Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Ny etapesejr til Bennati i Polen

Ny etapesejr til Bennati i Polen

07. september 2006 17:250

Annonce

Den italienske sprinter Daniele Bennati tog sin anden etapesejr i Tour de Pologne. Lampre rytteren slog gårsdagens vinder Fabrizio Guidi i spurten og overtog derved også førertrøjen fra Phonakrytteren. Treer på etapen blev Sébastien Chavanel (Bouygues Telecom).

Resultat af 4. etape
1 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 4.15.43
2 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems
3 Sébastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom
4 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel - Euskadi
5 Jaan Kirsipuu (Est) Credit Agricole
6 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia
7 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step - Innergetic
8 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas
9 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner
10 Simone Cadamuro (Ita) Team Milram
11 Jaroslaw Zarebski (Pol) Intel - Action
12 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone
13 Bradley Mcgee (Aus) Française Des Jeux
14 Bram Tankink (Ned) Quick Step - Innergetic
15 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas
16 Alexei Markov (Rus) Caisse D’Epargne-Illes Balears
17 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
18 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team
19 Tom Steels (Bel) Davitamon-Lotto
20 Eric Baumann (Ger) T-Mobile Team
21 Arnaud Labbe (Fra) Bouygues Telecom
22 Lars Michaelsen (Den) Team Csc
23 Javier Meijas Leal (Spa) Saunier Duval - Prodir
24 Luciano André Pagliarini Mendonca (Bra) Saunier Duval - Prodir
25 Renaud Dion (Fra) Ag2R Prevoyance
26 Maxim Rudenko (Ukr) Ceramica Flaminia
27 Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems
28 Koen De Kort (Ned) Astana
29 Ivan Mayoz (Spa) Euskaltel - Euskadi
30 David Vitoria (Swi) Phonak Hearing Systems
31 Lilian Jegou (Fra) Française Des Jeux
32 Matthew White (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
33 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse D’Epargne-Illes Balears
34 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team
35 Denys Kostyuk (Ukr) Intel - Action
36 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2R Prevoyance
37 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
38 Gerben Löwik (Ned) Rabobank
39 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank
40 Carlos Da Cruz (Fra) Française Des Jeux
41 Peter Mazur (Pol) Saunier Duval - Prodir
42 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
43 Cezary Zamana (Pol) Intel - Action
44 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner
45 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
46 Grégory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems
47 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital
48 Henk Vogels (Aus) Davitamon-Lotto
49 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
50 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner
51 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole
52 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
53 Francisco Perez Sanchez (Spa) Caisse D’Epargne-Illes Balears
54 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone
55 Mariusz Witecki (Pol) Intel - Action
56 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux
57 Christophe Mengin (Fra) Française Des Jeux
58 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux
59 Slawomir Kohut (Pol) Miche
60 Steffen Wesemann (Swi) T-Mobile Team
61 Giuseppe Di Grande (Ita) Miche
62 Fumiyuki Beppu (Jpn) Discovery Channel Pro Cycling Team
63 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner
64 Dariusz Baranowski (Pol) Astana
65 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital
66 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole
67 Andoni Aranaga Azkune (Spa) Euskaltel - Euskadi
68 Nicolas Portal (Fra) Caisse D’Epargne-Illes Balears
69 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto
70 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom
71 Alessandro Cortinovis (Ita) Team Milram
72 Matej Jurco (Slo) Team Milram
73 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia
74 Bartosz Huzarski (Pol) Intel - Action
75 Imanol Erviti (Spa) Caisse D’Epargne-Illes Balears
76 Carlos Abellan Ossenbach (Spa) Astana
77 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto
78 Andrea Peron (Ita) Team Csc
79 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
80 José Rujano Guillen (Ven) Quick Step - Innergetic
81 Jose Luis Carrasco Gamiz (Spa) Caisse D’Epargne-Illes Balears
82 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
83 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval - Prodir
84 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team
85 Marek Rutkiewicz (Pol) Intel - Action
86 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step - Innergetic
87 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
88 Christian Müller (Ger) Team Csc
89 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
90 Michael Schar (Swi) Phonak Hearing Systems
91 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
92 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto
93 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval - Prodir
94 Brian Vandborg (Den) Team Csc
95 Nick Ingels (Bel) Davitamon-Lotto
96 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
97 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
98 Domenico Quagliarella (Ita) Ceramica Flaminia
99 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval - Prodir
100 Paolo Longo Borghini (Ita) Ceramica Flaminia
101 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
102 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
103 Kai Reus (Ned) Rabobank
104 Serguei Gonchar (Ukr) T-Mobile Team
105 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2R Prevoyance
106 Frantisek Rabon (Cze) T-Mobile Team
107 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step - Innergetic
108 Daniel Navarro Garcia (Spa) Astana
109 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
110 Iban Iriondo Uranga (Spa) Euskaltel - Euskadi
111 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole
112 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
113 Allan Johansen (Den) Team Csc
114 Eros Capecchi (Ita) Liquigas
115 Tomasz Marczynski (Pol) Ceramica Flaminia
116 Joseba Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel - Euskadi
117 Laurent Mangel (Fra) Ag2R Prevoyance
118 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole
119 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
120 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team
121 Jens Voigt (Ger) Team Csc
122 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner
123 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital
124 Simon Gerrans (Aus) Ag2R Prevoyance
125 Bram De Groot (Ned) Rabobank
126 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital
127 Mathieu Perget (Fra) Caisse D’Epargne-Illes Balears
128 Marco Fertonani (Ita) Caisse D’Epargne-Illes Balears
129 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team
130 Anton Luengo Celaya (Spa) Euskaltel - Euskadi
131 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom
132 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
133 Alberto Curtolo (Ita) Liquigas
134 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step - Innergetic
135 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval - Prodir
136 José Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team
137 Hubert Krys (Pol) Ceramica Flaminia
138 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
139 Rémi Pauriol (Fra) Credit Agricole
140 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team
141 Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step - Innergetic
142 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
143 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
144 Aaron Olsen (USA) Saunier Duval - Prodir
145 Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram
146 Bogdan Bondarev (Ukr) Intel - Action
147 Eddy Serry (Ita) Miche 0.41
148 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram 0.45
149 Eladio Sanchez Prado (Spa) Astana 1.49
150 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Astana
151 Pasquale Muto (Ita) Miche 4.12
152 Leonardo Caneschi (Ita) Miche
153 Martin Müller (Ger) Team Milram
154 Sylvain Calzati (Fra) Ag2R Prevoyance
155 Seweryn Zenon Kohut (Pol) Miche
156 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems
157 Ivan Ramiro Parra Pinto (Col) Cofidis, Le Credit Par Telephone
158 Marcin Osinski (Pol) Intel - Action
159 Ivan Santos Martinez (Spa) Astana
160 Gorka Gonzalez Larranaga (Spa) Euskaltel - Euskadi 5.09
161 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre-Fondital
162 Guido Trenti (USA) Quick Step - Innergetic
163 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi
164 Matteo Bono (Ita) Lampre-Fondital
165 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia
166 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom


Udgået rytter
DNF Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital


Samlet stilling efter 4. etape
1 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 18.34.17
2 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems 0.03
3 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step - Innergetic 0.14
4 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.16
5 Maxim Rudenko (Ukr) Ceramica Flaminia 0.19
6 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner 0.21
7 Sébastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom 0.22
8 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel - Euskadi
9 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux
10 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas 0.23
11 Christian Müller (Ger) Team Csc
12 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0.24
13 Lars Michaelsen (Den) Team Csc 0.25
14 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
15 Alexei Markov (Rus) Caisse D’Epargne-Illes Balears 0.26
16 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone
17 Bram Tankink (Ned) Quick Step - Innergetic
18 Arnaud Labbe (Fra) Bouygues Telecom
19 Renaud Dion (Fra) Ag2R Prevoyance
20 David Vitoria (Swi) Phonak Hearing Systems
21 Ivan Mayoz (Spa) Euskaltel - Euskadi
22 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2R Prevoyance
23 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital
24 Simone Cadamuro (Ita) Team Milram
25 Grégory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems
26 Gerben Löwik (Ned) Rabobank
27 Jaan Kirsipuu (Est) Credit Agricole
28 Peter Mazur (Pol) Saunier Duval - Prodir
29 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole
30 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner
31 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank
32 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas
33 Marek Rutkiewicz (Pol) Intel - Action
34 Jaroslaw Zarebski (Pol) Intel - Action
35 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
36 Imanol Erviti (Spa) Caisse D’Epargne-Illes Balears
37 Cezary Zamana (Pol) Intel - Action
38 Koen De Kort (Ned) Astana
39 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
40 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
41 Francisco Perez Sanchez (Spa) Caisse D’Epargne-Illes Balears
42 Christophe Mengin (Fra) Française Des Jeux
43 Nicolas Portal (Fra) Caisse D’Epargne-Illes Balears
44 Dariusz Baranowski (Pol) Astana
45 Mariusz Witecki (Pol) Intel - Action
46 Lilian Jegou (Fra) Française Des Jeux
47 Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems
48 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team
49 Andrea Peron (Ita) Team Csc
50 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step - Innergetic
51 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital
52 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone
53 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team
54 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
55 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux
56 Eros Capecchi (Ita) Liquigas
57 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2R Prevoyance
58 Giuseppe Di Grande (Ita) Miche
59 Steffen Wesemann (Swi) T-Mobile Team
60 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
61 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
62 Andoni Aranaga Azkune (Spa) Euskaltel - Euskadi
63 Alessandro Cortinovis (Ita) Team Milram
64 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
65 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
66 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner
67 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
68 Bartosz Huzarski (Pol) Intel - Action
69 Bradley Mcgee (Aus) Française Des Jeux
70 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team
71 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step - Innergetic
72 Jens Voigt (Ger) Team Csc
73 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
74 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
75 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 1.11
76 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Astana 2.11
77 Luciano André Pagliarini Mendonca (Bra) Saunier Duval - Prodir 3.32
78 Hubert Krys (Pol) Ceramica Flaminia
79 Bram De Groot (Ned) Rabobank 3.34
80 Eric Baumann (Ger) T-Mobile Team 3.35
81 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto
82 Tom Steels (Bel) Davitamon-Lotto 3.36
83 Javier Meijas Leal (Spa) Saunier Duval - Prodir
84 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia
85 Fumiyuki Beppu (Jpn) Discovery Channel Pro Cycling Team
86 Denys Kostyuk (Ukr) Intel - Action
87 Slawomir Kohut (Pol) Miche
88 Nick Ingels (Bel) Davitamon-Lotto
89 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole
90 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto
91 Carlos Da Cruz (Fra) Française Des Jeux
92 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto
93 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
94 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner
95 Paolo Longo Borghini (Ita) Ceramica Flaminia
96 Bogdan Bondarev (Ukr) Intel - Action
97 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval - Prodir
98 Michael Schar (Swi) Phonak Hearing Systems
99 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole
100 Matej Jurco (Slo) Team Milram
101 José Rujano Guillen (Ven) Quick Step - Innergetic
102 Allan Johansen (Den) Team Csc
103 Henk Vogels (Aus) Davitamon-Lotto
104 Tomasz Marczynski (Pol) Ceramica Flaminia
105 Jose Luis Carrasco Gamiz (Spa) Caisse D’Epargne-Illes Balears
106 Brian Vandborg (Den) Team Csc
107 Daniel Navarro Garcia (Spa) Astana
108 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval - Prodir
109 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
110 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole
111 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner
112 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia
113 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
114 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval - Prodir
115 Carlos Abellan Ossenbach (Spa) Astana
116 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team
117 Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step - Innergetic
118 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team
119 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital
120 Alberto Curtolo (Ita) Liquigas
121 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
122 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
123 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval - Prodir
124 Matthew White (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
125 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
126 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step - Innergetic
127 Simon Gerrans (Aus) Ag2R Prevoyance
128 Anton Luengo Celaya (Spa) Euskaltel - Euskadi
129 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
130 Kai Reus (Ned) Rabobank
131 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
132 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
133 Rémi Pauriol (Fra) Credit Agricole
134 José Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team
135 Mathieu Perget (Fra) Caisse D’Epargne-Illes Balears
136 Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram
137 Marco Fertonani (Ita) Caisse D’Epargne-Illes Balears
138 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 4.15
139 Eddy Serry (Ita) Miche 4.18
140 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram 4.21
141 Laurent Mangel (Fra) Ag2R Prevoyance 5.44
142 Aaron Olsen (USA) Saunier Duval - Prodir 5.47
143 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse D’Epargne-Illes Balears 6.09
144 Domenico Quagliarella (Ita) Ceramica Flaminia
145 Iban Iriondo Uranga (Spa) Euskaltel - Euskadi
146 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 7.48
147 Martin Müller (Ger) Team Milram
148 Sylvain Calzati (Fra) Ag2R Prevoyance
149 Pasquale Muto (Ita) Miche
150 Guido Trenti (USA) Quick Step - Innergetic 8.39
151 Gorka Gonzalez Larranaga (Spa) Euskaltel - Euskadi 8.43
152 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia 8.45
153 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre-Fondital
154 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom
155 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom 9.20
156 Frantisek Rabon (Cze) T-Mobile Team 10.12
157 Leonardo Caneschi (Ita) Miche 10.19
158 Serguei Gonchar (Ukr) T-Mobile Team 10.46
159 Matteo Bono (Ita) Lampre-Fondital 11.39
160 Seweryn Zenon Kohut (Pol) Miche 12.25
161 Joseba Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel - Euskadi 12.49
162 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi 13.06
163 Ivan Ramiro Parra Pinto (Col) Cofidis, Le Credit Par Telephone 14.42
164 Marcin Osinski (Pol) Intel - Action 14.52
165 Ivan Santos Martinez (Spa) Astana 19.50
166 Eladio Sanchez Prado (Spa) Astana 26.15


Pointkonkurrencen efter 4. etape
1 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step - Innergetic 65 pts
2 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 59
3 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems 58
4 Sébastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom 45
5 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas 41
6 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel - Euskadi 38
7 Simone Cadamuro (Ita) Team Milram 37
8 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team 36
9 Sébastien Hinault (Fra) Credit Agricole 33
10 Jaan Kirsipuu (Est) Credit Agricole 32
11 Alexei Markov (Rus) Caisse D’Epargne-Illes Balears 31
12 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia 30
13 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Astana 28
14 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone 27
15 Jaroslaw Zarebski (Pol) Intel - Action 25
16 Koen De Kort (Ned) Astana 25
17 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 17
18 Arnaud Labbe (Fra) Bouygues Telecom 15
19 Bram Tankink (Ned) Quick Step - Innergetic 14
20 Luciano André Pagliarini Mendonca (Bra) Saunier Duval - Prodir 14
21 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner 14
22 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 13
23 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2R Prevoyance 13
24 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 12
25 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank 12
26 Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems 12
27 Lars Michaelsen (Den) Team Csc 9
28 Renaud Dion (Fra) Ag2R Prevoyance 9
29 Bradley Mcgee (Aus) Française Des Jeux 8
30 Tom Steels (Bel) Davitamon-Lotto 8
31 Javier Meijas Leal (Spa) Saunier Duval - Prodir 8
32 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse D’Epargne-Illes Balears 8
33 Nick Ingels (Bel) Davitamon-Lotto 7
34 David Vitoria (Swi) Phonak Hearing Systems 6
35 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas 6
36 Bram De Groot (Ned) Rabobank 6
37 Lilian Jegou (Fra) Française Des Jeux 5
38 Eric Baumann (Ger) T-Mobile Team 1


Bjergkonkurrencen efter 4. etape
1 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner 15 pts
2 Christian Müller (Ger) Team Csc 8
3 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux 7
4 Maxim Rudenko (Ukr) Ceramica Flaminia 5
5 Marcin Osinski (Pol) Intel - Action 3
6 Leonardo Caneschi (Ita) Miche 1


Holdkonkurrencen efter 4. etape
1 Discovery Channel Pro Cycling Team 55.44.09
2 Phonak Hearing Systems
3 Caisse D'Epargne-Illes Balears
4 AG2R Prevoyance
5 Bouygues Telecom
6 Liquigas
7 Quick Step-Innergetic
8 Rabobank
9 Euskaltel - Euskadi
10 Intel - Action
11 Lampre-Fondital
12 Credit Agricole
13 Française Des Jeux
14 Cofidis, Le Credit Par Telephone
15 Team CSC
16 Gerolsteiner
17 Team Milram
18 Astana
19 T-Mobile Team 3.10
20 Miche
21 Davitamon-Lotto 6.20
22 Saunier Duval - Prodir
23 Ceramica Flaminia

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

GP Général Patton(1.1) 03/07

Sibiu Cycling Tour(2.1) 03/07-06/07

GP Luxembourg(1.1) 04/07

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR