Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater DM for Børn & Ungdom

Resultater DM for Børn & Ungdom

26. august 2007 18:210
I denne weekend er der blevet kørt DM for Børn & Ungdom 2007 - herunder resultaterne.

Ungdom - 1
1 Emil Søeberg Hovmand - Ordrup Cc 01.57,15
2 Adrian Kaltoft Udesen - Ordrup Cc 01.57,31
3 Sebastian Lander - Køge Cr
4 Asbjørn Kragh Andersen - Middelfart Cc
5 Kristian Haugaard Jensen - Odder Ck
6 Jesper Kousgaard - Herning Ck
7 Niels Hedekær Olsen - Roskilde Cr
8 Casper Degn Larsen - Herning Ck
9 Pelle Niklas Christensen Clapp - Roskilde Cr
10 Heine Børgesen - Hobro Ck38
11 Simon Larsen - Esbjerg Cr
12 Peter Horn Bækhøj - Hobro Ck38
13 Alexander Mørk - Nr. Søby Ck
14 Morten Rasmussen - Odder Ck
15 Jacques Stilling - Randers Ck 1910
16 Mathias Øllegaard - Hvidovre Ck
17 Filip Fogh Marqvard Hansen - Grenaa Cc
18 Kasper Svingel Jensen - Silkeborg If Cykling
19 Philip Ankersø Sørensen - Hillerød Ck
20 Søren Kolkjær Kristensen - Odder Ck 01.58,29
21 Thore Frederik Bradtberg - Dcr Ballerup 01.58,51
22 Mark Sehested Pedersen - Roskilde Cr
23 Kasper Gryrdholt Pedersen - Esbjerg Cr
24 Dion Jimmy Hansen - Dcr Ballerup
25 Nicolas Amstrup Madsen - Hillerød Ck
26 Simon Frederiksen - Roskilde Cr

Ungdom - 2
1 Hjalte Reuss Schmidt - Hobro Ck38 02.10,06
2 Marc Christian Garby - Team Cycling Ringsted 02.10,11
3 Kasper Bergstein Nielsen - Hvidovre Ck
4 Alex Clausen - Ck Fix 02.10,55
5 Kristian Almerström - Amager Cr
6 Alexander Rosenberg Johansen - Kck Herlev
7 Alexander Brøchner Nielsen - Kolding Bc
8 Morten Kirkegaard - Skive Ck
9 Kevin Nyberg Simper - Slagelse Cr
10 Simon Holm Jacobsen Eiby - Lyngby Cc
11 Anders Hauberg Rasmussen - Vejle Ck
12 Simon Bækgaard - Horsens Ac
13 Michael Friis Pedersen - Skive Ck
14 Morten Ochelka - Sønderborg Ck
15 Simon Skov Laursen - Silkeborg If Cykling
16 Morten Skjalm Madsen - Køge Cr
17 Bjørn Pio Petersen - Kck Herlev
18 Steffen Schandorf Elstrøm Nielsen - Horsens Ac
19 Dennis Daniel Christensen - Ordrup Cc
20 Anders Bak Hansen - Skive Ck
21 Steffen Faber Østergaard Pedersen - Cykel Club Jammerbugten
22 Mathias Lindberg Mortensen - Dcr Ballerup
23 Martin Dyreborg Hansen - Herning Ck
25 Nicklas Lindvig Rasmussen - Køge Cr
26 Nikolaj Bach Vad - Viborg Cycling

Ældste drenge
1 Joachim Clausen - Team Cykling Ringsted 01.14,01
1 Elias Helleskov Busk - Dcr Ballerup
2 Morten Langeskov Bøge - Greve Cc
2 Alexander Kamp Egsted - Roskilde Cr
3 Daniel Mielke - Roskilde Cr
4 Simon Bigum - Cykling Odense
5 Elias Helleskov Busk - Dcr Ballerup
6 Simon Egebjerg Jensen - Lyngby Cc
7 Mads Lillelund Christiansen - Esbjerg Cr
8 Nicklas Dahl Jakobsen - Team Cykling Ringsted
9 Thomas Grand Schmidt - Køge Cr
10 Frederik Thalund Jensen - Herning Ck
11 Nicolai Brøchner Nielsen - Kolding Bc
12 Mathis Johansson - Nakskov Cc
13 Rasmus Correl Roesgarth - Greve Cc
14 Oliver Stausholm - Esbjerg Cr
15 Martin Herbæk Grøn - Silkeborg If Cykling
16 Søren Kragh Andersen - Middelfart Cc
17 Rasmus Hestbek Lund - Kck Herlev
18 Lasse Zink Mortensen - Rødekro Cc
19 Mads Gregersen - Varde Ck
20 Jens Møller Pedersen - Randers Ck 1910
21 Jesper Haahr Petersen - Esbjerg Cr
22 Jon Van Dijk Nielsen - Ordrup Cc
23 Mads Elkjær Møller - Holbæk Cr
24 Ask Nilou Nørgaard - Svendborg Cc
25 Casper Folsach - Dcr Ballerup
26 Jonas Nordkroggaard - Kalundborg Cc
27 Magnus Cort Nielsen - Bornholm CC
28 Alexander Engels Ryming - Nr. Søby Ck
29 Jakob Bertelsen - Ordrup Cc

Ældste drenge
1 Alexander Kroll - Amager Cr
2 Frederik Mortensen - Greve Cc
3 Nicholas Rathmann Lerche - Roskilde Cr
4 Andreas Rifsdal Jedig - Greve Cc
5 Andreas Østergaard Pedersen - Odder Ck
6 Anders Bjergvang - Hfck
7 Patrick Olesen - Roskilde Cr
8 Anders Kviisgaard Madsen - Viborg Cycling
9 Jacob Molin Nielsen - Roskilde Cr
10 Jens Holst Stevn - Ck Aarhus
11 Rune Marseen Jensen - Næstved Bc
12 Michael Brønnum Schultz - Amager CR
13 Christian Olesen - Ringkøbing Cc
14 Aske Sloth Hansen - Viborg Cycling
15 Christian Rode Røygaard - Ordrup Cc
16 Fredrik Lind Plesner - Lyngby Cc
17 Esben Hjort Vestergaard - Odder Ck
18 Kristian Krog - Greve Cc
19 Mikkel Marcussen - Slagelse
20 Nikolaj Lolk Fuglsang - Svendborg Cc
21 Kenneth Storm Jessen - Herning Ck
22 Morten Langeskov Bøge - Greve Cc
23 Emil Rasmussen - Ck Aarhus
24 Lasse Brunsgård - Odder Ck
25 Nima Brodersen Talebi - Horsens Ac
26 Tobias Kjær Skannerup - Herning Ck
27 Anders Asmussen - Cykling Odense
28 Thomas Juel Ammitsøe - Lyngby Cc
29 Mathias Holst Andersen - Cc Gladsaxe

Mellemste
1 Lasse Rangstrup Nielsen - Varde Ck 00.42,51
2 Daniel Hansen - Team Cykling Ringsted
3 Mikkel Bøje - Team Cycling Ringsted
4 Frederik Hagn-meinche Gundersen - Ck Fix
5 Alexandar Lander - Køge Cr
6 Troels Kristensen - Odder Ck
7 David Møller - Lyngby Cc
8 Emil Øllegaard - Roskilde CR 00.43,08
9 Jonas Emskær Nielsen - Slagelse Cr
10 Mathias Sarma - Cykling Odense
11 Stefan Slothuus - Vejen Bc
12 Kristian Arnth Sørensen - Herning Ck
13 Kasper Trier Jørgensen - Cc Gladsaxe 00.43,21
14 Tobias Asmussen - Cykling Odense
15 Rasmus Kastrup Sørensen - Svendborg Cc
16 Mathias Emil Thurup Laursen - Cc Gladsaxe
17 Nicolai Andersen - Esbjerg Cr
18 Emil Pallesen Suhr - Lyngby Cc
19 Frederik Hirsborg Pedersen - Næstved BC
20 Patrick Buhr Adrian - Hfck
21 Mikkel K. Skjellerup - Aalborg Cr

Yngste
1 Mathias Norsgaard Jørgensen - Silkeborg If Cykling 00.22,19
2 Jonas Wang - Fix-Rødovre
3 Simon Andreassen - Cykling Odense 00.22,29
4 Mikkel Frølich Honorè - Middelfart Cc 00.22,56
5 Andreas Stokbro - Ck Fix
6 Anthon Charmig - Ck Aarhus
7 Rasmus Ambrosiusen - Hillerød Ck
8 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted
9 Anders Bjørn Kristensen - Cykling Odense
10 Anders Mielke - Roskilde Cr
11 Mads Olander Hjort - Næstved Bc
12 Jakob Engelund Vistisen - Odder Ck 00.24,59
13 Andreas Lund Andresen - Hfck
14 Nikolaj Holm Gylling - Ck Aarhus
15 Jonas Petersen - Slagelse Cr
16 Mads Jeppesen - Greve Cc
17 Marius Brasen Kidmose - Holbæk Cr
18 Jakob Olesen - Silkeborg If Cykling 00.25,51
19 Jannick Jacobi - Hillerød Ck 00.26,25
20 Thomas Gall - Fix- Rødovre
21 Marc Vollesen - KCK Herlev
22 Markus Søe Jensen - Slagelse Cr
23 Arne Birkemose - Svendborg Cc
24 Gustav Essom-stenz - Holbæk Cr 00.27,35
25 Thomas Gall - Fix- Rødovre
26 Marc Vollesen - KCK Herlev
27 Mark Frederiksen - Hillerød Ck
28 Niels Ingemann Ottosen - Holbæk Cr
29 Daniel O Jensen - Næstved Bc
30 Rasmus Bech - Slagelse CR 00.28,48
31 Marcus Theodeor Vallin - Ordrup CC 00.29,53
32 Patrick Baandrup Ulrich - Cykel Club Jammerbugten 00.33,04

Ældste piger
1 Fie Degn Larsen - Herning Ck
2 Katinka Sif Grundvad Skovgaard - Bornholm Cc
3 Nina Schultz Nielsen - Herning Ck
4 Kamilla Sofie Valin - Ordrup Cc
5 Pernille Ott Frendorf - Greve Cc
6 Julie Leth - Odder Ck
7 Heidi Knudsen - Silkeborg If Cykling
8 Christinna Malling Siggaard - Silkeborg If Cykling
9 Mette Meyer - Køge Cr
10 Mie Poulsen - Slagelse Cr
11 Amanda Marie Dyrkilde - Roskilde Cr

Mellemste piger
1 Louise Marie Olsen - Silkeborg If Cykling 00.47,02
2 Stine Ambrosiusen - Hillerød Ck
3 Nina Krebs Ovesen - Silkeborg If Cykling
4 Anne Mette Frederiksen - Esbjerg Cr
5 Louise Vange - Greve CC

Yngste piger
1 Ida Kragh Andersen - Middelfart Cc 00.24,30
2 Lise Martina Engberg - Hillerød Ck
3 Simone Eg - Herning Ck
4 Pernille Mathiesen - Holstebro Cc 00.26,15
5 Simone Cecillie Martinussen - Greve Cc 00.28,49
6 Annika Jørgensen - Korsør Cc 00.31,03

Mellemste - 1
1 Mikkel Refshøj Andersen - Nr. Søby Ck 00.40,31
2 Andreas Holm Gylling - Ck Aarhus
3 Mads Pedersen - Holbæk Cr 00.40,46
4 Mathias Wickmann Krigbaum - Dcr Ballerup
5 Niklas Eg - Herning Ck 00.40,53
6 Claus Kjær Jørgensen - Horsens Ac
7 Henrik Pedersen - Nr. Søby Ck
8 Louis Bendixen - Fix-Rødovre
9 Emil Wang - Ck Fix
10 Mathias Rask Jeppesen - Vejen Bc
11 Kenni H.s. Hansen - Silkeborg If Cykling 00.41,00
12 Sebastian Carlsbæk Møller - Randers Ck 1910 00.41,05
13 Mathias N. Villadsen - Nr. Søby Ck
14 Patrick Leth - Odder Ck
15 Magnus Bak Klaris - Amager Cr
16 Mads Krog Nielsen - Herning Ck
17 Mikkel Elgaard Bahnsen - Randers Ck 1910 00.41,10
18 Thomas Uttrup Sandstrøm - Aalborg CR
19 Kristian Holm - Cc Gladsaxe
20 Christoffer Lisson - Herning Ck
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger