Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Riccardo Ricco vandt foran Vinokourov

Riccardo Ricco vandt foran Vinokourov

16. marts 2007 16:190

Riccardo Ricco (Saunier Duval) vandt den fantastisk spændende afslutning på dagens etape af Tirreno-Adriatico.

Da feltet kørte ind på de sidste tre kilometer af dagens etape, var det med udsigt til en tre kilometer hård stigning op mod målstregen. Den første rytter til at forsøge sig, var ikke overraskende Astana-rytteren Alexander Vinokourov. Han blev dog hurtigt kørt ind af feltet igen. Derefter var det Freire og Kessler, som forsøgte sig, men de blev ligeledes kørt ind igen. Efter få sekunders stilstand rykkede Riccardo Ricco sammen med Michele Scarponi. De to fik det hul, der skulle til.

Med en kilometer tilbage sagde Ricco dog farvel til Scarponi, og kunne de 1000 meter senere køre over stregen til en yderst flot sejr. Bagved Ricco kom Vinokourov flyvende og kørte ind på en god andenplads foran holdkammeraten Andreas Klöden.


Resultat af 3. etape

1 Riccardo Riccò - Saunier Duval-Prodir 5.41.22
2 Alexander Vinokourov - Astana 0.02
3 Andreas Klöden - Astana
4 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
5 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
6 Andrea Moletta - Gerolsteiner
7 Filippo Pozzato - Liquigas
8 Thomas Dekker - Rabobank
9 Kim Kirchen - T-Mobile
10 Janez Brajkovic - Discovery Channel
11 Jens Voigt - Team CSC
12 Michael Boogerd - Rabobank
13 Staf Scheirlinckx - Cofidis
14 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prévoyance
15 Oscar Freire - Rabobank
16 Serguei Yakovlev - Astana
17 David Arroyo - Caisse d'Epargne
18 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems
19 José Luis Rubiera - Discovery Channel
20 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
21 Stefan Schumacher - Gerolsteiner
22 Fabian Wegmann - Gerolsteiner
23 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne
24 Linus Gerdemann - T-Mobile
25 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
26 Ricardo Serrano - Tinkoff Credit Systems
27 Laurent Brochard - Bouygues Telecom 0.09
28 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems
29 Enrico Gasparotto - Liquigas 0.15
30 Gorazd Stangelj - Lampre-Fondital
31 Stuart O'Grady - Team CSC 0.18
32 Marco Fertonani - Caisse d'Epargne
33 Dario Cioni - Predictor-Lotto
34 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic
35 Vincenzo Nibali - Liquigas
36 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance
37 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir 0.27
38 Martin Elmiger - Ag2r Prévoyance
39 Jon Bru - Euskaltel-Euskadi 0.29
40 Massimo Codol - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 0.36
41 Erik Zabel - Milram
42 Marco Velo - Milram
43 Pavel Brutt - Tinkoff Credit Systems
44 Julian Dean - Crédit Agricole
45 Alessandro Petacchi - Milram
46 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
47 Bram Tankink - Quickstep-Innergetic
48 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
49 Koldo Fernández - Euskaltel-Euskadi
50 Alessandro Spezialetti - Liquigas
51 Fabio Sacchi - Milram
52 Francesco Bellotti - Crédit Agricole
53 Christian Knees - Milram
54 Rene Mandri - Ag2r Prévoyance
55 Nick Nuyens - Cofidis
56 Marco Pinotti - T-Mobile
57 Cristian Moreni - Cofidis
58 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
59 Matti Breschel - Team CSC
60 Matteo Bono - Lampre-Fondital
61 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
62 Allan Davis - Discovery Channel
63 Mirko Celestino - Milram
64 Thor Hushovd - Crédit Agricole 0.52
65 Christophe Mengin - Française Des Jeux
66 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
67 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 1.00
68 Lars Bak - Team CSC
69 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 1.05
70 Aketza Peña - Euskaltel-Euskadi 1.12
71 Francesco Failli - Liquigas 1.15
72 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 1.23
73 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems
74 Renaud Dion - Ag2r Prévoyance 1.25
75 Lorenzo Bernucci - T-Mobile 1.47
76 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
77 David Kopp - Gerolsteiner 1.49
78 Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic 2.10
79 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne
80 Alessandro Cortinovis - Milram
81 Gerald Ciolek - T-Mobile
82 Beñat Albizuri - Euskaltel-Euskadi
83 Antton Luengo - Euskaltel-Euskadi
84 Theo Eltink - Rabobank
85 Manuel Quinziato - Liquigas
86 Matthias Kessler - Astana 2.21
87 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 2.29
88 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
89 Rubens Bertogliati - Saunier Duval-Prodir 2.46
90 Leif Hoste - Predictor-Lotto 2.55
91 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare 3.17
92 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare
93 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare
94 René Haselbacher - Astana 3.34
95 Gregory Rast - Astana
96 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 3.52
97 Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic
98 Roberto Petito - Liquigas
99 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic
100 Peter Van Petegem - Quickstep-Innergetic
101 Dimitri Champion - Bouygues Telecom
102 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 4.34
103 Serguei Ivanov - Astana 6.54
104 Raúl Alarcón - Saunier Duval-Prodir
105 Alexei Markov - Caisse d'Epargne
106 Vladimir Gusev - Discovery Channel
107 Ivan Basso - Discovery Channel
108 Laszlo Bodrogi - Crédit Agricole
109 Servais Knaven - T-Mobile
110 Simone Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
111 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
112 Franck Renier - Bouygues Telecom 8.13
113 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
114 Sébastien Hinault - Crédit Agricole
115 Robbie McEwen - Predictor-Lotto
116 Wim Vansevenant - Predictor-Lotto
117 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom
118 Pieter Mertens - Predictor-Lotto
119 Koen De Kort - Astana
120 Bernhard Eisel - T-Mobile
121 Ivan Mayoz - Euskaltel-Euskadi
122 Enrico Poitschke - Milram
123 Peter Wrolich - Gerolsteiner
124 Aitor Hernández - Euskaltel-Euskadi
125 Michiel Elijzen - Cofidis
126 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
127 Kjell Carlström - Liquigas
128 Kevin De Weert - Cofidis
129 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
130 Lars Michaelsen - Team CSC
131 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir
132 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare
133 Pavel Padrnos - Discovery Channel
134 Sébastien Minard - Cofidis
135 Marcus Ljungqvist - Team CSC
136 Carlos Da Cruz - Française Des Jeux
137 Allan Johansen - Team CSC
138 Mathieu Heijboer - Cofidis
139 Jan Boven - Rabobank
140 Serge Baguet - Quickstep-Innergetic
141 Sebastian Lang - Gerolsteiner
142 Danilo Napolitano - Lampre-Fondital
143 Eric Berthou - Caisse d'Epargne
144 Jason McCartney - Discovery Channel
145 Brian Vandborg - Discovery Channel
146 Fabien Patanchon - Française Des Jeux 9.52
147 Alexandre Usov - Ag2r Prévoyance
148 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux
149 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir
150 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
151 Sven Krauss - Gerolsteiner
152 Robert Förster - Gerolsteiner
153 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit Systems 13.18
154 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare
155 Fabian Cancellara - Team CSC
156 Arnaud Gerard - Française Des Jeux
157 Loyd Mondory - Ag2r Prévoyance
158 Bram De Groot - Rabobank
159 Erki Pütsep - Bouygues Telecom
160 Andreas Klier - T-Mobile
161 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 15.19
162 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
163 Dario Andriotto - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo


Udgået på dagens etape
DNS Moisés Aldape Chavez - Ceramica Panaria-Navigare
DNS Iván Gutiérrez - Caisse d'Epargne
DNS Geoffroy Lequatre - Cofidis
DNF Yannick Talabardon - Crédit Agricole


Samlet stilling efter 3. etape
1 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 15.07.50
2 Riccardo Riccò - Saunier Duval-Prodir 0.21
3 Oscar Freire - Rabobank 0.27
4 Alexander Vinokourov - Astana
5 Andreas Klöden - Astana 0.29
6 Filippo Pozzato - Liquigas 0.33
7 Andrea Moletta - Gerolsteiner
8 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems
9 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
10 Stefan Schumacher - Gerolsteiner
11 Janez Brajkovic - Discovery Channel
12 Linus Gerdemann - T-Mobile
13 Jens Voigt - Team CSC
14 Kim Kirchen - T-Mobile
15 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prévoyance
16 Fabian Wegmann - Gerolsteiner
17 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
18 Thomas Dekker - Rabobank
19 Staf Scheirlinckx - Cofidis
20 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne
21 Michael Boogerd - Rabobank
22 Serguei Yakovlev - Astana
23 David Arroyo - Caisse d'Epargne
24 Ricardo Serrano - Tinkoff Credit Systems
25 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
26 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
27 José Luis Rubiera - Discovery Channel
28 Laurent Brochard - Bouygues Telecom 0.40
29 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems
30 Gorazd Stangelj - Lampre-Fondital 0.46
31 Stuart O'Grady - Team CSC 0.49
32 Vincenzo Nibali - Liquigas
33 Dario Cioni - Predictor-Lotto
34 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance
35 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic
36 Marco Fertonani - Caisse d'Epargne
37 Martin Elmiger - Ag2r Prévoyance 0.58
38 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
39 Jon Bru - Euskaltel-Euskadi 1.00
40 Erik Zabel - Milram 1.07
41 Allan Davis - Discovery Channel
42 Pavel Brutt - Tinkoff Credit Systems
43 Koldo Fernández - Euskaltel-Euskadi
44 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
45 Bram Tankink - Quickstep-Innergetic
46 Marco Velo - Milram
47 Matti Breschel - Team CSC
48 Mirko Celestino - Milram
49 Fabio Sacchi - Milram
50 Massimo Codol - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
51 Alessandro Petacchi - Milram
52 Francesco Bellotti - Crédit Agricole
53 Cristian Moreni - Cofidis
54 Julian Dean - Crédit Agricole
55 Rene Mandri - Ag2r Prévoyance
56 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
57 Christian Knees - Milram
58 Nick Nuyens - Cofidis
59 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
60 Marco Pinotti - T-Mobile
61 Matteo Bono - Lampre-Fondital
62 Alessandro Spezialetti - Liquigas
63 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 1.17
64 Thor Hushovd - Crédit Agricole 1.19
65 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 1.23
66 Christophe Mengin - Française Des Jeux
67 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 1.31
68 Lars Bak - Team CSC
69 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 1.36
70 Aketza Peña - Euskaltel-Euskadi 1.43
71 Francesco Failli - Liquigas 1.46
72 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 1.54
73 Renaud Dion - Ag2r Prévoyance 1.56
74 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux 2.18
75 Lorenzo Bernucci - T-Mobile
76 David Kopp - Gerolsteiner 2.20
77 Beñat Albizuri - Euskaltel-Euskadi 2.38
78 Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic 2.40
79 Manuel Quinziato - Liquigas 2.41
80 Theo Eltink - Rabobank
81 Antton Luengo - Euskaltel-Euskadi
82 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne
83 Matthias Kessler - Astana 2.52
84 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital 3.00
85 Björn Leukemans - Predictor-Lotto
86 Rubens Bertogliati - Saunier Duval-Prodir 3.17
87 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare 3.23
88 Leif Hoste - Predictor-Lotto 3.26
89 Enrico Gasparotto - Liquigas 3.31
90 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 3.46
91 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare 3.48
92 René Haselbacher - Astana 4.05
93 Gregory Rast - Astana
94 Gerald Ciolek - T-Mobile 4.14
95 Dimitri Champion - Bouygues Telecom 4.17
96 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 4.23
97 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic
98 Peter Van Petegem - Quickstep-Innergetic
99 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 5.05
100 Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic 6.58
101 Alexei Markov - Caisse d'Epargne 7.25
102 Vladimir Gusev - Discovery Channel
103 Serguei Ivanov - Astana
104 Servais Knaven - T-Mobile
105 Simone Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
106 Laszlo Bodrogi - Crédit Agricole
107 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
108 Ivan Basso - Discovery Channel
109 Roberto Petito - Liquigas 8.20
110 Robbie McEwen - Predictor-Lotto 8.34
111 Bernhard Eisel - T-Mobile 8.44
112 Franck Renier - Bouygues Telecom
113 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare
114 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom
115 Danilo Napolitano - Lampre-Fondital
116 Sébastien Minard - Cofidis
117 Koen De Kort - Astana
118 Peter Wrolich - Gerolsteiner
119 Carlos Da Cruz - Française Des Jeux
120 Aitor Hernández - Euskaltel-Euskadi
121 Mathieu Heijboer - Cofidis
122 Michiel Elijzen - Cofidis
123 Marcus Ljungqvist - Team CSC
124 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
125 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
126 Wim Vansevenant - Predictor-Lotto
127 Pavel Padrnos - Discovery Channel
128 Brian Vandborg - Discovery Channel
129 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
130 Kevin De Weert - Cofidis
131 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir
132 Jason McCartney - Discovery Channel
133 Sebastian Lang - Gerolsteiner
134 Sven Krauss - Gerolsteiner 9.50
135 Alessandro Cortinovis - Milram 10.02
136 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux 10.23
137 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir
138 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
139 Fabien Patanchon - Française Des Jeux
140 Lars Michaelsen - Team CSC 12.41
141 Serge Baguet - Quickstep-Innergetic
142 Loyd Mondory - Ag2r Prévoyance 13.49
143 Andreas Klier - T-Mobile
144 Alexandre Usov - Ag2r Prévoyance 14.23
145 Robert Förster - Gerolsteiner 14.37
146 Raúl Alarcón - Saunier Duval-Prodir 14.46
147 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 15.50
148 Dario Andriotto - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
149 Kjell Carlström - Liquigas 16.05
150 Jan Boven - Rabobank
151 Ivan Mayoz - Euskaltel-Euskadi 16.32
152 Enrico Poitschke - Milram 17.38
153 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 17.41
154 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 20.19
155 Eric Berthou - Caisse d'Epargne
156 Bram De Groot - Rabobank 21.10
157 Erki Pütsep - Bouygues Telecom 21.35
158 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 23.14
159 Allan Johansen - Team CSC 23.15
160 Sébastien Hinault - Crédit Agricole 33.49
161 Fabian Cancellara - Team CSC 36.07
162 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit Systems 38.54
163 Arnaud Gerard - Française Des Jeux 52.08


Pointkonkurrencen efter 3. etape
1 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 20 pts
2 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 17
3 Sven Krauss - Gerolsteiner 15
4 Thor Hushovd - Crédit Agricole 13
5 Riccardo Riccò - Saunier Duval-Prodir 12
6 Robbie McEwen - Predictor-Lotto 12
7 Bernhard Eisel - T-Mobile 12
8 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare 11
9 Dimitri Champion - Bouygues Telecom 10
10 Oscar Freire - Rabobank 10
11 Alexander Vinokourov - Astana 10
12 Stuart O'Grady - Team CSC 9
13 Andreas Klöden - Astana 8
14 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 7
15 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare 6
16 Beñat Albizuri - Euskaltel-Euskadi 5
17 Andrea Moletta - Gerolsteiner 5
18 Erik Zabel - Milram 5
19 David Kopp - Gerolsteiner 5
20 Danilo Napolitano - Lampre-Fondital 5
21 Filippo Pozzato - Liquigas 4
22 Allan Davis - Discovery Channel 4
23 Thomas Dekker - Rabobank 3
24 Enrico Gasparotto - Liquigas 3
25 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 3
26 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 3
27 Janez Brajkovic - Discovery Channel 2
28 Kim Kirchen - T-Mobile 2
29 Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic 2
30 Loyd Mondory - Ag2r Prévoyance 2
31 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 2
32 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 1
33 Ivan Mayoz - Euskaltel-Euskadi 1


Bjergkonkurrencen efter 5. etape
1 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 8 pts
2 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare 7
3 Dimitri Champion - Bouygues Telecom 5
4 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 4
5 Beñat Albizuri - Euskaltel-Euskadi 3
6 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 2
7 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 2
8 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 1
9 Sven Krauss - Gerolsteiner 1


Holdkonkurrencen efter 5. etape
1 Gerolsteiner 45.24.44
2 Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 0.05
3 Tinkoff Credit Systems 0.07
4 Astana 0.25
5 Rabobank
6 Ag2r Prévoyance 0.41
7 Caisse d'Epargne
8 Liquigas 0.54
9 Discovery Channel 0.59
10 T-Mobile
11 Team CSC 1.15
12 Cofidis 1.33
13 Bouygues Telecom 1.56
14 Euskaltel-Euskadi 2.00
15 Milram 2.07
16 Predictor-Lotto 2.18
17 Crédit Agricole 2.23
18 Quickstep-Innergetic 3.23
19 Saunier Duval-Prodir 3.32
20 Lampre-Fondital 3.39
21 Ceramica Panaria-Navigare 6.32
22 Française Des Jeux 11.11 


Foto: Sirotti

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 24/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 24/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SØG EFTER CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS