Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra landevejsløbet i Hobro

Resultater fra landevejsløbet i Hobro

11. september 2016 20:01Foto: Team TREFOR

I dag blev der kørt landevejsløb i Hobro, hvor Kasper Asgreen (Team Virtu PRO - Vélo Concept) sejrede foran Mathias Dam Westergaard (Team Almeborg-Bornholm) og Jes Steengaard (Team Webike-CK Aarhus). 

Herre A
1 Kasper Asgreen Team Virtu PRO - VéloCONCEPT 03.37,38
2 Mathias Dam Westergaard Team Almeborg-Bornholm 03.37,40
3 Jes Steengaard Team WeBike-CK Aarhus s.t.
4 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen Team WeBike-CK Aarhus s.t.
5 Christian Nyvang Lund coloQuick - CULT s.t.
6 Jesper Schultz Team Almeborg-Bornholm s.t.
7 Niklas Eg Team Virtu PRO - VéloCONCEPT s.t.
8 Jacob Kruse Jensen Herning Cykle Klub s.t.
9 Mathias Bregnhøj Herning Cykle Klub s.t.
10 Nicolaj Steen Team Virtu PRO - VéloCONCEPT s.t.
11 Daniel Bligaard Lyhne Vejle Cykel Klub s.t.
12 Frederik Muff Team WeBike-CK Aarhus s.t.
13 Rasmus Guldhammer Stölting Service Group 03.37,45
14 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Team Virtu PRO - VéloCONCEPT 03.38,16
15 Nils Lau Nyborg Broge - Team WeBike-CK Aarhus 03.39,34
16 Daniel Foder - Team Virtu PRO - VéloCONCEPT s.t.
17 Jesper Odgaard Nielsen - coloQuick - CULT s.t.
18 Jakob Frandsen - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
19 Marius Therkildsen - Team Giant Scatto U23 03.44,47
20 Mads Baadgaard Rahbek - Team Virtu PRO - VéloCONCEPT s.t.
21 Søren Malling Siggaard - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
22 Frederik Rosenbæk - Odder Cykel Klub s.t.
23 Søren Pedersen - Vejle Cykel Klub s.t.
24 Torkil Veyhe - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
25 Anders Hardahl - Team Virtu PRO - VéloCONCEPT s.t.
26 Mikkel Skjellerup - Odder Cykel Klub 03.44,49
27 Rasmus Esmann Ginnerup - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
28 Christian Moberg Jørgensen - Team Virtu PRO - VéloCONCEPT s.t.
29 Thomas Gjødsbøl - Herning Cykle Klub 03.54,49
30 Nikolaj Henning - Odder Cykel Klub 03.57,05

U13P
1 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 00.41,27
2 Gullborg Guttesen - Herning Cykle Klub s.t.
3 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.42,57
4 Claudia Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus 00.44,41
5 Mette Kristine Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.55,03

U15
1 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub s.t.
2 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring s.t.
3 Oliver Friis - Odder Cykel Klub 00.48,52
4 Benjamin Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 00.49,06
5 Sebastian Mikkelsen - Herning Cykle Klub s.t.
6 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
7 Jens Winther Brinkmann - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
8 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
9 Mathias Møller Jørgensen - Herning Cykle Klub s.t.
10 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club s.t.
11 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
12 Joshua Kehlet - Cykle Klubben Aarhus s.t.
13 Peter Verdi - Cykling Odense s.t.
14 Andreas Læssø Unger - Give Cykelklub (elite) s.t.
15 Andreas Johansen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
16 Gustav Rønn - Cykle Clubben Hjørring s.t.
17 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub s.t.
18 Anders Bjørn Jørgensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
19 Simon Dalby - Holstebro Cycleclub af 1960 00.49,12
20 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
21 Morten Aalling Nørtoft - Give Cykelklub (elite) 00.49,15
22 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910 00.49,22
22 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910 00.49,22
24 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub 00.54,17
25 Tobias Wedel Kold - Herning Cykle Klub s.t.
26 Oliver Madsen Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 00.54,18
27 Oscar Munk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
28 Peter Rod Ibsen - Silkeborg I.F. Cykling 00.56,58
29 Victor Mejdal Svenstrup - Nr. Søby Cykel Klub 00.57,03
30 Casper Blicher Nielsen - Middelfart Cykel Club 00.59,45
31 Christopher Maan-Andersen - MTB Frederikshavn s.t.
32 Gustav Stigaard Topp Lauridsen - Holstebro Cycleclub af 1960 01.03,49
33 Jakob Astrup - Middelfart Cykel Club s.t.

U16P
1 Mette Egtoft Jensen - Aalborg Cykle-Ring 00.49,17
2 Silja Vestergaard - Herning Cykle Klub 00.57,04
3 Tenna Røberg - Fredericia Cycle Club 00.59,45
4 Celina Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
5 Sine Johansen - Silkeborg I.F. Cykling 00.59,48
6 Fie Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 01.00,06
7 Mille Troelsen - Herning Cykle Klub 01.03,41

Herre B
1 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub 02.28,11
2 Rasmus Fjordside Lehrmann - Frederikshøj Cycling Club s.t.
3 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke - Cykling Odense 02.28,14
4 Silas Zacharias Clemmensen - Aalborg Cykle-Ring 02.28,18
5 Martin Gro Nygaard - Herning Cykle Klub 02.28,33
6 Michael Larsen - Frederikshøj Cycling Club s.t.
7 Klaus Vesterlund Nielsen - Frederikshøj Cycling Club s.t.
8 Jakob Kortbæk - Thy Cykle Ring s.t.
9 Jan Birk Oxlund - Silkeborg I.F. Cykling 02.28,40
10 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup Cykelklub 02.29,25
11 Lasse Panduro Nielsen - Aalborg Cykle-Ring 02.32,24
12 Rasmus Klinkgaard - Cykling Odense s.t.
13 Viktor Kodal - Herning Cykle Klub s.t.
14 Victor Skousgaard - Odder Cykel Klub 02.32,27
15 Daniel Svingel - Horsens Amatør Cykleklub 02.32,28
16 Anders Bruun - Give Cykelklub (elite) s.t.
17 Lasse Eland - Cykle Klubben Aarhus 02.41,36
18 Rasmus Kristensen - Vejle Cykel Klub 02.45,07

Herre C
1 Morten Larsen - Aalborg Cykle-Ring 01.55,29
2 Anders Banke - Middelfart Cykel Club s.t.
3 Asger Kolding - Aalborg Cykle-Ring 01.57,38
4 Simon Knudsen - Hammel Cykle Klub 01.59,36
5 Flemming Damgaard Andersen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
6 Adam Nygård Nielsen - Herning Cykle Klub s.t.
7 Jakob Hoffmann - Politiets IF, Kbh-Cykling s.t.
8 Danny Bak Pedersen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
9 Martin Thusgaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
10 Karsten Kousgaard - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
11 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
12 Lasse Kjær Hansen - Hammel Cykle Klub 01.59,40
13 Casper Skaarup - Fredericia Cycle Club 01.59,41
14 Christian Wilkens - Haderslev Starup Cykelklub 02.01,00
15 Martin Søvsø - Thy Cykle Ring 02.01,04
16 Jørgen Henriksen - Frederikshøj Cycling Club 02.12,43
17 Paw Sørensen - Aalborg Cykle-Ring 02.20,49
18 kalle korneliussen - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
19 Peter Thorup Kristensen - Aalborg Cykle-Ring 02.01,44

Herre D
1 thomas wetter - Hobro Cykle Club af 1938 02.00,47
2 Asger Brix Pedersen - Cykle Klubben Aarhus 02.01,36
3 Thomas Jepsen - Sønderborg Cykle Klub 02.02,05
4 Zacharias Bendix Væggemose - Cykle Klubben Aarhus s.t.
5 Anders Lindby - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
6 Jesper Thomsen - Hammel Cykle Klub s.t.
7 Henrik Gjessing Lund Jensen - Fredericia Cycle Club s.t.
8 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub (elite) s.t.
9 Rasmus Kolmos Schmidt - Sønderborg Cykle Klub s.t.
10 Simon Andrup - Cykle Klubben Aarhus s.t.
11 Torben Bartholin - Brædstrup Cykel Klub s.t.
12 Johnny Brandt - Hammel Cykle Klub s.t.
13 Rune Sørensen - Brædstrup Cykel Klub s.t.
14 Palle Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
15 Jonas Jensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
16 Allan Hareskov - Cykle Clubben Hjørring 02.02,09
17 Rasmus Højsgaard - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
18 Jonas Gjødsbøl - Give Cykelklub (elite) s.t.
19 Kasper Thomsen - Herning Cykle Klub s.t.
20 Martin Larsen - Vejen Bicykle Club s.t.
21 Jesper Hedensted - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
22 Erik Spleth Bazuin - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
23 Dan Koch - Hammel Cykle Klub s.t.
24 Palle Obel - Cykelmotion Viborg 02.02,16
25 Michael Skov - Odder Cykel Klub 02.04,10
26 Tobias Wallin Hjortshøj - Odder Cykel Klub 02.11,23

Herre Junior
1 Anthon Charmig - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02.28,45
2 Mikkel Beck Olsen - Team Mascot WorkWear 02.28,45
3 Arne Birkemose - Team Mascot WorkWear 02.28,46
4 Jacob Hindsgaul - Middelfart Cykel Club 02.28,48
5 Morten Andreas Stampe - Cykle Klubben Aarhus s.t.
6 Mads Østergaard Kristensen - Team Herning CK Junior 02.29,16
7 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior 02.30,31
8 Asbjørn Ravn Rasmussen - Hammel Cykle Klub 02.33,13
9 Christian Bahr - Climacell Xtreme Odense s.t.
10 Jeppe Klein Jensen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
11 Andreas Handberg Madsen - Team Herning CK Junior s.t.
12 Karl Klinge - Team Mascot WorkWear s.t.
13 Jonas Frederik Banke - Pythonprocom - Velowear 02.36,31
14 Thomas Bilde - Hammel Cykle Klub s.t.
15 Jakob Olsen - Team Mascot WorkWear s.t.
16 Sebastian Ryttersgaard - Aalborg Cykle-Ring s.t.
17 Frederik Nybo Eriksen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
18 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
19 Christian Gorm Albrechtsen - Team Herning CK Junior 02.36,33
20 Frederik Rosenmeyer - Climacell Xtreme Odense s.t.
21 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior s.t.
22 Daniel Vestergaard Villadsen - Team Herning CK Junior s.t.
23 Nikolaj Vejby Møller - Team Mascot WorkWear s.t.
24 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub s.t.
25 Jorn Oerlemans - Team Mascot WorkWear 02.37,32
26 Lasse Aslak Andersen - Team Mascot WorkWear 02.47,02
27 Andreas Knudsen - Team Mascot WorkWear 02.48,40

Dame A
1 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen - Team Rytger 02.01,44

Dame B
1 Julie Valgren Andersen - Thy Cykle Ring 02.18,36
2 Mette Line Eriksen - Fredericia Cycle Club s.t.
3 Fie Østerby - Horsens Amatør Cykleklub 02.18,42
4 Else Lund - Hammel Cykle Klub 02.22,24

Herre Veteran 40
1 Kaare Aagaard - Frederikshøj Cycling Club s.t.
2 Flemming Nielsen - Give Cykelklub (elite) 02.36,55
3 brian poulsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
4 Jens vind - Cykle Klubben Aarhus s.t.
5 Henrik Dann Andersen - Hammel Cykle Klub 02.38,00
6 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club s.t.
7 Bjarne Olsen - Silkeborg I.F. Cykling 02.38,03
8 Hans Plauborg - Cykle Klubben Aarhus s.t.
9 Thomas Blichert-Toft - Ry Cycle Club 02.38,07
10 janus lautrup - Frederikshøj Cycling Club s.t.
11 jimmy havmøller - Cykle Klubben Aarhus 02.38,20
12 kenni schmidt - Grenaa Cykle Club 02.38,53
13 Niels-Jørgen Jensen - Cykling Odense s.t.
14 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn s.t.
15 Kim Lambæk - Vejen Bicykle Club s.t.
16 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
17 Martin Laursen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
18 Finn Yding Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
19 Jens Høiberg - Odder Cykel Klub s.t.
20 Nicolai Madsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
21 Morten Arild Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
22 Claus Schou Nielsen - Kolding Bicycle Club s.t.
23 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs s.t.
24 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub 02.39,01
25 Jens Peder Ravn Rasmussen - Horsens Amatør Cykleklub 02.39,45
26 Dennis Boje Nissen - Tønder Amatør Cykle Ring 02.42,22
27 Thomas Bank Egebirk - Frederikshøj Cycling Club 02.43,11
28 Per Holst Menander - Thy Cykle Ring 02.49,30
29 Brian Johnsen - Silkeborg I.F. Cykling 02.57,21
30 Klaus Frederiksen - Cykle Klubben Aarhus 02.50,46

Herre Veteran 50
1 Peter Faldt Jensen - Fredericia Cycle Club 02.00,03
2 Claus Wårsøe - Cykling Odense 02.00,05
3 Henrik Roland - Cykle Klubben Aarhus s.t.
4 Laurits Thorning Jakobsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
5 Lars Fogtmann - Cykle Klubben Aarhus s.t.
6 Bo Sommer - Elite Cycling Snejbjerg 02.00,08
7 Brian Jacobsen - Aarhus MTB s.t.
8 Peter Holm Nielsen - Cykle Klubben Aarhus 02.01,05
9 Kim Hørslev - Cykel Klubben Djurs 02.01,05
10 Carsten Quottrup - Cykle Klubben Aarhus 02.01,11
11 Poul Madsen - Elite Cycling Snejbjerg 02.01,38
12 Carsten Lindstrøm Nielsen - Herning Cykle Klub s.t.
13 Lars T Sørensen - Brædstrup Cykel Klub 02.01,49
14 Hans Kristian Hoffmann - Hedensted Cykel Klub 02.01,52
15 Alex Madsen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
16 Kim Skytte - Brædstrup Cykel Klub s.t.
17 Roy Andersen - Grenaa Cykle Club s.t.
18 Stig Nylandsted Larsen - Hammel Cykle Klub s.t.
19 Jens Pape - Hedensted Cykel Klub s.t.
20 Hans Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus s.t.
21 Ejnar Mogensen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
22 Anders Bro Bystrup - Aalborg Cykle-Ring s.t.
23 martin young - Fredericia Cycle Club s.t.
24 Ronny Herman Wisholm - Aalborg Cykle-Ring s.t.
25 Bo Prisholm - Aarhus MTB s.t.
26 Henrik Albertsen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
27 Søren Lambert Andersen - Give Cykelklub (elite) s.t.
28 Peter Lybecker - Hammel Cykle Klub s.t.
29 Per Pedersen - Elite Cycling Snejbjerg 02.01,58
30 Henrik Thegen - Assentoft Cykelmotion 02.02,01
31 Henrik Nielsen - Cycling West 02.02,09
32 Lars Julin - Aarhus MTB 02.02,31
33 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub 02.03,07
34 Leif Thomsen - Silkeborg I.F. Cykling 02.04,05
35 Bent Pedersen - Herning Cykle Klub 02.04,44
36 Jan Birke Lyngbye - Cykle Klubben Aarhus 02.12,06
37 Tom Jensen - Grenaa Cykle Club s.t.

Herre Veteran 60
1 Finn Koldste - Vejle Cykel Klub 02.09,14
2 Holger Christiansen - Skive Cykle Klub 02.09,35
3 Henrik Jensen - Randers Cykleklub af 1910 02.09,36
4 Steffen Munch Hansen - Cykle Clubben Hjørring 02.10,52
5 Helmuth Gram - Fredericia Cycle Club 02.18,35
6 Svend Christensen - Elite Cycling Snejbjerg 02.18,37
7 Kjeld Corneliusen - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
8 Søren Andersen - Hobro Cykle Club af 1938 02.18,40
9 Svend E. Hansen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 02.18,50
10 Tommy Vibholm - Horsens Amatør Cykleklub 02.18,54
11 JAN PALLESEN - Skive Cykle Klub 02.22,24

Drenge Ungdom
1 Aksel Bech Skot-Hansen - Cykel Klubben Djurs 02.01,22
2 Søren Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus s.t.
3 Mikkel Skovgaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
4 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens Amatør Cykleklub 02.01,24
5 Marcus Holm - Herning Cykle Klub 02.01,33
6 Frederik Søndergaard Knudsen - Hammel Cykle Klub 02.02,15
7 Mads Andersen - Horsens Amatør Cykleklub 02.05,47
8 Lauritz Aarslev - Cykel Klubben Djurs 02.05,47
9 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
10 Jakob Bødker - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
11 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub s.t.
12 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
13 Jonas Nygaard Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
14 Robin Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
15 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub s.t.
16 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
17 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg Cykle-Ring s.t.
18 Andreas Vejlin - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
19 Casper Skov Lodahl - Herning Cykle Klub s.t.
20 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub s.t.
21 Jonas Flø Pedersen - CK Kronborg s.t.
22 Peter Friis Løfstedt - Herning Cykle Klub s.t.
23 Tobias Pilegaard Pedersen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
24 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub s.t.
25 Jacob Eriksen - Hammel Cykle Klub s.t.
26 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus s.t.
27 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring 02.14,09
28 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle Cykel Klub 02.17,50
29 oliver nielsen - Cykling Odense 02.19,06
30 Mathias Hansen - SCC - Svendborg Cykelklub Sydfyn 02.25,42

Drenge U13
1 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub 00.41,16
2 Malte Hellerup - Aalborg Cykle-Ring s.t.
3 Lasse Svoldgaard Andersen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
4 Sebastian Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) s.t.
5 Oskar Rønn - Cykle Clubben Hjørring s.t.
6 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus 00.41,18
7 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
8 Thor Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
9 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub s.t.
10 Frederik Aalling Nørtoft - Give Cykelklub (elite) s.t.
11 Hugo Bruun van Deurs - Horsens Amatør Cykleklub 00.41,20
12 Philip Steenbjerg - Herning Cykle Klub 00.41,57
13 Oscar Holm Lauridsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
14 Mathias Hedevang Christensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
15 Lucas Obitsø Mørch - Silkeborg I.F. Cykling 00.42,01
16 Oliver Mortensen - Cykling Odense 00.42,50
17 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
18 Johannes Rørby Petersen - Aalborg Cykle-Ring 00.47,07
19 Mathias Michaelsen - Herning Cykle Klub 00.47,10
20 Marcus jensen - Hobro Cykle Klub 00.49,58
21 Frederik Rasmussen - Hobro 00.49,59

Drenge U11
1 Nikolaj Ankerstjerne Klausen - Herning Cykle Klub 00.27,05
2 Noah Bøge - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
3 Karl-Aksel Tilly - Herning Cykle Klub s.t.
4 Theodor August Clemmensen - Aalborg Cykle-ring s.t.
5 Gustav Bakgaard - Aalborg Cykle-Ring 00.27,50
6 Nicolai Andersen - Hammel Cykle Klub 00.28,32
7 Jacob Kvistgaard - Give Cykelklub (elite) 00.32,10
8 Hjalte Skjold Ellegaard Larsen - Herning Cykle Klub 00.32,24
9 Rasmus Aalling Nørtoft - Give Cykelklub (elite) 00.33,42
10 Emil Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.37,18

Piger U11
1 Julie Alberte Thinggaard Schmidt - Randers Cykleklub af 1910 00.32,31
2 Sofie Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.34,01
3 Anna Skovmand Lomholt - Hjørring s.t.

Alle MK uden licens
1 Hans Jørgen Hellerup - 02.11,54
2 Michael Tvedergaard - HFS s.t.
3 Ole Duch - HFS 02.11,57
4 Thomas Bach - Hobro CK 02.13,52
5 Kim maan-andersen - MTB Frederikshavn 02.19,36
6 Jens Bech Andersen - Hobro Cykle Club af 1938 02.20,09
7 Lola C Andersen - Hobro Cykle Klub 02.20,09

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Race Torquay(1.1) 30/01

Trofeo Felanitx, Ses Sali...(1.1) 30/01

Trofeo Andratx Lloseta(1.1) 31/01

Cadel Evans Great Ocean R...(1.WWT) 01/02

Trofeo Serra de Tramuntana(1.1) 01/02

Cadel Evans Great Ocean R...(1.UWT) 02/02

Grand Prix Cycliste la Ma...(1.1) 02/02

Trofeo Palma(1.1) 02/02

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger