Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Ny triumf for Lampre

Ny triumf for Lampre

04. april 2007 16:430

I dag blev 2. etape af 3 dage ved Panne kørt fra Zottegem til Koksijde over 227 km. I går kunne Lampre-Fondital fejre en andenplads til Alessandro Ballan, og muligvis den samlede sejr også.

I dag kunne holdet, så fejre at holdets sprinter Daniele Bennati var hurtigst og vandt massespurten, da feltet kom samlet til mål.

Dagens etape var ellers præget af et udbrud med Jarno Van Mingeroet (Jartazi Promo Fashion) og Sergey Lagutin (Navigators Insurance Cycling Team). De to ryttere havde på et tidspunkt 14 minutter ned til feltet med "kun" 70 kilometer til mål.

Med 10 kilometer havde de to udbrydere fortsat 1:30 ned til feltet, men alligevel måtte udbryderne se sig hentet med blot 3 kilometer til mål.

I spurten kørte Tom Boonen (Quickstep) for holdkammeraten Steven de Jongh, men de Jongh blev afleveret alt for tidligt, og dermed kunne italienske Daniele Bannati (Lampre) skyde forbi og tage sejren foran Graeme Brown (Rabobank) og Tomas Vaitkus (Discovery Channel).

Samlet forsvarede Luca Paolini (Liquigas) føringen foran Alessandro Ballan (Lampre) og Sergiy Matveyev (Ceramica Panaria-Navigare).


Resultat af 2. etape

1 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 5.30.32 (41.206 km/h)
2 Graeme Brown - Rabobank
3 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
4 Baden Cooke - Unibet.com
5 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
6 Luca Paolini - Liquigas
7 Stefan Van Dijck - Wiesenhof-Felt
8 Bernhard Eisel - T-Mobile
9 Koen De Kort - Astana
10 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt
11 Blazej Janiaczyk - Intel-Action
12 Roberto Ferrari - Tenax-Menikini
13 Wouter Weylandt - Quickstep-Innergetic
14 Marcel Sieberg - Milram
15 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir
16 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
17 Roy Sentjens - Predictor-Lotto
18 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare
19 Bert Roesems - Predictor-Lotto
20 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
21 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare
22 Steven Caethoven - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
23 Gregory Rast - Astana
24 Rony Martias - Bouygues Telecom
25 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
26 Ciaran Power - Navigators Insurance
27 Roger Hammond - T-Mobile
28 Arnaud Coyot - Unibet.com
29 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems
30 Joost Posthuma - Rabobank
31 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic
32 James Vanlandschoot - Landbouwkrediet-Tönissteiner
33 Leon Van Bon - Rabobank
34 Manuele Mori - Saunier Duval-Prodir
35 Sebastian Siedler - Milram
36 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
37 Gerben Löwik - Rabobank
38 David Boucher - Landbouwkrediet-Tönissteiner
39 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic
40 Olaf Pollack - Wiesenhof-Felt
41 Arnaud Labbe - Bouygues Telecom
42 Vladimir Gusev - Discovery Channel
43 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner
44 Mathew Hayman - Rabobank
45 Mathieu Claude - Bouygues Telecom
46 Christophe Detilloux - Française Des Jeux
47 Ludovic Auger - Française Des Jeux
48 Wim De Vocht - Predictor-Lotto
49 Volodymyr Bileka - Discovery Channel
50 Markus Eichler - Unibet.com
51 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems
52 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems
53 Fabio Sabatini - Milram
54 Wilfried Cretskens - Quickstep-Innergetic
55 Michael Schär - Astana
56 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
57 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems
58 Benoît Joachim - Astana
59 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare
60 Murilo Fischer - Liquigas
61 Sébastien Rosseler - Quickstep-Innergetic
62 Volodymyr Dyudya - Milram
63 Dmitriy Muravyev - Astana
64 Mathieu Criquielion - Jartazi Promo Fashion
65 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
66 Juan Antonio Flecha - Rabobank
67 Nico Mattan - DFL-Cyclingnews-Litespeed
68 Alessandro Donati - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
69 Daniel Lloyd - DFL-Cyclingnews-Litespeed
70 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
71 Kristian House - Navigators Insurance
72 Kurt Hovelynck - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
73 Robby Meul - DFL-Cyclingnews-Litespeed
74 Geert Omloop - Jartazi Promo Fashion
75 Jaroslaw Zarebski - Intel-Action
76 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
77 Mauro Da Dalto - Liquigas
78 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
79 Steve Cummings - Discovery Channel
80 Christophe Mengin - Française Des Jeux
81 David Millar - Saunier Duval-Prodir
82 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet-Tönissteiner
83 Troels Ronning Vinther - Unibet.com
84 Janek Tombak - Jartazi Promo Fashion
85 Eric Baumann - T-Mobile
86 Brett Lancaster - Milram
87 Sjef De Wilde - Landbouwkrediet-Tönissteiner
88 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare
89 Bart Dockx - Predictor-Lotto
90 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare
91 Oleg Grishkine - Navigators Insurance
92 Sven Nevens - Jartazi Promo Fashion
93 Stijn Devolder - Discovery Channel
94 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner
95 Yohann Gène - Bouygues Telecom
96 Christian Murro - Tenax-Menikini
97 Serguei Ivanov - Astana
98 Vytautas Kaupas - Jartazi Promo Fashion
99 Sergey Lagutin - Navigators Insurance
100 Peter Velits - Wiesenhof-Felt
101 Jonas Ljungblad - Unibet.com
102 Bas Giling - Wiesenhof-Felt
103 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
104 Igor Abakoumov - Astana
105 Jan Boven - Rabobank
106 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
107 Ralf Grabsch - Milram
108 Leif Hoste - Predictor-Lotto
109 Filip Meirhaeghe - Landbouwkrediet-Tönissteiner
110 Filippo Savini - Ceramica Panaria-Navigare 0.40
111 Peter Van Petegem - Quickstep-Innergetic
112 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
113 Antonio Cruz - Discovery Channel
114 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital
115 Claudio Cucinotta - Tenax-Menikini
116 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic
117 Vincent Jérôme - Bouygues Telecom
118 Erwin Thijs - Unibet.com
119 Frederik Willems - Liquigas
120 Tom Steels - Predictor-Lotto
121 Nick Ingels - Predictor-Lotto
122 Matthew White - Discovery Channel 0.52
123 Jimmy Casper - Unibet.com 0.55
124 Alberto Ongarato - Milram 1.58
125 Jens Mouris - DFL-Cyclingnews-Litespeed
126 Jarno Van Mingeroet - Jartazi Promo Fashion 2.42
127 Filippo Pozzato - Liquigas 3.02
128 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
129 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
130 Alessandro Bertuola - Tenax-Menikini
131 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
132 Fabio Baldato - Lampre-Fondital
133 Matthew Wilson - Unibet.com
134 Bernard Sulzberger - DFL-Cyclingnews-Litespeed
135 Daniele Righi - Lampre-Fondital
136 Daniel Musiol - Wiesenhof-Felt
137 Martin Velits - Wiesenhof-Felt
138 Servais Knaven - T-Mobile
139 Jörg Ludewig - Wiesenhof-Felt 4.00
140 Martin Müller - Milram
141 Glenn D'Hollander - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 6.21
142 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 9.18
143 Mario Ickx - Jartazi Promo Fashion 9.44
144 Jurgen François - Jartazi Promo Fashion
145 Mark Cavendish - T-Mobile
146 Bernard Van Ulden - Navigators Insurance
147 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems
148 Rick Flens - Rabobank
149 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems
150 Fabien Patanchon - Française Des Jeux 12.37
151 Bartosz Huzarski - Intel-Action
152 Sergio Lagana - Tenax-Menikini
153 Saïd Haddou - Bouygues Telecom
154 Erki Pütsep - Bouygues Telecom
155 Koen Barbé - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
156 Andrea Rossi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
157 Thierry Marichal - Française Des Jeux
158 André Greipel - T-Mobile
159 Gerald Ciolek - T-Mobile
160 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner
161 Jeremy Vennel - DFL-Cyclingnews-Litespeed
162 Andreas Klier - T-Mobile
163 Anton Mindlin - Tinkoff Credit Systems 16.06
164 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
165 Ivan Rovny - Tinkoff Credit Systems
166 Rhys Pollock - DFL-Cyclingnews-Litespeed

Uden for tidsgrænsen
Ben Brooks - Navigators Insurance

Udgået på etapen
DNF Xavier Florencio - Bouygues Telecom
DNF Allan Davis - Discovery Channel
DNF Guennadi Mikhailov - Astana
DNF Dan Fleeman - DFL-Cyclingnews-Litespeed
DNF Branislau Samoilau - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
DNF Kyle Wamsley - Navigators Insurance
DNS Manuel Quinziato - Liquigas


Samlet stilling efter 2. etape
1 Luca Paolini - Liquigas 10.00.49
2 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 0.09
3 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare 0.18
4 Joost Posthuma - Rabobank 0.20
5 Bert Roesems - Predictor-Lotto 0.21
6 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 0.22
7 Markus Eichler - Unibet.com 0.26
8 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 0.46
9 Roy Sentjens - Predictor-Lotto 0.56
10 Arnaud Coyot - Unibet.com
11 Gregory Rast - Astana
12 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic
13 Vladimir Gusev - Discovery Channel 1.01
14 Sébastien Rosseler - Quickstep-Innergetic
15 Janek Tombak - Jartazi Promo Fashion
16 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 1.26
17 Serguei Ivanov - Astana
18 Stefan Van Dijck - Wiesenhof-Felt 2.37
19 Koen De Kort - Astana
20 Wouter Weylandt - Quickstep-Innergetic
21 Steven Caethoven - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
22 Baden Cooke - Unibet.com
23 James Vanlandschoot - Landbouwkrediet-Tönissteiner
24 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
25 David Boucher - Landbouwkrediet-Tönissteiner
26 Roger Hammond - T-Mobile
27 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
28 Sebastian Siedler - Milram
29 Marcel Sieberg - Milram
30 Gerben Löwik - Rabobank
31 Blazej Janiaczyk - Intel-Action
32 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
33 Manuele Mori - Saunier Duval-Prodir
34 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 2.41
35 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner 2.42
36 Christophe Detilloux - Française Des Jeux
37 Olaf Pollack - Wiesenhof-Felt
38 Michael Schär - Astana
39 Nico Mattan - DFL-Cyclingnews-Litespeed
40 Mathew Hayman - Rabobank
41 Mathieu Claude - Bouygues Telecom
42 Murilo Fischer - Liquigas
43 Daniel Lloyd - DFL-Cyclingnews-Litespeed
44 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet-Tönissteiner
45 Mauro Da Dalto - Liquigas
46 Volodymyr Dyudya - Milram
47 Arnaud Labbe - Bouygues Telecom
48 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems
49 Alessandro Donati - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
50 Geert Omloop - Jartazi Promo Fashion
51 Dmitriy Muravyev - Astana
52 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare
53 Volodymyr Bileka - Discovery Channel
54 Wim De Vocht - Predictor-Lotto
55 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
56 David Millar - Saunier Duval-Prodir
57 Steve Cummings - Discovery Channel
58 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
59 Juan Antonio Flecha - Rabobank
60 Brett Lancaster - Milram
61 Bart Dockx - Predictor-Lotto 2.57
62 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare
63 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare
64 Sergey Lagutin - Navigators Insurance 3.01
65 Christian Murro - Tenax-Menikini 3.07
66 Peter Velits - Wiesenhof-Felt
67 Filip Meirhaeghe - Landbouwkrediet-Tönissteiner
68 Bas Giling - Wiesenhof-Felt
69 Yohann Gène - Bouygues Telecom
70 Leif Hoste - Predictor-Lotto
71 Vincent Jérôme - Bouygues Telecom 3.17
72 Filippo Savini - Ceramica Panaria-Navigare
73 Peter Van Petegem - Quickstep-Innergetic
74 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic
75 Filippo Pozzato - Liquigas 5.39
76 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
77 Martin Velits - Wiesenhof-Felt
78 Fabio Baldato - Lampre-Fondital
79 Daniele Righi - Lampre-Fondital
80 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 6.18
81 Ludovic Auger - Française Des Jeux 6.23
82 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems
83 Wilfried Cretskens - Quickstep-Innergetic
84 Benoît Joachim - Astana
85 Fabio Sabatini - Milram
86 Kristian House - Navigators Insurance
87 Mathieu Criquielion - Jartazi Promo Fashion
88 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 6.48
89 Igor Abakoumov - Astana
90 Ralf Grabsch - Milram
91 Frederik Willems - Liquigas 6.56
92 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 6.58
93 Jimmy Casper - Unibet.com 7.13
94 Alberto Ongarato - Milram 8.16
95 Matthew Wilson - Unibet.com 9.19
96 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 9.20
97 Servais Knaven - T-Mobile
98 Bernard Sulzberger - DFL-Cyclingnews-Litespeed
99 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir 9.21
100 Robby Meul - DFL-Cyclingnews-Litespeed 9.26
101 Jonas Ljungblad - Unibet.com 9.51
102 Martin Müller - Milram 10.18
103 Graeme Brown - Rabobank 14.27
104 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 14.33
105 Bernhard Eisel - T-Mobile
106 Roberto Ferrari - Tenax-Menikini
107 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt
108 Leon Van Bon - Rabobank
109 Rony Martias - Bouygues Telecom
110 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare
111 Ciaran Power - Navigators Insurance
112 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 14.38
113 Kurt Hovelynck - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
114 Eric Baumann - T-Mobile
115 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems
116 Christophe Mengin - Française Des Jeux
117 Troels Ronning Vinther - Unibet.com
118 Sjef De Wilde - Landbouwkrediet-Tönissteiner 14.53
119 Stijn Devolder - Discovery Channel 15.01
120 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner 15.03
121 Sven Nevens - Jartazi Promo Fashion
122 Vytautas Kaupas - Jartazi Promo Fashion
123 Jan Boven - Rabobank
124 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
125 Erwin Thijs - Unibet.com 15.12
126 Claudio Cucinotta - Tenax-Menikini 15.13
127 Tom Steels - Predictor-Lotto
128 Nick Ingels - Predictor-Lotto
129 Antonio Cruz - Discovery Channel
130 Matthew White - Discovery Channel 15.25
131 Jaroslaw Zarebski - Intel-Action 16.14
132 Jens Mouris - DFL-Cyclingnews-Litespeed 16.31
133 Oleg Grishkine - Navigators Insurance 16.39
134 Jarno Van Mingeroet - Jartazi Promo Fashion 17.11
135 Alessandro Bertuola - Tenax-Menikini 17.35
136 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
137 Daniel Musiol - Wiesenhof-Felt
138 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 17.51
139 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 18.31
140 Koen Barbé - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 18.55
141 Saïd Haddou - Bouygues Telecom
142 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 19.05
143 Glenn D'Hollander - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 20.54
144 Jörg Ludewig - Wiesenhof-Felt 21.51
145 Erki Pütsep - Bouygues Telecom 21.58
146 Thierry Marichal - Française Des Jeux
147 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 23.51
148 Mark Cavendish - T-Mobile 24.17
149 Bernard Van Ulden - Navigators Insurance
150 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems
151 Mario Ickx - Jartazi Promo Fashion
152 Rick Flens - Rabobank
153 Rhys Pollock - DFL-Cyclingnews-Litespeed 25.27
154 Jurgen François - Jartazi Promo Fashion 25.53
155 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 27.07
156 Bartosz Huzarski - Intel-Action 27.10
157 Andrea Rossi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
158 Fabien Patanchon - Française Des Jeux
159 Andreas Klier - T-Mobile
160 Gerald Ciolek - T-Mobile
161 Jeremy Vennel - DFL-Cyclingnews-Litespeed
162 André Greipel - T-Mobile 28.46
163 Sergio Lagana - Tenax-Menikini 30.28
164 Ivan Rovny - Tinkoff Credit Systems 30.39
165 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
166 Anton Mindlin - Tinkoff Credit Systems 32.15

Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Luca Paolini - Liquigas 30 pts
2 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 28
3 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 18
4 Graeme Brown - Rabobank 18
5 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 16
6 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 16
7 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare 14
8 Baden Cooke - Unibet.com 14
9 Joost Posthuma - Rabobank 12
10 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 12
11 Markus Eichler - Unibet.com 10
12 Bert Roesems - Predictor-Lotto 9
13 Stefan Van Dijck - Wiesenhof-Felt 9
14 Bernhard Eisel - T-Mobile 8
15 Janek Tombak - Jartazi Promo Fashion 7
16 Koen De Kort - Astana 7
17 Arnaud Coyot - Unibet.com 6
18 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt 6
19 Blazej Janiaczyk - Intel-Action 5
20 Roy Sentjens - Predictor-Lotto 4
21 Roberto Ferrari - Tenax-Menikini 4
22 Vladimir Gusev - Discovery Channel 3
23 Wouter Weylandt - Quickstep-Innergetic 3
24 Serguei Ivanov - Astana 2
25 Marcel Sieberg - Milram 2
26 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 1
27 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir 1

Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 45 pts
2 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 20
3 Joost Posthuma - Rabobank 10
4 Eric Baumann - T-Mobile 9
5 Stijn Devolder - Discovery Channel 9
6 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 5
7 Luca Paolini - Liquigas 4
8 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 4
9 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 4
10 Arnaud Coyot - Unibet.com 3
11 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner 3
12 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 3
13 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 3
14 Leon Van Bon - Rabobank 3
15 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner 3
16 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet-Tönissteiner 2
17 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare 1
18 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 1
19 James Vanlandschoot - Landbouwkrediet-Tönissteiner 1
20 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic 1
21 Daniele Righi - Lampre-Fondital 1

Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Quick Step - Innergetic 30.04.40
2 Liquigas 1.40
3 Lampre-Fondital
4 Unibet.com 1.46
5 Predictor-Lotto
6 Astana 2.21
7 Discovery Channel Pro Cycling Team 3.00
8 Rabobank 3.22
9 Ceramica Panaria - Navigare 3.27
10 Saunier Duval - Prodir 5.38
11 Team Wiesenhof Felt 5.43
12 Landbouwkrediet - Tonissteiner
13 Team Milram
14 Bouygues Telecom 5.48
15 Jartazi Promo Fashion Continental Cycling Team 7.53
16 Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 9.24
17 DFL-Cyclingnews-Litespeed 9.34
18 Française Des Jeux
19 Tinkoff Credit Systems 13.10
20 Acqua Sapone - Caffe Mokambo 17.39
21 T-Mobile Team 21.20
22 Navigators Insurance Cycling Team 21.50
23 Tenax 30.40
24 Intel - Action 43.48
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY MOUNTAINBIKE? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER