Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Nybolig Gadeløb 2017

Resultater fra Nybolig Gadeløb 2017

21. august 2017 15:56Foto: Team coloQuick-CULT

Louis Bendixen vandt Herre A-løbet foran Casper Von Folsach og Mathias Krigbaum. Hos Dame A vandt Betina Cramer.

A
1 Louis Bendixen - coloQuick - CULT
2 Casper Von Folsach - Team Giant - Castellli
3 Mathias Krigbaum - coloQuick - CULT
4 Eigil Nikolajsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
5 Rasmus Bøgh Wallin - coloQuick - CULT
6 Niklas Larsen - Team VéloCONCEPT
7 Jakob Egholm - Team Giant - Castellli
8 Tobias Mørch Kongstad - Riwal Platform Cycling Team
9 Morten Hulgaard - BHS-Almeborg-Bornholm
10 Mark Sehested Pedersen - Team VéloCONCEPT
11 Mads Corell - Christina Jewelry-KUMA
12 Magnus Bak Klaris - coloQuick - CULT
13 Mads Olander Hjort - BHS-Almeborg-Bornholm
14 Jeppe Hanssing - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
15 Rasmus Christian Quaade - Team Giant - Castellli
16 Nicklas Bøje Pedersen - Team Giant - Castellli
       
B  
1 Rasmus Hestbek Lund - Cykle Klubben Aarhus
2 Carl Erik Schoulgin Sørensen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
3 Mathias Bundsgaard Matz - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
4 Sebastian Rathje Andersen - Herning Cykle Klub
5 Andreas Lund Andresen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
6 Simon Guldbæk - Ordrup Cykle Club
7 Kean Bang-Sørensen - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
8 Casper Juel Jensen - Hvidovre Cykle Klub
9 søren skytte-petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
10 Mikkel Øritsland - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
11 Sebastian Hartvigsen - Cykle Klubben Nordsjælland
12 Thor Lykke Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
13 Marcus Persson - CK Ringen
14 Anders Winsløw - Hvidovre Cykle Klub
15 Per Jørstad - CK Lunedi
16 Alexandar Lander - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling
17 Martin Hammer Larsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
18 Henrik Buhl - Ordrup Cykle Club
 
C  
1 Thomas Maaløe - Greve Cykle Club
2 Johannes Killisperger - TCA
3 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub
4 Nicki Rasmussen - Hvidovre Cykle Klub
5 Patrick Seemann - Hvidovre Cykle Klub
6 Kasper Eggers - Holbæk Cykelsport
7 Martin Bang - Svendborg Cykle Club - Sydfyn
8 Ask Nørgaard - Svendborg Cykle Club - Sydfyn
9 Martin Holmbo Ørneholm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
10 Rasmus Mønnike - Sydkystens Cycling
11 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
12 Simon Hedman - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
13 Tobias Bang Maarfelt - Holbæk Cykelsport
14 Jens Christian Dich - TCA
15 Sebastian Giese - Klubben Cyklisten (Malmø)
16 Kristian Bendix Wimmelmann - Dansk Bicycle Club
17 Christoffer Hansen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn
18 Mikkel Trampe - Svendborg Cykle Club - Sydfyn
19 Brandon Van Haeren - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
 
D  
1 Anders kjølby - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
2 Carl Magnus Lotz Rosenberg - TCA
3 Mikael PERSSON - CK Ringen
4 Torben Skov - Ordrup Cykle Club
5 Jonas Thøger Skjødt - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
6 Finn Achilles - Amager Cykle Ring
7 Nicolai Vig Clausen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
8 Max Palm Pfeiffer - Amager Cykle Ring
9 Jonas Weis Holm - TCA
10 Andreas Marius Laursen - Ordrup Cykle Club
11 Rafael BRANCAGLIONE A CASTRO - Ckringen
12 Rasmus Hvingelby - Ordrup Cykle Club
13 Nick Heinsbæk - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
14 Kåre Brink - Hvidovre Cykle Klub
15 Martin Veng - Hvidovre Cykle Klub
16 Søren Christophersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
17 Jesper Lerche - Hvidovre Cykle Klub
18 Jesper Høyer - Amager Cykle Ring
19 michael kahr - Amager Cykle Ring
20 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA
21 Ulrik Skovgaard-Mortensen - Sydkystens Cycling
22 Frederik Mathias Kold Thomsen - Næstved Bicycle Club
 
DA  
1 Betina Cramer - Scandic Thylander Powered by Orbea
2 Michelle Lauge Quaade - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
 
DB  
1 Heidi Walther - Køge Cykel Ring
2 Anna Eriksmo - Amager CR
3 Mie Drost - Holbæk Cykelsport
 
H40  
1 Henrik Kirk - Ordrup Cykle Club
2 Flemming Trøigaard - Holte Cykel Klub
3 Christopher Ouzman - Hvidovre Cykle Klub
4 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Mountainbike Klub
5 Frank Hansen - Dansk Bicycle Club
6 Morten Christoffersen - Ordrup CC
7 Thomas Bo - Hareskov Cykelklub
8 Martyn Lloyd Davies - Sydkystens Cycling
9 René Nielsen - Hvidovre Cykle Klub
10 Johnny Rasmussen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
11 søren nilsson - Amager Cykle Ring
12 Jacob Odgaard - Birkerød Bicycle Club
13 Mads Bugge Andersen - Hvidovre Cykle Klub
14 Claus Birk - Greve Cykle Club
15 Jesper Peter Rasmussen - Cykle Klubben Nordsjælland
16 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club
 
H50  
1 Poul Svendsen - Ordrup Cykle Club
2 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club
3 Thomas Roeder - Dansk Bicycle Club
4 Jan Lindberg - Birkerød Bicycle Club
5 Thomas Schlüter - Roskilde Cykle Ring
6 Jesper Falden Offersgaard - DCR - Ballerup
7 Per Dyhrman - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
8 Henrik Kragerup - Birkerød Bicycle Club
9 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club
10 Jan Hansen - Lyngby Cycle Club
11 Klaus Skjolddann Nielsen - Ordrup
12 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring
 
H60  
1 Anders Lau Jespersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Jens Frank - DCR - Ballerup
3 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club
4 jan høegh - Politiets IF Kbh-Cykling
5 Carsten Borup Jensen - Politiets IF Kbh-Cykling
6 Bjarne Kratholm - Amager Cykle Ring
 
H70  
1 Preben Dalsgaard Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling
 
U19  
1 Ludvig Anton Wacker - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
2 Jeff Hudlebusch - Team ABC Junior
3 Martin Omarsson Mollerup - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
4 Kristian Siig Hessel - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
5 Mattias Skjelmose Jensen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
6 Frederik Irgens Jensen - Team Pythonprocom - Velowear
7 Peter Haslund - Team Pythonprocom - Velowear
8 Andreas Toft Neldeberg - Team Pythonprocom - Velowear
9 Sebastian Nielsen - Team ABC Junior
10 Malthe Munch - Team Pythonprocom - Velowear
11 christoffer sloth - Team Cycling Elite Copenhagen
12 Marcus Sander Hansen - Team Pythonprocom - Velowear
13 Kresten Andersen - Team Pythonprocom - Velowear
14 Kim ÅLEHEIM - Höllviken CK - SE
15 Thomas Rald Kaspersen - Team Pythonprocom - Velowear
16 Magnus Henneberg - Team Cycling Elite Copenhagen
17 Mads Rasmussen - Team ABC Junior
18 Oliver Andersen - Team Cycling Elite Copenhagen
19 Gustav Heyn - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
20 Mads Høiberg Klinke - Roskilde Cykle Ring
21 Absalon Billehøj - Team Cycling Elite Copenhagen
22 Laurits Skydsgaard Jensen - Team Cycling Elite Copenhagen
23 Frederik Egehus - Team ABC Junior
24 Lucas Rishøj Nielsen - Team ABC Junior
25 Benjamin Movang - Team Cycling Elite Copenhagen
26 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Elite Copenhagen
 
U17  
1 Sebastian Andreasson - Cykleklubben Fix Rødovre
2 Joshua Amos Gudnitz - Cykleklubben Fix Rødovre
3 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre
4 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre
5 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre
6 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring
7 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club
8 Peter Busk - Greve Cykle Club
9 Sebastian Roer Iversen - Cykleklubben Fix Rødovre
10 Anton Hermann - Cykleklubben Fix Rødovre
11 Kasper Andersen - Cykleklubben Fix Rødovre
12 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre
13 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport
14 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club
15 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted
16 Marckus Njor - Cykleklubben Fix Rødovre
17 Adam Holm Jørgensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
18 Frej Nukik Lønberg-Jensen - Holbæk Cykelsport
19 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club
20 oliver nielsen - Svendborg Mountainbike Klub
21 Simon Høy - Cykleklubben Fix Rødovre
22 Mattias Nordal - Køge Cykel Ring
23 Philip Otte Mikkelsen - Ordrup Cykle Club
24 Christian Amtsbiller - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
25 Elias Martin Modest - Sydkystens Cycling
 
U15  
1 Emil Als Feldberg Hansen - Holbæk Cykelsport
2 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre
3 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
4 Phillip Mathiesen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
5 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring
6 Alexander Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
7 Kristian Egholm - Holbæk Cykelsport
8 Victor Stokbæk - Køge Cykel Ring
9 William Gudmann - Ordrup Cykle Club
10 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring
11 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE
12 Gustav Lykkeberg Bruun - Holbæk Cykelsport
13 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre
14 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring
15 Niklas Strømsted - Køge Cykel Ring
16 Magnus Machholdt - Hvidovre Cykle Klub
17 Caleb Lind - Hvidovre Cykle Klub
18 Rasmus Wethje Jeppesen - Team Cycling Ringsted
19 Frederik Davidsen - Køge Cykel Ring
20 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring
21 Daniel Solving - Hvidovre Cykle Klub
22 Issac Rasmussen - Næstved Bicycle Club
23 Rasmus Bisgaard - Greve Cykle Club
24 Konrad Busk - Køge Cykel Ring
25 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club
26 Martin Nadal - Holbæk Cykelsport
27 Mads Nørrevang - Hvidovre Cykle Klub
28 Daniel Lysdal Buur - Team Cycling Ringsted
29 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted
 
U13  
1 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub
2 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring
3 Mads Schulz Jørgensen - Roskilde Cykle Ring
4 Tomas Pedersen - Roskilde Cykle Ring
5 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club
6 Victor Vad - Ordrup Cykle Club
7 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
8 Anton Larsen - Roskilde Cykle Ring
9 Anton Louw Larsen - Roskilde Cykle Ring
10 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club
11 Daniel Weis Nielsen - Roskilde Cykle Ring
12 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring
13 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club
14 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
15 Linus Østdal - Lyngby CC
16 Marius Hobolth - Cykleklubben Fix Rødovre
17 Oscar Sonnenborg-Mathiesen - Cykleklubben Fix Rødovre
18 Magnus Larsen - Næstved Bicycle Club
19 Theo Holm - Hvidovre Cykle Klub
20 Valdemar Kromann Jensen - Cykleklubben Fix Rødovre
21 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring
22 Gustav Lauritzen - Hvidovre Cykle Klub
23 Noah Mikkel Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre
24 Kasper Christiansen - Køge Cykel Ring
25 Luca Campagner - Cykleklubben Fix Rødovre
26 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring
 
U11  
1 Asger Bak Jepsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
2 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring
3 Aksel Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub
4 Oskar Louw Larsen - Roskilde Cykle Ring
5 Oskar Andersen - Roskilde Cykle Ring
6 Mikkel Skoubo - Team Cycling Ringsted
7 Emilio Campagner - Cykleklubben Fix Rødovre
8 Valdemar Oldenborg - Ordrup Cykle Club
 
U19P  
1 Katrine Janum Houmøller - Amager Cykle Ring
 
U15P  
1 Ida Merete Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub
 
U13P  
1 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring
2 Mathilde Estvan-Slonina - Team Cycling Ringsted
3 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring
4 Mikkeline Davidsen - Køge Cykel Ring
5 Emma Ditlevsen - Team Cycling Ringsted
 
U11P  
1 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling
2 Mille Estvan-slonina - Team Cycling Ringsted
3 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring
4 Emma Sophie Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre
5 Ida Ditlevsen - Team Cycling Ringsted
6 Eva Linnea Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

World Cup Namur(CDM) 22/12

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG MANGE SPAR PENGE