Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Luca Paolini vandt 1. etape

Luca Paolini vandt 1. etape

03. april 2007 16:240

Luca Paolini vandt 1. etape af KBC Driedaagse De Panne - Koksijde (3 dage ved Panne), da han overspurtede Alessandro Ballan efter de to var kommet alene frem til målet.

Efter en gruppe på 8 mand med Frédéric Amorison (Landbouwkrediet), Evert Verbist (Chocolade Jacques), Mario Ickx (Jartazi), Geert Steegmans (QuickStep), Stijn Devolder (Discovery), Enrico Franzoi (Lampre) og Aleksandr Kuchynski (Liquigas) og Jan Kuyckx (Landbouwkrediet) blev hentet med 41 km til mål, kom der straks nye angreb.

Dette resulterede i, at Sergiy Matveyeev (Panaria) og Frederick Willems (Liquigas) kom af sted. Bert Roesems (Predictor-Lotto) kørte efter og kom op til de to sammen med Joost Poosthuma (Rabobank), Luca Paolini (Liquigas), Kevin Hulsmans (QuickStep), Alessandro Ballan (Lampre), Frederic Guesdon (Francaise des Jeux), Benoit Joachim (Astana), Markus Eichler (Unibet.com) og David Boucher (Landbouwkrediet).

Med 20 km til mål skulle gruppen og Leberg, der også indgår i Flandern rundt på søndag. Her satte Joost Poosthuma tempo, og han fik reduceret gruppen til 7 mand: Sergiy Matveyev (Panaria), Joost Poosthuma (Rabobank), Bert Roesems (Predictor-Lotto), Luca Paolini (Liquigas), Kevin Hulsmans (QuickStep), Alessandro Ballan (Lampre) og Markus Eichler (Unibet.com).

På den eftefølgende stigning Berendries var gruppen forspring på omkring 40 sekunder, hvilket fik Discoverys Thomas Vaitkus til at regaere. Han angreb og fik lavet en forfølgegruppe, hvor også Vladimir Gusev (Discovery), Geert Steegmans (QuickStep) og Daniele Bennati sad. Men denne gruppe var dog aldrig rigtig tæt på de forreste og spillede ingen rolle i finalen, som de 7 forreste skulle køre.

Med 6 km til mål kører Ballan væk fra frontgruppen og får slået et stort hul. Efter de andre har forsøgt at lukke hullet, kører Paolini væk og kommer op til Ballan. De to følges så ad til mål, hvor Paolini vinder spurten uden problemer.

Hulsmans vinder forfølgernes spurt og taber 11 sekunder. En gruppe med blandt andre Steegmans og Gusev taber 46 sekunder, mens hovedfeltet taber cirka 2.26.

Resultat af 1. etape:
1 Luca Paolini - Liquigas 4.30.27 (42,596 km/t)
2 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
3 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 0.11
4 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare
5 Joost Posthuma - Rabobank
6 Markus Eichler - Unibet.com
7 Bert Roesems - Predictor-Lotto
8 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 0.46
9 Janek Tombak - Jartazi Promo Fashion
10 Arnaud Coyot - Unibet.com
11 Manuel Quinziato - Liquigas
12 Roy Sentjens - Predictor-Lotto
13 Vladimir Gusev - Discovery Channel
14 Serguei Ivanov - Astana
15 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic
16 Gregory Rast - Astana
17 Sébastien Rosseler - Quickstep-Innergetic
18 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 1.20
19 Wouter Weylandt - Quickstep-Innergetic 2.27
20 Koen De Kort - Astana
21 Steven Caethoven - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
22 Stefan Van Dijck - Wiesenhof-Felt
23 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet-Tönissteiner
24 Nico Mattan - DFL-Cyclingnews-Litespeed
25 James Vanlandschoot - Landbouwkrediet-Tönissteiner
26 David Boucher - Landbouwkrediet-Tönissteiner
27 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner
28 Christophe Detilloux - Française Des Jeux
29 Sergey Lagutin - Navigators Insurance
30 Filip Meirhaeghe - Landbouwkrediet-Tönissteiner
31 Daniel Lloyd - DFL-Cyclingnews-Litespeed
32 Mauro Da Dalto - Liquigas
33 Filippo Pozzato - Liquigas
34 Michael Schär - Astana
35 Peter Velits - Wiesenhof-Felt
36 Christian Murro - Tenax-Menikini
37 Murilo Fischer - Liquigas
38 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
39 Olaf Pollack - Wiesenhof-Felt
40 Roger Hammond - T-Mobile
41 Bas Giling - Wiesenhof-Felt
42 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
43 Geert Omloop - Jartazi Promo Fashion
44 Sebastian Siedler - Milram
45 Vincent Jérôme - Bouygues Telecom
46 David Millar - Saunier Duval-Prodir
47 Gerben Löwik - Rabobank
48 Volodymyr Dyudya - Milram
49 Alessandro Donati - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
50 Steve Cummings - Discovery Channel
51 Baden Cooke - Unibet.com
52 Mathieu Claude - Bouygues Telecom
53 Mathew Hayman - Rabobank
54 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
55 Martin Velits - Wiesenhof-Felt
56 Dmitriy Muravyev - Astana
57 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
58 Yohann Gène - Bouygues Telecom
59 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
60 Bart Dockx - Predictor-Lotto
61 Fabio Baldato - Lampre-Fondital
62 Manuele Mori - Saunier Duval-Prodir
63 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems
64 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
65 Filippo Savini - Ceramica Panaria-Navigare
66 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare
67 Daniele Righi - Lampre-Fondital
68 Marcel Sieberg - Milram
69 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare
70 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
71 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare
72 Brett Lancaster - Milram
73 Arnaud Labbe - Bouygues Telecom
74 Blazej Janiaczyk - Intel-Action
75 Xavier Florencio - Bouygues Telecom
76 Juan Antonio Flecha - Rabobank
77 Volodymyr Bileka - Discovery Channel
78 Allan Davis - Discovery Channel
79 Wim De Vocht - Predictor-Lotto
80 Leif Hoste - Predictor-Lotto
81 Peter Van Petegem - Quickstep-Innergetic
82 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic
83 Guennadi Mikhailov - Astana
84 Ludovic Auger - Française Des Jeux 6.08
85 Servais Knaven - T-Mobile
86 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems
87 Wilfried Cretskens - Quickstep-Innergetic
88 Koen Barbé - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
89 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems
90 Benoît Joachim - Astana
91 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
92 Alberto Ongarato - Milram
93 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
94 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
95 Matthew Wilson - Unibet.com
96 Fabio Sabatini - Milram
97 Kristian House - Navigators Insurance
98 Igor Abakoumov - Astana
99 Saïd Haddou - Bouygues Telecom
100 Jimmy Casper - Unibet.com
101 Ralf Grabsch - Milram
102 Martin Müller - Milram
103 Frederik Willems - Liquigas
104 Bernard Sulzberger - DFL-Cyclingnews-Litespeed
105 Mathieu Criquielion - Jartazi Promo Fashion
106 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir 9.11
107 Rhys Pollock - DFL-Cyclingnews-Litespeed
108 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems
109 Jonas Ljungblad - Unibet.com
110 Robby Meul - DFL-Cyclingnews-Litespeed
111 Thierry Marichal - Française Des Jeux
112 Erki Pütsep - Bouygues Telecom
113 Andrea Rossi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 14.23
114 Bartosz Huzarski - Intel-Action
115 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
116 Eric Baumann - T-Mobile
117 Mark Cavendish - T-Mobile
118 Kurt Hovelynck - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
119 Glenn D'Hollander - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
120 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
121 Stijn Devolder - Discovery Channel
122 Fabien Patanchon - Française Des Jeux
123 Jarno Van Mingeroet - Jartazi Promo Fashion
124 Bernard Van Ulden - Navigators Insurance
125 Erwin Thijs - Unibet.com
126 Dan Fleeman - DFL-Cyclingnews-Litespeed
127 Alessandro Bertuola - Tenax-Menikini
128 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner
129 Bernhard Eisel - T-Mobile
130 Andreas Klier - T-Mobile
131 Sjef De Wilde - Landbouwkrediet-Tönissteiner
132 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner
133 Christophe Mengin - Française Des Jeux
134 Graeme Brown - Rabobank
135 Leon Van Bon - Rabobank
136 Branislau Samoilau - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
137 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems
138 Sven Nevens - Jartazi Promo Fashion
139 Tom Steels - Predictor-Lotto
140 Nick Ingels - Predictor-Lotto
141 Vytautas Kaupas - Jartazi Promo Fashion
142 Claudio Cucinotta - Tenax-Menikini
143 Mario Ickx - Jartazi Promo Fashion
144 Roberto Ferrari - Tenax-Menikini
145 Rony Martias - Bouygues Telecom
146 Jan Boven - Rabobank
147 Jens Mouris - DFL-Cyclingnews-Litespeed
148 Ivan Rovny - Tinkoff Credit Systems
149 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt
150 Daniel Musiol - Wiesenhof-Felt
151 Troels Ronning Vinther - Unibet.com
152 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare
153 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
154 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
155 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems
156 Gerald Ciolek - T-Mobile
157 Rick Flens - Rabobank
158 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
159 Jeremy Vennel - DFL-Cyclingnews-Litespeed
160 Ben Brooks - Navigators Insurance
161 Matthew White - Discovery Channel
162 Ciaran Power - Navigators Insurance
163 Antonio Cruz - Discovery Channel
164 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto
165 Kyle Wamsley - Navigators Insurance
166 Jaroslaw Zarebski - Intel-Action 15.59
167 Jurgen François - Jartazi Promo Fashion
168 Anton Mindlin - Tinkoff Credit Systems
169 André Greipel - T-Mobile
170 Oleg Grishkine - Navigators Insurance
171 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 17.41
172 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
173 Sergio Lagana - Tenax-Menikini
174 Jörg Ludewig - Wiesenhof-Felt


Udgået på 1. etape
Raúl Alarcón - Saunier Duval-Prodir 
Arnaud Gerard - Française Des Jeux 
Fabrice Piemontesi - Tenax-Menikini 
Luca Sabatino - Tenax-Menikini 
Hilton Clarke - Navigators Insurance 
Robert Radosz - Intel-Action 
Bogdan Bondariew - Intel-Action 
Marcin Osinski - Intel-Action


Samlet stilling efter 1. etape
1 Luca Paolini - Liquigas 4.30.17
2 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 0.04
3 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 0.17
4 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare 0.18
5 Joost Posthuma - Rabobank 0.20
6 Markus Eichler - Unibet.com 0.21
7 Bert Roesems - Predictor-Lotto
8 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 0.56
9 Janek Tombak - Jartazi Promo Fashion
10 Arnaud Coyot - Unibet.com
11 Manuel Quinziato - Liquigas
12 Roy Sentjens - Predictor-Lotto
13 Vladimir Gusev - Discovery Channel
14 Serguei Ivanov - Astana
15 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic
16 Gregory Rast - Astana
17 Sébastien Rosseler - Quickstep-Innergetic
18 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 1.30
19 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 2.36
20 Wouter Weylandt - Quickstep-Innergetic 2.37
21 Koen De Kort - Astana
22 Steven Caethoven - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
23 Stefan Van Dijck - Wiesenhof-Felt
24 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet-Tönissteiner
25 Nico Mattan - DFL-Cyclingnews-Litespeed
26 James Vanlandschoot - Landbouwkrediet-Tönissteiner
27 David Boucher - Landbouwkrediet-Tönissteiner
28 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner
29 Christophe Detilloux - Française Des Jeux
30 Sergey Lagutin - Navigators Insurance
31 Filip Meirhaeghe - Landbouwkrediet-Tönissteiner
32 Daniel Lloyd - DFL-Cyclingnews-Litespeed
33 Mauro Da Dalto - Liquigas
34 Filippo Pozzato - Liquigas
35 Michael Schär - Astana
36 Peter Velits - Wiesenhof-Felt
37 Christian Murro - Tenax-Menikini
38 Murilo Fischer - Liquigas
39 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
40 Olaf Pollack - Wiesenhof-Felt
41 Roger Hammond - T-Mobile
42 Bas Giling - Wiesenhof-Felt
43 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
44 Geert Omloop - Jartazi Promo Fashion
45 Sebastian Siedler - Milram
46 Vincent Jérôme - Bouygues Telecom
47 David Millar - Saunier Duval-Prodir
48 Gerben Löwik - Rabobank
49 Volodymyr Dyudya - Milram
50 Alessandro Donati - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
51 Steve Cummings - Discovery Channel
52 Baden Cooke - Unibet.com
53 Mathieu Claude - Bouygues Telecom
54 Mathew Hayman - Rabobank
55 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
56 Martin Velits - Wiesenhof-Felt
57 Dmitriy Muravyev - Astana
58 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
59 Yohann Gène - Bouygues Telecom
60 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
61 Bart Dockx - Predictor-Lotto
62 Fabio Baldato - Lampre-Fondital
63 Manuele Mori - Saunier Duval-Prodir
64 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems
65 Filippo Savini - Ceramica Panaria-Navigare
66 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare
67 Daniele Righi - Lampre-Fondital
68 Marcel Sieberg - Milram
69 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare
70 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
71 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare
72 Brett Lancaster - Milram
73 Arnaud Labbe - Bouygues Telecom
74 Blazej Janiaczyk - Intel-Action
75 Xavier Florencio - Bouygues Telecom
76 Juan Antonio Flecha - Rabobank
77 Volodymyr Bileka - Discovery Channel
78 Allan Davis - Discovery Channel
79 Wim De Vocht - Predictor-Lotto
80 Leif Hoste - Predictor-Lotto
81 Peter Van Petegem - Quickstep-Innergetic
82 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic
83 Guennadi Mikhailov - Astana
84 Frederik Willems - Liquigas 6.16
85 Ludovic Auger - Française Des Jeux 6.18
86 Servais Knaven - T-Mobile
87 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems
88 Wilfried Cretskens - Quickstep-Innergetic
89 Koen Barbé - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
90 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems
91 Benoît Joachim - Astana
92 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
93 Alberto Ongarato - Milram
94 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
95 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
96 Matthew Wilson - Unibet.com
97 Fabio Sabatini - Milram
98 Kristian House - Navigators Insurance
99 Igor Abakoumov - Astana
100 Saïd Haddou - Bouygues Telecom
101 Jimmy Casper - Unibet.com
102 Ralf Grabsch - Milram
103 Martin Müller - Milram
104 Bernard Sulzberger - DFL-Cyclingnews-Litespeed
105 Mathieu Criquielion - Jartazi Promo Fashion
106 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir 9.21
107 Rhys Pollock - DFL-Cyclingnews-Litespeed
108 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems
109 Jonas Ljungblad - Unibet.com
110 Robby Meul - DFL-Cyclingnews-Litespeed
111 Thierry Marichal - Française Des Jeux
112 Erki Pütsep - Bouygues Telecom
113 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 14.30
114 Stijn Devolder - Discovery Channel 14.31
115 Andrea Rossi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 14.33
116 Bartosz Huzarski - Intel-Action
117 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
118 Eric Baumann - T-Mobile
119 Mark Cavendish - T-Mobile
120 Kurt Hovelynck - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
121 Glenn D'Hollander - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
122 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
123 Fabien Patanchon - Française Des Jeux
124 Jarno Van Mingeroet - Jartazi Promo Fashion
125 Bernard Van Ulden - Navigators Insurance
126 Erwin Thijs - Unibet.com
127 Dan Fleeman - DFL-Cyclingnews-Litespeed
128 Alessandro Bertuola - Tenax-Menikini
129 Bernhard Eisel - T-Mobile
130 Andreas Klier - T-Mobile
131 Sjef De Wilde - Landbouwkrediet-Tönissteiner
132 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner
133 Christophe Mengin - Française Des Jeux
134 Graeme Brown - Rabobank
135 Leon Van Bon - Rabobank
136 Branislau Samoilau - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
137 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems
138 Sven Nevens - Jartazi Promo Fashion
139 Tom Steels - Predictor-Lotto
140 Nick Ingels - Predictor-Lotto
141 Vytautas Kaupas - Jartazi Promo Fashion
142 Claudio Cucinotta - Tenax-Menikini
143 Mario Ickx - Jartazi Promo Fashion
144 Roberto Ferrari - Tenax-Menikini
145 Rony Martias - Bouygues Telecom
146 Jan Boven - Rabobank
147 Jens Mouris - DFL-Cyclingnews-Litespeed
148 Ivan Rovny - Tinkoff Credit Systems
149 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt
150 Daniel Musiol - Wiesenhof-Felt
151 Troels Ronning Vinther - Unibet.com
152 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare
153 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
154 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
155 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems
156 Gerald Ciolek - T-Mobile
157 Rick Flens - Rabobank
158 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
159 Jeremy Vennel - DFL-Cyclingnews-Litespeed
160 Ben Brooks - Navigators Insurance
161 Matthew White - Discovery Channel
162 Ciaran Power - Navigators Insurance
163 Antonio Cruz - Discovery Channel
164 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto
165 Kyle Wamsley - Navigators Insurance
166 Jaroslaw Zarebski - Intel-Action 16.09
167 Jurgen François - Jartazi Promo Fashion
168 Anton Mindlin - Tinkoff Credit Systems
169 André Greipel - T-Mobile
170 Oleg Grishkine - Navigators Insurance
171 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 17.51
172 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
173 Sergio Lagana - Tenax-Menikini
174 Jörg Ludewig - Wiesenhof-Felt


Pointkonkurrencen efter 1. etape
1 Luca Paolini - Liquigas 20 pts
2 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 18
3 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 16
4 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare 14
5 Joost Posthuma - Rabobank 12
6 Markus Eichler - Unibet.com 10
7 Bert Roesems - Predictor-Lotto 9
8 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 8
9 Janek Tombak - Jartazi Promo Fashion 7
10 Arnaud Coyot - Unibet.com 6
11 Manuel Quinziato - Liquigas 5
12 Roy Sentjens - Predictor-Lotto 4
13 Vladimir Gusev - Discovery Channel 3
14 Serguei Ivanov - Astana 2
15 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 1


Sprintkonkurrencen efter 1. etape
1 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare 3 pts
2 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 3
3 Frederik Willems - Liquigas 2
4 Stijn Devolder - Discovery Channel 2
5 Joost Posthuma - Rabobank 1
6 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 1


Bjergkonkurrencen efter 1. etape
1 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 40 pts
2 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 20
3 Joost Posthuma - Rabobank 10
4 Stijn Devolder - Discovery Channel 9
5 Luca Paolini - Liquigas 4
6 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 4
7 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 4
8 Arnaud Coyot - Unibet.com 3
9 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 3
10 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 3
11 Eric Baumann - T-Mobile 3
12 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 1
13 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare 1
14 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet-Tönissteiner 1
15 James Vanlandschoot - Landbouwkrediet-Tönissteiner 1
16 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic 1

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?