Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Napolitano fortsætter sin gode form

Napolitano fortsætter sin gode form

21. marts 2006 14:580
Napolitani viste på formiddagens etape af Settimana internazionale di Coppi e Bartali, at den gode form fortsætter. I den afgørende massespurt, vandt han suverænt foran Elia Rigotto og Murilo Fischer.

Modsat hvad der tidligere har været skrevet, mistede var de fleste ryttere for Team CSC og Bo Hamburger med feltet hjem på etapen.

For Team CSC var det kun Jakob Piil og Lombardi som tabte tid.

Resultat af etape 1A
1 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 2.22.46
2 Elia Rigotto (Ita) Team Milram
3 Murilo Antonio Fischer (Bra) Naturino-Sapore Di Mare
4 Crescenzo D'amore (Ita) Acqua Sapone
5 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team
6 Graziano Gasparre (Ita) Amore & Vita-McDonald's
7 Heinrich Haussler (Ger) Gerolsteiner
8 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare
9 Paolo Bossoni (Ita) Team Tenax Salmilano
10 Daniele Pietropolli (Ita) Team Tenax Salmilano
11 Blazej Janiaczyk (Pol) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
12 Francesco Chicchi (Ita) Quick Step-Innergetic
13 Marco Marcato (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
14 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
15 Ivan Fanelli (Ita) Amore & Vita-McDonald's
16 Jose' E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems
17 Raffaele Illiano (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
18 Ignacio Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems
19 Roman Luhovyy (Ukr) OTC Doors-Lauretana
20 Elio Aggiano (Ita) Team L.P.R.
21 Alexandre Bazhenov (Rus) Naturino-Sapore Di Mare
22 Fabio Borghesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
23 Yuri Metlushenko (Ukr) Miche
24 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems
25 Stefano Boggia (Ita) Ceramica Flaminia
26 Gianluca Geremia (Ita) Ceramica Flaminia
27 Andre Korff (Ger) T-Mobile Team
28 Oleg Grishkine (Rus) Navigators Insurance Cycling Team
29 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas
30 Maurizio Carta (Ita) Miche
31 Oscar Sevilla Ribera (Spa) T-Mobile Team
32 Angel Gomez Gomez (Spa) Saunier Duval-Prodir
33 Angelo Furlan (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
34 Alejandro Alberto Borrajo (Arg) Miche
35 Freddy E. Gonzalez Martinez (Col) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
36 Cesar Augusto Grajales (Col) Navigators Insurance Cycling Team
37 Dmitri Nikandrov (Rus) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
38 Kanstantsin Siutsou (Blr) Acqua Sapone
39 Drasutis Stundzia (Ltu) Amore & Vita-McDonald's
40 Alexander Arekeev (Rus) Acqua Sapone
41 Alessio Signego (Ita) OTC Doors-Lauretana
42 Leonardo Moser (Ita) Acqua Sapone
43 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team
44 Glen Alan Chadwick (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
45 David O'loughlin (Irl) Navigators Insurance Cycling Team
46 Gene Michael Bates (Aus) Team L.P.R.
47 Luis Filipe Laverde Jimenez (Col) Ceramica Panaria-Navigare
48 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
49 Matej Mugerli (Slo) Liquigas
50 Raivis Belohvosciks (Lat) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
51 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
52 Valery Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance Cycling Team
53 Pedro Arretundia (Spa) Barloworld
54 Tiaan Kannemeyer (RSA) Barloworld
55 Moris Possoni (Ita) Lampre-Fondital
56 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
57 Inigo Chaurreau Bernardez (Spa) AG2R Prevoyance
58 David Zabriskie (USA) Team CSC
59 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance
60 Serhiy Honchar (Ukr) T-Mobile Team
61 Fabio Sabatini (Ita) Team Milram
62 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir
63 Matteo Lasurdi (Ita) OTC Doors-Lauretana 0.15
64 Felix Cardenas (Col) Barloworld
65 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
66 Rinaldo Nocentini (Ita) Acqua Sapone
67 Bo Hamburger (Den) Miche
68 Luis Fernandez Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems
69 Dainius Kairelis (Ltu) Amore & Vita-McDonald's
70 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital
71 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-Fondital
72 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto 0.28
73 Volodymyr Dyudya (Ukr) Team Milram
74 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
75 Cristiano Salerno (Ita) Team Tenax Salmilano
76 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team
77 Ruslan Pidgornyy (Ukr) Team Tenax Salmilano
78 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
79 Ivan De Nobile (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 0.34
80 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 0.38
81 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 0.56
82 Kimmo Kananen (Fin) Amore & Vita-McDonald's
83 Kjell Carlstrom (Fin) Liquigas
84 Mauro Gerosa (Ita) Miche
85 Alessandro Bertolini (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
86 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic
87 Luigi Sestili (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
88 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
89 Micula De Mattis (Ita) Team Tenax Salmilano
90 Gabriele Missaglia (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
91 Massimo Mazzanti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
92 Christian Gasperoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
93 Andrea Noe (Ita) Liquigas
94 Maxim Rudenko (Ukr) Ceramica Flaminia
95 Massimo Giunti (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
96 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram
97 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
98 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto
99 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
100 Antonio D'aniello (Ita) Miche
101 Pasquale Muto (Ita) Miche
102 Vladimir Duma (Ukr) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
103 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team
104 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC
105 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
106 Niklas Axelsson (Swe) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
107 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
108 Amets Txurruka (Spa) Barloworld
109 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
110 Michael Blaudzun (Den) Team CSC
111 Andrea Tonti (Ita) Acqua Sapone
112 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R.
113 Gilberto Simoni (Ita) Saunier Duval-Prodir
114 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
115 Gabriele Bosisio (Ita) Team Tenax Salmilano
116 Jamie Burrow (GBr) OTC Doors-Lauretana
117 Guillermo Ruben Bongiorno (Arg) Ceramica Panaria-Navigare
118 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital
119 Carlos Jose' Ochoa (Ven) Team L.P.R.
120 Alessio Ricciardi (Ita) OTC Doors-Lauretana
121 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
122 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
123 Davide Bramati (Ita) Quick Step-Innergetic
124 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic
125 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Ceramica Panaria-Navigare
126 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram
127 Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram
128 Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step-Innergetic
129 Nicki Sørensen (Den) Team CSC
130 Giancarlo Ginestri (Ita) Team Tenax Salmilano
131 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
132 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto
133 Stephane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance
134 David Navas Chica (Spa) AG2R Prevoyance
135 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto
136 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital
137 Rubens Bertogliati (Swi) Saunier Duval-Prodir
138 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC
139 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC

140 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner
141 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
142 Leonardo Giordani (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
143 Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner
144 Simone Bruson (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
145 Paolo Bailetti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
146 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
147 Riccardo Chiarini (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
148 Emanuele Bindi (Ita) OTC Doors-Lauretana
149 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
150 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir
151 Raffaele Ferrara (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
152 Paolo Valoti (Ita) Team L.P.R.
153 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
154 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
155 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
156 Santo Anza (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
157 Diego Genovesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
158 Massimiliano Maisto (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
159 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia
160 Charles Wegelius (GBr) Liquigas
161 Massimo Codol (Ita) Team Tenax Salmilano
162 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner
163 Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance
164 Domenico Pozzovivo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
165 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Quick Step-Innergetic
166 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems
167 Mauro Facci (Ita) Barloworld
168 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld
169 Philippe Schnyder (Swi) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
170 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia
171 Konstantin Klyuev (Rus) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
172 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
173 Timothy Jones (Zim) Amore & Vita-McDonald's
174 Jose' Antonio Garrido Lima (Spa) Quick Step-Innergetic
175 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner
176 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance
177 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua Sapone
178 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic
179 Jakob Piil (Den) Team CSC 1.25
180 Christopher Stevenson (Swe) Amore & Vita-McDonald's 1.48
181 Javier Saez Jimenez (Spa) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
182 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram 2.11
183 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia
184 Massimiliano Mori (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 2.31
185 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems
186 Juan Pablo Magallanes Aranda (Mex) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
187 Fabio Gilioli (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
188 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R. 3.02
189 Domenico Quagliarello (Ita) Ceramica Flaminia 3.13
190 Maurizio Varini (Ita) Ceramica Flaminia
191 Julien Loubet (Fra) AG2R Prevoyance
192 Nicolas Fritsch (Fra) Saunier Duval-Prodir
193 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R.
194 Giovanni Lombardi (Ita) Team CSC 3.54
195 Artur Krzeszowiec (Pol) Amore & Vita-McDonald's
196 James Lewis Perry (RSA) Barloworld
197 Ondrej Sosenka (Cze) Acqua Sapone
198 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance

Samlet stilling efter etape 1a
1 Graziano Gasparre (Ita) Amore & Vita-McDonald's 2.13.17
2 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 0.04
3 Elia Rigotto (Ita) Team Milram 0.06
4 Murilo Antonio Fischer (Bra) Naturino-Sapore Di Mare 0.08
5 Crescenzo D'amore (Ita) Acqua Sapone 0.10
6 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team
7 Heinrich Haussler (Ger) Gerolsteiner
8 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare
9 Paolo Bossoni (Ita) Team Tenax Salmilano
10 Daniele Pietropolli (Ita) Team Tenax Salmilano
11 Blazej Janiaczyk (Pol) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
12 Francesco Chicchi (Ita) Quick Step-Innergetic
13 Marco Marcato (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
14 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
15 Ivan Fanelli (Ita) Amore & Vita-McDonald's
16 Jose' E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems
17 Raffaele Illiano (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
18 Ignacio Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems
19 Roman Luhovyy (Ukr) OTC Doors-Lauretana
20 Elio Aggiano (Ita) Team L.P.R.
21 Alexandre Bazhenov (Rus) Naturino-Sapore Di Mare
22 Fabio Borghesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
23 Yuri Metlushenko (Ukr) Miche
24 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems
25 Stefano Boggia (Ita) Ceramica Flaminia
26 Gianluca Geremia (Ita) Ceramica Flaminia
27 Andre Korff (Ger) T-Mobile Team
28 Oleg Grishkine (Rus) Navigators Insurance Cycling Team
29 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas
30 Maurizio Carta (Ita) Miche
31 Oscar Sevilla Ribera (Spa) T-Mobile Team
32 Angel Gomez Gomez (Spa) Saunier Duval-Prodir
33 Angelo Furlan (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
34 Alejandro Alberto Borrajo (Arg) Miche
35 Freddy E. Gonzalez Martinez (Col) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
36 Cesar Augusto Grajales (Col) Navigators Insurance Cycling Team
37 Dmitri Nikandrov (Rus) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
38 Kanstantsin Siutsou (Blr) Acqua Sapone
39 Drasutis Stundzia (Ltu) Amore & Vita-McDonald's
40 Alexander Arekeev (Rus) Acqua Sapone
41 Alessio Signego (Ita) OTC Doors-Lauretana
42 Leonardo Moser (Ita) Acqua Sapone
43 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team
44 Glen Alan Chadwick (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
45 David O'loughlin (Irl) Navigators Insurance Cycling Team
46 Gene Michael Bates (Aus) Team L.P.R.
47 Luis Filipe Laverde Jimenez (Col) Ceramica Panaria-Navigare
48 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
49 Matej Mugerli (Slo) Liquigas
50 Raivis Belohvosciks (Lat) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
51 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
52 Valery Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance Cycling Team
53 Pedro Arretundia (Spa) Barloworld
54 Tiaan Kannemeyer (RSA) Barloworld
55 Moris Possoni (Ita) Lampre-Fondital
56 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
57 Inigo Chaurreau Bernardez (Spa) AG2R Prevoyance
58 David Zabriskie (USA) Team CSC
59 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance
60 Serhiy Honchar (Ukr) T-Mobile Team
61 Fabio Sabatini (Ita) Team Milram
62 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir
63 Matteo Lasurdi (Ita) OTC Doors-Lauretana
64 Felix Cardenas (Col) Barloworld
65 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
66 Rinaldo Nocentini (Ita) Acqua Sapone
67 Bo Hamburger (Den) Miche
68 Luis Fernandez Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems
69 Dainius Kairelis (Ltu) Amore & Vita-McDonald's
70 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital
71 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-Fondital
72 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto
73 Volodymyr Dyudya (Ukr) Team Milram
74 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
75 Cristiano Salerno (Ita) Team Tenax Salmilano
76 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team
77 Ruslan Pidgornyy (Ukr) Team Tenax Salmilano
78 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
79 Ivan De Nobile (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
80 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital
81 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
82 Kimmo Kananen (Fin) Amore & Vita-McDonald's
83 Kjell Carlstrom (Fin) Liquigas
84 Mauro Gerosa (Ita) Miche
85 Alessandro Bertolini (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
86 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic
87 Luigi Sestili (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
88 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
89 Micula De Mattis (Ita) Team Tenax Salmilano
90 Gabriele Missaglia (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
91 Massimo Mazzanti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
92 Christian Gasperoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
93 Andrea Noe (Ita) Liquigas
94 Maxim Rudenko (Ukr) Ceramica Flaminia
95 Massimo Giunti (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
96 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram
97 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
98 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto
99 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
100 Antonio D'aniello (Ita) Miche
101 Pasquale Muto (Ita) Miche
102 Vladimir Duma (Ukr) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
103 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team
104 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC
105 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
106 Niklas Axelsson (Swe) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
107 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
108 Amets Txurruka (Spa) Barloworld
109 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
110 Michael Blaudzun (Den) Team CSC
111 Andrea Tonti (Ita) Acqua Sapone
112 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R.
113 Gilberto Simoni (Ita) Saunier Duval-Prodir
114 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
115 Gabriele Bosisio (Ita) Team Tenax Salmilano
116 Jamie Burrow (GBr) OTC Doors-Lauretana
117 Guillermo Ruben Bongiorno (Arg) Ceramica Panaria-Navigare
118 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital
119 Carlos Jose' Ochoa (Ven) Team L.P.R.
120 Alessio Ricciardi (Ita) OTC Doors-Lauretana
121 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
122 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
123 Davide Bramati (Ita) Quick Step-Innergetic
124 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic
125 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Ceramica Panaria-Navigare
126 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram
127 Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram
128 Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step-Innergetic
129 Nicki Sørensen (Den) Team CSC
130 Giancarlo Ginestri (Ita) Team Tenax Salmilano
131 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
132 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto
133 Stephane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance
134 David Navas Chica (Spa) AG2R Prevoyance
135 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto
136 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital
137 Rubens Bertogliati (Swi) Saunier Duval-Prodir
138 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC
139 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC

140 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner
141 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
142 Leonardo Giordani (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
143 Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner
144 Simone Bruson (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
145 Paolo Bailetti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
146 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
147 Riccardo Chiarini (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
148 Emanuele Bindi (Ita) OTC Doors-Lauretana
149 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
150 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir
151 Raffaele Ferrara (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
152 Paolo Valoti (Ita) Team L.P.R.
153 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
154 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
155 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
156 Santo Anza (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
157 Diego Genovesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
158 Massimiliano Maisto (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
159 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia
160 Charles Wegelius (GBr) Liquigas
161 Massimo Codol (Ita) Team Tenax Salmilano
162 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner
163 Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance
164 Domenico Pozzovivo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
165 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Quick Step-Innergetic
166 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems
167 Mauro Facci (Ita) Barloworld
168 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld
169 Philippe Schnyder (Swi) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
170 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia
171 Konstantin Klyuev (Rus) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
172 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
173 Timothy Jones (Zim) Amore & Vita-McDonald's
174 Jose' Antonio Garrido Lima (Spa) Quick Step-Innergetic
175 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner
176 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance
177 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua Sapone
178 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic
179 Christopher Stevenson (Swe) Amore & Vita-McDonald's
180 Javier Saez Jimenez (Spa) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
181 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram
182 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia
183 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems
184 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R.
185 Jakob Piil (Den) Team CSC 0.42
186 Massimiliano Mori (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
187 Juan Pablo Magallanes Aranda (Mex) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
188 Fabio Gilioli (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
189 Domenico Quagliarello (Ita) Ceramica Flaminia
190 Maurizio Varini (Ita) Ceramica Flaminia
191 Julien Loubet (Fra) AG2R Prevoyance
192 Nicolas Fritsch (Fra) Saunier Duval-Prodir
193 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R.
194 Giovanni Lombardi (Ita) Team CSC 1.04
195 Artur Krzeszowiec (Pol) Amore & Vita-McDonald's
196 Ondrej Sosenka (Cze) Acqua Sapone
197 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance
198 James Lewis Perry (RSA) Barloworld 1.24
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SØG EFTER CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS