Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Oscar Sevilla sejrede i Katalonien

Oscar Sevilla sejrede i Katalonien

24. maj 2007 18:280
4. etape af dette års Volta a Catalunya blevr kørt fra Tàrrega til Vallnord-Arinsal (Andorra) over 203.1 Km. Etapen bød på en række angreb bl.a. fra et offensivt kørende Relax - Gam hold.

Oscar Sevilla slog til på etapen af Volta a Catalunya. Relax-Gam-rytteren var den stærkest opad og sejrede foran Michael Rogers (T-Mobile), Christophe Moreau (Ag2r Prévoyance) og Denis Menchov (Rabobank).

Team CSCs Nicki Sørensen gik sukkerkold til sidst og måtte opgive at følge med de bedste. Bedste Team CSC rytter blev Iñigo Cuesta på 19. pladsen.


Resultat af 4. etape
1 Oscar Sevilla - Relax-GAM 6.06.43 (33.230 km/t)
2 Michael Rogers - T-Mobile 0.33
3 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 0.34
4 Denis Menchov - Rabobank 0.36
5 Laurens Ten Dam - Unibet.com 0.42
6 Francisco Mancebo - Relax-GAM 0.44
7 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
8 John Gadret - Ag2r Prévoyance 0.59
9 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne 1.03
10 Marcos Serrano - Karpin-Galicia 1.31
11 Janez Brajkovic - Discovery Channel
12 Matteo Carrara - Unibet.com 1.44
13 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 1.46
14 Daniel Moreno - Relax-GAM
15 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 2.01
16 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir
17 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir 2.13
18 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 2.41
19 Iñigo Cuesta - Team CSC 2.48
20 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir 3.01
21 Thomas Peterson - Slipstream-Chipotle
22 Ángel Vicioso - Relax-GAM
23 Thomas Fothen - Gerolsteiner
24 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance 3.06
25 José Antonio Redondo - Astana 3.10
26 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias 3.20
27 Nicki Sørensen - Team CSC 3.21
28 Mirko Celestino - Milram 3.28
29 Ángel Vicioso - Relax-GAM 3.31
30 Jorge Ferrío - Andalucia-Cayasur 3.34
31 Xavier Florencio - Bouygues Telecom
32 Luis Pasamontes - Unibet.com 3.45
33 Matej Mugerli - Liquigas 3.58
34 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole 4.02
35 Kim Kirchen - T-Mobile 4.04
36 Christian Vande Velde - Team CSC
37 Giuseppe Guerini - T-Mobile
38 Alexander Vinokourov - Astana
39 Chris Anker Sørensen - Team CSC
40 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom 4.49
41 David Garcia - Karpin-Galicia 4.51
42 Jesús Hernández - Relax-GAM 5.04
43 Benjamin Noval - Discovery Channel 5.09
44 Trent Lowe - Discovery Channel
45 Linus Gerdemann - T-Mobile 5.14
46 Sylvain Chavanel - Cofidis 5.19
47 Anthony Charteau - Crédit Agricole 5.21
48 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 5.45
49 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias 6.02
50 Laurent Brochard - Bouygues Telecom 6.17
51 Amets Txurruka - Euskaltel-Euskadi
52 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia 6.25
53 Manuel Váquez - Andalucia-Cayasur 6.40
54 Theo Eltink - Rabobank 6.46
55 Sandy Casar - Française Des Jeux 6.56
56 Bart Dockx - Predictor-Lotto 7.19
57 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 7.36
58 Rigoberto Uran - Unibet.com 7.43
59 Juan Manuel Gárate - Quickstep-Innergetic 7.51
60 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 7.53
61 David Herrero Llorente - Karpin-Galicia 7.58
62 Morris Possoni - Lampre-Fondital 8.01
63 Serguei Ivanov - Astana
64 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 8.19
65 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias 8.23
66 Luis Pérez Rodriguez - Andalucia-Cayasur 9.04
67 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 9.45
68 Rik Verbrugghe - Cofidis 10.20
69 Jon Bru - Euskaltel-Euskadi 10.44
70 Leonardo Duque - Cofidis 11.18
71 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 11.54
72 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 12.37
73 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital
74 Geert Steurs - Predictor-Lotto
75 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
76 Lucas Euser - Slipstream-Chipotle
77 Grischa Niermann - Rabobank
78 Maxime Monfort - Cofidis
79 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic
80 Eduard Vorganov - Karpin-Galicia
81 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur
82 Christophe Brandt - Predictor-Lotto
83 Andriy Grivko - Milram
84 Juan José Oroz - Euskaltel-Euskadi
85 Frederik Willems - Liquigas
86 Maxim Iglinskiy - Astana
87 Benoît Poilvet - Crédit Agricole
88 Pieter Mertens - Predictor-Lotto
89 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir
90 Luis Pérez Romero - Andalucia-Cayasur
91 Michal Golas - Unibet.com
92 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
93 Timothy Duggan - Slipstream-Chipotle
94 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia
95 Mickaël Delage - Française Des Jeux
96 Stéphane Augé - Cofidis
97 Pieter Weening - Rabobank
98 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias
99 Matej Jurco - Milram
100 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
101 Johannes Frohlinger - Gerolsteiner
102 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance
103 Jason Donald - Slipstream-Chipotle 13.35
104 Santiago Perez - Relax-GAM 13.41
105 José Alberto Benítez - Saunier Duval-Prodir 13.43
106 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 14.16
107 Sergio Paulinho - Discovery Channel 14.31
108 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 15.51
109 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne 16.16
110 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic
111 Murilo Fischer - Liquigas
112 Michael Lange - Slipstream-Chipotle 16.51
113 Iván Gutiérrez - Caisse d'Epargne 17.37
114 Marcel Strauss - Gerolsteiner 18.14
115 Maryan Hary - Cofidis 18.28
116 Julián Sánchez - Relax-GAM 19.05
117 David Millar - Saunier Duval-Prodir 19.42
118 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia 20.53
119 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux 22.47
120 Stuart O'Grady - Team CSC
121 Manuel Quinziato - Liquigas
122 Ronny Scholz - Gerolsteiner
123 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
124 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
125 Mauro Da Dalto - Liquigas
126 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
127 Sebastian Lang - Gerolsteiner
128 Beat Zberg - Gerolsteiner
129 Filippo Pozzato - Liquigas
130 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
131 Julien Mazet - Astana
132 William Bonnet - Crédit Agricole
133 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
134 Dimitri Champion - Bouygues Telecom
135 Marc De Maar - Rabobank
136 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne
137 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne
138 Volodymyr Dyudya - Milram
139 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner
140 Florent Brard - Caisse d'Epargne
141 Baden Cooke - Unibet.com
142 Daniele Bennati - Lampre-Fondital
143 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
144 Jaime Castañeda - Lampre-Fondital
145 Allan Johansen - Team CSC
146 Patrick McCarty - Slipstream-Chipotle
147 Huub Duyn - Slipstream-Chipotle
148 Danny Pate - Slipstream-Chipotle
149 Bradley Wiggins - Cofidis
150 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux
151 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
152 Sebastian Langeveld - Rabobank
153 Scott Davis - T-Mobile
154 Philip Deignan - Ag2r Prévoyance
155 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
156 Allan Davis - Discovery Channel 22.55
157 Gregory Rast - Astana
158 Victor Hugo Peña - Unibet.com
159 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic
160 Bernhard Eisel - T-Mobile
161 Carlo Scognamiglio - Milram 22.58
162 José Ruiz - Andalucia-Cayasur
163 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias 24.05
164 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 24.11
165 Aaron Kemps - Astana 24.13
166 Marcus Ljungqvist - Team CSC 24.31
167 Javier Cherro Molina - Fuerteventura-Canarias 24.44
168 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 26.37
169 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
170 Sébastien Portal - Caisse d'Epargne
171 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto
172 Mark Cavendish - T-Mobile
173 Aitor Galdos - Euskaltel-Euskadi
174 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi
175 Joaquín Ortega - Fuerteventura-Canarias
176 Juan Carlos Carinena - Andalucia-Cayasur
177 Lars Bak - Team CSC
178 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
179 José Antonio Lopez - Andalucia-Cayasur
180 Antonio Cruz - Discovery Channel
181 Eladio Sánchez - Fuerteventura-Canarias 27.33
182 Guennadi Mikhailov - Astana 27.42


Samlet stilling efter 4. etape
1 Oscar Sevilla - Relax-GAM 14.55.22
2 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne 0.31
3 Michael Rogers - T-Mobile 0.35
4 Laurens Ten Dam - Unibet.com 0.42
5 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 0.46
6 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 0.49
7 Denis Menchov - Rabobank 0.51
8 Francisco Mancebo - Relax-GAM 0.53
9 John Gadret - Ag2r Prévoyance 1.18
10 Marcos Serrano - Karpin-Galicia 1.35
11 Janez Brajkovic - Discovery Channel
12 Matteo Carrara - Unibet.com 1.44
13 Daniel Moreno - Relax-GAM 1.56
14 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 2.05
15 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir 2.23
16 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 2.28
17 Iñigo Cuesta - Team CSC 2.32
18 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir 2.35
19 José Antonio Redondo - Astana 2.55
20 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 2.57
21 Thomas Fothen - Gerolsteiner 3.00
22 Nicki Sørensen - Team CSC 3.05
23 Ángel Vicioso - Relax-GAM 3.11
24 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir 3.23
25 Mirko Celestino - Milram 3.25
26 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
27 Xavier Florencio - Bouygues Telecom 3.36
28 Thomas Peterson - Slipstream-Chipotle
29 Luis Pasamontes - Unibet.com 3.39
30 Ángel Vicioso - Relax-GAM 3.41
31 Christian Vande Velde - Team CSC 3.48
32 Alexander Vinokourov - Astana 3.49
33 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias 3.53
34 Chris Anker Sørensen - Team CSC 3.58
35 Matej Mugerli - Liquigas 4.02
36 Jorge Ferrío - Andalucia-Cayasur 4.04
37 Kim Kirchen - T-Mobile 4.12
38 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom 4.51
39 Sylvain Chavanel - Cofidis 5.10
40 Benjamin Noval - Discovery Channel 5.13
41 Trent Lowe - Discovery Channel
42 Jesús Hernández - Relax-GAM 5.14
43 Anthony Charteau - Crédit Agricole 5.19
44 Linus Gerdemann - T-Mobile 5.22
45 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 5.45
46 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole 6.18
47 Laurent Brochard - Bouygues Telecom 6.19
48 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia 6.27
49 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias 6.35
50 Amets Txurruka - Euskaltel-Euskadi 6.44
51 Manuel Váquez - Andalucia-Cayasur 7.10
52 Sandy Casar - Française Des Jeux 7.12
53 Theo Eltink - Rabobank 7.18
54 David Garcia - Karpin-Galicia 7.23
55 Bart Dockx - Predictor-Lotto 7.41
56 Rigoberto Uran - Unibet.com 7.43
57 Serguei Ivanov - Astana 7.46
58 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 7.55
59 David Herrero Llorente - Karpin-Galicia 8.02
60 Juan Manuel Gárate - Quickstep-Innergetic 8.10
61 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 8.12
62 Morris Possoni - Lampre-Fondital 8.14
63 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 8.21
64 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias 8.56
65 Luis Pérez Rodriguez - Andalucia-Cayasur 9.34
66 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 10.02
67 Rik Verbrugghe - Cofidis 10.11
68 Leonardo Duque - Cofidis 11.05
69 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 11.58
70 Maxim Iglinskiy - Astana 12.22
71 Maxime Monfort - Cofidis 12.28
72 Frederik Willems - Liquigas 12.31
73 Andriy Grivko - Milram 12.34
74 Matej Jurco - Milram
75 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 12.35
76 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
77 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
78 Benoît Poilvet - Crédit Agricole
79 Michal Golas - Unibet.com 12.37
80 Eduard Vorganov - Karpin-Galicia 12.41
81 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia
82 Pieter Weening - Rabobank 12.52
83 Grischa Niermann - Rabobank
84 Mickaël Delage - Française Des Jeux 12.53
85 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance 12.56
86 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic
87 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
88 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 12.59
89 Christophe Brandt - Predictor-Lotto
90 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir
91 Juan José Oroz - Euskaltel-Euskadi 13.04
92 Luis Pérez Romero - Andalucia-Cayasur 13.07
93 Timothy Duggan - Slipstream-Chipotle 13.12
94 Lucas Euser - Slipstream-Chipotle
95 Johannes Frohlinger - Gerolsteiner 13.27
96 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 13.42
97 Santiago Perez - Relax-GAM 13.51
98 José Alberto Benítez - Saunier Duval-Prodir 14.05
99 Jason Donald - Slipstream-Chipotle 14.10
100 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 14.35
101 Geert Steurs - Predictor-Lotto 14.48
102 Stéphane Augé - Cofidis 14.49
103 Giuseppe Guerini - T-Mobile 15.19
104 Sergio Paulinho - Discovery Channel 15.33
105 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias
106 Murilo Fischer - Liquigas 16.08
107 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 16.13
108 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic 16.35
109 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 17.00
110 Iván Gutiérrez - Caisse d'Epargne 17.05
111 Michael Lange - Slipstream-Chipotle 17.26
112 Jon Bru - Euskaltel-Euskadi 17.27
113 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne 17.31
114 Maryan Hary - Cofidis 19.02
115 Julián Sánchez - Relax-GAM 19.10
116 David Millar - Saunier Duval-Prodir 20.04
117 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia 20.57
118 Marcel Strauss - Gerolsteiner 22.00
119 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne 22.14
120 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 22.15
121 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne
122 Florent Brard - Caisse d'Epargne
123 Stuart O'Grady - Team CSC 22.31
124 Allan Johansen - Team CSC 22.35
125 Bradley Wiggins - Cofidis 22.38
126 Baden Cooke - Unibet.com 22.41
127 Filippo Pozzato - Liquigas
128 Mauro Da Dalto - Liquigas
129 Manuel Quinziato - Liquigas
130 Volodymyr Dyudya - Milram 22.44
131 William Bonnet - Crédit Agricole 22.45
132 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 22.46
133 Ronny Scholz - Gerolsteiner
134 Sebastian Lang - Gerolsteiner
135 Beat Zberg - Gerolsteiner
136 Allan Davis - Discovery Channel 22.49
137 Dimitri Champion - Bouygues Telecom
138 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 22.51
139 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 22.56
140 Sebastian Langeveld - Rabobank 23.02
141 Marc De Maar - Rabobank
142 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux 23.03
143 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux
144 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
145 Philip Deignan - Ag2r Prévoyance 23.06
146 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic 23.14
147 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
148 Patrick McCarty - Slipstream-Chipotle 23.22
149 Danny Pate - Slipstream-Chipotle
150 Claudio Corioni - Lampre-Fondital 23.27
151 José Ruiz - Andalucia-Cayasur 23.28
152 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital 23.29
153 Aaron Kemps - Astana 23.52
154 Bernhard Eisel - T-Mobile 24.02
155 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias 24.38
156 Carlo Scognamiglio - Milram 24.43
157 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 24.50
158 Julien Mazet - Astana 25.17
159 Jaime Castañeda - Lampre-Fondital 25.18
160 Gregory Rast - Astana 25.21
161 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 25.59
162 Marcus Ljungqvist - Team CSC 26.17
163 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 26.22
164 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 26.53
165 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 26.59
166 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
167 Juan Carlos Carinena - Andalucia-Cayasur 27.07
168 Joaquín Ortega - Fuerteventura-Canarias 27.10
169 Javier Cherro Molina - Fuerteventura-Canarias 27.16
170 Huub Duyn - Slipstream-Chipotle 27.22
171 Aitor Galdos - Euskaltel-Euskadi 27.29
172 José Antonio Lopez - Andalucia-Cayasur 27.56
173 Lars Bak - Team CSC 28.23
174 Victor Hugo Peña - Unibet.com 29.27
175 Eladio Sánchez - Fuerteventura-Canarias 30.02
176 Guennadi Mikhailov - Astana 30.12
177 Scott Davis - T-Mobile 33.52
178 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi 34.10
179 Mark Cavendish - T-Mobile 37.32
180 Sébastien Portal - Caisse d'Epargne 38.49
181 Antonio Cruz - Discovery Channel 38.56
182 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 42.14


Pointkonkurrencen efter 4. etape
1 Baden Cooke - Unibet.com 34 pts
2 Allan Davis - Discovery Channel 32
3 Aaron Kemps - Astana 30
4 Oscar Sevilla - Relax-GAM 25
5 Mark Cavendish - T-Mobile 25
6 Bernhard Eisel - T-Mobile 23
7 Michael Rogers - T-Mobile 20
8 Leonardo Duque - Cofidis 19
9 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 18
10 William Bonnet - Crédit Agricole 17
11 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 16
12 Denis Menchov - Rabobank 14
13 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 13
14 Laurens Ten Dam - Unibet.com 12
15 Daniel Moreno - Relax-GAM 12
16 Carlo Scognamiglio - Milram 12
17 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance 11
18 Francisco Mancebo - Relax-GAM 10
19 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 9
20 John Gadret - Ag2r Prévoyance 8
21 Stuart O'Grady - Team CSC 8
22 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne 7
23 Volodymyr Dyudya - Milram 7
24 Marcos Serrano - Karpin-Galicia 6
25 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias 6


Bjergkonkurrencen efter 4. etape
1 Luis Pasamontes - Unibet.com 63 pts
2 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia 40
3 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 35
4 Maryan Hary - Cofidis 35
5 Oscar Sevilla - Relax-GAM 32
6 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 26
7 Michael Rogers - T-Mobile 25
8 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 25
9 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 23
10 Victor Hugo Peña - Unibet.com 18
11 José Antonio Lopez - Andalucia-Cayasur 17


Sprintkonkurrencen efter 4. etape
1 Luis Pasamontes - Unibet.com 6 pts
2 Victor Hugo Peña - Unibet.com 6
3 Julián Sánchez - Relax-GAM 5
4 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 4
5 José Antonio Lopez - Andalucia-Cayasur 3
6 Murilo Fischer - Liquigas 2
7 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 2
8 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital 2
9 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia 2
10 Javier Cherro Molina - Fuerteventura-Canarias 2
11 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne 1


Holdkonkurrencene efter 4. etape
1 Relax-Gam 44.49.06
2 AG2r Prevoyance 2.36
3 Unibet.Com 3.11
4 Saunier Duval-Prodir 5.21
5 T-Mobile Team 6.05
6 Bouygues Telecom 6.13
7 Team CSC 6.25
8 Discovery Chanel 9.01
9 Karpin-Galicia 9.59
10 Astana 11.30
11 Quickstep-Innergetic 15.10
12 Fuerteventura-Canarias 16.24
13 Euskaltel-Euskadi 17.23
14 Rabobank 17.44
15 Andalucia-Cajasur 17.48
16 Credit Agricole 18.54
17 Française Des Jeux 20.02
18 Cofidis 23.30
19 Team Milram 25.33
20 Team Slipstream 27.00
21 Liquigas 29.33
22 Caisse D'Epargne 30.20
23 Predictor-Lotto 30.39
24 Gerolsteiner 30.49
25 Lampre-Fondital 41.04

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 31/05-07/06

Giro d'Italia(2.UWT) 09/05-31/05

Tour of Estonia(2.1) 28/05-30/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 28/05-31/05

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 31/05-07/06

Ronde van Limburg(1.1) 01/06

Course de la Paix Grand P...(2.NCUP) 04/06-07/06

Grosser Preis des Kantons...(1.1) 05/06

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 06/06

Tour de Suisse(2.UWT) 07/06-14/06

Elfstedenronde(1.1) 07/06

OVO Energy Women's Tour(2.WWT) 08/06-13/06

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 08/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY MOUNTAINBIKE? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER