Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater Herning Cykle Klub Løbet 2014

Resultater Herning Cykle Klub Løbet 2014

08. juni 2014 18:03Foto: Feltet.dk

TREFOR-Blue Water havde en særdeles fin dag i Herning og besatte podiets to øverste pladser ved Søren Kragh Andersen og Patrick Clausen. Anders Holm (Bornholm Pro Cycling) blev nummer tre. Hos damerne tog Amalie Winther Olsen (ARC Ulysses) sæsonens første sejr.

A - 138 km         
1 Søren KRAGH ANDERSEN - Team TREFOR - Blue Water 3.14.30
2 Patrick CLAUSEN - Team TREFOR - Blue Water 3.14.31
3 Anders HOLM - Bornholm Pro Cycling  
4 Kasper Würtz SCHMIDT - Randers Cykleklub af 1910  
5 Stefan DJURHUUS - Amager Cykle Ring  
6 Dennis Herforth JENSEN - Team Designa Køkken - Knudsgaard  
7 Jesper Juul ANDREASEN - Bornholm Pro Cycling 3.14.34
8 Rasmus Christian QUAADE - Team TREFOR - Blue Water 3.14.39
9 Frederik PLESNER - Team TREFOR - Blue Water 3.14.41
10 Lars CARSTENSEN - Bornholm Pro Cycling 3.14.44
11 Emil RAVNSHOLT - Randers Cykleklub af 1910 3.14.46
12 Mathias CHRISTENSEN - Odder Cykel Klub  
13 Lasse Norman HANSEN - Garmin Sharp  
14 Nicolaj STEEN - Horsens Amatør Cykleklub  
15 Morten PEDERSEN - Bornholm Pro Cycling  
16 Nils Lau Nyborg BROGE - Randers Cykleklub af 1910  
17 Martin Toft MADSEN - Bornholm Pro Cycling  
18 Morten GADGAARD - Herning Cykle Klub  
19 Emil Andersson - Team Bliz-Merida  
20 Max LINDENAU - RV Hamburg  
21 Anders BANKE - Odder Cykel Klub  
22 Mathias Dam WESTERGAARD - Team Designa Køkken - Knudsgaard  
23 Jeppe TØLLØSE - Globeteam - Siesta Homes Group  
24 Asger KOLDING - Aalborg Cykle-Ring  
25 Simon GAÁL - Næstved Bicycle Club  
26 Michel SANDSTØD - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
27 Nicolaj AMPING - CK Kronborg  
28 Jacques STILLING - Randers Cykleklub af 1910  
29 Simon EIBY - Globeteam - Siesta Homes Group  
30 Nikolaj HENNING - Team Jutlander Bank  
31 Mathias LINDBERG MORTENSEN - D.C.R. - Ballerup  
32 Joakim Carlsson - CK Bure  
33 Stefan Linne JØRGENSEN - Team Vivelo IBT isolering  
34 Jonas NORDKROGGÅRD - Team ABC Elite  
35 Frederik BJØRKE SCHWARTZ - D.C.R. - Ballerup  
36 Klaus Vorgod KRISTENSEN - Per P. Cykler  
37 Joakim Mikkel SVENSSON - C.C. Gladsaxe  
38 Christian TRUELSEN ELBÆK - Team Jutlander Bank  
39 Jens Møller PEDERSEN - Randers Cykleklub af 1910  
40 Kaspar SCHJØNNEMANN LARSEN - Riwal Cycling Team  
41 jesper MØRKØV - Globeteam - Siesta Homes Group  
42 Philip NIELSEN - Globeteam - Siesta Homes Group  
43 Jesper HANSEN - Team Designa Køkken - Knudsgaard  
44 Anders Krogh JENSEN - Randers Cykleklub af 1910  
45 Nicolai JØRGENSEN - Team Jutlander Bank  
46 Mads Baadgaard RAHBEK - Team TREFOR - Blue Water  
47 Thomas GULDHAMMER - Vejle C.K.  
48 Jonas INGERSLEV - Odder Cykel Klub  
49 Mads Lilholm MEYER - Team Designa Køkken - Knudsgaard  
50 Daniel REHN - Team ABC Elite  
51 Emil WÅRSØE - Team Designa Køkken - Knudsgaard  
52 Emil Gabrils - Team Bliz-Merida  
53 Yannick Janssen - Team Bliz-Merida  
54 Aske Louring VORRE - Team TREFOR - Blue Water  
55 Mark Sehested PEDERSEN - Team TREFOR - Blue Water  
56 Mathias Møller NIELSEN - Team TREFOR - Blue Water  
57 Mathias KRIGBAUM - Riwal Cycling Team  
58 Mathias LISSON - Bornholm Pro Cycling  
59 André STEENSEN - CULT Energy Vital Water  
60 Aleksej CALMANN - Team Jutlander Bank  
61 Johan SVENSSON - Upsala CK  
62 Nicolaj BRØCHNER - Bissel Team  
63 Jimmi PURKÆR - Aalborg Cykle-Ring  
64 Alexander BRØCHNER - Odder Cykel Klub  
65 Casper HILLSTRØM - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t
66 Andreas Pihl NIELSEN - Team ABC Elite  
67 Kasper ASGREEN - Odder Cykel Klub  
68 Nikola AISTRUP - Riwal Cycling Team  
69 Anders EGSVANG RASMUSSEN - Riwal Cycling Team  
70 Mikkel MORTENSEN - Riwal Cycling Team  
71 Emil Nygaard VINJEBO - CULT Energy Vital Water  
72 Rolf Nyborg BROGE - Team Designa Køkken - Knudsgaard  
73 Nicklas BØJE - Globeteam - Siesta Homes Group  
74 Torkil VEYHE - Odder Cykel Klub  
75 Magnus DAMSBO LUND - Globeteam - Siesta Homes Group  
76 Rune Almindsø ANDERSEN - Næstved Bicycle Club  
77 Erik LAHM - Odder Cykel Klub  
78 Nicklas Overgaard AMDI PEDERSEN - Team Designa Køkken - Knudsgaard  
79 Kasper MALMKJÆR - Team ABC Elite  

B - 130 km
1 Marcus BØNLYKKE - Kalundborg Cykle Club 3.02.44
2 Thomas EDEMANN JENSEN - Team Jutlander Bank 3.02.44
3 Eskil VAMMEN - Cykle Klubben Aarhus  
4 Lasse MORTENSGAARD - Team ABC Elite  
5 Nils Eigil BRADTBERG - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
6 Rasmus HVARRE - Randers Cykleklub af 1910 3.02.53
7 Frederik ZEUNER - Herning Cykle Klub 3.03.09
8 Jonas RASMUSSEN - Middelfart Cykel Club 3.03.23
9 Jacob MØRKØV - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
10 Steen Skov LAURSEN - Silkeborg I.F. Cykling  
11 Frederik ROSENBÆK - Cykling Odense  
12 Nikolaj RICHARDT JØRGENSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 3.03.26
13 Simon LUND GULDBÆK - Ordrup Cykle Club 3.03.31
14 Daniel Falk ANDERSEN - Hedensted Cykel Klub 3.03.59
15 Benjamin HANSSON - Amager Cykle Ring 3.04.48
16 Jakob FRANDSEN - Cykel Klubben Djurs  
17 Lasse Panduro NIELSEN - Silkeborg I.F. Cykling 3.05.18
18 August Mors POULSEN - Team Jutlander Bank 3.05.19
19 Thomas MIKKELSEN - Brædstrup Cykel Klub 3.05.34
20 Frederik BRENDBORG RASMUSSEN - Roskilde Cykle Ring  
21 Morten BANKE - Silkeborg I.F. Cykling  
22 Henrik Bisgaard SKOVMOSE - Thy Cykle Ring  
23 Andreas Tvermoes NOE - Team Cycling Ringsted  
24 Martin Wang HJØRNGAARD - Cykle Klubben Aarhus 3.05.57
25 Magnus HOFFMANN - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
26 Nikolaj RØNHEDE - Cykleklubben Fix,Rødovre 3.06.01
27 Mathias BREGNHØJ - Odder Cykel Klub  
28 Richard GEGN - Velux Berlin  
29 Emil BAK - Silkeborg I.F. Cykling  
30 Martin Gro NYGAARD - Herning Cykle Klub  
31 Frederik Muff - C.K. Århus  
32 Jeppe TOLBØLL - Haderslev Starup Cykelklub 3.06.05
33 Sebastian Bisgaard Sauer MIKKELSEN - Aalborg Cykle-Ring  
34 Kristian FLAGSTAD - Cykle Klubben Aarhus  
35 Philip MOE - Holte MTB Klub  
36 Alexander LOURING - Hammel Cykle Klub 3.06.09
37 Arturs ANSONS - Horsens Amatør Cykleklub  
38 Rasmus FJORDSIDE LEHRMANN - Odder Cykel Klub 3.06.12
39 Morten Ellegaard ANDERSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
40 Andreas HOLM GYLLING - Team Jutlander Bank 3.06.39
41 kasper KALHØJ - Odder Cykel Klub 3.23.33
42 Mikkel BAHNSEN - Randers Cykleklub af 1910 3.07.38

C - 104 km
1 Thomas Rantanen LUND-NIELSEN - Herning Cykle Klub 2.32.30
2 jesper LAUSTSEN - Randers Cykleklub af 1910  
3 Morten LAMBERT - Randers Cykleklub af 1910  
4 Mads KROG SCHULTZ NIELSEN - Herning Cykle Klub 2.33.28
5 Patrick Bak NIELSEN - Aalborg Cykle-Ring  
6 Steffan LIST - Bov Cykle Club  
7 Kasper Kirch GADE - Cykle Klubben Aarhus  
8 Gustav HAISLUND - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
9 Nicklas NISSEN - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
10 Jonas BRUNHOLM JENSEN - Silkeborg I.F. Cykling  
11 Rene Jakobsen - C.K. Århus  
12 Jakob RASMUSSEN - Bornholms Cycle Club  
13 Rashid FELKOTT - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
14 Lasse Lindberg MORTENSEN - D.C.R. - Ballerup  
15 Mathias DALUM - Herning Cykle Klub  
16 Thomas Bengtsson - CK Ringen  
17 Rolf Petersen - Rensburger B. Club  
18 Ciaran Sean KELLY - Silkeborg I.F. Cykling  
19 Marko Weber - PSV90 Neubrandenburg  
20 Mathias SKOV-JENSEN - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
21 Viktor KODAL - Herning Cykle Klub  
22 Morten CHRISTOFFERSEN - Ordrup Cykle Club  
23 Andreas Schmitz - PSV Cycling Team Berlin  
24 Kasper THOMSEN - Cykel Klubben Djurs  
25 Kenneth BJERREGAARD - Brædstrup Cykel Klub  
26 Felix Stirnal - RG Uni Hamburg  
27 daniel SVINGEL - Horsens Amatør Cykleklub  
28 Kristian NIELSEN - Randers Cykleklub af 1910  
29 Bjarke VODDER NIELSEN - Agerskov Cykel Klub af 1991  
30 Tjorden Delfs - Velox Berlin Synergy Pro Training  
31 Frederik VEJRUM LAURSEN - Vejen Bicykle Club  
32 Joanis Nielsen - Torshavn Cykelklub (Tórshavnar Súkklefelag)  
33 Per HAGEDORN PALLESEN - Nr. Søby Cykel Klub  
34 Michael BYGVRAA - Viborg Cycling 2.33.34
35 Jacob DORNAN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
36 Morten RYTGAARD - Lyngby Cycle Club  
37 sebastian ANDERSEN - Odder Cykel Klub  
38 Rasmus BROCHSTEDT OLSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
39 Allan PORSMOSE - Holstebro Cycleclub af 1960 2.33.38
40 Fredrik Bengtsson - CK Ringen  
41 Rasmus Moth MADSEN - Cykling Odense 2.33.45
42 Nikolaj FREDSGAARD - Team Rask Cykler  
43 Casper SKAARUP - Fredericia Cycle Club 2.33.49
44 Peter CARSTENSEN - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 2.34.37
45 Glenn Nilsson - CK Ringen 2.38.11
46 Konrad Lenz - Radteam Cöpenick Synergy Pro Training 3.00.54
47 Amalie DIDERIKSEN - Amager Cykle Ring 3.31.03
48 Rasmus VORRE - Vejle Cykel Klub 2.47.50
49 Christopher WOLFGANG THOMAS - D.C.R. - Ballerup 2.54.17

D - 78 km
1 Jes STEENGAARD - Cykle Klubben Aarhus 1.49.19
2 Tobias RISOM - Rødekro Cykle Club, RKCC 1.50.00
3 Morten GYLLING - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 1.50.04
4 Henrik ANDERSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
5 Filip DOMAGALA - Amager Cykle Ring  
6 Thomas JEPSEN - Sønderborg Cykle Klub 1.53.33
7 Nicolai Nørfelt NIELSEN - Herning Cykle Klub  
8 jens VIND - Cykle Klubben Aarhus  
9 Jan Ulrich MADSEN - Kerteminde Cykelklub  
10 Casper Steen - Horsens  
11 Jeppe AASKOV PALLESEN - Hammel Cykle Klub  
12 Thomas HARTVIG - Amager Cykle Ring  
13 Kim TERNSTRØM - Tønder Amatør Cykle Ring  
14 Thomas BLICHERT-TOFT - Gl. Rye MTB  
15 Carsten BOEL - Haderslev Starup Cykelklub  
16 Mads Søgaard MONDRUP - Herning Cykle Klub  
17 Kasper DUE - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
18 René Gier VEMMELUND - Give Cykelklub (elite)  
19 Kristian LILLIENDAL - Cykling Odense  
20 Casper HOUGAARD JENSEN - Vejen Bicykle Club  
21 Søren DAMGAARD - Nr. Søby Cykel Klub  
22 Jesper Due SØRENSEN - Nyborg Cykle Klub  
23 Flemming NIELSEN - Give Cykelklub (elite)  
24 Hans Helleshøj BUCH - Cykle Klubben Aarhus  
25 Martin Holmbo ØRNEHOLM - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
26 Flemming Damgaard ANDERSEN - Holstebro Cycleclub af 1960  
27 Simon PERSSON - RnG Cycling  
28 Arne WOLFGRAMM - SG Athletico Büdelsdorf  
29 Martin LAURITS NIELSEN - Cykling Odense  
30 Brian JOHNSEN - Silkeborg I.F. Cykling  
31 Jonas SØRENSEN - Hedensted Cykel Klub  
32 Simon MADSEN - Sønderborg Cykle Klub  
33 Morten Ib NIELSEN - Ordrup Cykle Club  
34 Kim THOMSEN - Give Cykelklub (elite)  
35 Tommy HASS - D.C.R. - Ballerup  
36 Kenneth BRO JENSEN - Thy Cykle Ring  
37 Andreas Merrild RASMUSSEN - Herning Cykle Klub  
38 Morten ESLUND - Horsens Amatør Cykleklub  
39 Stefan RYOM - Odder Cykel Klub  
40 Søren Christian THOMSEN - Greve Cykle Club  
41 Christian Bisgaard Sauer MIKKELSEN - Aalborg Cykle-Ring  
42 Tim RASMUSSEN - Cykle Klubben Aarhus  
43 Palle Bang THOMSEN - Skive Cykle Klub  
44 Anders ROM - Ordrup Cykle Club  
45 Jens Frederik Hesse THOMSEN - Cykle Klubben Aarhus  
46 Peter Thorup KRISTENSEN - Aalborg Cykle-Ring  
47 Thomas HEUNICKE - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
48 Hasse BRUSGAARD - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
49 Jakob David JENSEN - Birkerød Bicykel Club  
50 Rasmus WAGNER - Hammel Cykle Klub  
51 Simon DAM-HANSEN - Bornholms Cycle Club  
52 Alex HANSEN - Nyborg Cykle Klub  
53 Martin MIDDELHEDE CHRISTENSEN - Viborg Cycling  
54 mogens JENSEN - Skive Cykle Klub  
55 Patrick LVON WILDENRADT - Sønderborg Cykle Klub  
56 Klaus DAHL - Grenå Cykle Club  
57 Simon Skov LAURSEN - Ry Cycle Club 1.53.42
58 Niclas Kjærhus SØRENSEN - Horsens Amatør Cykleklub 1.54.00
59 Nicklas JENSEN - Thy Cykle Ring 1.54.09
60 Victor ØSTERGAARD - Per P. Cykler 2.06.48
61 Anker LØFSTEDT - Herning Cykle Klub  
62 Benny VAD - Viborg Cycling 2.09.51
63 Lars NIELSEN - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 2.09.52
64 Bruno OTTESEN - Sandefjord SK 2.12.11

Junior - 130 km
1 Frederik Reinhardt POULSEN - Giordana Isaac Cycle Herning 3.13.05
2 Maximilian HOFFMANN - Team ABC Junior  
3 Mads Olander HJORT - Team PythonPro.Com  
4 Kristian ARNTH SØRENSEN - Giordana Isaac Cycle Herning 3.13.11
5 Oscar BJØRN-ROSAGER - D.C.R. - Ballerup 3.13.47
6 Kristoffer KJELDMANN - Hammel Cykle Klub 3.13.47
7 Martin FRANK - Riwal Cycling - Climacell - Junior  
8 Silas TOFTEMARK - Team Kel-berg Roskilde Junior  
9 Adam Kviesgaard CHRISTENSEN - K C K Herlev 3.13.49
10 Rasmus KLINKGAARD - Riwal Cycling - Climacell - Junior 3.13.50
11 Tim Vang CRONQVIST - D.C.R. - Ballerup  
12 Oliver ALMIND - Cycling Elite Copenhagen - Amager 3.15.03
13 Peter Kjær NIELSEN - Team PythonPro.Com  
14 Nicolai PETERSEN - Cycling Elite Copenhagen - Amager  
15 Andreas PEDERSEN SØEGAARD - D.C.R. - Ballerup  
16 Jesper SCHULTZ - Giordana Isaac Cycle Herning  
17 Jonas Nordal JAKOBSEN - Team Campus Vejle  
18 Oliver ROSENBÆK - Team Campus Vejle  
19 Alexander MØLLER - Riwal Cycling - Climacell - Junior  
20 Peter Roed KNUDSEN - Riwal Cycling - Climacell - Junior 3.16.21
21 Søren PEDERSEN - Team Bravida - Georg Berg 3.16.31
22 Daniel JENSEN - D.C.R. - Ballerup 3.19.48
23 Daniel BLIGAARD LYHNE - Giordana Isaac Cycle Herning  
24 Nicolai Just PEDERSEN - Team PythonPro.Com 3.19.51
25 Andreas SCHOU - Hammel Cykle Klub  
26 Jeppe GJERDING - Hedensted Cykel Klub 3.25.39
27 William ANTON VEBER - Roskilde Cykle Ring 3.25.53
28 Jonas PETERSEN - D.C.R. - Ballerup 3.26.03
29 Søren Malling SIGGAARD - Giordana Isaac Cycle Herning 3.27.05
30 Kasper ANDERSEN - Giordana Isaac Cycle Herning  
31 Jonas Hougaard JENSEN - Team Bravida - Georg Berg  
32 Andreas STOKBRO - Cycling Elite Copenhagen - Amager  
33 Marius THERKILDSEN - Team PythonPro.Com  
34 Mikkel MØLLER - Team Campus Vejle  
35 Jesper Sommer JENSEN - Odder Cykel Klub  
36 Emil DAHL PEDERSEN - Team Campus Vejle  
37 Tobias Udengaard JULIUSSEN - Team Campus Vejle  
38 Daniel Henning HARTVIG - Team ABC Junior  
39 Anders AMSTRUP WINTHER - Hammel Cykle Klub  
40 Tobias Bang MAARFELT - Roskilde Cykle Ring  
41 Søren Vesterskov BERTELSEN - Roskilde Cykle Ring  
42 Asbjørn Koop DALGAARD - Hedensted Cykel Klub  
43 Christoffer JENSEN - Holstebro Cycleclub af 1960  
44 Nicklas Lilleskov FALK RASMUSSEN - D.C.R. - Ballerup  
45 Nikolaj JEPPE - Team Bravida - Georg Berg  
46 Emil FUNDER - D.C.R. - Ballerup  
47 Sebastian SCHJØDT - Riwal Cycling - Climacell - Junior  
48 Tore THØGERSEN - Riwal Cycling - Climacell - Junior  
49 Rasmus AMBROSIUSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
50 Villads Aase ELLEBJERG - Team Campus Vejle  
51 Rasmus Wulff Nørholm GØTKE - Riwal Cycling - Climacell - Junior  
52 Thomas BRAYAN-LUND - Lyngby Cycle Club  
53 Oskar Kjul FELDSTEDT - Viborg Cycling  
54 Christian Ingeman LINDQUIST - Cycling Elite Copenhagen - Amager  
55 Louis SØRENSEN - Team Bravida - Georg Berg  
56 Nikolaj NIELSEN - Team ABC Junior  
57 Andreas HYLDGAARD JEPPESEN - Giordana Isaac Cycle Herning  
58 Lasse ANDERSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
59 Julian SUHR - Team PythonPro.Com 3.27.14
60 Frederik BOHÈ - Cycling Elite Copenhagen - Amager 3.27.15
61 Jens Høj JØRGENSEN - Riwal Cycling - Climacell - Junior 3.55.53
62 Jacob MICHELSEN - Team PythonPro.Com 3.27.27

Dame A - 78 km
1 Amalie Winther Olsen - ARC Ulysses 2.00.33
2 Camilla MØLLEBRO PEDERSEN - Team BMS Ladies  
3 Anita Yvonne STENBERG - Amager Cykle Ring  
4 Mette LARSEN - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
5 Annie BAY-SMIDT - Aalborg Cykle-Ring  
6 Katrine Hofstad - IK HERO  
7 Sandra WICHMANN - S.G. Athletico Budelsdorf  
8 Amalie DIDERIKSEN - Amager Cykle Ring 2.07.21
9 Christina SIGGAARD - FireFighters Upsala CK  
10 Simone EG - Team Rytger  
11 Julie Leth - Hitec-Products  
12 Betina CRAMER - Sydkystens Cycling  
13 Maria Elstrøm JENSEN - Hedensted Cykel Klub  
14 Nina SCHULTZ NIELSEN - Team Rytger  
15 Iben BOHÉ - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
16 Susanne Andersen - Stavanger SK  
17 Maria Julie HANSEN - Team BMS Ladies  
18 Helle SOMMER SAHLHOLDT - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
19 Thora OVESEN - Ordrup Cykle Club  
20 Ellinor HUUSKO - Team Rytger  
21 Pernille MATHIESEN - Team Rytger  
22 Josephine Helena HANSEN - Amager Cykle Ring  
23 Johanne SUHR MORTENSEN - Cykle Klubben Aarhus  
24 Marie Schousboe VILMANN - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
25 Julie Valgren ANDERSEN - Team Rytger  
26 Trine HOLMSGAARD - Herning Cykle Klub  
27 Trine Frilund JACOBSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
28 Tine RISHØJ - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
29 Tiril Hole Mohr - IK HERO  
30 Karen GJENDAL - Team BMS Ladies  
31 Marie Ommundsen - IK HERO  
32 Mette ANDERSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
33 Olivia OVERSKOV JAKOBSEN - Ry Cycle Club  
34 Else LUND - Hammel Cykle Klub  
35 Frederikke HUMMELSHØJ - Giordana Isaac Cycle Herning  
36 Michelle LAUGE - Amager Cykle Ring 2.07.31
37 Mie LACOTA - Team BMS Ladies 2.07.40
38 Anna Pålsson - Team Rytger 2.19.43

H40 - 104 km
1 Mads Bugge ANDERSEN - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 2.29.09
2 Bjarne OLSEN - Silkeborg I.F. Cykling  
3 Thomas ERRINGSØ - Roskilde Cykle Ring  
4 Jens FRØSLEV-NIELSEN - Værløse-Farum Cykelklub  
5 Mads G NICOLAYSEN - Holte Cykel Klub  
6 Robert FØLBÆK - Brædstrup Cykel Klub  
7 Brian Wulff FREDERIKSEN - Greve Cykle Club  
8 Michael GODSKESEN - Silkeborg I.F. Cykling  
9 Christian FABER - Sønderborg Cykle Klub  
10 Henrik FREDERIKSEN - Amager Cykle Ring  
11 Flemming STEEN - Horsens Amatør Cykleklub  
12 Claus MADSEN - Cykling Odense  
13 Jesper LARSEN - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
14 Henrik KÜCKEN - Rødekro Cykle Club, RKCC  
15 Carsten Arndt - Von Hacht Masters Team  
16 Uwe Varenkamp - Von Hacht-Masters  
17 Brian Nygaard VINJEBO - Team Cycling Ringsted  
18 Dennis nymann CHRISTIANSEN - Køge Cykel Ring  
19 Carsten SKov ERIKSEN - Grenå Cykle Club  
20 Tyge RASMUSSEN - Cycling Nord  
21 Henrik OLSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
22 Flemming NØRSKOV - Cykle Klubben Aarhus  
23 morten RASMUSSEN - Mountainbike Club Vejle  
24 Anders BRO BYSTRUP - Aalborg Cykle-Ring  
25 Helge HORN - S.G. Athletico Bûdelsdorf  
26 Andreas Dulkies - ROADMASTERS cycling team  
27 Christian Hamburg - Von Hacht Masters Team  
28 Christopher Langer - ROADMASTERS cycling team  
29 Kim LAMBÆK - Vejen Bicykle Club  
30 Hans Christian IVERSEN - Haderslev Starup Cykelklub  
31 Peter Holm NIELSEN - Cykle Klubben Aarhus  
32 Michael Broge JENSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
33 Kenneth STAUSHOLM - Vejle Cykel Klub  
34 Gunnar Dahl-Olsen - TSF  
35 Lars GADE - Per P. Cykler  
36 Anders MØLLER - Nyborg Cykle Klub  
37 Lars Erik KRON - D.C.R. - Ballerup  
38 Azael LARSEN - Sønderborg Cykle Klub  
39 Peter Olsson - CK Bure  
40 Thomas LUND - Herning Cykle Klub  
41 Christian BACHE - Ordrup Cykle Club  
42 Christian Brandt PEDERSEN - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
43 Michael Ørbæk LANGBALLE - Mountain Bike Klub Silkeborg  
44 Søren BRØNDUM - Odder Cykel Klub  
45 Henrik Dann ANDERSEN - Hammel Cykle Klub  
46 Jesper Scharling SØRENSEN - Ordrup Cykle Club  
47 Johnny LILLELUND - Herning Cykle Klub  
48 Lars Aagaard HANSEN - Cykling Odense  
49 Poul MADSEN - Per P. Cykler  
50 kim OLESEN - Hedensted Cykel Klub  
51 Erik ZOEGA - Nyborg Cykle Klub  
52 Anders Krebs OVESEN - Silkeborg I.F. Cykling  
53 Michael JENSEN - Randers Cykleklub af 1910  
54 Kristian Israelsen OLSEN - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
55 jacob HOLK - Cykling Odense  
56 Ole Benthien - RG Uni Hamburg 2.29.15
57 Karsten LUND ANDRESEN - Cykleklubben Fix,Rødovre  
58 Ole Christian Ploetz - RG Uni Hamburg  
59 Klaus MAKKONEN - Cycling West 2.29.19
60 Ole MIKKELSEN - Sønderborg Cykle Klub  
61 Jan Birk OXLUND - Vejen Bicykle Club  
62 Rasmus MEJLDAL - Cykling Odense  
63 Claus TERMANDSEN - Cycling West  
64 Finn MADSEN - Skive Cykle Klub 2.30.18
65 Rainer Butschak - Roadmasters cycling team 2.35.26

H50 - 78 km
1 Armin RAIBLE - Blau Weiss Buchholz 1.54.01
2 Per CHRISTENSEN - Odder Cykel Klub  
3 Morten Møller THOMSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
4 Klaus HAANING - Sønderborg Cykle Klub  
5 Klaus Skjoldann NIELSEN - Ordrup Cykle Club 1.54.06
6 Andreas Weiß - SG Athletico Büdelsdorf 1.54.10
7 Michael allan HANSEN - Ordrup Cykle Club 1.55.33
8 martin YOUNG - Kolding Bicycle Club  
9 René Ristau - ROADMASTERS cycling team  
10 Enrico Busch - Borgsland 1.55.46
11 Bo KRUSE - Silkeborg I.F. Cykling  
12 Morten BANDERSEN - Fredericia Cycle Club  
13 Lars-Bo MARCUSSEN - Sønderborg Cykle Klub  
14 Hans Kristian HOFFMANN - Hedensted Cykel Klub  
15 Stig CHRISTENSEN - Ordrup Cykle Club  
16 Henrik GINNERUP - Thy Cykle Ring  
17 Ole JOHN - Cykelmotion Viborg  
18 Michael THOMSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
19 Klaus MØLLER - Cykel Klubben Djurs  
20 Jørgen NIELSEN - Hammel Cykle Klub  
21 Henrik SASS - Team Cycling Ringsted  
22 Per HUSTED - Skive Cykle Klub  
23 Søren KJÆR-NIELSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
24 Lutz Schröder - ROADMASTERS cycling team  
25 Hasse LARSEN - Ordrup Cykle Club  
26 Mikael HAISLUND - Sydkystens Cycling  
27 Henrik Staal LARSEN - KÆDEN, Nr. Lyndelse  
28 Lars ERDMANN - RV Germania Hamburg  
29 Ole THØGERSEN - Nyborg Cykle Klub  
30 Freddy KLIT - Thy Cykle Ring  
31 Henrik HOLM NIELSEN - Hammel Cykle Klub  
32 Danner Vedel Friis KIRKEL - Horsens Amatør Cykleklub  
33 Knud THAYSEN - Herning Cykle Klub  
34 Roland Majewski - PSV Rostock  
35 Peter Mauritz - RST Lübeck  
36 bent KOUDAL - Vejen Bicykle Club  
37 Peter VESTERGAARD - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite  
38 Anders Lau JESPERSEN - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
39 Leo HAV - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
40 Claus LARSEN - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
41 Mogens Kim JOHANSEN - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite  
42 Peter Lasse PEDERSEN - Skive Cykle Klub  
43 Kurt Tornbjerg PEDERSEN - Horsens Amatør Cykleklub  
44 Tom Abraham - IK Meno  
45 Kim WESTEN - Nakskov Cykle Club  
46 jan HØEGH - Politiets IF, Kbh-Cykling  
47 Stig RASMUSSEN - Nexø Motion Cykel Club  
48 Poul OVERGAARD - Herning Cykle Klub 1.55.58
49 Michael BORNAK - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
50 Ole SPONHOLTZ - Cykle Klubben Aarhus 2.12.00
51 Lars-Erik ANDERSEN - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite 2.22.02

H60 - 78 km
1 Svend EHANSEN - Svendborg Cykle Club 2.05.10
2 Ole JENSEN - Hedensted Cykel Klub  
3 allan HILLERS - Nr. Søby Cykel Klub 2.05.28
4 Helmuth GRAM - Fredericia Cycle Club  
5 Anders HØJ - Skive Cykle Klub  
6 Finn KORSGÅRD - Per P. Cykler  
7 Karl-Heinz Jürß - RV Rostock  
8 Tommy VIBHOLM - Horsens Amatør Cykleklub  
9 Jan PALLESEN - Skive Cykle Klub  
10 Benny PETERSEN - Nr. Søby Cykel Klub  
11 Manfred BARTSCH - SG Athletico Büdelsdorf  
12 Helmer H LARSEN - Cykle Klubben Aarhus  
13 Frank KOFOED - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
14 Søren VAGTHOLM - Cykling Odense  
15 Alan KEHLET - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919  
16 Peter KONDRUP - Fredericia Cycle Club  
17 Per SANDAHL - Nr. Søby Cykel Klub  
18 Bjarne BRØNDUM - Cykling Nord Fyn  
19 Peter BROE - Cykle Klubben Aarhus  
20 Svend CHRISTENSEN - Nr. Søby Cykel Klub 2.05.36
21 Allan SØNDERGAARD - Hammel Cykle Klub 2.20.06
22 Heinz Gerhardt TERNDRUP - Nyborg Cykle Klub  
23 Johan Peder HANSEN - Hobro Cykle Club af 1938  
24 Thomas Spread CAMPION - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 2.26.58

U17 - 78 km
1 Julius JOHANSEN - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 1.52.58
2 Sebastian Rathje ANDERSEN - Næstved Bicycle Club  
3 Eigil NIKOLAJSEN - Hedehusene Fløng Cykle Klub  
4 Peter HASLUND - Næstved Bicycle Club  
5 Frederik Rodenberg MADSEN - D.C.R. - Ballerup 1.53.28
6 Johan Tiedemann LANGBALLE - Cykle Klubben Aarhus  
7 Timothy Berthol HANSEN - Ordrup Cykle Club  
8 Jakob EGHOLM - Roskilde Cykle Ring  
9 Andreas LUND ANDRESEN - Cykleklubben Fix,Rødovre  
10 Frederik Irgens JENSEN - Slagelse Cykle Ring  
11 Karl KLINGE - Middelfart Cykel Club  
12 Nicolai CLAUSEN - Herning Cykle Klub  
13 Anders MIELKE - Roskilde Cykle Ring  
14 Peter GYLLING - Roskilde Cykle Ring  
15 Christian BAHR - Cykling Odense  
16 Andreas KNUDSEN - Silkeborg I.F. Cykling  
17 Anthon CHARMIG - Odder Cykel Klub  
18 Mathias MORTENSEN - Kolding Bicycle Club  
19 Andreas Lorentz KRON - D.C.R. - Ballerup  
20 Gustav SCHMIDT RUAGER - Cykling Odense  
21 Mads Schelde BERG - Slagelse Cykle Ring  
22 Kenneth QUISTGAARD - Køge Cykel Ring  
23 Martin Omarsson MOLLERUP - CK Kronborg  
24 Phillip Christian VEJRE - Lyngby Cycle Club  
25 Andreas Andersson - Halmstads CK  
26 Frederik SPANGSBERG - Hedensted Cykel Klub  
27 Arne BIRKEMOSE - Cykling Odense  
28 Jonas Frederik BANKE - Middelfart Cykel Club  
29 Valdemar Kure KROGH - CK Kronborg  
30 Frederik ROSENMEYER - Cykle Klubben Aarhus  
31 Mads LUNDH - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
32 Nikolaj BUNDGAARD - Herning Cykle Klub  
33 Rasmus STIGAARD - Rødekro Cykle Club, RKCC  
34 Joakim LISSON - Tissø Cykle Ring  
35 Magnus ANDERSEN - Aalborg Cykle-Ring  
36 Mikkel SØRENSEN - Hedensted Cykel Klub  
37 Mads-Emil GAARDSVIG CHRISTENSEN - Cykling Odense  
38 Frederik RAUNSGAARD - Herning Cykle Klub  
39 Frederik Bæts KRISTENSEN - Næstved Bicycle Club  
40 Andreas Stenger FØHNS - Herning Cykle Klub  
41 Carl Christian MØLLER THIESEN - Silkeborg I.F. Cykling  
42 Jakob HANSEN - Herning Cykle Klub  
43 Nikolaj Vejby MØLLER - Cykel Klubben Djurs  
44 Daniel Vestergaard VILLADSEN - Herning Cykle Klub  
45 Espen BRETT - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
46 Mads VINTHER - Aalborg Cykle-Ring  
47 Uffe LAUGE CHRISTENSEN - Cykle Clubben Hjørring  
48 Casper Kjelgaard ILSØ - Cykle Clubben Hjørring  
49 Søren-Hjalte STEINHOLM - Haderslev Starup Cykelklub  
50 Christian Gorm ALBRECHTSEN - Herning Cykle Klub  
51 Jens Villum HERLØV VILHELMSEN - Haderslev Starup Cykelklub  
52 Sebastian IFVERSEN - Randers Cykleklub af 1910  
53 Kristian KAIMER ERIKSEN - Cykleklubben Fix,Rødovre  
54 Benjamin IRVING - Cykle Clubben Hjørring  
55 william THØGERSEN - Silkeborg I.F. Cykling  
56 Erling Homme - Risør CK  
57 Tobias DALSGAARD - Holstebro Cycleclub af 1960  
58 Jørgen Skuland - Kristiansand CK  
59 Sander ANDERSEN - D.C.R. - Ballerup  
60 Nicolai CLAUSEN - Sønderborg Cykle Klub  
61 Daniel KIRKEGAARD LARSEN - Cykling Odense  
62 Frederik DYRMOSE JØRGENSEN - Roskilde Cykle Ring  
63 Frederik Bisp HØEG - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
64 Eskild RØNHEDE - Cykleklubben Fix,Rødovre  
65 Jakob OLSEN - Silkeborg I.F. Cykling  
66 Martin Tranegaard ANDERSEN - Hedensted Cykel Klub  
67 Nick BRIGSTED - Horsens Amatør Cykleklub 1.53.37
68 Rasmus Lund PEDERSEN - Cykling Odense 1.53.40
69 Mathias Alexander Erik LARSEN - Roskilde Cykle Ring  
70 Oliver KNUDSEN - Silkeborg I.F. Cykling 1.55.32
71 Mads Pals THOMASSEN - Ordrup Cykle Club  
72 Luca Ryberg LONARDI - Team Cycling Ringsted 1.57.04
73 Kasper SØRENSEN - Haderslev Starup Cykelklub 1.58.52
74 Lasse PEDERSEN - Horsens Amatør Cykleklub 1.59.03
75 Olof Richter - Staffanstorp CK, Sweden 2.02.54
76 Asbjørn Ravn RASMUSSEN - Hammel Cykle Klub 2.05.32
77 Nicklas KORSAGER ELKJÆR - Odder Cykel Klub  
78 Oscar Brandt - SIF 2.05.33
79 Lucas RISHØJ NIELSEN - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 2.05.35
80 Oliver BOEL - Haderslev Starup Cykelklub 2.05.55
81 Adam Nygård NIELSEN - Herning Cykle Klub 2.07.33
82 Frederik HENRIKSEN - Odder Cykel Klub 2.07.34
83 Simon DYRSTING - Ordrup Cykle Club 2.07.40
84 Thor Koop DALGAARD - Hedensted Cykel Klub 2.18.04
85 Mads JØRGENSEN - Vejen Bicykle Club  
86 Andreas UTZON-FOG - Cykle Klubben Aarhus 2.18.10
87 Sebastian SKÆRLUND HENRIKSEN - Herning Cykle Klub 2.20.19
88 Martin NYGAARD VIINBERG - Herning Cykle Klub  
89 Andreas SØRENSEN - Hobro Cykle Club af 1938 2.22.40
90 Lasse KREJBERG - Nr. Søby Cykel Klub 2.25.46

U16 piger - 40 km
1 Caroline BOHÉ - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 1.20.03
2 Wilma Olausson - Mölndals CK  
3 Lærke Elstrøm JENSEN - Hedensted Cykel Klub  
4 Mari Hole Mohr - Stavanger SK  
5 Caroline Andersson - Halmstads CK  
6 Sofia Persson - Höllviken CK  
7 Freja-Louise Algren NIELSEN - Horsens Amatør Cykleklub  
8 Smilla Jalasjoki - Staffanstorp CK, Sweden 1.20.08
9 Kathrine VESTERGAARD - Herning CK  
10 Fie PEDERSEN - Horsens Amatør Cykleklub 1.20.12
11 Marie ELBÆK - SIF  
12 Sine JOHANSEN - Silkeborg I.F. Cykling 1.20.16
13 Anna Schelde BERG - Slagelse Cykle Ring 1.23.33

U15 - 40 km
1 Frederik ERIKSEN - Silkeborg I.F. Cykling 1.02.04
2 Oliver Wulff FREDERIKSEN - Greve Cykle Club 1.05.40
3 Ludvig Anton WACKER - Roskilde Cykle Ring  
4 Anders LILLIENDAL - Cykling Odense  
5 Niklas Spilcker JACOBSEN - Silkeborg I.F. Cykling  
6 Søren Wærenskjold - Kristiansand CK  
7 Tobias Halvorsen - Kristiansand CK  
8 Morten Andreas STAMPE - Odder Cykel Klub  
9 Lauritz AARSLEV - Cykel Klubben Djurs  
10 Sebastian THEODOR MILLINGE PETERSEN - Herning Cykle Klub  
11 Kresten ANDERSEN - Næstved Bicycle Club  
12 Magnus FLERON JUNCKER - Cykleklubben Fix,Rødovre  
13 Malthe MUNCH - Cykleklubben Fix,Rødovre  
14 Nicolai Zinck KRISTENSEN - Hobro Cykle Club af 1938  
15 Aksel BECH SKOT-HANSEN - Cykel Klubben Djurs  
16 Robin Juel SKIVILD - Cykling Fyn  
17 Mikkel BERTELSEN - Herning Cykle Klub  
18 Jakob BØDKER - Nr. Søby Cykel Klub  
19 Sebastian CHANGIZI KOLZE - Silkeborg I.F. Cykling  
20 Jonas Haugsted GEMMER - Horsens Amatør Cykleklub  
21 Jonas Nygaard PERTO - Cykel Klubben Djurs  
22 Alexsander Halvorsen - Kristiansand CK  
23 Mads FENNEBERG - Horsens Amatør Cykleklub  
24 Mads DEGN - Horsens Amatør Cykleklub  
25 Lucas WULFF ANDERSEN - Odder Cykel Klub  
26 Mads Bak BJERREGAARD - Odder Cykel Klub  
27 Janne Torben Hess - Blau-Weiss Buchholz  
28 Aksel Lylloff QVORTRUP - Silkeborg I.F. Cykling  
29 Victor FUHRMANN DESIMPELAERE - Køge Cykel Ring  
30 Oskar Palm - Höllviken CK  
31 Anders VIBSIG NIELSEN - Herning Cykle Klub  
32 Jonas NYBO - Skive Cykle Klub  
33 Thomas Rald KASPERSEN - K C K Herlev  
34 Frederik THOMSEN - Cykling Odense  
35 jacob HINDSGAUL - Middelfart Cykel Club  
36 Emil Nykjær Vædeled ROED - Cykling Odense  
37 David Alexander JØRGENSEN - Billund Cykel & MTB Klub  
38 Frederik WANDAHL - Höllviken CK  
39 Emil Madsstuen - CK Bure  
40 Jonas Myrup LAAKKONEN - Cykling Odense  
41 Jonathan DAMSGAARD HALD - Vejle Cykel Klub  
42 Svend Helleshøj BUCH - Cykle Klubben Aarhus  
43 Kristian MUNDBJERG - Herning Cykle Klub  
44 Oscar Madsstuen - CK Bure  
45 Thomas Koldkjær DECKER - Aalborg Cykle-Ring  
46 Lucas Johannes KNUDSEN - Herning Cykle Klub  
47 Nicolai ASGREEN - Middelfart Cykel Club  
48 Marcus HOLM - Herning Cykle Klub  
49 Sebastian WALDHAUER - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919  
50 Daniel GULD - Cykel Klubben Djurs  
51 Tue LARSEN - Slagelse Cykle Ring  
52 Johan PRICE-PEJTERSEN - Cykleklubben Fix,Rødovre  
53 Emil Myrup LAAKKONEN - Cykling Odense  
54 Thorolf RØNHEDE - Cykleklubben Fix,Rødovre 1.05.51
55 mads ANDERSEN - Hedensted Cykel Klub  
56 Jacob ERIKSEN - Hammel Cykle Klub 1.07.21
57 Anders STUBBERUP - Holstebro Cycleclub af 1960 1.08.10
58 Casper Huus UHRENHOLT - Silkeborg I.F. Cykling 1.10.26
59 Mads TYGESEN - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919  
60 Søren VOSGERAU - Cykle Klubben Aarhus 1.13.08
61 Casper VETH JENSEN - Silkeborg I.F. Cykling  
62 Mikkel VINDING - Grindsted Cykel Motion 1.13.10
63 Laust SANDKVIST - Holstebro Cycleclub af 1960 1.13.11
64 Ruben Zilas LARSEN - Cykle Klubben Aarhus 1.13.37
65 Oliver SUND - Aalborg Cykle-Ring 1.20.54
66 Tobias WEDEL KOLD - Herning Cykle Klub  

U13 - 24 km
1 Luis Carl JØRGENSEN - Næstved Bicycle Club 45.28
2 tobias LUND ANDRESEN - Cykleklubben Fix,Rødovre  
3 Kasper ANDERSEN - Sydkystens Cycling  
4 Frederik ERRINGSØ - Roskilde Cykle Ring  
5 Jacob CHRISTENSEN - Horsens Amatør Cykleklub  
6 Oliver HEINE - Næstved Bicycle Club  
7 Aksel KLINGE - Middelfart Cykel Club  
8 Anders Toft NIELSEN - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919  
9 Jonathan SPETERSEN LARSEN - Cykleklubben Fix,Rødovre  
10 Kasper GYLLING - Roskilde Cykle Ring  
11 Oliver BSØNDERGAARD - Silkeborg I.F. Cykling  
12 Mathias MØLLER JØRGENSEN - Give Cykelklub (elite)  
13 Marcus BREINER - Nr. Søby Cykel Klub  
14 Magnus KISUM - Roskilde Cykle Ring  
15 Casper KAYSEN - Hammel Cykle Klub  
16 Alfred RASMUSSEN - Odder Cykel Klub  
17 Marius Madsstuen - CK Bure  
18 Viktor Haubro LIND - Nr. Søby Cykel Klub 45.31
19 Andreas LÆSSØ UNGER - Hedensted Cykel Klub  
20 Benjamin Kolze CHANGIZI - Silkeborg I.F. Cykling  
21 Tobias LILLELUND - Herning Cykle Klub  
22 Oliver MADSEN NIELSEN - Horsens Amatør Cykleklub  
23 Anton LAUVE HERMANN - Ordrup Cykle Club  
24 Julius Nowak DALNER - Holbæk Cykelsport  
25 Jeppe ANDREASEN - Odder Cykel Klub  
26 William NORMANN - Silkeborg I.F. Cykling  
27 Andreas VEJLIN - Silkeborg I.F. Cykling  
28 Johan Gørtz HØRSTRUP - Horsens Amatør Cykleklub  
29 Nicolai VETH JENSEN - Silkeborg I.F. Cykling  
30 Nis Thoe FUGLSANG - Ordrup Cykle Club  
31 Magnus LINDBERG MORTENSEN - D.C.R. - Ballerup 45.43
32 emil ANDERSEN - Hedensted Cykel Klub 51.43
33 Victor Mejdal SVENSTRUP - Skive Cykle Klub 51.55
34 WILLIAM JUUL NIELSEN - Midelfart CC 53.04
35 Niklas ENGBERG - Herning CK 59.56

U13 piger - 24 km
1 Maria BERTELSEN - Herning Cykle Klub 45.30
2 Tuva Richter - Staffanstorp CK 45.32
3 Benedikte SKJOLDBORG - Holstebro Cycleclub af 1960  
4 Alberte JUUL - Horsens Amatør Cykleklub 45.36
5 Viki JULIUSSEN - Horsens Amatør Cykleklub 56.51

U11 - 16 km
1 August BIRK HUNDT - Næstved Bicycle Club 30.37
2 Kevin BIEHL - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 30.39
3 Tobias BREINER - Nr. Søby Cykel Klub 30.41
4 Rasmus PERTO - Cykel Klubben Djurs 31.29
5 Thor Juel SKIVILD - Cykling Fyn 32.01
6 Philip STEENBJERG - Herning Cykle Klub  
7 Nicklas FONNESBECH - Herning Cykle Klub  
8 Jens Bak BJERREGAARD - Odder Cykel Klub 32.16
9 Oliver Juul MORTENSEN - Cykling Odense 32.42
10 Conrad HAUGSTED - Amager Cykle Ring 32.44
11 Frederik LYKKE - Silkeborg I.F. Cykling 35.03
12 Sebastian BSØNDERGAARD - Silkeborg I.F. Cykling 35.09
13 Andreas Johansen - Sif-cykling 35.22
14 Andreas Holt JESPERSEN - Herning Cykle Klub 37.00
15 Noah WULFF ANDERSEN - Odder Cykel Klub 3.42.22

U11 piger - 16 km
1 Gullborg GUTTESEN - Give Cykelklub (elite) 30.36
2 Julie LILLELUND - Herning Cykle Klub 32.06

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Race Torquay(1.1) 30/01

Trofeo Felanitx, Ses Sali...(1.1) 30/01

Trofeo Andratx Lloseta(1.1) 31/01

Cadel Evans Great Ocean R...(1.WWT) 01/02

Trofeo Serra de Tramuntana(1.1) 01/02

Cadel Evans Great Ocean R...(1.UWT) 02/02

Grand Prix Cycliste la Ma...(1.1) 02/02

Trofeo Palma(1.1) 02/02

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger