Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Ny etapesejr til Napolitano

Ny etapesejr til Napolitano

24. marts 2006 16:440

Annonce

Den italienske sprinter Danilo Napolitano tog endnu en etapesejr i Settimana Ciclistica Internazionale Coppi-Bartali, da han vandt massespurten på fjerde etape. Napolitano, der også vandt den første deletape på førstedagen, henviste Brett Lancaster (Panaria Navigare) og Murilo Antonio Fisher (Naturino-Sapore di Mare) til de næste pladser. Team CSCs bedste rytter i dag var igen Volodymir Gustov på en 75. plads.

Lampre-Fonditals Damiano Cunego fører fortsat løbet samlet, efter dagens 184 km. lange etape.

Resultat af 4. etape
1 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 4.30.32
2 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare
3 Murilo Antonio Fischer (Bra) Naturino-Sapore Di Mare
4 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram
5 Heinrich Haussler (Ger) Gerolsteiner
6 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team
7 Elia Rigotto (Ita) Team Milram
8 Blazej Janiaczyk (Pol) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
9 Marco Marcato (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
10 Francesco Chicchi (Ita) Quick Step-Innergetic
11 Paolo Bossoni (Ita) Team Tenax Salmilano
12 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia
13 Gianluca Geremia (Ita) Ceramica Flaminia
14 Roman Luhovyy (Ukr) OTC Doors-Lauretana
15 Ivan Fanelli (Ita) Amore & Vita-McDonald's
16 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems
17 Andre Korff (Ger) T-Mobile Team
18 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
19 Oleg Grishkine (Rus) Navigators Insurance Cycling Team
20 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R.
21 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
22 Artur Krzeszowiec (Pol) Amore & Vita-McDonald's
23 Fabio Borghesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
24 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
25 Angel Gomez Gomez (Spa) Saunier Duval-Prodir
26 Luis Fernandez Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems
27 Yuri Metlushenko (Ukr) Miche
28 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto
29 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic
30 Alejandro Alberto Borrajo (Arg) Miche
31 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital
32 Angelo Furlan (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
33 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
34 Christian Gasperoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
35 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
36 Daniele Pietropolli (Ita) Team Tenax Salmilano
37 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia
38 Andrea Tonti (Ita) Acqua Sapone
39 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team
40 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
41 Graziano Gasparre (Ita) Amore & Vita-McDonald's
42 Paolo Bailetti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
43 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-Fondital
44 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram
45 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas
46 Kjell Carlstrom (Fin) Liquigas
47 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team
48 Massimo Giunti (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
49 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Ceramica Panaria-Navigare
50 Alexander Arekeev (Rus) Acqua Sapone
51 Serhiy Honchar (Ukr) T-Mobile Team
52 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua Sapone
53 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital
54 Valery Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance Cycling Team
55 Alessio Signego (Ita) OTC Doors-Lauretana
56 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
57 Jose' E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems
58 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
59 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
60 Mauro Gerosa (Ita) Miche
61 Gene Michael Bates (Aus) Team L.P.R.
62 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
63 Volodymyr Dyudya (Ukr) Team Milram
64 Leonardo Giordani (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
65 Vladimir Duma (Ukr) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
66 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital
67 Fabio Gilioli (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
68 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
69 Paolo Valoti (Ita) Team L.P.R.
70 Philippe Schnyder (Swi) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
71 Cristiano Salerno (Ita) Team Tenax Salmilano
72 Micula De Matteis (Ita) Team Tenax Salmilano
73 Dainius Kairelis (Ltu) Amore & Vita-McDonald's
74 Fabio Sabatini (Ita) Team Milram
75 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC
76 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
77 Felix Cardenas (Col) Barloworld
78 Elio Aggiano (Ita) Team L.P.R.
79 Rinaldo Nocentini (Ita) Acqua Sapone
80 Luis Filipe Laverde Jimenez (Col) Ceramica Panaria-Navigare
81 Raivis Belohvosciks (Lat) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
82 Ignacio Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems
83 Dmitri Nikandrov (Rus) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
84 Giancarlo Ginestri (Ita) Team Tenax Salmilano
85 Inigo Chaurreau Bernardez (Spa) AG2R Prevoyance
86 Raffaele Illiano (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
87 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic
88 Alexandre Bazhenov (Rus) Naturino-Sapore Di Mare
89 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
90 Michael Blaudzun (Den) Team CSC
91 Leonardo Moser (Ita) Acqua Sapone
92 Freddy E. Gonzalez Martinez (Col) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
93 David Zabriskie (USA) Team CSC
94 Amets Txurruka (Spa) Barloworld
95 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic
96 Matteo Lasurdi (Ita) OTC Doors-Lauretana
97 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
98 Kanstantsin Siutsou (Blr) Acqua Sapone
99 Oscar Sevilla Ribera (Spa) T-Mobile Team
100 Massimo Mazzanti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
101 Bo Hamburger (Den) Miche
102 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
103 Stephane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance
104 Ruslan Pidgornyy (Ukr) Team Tenax Salmilano
105 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
106 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
107 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
108 Juan Pablo Magallanes Aranda (Mex) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
109 Ivan De Nobile (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
110 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance
111 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC
112 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Quick Step-Innergetic
113 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir
114 Drasutis Stundzia (Ltu) Amore & Vita-McDonald's
115 Massimiliano Maisto (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
116 Davide Bramati (Ita) Quick Step-Innergetic
117 Andrea Noe (Ita) Liquigas
118 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance
119 Gilberto Simoni (Ita) Saunier Duval-Prodir
120 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
121 Jamie Burrow (GBr) OTC Doors-Lauretana
122 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R.
123 Raffaele Ferrara (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
124 Timothy Jones (Zim) Amore & Vita-McDonald's
125 Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step-Innergetic
126 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
127 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
128 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital
129 Nicki Sørensen (Den) Team CSC
130 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team
131 Mauro Facci (Ita) Barloworld
132 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia
133 Maurizio Varini (Ita) Ceramica Flaminia
134 Emanuele Bindi (Ita) OTC Doors-Lauretana
135 Niklas Axelsson (Swe) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
136 Luigi Sestili (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
137 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
138 Carlos Jose' Ochoa (Ven) Team L.P.R.
139 Alessio Ricciardi (Ita) OTC Doors-Lauretana
140 Charles Wegelius (GBr) Liquigas
141 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC
142 Diego Genovesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
143 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir
144 Jakob Piil (Den) Team CSC
145 Jose' Antonio Garrido Lima (Spa) Quick Step-Innergetic
146 Maurizio Carta (Ita) Miche
147 Santo Anza (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
148 Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram
149 Tiaan Kannemeyer (RSA) Barloworld
150 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld
151 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems
152 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
153 Alessandro Bertolini (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
154 Christopher Stevenson (Swe) Amore & Vita-McDonald's
155 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
156 Domenico Pozzovivo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
157 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner
158 Gabriele Missaglia (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
159 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R.
160 Konstantin Klyuev (Rus) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
161 Pasquale Muto (Ita) Miche 1.01
162 Moris Possoni (Ita) Lampre-Fondital 2.15
163 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram
164 David O'loughlin (Irl) Navigators Insurance Cycling Team 4.13
165 Antonio D'aniello (Ita) Miche
166 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto 6.36


Udgået:
DNF Gabriele Bosisio (Ita) Team Tenax Salmilano
DNF Simone Bruson (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
DNF Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto
DNF Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto
DNF Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
DNS Pedro Arretundia (Spa) Barloworld
DNS Glen Alan Chadwick (Aus) Navigators Insurance Cycling Team


Samlet stilling efter 4. etape
1 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital 16.35.41
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0.02
3 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto 0.11
4 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram 0.14
5 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 0.17
6 Andrea Tonti (Ita) Acqua Sapone 0.33
7 Christian Gasperoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 0.36
8 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team 0.40
9 Raffaele Illiano (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 0.44
10 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital 0.52
11 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 0.53
12 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia 1.03
13 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
14 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
15 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas 1.04
16 Jose' E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 1.13
17 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
18 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC 1.27
19 Leonardo Giordani (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 1.28
20 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner 1.35
21 Angel Gomez Gomez (Spa) Saunier Duval-Prodir 1.43
22 Valery Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance Cycling Team 2.08
23 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R. 2.12
24 Oscar Sevilla Ribera (Spa) T-Mobile Team 3.16
25 Massimo Giunti (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 3.40
26 Luis Fernandez Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems 3.46
27 Dainius Kairelis (Ltu) Amore & Vita-McDonald's 4.21
28 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 4.51
29 Heinrich Haussler (Ger) Gerolsteiner 5.04
30 Ignacio Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 5.27
31 Murilo Antonio Fischer (Bra) Naturino-Sapore Di Mare 5.45
32 Felix Cardenas (Col) Barloworld 6.03
33 Daniele Pietropolli (Ita) Team Tenax Salmilano 6.54
34 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance 6.58
35 Luis Filipe Laverde Jimenez (Col) Ceramica Panaria-Navigare 7.22
36 Juan Pablo Magallanes Aranda (Mex) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 7.26
37 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital 10.48
38 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 11.08
39 Cristiano Salerno (Ita) Team Tenax Salmilano 11.15
40 Micula De Matteis (Ita) Team Tenax Salmilano 11.21
41 Serhiy Honchar (Ukr) T-Mobile Team 11.34
42 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-Fondital 12.33
43 Graziano Gasparre (Ita) Amore & Vita-McDonald's 12.45
44 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC 12.52
45 Alessandro Bertolini (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 12.55
46 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner 13.10
47 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 13.18
48 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems 13.24
49 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir 13.28
50 Kanstantsin Siutsou (Blr) Acqua Sapone 13.36
51 Bo Hamburger (Den) Miche 13.37
52 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
53 Paolo Bailetti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 13.40
54 Paolo Bossoni (Ita) Team Tenax Salmilano
55 Gene Michael Bates (Aus) Team L.P.R. 13.47
56 Drasutis Stundzia (Ltu) Amore & Vita-McDonald's 13.50
57 Volodymyr Dyudya (Ukr) Team Milram 14.18
58 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 14.36
59 Ruslan Pidgornyy (Ukr) Team Tenax Salmilano 15.25
60 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram 15.44
61 Amets Txurruka (Spa) Barloworld 15.48
62 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas 16.41
63 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare 16.46
64 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team 17.13
65 Ivan Fanelli (Ita) Amore & Vita-McDonald's 17.16
66 Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step-Innergetic 17.21
67 Alexandre Bazhenov (Rus) Naturino-Sapore Di Mare 17.26
68 Carlos Jose' Ochoa (Ven) Team L.P.R. 17.32
69 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic 17.41
70 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic 18.17
71 Alexander Arekeev (Rus) Acqua Sapone 18.53
72 Nicki Sørensen (Den) Team CSC 19.35
73 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team 19.38
74 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram 19.39
75 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Ceramica Panaria-Navigare 19.42
76 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Quick Step-Innergetic 19.47
77 Leonardo Moser (Ita) Acqua Sapone 19.52
78 Blazej Janiaczyk (Pol) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 19.56
79 Jamie Burrow (GBr) OTC Doors-Lauretana 20.11
80 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia 20.13
81 Andrea Noe (Ita) Liquigas 20.14
82 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital 20.45
83 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance 20.54
84 Inigo Chaurreau Bernardez (Spa) AG2R Prevoyance 21.52
85 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir 22.01
86 Domenico Pozzovivo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 22.45
87 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua Sapone 22.55
88 Giancarlo Ginestri (Ita) Team Tenax Salmilano 22.59
89 Vladimir Duma (Ukr) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 23.02
90 Stephane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance 23.03
91 Freddy E. Gonzalez Martinez (Col) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 23.06
92 Timothy Jones (Zim) Amore & Vita-McDonald's 23.09
93 Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram 23.18
94 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 24.30
95 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram 24.36
96 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance Cycling Team 24.47
97 Santo Anza (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 24.51
98 Konstantin Klyuev (Rus) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 25.58
99 Alejandro Alberto Borrajo (Arg) Miche 26.18
100 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner 26.27
101 Kjell Carlstrom (Fin) Liquigas 26.32
102 Gilberto Simoni (Ita) Saunier Duval-Prodir 26.45
103 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia 26.48
104 Mauro Gerosa (Ita) Miche 26.54
105 Jose' Antonio Garrido Lima (Spa) Quick Step-Innergetic 26.59
106 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team 27.00
107 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R. 27.04
108 Tiaan Kannemeyer (RSA) Barloworld 27.08
109 Mauro Facci (Ita) Barloworld
110 Michael Blaudzun (Den) Team CSC 27.09
111 Matteo Lasurdi (Ita) OTC Doors-Lauretana 27.12
112 Gabriele Missaglia (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 27.54
113 Niklas Axelsson (Swe) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
114 Rinaldo Nocentini (Ita) Acqua Sapone 28.42
115 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 28.59
116 Pasquale Muto (Ita) Miche 29.01
117 Massimiliano Maisto (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 29.18
118 Philippe Schnyder (Swi) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 29.22
119 Roman Luhovyy (Ukr) OTC Doors-Lauretana 29.30
120 Fabio Borghesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
121 Antonio D'aniello (Ita) Miche 29.34
122 Maurizio Carta (Ita) Miche 30.48
123 Alessio Ricciardi (Ita) OTC Doors-Lauretana 30.49
124 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld 30.53
125 Luigi Sestili (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 31.16
126 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R. 31.21
127 Angelo Furlan (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 32.40
128 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 32.44
129 Andre Korff (Ger) T-Mobile Team 32.52
130 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team 33.06
131 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 33.08
132 Raivis Belohvosciks (Lat) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 33.20
133 Dmitri Nikandrov (Rus) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 33.23
134 Elio Aggiano (Ita) Team L.P.R. 34.15
135 Yuri Metlushenko (Ukr) Miche 34.54
136 Ivan De Nobile (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 35.11
137 Oleg Grishkine (Rus) Navigators Insurance Cycling Team
138 Paolo Valoti (Ita) Team L.P.R. 35.21
139 David Zabriskie (USA) Team CSC 35.38
140 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner 35.46
141 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto 35.50
142 Charles Wegelius (GBr) Liquigas 35.51
143 Elia Rigotto (Ita) Team Milram 35.52
144 Fabio Sabatini (Ita) Team Milram 35.53
145 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems 36.00
146 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 36.02
147 Jakob Piil (Den) Team CSC 36.10
148 Raffaele Ferrara (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 36.16
149 Davide Bramati (Ita) Quick Step-Innergetic 36.26
150 Emanuele Bindi (Ita) OTC Doors-Lauretana 36.31
151 Diego Genovesi (Ita) OTC Doors-Lauretana 36.39
152 Alessio Signego (Ita) OTC Doors-Lauretana 36.40
153 Gianluca Geremia (Ita) Ceramica Flaminia 36.47
154 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC 37.14
155 Maurizio Varini (Ita) Ceramica Flaminia 37.24
156 Francesco Chicchi (Ita) Quick Step-Innergetic 38.01
157 Moris Possoni (Ita) Lampre-Fondital 38.04
158 Massimo Mazzanti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 38.07
159 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team 38.10
160 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R. 38.14
161 Fabio Gilioli (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 38.42
162 Christopher Stevenson (Swe) Amore & Vita-McDonald's 39.14
163 Marco Marcato (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 39.21
164 Artur Krzeszowiec (Pol) Amore & Vita-McDonald's 40.08
165 David O'loughlin (Irl) Navigators Insurance Cycling Team 40.32
166 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto 44.17

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Circuito de Getxo - Memor...(1.1) 01/08

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 04/08-15/08

La Coupe du President de ...(2.1) 05/08-08/08

Sazka Tour(2.1) 05/08-08/08

Aubel-Thimister-Stavelot(2.1) 06/08-08/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 07/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 08/08

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger