Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Første rytter på startrampen i Jerusalem er Fabio Sabtini (Quick-Step Floors), der bliver sendt afsted cirka klokken 13.50. Sidste rytter er naturligvis sidste års vinder Tom Dumoulin, der bliver sendt afsted cirka klokken 16.45.
Annonce
Her er starttiderne til dagens enkeltstart på første etape af Giro d'Italia 2018. Bemærk at nedenstående tider er israelsk tid, så der skal trækkes en time fra for at få den danske tid.
Navn - Hold | Tidspunkt | |
1 | Fabio Sabatini - Quick-Step Floors | 13:50:00 |
2 | Domen Novak - Bahrain-Merida | 13:51:00 |
3 | Francesco Gavazzi - Androni Giocattoli-Sidermec | 13:52:00 |
4 | William Bonnet - Groupama-FDJ | 13:53:00 |
5 | Nathan Brown - EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 13:54:00 |
6 | Tosh Van Der Sande - Lotto Soudal | 13:55:00 |
7 | Jaco Venter - Dimension Data | 13:56:00 |
8 | Liam Bertazzo - Wilier Triestina-Selle Italia | 13:57:00 |
9 | Darwin Atapuma - UAE Team Emirates | 13:58:00 |
10 | Danny van Poppel - LottoNL-Jumbo | 13:59:00 |
11 | Laurent Didier - Trek-Segafredo | 14:00:00 |
12 | Richard Carapaz - Movistar Team | 14:01:00 |
13 | Guy Sagiv - Israel Cycling Academy | 14:02:00 |
14 | Sam Bewley - Mitchelton-Scott | 14:03:00 |
15 | Matteo Montaguti - AG2R La Mondiale | 14:04:00 |
16 | Tanel Kangert - Astana Pro Team | 14:05:00 |
17 | Rüdiger Selig - Bora-Hansgrohe | 14:06:00 |
18 | Christian Knees - Team Sky | 14:07:00 |
19 | Andrea Guardini - Bardiani CSF | 14:08:00 |
20 | Jurgen Roelandts - BMC Racing Team | 14:09:00 |
21 | Maurits Lammertink - Katusha-Alpecin | 14:10:00 |
22 | Roy Curvers - Team Sunweb | 14:11:00 |
23 | Rémi Cavagna - Quick-Step Floors | 14:12:00 |
24 | Antonio Nibali - Bahrain-Merida | 14:13:00 |
25 | Andrea Vendrame - Androni Giocattoli-Sidermec | 14:14:00 |
26 | Matthieu Ladagnous - Groupama-FDJ | 14:15:00 |
27 | Hugh Carthy - EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 14:16:00 |
28 | Frederik Frison - Lotto Soudal | 14:17:00 |
29 | Jacques Janse Van Rensburg - Dimension Data | 14:18:00 |
30 | Jacopo Mosca - Wilier Triestina-Selle Italia | 14:19:00 |
31 | Manuele Mori - UAE Team Emirates | 14:20:00 |
32 | Bert-Jan Lindeman - LottoNL-Jumbo | 14:21:00 |
33 | Boy van Poppel - Trek-Segafredo | 14:22:00 |
34 | Antonio Pedrero - Movistar Team | 14:23:00 |
35 | Kristian Sbaragli - Israel Cycling Academy | 14:24:00 |
36 | Jack Haig - Mitchelton-Scott | 14:25:00 |
37 | Hubert Dupont - AG2R La Mondiale | 14:26:00 |
38 | Jan Hirt - Astana Pro Team | 14:27:00 |
39 | Sam Bennett - Bora-Hansgrohe | 14:28:00 |
40 | Salvatore Puccio - Team Sky | 14:29:00 |
41 | Simone Andreetta - Bardiani CSF | 14:30:00 |
42 | Rohan Dennis - BMC Racing Team | 14:31:00 |
43 | Baptiste Planckaert - Katusha-Alpecin | 14:32:00 |
44 | Lennard Hofstede - Team Sunweb | 14:33:00 |
45 | Eros Capecchi - Quick-Step Floors | 14:34:00 |
46 | Niccolo Bonifazio - Bahrain-Merida | 14:35:00 |
47 | Rodolfo Torres - Androni Giocattoli-Sidermec | 14:36:00 |
48 | Steve Morabito - Groupama-FDJ | 14:37:00 |
49 | Mitchell Docker - EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 14:38:00 |
50 | Sander Armee - Lotto Soudal | 14:39:00 |
51 | Natnael Berhane - Dimension Data | 14:40:00 |
52 | Eugert Zhupa - Wilier Triestina-Selle Italia | 14:41:00 |
53 | Marco Marcato - UAE Team Emirates | 14:42:00 |
54 | Enrico Battaglin - LottoNL-Jumbo | 14:43:00 |
55 | Markel Irizar - Trek-Segafredo | 14:44:00 |
56 | Dayer Quintana - Movistar Team | 14:45:00 |
57 | Guillaume Boivin - Israel Cycling Academy | 14:46:00 |
58 | Christopher Juul Jensen - Mitchelton-Scott | 14:47:00 |
59 | Clement Venturini - AG2R La Mondiale | 14:48:00 |
60 | Andrey Zeits - Astana Pro Team | 14:49:00 |
61 | Andreas Schillinger - Bora-Hansgrohe | 14:50:00 |
62 | Vasil Kiryienka - Team Sky | 14:51:00 |
63 | Enrico Barbin - Bardiani CSF | 14:52:00 |
64 | Alessandro De Marchi - BMC Racing Team | 14:53:00 |
65 | Viacheslav Kuznetsov - Katusha-Alpecin | 14:54:00 |
66 | Laurens ten Dam - Team Sunweb | 14:55:00 |
67 | Florian Senechal - Quick-Step Floors | 14:56:00 |
68 | Manuele Boaro - Bahrain-Merida | 14:57:00 |
69 | Manuel Belletti - Androni Giocattoli-Sidermec | 14:58:00 |
70 | Sébastien Reichenbach - Groupama-FDJ | 14:59:00 |
71 | Joe Dombrowski - EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 15:00:00 |
72 | Jens Debusschere - Lotto Soudal | 15:01:00 |
73 | Igor Anton - Dimension Data | 15:02:00 |
74 | Edoardo Zardini - Wilier Triestina-Selle Italia | 15:03:00 |
75 | Vegard Stake Laengen - UAE Team Emirates | 15:04:00 |
76 | Gijs Van Hoecke - LottoNL-Jumbo | 15:05:00 |
77 | Niklas Eg - Trek-Segafredo | 15:06:00 |
78 | Eduardo Sepulveda - Movistar Team | 15:07:00 |
79 | Zakkari Dempster - Israel Cycling Academy | 15:08:00 |
80 | Roman Kreuziger - Mitchelton-Scott | 15:09:00 |
81 | Quentin Jauregui - AG2R La Mondiale | 15:10:00 |
82 | Luis León Sanchez - Astana Pro Team | 15:11:00 |
83 | Christoph Pfingsten - Bora-Hansgrohe | 15:12:00 |
84 | Sergio Henao - Team Sky | 15:13:00 |
85 | Mirco Maestri - Bardiani CSF | 15:14:00 |
86 | Loïc Vliegen - BMC Racing Team | 15:15:00 |
87 | Maxim Belkov - Katusha-Alpecin | 15:16:00 |
88 | Christopher Hamilton - Team Sunweb | 15:17:00 |
89 | Zdenek Stybar - Quick-Step Floors | 15:18:00 |
90 | Kanstantsin Siutsou - Bahrain-Merida | 15:19:00 |
91 | Marco Frapporti - Androni Giocattoli-Sidermec | 15:20:00 |
92 | Jérémy Roy - Groupama-FDJ | 15:21:00 |
93 | Tom Van Asbroeck - EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 15:22:00 |
94 | Lars Bak - Lotto Soudal | 15:23:00 |
95 | Ben O'Connor - Dimension Data | 15:24:00 |
96 | Marco Coledan - Wilier Triestina-Selle Italia | 15:25:00 |
97 | Valerio Conti - UAE Team Emirates | 15:26:00 |
98 | Robert Gesink - LottoNL-Jumbo | 15:27:00 |
99 | Jarlinson Pantano - Trek-Segafredo | 15:28:00 |
100 | Ruben Fernandez - Movistar Team | 15:29:00 |
101 | Krists Neilands - Israel Cycling Academy | 15:30:00 |
102 | Mikel Nieve - Mitchelton-Scott | 15:31:00 |
103 | Mikael Cherel - AG2R La Mondiale | 15:32:00 |
104 | Pello Bilbao - Astana Pro Team | 15:33:00 |
105 | Cesare Benedetti - Bora-Hansgrohe | 15:34:00 |
106 | Kenny Elissonde - Team Sky | 15:35:00 |
107 | Manuel Senni - Bardiani CSF | 15:36:00 |
108 | Kilian Frankiny - BMC Racing Team | 15:37:00 |
109 | José Gonçalves - Katusha-Alpecin | 15:38:00 |
110 | Louis Vervaeke - Team Sunweb | 15:39:00 |
111 | Michael Mørkøv - Quick-Step Floors | 15:40:00 |
112 | Giovanni Visconti - Bahrain-Merida | 15:41:00 |
113 | Fausto Masnada - Androni Giocattoli-Sidermec | 15:42:00 |
114 | Anthony Roux - Groupama-FDJ | 15:43:00 |
115 | Tom Scully - EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 15:44:00 |
116 | Adam Hansen - Lotto Soudal | 15:45:00 |
117 | Ryan Gibbons - Dimension Data | 15:46:00 |
118 | Giuseppe Fonzi - Wilier Triestina-Selle Italia | 15:47:00 |
119 | Jan Polanc - UAE Team Emirates | 15:48:00 |
