Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Nuyens tager førertrøjen i  Etoile de Bessèges

Nuyens tager førertrøjen i Etoile de Bessèges

09. februar 2007 18:150

Belgiske Nick Nuyens hentede i dag sin første sejr for Cofidis på tredje etape af det franske etapeløb Etoile de Bessèges. Derved overtog den belgiske rytter også førertrøjen i løbet.

Nick Nuyens vandt etapen foran Vasil Kiryienka (Tinkoff Credit System) og Preben Van Hecke (Predictor-Lotto).



Foto: Nick Nuyens vinder første sejr hos sit nye hold Cofidis


Foto: Feltet


Foto: Udbryderne


Foto: Cofidis rytterne jubler efter sejren


Foto: Nick Nuyens på podiet


Resultat af 3. etape

1 Nick Nuyens (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 3.36.31 (38.4 km/t)
2 Vasil Kiryienka (Blr) Tinkoff Credit System
3 Preben Van Hecke (Bel) Predictor-Lotto
4 Kevin De Weert (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.05
5 Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.30
6 Jukka Vastaranta (Fin) Jartazi Promo Fashion
7 Sébastien Minard (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
8 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux
9 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom
10 Alexander Serov (Rus) Tinkoff Credit System 0.46
11 Stéphane Petilleau (Fra) Bretagne-Armor Lux
12 Xavier Florencio Cabre (Spa) Bouygues Telecom
13 Michiel Elijzen (Ned) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
14 Yannick Talabardon (Fra) Crédit Agricole
15 Tyler Hamilton (USA) Tinkoff Credit System
16 Dominique Cornu (Bel) Predictor-Lotto
17 Pieter Mertens (Bel) Predictor-Lotto
18 Andy Cappelle (Bel) Landbouwkrediet-Tönissteiner
19 Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux
20 Mickael Larpe (Fra) Roubaix Lille Metropole
21 Frederik Veuchelen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
22 Baden Cooke (Aus) Unibet.com
23 Frédéric Finot (Fra) Roubaix Lille Metropole
24 Cédric Pineau (Fra) Roubaix Lille Metropole
25 Johan Van Summeren (Bel) Predictor-Lotto
26 Paul Brousse (Fra) Roubaix Lille Metropole
27 Wim Van Huffel (Bel) Predictor-Lotto
28 Hubert Dupont (Fra) AG2r Prévoyance
29 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
30 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit System
31 David Lelay (Fra) Bretagne-Armor Lux
32 Pierre Rolland (Fra) Crédit Agricole
33 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com 1.00
34 Axel Merckx (Bel) T-Mobile Team
35 Patrice Halgand (Fra) Crédit Agricole
36 Angelo Furlan (Ita) Crédit Agricole 1.37
37 Nikolas Maes (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
38 Ruggero Marzoli (Ita) Tinkoff Credit System
39 Christophe Edaleine (Fra) Crédit Agricole 4.02
40 Sébastien Duret (Fra) Bretagne-Armor Lux
41 Dries Devenyns (Bel) Predictor-Lotto
42 Nicolas Jalabert (Fra) Agritubel
43 Laurent Mangel (Fra) AG2r Prévoyance 7.17
44 Cédric Hervé (Fra) Agritubel 9.36
45 Kurt Hovelynck (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
46 Marco Pinotti (Ita) T-Mobile Team
47 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom
48 Frank Høj (Den) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
49 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
50 Arnaud Coyot (Fra) Unibet.com
51 Thierry Marichal (Bel) Française des Jeux
52 Christophe Mengin (Fra) Française des Jeux 10.13
53 Christophe Laurent (Fra) Crédit Agricole
54 Sven Renders (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
55 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team 13.22
56 Arnaud Lesvenan (Fra) Roubaix Lille Metropole 17.07
57 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 17.48
58 Christophe Moreau (Fra) AG2r Prévoyance
59 Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom
60 Renaud Dion (Fra) AG2r Prévoyance
61 Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole
62 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com
63 David Boucher (Fra) Landbouwkrediet-Tönissteiner 19.55
64 Koen Barbé (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
65 Jarno Van Mingeroet (Bel) Jartazi Promo Fashion
66 Ronny Poelvoorde (Bel) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders
67 Mario Ickx (Bel) Jartazi Promo Fashion
68 Kevin Neirynck (Bel) Landbouwkrediet-Tönissteiner
69 Ken De Vaere (Bel) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders
70 Frédéric Gabriel (Fra) Landbouwkrediet-Tönissteiner
71 Jan Kuyckx (Bel) Landbouwkrediet-Tönissteiner
72 Nico Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
73 Carlos Da Cruz (Fra) Française des Jeux
74 Jean-Noel Wolf (Fra) Storez-Ledecq Matériaux Belgium
75 Christophe Detilloux (Bel) Française des Jeux
76 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom
77 Nicolas Crosbie (Fra) Bouygues Telecom
78 Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux
79 Christophe Brandt (Bel) Predictor-Lotto
80 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com
81 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com
82 Renaud Pioline (Fra) Auber
83 Denis Flahaut (Fra) Jartazi Promo Fashion
84 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
85 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet-Tönissteiner
86 Roger Hammond (GBr) T-Mobile Team
87 Frantisek Rabon (Cze) T-Mobile Team
88 Yann Pivois (Fra) Bretagne-Armor Lux
89 Michael Blanchy (Bel) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders
90 Yohan Cauquil (Fra) Jartazi Promo Fashion
91 Joop De Gans (Ned) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders
92 Anton Mindlin (Rus) Tinkoff Credit System
93 Benoît Sinner (Fra) Agritubel
94 Janek Tombak (Est) Jartazi Promo Fashion
95 Ilya Chernetsky (Rus) Tinkoff Credit System
96 Hans Dekkers (Ned) Agritubel
97 Mathieu Heijboer (Ned) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
98 Jimmy Engoulvent (Fra) Crédit Agricole
99 Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne-Armor Lux
100 Martin Elmiger (Swi) AG2r Prévoyance
101 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bouygues Telecom
102 Nicholas Roche (Irl) Crédit Agricole
103 Jean Mespoulède (Fra) Auber
104 Yohann Gène (Fra) Bouygues Telecom
105 Ludovic Turpin (Fra) AG2r Prévoyance
106 Troels Ronning Vinther (Den) Unibet.com
107 Stéphane Goubert (Fra) AG2r Prévoyance
108 Charles Guilbert (Fra) Bretagne-Armor Lux
109 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne-Armor Lux
110 Jelle Vanendert (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
111 Guillaume Levarlet (Fra) Auber
112 Nicolas Baïolet (Bel) Storez-Ledecq Matériaux Belgium
113 Jimmy Casper (Fra) Unibet.com
114 Christophe Riblon (Fra) AG2r Prévoyance
115 Mathieu Drujon (Fra) Auber
116 Maxime Méderel (Fra) Auber
117 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet-Tönissteiner
118 Mathieu Criquielion (Bel) Jartazi Promo Fashion
119 Cédric Coutouly (Fra) Agritubel
120 Freddy Bichot (Fra) Agritubel
121 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
122 Ludovic Martin (Fra) Storez-Ledecq Matériaux Belgium
123 Christophe Diguet (Fra) Auber
124 Yauheni Hutarovich (Blr) Roubaix Lille Metropole
125 Niels Brouzes (Fra) Auber
126 Daniele Contrini (Ita) Tinkoff Credit System
127 Jean-Philippe Dony (Bel) Storez-Ledecq Matériaux Belgium 20.34


Udgået:

DNS André Greipel (Ger) T-Mobile Team
DNF Antoine Dalibard (Fra) Bretagne-Armor Lux
DNF Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet-Tönissteiner
DNF Mark Cavendish (GBr) T-Mobile Team
DNF Steve Chainel (Fra) Auber
DNF Björn Leukemans (Bel) Predictor-Lotto
DNF Aron Huysmans (Bel) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders
DNF Bart Velghe (Bel) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders
DNF Alex Coutts (GBr) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders
DNF Mart Van Zandbeek (Ned) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders
DNF Sebastian Prengel (Ger) Storez-Ledecq Matériaux Belgium


Samlet stilling efter 3. etape
1 Nick Nuyens (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 10.57.37
2 Vasil Kiryienka (Blr) Tinkoff Credit System 0.08
3 Preben Van Hecke (Bel) Predictor-Lotto 0.10
4 Kevin De Weert (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.19
5 Sébastien Minard (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.41
6 Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.42
7 Jukka Vastaranta (Fin) Jartazi Promo Fashion 0.44
8 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom
9 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 0.48
10 Pieter Mertens (Bel) Predictor-Lotto 0.59
11 Alexander Serov (Rus) Tinkoff Credit System 1.00
12 Mickael Larpe (Fra) Roubaix Lille Metropole
13 Xavier Florencio Cabre (Spa) Bouygues Telecom
14 Dominique Cornu (Bel) Predictor-Lotto
15 Michiel Elijzen (Ned) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
16 Yannick Talabardon (Fra) Crédit Agricole
17 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit System
18 Frederik Veuchelen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
19 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
20 Pierre Rolland (Fra) Crédit Agricole
21 Andy Cappelle (Bel) Landbouwkrediet-Tönissteiner
22 Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux
23 David Lelay (Fra) Bretagne-Armor Lux
24 Tyler Hamilton (USA) Tinkoff Credit System 1.11
25 Johan Van Summeren (Bel) Predictor-Lotto
26 Hubert Dupont (Fra) AG2r Prévoyance
27 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com 1.14
28 Wim Van Huffel (Bel) Predictor-Lotto 1.35
29 Cédric Pineau (Fra) Roubaix Lille Metropole
30 Paul Brousse (Fra) Roubaix Lille Metropole
31 Angelo Furlan (Ita) Crédit Agricole 1.41
32 Ruggero Marzoli (Ita) Tinkoff Credit System 1.47
33 Nikolas Maes (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.51
34 Axel Merckx (Bel) T-Mobile Team 2.30
35 Christophe Edaleine (Fra) Crédit Agricole 4.16
36 Nicolas Jalabert (Fra) Agritubel
37 Sébastien Duret (Fra) Bretagne-Armor Lux 4.27
38 Dries Devenyns (Bel) Predictor-Lotto 4.51
39 Laurent Mangel (Fra) AG2r Prévoyance 7.42
40 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom 9.47
41 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole 9.50
42 Kurt Hovelynck (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
43 Frank Høj (Den) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
44 Arnaud Coyot (Fra) Unibet.com 10.08
45 Thierry Marichal (Bel) Française des Jeux 10.25
46 Sven Renders (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 10.27
47 Christophe Mengin (Fra) Française des Jeux
48 Christophe Laurent (Fra) Crédit Agricole
49 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux 11.59
50 Frédéric Finot (Fra) Roubaix Lille Metropole 12.18
51 Stéphane Petilleau (Fra) Bretagne-Armor Lux
52 Patrice Halgand (Fra) Crédit Agricole 16.00
53 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team 16.49
54 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 17.56
55 Renaud Dion (Fra) AG2r Prévoyance 18.02
56 Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom
57 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com 18.12
58 Christophe Moreau (Fra) AG2r Prévoyance 18.13
59 Jimmy Casper (Fra) Unibet.com 20.07
60 Hans Dekkers (Ned) Agritubel 20.09
61 David Boucher (Fra) Landbouwkrediet-Tönissteiner
62 Martin Elmiger (Swi) AG2r Prévoyance
63 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne-Armor Lux
64 Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne-Armor Lux
65 Koen Barbé (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
66 Roger Hammond (GBr) T-Mobile Team
67 Christophe Detilloux (Bel) Française des Jeux
68 Mathieu Drujon (Fra) Auber
69 Janek Tombak (Est) Jartazi Promo Fashion
70 Carlos Da Cruz (Fra) Française des Jeux
71 Guillaume Levarlet (Fra) Auber
72 Jelle Vanendert (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
73 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom
74 Mathieu Heijboer (Ned) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
75 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet-Tönissteiner
76 Freddy Bichot (Fra) Agritubel
77 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com
78 Christophe Brandt (Bel) Predictor-Lotto 20.20
79 Kevin Neirynck (Bel) Landbouwkrediet-Tönissteiner
80 Charles Guilbert (Fra) Bretagne-Armor Lux
81 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
82 Yohann Gène (Fra) Bouygues Telecom 20.25
83 Benoît Sinner (Fra) Agritubel 20.43
84 Jan Kuyckx (Bel) Landbouwkrediet-Tönissteiner 20.44
85 Ilya Chernetsky (Rus) Tinkoff Credit System
86 Troels Ronning Vinther (Den) Unibet.com
87 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet-Tönissteiner
88 Yann Pivois (Fra) Bretagne-Armor Lux
89 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
90 Stéphane Goubert (Fra) AG2r Prévoyance
91 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bouygues Telecom 21.03
92 Maxime Méderel (Fra) Auber
93 Niels Brouzes (Fra) Auber
94 Cédric Hervé (Fra) Agritubel 21.08
95 Marco Pinotti (Ita) T-Mobile Team
96 Arnaud Lesvenan (Fra) Roubaix Lille Metropole 28.39
97 Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole 29.20
98 Nicholas Roche (Irl) Crédit Agricole 31.25
99 Nico Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 31.27
100 Michael Blanchy (Bel) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders
101 Jean-Noel Wolf (Fra) Storez-Ledecq Matériaux Belgium
102 Jean Mespoulède (Fra) Auber
103 Frédéric Gabriel (Fra) Landbouwkrediet-Tönissteiner
104 Jarno Van Mingeroet (Bel) Jartazi Promo Fashion
105 Anton Mindlin (Rus) Tinkoff Credit System
106 Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux
107 Ludovic Turpin (Fra) AG2r Prévoyance
108 Renaud Pioline (Fra) Auber
109 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com
110 Cédric Coutouly (Fra) Agritubel
111 Joop De Gans (Ned) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders
112 Yohan Cauquil (Fra) Jartazi Promo Fashion
113 Christophe Riblon (Fra) AG2r Prévoyance
114 Nicolas Baïolet (Bel) Storez-Ledecq Matériaux Belgium
115 Daniele Contrini (Ita) Tinkoff Credit System
116 Mathieu Criquielion (Bel) Jartazi Promo Fashion 32.41
117 Mario Ickx (Bel) Jartazi Promo Fashion 33.24
118 Nicolas Crosbie (Fra) Bouygues Telecom 36.07
119 Jimmy Engoulvent (Fra) Crédit Agricole 36.10
120 Christophe Diguet (Fra) Auber
121 Ronny Poelvoorde (Bel) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders 43.29
122 Ken De Vaere (Bel) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders 45.26
123 Frantisek Rabon (Cze) T-Mobile Team
124 Yauheni Hutarovich (Blr) Roubaix Lille Metropole
125 Ludovic Martin (Fra) Storez-Ledecq Matériaux Belgium
126 Denis Flahaut (Fra) Jartazi Promo Fashion 48.12
127 Jean-Philippe Dony (Bel) Storez-Ledecq Matériaux Belgium 48.51


Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit System 18 pts
2 David Lelay (Fra) Bretagne-Armor Lux 14
3 Nicolas Crosbie (Fra) Bouygues Telecom 12
4 Christophe Laurent (Fra) Crédit Agricole 10
5 Johan Van Summeren (Bel) Predictor-Lotto 8
6 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 6
7 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux 6
8 Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom 6
9 Christophe Mengin (Fra) Française des Jeux 4
10 Andy Cappelle (Bel) Landbouwkrediet-Tönissteiner
11 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com 4 pts
12 Dominique Cornu (Bel) Predictor-Lotto 4
13 Thierry Marichal (Bel) Française des Jeux 2
14 David Boucher (Fra) Landbouwkrediet-Tönissteiner
15 Kevin De Weert (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone
16 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 2 pts
17 Ruggero Marzoli (Ita) Tinkoff Credit System 2
18 Pieter Mertens (Bel) Predictor-Lotto 2


Pointkonkurrencen efter 3. etape
1 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 39 pts
2 Nick Nuyens (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 33
3 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 28
4 Hans Dekkers (Ned) Agritubel 26
5 Angelo Furlan (Ita) Crédit Agricole 25
6 Ruggero Marzoli (Ita) Tinkoff Credit System 25
7 Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 21
8 Vasil Kiryienka (Blr) Tinkoff Credit System 20
9 Preben Van Hecke (Bel) Predictor-Lotto 16
10 Sébastien Minard (Fra) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 16
11 Alexander Serov (Rus) Tinkoff Credit System 16
12 Jukka Vastaranta (Fin) Jartazi Promo Fashion 15
13 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux 14
14 Kevin De Weert (Bel) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 14
15 Jimmy Casper (Fra) Unibet.com 14
16 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom 13
17 Nico Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 12
18 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne-Armor Lux 11
19 Xavier Florencio Cabre (Spa) Bouygues Telecom
20 Martin Elmiger (Swi) AG2r Prévoyance 10 pts
21 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom 7
22 Michael Blanchy (Bel) Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders 7
23 Nicolas Crosbie (Fra) Bouygues Telecom 6
24 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole 6
25 Stéphane Petilleau (Fra) Bretagne-Armor Lux 5
26 Nicholas Roche (Irl) Crédit Agricole 4
27 Mickael Larpe (Fra) Roubaix Lille Metropole 3
28 Michiel Elijzen (Ned) Cofidis-Le Crédit par Téléphone 3
29 Pieter Mertens (Bel) Predictor-Lotto 2
30 Yannick Talabardon (Fra) Crédit Agricole 2
31 Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne-Armor Lux 2
32 Benoît Sinner (Fra) Agritubel 2
33 Tyler Hamilton (USA) Tinkoff Credit System 1
34 Mathieu Drujon (Fra) Auber 1


Ungdomskonkurrencen efter 3. etape
1 Mickael Larpe (Fra) Roubaix Lille Metropole 10.58.37
2 Dominique Cornu (Bel) Predictor-Lotto
3 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit System
4 Pierre Rolland (Fra) Crédit Agricole
5 Cédric Pineau (Fra) Roubaix Lille Metropole 0.35
6 Nikolas Maes (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 0.51
7 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole 8.50
8 Jelle Vanendert (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 19.09
9 Troels Ronning Vinther (Den) Unibet.com 19.44
10 Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole 28.20
11 Anton Mindlin (Rus) Tinkoff Credit System 30.27
12 Yohan Cauquil (Fra) Jartazi Promo Fashion


Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Cofidis-Le Crédit par Téléphone 32.54.08
2 Tinkoff Credit System 0.57
3 Predictor - Lotto
4 Credit Agricole 1.57
5 Roubaix Lille Metropole 2.18
6 Bretagne Armor Lux 4.59
7 Bouygues Telecom 10.17
8 Francaise Des Jeux
9 Unibet 10.45
10 T-Mobile Team 10.47
11 Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 11.24
12 Ag2R Prevoyance 25.27
13 Agritubel 32.58
14 Landbouwkrediet-Tönissteiner 40.01
15 Jartazy P.Fashion C.C.T. 51.03
16 Auber 1.00.04
17 Babes Only-Villapark Langemeer-Flanders 1.21.46
18 Storez-Ledecq Matériaux Belgium 1.35.01


KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

Gent-Wevelgem In Flanders...(1.WWT) 11/10

Gent-Wevelgem(1.UWT) 11/10

Memorial Rik Van Steenbergen(1.1) 11/10

Prueba Villafranca-Ordizi...(1.1) 12/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger