sjoukje Dufoer - National Team Belgium 7.19
27 Lien Lanssens - Lotto-Belisol Ladiesteam
28 Chantal Hoffmann - De Sprinters Malderen 7.32
29 Mirjam Schwager - National Team Switzerland 7.34
30 Suzan Simons - Dura Vermeer/WVSchijndel 7.35
31 Amanda Bongaards - Dura Vermeer/WVSchijndel 9.22
32 Maria Grandt Petersen - Team High end sport 13.37
33 Anna Van Der Breggen - Team Flexpoint 13.45
34 Sabrina Schweizer - Team Nutrixxion Lady 14.05
35 Ine Beyen - National Team Belgium 14.23
36 Ella Sadler-Andrews - National Team Great Britain 19.32
37 Moniek Tenniglo - Team Tubanters 19.38
38 Jessie Daams - National Team Belgium
39 Carolin Gustafsson - National Team Sweden 19.58
40 Alice Monger-Godfrey - De Sprinters Malderen 20.14
41 Eileen Roe - Team Tubanters 20.43
42 Gina Haatz - Team Nutrixxion Lady 20.58
43 Anna Blyth - National Team Great Britain 22.07
44 den Otter, Marieke - Jan vArckel/Zuidwesthoek 22.15
45 Corrine Hall - National Team Great Britain
46 Melissa Slewe - Merida Ladies wv Eemland 22.31
47 Annika Heijnen - Team Tubanters 22.37
48 Aafke Eshuis - SwABoladies Cycling Team 22.40
49 Fabienne Sommer - National Team Switzerland 22.42
50 Christel Janssen - RaboLadyForce/Middelkamp 22.59
51 Jessica Uebelhart - National Team Switzerland 23.02
52 Berdienke Paus - Team Tubanters 23.03
53 Barbara de Ridder - Jan vArckel/Zuidwesthoek 24.19
54 Hanna Larsson - National Team Sweden 24.22
55 Heidi Christiansen - Team High end sport 24.38
56 Mirthe Wagenaar - Movingladies-WeijersHako 24.58
57 Helen Blatter - National Team Switzerland 25.02
58 van Wijgerden, Petra - Jan vArckel/Zuidwesthoek 25.10
59 Ruth Springer - SwABoladies Cycling Team 25.14
60 Daphne van Kleef - Noordwesthoek Pedaalrdrs 25.32
61 Eefje Tabak - TWC Het Snelle Wiel 25.36
62 Alike Haanstra - Merida Ladies wv Eemland 25.51

Holdekonkurrencen
1 Team Columbia Highroad 19.21.25
2 Team Flexpoint 0.20
3 Nurnberger Versichering 1.10
4 Leontien.nl 1.44
5 DSB Bank NederlandBloeit 1.51
6 Lotto-Belisol Ladiesteam 2.10
7 Nat. Team Great Britain 2.12
8 RedSun Cycling Team 2.44
9 Nationaal Team België 3.15
10 Ton van Bemmelen/Merida 4.18
11 Dura Vermeer/WVSchijndel 20.23
12 Restore Cycling Ladies 22.55
13 SwABoladies Cycling Team 25.59
14 Noordwesthoek Pedaalrdrs 34.23
15 RaboLadyForce/Middelkamp 43.18
16 National Team Zweden 44.12
17 Movingladies-WeijersHako 45.38
18 De Sprinters Malderen 50.05
19 Nat. Team Zwitserland 50.56
20 Team Nutrixxion Lady 54.43
21 CT Peoples Trust 55.58
22 Merida Ladies wv Eemland 57.27
23 Hepro Kozijnen-NWVG 1.01.09
24 Jan vArckel/Zuidwesthoek 1.03.55
25 Team Tubanters 1.04.01
26 Team High end sport 1.04.03
27 TWC Het Snelle Wiel 1.07.39

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour of Fuzhou(2.1) 14/11-18/11

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig.

Glemt kodeord?

Opret bruger