Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Michele Scarponi sejrede i Italien

Michele Scarponi sejrede i Italien

28. marts 2007 17:080

I Italien blev 2. etape af Settimana Ciclistica Internazionale eller måske bedre kendt under navnet Coppi-Bartali kørt. Løbet 2. etape gik fra Castel San Pietro Terme til Faenza over 175.6 km.

Dagens etape resultat gav store forskydninger i klassement, hvor overraskelsen Luca Pierfelici (Aurum Hotels) snuppede førertrøjen efter dagens etape.

Etapen blev vundet af Michele Scarponi (Acqua & Sapone), som avancerer til 2. pladsen i klassementet. Riccardo Riccò (Saunier Duval-Prodir) kom ind på 2. pladsen og fortsætter altså de gode takter, som han viste i Tirreno-Adriatico. Enkeltstartspecialisten Michael Rogers (T-Mobile) tog sig af 3. pladsen og er nu også samlet treer i klassementet.


Resultat af 2. etape
1 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 4.28. (40.49 km/t)
2 Riccardo Riccò - Saunier Duval-Prodir 0.06
3 Michael Rogers - T-Mobile
4 Morris Possoni - Lampre-Fondital
5 Massimo Giunti - Miche
6 Kanstantsin Siutsou - Barloworld
7 Mirco Lorenzetto - Milram 0.38
8 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
9 Daniele Pietropolli - Tenax-Menikini
10 Raffaele Ferrara - Team LPR
11 Andrey Kashechkin - Astana
12 Sergey Lagutin - Navigators Insurance
13 Josep Jufré - Predictor-Lotto
14 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
15 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital
16 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital
17 Marco Marzano - Lampre-Fondital
18 Hubert Schwab - Quickstep-Innergetic
19 Luca Pierfelici - Aurum Hotels
20 Miculà De Matteis - Tenax-Menikini
21 Andrea Noè - Liquigas
22 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems
23 Cadel Evans - Predictor-Lotto
24 Pedro Arreitunandia - Barloworld
25 Emanuele Sella - Ceramica Panaria-Navigare
26 Daniel Navarro - Astana
27 Cristian Gasperoni - Ceramica Flaminia
28 Gilberto Simoni - Saunier Duval-Prodir
29 Mauricio Soler - Barloworld
30 Danilo Di Luca - Liquigas
31 Jure Golcer - Tenax-Menikini
32 Valerio Agnoli - Aurum Hotels 0.43
33 Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic 0.56
34 Florian Stalder - Volksbank 1.33
35 Pavel Brutt - Tinkoff Credit Systems 1.36
36 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
37 Francesco Failli - Liquigas
38 Alessandro Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
39 Massimiliano Maisto - OTC Doors-Lauretana
40 Andriy Grivko - Milram
41 Dario Cioni - Predictor-Lotto
42 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
43 Donato Cannone - OTC Doors-Lauretana
44 Leonardo Scarselli - Quickstep-Innergetic
45 Sergio Barbero - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
46 Maurizio Varini - Ceramica Flaminia
47 Alexander Efimkin - Barloworld
48 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare
49 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
50 Beat Zberg - Gerolsteiner 3.44
51 Marco Velo - Milram
52 Volker Ordowski - Gerolsteiner
53 Valery Kobzarenko - Navigators Insurance
54 Slawomir Kohut - Amore & Vita-McDonald's
55 Steve Morabito - Astana
56 Andrea Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
57 Manuele Spadi - Ceramica Flaminia
58 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
59 Andreas Dietziker - Team LPR
60 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir
61 Julien Loubet - Ag2r Prévoyance
62 Marco Pinotti - T-Mobile
63 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto
64 Maxim Gourov - Astana
65 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital
66 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
67 Ricardo Serrano - Tinkoff Credit Systems
68 Christophe Riblon - Ag2r Prévoyance
69 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic
70 Riccardo Chiarini - Team LPR
71 Przemyslaw Niemec - Miche
72 Fabio Gilioli - Universal Caffè-Ecopterol
73 Markus Fothen - Gerolsteiner
74 Ryan Cox - Barloworld
75 John-Lee Augustyn - Barloworld
76 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare
77 Andreas Matzbacher - Volksbank
78 Manuele Mori - Saunier Duval-Prodir
79 Francesco Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
80 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
81 Paolo Bailetti - Team LPR
82 Branislau Samoilau - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
83 Serhiy Honchar - T-Mobile
84 Vladimir Duma - Ceramica Flaminia
85 Miguel Rubiano Chávez - Ceramica Panaria-Navigare
86 Andrea Pagoto - Ceramica Panaria-Navigare
87 Volodymyr Zagorodny - OTC Doors-Lauretana
88 Assan Bazayev - Astana
89 Charles Wegelius - Liquigas
90 Lorenzo Bernucci - T-Mobile
91 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic
92 Cristiano Salerno - Tenax-Menikini
93 Paolo Savoldelli - Astana
94 Giuseppe Guerini - T-Mobile
95 Dmitri Nikandrov - Universal Caffè-Ecopterol 10.11
96 Tim Klinger - Gerolsteiner
97 Ben Day - Navigators Insurance
98 Glen Chadwick - Navigators Insurance
99 Raffaele Illiano - Ceramica Flaminia
100 Blaise Sonnery - Ag2r Prévoyance
101 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic
102 Ruslan Ivanov - Amore & Vita-McDonald's
103 Christophe Brandt - Predictor-Lotto
104 Romas Sinicinas - Amore & Vita-McDonald's
105 René Weissinger - Volksbank
106 David Navas - Ag2r Prévoyance
107 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Menikini
108 Carlo Westphal - Gerolsteiner
109 Rubens Bertogliati - Saunier Duval-Prodir
110 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
111 Elia Rigotto - Milram
112 Eddy Mazzoleni - Astana
113 Davide Torosantucci - Universal Caffè-Ecopterol
114 Stefan Cohnen - Aurum Hotels
115 Matthias Kessler - Astana
116 David Cañada - Saunier Duval-Prodir
117 Ruggero Marzoli - Tinkoff Credit Systems
118 Rino Zampilli - Aurum Hotels 12.57
119 Jaime Castañeda - Lampre-Fondital
120 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 17.06
121 Samuele Marzoli - Team LPR
122 Denis Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
123 Antonio D'Aniello - Ceramica Flaminia
124 Mariusz Witecki - Volksbank
125 Adam Wadecki - Ceramica Flaminia
126 André Greipel - T-Mobile
127 Lukasz Goralewski - Amore & Vita-McDonald's
128 Alessio Signego - OTC Doors-Lauretana
129 Francesco Chicchi - Liquigas
130 Matej Jurco - Milram
131 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
132 Denis Shkarpeta - Miche
133 Alberto Di Lorenzo - OTC Doors-Lauretana
134 Daniele Callegarin - Team LPR
135 Ivan De Nobile - Universal Caffè-Ecopterol
136 Nick Gates - Predictor-Lotto
137 Alessandro Proni - Quickstep-Innergetic
138 Carl Naibo - Ag2r Prévoyance
139 Mauro Facci - Quickstep-Innergetic
140 Eros Capecchi - Liquigas
141 Scott Davis - T-Mobile
142 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
143 Robert Förster - Gerolsteiner
144 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner
145 Marcel Strauss - Gerolsteiner
146 Aaron Olson - T-Mobile
147 Domenico Quagliarello - Ceramica Flaminia
148 Santo Anzà - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
149 Wladimir Belli - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
150 Mattia Turrina - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
151 Alessandro Maserati - Team LPR
152 Darren Lill - Navigators Insurance
153 Walter Proch - Team LPR
154 Viktor Rapinski - Navigators Insurance
155 Ciaran Power - Navigators Insurance
156 Crescenzo D'Amore - OTC Doors-Lauretana
157 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems
158 Enrico Degano - Barloworld
159 Enrico Rossi - OTC Doors-Lauretana
160 Giosuè Bonomi - Barloworld
161 Roberto Ferrari - Tenax-Menikini
162 Marco Corsini - Tenax-Menikini
163 Harald Morscher - Volksbank
164 Gerrit Glomser - Volksbank
165 Eddy Ratti - Aurum Hotels
166 Pascal Hungerbühler - Volksbank
167 Massimiliano Gentili - Aurum Hotels
168 Nicola D'Andrea - Miche
169 Antonio Quadranti - Aurum Hotels
170 Eddy Serri - Miche
171 Lorenzo Cardellini - Miche
172 Pasquale Muto - Miche
173 Seweryn Kohut - Amore & Vita-McDonald's
174 Christopher Stevenson - Amore & Vita-McDonald's
175 Emanuele Bindi - Universal Caffè-Ecopterol
176 Dainius Kairelis - Amore & Vita-McDonald's
177 Domenico Loria - Universal Caffè-Ecopterol
178 Eugenio Loria - Universal Caffè-Ecopterol
179 Jonathan Righetto - Universal Caffè-Ecopterol
180 Alessandro Spezialetti - Liquigas
181 Sebastian Schwager - Milram
182 Gabriele Missaglia - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
183 Anton Mindlin - Tinkoff Credit Systems
184 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems
185 Simone Bruson - OTC Doors-Lauretana
186 Emanuele Rizza - Aurum Hotels
187 Julio Pérez - Ceramica Panaria-Navigare 21.20
188 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit Systems
189 Krzysztof Szczawinski - Miche
190 Alberto Loddo - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia


Udgået:
DNS Fabio Sacchi - Milram
DNF Alessandro Petacchi - Milram
DNF Michael Stevenson - Amore & Vita-McDonald's


Samlet stilling efter 2. etape
1 Luca Pierfelici - Aurum Hotels 6.39.26
2 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 0.02
3 Michael Rogers - T-Mobile 0.09
4 Riccardo Riccò - Saunier Duval-Prodir 0.20
5 Morris Possoni - Lampre-Fondital 0.31
6 Josep Jufré - Predictor-Lotto 0.36
7 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
8 Cadel Evans - Predictor-Lotto
9 Massimo Giunti - Miche 0.39
10 Mirco Lorenzetto - Milram 0.42
11 Kanstantsin Siutsou - Barloworld
12 Andrey Kashechkin - Astana 0.48
13 Daniel Navarro - Astana
14 Pavel Brutt - Tinkoff Credit Systems 0.51
15 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems 0.56
16 Andrea Noè - Liquigas 0.57
17 Danilo Di Luca - Liquigas
18 Gilberto Simoni - Saunier Duval-Prodir 0.58
19 Hubert Schwab - Quickstep-Innergetic 1.03
20 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital
21 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital
22 Marco Marzano - Lampre-Fondital
23 Valerio Agnoli - Aurum Hotels 1.06
24 Cristian Gasperoni - Ceramica Flaminia 1.10
25 Mauricio Soler - Barloworld 1.14
26 Pedro Arreitunandia - Barloworld
27 Sergey Lagutin - Navigators Insurance 1.16
28 Daniele Pietropolli - Tenax-Menikini 1.18
29 Miculà De Matteis - Tenax-Menikini
30 Jure Golcer - Tenax-Menikini
31 Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic 1.21
32 Alessandro Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 1.27
33 Raffaele Ferrara - Team LPR 1.32
34 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
35 Emanuele Sella - Ceramica Panaria-Navigare
36 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto 1.34
37 Dario Cioni - Predictor-Lotto
38 Andriy Grivko - Milram 1.40
39 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 1.48
40 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
41 Francesco Failli - Liquigas 1.55
42 Leonardo Scarselli - Quickstep-Innergetic 2.01
43 Maurizio Varini - Ceramica Flaminia 2.08
44 Alexander Efimkin - Barloworld 2.12
45 Florian Stalder - Volksbank 2.28
46 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare 2.30
47 Massimiliano Maisto - OTC Doors-Lauretana 2.37
48 Donato Cannone - OTC Doors-Lauretana
49 Sergio Barbero - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 2.42
50 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto 3.42
51 Marco Velo - Milram 3.48
52 Serhiy Honchar - T-Mobile 3.51
53 Marco Pinotti - T-Mobile
54 Lorenzo Bernucci - T-Mobile
55 Giuseppe Guerini - T-Mobile
56 Paolo Savoldelli - Astana 3.54
57 Steve Morabito - Astana
58 Maxim Gourov - Astana
59 Assan Bazayev - Astana
60 Volker Ordowski - Gerolsteiner 3.56
61 Beat Zberg - Gerolsteiner
62 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
63 Markus Fothen - Gerolsteiner
64 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
65 Branislau Samoilau - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
66 Ricardo Serrano - Tinkoff Credit Systems 4.02
67 Charles Wegelius - Liquigas 4.03
68 Manuele Mori - Saunier Duval-Prodir 4.04
69 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 4.09
70 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
71 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic
72 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic
73 Manuele Spadi - Ceramica Flaminia 4.16
74 Vladimir Duma - Ceramica Flaminia
75 Przemyslaw Niemec - Miche 4.17
76 John-Lee Augustyn - Barloworld 4.20
77 Ryan Cox - Barloworld
78 Valery Kobzarenko - Navigators Insurance 4.22
79 Cristiano Salerno - Tenax-Menikini 4.24
80 Julien Loubet - Ag2r Prévoyance 4.36
81 Christophe Riblon - Ag2r Prévoyance
82 Slawomir Kohut - Amore & Vita-McDonald's 4.38
83 Andreas Dietziker - Team LPR
84 Miguel Rubiano Chávez - Ceramica Panaria-Navigare
85 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare
86 Riccardo Chiarini - Team LPR
87 Andrea Pagoto - Ceramica Panaria-Navigare
88 Andreas Matzbacher - Volksbank 4.39
89 Volodymyr Zagorodny - OTC Doors-Lauretana 4.45
90 Francesco Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 4.48
91 Fabio Gilioli - Universal Caffè-Ecopterol 4.52
92 Paolo Bailetti - Team LPR 4.56
93 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir 5.15
94 Andrea Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 5.49
95 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 10.09
96 Elia Rigotto - Milram 10.15
97 Matthias Kessler - Astana 10.21
98 Tim Klinger - Gerolsteiner 10.23
99 Carlo Westphal - Gerolsteiner
100 Ruggero Marzoli - Tinkoff Credit Systems 10.29
101 David Cañada - Saunier Duval-Prodir 10.31
102 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
103 Eddy Mazzoleni - Astana 10.32
104 Stefan Cohnen - Aurum Hotels 10.34
105 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic 10.36
106 Raffaele Illiano - Ceramica Flaminia 10.43
107 Ben Day - Navigators Insurance 10.49
108 Glen Chadwick - Navigators Insurance
109 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Menikini 10.51
110 Blaise Sonnery - Ag2r Prévoyance 11.03
111 David Navas - Ag2r Prévoyance
112 Romas Sinicinas - Amore & Vita-McDonald's 11.05
113 Ruslan Ivanov - Amore & Vita-McDonald's
114 René Weissinger - Volksbank 11.06
115 Rubens Bertogliati - Saunier Duval-Prodir
116 Dmitri Nikandrov - Universal Caffè-Ecopterol 11.19
117 Davide Torosantucci - Universal Caffè-Ecopterol
118 Rino Zampilli - Aurum Hotels 13.20
119 Jaime Castañeda - Lampre-Fondital 13.22
120 Matej Jurco - Milram 17.10
121 Sebastian Schwager - Milram
122 Aaron Olson - T-Mobile 17.13
123 Scott Davis - T-Mobile
124 Robert Förster - Gerolsteiner 17.18
125 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner
126 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 17.24
127 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems
128 Francesco Chicchi - Liquigas 17.25
129 Eros Capecchi - Liquigas
130 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir 17.26
131 André Greipel - T-Mobile 17.29
132 Emanuele Rizza - Aurum Hotels
133 Massimiliano Gentili - Aurum Hotels
134 Eddy Ratti - Aurum Hotels
135 Antonio Quadranti - Aurum Hotels
136 Alessandro Proni - Quickstep-Innergetic 17.31
137 Mauro Facci - Quickstep-Innergetic
138 Adam Wadecki - Ceramica Flaminia 17.38
139 Antonio D'Aniello - Ceramica Flaminia
140 Domenico Quagliarello - Ceramica Flaminia
141 Denis Shkarpeta - Miche 17.39
142 Pasquale Muto - Miche
143 Eddy Serri - Miche
144 Lorenzo Cardellini - Miche
145 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital 17.43
146 Ciaran Power - Navigators Insurance 17.44
147 Viktor Rapinski - Navigators Insurance
148 Darren Lill - Navigators Insurance
149 Roberto Ferrari - Tenax-Menikini 17.46
150 Marco Corsini - Tenax-Menikini
151 Carl Naibo - Ag2r Prévoyance 17.58
152 Samuele Marzoli - Team LPR 18.00
153 Dainius Kairelis - Amore & Vita-McDonald's
154 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare
155 Alessandro Maserati - Team LPR
156 Christopher Stevenson - Amore & Vita-McDonald's
157 Seweryn Kohut - Amore & Vita-McDonald's
158 Walter Proch - Team LPR
159 Mariusz Witecki - Volksbank 18.01
160 Harald Morscher - Volksbank
161 Pascal Hungerbühler - Volksbank
162 Santo Anzà - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 18.02
163 Gabriele Missaglia - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
164 Wladimir Belli - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
165 Enrico Rossi - OTC Doors-Lauretana 18.07
166 Alessio Signego - OTC Doors-Lauretana
167 Crescenzo D'Amore - OTC Doors-Lauretana
168 Nicola D'Andrea - Miche 18.08
169 Mattia Turrina - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 18.12
170 Ivan De Nobile - Universal Caffè-Ecopterol 18.14
171 Domenico Loria - Universal Caffè-Ecopterol
172 Eugenio Loria - Universal Caffè-Ecopterol
173 Jonathan Righetto - Universal Caffè-Ecopterol
174 Emanuele Bindi - Universal Caffè-Ecopterol
175 Gerrit Glomser - Volksbank 18.21
176 Lukasz Goralewski - Amore & Vita-McDonald's 18.42
177 Giosuè Bonomi - Barloworld 18.44
178 Daniele Callegarin - Team LPR 18.48
179 Alessandro Spezialetti - Liquigas
180 Nick Gates - Predictor-Lotto 18.51
181 Simone Bruson - OTC Doors-Lauretana 19.07
182 Marcel Strauss - Gerolsteiner 19.38
183 Denis Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 19.56
184 Anton Mindlin - Tinkoff Credit Systems 19.57
185 Alberto Di Lorenzo - OTC Doors-Lauretana 20.08
186 Enrico Degano - Barloworld 21.12
187 Krzysztof Szczawinski - Miche 21.53
188 Julio Pérez - Ceramica Panaria-Navigare 22.14
189 Alberto Loddo - Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 22.16
190 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit Systems 23.06

Foto: Sirotti

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro d'Italia(2.UWT) 09/05-31/05

Tour of Estonia(2.1) 28/05-30/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 28/05-31/05

Tour of Estonia(2.1) 28/05-30/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 28/05-31/05

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 31/05-07/06

Ronde van Limburg(1.1) 01/06

Course de la Paix Grand P...(2.NCUP) 04/06-07/06

Grosser Preis des Kantons...(1.1) 05/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NYE SKO? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER