Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra 1. afdeling af Marcello Bergamo Cup
23. maj 2015 20:02 af Jesper Johannesen Foto: Team TREFOR-Blue Water

I dag startede Pinse Cuppen alias Marcello Bergamo Cuppen, som køres i Silkeborg, Ikast og Hammel. Cuppen køres over de tre dage i Pinsen og omkring 1000 ryttere deltager. 

Rune Almindsø Andersen (Team coloQuick) fortsatte i dag den flotte sæsonstart med en sejr i første afdeling af Marcello Bergamo Cuppen. Andreas Hyldgaard Jeppesen (Team TREFOR - Blue Water) blev nummer to, mens Steffen Munk Christiansen (Team Jutlander Bank). 

Hos kvinderne sejrede Sara Mustonen Lichan (Team Crescent D.A.R.E CK) foran Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen (Team Rytger) og Susanne Andersen (Stavanger SK). 

Klassementerne i alle klasserne er de samme som dagens resultater. I morgen køres i Herning.


BEMÆRK: Dette er resultaterne af Marcello Bergamo, der er ryttere, som har kørt sig ind på dagens resultatliste, som ikke deltager i Cuppen, og derfor er de ikke medtaget på resultatlisten. 

A      

1 Rune Almindsø Andersen Team coloQuick 03:43:49
2 Andreas Hyldgaard Jeppesen Team TREFOR - Blue Water s.t.
3 Steffen Munk Christiansen Team Jutlander Bank s.t.
4 Jesper Mørkøv Riwal Platform Cycling Team s.t.
5 Stefan Djurhuus Team Almeborg-Bornholm s.t.
6 Rolf Nyborg Broge Team coloQuick s.t.
7 Jes Steengaard Team WeBike-CK Aarhus 03:43:53
8 Mads Baadgaard Rahbek Team TREFOR - Blue Water 03:43:56
9 Christian Moberg Jørgensen Team coloQuick 03:44:09
10 Jesper Odgaard Nielsen Team coloQuick 03:44:12
11 Anders Hardahl Team TREFOR - Blue Water 03:44:15
12 Casper Pedersen Riwal Platform Cycling Team 03:44:28
13 Thomas Nybo Riis Team TREFOR - Blue Water s.t.
14 Alexander Kamp Team coloQuick s.t.
15 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen Team Jutlander Bank s.t.
16 Morten Høberg Team Soigneur - FBL s.t.
17 Jacob Gye Madsen Team coloQuick 03:44:32
18 Rasmus Fjordside Lehrmann Frederikshøj Cycling Club 03:44:33
19 Dennis Herforth Jensen Team coloQuick 03:44:38
20 Mads Lilholm Meyer Odder Cykel Klub s.t.
21 Mathias Lisson Team Almeborg-Bornholm 03:45:00
22 Nikolaj Henning Team Jutlander Bank s.t.
23 Emil Ravnsholt Team Almeborg-Bornholm 03:50:27
24 Marcus Bønlykke Kalundborg Cykle Club s.t.
25 Daniel Henning Hartvig Team IBT Isolering - Ridley s.t.
26 Lasse Mortensgaard Team ABC Elite s.t.
27 Morten Gadgaard Champion System Conti Cycling Team s.t.
28 Simon Bigum Team Almeborg-Bornholm 03:50:30
29 Jone Ellingsen Sandnes Sykle Klubb s.t.
30 Jesper Schultz Team Jutlander Bank s.t.
31 Mathias Bregnhøj Odder Cykel Klub s.t.
32 Martin Fatnes sandnes sykleklubb s.t.
33 Eimund Åse sandnes sykleklubb s.t.
34 Jonas Abrahamsen Grenland SK s.t.
35 Jakob Frandsen Team Jutlander Bank s.t.
36 Casper Von Folsach Riwal Platform Cycling Team s.t.
37 Kristian Kulset Ringerike SK s.t.
38 Joakim Mikkel Svensson C.C. Gladsaxe s.t.
39 Thomas Edemann Jensen Team Jutlander Bank s.t.
40 Jørn Fjeldavlie Grenland Sykleklubb s.t.
41 Frederik Zeuner Herning Cykle Klub s.t.
42 Emil Toudal Team Almeborg-Bornholm s.t.
43 Eskil Vammen Team WeBike-CK Aarhus s.t.
44 Frederik Muff Team WeBike-CK Aarhus s.t.
45 Edvin Tholin CK Bure s.t.
46 Erik Lahm Odder Cykel Klub s.t.
47 Torkil Veyhe Odder Cykel Klub s.t.
48 Simon Lund Guldbæk Team Ltech s.t.
49 Emil Nygaard Vinjebo Team TREFOR - Blue Water s.t.
50 Tobias Mørch Kongstad Riwal Platform Cycling Team s.t.
51 Joakim Åleheim Team Cykelogen Cykelklubb s.t.
52 Jonas Nordkroggård Team ABC Elite s.t.
53 Mads Corell Team coloQuick s.t.
54 Magnus Bak Klaris SEG Racing s.t.
55 Aleksej Calmann Vesthimmerlands Cykle Klub s.t.
56 Kasper Malmkjær Team ABC Elite s.t.
57 Nicolai Jørgensen Odder Cykel Klub s.t.
58 Christian Nyvang Lund Team coloQuick s.t.
59 Peter Carlsson CK Bure s.t.
60 Nicolaj Steen Team Jutlander Bank s.t.
61 Mads Hardahl Aalborg Cykle-Ring s.t.
62 Filip Bengtsson CK Bura s.t.
63 Benjamin Hansson Amager Cykle Ring s.t.
64 Jonas Poulsen Team Ltech 03:50:39
65 Jimmi Sørensen Team coloQuick s.t.
66 Frederik Bjørke Schwartz Team Ltech 03:50:41
67 Anders Holm Team Almeborg-Bornholm s.t.
68 Jeppe Norup Dal Team WeBike-CK Aarhus 03:50:44
69 Mathias Lindberg Mortensen Team Ltech 03:50:46
70 Aske Louring Vorre Team coloQuick s.t.
71 Kasper Würtz Schmidt Randers Cykleklub af 1910 03:50:49
72 Mikkel Black Christensen Team WeBike-CK Aarhus s.t.
73 Mikkel Bahnsen Randers Cykleklub af 1910 03:51:12
74 Nicklas Bøje Pedersen Team ABC Elite 03:52:21
75 Alexander Franz Elektroland24-Cycling Team 03:53:09
76 Mads Christensen Riwal Platform Cycling Team s.t.
77 Kasper Linde Jørgensen Riwal Platform Cycling Team  

       
B      
1 Rasmus Esmann Ginnerup - Randers Cykleklub af 1910
2 Morten Lambert - Frederikshøj Cycling Club
3 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub
4 Mikkel Skjellerup - Aalborg Cykle-Ring
5 Andreas Serop Larsen - Næstved Bicycle Club
6 Rasmus Bøgh Wallin - Amager Cykle Ring
7 Jannik Hyldtoft Hansen - Tønder Amatør Cykle Ring
8 Henrik Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
9 Jacob Kruse Jensen - Herning Cykle Klub
10 Nicklas Runliden - Horsens Amatør Cykleklub
11 Frederik Rosenbæk - Cykling Odense
12 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg I.F. Cykling
13 Jonas Vingegaard - Odder Cykel Klub
14 Martin Wang Hjørngaard - Cykle Klubben Aarhus
15 Rasmus Hvarre - Randers Cykleklub af 1910
16 Thomas Rantanen Lund-Nielsen - Herning Cykle Klub
17 Kasper Andersen - Team Jutlander Bank
18 Marius Therkildsen - Herning Cykle Klub
19 Jesper Kael Jensen - Frederikshøj Cycling Club
20 Peter Kjær Nielsen - Herning Cykle Klub
21 Thomas Mikkelsen - Fredericia Cycle Club
22 Tore Thøgersen - Cykling Odense
23 Emil Bak - Silkeborg I.F. Cykling
24 Kristian Flagstad - Cykle Klubben Aarhus
25 Frederik Mailund Lassen - Horsens Amatør Cykleklub
26 Viktor Kodal - Herning Cykle Klub
27 Nikolaj Nielsen - Næstved Bicycle Club
28 Kasper Thomsen - Ordrup Cykle Club
29 Mikkel Møller - Cykling Odense
30 Mark Ellegaard - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
31 Nikolaj Rud Østergaard - Skive Cykle Klub
32 Casper Steen - Horsens Amatør Cykleklub
33 Daniel Bligaard Lyhne - Team Jutlander Bank
34 Rasmus Brochstedt Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
35 Jan Büchmann - Elektroland24-Cycling Team
36 Nikolaj Fevre - Odder Cykel Klub
37 Steffen Nielsen - Aalborg Cykle-Ring
38 Jimmi Purkær - Aalborg Cykle-Ring
39 Rasmus Klinkgaard - Cykling Odense
40 Jesper Bundgård Vinkel - Team Jutlander Bank
41 Martin Deprie - Elektroland24-Cycling Team
42 Peder Jacobsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
43 Steen Skov Laursen - Ry Cycle Club
44 Nikolaj Friis - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
       
C      
1 Thomas Ricken Gjødsbøl - Give Cykelklub (elite)
2 Sebastian Juul - Næstved Bicycle Club
3 Oliver Rosenbæk - SvenDAorg Cykle Club - Sydfyn
4 Thomas Albertsen - Holstebro Cycleclub af 1960
5 Kim Kristoffer Aabjerg - Herning Cykle Klub
6 Torben Ternstrøm - Tønder Amatør Cykle Ring
7 Philip Berggreen Johansen - KalunDAorg Cykle Club
8 Michael Damm Kohberg - Haderslev Starup Cykelklub
9 Rasmus Refslund Thomsen - Ordrup Cykle Club
10 kenni schmidt - Grenaa Cykle Club
11 Jonas Rernböck - Holstebro Cycleclub af 1960
12 Nils Becker - SG Atheltico Büdelsdorf
13 Marko Weber - PSV90 Neubrandenburg
14 Sebastian Almlund - SvenDAorg Cykle Club - Sydfyn
15 Christian Berg-Larsen - Amager Cykle Ring
16 Morten Leth Jensen - Horsens Amatør Cykleklub
17 Andreas Brandt Aidel - Hammel Cykle Klub
18 Christian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg Cykle-Ring
19 Tim Rieckmann - Elektroland24-Cycling Team
20 Anton Elfarsson - Amager Cykle Ring
21 Jesper Korsgaard - Silkeborg I.F. Cykling
22 Filip Domagala - Amager Cykle Ring
23 Jacob Dornan - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
24 Anders Rom - Ordrup Cykle Club
25 Nicolai Skou Sprenger - Cykle Clubben Hjørring
26 Jesper Attermann - Cykle Klubben Aarhus
27 Tobias Gerth - OSC Potsdam
28 Niclas Kjærhus - Horsens Amatør Cykleklub
29 Jakob Dybdahl - Odder Cykel Klub
30 Björn Büttner - Elektroland24-Cycling Team
31 Ask Nørgaard - SvenDAorg Cykle Club - Sydfyn
32 christian durr - Kolding Bicycle Club
33 Flemming Damgaard Andersen - Holstebro Cycleclub af 1960
34 Danny Troest Petersen - Aalborg Cykle-Ring
       
D      
1 Anders Kristensen - Cykling Odense
2 Mads Østergaard Kristensen - Varde Cykelklub
3 Morten Poder - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
4 Nicolai Nørfelt Nielsen - Herning Cykle Klub
5 Kim Ternstrøm - Tønder Amatør Cykle Ring
6 Nikolaj Bundgaard Christensen - Herning Cykle Klub
7 Flemming Nielsen - Give Cykelklub (elite)
8 Jens vind - Cykle Klubben Aarhus
9 Morten Valgren Andersen - Thy Cykle Ring
10 Søren Moseholm Skjold - Horsens Amatør Cykleklub
11 Kenneth Christensen - Cykelmotion Viborg
12 Jens Lund Jørgensen - Ry Cycle Club
13 Hans Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus
14 Alex Ziems - USC Kiel e.V.
15 Allan Hareskov - Cykle Clubben Hjørring
16 Anders Fransgaard - Cykelmotion Viborg
17 Simon Madsen - Sønderborg Cykle Klub
18 Rasmus Kristensen - Varde Cykelklub
19 rasmus cleemann - Cykle Klubben Aarhus
20 Jacob Brændgaard - Cykle Klubben Aarhus
21 Rasmus Wagner - Hammel Cykle Klub
22 Kristian Hald - Cykle Clubben Hjørring
23 Jakob David Jensen - Birkerød Bicykel Club
24 Patrick L. von Wildenradt - Sønderborg Cykle Klub
25 Asger Brix Pedersen - Cykel Klubben Djurs
26 Tomas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
27 Rasmus Andreas Poulsen - Aalborg Cykle-Ring
28 Thomas Hartvig - Amager Cykle Ring
29 Mads Jensen - Cykle Clubben Hjørring
30 Martin Bjerg - Hammel Cykle Klub
31 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
32 Thomas Simensen - Cykle Klubben Aarhus
33 Morten Korsgaard - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
34 Carsten Læsø - Cykle Klubben Aarhus
35 Klaus Dahl - Cykel Klubben Djurs
36 Christian Guttesen - Give Cykelklub (elite)
37 Michael Skov - Odder Cykel Klub
38 Christian Melsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
39 Dennis Bay - Hammel Cykle Klub
40 Patrick Laursen - Aalborg Cykle-Ring
41 Alex Bergkvist - Slagelse Cykle Ring

Dame A      
1 Sara Mustonen Lichan - Team Crescent D.A.R.E CK
2 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen - Team Rytger
3 Susanne Andersen - StavangerSK
4 Julie leth - Team Hitec Products
5 Ingvild Gåskjenn - Horten OCK
6 Betina Cramer - Sydkystens Cycling
7 Nina Schultz Nielsen - Herning Cykle Klub
8 Iben Bohé - Team BMS BIRN
9 Andrea Terjesen - sandnes sykleklubb
10 Camilla Møllebro Pedersen - Team BMS BIRN
11 Birgitte Ravndal - Grimstad SK
12 Linnea Sjöblom - TEAM BMS BIRN
13 Alexandra Nessmar - BMS BIRN
14 Annie Bay-Smidt - Aalborg Cykle-Ring
15 Elise Andreassen - sandnes sykleklubb
16 Mette Line Eriksen - Fredericia Cycle Club
17 Marike Tache - Team Milawo
18 Marie Schousboe Vilmann - Team BMS BIRN
19 Helle Bachofen von Echt - Revolution Cycles Dubai
20 Tine Rasch Hansen - Cykle Klubben Aarhus
21 Tiril Hole Mohr - IK Hero
22 Katrine Aalerud - IK Hero
23 Janni Bormann - Sydkystens Cycling
24 Wickie Birkholm - Sydkystens Cycling
25 Rikke Lønne - Team BMS BIRN
26 Kristina Morin - Team BMS BIRN
27 Marie Elise Ommundsen - IK Hero
28 Camilla Ellefsen - Grimstad SK
29 Turid Hagelia Korshavn - Grimstad SK
30 Amalie Dideriksen - Boels-Dolmans Cycling Team
31 Merethe Gabrielsen - Grimstad SK
32 Emmy Andersson - Team Sävedalens CK
33 Tilina Levin - Team Crescent D.A.R.E CK
34 Trine Holmsgaard - Herning Cykle Klub
35 Nina Krebs Ovesen - Team Rytger
36 Josephine Helena Hansen - Amager Cykle Ring
37 Ingvild Brattekleiv - Grimstad SK
38 Silje Alsbjerg - Nr. Søby Cykel Klub
39 Freja-Louise Algren Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub
40 Svea Wenzel - USC Kiel e.V.
41 Line Eriksen - Hvidovre Cykle Klub
42 Trine Frilund Jacobsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
43 Sophie Sundström - Team Sävedalens CK
44 Mette Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
45 Tine Rishøj - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
46 Mette Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
47 Maria Brems - Fredericia Cycle Club
48 Else Lund - Hammel Cykle Klub
49 Nikoline Stougård - Fredericia Cycle Club
50 Helle Hygum - Holstebro Cycleclub af 1960
51 Julie Fatnes - sandnes sykleklubb
52 Miriam Marie Krickau Wind - Sønderborg Cykle Klub
53 Stephanie Fredgaard - Holstebro Cycleclub af 1960
54 Charlotte Nobel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)

U11      
1 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
2 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub
3 Mikkel Lykke - Silkeborg I.F. Cykling
4 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring
5 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus
6 Lasse Svoldgaard Andersen - Silkeborg I.F. Cykling
7 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling
8 Jens Bak Bjerregaard - Odder Cykel Klub
9 Lucas Orbitsø Mørch - Silkeborg I.F. Cykling
10 Magnus Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus

U13      
1 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling
2 Mathias Møller Jørgensen - Give Cykelklub (elite)
3 Nis Thoe Fuglsang - Ordrup Cykle Club
4 Frederik Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
5 Rasmus Perto - Cykel Klubben Djurs
6 Felix Fog Holst Larsen - Sydkystens Cycling
7 Andreas Læssø Unger - Hedensted Cykel Klub
8 Frederik Lykke - Silkeborg I.F. Cykling
9 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
10 Tobias Breiner - Nr. Søby Cykel Klub
11 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
12 Andreas Johansen - Silkeborg I.F. Cykling
13 Philip Steenbjerg - Herning Cykle Klub
14 Thor Juel Skivild - Cykling Odense
15 william juul Nielsen - Middelfart Cykel Club
16 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub
17 Anton de Place Bjørn - Odder Cykel Klub
18 Victor Mejdal Svenstrup - Nr. Søby Cykel Klub
19 Jonas Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus
20 Alexander Lyngbye - Cykle Klubben Aarhus
21 Oliver Mortensen - Cykling Odense
22 Jonas Larsen - Haderslev Starup Cykelklub
23 Jonatan Skov - Odder Cykel Klub
24 Elvin van der Ploeg - Silkeborg I.F. Cykling
       
U15      
1 Peter Busk - Køge Cykel Ring
2 Frederik Wandahl - Höllviken CK - SE
3 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub
4 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub
5 Andreas Vejlin - Silkeborg I.F. Cykling
6 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub
7 Robin Juel Skivild - Cykling Odense
8 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub
9 Emil Vad - Ordrup Cykle Club
10 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring
11 Mads Bak Bjerregaard - Odder Cykel Klub
12 kasper Due Kaspersen - Slagelse Cykle Ring
13 Bendik Gjøs - Horten OCK
14 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre
15 Christopher Hamburger - Ordrup Cykle Club
16 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
17 Emil Nykjær Vædeled Roed - Cykling Odense
18 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
19 Mads Fenneberg - Horsens Amatør Cykleklub
20 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring
21 Tobias Lillelund - Herning Cykle Klub
22 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub
23 Carl F P VolDAjerg - Aalborg Cykle-Ring
24 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub
25 Matthias Gøtterup - Slagelse Cykle Ring
26 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring
27 Kristian MunDAjerg - Herning Cykle Klub
28 Marcus Breiner - Nr. Søby Cykel Klub
29 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub
30 Gabriel Estehag - Team Sweden ungdom
31 Mathias Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus
32 Alexander Meng - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
33 Aksel Klinge - Cykling Odense
34 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub
35 Philip Otte Mikkelsen - Ordrup Cykle Club
36 oliver nielsen - Cykling Odense
37 Ruben Zilas Larsen - Cykle Klubben Aarhus
38 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club
39 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg I.F. Cykling
40 Benjamin Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling
41 Casper Veth Jensen - Silkeborg I.F. Cykling
42 Anton Møller ellitsgaard - Ordrup Cykle Club
43 Adam Holm Jørgensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
44 Kristian Berg - Lyngby Cycle Club
       
Junior      
1 Niklas Larsen - Team Kel-berg Roskilde Junior
2 Jonas Petersen - D.C.R. - Ballerup
3 Mikkel Dreyer Nielsen - Hammel Cykle Klub
4 Nikolaj Jeppe - Team Bravida - Georg Berg
5 Anders Mielke - Team Kel-berg Roskilde Junior
6 Mads Torp - Team Herning CK Junior
7 Søren Malling Siggaard - Team Herning CK Junior
8 Eigil Nikolajsen - Team ABC Junior
9 Silas Toftemark - Mascot WorkWear Campus Vejle
10 Marcus Olsen - Team ABC Junior
11 Andreas Lorentz Kron - D.C.R. - Ballerup
12 Frederik Nørgaard Lund - Odder Cykel Klub
13 Joakim Lisson - Team Bravida - Georg Berg
14 Daniel Ekløf - Ringerike SK
15 Bjarke Andersen - D.C.R. - Ballerup
16 Rasmus Byriel Iversen - Team Bravida - Georg Berg
17 Mikkel Beck Olsen - Mascot WorkWear Campus Vejle
18 Phillip Christian Vejre - Team Cycling Elite Copenhagen
19 Morten Hulgaard - Team ABC Junior
20 Sebastian Rathje Andersen - Team Pythonpro.com - Champion System
21 Asbjørn Ravn Rasmussen - Hammel Cykle Klub
22 Sebastian Ifversen - Team Herning CK Junior
23 Andreas HanDAerg Madsen - Team Herning CK Junior
24 Christoffer Jensen - Holstebro Cycleclub af 1960
25 Jorn Oerlemans - Mascot WorkWear Campus Vejle
26 Adam Kviesgaard Christensen - D.C.R. - Ballerup
27 Asbjørn Koop Dalgaard - Mascot WorkWear Campus Vejle
28 Kenneth Quistgaard - Team Pythonpro.com - Champion System
29 Jakob Olsen - Mascot WorkWear Campus Vejle
30 Andreas Lund Andresen - Team ABC Junior
31 Iver Johan Knotten - Tønsberg Cykkelklubb
32 Thomas Henningsen - Team Bravida - Georg Berg
33 Christian Damgaard - Team Cycling Elite Copenhagen
34 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg
35 Mathias Mortensen - Hammel Cykle Klub
36 Mats Eikeland Mollestad - Tønsberg Cykkelklubb
37 Christian Gorm Albrechtsen - Team Herning CK Junior
38 Nikolaj Vejby Møller - Mascot WorkWear Campus Vejle
39 Jakob Hansen - Team Herning CK Junior
40 Arne Birkemose - Mascot WorkWear Campus Vejle
41 Kristjan Osaland - sandnes sykleklubb
42 Sindre Kulset - Ringerike SK
43 Mathias Dahl Pedersen - Team Pythonpro.com - Champion System
44 Jonas Nordal Jakobsen - Team Bravida - Georg Berg
45 Andreas Nielsen - Nyborg Cykle Klub
46 Karl Klinge - Mascot WorkWear Campus Vejle
47 Mads Olander Hjort - Team Pythonpro.com - Champion System
48 Matias Führing Pedersen - Riwal-Climacell Junior
49 Lasse Kjær Hansen - Hammel Cykle Klub
50 Tobias Bang Maarfelt - Roskilde Cykle Ring
51 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team Cycling Elite Copenhagen
52 Max Olsson - CK Bure
53 Erik Gellein Halvorsen - Horten OCK
54 Jon Anders Bekken - Tønsberg Cykkelklubb
55 Sondre Fredriksen Midtsveen - Ringerike SK
56 Christoffer Ellingsen - sandnes sykleklubb
57 Ole Martin Hagland - sandnes sykleklubb
58 Mads Schelde Berg - Team Bravida - Georg Berg
59 Tobias Wallin Hjortshøj - Odder Cykel Klub
       
H40      
1 Henrik Frederiksen - Holte Cykel Klub
2 Carsten Nielsen - Skive Cykle Klub
3 Bo Boi - Elite Cycling Snejbjerg
4 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub
5 Uwe Varenkamp - Von Hacht-Masters
6 Oliver Gehrking - von Hacht Masters
7 Karsten Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre
8 Robert Følbæk - Brædstrup Cykel Klub
9 Tommy Hass - D.C.R. - Ballerup
10 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub
11 Carsten Arndt - Von Hacht Master Team
12 John Papsø - Silkeborg I.F. Cykling
13 Henrik Kücken - Rødekro Cykle Club, RKCC
14 Lars Aagaard Hansen - Cykling Odense
15 Tyge Rasmussen - Cycling Nord
16 Stephan Hoffmann - von Hacht-Masters Team
17 Arne Wolfgramm - SG Athletico Büdelsdorf
18 Lars Gade - Elite Cycling Snejbjerg
19 Rainer Butschak - ROADMASTERS cycling team
20 Peter Holm Nielsen - Cykle Klubben Aarhus
21 henrik dam hansen - Silkeborg I.F. Cykling
22 Rasmus Bøg - K C K Herlev
23 Lars Ole Markvardsen - Silkeborg I.F. Cykling
24 Jesper Sloth Hansen - Vejen Bicykle Club
25 Torben Damsgaard Johansen - Hammel Cykle Klub
26 Brian Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club
27 Søren Damgaard - Nr. Søby Cykel Klub
28 Rasmus Mejldal - Cykling Odense
29 Bernd Hintz - Nordic Cycling Club Norderstedt
30 Erik Zoega - Nyborg Cykle Klub
31 Poul B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling
32 Hans-Jörg Timm - von Hacht Masters Team
33 Henrik Dann Andersen - Hammel Cykle Klub
       
H50      
1 Keld Pedersen - Hareskov Cykelklub
2 Peter Faldt Jensen - Fredericia Cycle Club
3 Hans Jørgen Hellerup - Nr. Søby Cykel Klub
4 Hans Kristian Hoffmann - Hedensted Cykel Klub
5 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub
6 Bjarne Olsen - Silkeborg I.F. Cykling
7 Morten B. Andersen - Fredericia Cycle Club
8 Lutz Schröder - Bad Doberaner SV
9 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Cykle Klub
10 Lars Erdmann - RV Germania HH
11 Alex Madsen - Randers Cykleklub af 1910
12 Rene' Ristau - ROADMASTERS cycling team
13 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
14 Bent Pedersen - Elite Cycling Snejbjerg
15 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club
16 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted
17 Henrik Zachariassen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
18 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
19 Ole John - Cykelmotion Viborg
20 Klaus-Dieter Appelt - ROADMASTERS cycling team
21 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup Cykle Club
22 Lars Erik Kron - D.C.R. - Ballerup
23 Lars Fogtmann - Cykle Klubben Aarhus
24 Gudmund Brændgaard - Horsens Amatør Cykleklub
25 Knud Thaysen - Herning Cykle Klub
26 Anders Lau Jespersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
27 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub
28 Peter Vestergaard - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite
29 Changiz Changizi - Silkeborg I.F. Cykling
30 Peter Olsson - CK Bure
31 Leo Hav - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
32 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs
33 Roland Majewski - ROADMASTERS cycling team
34 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg I.F. Cykling
       
H60      
1 Hasse Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
3 Manfred Bartsch - SG Athletico Büdelsdorf
4 torben flindt - Ordrup Cykle Club
5 Karl-Heinz Jürß - RV Rostock
6 Frank Kofoed - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
7 Holger Christiansen - Skive Cykle Klub
8 jan høegh - Politiets IF, Kbh-Cykling
9 Lasse Timmermann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
10 Svend E. Hansen - SvenDAorg Cykle Club - Sydfyn
11 Svend Christensen - Elite Cycling Snejbjerg
12 Tommy Vibholm - Horsens Amatør Cykleklub
13 Chres Flemming Christensen - Cykel Klubben Djurs
       
H70      
1 Helmuth Gram - Fredericia Cycle Club
2 Søren Vagtholm - Hobro Cykle Club af 1938
3 Heinz Gerhardt Terndrup - Nyborg Cykle Klub
       
U11 piger      
1 Julie Lillelund - Herning Cykle Klub
2 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
3 Mette Kristine Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
1 Alma Johansson - Mölndals CK
2 Alberte Juul - Horsens Amatør Cykleklub
3 Trille Reichel - Amager Cykle Ring
4 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring
5 Caroline Boel - Haderslev Starup Cykelklub
6 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
       
U16 piger      
1 Caroline Andersson - Team Sweden ungdom
2 Ida Johansson - Mölndals CK
3 Martine Gjøs - Horten OCK
4 Wilma Olausson - Mölndals CK
5 Maja Johansson - Mölndals CK
6 Mari Hole Mohr - Stavanger Sykleklubb
7 Katrine Vestergaard - Herning Cykle Klub
8 amalie spaabæk schmücker - Holstebro Cycleclub af 1960
9 Maria Bertelsen - Herning Cykle Klub
10 Natalie Midtsveen - Ringerike SK
11 Tusnelda Svanholmer - Amager Cykle Ring
12 Fie Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub
13 Sine Johansen - Silkeborg I.F. Cykling
14 Nanna Skov - Odder Cykel Klub
       
U17      
1 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club
2 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring
3 Peter Haslund - Næstved Bicycle Club
4 Jens-Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup Cykelklub
5 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg
6 Oliver Boel - Haderslev Starup Cykelklub
7 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens Amatør Cykleklub
8 Casper Busk Jensen - Randers Cykleklub af 1910
9 Casper Kjelgaard Ilsø - Cykle Clubben Hjørring
10 Kristian Kaimer Eriksen - Cykleklubben Fix Rødovre
11 Anders Lilliendal - Cykling Odense
12 Frederik Irgens Jensen - Slagelse Cykle Ring
13 Mathias Alexander E. Larsen - Roskilde Cykle Ring
14 Julius Johansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
15 Christian Bahr - Cykling Odense
16 Andreas Knudsen - Silkeborg I.F. Cykling
17 Frederik Nybo Eriksen - Silkeborg I.F. Cykling
18 Valdemar Kure Krogh - CK Kronborg
19 Kristian Siig Hessel - K C K Herlev
20 Malthe Munch - Cykleklubben Fix Rødovre
21 Frederik Rosenmeyer - Cykle Klubben Aarhus
22 Oliver Knudsen - Silkeborg I.F. Cykling
23 Søren Wærenskjold - Kristiansand CK
24 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club
25 Morten Andreas Stampe - Cykle Klubben Aarhus
26 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg I.F. Cykling
27 Mads Pals Thomassen - Cykleklubben Fix Rødovre
28 Sebastian Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling
29 Kresten Andersen - Næstved Bicycle Club
30 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev
31 Eskild Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre
32 Lasse Krejberg - Nr. Søby Cykel Klub
33 Jannik Nedergaard Nielsen - Herning Cykle Klub
34 Lucas Norman Gude - K C K Herlev
35 Oliver Farving - Randers Cykleklub af 1910
36 Frederik Spangsberg - Hedensted Cykel Klub
37 Alexsander Halvorsen - Kristiansand CK
38 Lucas Wulff - Cykle Klubben Aarhus
39 Lucas Rishøj Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
40 Mikkel Feldtmann Hansen - Aalborg Cykle-Ring
41 Emil Eriksen - Herning Cykle Klub
42 Thomas Rald Kaspersen - K C K Herlev
43 Sander Andersen - D.C.R. - Ballerup
44 Sebastian Ryttersgaard - Aalborg Cykle-Ring
45 Christoffer Gibson - Horten OCK
46 Carl Christian Møller Thiesen - Silkeborg I.F. Cykling
47 Jakob Bødker - Nr. Søby Cykel Klub
48 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
49 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Ringsted
50 Johan Price-Pejtersen - Cykleklubben Fix Rødovre
51 Oliver Nielsen - Hobro Cykle Club af 1938
52 Sebastian Skærlund Henriksen - Herning Cykle Klub
53 Jeppe Klein Jensen - Haderslev Starup Cykelklub
54 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus
55 Andreas Toft Neldeberg - K C K Herlev
56 Magnus Tofte - Kristiansand CK
57 Sebastian Dreyer Heldal - Kristiansand CK
58 Tobias Halvorsen - Kristiansand CK
59 Mikkel Skovgaard - Cykle Klubben Aarhus
60 Jacob Eriksen - Hammel Cykle Klub
61 Jonas Nybo - Nr. Søby Cykel Klub
62 Frederik Egehus - Lyngby Cycle Club
63 Casper Huus Uhrenholt - Silkeborg I.F. Cykling
64 Anders Stubberup - Holstebro Cycleclub af 1960
65 Nikolaj Hald Hansen - Ry Cycle Club
66 Marcus Holm - Herning Cykle Klub
67 Emil Klokkerholm - Herning Cykle Klub
68 Aksel Lylloff Qvortrup - Silkeborg I.F. Cykling
69 Nicolai Asgreen - Middelfart Cykel Club
70 Jonas Nygaard Perto - Cykel Klubben Djurs
71 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle Cykel Klub
72 jonas michaelsen - Herning Cykle Klub
73 Sebastian Waldhauer - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
74 Victor Malmqvist - K C K Herlev
75 Frederik Raunsgaard - Herning Cykle Klub
76 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg Cykle-Ring
77 Victor Juul Nielsen - Middelfart Cykel Club

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 24/04

La Flèche Wallonne(1.UWT) 24/04

Tour of the Alps(2.HC) 22/04-26/04

Tour of Croatia(2.1) 23/04-28/04

Asian Road Championships(CC) 23/04

Tour of Croatia(2.1) 23/04-28/04

Asian Road Championships(CC) 23/04

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 24/04

La Flèche Wallonne(1.UWT) 24/04

EPZ Omloop van Borsele(2.NCUPJW) 26/04-28/04

Vuelta a Castilla y Leon(2.1) 26/04-28/04

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 28/04

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 28/04

Giro dell'Appennino(1.1) 28/04

Tour de Romandie(2.UWT) 30/04-05/05

Rund um den Finanzplatz E...(1.UWT) 01/05

Campeonato Panamericano d...(CC) 01/05

Tour de Yorkshire(2.HC) 02/05-05/05

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger