Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Stjerneløbet 2007

Resultater fra Stjerneløbet 2007

11. august 2007 17:030
Thorsager Motion Cykleklub arrangerede i dag Stjerneløbet 2007, og her følger alle resultaterne.

Klasse: A Distance: 130 km.
1 André Steensen Glud & Marstrand Horsens 3.07,18
2 Morten Voss Christiansen Glud & Marstrand Horsens 3.08,13
3 Troels Rønning Vinther Unibet.com s.t.
4 Jakob Bering Randers CK 1910 3.08,18
5 Nicolaj Foulum Olesen Glud & Marstrand Horsens 3.08,33
6 Rudi Nielsen Randers CK 1910 s.t.
7 Thomas Jørgensen Skive CK s.t.

Klasse: B Distance: 130 km.
1 Michael Larsen Hedensted Cykelklub 3.08,21
2 Kennet Nielsen Cycling Langeland 3.08,46
3 Klaus Vesterlund Nielsen Århus MTB 3.08,52
4 Michael Henneberg Jensen Cycling Nord 3.09,16
5 Rolf Nyborg Broge Hammel CK 3.09,59
6 Mattias Friis Odder CK s.t.
7 Tom Bøttger Sønderborg CK s.t.
8 Ulrik Binderup Christensen Aalborg CR 3.10,05
9 John K. Ebsen Cycling Nord 3.10,07
10 Mads Kühn Cycling Nord 3.10,10

Klasse: C Distance: 104 km.
1 Peter Bjørn Jørgensen Randers CK 1910 2.33,59
2 Lars Christensen Aalborg CR 2.34,02
3 Henrik Faurholt Jensen CK Aarhus 2.34,04
4 John G. Fuglsang Thy Cykel Motion s.t.
5 Dennis Boje Nissen Tønder ACR 2.34,39
6 Brian Poulsen Horsens AC 2.35,07
7 Søren Brøndum Odder CK 2.35,14
8 Nikolaj Sørensen Hammel CK 2.35,19
9 Peter Bang Fredericia CC 2.35,22
10 Thomas Bank Egebirk Horsens AC 2.35,36
11 Lars Bo Marcussen Sønderborg CK s.t.
12 Lasse Smidt Cykling Odense 2.35,39
13 Jonas Mikkelsen Cycling Nord 2.35,42
14 Steven Olesen Kolding BC 2.35,44
15 Bjarke Vodder Nielsen Agerskov CK91 2.35,46

Klasse: Junior Distance: 104 km.
1 Mathias Lisson Herning CK 2.35,05
2 Nikolaj E. Svenningsen Herning CK s.t.
3 Mads Meyer Roskilde CR 2.35,07
4 Niki Byrgesen Team DCR Junior 2.35,11
5 Rasmus Lyngholm Malmkjær Glud & Marstrand Hobro-Horsens 2.35,14
6 Aske Søby Cykling Odense 2.35,15
7 Nicolai Steensen Glud & Marstrand Hobro-Horsens 2.35,20
8 Mathias Gade Jakobsen Glud & Marstrand Hobro-Horsens 2.35,24
9 Martin Lind Aalborg CR 2.35,25
10 Lars F. E. Jensen Team DCR Junior 2.35,29
11 Jesper Hansen Odder CK 2.35,48

Klasse: Dame A Distance: 104 km.
1 Nikoline Hansen Bov CC 3.04,23

Klasse: Dame B Distance: 78 km.
1 Helle Engedal Ravn CK Aarhus 2.20,45

Klasse: Begynder Distance: 78 km.
1 Michael Nielsen CCH Hjørring 2.00,52
2 Troels Vesterlund Nielsen Vejle CK s.t.
3 Nicolaj Kristian Hjelmroth Sorø BC s.t.
4 Jeppe Bjørn Jørgensen Randers CK 1910 s.t.
5 Jonas Kappelskov Bach Cycling Nord s.t.
6 Lars Peter Otte Agerskov CK91 2.00,56
7 Carsten Ebbesen Herning CK 2.00,58
8 Thomas Tanggaard Assentoft Cykel Motion 2.01,00
9 Henrik Roland Jensen CK Aarhus 2.01,03
10 Paw Andersen Skive CK 2.01,04
11 Magnus Nielsen MCM 2.01,06
12 Hans Engell Jensen Skive CK 2.01,07
13 Rolf Petersen Flensburg s.t.
14 Christian Hvid Svensson Odder CK s.t.

Klasse: Veteran H40 Distance: 104 km.
1 Jens Kasler Roskilde CR 2.36,12
2 Danner Vedel Friis Kirkel Horsens AC 2.36,13
3 Mogens Boer Thy Cykel Motion 2.36,16
4 Asger Navne Sørensen Cycling Langeland 2.36,26
5 Henning Nørskov Grenaa CC 2.36,29
6 Roy Andersen Grenaa CC 2.36,33
7 Kurt Sørensen Fredericia CC 2.36,39
8 Carsten Høegh CK Århus 2.36,48
9 Torleif Røberg Thorsager Motion Cykling 2.38,21
10 Erling John Olsen Horsens AC 2.38,24
11 Benny Petersen Skive Cykelklub 2.38,31
12 Klaus Kynde Odder CK 2.38,35

Klasse: Veteran H50 Distance: 104 km.
1 Finn Koldste Vejle CK 2.46,40
2 Kai Pedersen Randers CK 1910 2.47,37
3 Kim Theils Randers CK 1910 2.48,19
4 Peter Broe Vejle CK 2.48,23
5 Svend Erik Pedersen Greve CC 2.48,25
6 Viggo Haraldsen CK. Århus 2.48,36
7 Svend Christensen Herning CK 2.48,49

Klasse: Veteran H60 Distance: 78 km.
1 Flemming Lank Morsø CK 2.07,43
2 Heinz Gerhardt Terndrup Cykling Odense s.t.
3 Claus Jeppesen Team Cykling Ringsted s.t.
4 Bjarne Brøndum Cykling Odense s.t.

Klasse: Dame Junior Distance: 78 km.
1 Heidi Christiansen Esbjerg CR 2.21,18
2 Winnie Marud Nielsen Nr. Søby CK 2.21,23

Klasse: Ungdom Distance: 78 km.
1 Steffen Schneider Jakobsen CCH Hjørring 2.20,26
2 Kristian Haugaard Jensen Odder CK s.t.
3 Karl Magnus Larsen Randers CK 1910 s.t.
4 Kasper Gryrdholt Pedersen Esbjerg CR 2.20,23
5 Kasper Svingel Jensen Silkeborg IF Cykling 2.20,34
6 Peter Horn Bækhøj Hobro CK38 s.t.
7 Nicklas Røssner Hansen Silkeborg IF Cykling 2.20,35
8 Anders Hauberg Rasmussen Vejle CK s.t.
9 Alexander Mørk Nr. Søby CK s.t.
10 Søren Sølvsten Nielsen Silkeborg IF Cykling s.t.
11 Anders Bak Hansen Skive CK s.t.
12 Simon Larsen Esbjerg CR s.t.
13 Matias Rosendal Damm Esbjerg CR 2.20,43
14 Simon Frederiksen Roskilde CR s.t.
15 Matias Udby Hobro CK38 2.20,48
16 Carsten Friis Kragh Hobro CK38 s.t.
17 Michael Valgren Andersen Thy CR 2.20,54
18 Alexander Brøchner Nielsen Kolding BC s.t.
19 Søren Kolkjær Kristensen Odder CK s.t.
20 Nicklas Møller Mikkelsen Silkeborg IF Cykling s.t.
21 Jacques Stilling Randers CK 1910 2.21,06
22 Jesper Kousgaard Herning CK s.t.

Klasse: Ældste-1 Distance: 33 km.
1 Søren Kragh Andersen Middelfart CC 0.49,08
2 Jens Møller Pedersen Randers CK 1910 0.49,56
3 Simon Bigum Cykling Odense s.t.
4 Nicolai Brøchner Nielsen Kolding BC s.t.
5 Daniel Mielke Roskilde CR s.t.
6 Lasse Zink Mortensen Rødekro CC 0.49,59
7 Lucas Udby Hobro CK38 s.t.
8 Frederik Thalund Jensen Herning CK s.t.
9 Mads Lillelund Christiansen Esbjerg CR 0.50,04
10 Jacob Østergaard Markussen Horsens AC s.t.
11 Emil Arvid Olsen Svendborg CC 0.50,06
12 Frederik Frølich Honorè Middelfart CC s.t.
13 Martin Herbæk Grøn Silkeborg IF Cykling 0.50,07
14 Christian Hedegaard Sørensen Randers CK 1910 0.50,08
15 Alexander Engels Ryming Nr. Søby CK s.t.
16 Ask Nilou Nørgaard Svendborg CC 0.50,11
17 Aske Louring Vorre Vejle CK 0.50,13

Klasse: Ældste-Piger Distance: 33 km.
1 Fie Degn Larsen Herning CK 0.51,37
2 Christinna Malling Siggaard Silkeborg IF Cykling 0.55,20
3 Mette Meyer Køge CR 0.56,50

Klasse: Mellemste-1 Distance: 22 km.
1 Mikkel Refshøj Andersen Nr. Søby CK 0.39,44
2 Niklas Eg Herning CK 0.39,47
3 Claus Kjær Jørgensen Horsens AC s.t.
4 Andreas Holm Gylling CK Aarhus s.t.
5 Simon Hamann Larsen Kolding BC 0.39,51
6 Henrik Pedersen Nr. Søby CK 0.39,53
7 Kenni H.S. Hansen Silkeborg IF Cykling s.t.
8 Mikkel Elgaard Bahnsen Randers CK 1910 0.39,55
9 Mathias N. Villadsen Nr. Søby CK s.t.
10 Mathias Norsgaard Jørgensen Silkeborg IF Cykling s.t.

Klasse: Mellemste-Piger Distance: 22 km.
1 Louise Marie Olsen Silkeborg IF Cykling 0.40,34
2 Nina Krebs Ovesen Silkeborg IF Cykling 0.40,37

Klasse: Yngste-1 Distance: 11 km.
1 Simon Andreassen Cykling Odense 0.18,44
2 Anthon Charmig CK Aarhus 0.18,53
3 Mikkel Frølich Honorè Middelfart CC 0.19,13
4 Anders Bjørn Kristensen Cykling Odense 0.19,16

Klasse: Yngste-Piger Distance: 11 km.
1 Simone Eg Herning CK 0.19,50
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger