Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Tønder

Resultater fra Tønder

30. september 2017 18:11Foto: Sirotti

Niklas Larsen (Team Virtu Cycling) vandt A-løbet i Tønder, da han sejrede foran Stefan Djurhuus og Casper Von Folsach. I dameklassen sejrede Pernille Mathiesen, mens den danske verdensmester Julius Johansen vandt i juniorklassen.

Herre A
1 Niklas Larsen - Team Virtu Cycling 03:06:36
2 Stefan Djurhuus - Riwal Platform Cycling Team 03:06:36
3 Casper Von Folsach - Team Giant - Castellli 03:06:41
4 Alexander Kamp - Team Virtu Cycling 03:07:45
5 Rasmus Mygind - Riwal Platform Cycling Team 03:07:45
6 Torkil Veyhe - coloQuick - CULT s.t.
7 Andreas Stokbro Nielsen - Riwal Platform Cycling Team 03:07:51
8 Nils Lau Nyborg Broge - Team AURA Energi - CK Aarhus s.t.
9 Nicolai Christensen - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
10 Mads Baadsgaard Rahbek - Team Virtu Cycling s.t.
11 Frederik Lund - Team OK Kvickly Odder 03:16:34
12 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Team Virtu Cycling s.t.
13 Kasper Asgreen - Team Virtu Cycling s.t.
14 Adrian RIPS - elektroland24 Cycling Team s.t.
15 Rasmus Hestbek Lund - Cykle Klubben Aarhus 03:16:39
16 Nicolai Brøchner - Riwal Platform Cycling Team 03:16:40
17 Kasper Würtz Schmidt - Riwal Platform Cycling Team 03:16:40
18 Jannik Hyldtoft Hansen - BHS-Almeborg-Bornholm 03:18:56
19 Jeppe Hanssing - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 03:18:56
20 Kasper Thomsen - Team WasteApp - AVIS s.t.
21 Joakim Mikkel Svensson - Team WasteApp - AVIS 03:26:14
22 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
23 Thor Mørup Prødel - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
24 Mads Olander Hjort - BHS-Almeborg-Bornholm s.t.
25 Johan BAKKEN - Sandefjord SK Elite 03:37:13
26 Niklas Eg - Team Virtu Cycling s.t.
27 Thomas Gjødsbøl - Herning Cykle Klub s.t.
28 Erik Gellein HALVORSEN - Sandefjord SK Elite s.t.
29 Nicolai Stegmann - Team WasteApp - AVIS s.t.
30 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke - Cykling Odense s.t.
31 Philipp PLAMBECK - Harburger RG s.t.
32 Björn BÜTTNER - elektroland24 cycling team s.t.
33 Nikolaj Henning - Team OK Kvickly Odder s.t.
34 Jacob Mørkøv - Team WasteApp - AVIS s.t.
35 Anders Fynbo - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling s.t.
36 Peter Visby - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling s.t.

Herre B
1 Rasmus Søgaard - Cykle Klubben Aarhus 02:39:10
2 Kahsay Nagasi - Amager Cykle Ring s.t.
3 Nichlas Eberhardt Sørensen - Lyngby Cycle Club 02:39:56
4 Jannik Ljungdahl - Team Georg Berg Cycling Elite 02:39:58
5 Sune Guldbrand Hansen - Vejle Cykel Klub 02:39:59
6 Tom Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub 02:40:06
7 Mikkel Dreyer Nielsen - Hammel Cykle Klub 02:40:11
8 Kenneth Iversen - K C K Herlev s.t.
9 Simon Guldbæk - Ordrup Cykle Club s.t.
10 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
11 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
12 Kasper Eggers - Holbæk Cykelsport s.t.
13 Ask Nørgaard - Svendborg Cykle Club - Sydfyn s.t.
14 Anders Banke - Middelfart Cykel Club s.t.
15 Simon Andrup - Cykle Klubben Aarhus s.t.
16 Christian Wilkens - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
17 Lucas Homan - Cycling Team Hamburg s.t.
18 Poul Bentsen - Kolding Bicycle Club s.t.
19 Malte Birch - Holte MTB Klub s.t.
20 Jan Birk Oxlund - Cykling Odense 02:40:15
21 Bjarne Ritsher - RSG Mittelpunkt Nortorf 02:40:23
22 Tobias Bang Maarfelt - Holbæk Cykelsport 02:50:46
23 Mads Schelde Berg - Team Georg Berg Cycling Elite 02:51:21
24 Rasmus Stigaard - Team Georg Berg Cycling Elite 02:52:00
25 Anders Bruun - Herning Cykle Klub 03:08:51

Herre C
1 Magnus Francois Hoffmann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:50:21
2 Dennis Schütz Roungkvist - Horsens Amatør Cykleklub 02:51:19
3 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
4 Simon Ahrens Lassen - Kolding Bicycle Club s.t.
5 Ørjan Ingebrigtsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
6 Jonas Andersen - Odder Cykel Klub 02:52:15
7 Emil Tønnesen - Cykling Odense 02:52:15
8 Marko WEBER - PSV90 Neubrandenburg s.t.
9 Jonas Thøger Skjødt - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
10 Rasmus Mønnike - Sydkystens Cycling 02:52:18
11 Nicolai Ravn - Sydkystens Cycling 02:52:19
12 Kasper Thomsen - Herning Cykle Klub s.t.
13 Simon Romey - SG Athletico Büdelsdorf s.t.
14 Mathias Hamburger Holm - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:52:23
15 Kristian Hamburger Holm - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:52:24
16 Mikkel Trampe - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 02:53:28
17 Teit Christiansen - Cykle Klubben Aarhus 02:54:20
18 Mathias Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02:59:27
19 Patrick L. von Wildenradt - Sønderborg Cykle Klub 03:06:36

Herre D
1 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub 02:09:14
2 Jakob Dyrgaard - Cykling Odense 02:09:23
3 Nick Iversen - Thy Cykle Ring s.t.
4 Frank WICHMANN - SG Athletico Büdelsdorf 02:09:28
5 jon fuglsang - jc cykelklub 02:11:20
6 Momme Lassen - SG Athletico Büdelsdorf s.t.
7 Uwe Aagaard Gugel - Kolding Bicycle Club s.t.
8 Jens Frederik Hesse Thomsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
9 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA s.t.
10 Jan Normann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
11 Kristian Hald - Cykle Clubben Hjørring s.t.
12 Kåre Kvisgaard Gram - Nakskov Cykle Club s.t.
13 Jeppe Holm - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
14 Rasmus Hvingelby - Ordrup Cykle Club s.t.
15 Christian Guttesen - Give Cykelklub s.t.
16 Esben Kjær-Lauridsen - Kolding Bicycle Club s.t.
17 Johnni Olsen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
18 Mark Kjellman - Køge Cykel Ring 02:11:23
19 Jarl Pallesen - Cykling Odense 02:11:25
20 Robert Kvistgaard - Give Cykelklub 02:11:45
21 Frederik Mathias Kold Thomsen - Næstved Bicycle Club 02:11:47
22 Bahne Petersen - SG Athletico Büdelsdorf 02:15:14
23 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02:31:24

Herre Junior
1 Julius Johansen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:35:32
2 Frederik Irgens Jensen - Team Pythonprocom - Velowear 02:35:50
3 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring 02:37:07
4 Peter Haslund - Team Pythonprocom - Velowear s.t.
5 Mattias Skjelmose Jensen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:37:11
6 Robin Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
7 Aksel Bech Skot-Hansen - Team Mascot WorkWear s.t.
8 Sebastian Ryttersgaard - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
9 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub s.t.
10 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior s.t.
11 Thomas Koldkjær Decker - Team Vifra Kvickly Odder Junior 02:37:17
12 Jeppe Klein Jensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior 02:42:28
13 Martin Omarsson Mollerup - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
14 Frederik Rosenmeyer - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
15 Sebastian Nielsen - Team ABC Junior s.t.
16 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub s.t.
17 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
18 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
19 Oliver Knudsen - Team Mascot WorkWear s.t.
20 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club s.t.
21 Jonas Frederik Banke - Team Pythonprocom - Velowear s.t.
22 Benjamin Movang - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
23 Jeff Hudlebusch - Team ABC Junior s.t.
24 Magnus Henneberg - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
25 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
26 Lucas Wulff - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
27 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus s.t.
28 Adam SVENSSON - CK Bure s.t.
29 Nicolai Clausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
30 Lucas Norman Gude - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:42:34
31 Frederik Egehus - Team ABC Junior 02:42:41
32 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre 02:43:20
33 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub s.t.
34 Matias Gunnar Malmberg - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:45:15
35 Kristian Kaimer Eriksen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:53:56
36 Sander Andersen - Team ABC Junior 02:53:56
37 Peter Busk - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
38 Jonas Zwisler - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
39 Casper Busk Jensen - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
40 Peter Friis Løfstedt - Team Herning CK Junior s.t.
41 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring s.t.
42 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior s.t.
43 Mads Andersen - Team Vifra Kvickly Odder Junior 03:11:29

Dame A
1 Pernille Mathiesen - Team Virtu Cycling (W) 02:20:35
2 Christina Malling Siggaard - Team Virtu Cycling (W) 02:24:19
3 Johanne Marcher - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK s.t.
4 Amalie Winther Olsen - Cykling Odense s.t.
5 Marlene Jakobsen - Racing89ers 02:24:21
6 Josefine Huitfeldt - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK 02:24:24
7 Karoline Hemmsen - Vejen Bicycle Club 02:26:14
8 Heidi Walther - Køge Cykel Ring 02:27:37

Dame B
1 Jenny Lassen - SG Athletico Büdelsdorf 02:26:16
2 Adelle Stead - Sønderborg Cykle Klub 02:27:38
3 Sandra Wichmann - s.t.
4 Fie Østerby - Horsens Amatør Cykleklub 02:31:10
5 Mette Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:31:21
6 Karina Antonsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:37:47
7 Pia Sys Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 02:42:23

Dame Junior
1 Wilma Olausson - Team Bäckstedt Hotchillee 02:24:19
2 Julia Borgström - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK 02:24:20
3 Mette Egtoft Jensen - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK s.t.
4 Amanda Guldbæk Hansen - Roskilde Cykle Ring 02:27:38

Herre Veteran 40
1 Lars Aagaard Hansen - Nyborg Cykle Klub 02:45:26
2 jesper nielsen - Herning Cykle Klub 02:45:30
3 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:45:42
4 Morten Barsøe - Roskilde Cykle Ring 02:47:52
5 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club s.t.
6 Søren Rosenlund Christensen - Bornholms Cycle Club 02:48:43
7 John Papsø - Silkeborg IF Cykling 02:49:49
8 Robert Følbæk - Brædstrup Cykel Klub s.t.
9 Jan Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
10 Morten Ahm Byrgesen - Roskilde Cykle Ring s.t.
11 Magnus Gilljam - CK Ringen s.t.
12 Niels-Jørgen Jensen - Cykling Odense s.t.
13 Jesper Sloth Hansen - Vejen Bicycle Club s.t.
14 Christian Bache - Ordrup Cykle Club s.t.
15 Claus Schou Nielsen - Kolding Bicycle Club s.t.
16 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Mountainbike Klub 02:49:52
17 Kasper Bay - Cykling Odense s.t.
18 Jan Roesgarth - Sydkystens Cycling 02:50:49
19 Mikael Jalving - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:55:19

Herre Veteran 50
1 Claus Wårsøe - Cykling Odense 02:07:53
2 Peter Holm Nielsen - Aarhus Cycling (AaC) s.t.
3 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted s.t.
4 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring s.t.
5 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:08:01
6 Peter Isager - Cykel Klubben Djurs 02:08:30
7 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Cykle Klub s.t.
8 Bo Kruse - Silkeborg IF Cykling 02:08:34
9 Michael Baunsgaard - DCR - Ballerup s.t.
10 Hans Kristian Hoffmann - Hedensted Cykel Klub s.t.
11 Jochen Keiler - SG Athletico Büdelsdorf s.t.
12 Lars Julin - Odder Cykel Klub s.t.
13 Torsten Bak - Amager Cykle Ring s.t.
14 Hans Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus s.t.
15 Lars Fogtmann - Aarhus Cycling (AaC) s.t.
16 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
17 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
18 Jens BOLME - Sandnes Sykleklubb s.t.
19 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
20 Jens Pape - Hedensted Cykel Klub s.t.
21 Anders Jellhede - CK Ringen s.t.
22 Jens Høiberg - Odder Cykel Klub s.t.
23 Kim Hørslev - Cykel Klubben Djurs s.t.
24 Finn Yding Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
25 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup Cykle Club s.t.
26 Kenneth Kierbyholm - Holbæk Cykelsport s.t.
27 Ole Bladt-Hansen - Vejen Bicycle Club s.t.
28 Ken G. Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
29 Thomas Ege - Sydkystens Cycling 02:08:38
30 Henrik Nielsen - Cycling West 02:08:42
31 Lars Schmidt - Sydkystens Cycling 02:09:16
32 Ole Egeblad - Sydkystens Cycling 02:12:38
33 Lars Bang Jensen - Holbæk Cykelsport s.t.
34 Robert Andresen - Kolding Bicycle Club 02:12:43
35 John Marfelt - Bornholms Cycle Club 02:14:27
36 Tonni Wittenborg - Holte Cykel Klub 02:19:35
37 Peter Vestergaard - Aarhus MTB 02:26:03

Herre Veteran 60
1 Benny Stillhoff Nielsen  - Holbæk Cykelsport 02:35:30
2 Lasse Timmermann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
3 Svend Christensen - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
4 Søren Kjærås - Middelfart Cykel Club 02:35:33

Herrer Veteran 70
1 Allan Søndergaard - Hammel Cykle Klub 03:03:10

Drenge Ungdom
1 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre 02:04:51
2 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
3 Kasper Andersen - Cykleklubben Fix Rødovre 02:05:10
4 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub 02:07:54
5 Anton Hermann - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
6 Mathias Møller Jørgensen - Herning Cykle Klub s.t.
7 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub s.t.
8 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport s.t.
9 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club s.t.
10 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub s.t.
11 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
12 Adam Holm Jørgensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
13 Oliver Friis - Odder Cykel Klub s.t.
14 Kasper Due Kaspersen - Tissø Cykle Ring s.t.
15 Casper Skov Lodahl - Herning Cykle Klub s.t.
16 Jacob Fredslund Larsen - Roskilde Cykle Ring s.t.
17 Mads Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
18 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring s.t.
19 Simon Høy - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
20 Stian Rosenlund - Bornholms Cycle Club s.t.
21 Hjalmar KLYVER - Trosabygdens Orienteringsklubb s.t.
22 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
23 Morten Aalling Nørtoft - Give Cykelklub s.t.
24 Victor Fanøe kronbæk - Nr Søby Cykel Klub s.t.
25 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted s.t.
26 Tim Rasmussen - Team Cycling Ringsted s.t.
27 Jonas Tanski Kristensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
28 Niklas Strømsted - Køge Cykel Ring s.t.
29 Emil Schmidt - Aalborg Cykle-Ring s.t.
30 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
31 Casper Veth Jensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
32 David LARSSON - Staffanstorps cykelklubb s.t.
33 oliver nielsen - Svendborg Mountainbike Klub s.t.
34 Harald Schiøtz OLSEN - Sandnes SK s.t.
35 Ruben Zilas Larsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
36 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring s.t.
37 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre 02:08:01
38 Mads Mosevang Pedersen - Silkeborg IF Cykling 02:22:57
39 Nicklas Overgård Nielsen - Næstved Bicycle Club 02:22:59
40 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club s.t.
41 Søren Bruun Fejfer - Ordrup Cykle Club 02:23:01
42 Aksel Makwarth Onink - Cykleklubben Fix Rødovre 02:38:36
43 Rasmus Søjberg Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02:40:38

Piger U17
1 Tuva Richter - Staffanstorp CK 00:58:47
2 Elvira Hellberg - CK Bure s.t.
3 Mie Saabye - Mountain Bike Klub Silkeborg s.t.
4 Laura Auerbach-Lind - Amager Cykle Ring s.t.
5 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring s.t.
6 Mille Troelsen - Herning Cykle Klub s.t.
7 Elvine Margrethe Brun Gadeberg - Holstebro Cycleclub af 1960 00:58:50
8 Bjørk Jørgensen - Amager Cykle Ring s.t.

Drenge U15
1 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub 00:53:41
2 Kristian Egholm - Holbæk Cykelsport 00:53:41
3 Poul Holten Andersen - Amager Cykle Ring s.t.
4 Nis Thoe Fuglsang - Ordrup Cykle Club s.t.
5 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
6 Rasmus Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
7 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE s.t.
8 Anders vos sørensen - Nr Søby Cykel Klub s.t.
9 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club s.t.
10 Frederik Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
11 Martin Egen Kristensen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
12 Malte Hellerup - Aalborg Cykle-Ring s.t.
13 Carl Dalton - Amager Cykle Ring s.t.
14 Henrik Pedersen - Herning Cykle Klub s.t.
15 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
16 Joakim Tanski Kristensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
17 Yasin Grøn El Mahdi - Greve Cykle Club s.t.
18 Christopher Johansson - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
19 Peter Verdi - Cykling Odense s.t.
20 Thomas BOLME - Sandnes Sykleklubb s.t.
21 Magnus Lorents Nielsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
22 Jeppe Lunding - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
23 William Gudmann - Ordrup Cykle Club s.t.
24 Oskar Rønn - Cykle Clubben Hjørring s.t.
25 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
26 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub s.t.
27 Hugo Bruun van Deurs - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
28 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
29 Rasmus Bisgaard - Greve Cykle Club s.t.
30 Issac Rasmussen - Næstved Bicycle Club s.t.
31 Oscar Munk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
32 Casper Blicher Nielsen - Middelfart Cykel Club s.t.
33 Carl Dippel Bausager - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
34 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring s.t.
35 Magnus Machholdt - Hvidovre Cykle Klub s.t.
36 Gustav Stigaard Topp Lauridsen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
37 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring s.t.
38 Konrad Busk - Køge Cykel Ring s.t.
39 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub s.t.
40 Caleb Lind - Hvidovre Cykle Klub s.t.
41 jonas oliver michaelsen - Amager Cykle Ring s.t.
42 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
43 Mads Nadhazi Almstrup - Cykle Klubben Aarhus s.t.
44 Philip Steenbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
45 Sander Granberg - Sandnes Sykleklubb s.t.
46 Magnus Haugaard - Aalborg Cykle-Ring 00:53:49
47 Victor Stokbæk - Køge Cykel Ring 00:53:50
48 Simon Dalby - Holstebro Cycleclub af 1960 00:54:11
49 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring 00:54:22
50 Emil Levring - Næstved Bicycle Club 00:54:25
51 Jonas Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus 00:54:28
52 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring 00:54:49
53 Daniel Solving - Hvidovre Cykle Klub 00:55:31
54 Casper Lund Larsen - Team Cycling Ringsted s.t.
55 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club s.t.
56 Johan Borgström - Höllviken CK - SE 00:56:18
57 mathias michaelsen - Herning Cykle Klub s.t.
58 Mads Nørrevang - Hvidovre Cykle Klub 00:56:26
59 Daniel Lysdal Buur - Team Cycling Ringsted s.t.
60 Jakob Ulrik Kristensen - Team Cycling Ringsted s.t.
61 Thor Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
62 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling s.t.
63 Rasmus Wethje Jeppesen - Team Cycling Ringsted s.t.
64 Marius Mørkeberg Poulsen - Køge Cykel Ring s.t.
65 William Bunde - Amager Cykle Ring 00:57:28
66 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus 00:57:37
67 Alfred Schultz Jølving - Middelfart Cykel Club 00:58:47
68 William Lowth - Ordrup Cykle Club 01:01:44
69 Acke Dahlblom - CK Bure 01:01:44
70 Jonatan Skov - Odder Cykel Klub 01:02:29
71 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted s.t.
72 Baiyu Fu - Ordrup Cykle Club 01:03:06
73 Mikkel Funder-Schmidt - Middelfart Cykel Club 01:03:20
74 Mads Bindzus - Aalborg Cykle-Ring 02:41:18

Piger U15
1 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 00:58:48
2 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
3 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring s.t.
4 Miranda Hellberg - CK Bure s.t.
5 Gullborg Guttesen - Herning Cykle Klub s.t.
6 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:59:16
7 Ida Merete Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 01:00:17
8 Isabel Johansson - Höllviken CK - SE 01:05:10
9 Emma Marie Flindt Hansen - Amager Cykle Ring 01:05:12
10 Celina Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus 01:12:00
11 Frida Berg - Odder Cykel Klub s.t.

Drenge U13
1 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring 00:38:44
2 Victor Vad - Ordrup Cykle Club s.t.
3 Mads Schulz Jørgensen - Roskilde Cykle Ring s.t.
4 Mathias Hedevang Christensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
5 Asger Bak Jepsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
6 Nikolaj Ankerstjerne Klausen - Herning Cykle Klub s.t.
7 Theo Holm - Hvidovre Cykle Klub s.t.
8 Daniel Weis Nielsen - Roskilde Cykle Ring s.t.
9 Gustav Lauritzen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
10 Jonathan Aagaard Hansen - Cykling Odense s.t.
11 Oscar Holm Lauridsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
12 Magnus Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring s.t.
13 Karl-Aksel Tilly - Herning Cykle Klub s.t.
14 Malte Hansgaard Jensen - Cykling Odense s.t.
15 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring s.t.
16 Kornelius Weischelfeldt - Amager Cykle Ring s.t.
17 Tobias Arup Levring - Næstved Bicycle Club s.t.
18 Laurids Flinker Blæsbjerg - Amager Cykle Ring s.t.
19 Frederik Lyngsø - Herning s.t.
20 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring s.t.
21 Sebastian Lundtoft Lindbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
22 Anders Nytofte Petersen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
23 Noah Bøge - Holstebro Cycleclub af 1960 00:39:46
24 Silas Stensen - Cykling Odense 00:40:09
25 Gustav Frank Nielsen - Amager Cykle Ring s.t.
26 Jonas Rasmussen - Greve Cykle Club 00:40:33
27 Magnus Juel Petersen - Cykling Odense 00:40:44
28 Johan Lewis Gregersen - Amager Cykle Ring 00:40:48
29 Nicolai Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub s.t.
30 Nicolai Andersen - Hammel Cykle Klub s.t.
31 Johannes Rørby Petersen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
32 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring s.t.
33 Magnus Larsen - Næstved Bicycle Club s.t.
34 Emil Kræmmergaard Kiær - Aalborg Cykle-Ring 00:40:51
35 Magnus OConnor - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:41:24
36 Alfred Julius Krievs - Hvidovre Cykle Klub 00:42:30
37 Hjalte Skjold Ellegaard Larsen - Herning Cykle Klub 00:42:32
38 Benjamin Holtebo - Aalborg Cykle-Ring 00:42:38
39 Victor Theo Pallesen - Cykling Odense 00:43:28
40 Alexander Damsgaard Thomsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
41 Casper Fey - Middelfart Cykel Club 00:44:09
42 Viktor Marinussen - Herning Cykle Klub 00:44:18
43 Kasper Christiansen - Køge Cykel Ring 00:44:46
44 Gustav Bakgaard - Aalborg Cykle-Ring 00:44:55
45 Johannes Pedersen - Middelfart Cykel Club 00:46:00
46 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club 00:55:27

Piger U13
1 Mathilde Estvan-Slonina  - Team Cycling Ringsted 00:40:47
2 Mikkeline Davidsen - Køge Cykel Ring s.t.
3 Johanne Resen - Amager Cykle Ring s.t.
4 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring 00:42:38
5 Ida Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring 00:43:24
6 Sofie Amalie Steen Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
7 Mette Kristine Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
8 Sofie Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:43:27
9 Aviaja Hermansen - Odder Cykel Klub 00:53:16
10 Emma Ditlevsen - Team Cycling Ringsted s.t.

Drenge U11
1 Laszlo Bjarne Brada - Radsport Team Waltente 00:20:50
2 Mikkel Skoubo - Team Cycling Ringsted 00:20:50
3 Malthe Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus 00:21:17
4 Oskar Koudal  - Vejen Bicycle Club 00:21:36
5 Alfred Nihlén - CK Ringen 00:21:46
6 Alfred Nihlén - CK Ringen s.t.
7 Valdemar Oldenborg - Ordrup Cykle Club s.t.
8 Jakob Resen - Amager Cykle Ring s.t.
9 Marius Prisholm - Odder Cykel Klub s.t.
10 Alexander Nedergaard - Middelfart Cykel Club 00:21:56
11 Julian Lionett Madsen - Randers Cykleklub af 1910 00:22:46
12 Alexander Louis Svenningsen - Amager Cykle Ring s.t.
13 Noah River Weed Hansen - Cykle Klubben Aarhus 00:22:49
14 Casper Johannsen - Silkeborg IF Cykling 00:23:34
15 Jonathan Theilmann - Odder Cykel Klub 00:25:03

Piger U11
1 Mille Estvan-slonina - Team Cycling Ringsted 00:22:19
2 Anna Hansen - Amager Cykle Ring ACR 00:24:52
3 lærke michaelsen - Herning Cykle Klub 00:25:15
4 Emilie Hedevang christensen - Horsens Amatør Cykleklub 00:26:02
5 Eva Linnea Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 00:29:52

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Great War Remembrance Race(1.1) 14/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

Il Lombardia(1.UWT) 15/08

Cyclassics Hamburg(1.UWT) 16/08

Prudential RideLondon-Sur...(1.UWT) 16/08

KOGA Slag om Norg(1.1) 16/08

La Poly Normande(1.1) 16/08

GP Stad Zottegem(1.1) 18/08

Tour du Limousin(2.1) 18/08-21/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY RACERCYKEL? SØG, FILTRER, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER