Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Richeze stærkest på 2. etape

Richeze stærkest på 2. etape

03. februar 2007 14:020
I dag blev 2. etape af Tour de Langkawi kørt. En etape som gik fra Kangar til Kulim over 166.2 km, dermed var etapen også dobbelt så langt som gårdagens etape. Undervejs var der også flere udbrudsforsøg, men ens for dem alle var, at det blev kørt ind, ligesom på gårdagens etape.

I dagens massespurt var Maximiliano Richeze (Ceramiche Panaria Navigare) dog hurtigst foran Daryl Impey (Sydafrika) samt med gårdagens vinder Alberto Loddo (Serramenti PVC Diquigiovanni) på 3. pladsen.


Resultat af 2. etape
1 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 3.55.41
2 Daryl Impey (RSA) South Africa
3 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni
4 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team
5 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems
6 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole
7 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com
8 Brad Huff (USA) Team Slipstream
9 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole
10 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano
11 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com
12 Amir Zargari (Irn) Azad University Team
13 José Rujano (Ven) Unibet.com
14 Franck Renier (Fra) Équipe Bouygues Telecom
15 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com
16 Pol Nabben (Ned) Discovery Channel Marco Polo
17 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux
18 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com
19 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole
20 Pedro Costa (Por) Vitória ASC
21 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team
22 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems
23 Jose Rodrigues (Por) Vitória ASC
24 Ruben Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria Navigare
25 Artemiy Timofeev (Rus) Polygon Sweetnice
26 Wang Yip Tang (HKg) Hong Kong Pro Cycling
27 Sawai Safwan (Mas) Malaysia National Team
28 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prévoyance
29 Thomas Voeckler (Fra) Équipe Bouygues Telecom
30 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
31 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo
32 Salleh Mohd Zamri (Mas) MNCF Development
33 Laurent Lefevre (Fra) Équipe Bouygues Telecom
34 Kin San Wu (HKg) Hong Kong Pro Cycling
35 Ian McLeod (RSA) Française des Jeux
36 Johannes Kachelhoffer (RSA) South Africa
37 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux
38 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni
39 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems
40 Abd Aziz Saiful Anuar (Mas) MNCF Development
41 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com
42 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
43 Pierre Drancourt (Fra) Équipe Bouygues Telecom
44 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni
45 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Pro Cycling
46 Gilberto Sampaio (Por) Vitória ASC
47 Julien Loubet (Fra) AG2R Prévoyance
48 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo
49 Didier Rous (Fra) Équipe Bouygues Telecom
50 Micael Isidoro (Por) Vitória ASC
51 Abd Razak Mohd Faris (Mas) MNCF Development
52 Thijs Zonneveld (Ned) Discovery Channel Marco Polo
53 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
54 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Pro Cycling
55 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong Pro Cycling
56 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team
57 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
58 Rusli Amir Mustafa (Mas) MNCF Development
59 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare
60 Michael Lange (USA) Team Slipstream
61 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano
62 Sergio Barbero (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni
63 Vyacheslav Dyadichkin (Kaz) Polygon Sweetnice
64 Filippo Savini (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
65 Timothy Duggan (USA) Team Slipstream
66 Sang Jin Lee (Kor) Korea National Team
67 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com
68 Jay Crawford (Aus) Giant Asia Racing Team
69 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team
70 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team
71 Budi Santoso (Ina) Polygon Sweetnice
72 Jeong Seok Chung (Kor) Korea National Team
73 Se Yong Oh (Kor) Korea National Team
74 Yong Li Ng (Mas) Vitória ASC
75 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
76 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano
77 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
78 Alexander Khatuntsev (Rus) Unibet.com
79 Kuan Hua Lai (Tpe) Giant Asia Racing Team
80 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice
81 Hidenori Nodera (Jpn) Skil Shimano
82 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole
83 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni
84 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa
85 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems
86 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com
87 Basri Harnizam (Mas) MNCF Development
88 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems
89 Saryana Amin (Ina) Letua Cycling Team
90 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team
91 Ki Hong You (Kor) Korea National Team
92 Saeidtanha Abbas (Irn) Azad University Team
93 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team
94 Ruslan Mohd Jasmin (Mas) MNCF Development
95 David George (RSA) South Africa
96 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo
97 Md Nor Umardi Rosdi (Mas) Letua Cycling Team
98 Blaise Sonnery (Fra) AG2R Prévoyance
99 Nicholas White (RSA) South Africa
100 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
101 Susanto Tonton (Ina) Letua Cycling Team
102 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweetnice
103 Nur Misbah Mohd Rauf (Mas) Malaysia National Team
104 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole
105 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team
106 Yevgeniv Yakovlev (Kaz) Polygon Sweetnice
107 Kai Tsun Lam (HKg) Hong Kong Pro Cycling
108 Paulo Barroso (Por) Vitória ASC
109 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
110 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
111 Ghader Mizbani (Irn) Giant Asia Racing Team
112 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare
113 Tomoya Kano (Jpn) Skil Shimano
114 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream
115 Shaun Higgerson (Aus) SouthAustralia.com
116 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream
117 Mike Creed (USA) Team Slipstream
118 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano
119 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prévoyance
120 Yoann Le Boulanger (Fra) Équipe Bouygues Telecom
121 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems
122 Faridikovij Mahdi (Irn) Azad University Team
123 Ali Fallanie (Mas) Malaysia National Team
124 William Ford (Aus) SouthAustralia.com
125 S.Rezaei S.Mostafa (Irn) Azad University Team
126 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com
127 S. Rezaei S.Moezeddin (Irn) Azad University Team
128 Tong Yu (Chn) Discovery Channel Marco Polo
129 Rupert Rheeder (RSA) South Africa 0.22
130 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 0.57
131 Wladimir Belli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni
132 David Navas Chica (Spa) AG2R Prévoyance
133 Ahmad Lutfi Md Fauzan (Mas) Malaysia National Team
134 Chon Te Chiang (Tpe) Giant Asia Racing Team 5.26
135 Maleki Mizan Hassan (Irn) Azad University Team 15.34


Samlet stilling efter 2. etape
1 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 5.44.50
2 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni
3 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 0.05
4 Daryl Impey (RSA) South Africa 0.08
5 Ruben Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria Navigare
6 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 0.09
7 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team 0.11
8 Thomas Voeckler (Fra) Équipe Bouygues Telecom 0.12
9 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team 0.13
10 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare
11 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo
12 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems 0.14
13 Brad Huff (USA) Team Slipstream
14 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole
15 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com
16 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com
17 Amir Zargari (Irn) Azad University Team
18 Franck Renier (Fra) Équipe Bouygues Telecom
19 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team
20 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano
21 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux
22 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com
23 José Rujano (Ven) Unibet.com
24 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com
25 Jose Rodrigues (Por) Vitória ASC
26 Salleh Mohd Zamri (Mas) MNCF Development
27 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
28 Pedro Costa (Por) Vitória ASC
29 Wang Yip Tang (HKg) Hong Kong Pro Cycling
30 Ian McLeod (RSA) Française des Jeux
31 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prévoyance
32 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole
33 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole
34 Artemiy Timofeev (Rus) Polygon Sweetnice
35 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
36 Pierre Drancourt (Fra) Équipe Bouygues Telecom
37 Johannes Kachelhoffer (RSA) South Africa
38 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com
39 Pol Nabben (Ned) Discovery Channel Marco Polo
40 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux
41 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni
42 Gilberto Sampaio (Por) Vitória ASC
43 Micael Isidoro (Por) Vitória ASC
44 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems
45 Thijs Zonneveld (Ned) Discovery Channel Marco Polo
46 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo
47 Michael Lange (USA) Team Slipstream
48 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team
49 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Pro Cycling
50 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems
51 Yong Li Ng (Mas) Vitória ASC
52 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni
53 Kin San Wu (HKg) Hong Kong Pro Cycling
54 Abd Aziz Saiful Anuar (Mas) MNCF Development
55 Ki Hong You (Kor) Korea National Team
56 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team
57 Se Yong Oh (Kor) Korea National Team
58 Didier Rous (Fra) Équipe Bouygues Telecom
59 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
60 Budi Santoso (Ina) Polygon Sweetnice
61 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems
62 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com
63 Sergio Barbero (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni
64 Jeong Seok Chung (Kor) Korea National Team
65 Laurent Lefevre (Fra) Équipe Bouygues Telecom
66 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
67 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo
68 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
69 Yevgeniv Yakovlev (Kaz) Polygon Sweetnice
70 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni
71 Julien Loubet (Fra) AG2R Prévoyance
72 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa
73 Timothy Duggan (USA) Team Slipstream
74 Kuan Hua Lai (Tpe) Giant Asia Racing Team
75 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Pro Cycling
76 Filippo Savini (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
77 Saeidtanha Abbas (Irn) Azad University Team
78 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong Pro Cycling
79 Abd Razak Mohd Faris (Mas) MNCF Development
80 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano
81 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano
82 Ruslan Mohd Jasmin (Mas) MNCF Development
83 Jay Crawford (Aus) Giant Asia Racing Team
84 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems
85 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole
86 Rusli Amir Mustafa (Mas) MNCF Development
87 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare
88 David George (RSA) South Africa
89 Paulo Barroso (Por) Vitória ASC
90 Vyacheslav Dyadichkin (Kaz) Polygon Sweetnice
91 Hidenori Nodera (Jpn) Skil Shimano
92 Kai Tsun Lam (HKg) Hong Kong Pro Cycling
93 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team
94 Nicholas White (RSA) South Africa
95 David Navas Chica (Spa) AG2R Prévoyance
96 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
97 Ahmad Lutfi Md Fauzan (Mas) Malaysia National Team
98 Blaise Sonnery (Fra) AG2R Prévoyance
99 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweetnice
100 Basri Harnizam (Mas) MNCF Development
101 Saryana Amin (Ina) Letua Cycling Team
102 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com
103 Md Nor Umardi Rosdi (Mas) Letua Cycling Team
104 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems
105 Tomoya Kano (Jpn) Skil Shimano
106 S. Rezaei S.Moezeddin (Irn) Azad University Team
107 Susanto Tonton (Ina) Letua Cycling Team
108 Ghader Mizbani (Irn) Giant Asia Racing Team
109 Shaun Higgerson (Aus) SouthAustralia.com
110 Faridikovij Mahdi (Irn) Azad University Team
111 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
112 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole
113 Mike Creed (USA) Team Slipstream
114 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream
115 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano
116 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prévoyance
117 Ali Fallanie (Mas) Malaysia National Team
118 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 0.29
119 Rupert Rheeder (RSA) South Africa 0.36
120 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream 0.41
121 Yoann Le Boulanger (Fra) Équipe Bouygues Telecom 1.00
122 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 1.03
123 William Ford (Aus) SouthAustralia.com
124 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 1.06
125 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team 1.08
126 Sawai Safwan (Mas) Malaysia National Team 1.11
127 Sang Jin Lee (Kor) Korea National Team
128 Nur Misbah Mohd Rauf (Mas) Malaysia National Team
129 Tong Yu (Chn) Discovery Channel Marco Polo
130 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 2.13
131 S.Rezaei S.Mostafa (Irn) Azad University Team 2.28
132 Alexander Khatuntsev (Rus) Unibet.com 2.58
133 Wladimir Belli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni 3.16
134 Chon Te Chiang (Tpe) Giant Asia Racing Team 6.37
135 Maleki Mizan Hassan (Irn) Azad University Team 15.48


Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 4 pts
2 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 4
3 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 2
4 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 2
5 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux 1
6 Gilberto Sampaio (Por) Vitória ASC 1


Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 28 pts
2 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni 28
3 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems 22
4 Brad Huff (USA) Team Slipstream 20
5 Daryl Impey (RSA) South Africa 18
6 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 16
7 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole 15
8 Ruben Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 14
9 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team 14
10 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team 11
11 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com 10
12 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole 10
13 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com 9
14 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 9
15 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com 8
16 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 8
17 Rupert Rheeder (RSA) South Africa 7
18 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team 6
19 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano 6
20 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 6
21 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream 5
22 Amir Zargari (Irn) Azad University Team 5
23 Franck Renier (Fra) Équipe Bouygues Telecom 5
24 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com 5
25 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com 5
26 Thomas Voeckler (Fra) Équipe Bouygues Telecom 3
27 José Rujano (Ven) Unibet.com 3
28 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare 2
29 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo 2
30 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux 2
31 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole 1
32 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team 1
33 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems 1
34 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 1


Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Ceramiche Panaria Navigare 17.15.12
2 Crédit Agricole
3 Unibet.com
4 SouthAustralia.com
5 Tinkoff Credit Systems
6 South Africa
7 Équipe Bouygues Telecom
8 Letua Cycling Team
9 Française des Jeux
10 Serramenti PVC Diquigiovanni
11 Vitória ASC
12 Discovery Channel Marco Polo
13 Team Slipstream
14 Hong Kong Pro Cycling
15 Korea National Team
16 MNCF Development
17 Polygon Sweetnice
18 Nippo-Meitan Hompo
19 Skil Shimano
20 Azad University Team
21 AG2R Prévoyance
22 Giant Asia Racing Team
23 Malaysia National Team 0.49
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour de Pologne(2.UWT) 05/08-09/08

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 06/08

Czech Tour(2.1) 06/08-09/08

HAMMER Limburg(2.1) 07/08-09/08

Tour de l'Ain(2.1) 07/08-09/08

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 06/08

Czech Tour(2.1) 06/08-09/08

HAMMER Limburg(2.1) 07/08-09/08

Tour de l'Ain(2.1) 07/08-09/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 08/08

Milano-Sanremo(1.UWT) 08/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 09/08

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Great War Remembrance Race(1.1) 14/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

Il Lombardia(1.UWT) 15/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?