120 | Koen Bouwmam - LottoNL-Jumbo | 15:49:00 |
121 | Ryan Mullen - Trek-Segafredo | 15:50:00 |
122 | Rafael Valls Ferri - Movistar Team | 15:51:00 |
123 | Guy Niv - Israel Cycling Academy | 15:52:00 |
124 | Svein Tuft - Mitchelton-Scott | 15:53:00 |
125 | Nico Denz - AG2R La Mondiale | 15:54:00 |
126 | Davide Villella - Astana Pro Team | 15:55:00 |
127 | Felix Grossschartner - Bora-Hansgrohe | 15:56:00 |
128 | David De La Cruz - Team Sky | 15:57:00 |
129 | Paolo Simion - Bardiani CSF | 15:58:00 |
130 | Francisco Ventoso - BMC Racing Team | 15:59:00 |
131 | Mads Würtz Schmidt - Katusha-Alpecin | 16:00:00 |
132 | Chad Haga - Team Sunweb | 16:01:00 |
133 | Elia Viviani - Quick-Step Floors | 16:02:00 |
134 | Matej Mohoric - Bahrain-Merida | 16:03:00 |
135 | Davide Ballerini - Androni Giocattoli-Sidermec | 16:04:00 |
136 | Thibaut Pinot - Groupama-FDJ | 16:05:00 |
137 | Sacha Modolo - EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 16:06:00 |
138 | Tim Wellens - Lotto Soudal | 16:07:00 |
139 | Benjamin King - Dimension Data | 16:08:00 |
140 | Alex Turrin - Wilier Triestina-Selle Italia | 16:09:00 |
141 | Diego Ulissi - UAE Team Emirates | 16:10:00 |
142 | George Bennett - LottoNL-Jumbo | 16:11:00 |
143 | Mads Pedersen - Trek-Segafredo | 16:12:00 |
144 | Victor De La Parte - Movistar Team | 16:13:00 |
145 | Ruben Plaza - Israel Cycling Academy | 16:14:00 |
146 | Simon Yates - Mitchelton-Scott | 16:15:00 |
147 | François Bidard - AG2R La Mondiale | 16:16:00 |
148 | Alexey Lutsenko - Astana Pro Team | 16:17:00 |
149 | Patrick Konrad - Bora-Hansgrohe | 16:18:00 |
150 | Wout Poels - Team Sky | 16:19:00 |
151 | Alessandro Tonelli - Bardiani CSF | 16:20:00 |
152 | Jean-Pierre Drucker - BMC Racing Team | 16:21:00 |
153 | Alex Dowsett - Katusha-Alpecin | 16:22:00 |
154 | Sam Oomen - Team Sunweb | 16:23:00 |
155 | Maximilian Schachmann - Quick-Step Floors | 16:24:00 |
156 | Domenico Pozzovivo - Bahrain-Merida | 16:25:00 |
157 | Mattia Cattaneo - Androni Giocattoli-Sidermec | 16:26:00 |
158 | Georg Preidler - Groupama-FDJ | 16:27:00 |
159 | Michael Woods - EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 16:28:00 |
160 | Victor Campenaerts - Lotto Soudal | 16:29:00 |
161 | Louis Meintjes - Dimension Data | 16:30:00 |
162 | Jakub Mareczko - Wilier Triestina-Selle Italia | 16:31:00 |
163 | Fabio Aru - UAE Team Emirates | 16:32:00 |
164 | Jos van Emden - LottoNL-Jumbo | 16:33:00 |
165 | Gianluca Brambilla - Trek-Segafredo | 16:34:00 |
166 | Carlos Betancur - Movistar Team | 16:35:00 |
167 | Ben Hermans - Israel Cycling Academy | 16:36:00 |
168 | Esteban Chaves - Mitchelton-Scott | 16:37:00 |
169 | Alexandre Geniez - AG2R La Mondiale | 16:38:00 |
170 | Miguel Angel Lopez - Astana Pro Team | 16:39:00 |
171 | Davide Formolo - Bora-Hansgrohe | 16:40:00 |
172 | Chris Froome - Team Sky | 16:41:00 |
173 | Giulio Ciccone - Bardiani CSF | 16:42:00 |
174 | Nicolas Roche - BMC Racing Team | 16:43:00 |
175 | Tony Martin - Katusha-Alpecin | 16:44:00 |
176 | Tom Dumoulin - Team Sunweb | 16:45:00 |
Husk at tilmelde jer Feltets managerspil til Giro d'Italia 2018 på nedenstående link.
Annonce
Annonce
Tour de Romandie(2.UWT) 23/04-28/04
Lotto Famenne Ardenne Cla...(1.1) 28/04
Vuelta Asturias Julio Alv...(2.1) 26/04-28/04
Lotto Famenne Ardenne Cla...(1.1) 28/04
La Vuelta Femenina(2.WWT) 29/04-05/05
Eschborn-Frankfurt(1.UWT) 01/05
Tour du Gévaudan Occitanie(2.NCUPJW) 04/05-05/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce