Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Rik Verbrugghe vandt flot etape

Rik Verbrugghe vandt flot etape

13. maj 2006 17:410

Foto: Sirotti


Efter et monster langt udbrud, lykkedes det Rik Verbrugghe som eneste mand at holde favoritterne tilbage på de sidste 3,2 kilometer opad. Paolo Savoldelli kom i mål på en flot 2. plads, mens Basso kom ind som nummer seks. Ny mand i førertrøjen er Gonchar fra T-Mobile.

Allerede tidligt på dagens 236 kilometer lange etape fik Calzati (AG2R) og Scheirlinckx (Cofidis) lov til at køre. De to ryttere fik faktisk oparbejdet et forspring på hele 17.48 minutter, inden løbet for alvor åbnede sig.

Først fik 17 ryttere, der i blandt Nicki Sørensen, lov til at køre, de fik siden hen yderligere 13 ryttere op til sig. Blandt de 13 ryttere var Bobby Julich. Dermed skulle Team CSC ikke arbejde i feltet. Men det gjorde der i mod Discovery Channel, som satte et meget hårdt tempo.

Da rytterne kom til dagens store stigning, Monte Catria, blev Calzati sat af Scheirlinckx i front, og den 30 mands store forfølgergruppe blev reduceret til kun otte ryttere. De otte ryttere var Vladimir Efimkin (Caisse dEpargne-Illes Balears), Rik Verbrugghe (Cofidis, le Credit par Telephone), Francisco J. Vila Errandonea (Lampre-Fondital), Serguei Yakovlev (Liberty Seguros-Würth Team), Victor Hugo Pena Grisales (Phonak Hearing Systems), Juan Manuel Garate (Quick Step-Innergetic), Manuele Mori (Saunier Duval-Prodir), Matthias Kessler (T-Mobile Team).

De otte ryttere fik hurtigt kontakt til Scheirlinckx, og havde som mest et forspring på syv minutter ned til feltet. Det var på dette tidspunkt, at Team CSC satte sig frem i feltet sammen med Liquigas, og siden hen også Gerolsteiner. De tre hold fik lynhurtigt bragt forspringet til frontgruppen ned under tre minutter.

Den næste udskilning skete på Monte delle Casane stigningen med 45 kilometer til mål. Fremme i front gruppen kunne Scheirlinckx, Kessler, Efimkin og Yakovlev ikke længere følge med, og dermed var der kun fem ryttere tilbage. Især Garate arbejdede knaldhårdt, og prøvede flere gange at komme alene afsted, men hver gang lukkede de fire andre hullet.

På Monte delle Cesana stigningen viste Cuesta også for alvor sin styrke, da han styrede feltets tempo hele vejen op ad stigningen. Efter stigningen var det så Nicki Sørensens tur til at arbejde, og det gjorde han frem til 20 kilometer før mål, hvor Lampre holdet kastede fem mand frem i jagten på udbryderne og der med sin egen mand Vila.

Med bare fire kilometer til mål, havde Lampre reduceret forspringet til kun 46 sekunder. Dette fik Verbrugghe til at forsøge sig alene i frontgruppen og han fik hullet. Da han kørte ind på den sidste kilometer, havde han 30 sekunders forspring og selvom blandt andet Savoldelli kom hurtigt bagfra, lykkedes det Verbrugghe at vinde med 14 sekunder.

Resultat af 7. etape
1 VERBRUGGHE Rik - COF 06:42:15
2 SAVOLDELLI Paolo - DSC 00:14
3 MAZZANTI Luca - PAN 00:14
4 GUTIERREZ CATALUNA José E. - PHO 00:14
5 REBELLIN Davide - GST 00:16
6 BASSO Ivan - CSC 00:16
7 HONCHAR Serhiy - TMO 00:16
8 SIMONI Gilberto - SDV 00:16
9 LEFEVRE Laurent - BTL 00:20
10 SCARPONI Michele - LSW 00:20
11 CUNEGO Damiano - LAM 00:20
12 PENA GRISALES Victor Hugo - PHO 00:24
13 CARUSO Giampaolo - LSW 00:24
14 GARATE Juan Manuel - QSI 00:24
15 VILA ERRANDONEA Francisco J. - LAM 00:24
16 MORI Manuele - SDV 00:24
17 DANIELSON Tom - DSC 00:29
18 LAISEKA JAIO Roberto - EUS 00:29
19 PELLIZOTTI Franco - LIQ 00:34
20 SELLA Emanuele - PAN 00:34
21 MERCKX Axel - PHO 00:34
22 DI LUCA Danilo - LIQ 00:34
23 NOE' Andrea - LIQ 00:34
24 OSA EIZAGUIRRE Unai - LSW 00:34
25 RUBIERA VIGIL José Luis - DSC 00:34
26 BELLI Wladimir - CLM 00:39
27 GUTIERREZ PALACIOS José Ivan - CEI 00:42
28 BELTRAN MARTINEZ Manuel - DSC 00:42
29 ROGERS Michael - TMO 00:42
30 DUQUE Leonardo - COF 00:42
31 JUFRE POU Josep - DVL 00:54
32 CASAR Sandy - FDJ 00:54
33 SERRANO RODRIGUEZ Marcos A. - LSW 00:54
34 GADRET John - A2R 00:54
35 RUJANO GUILLEN José - CLM 01:03
36 ULLRICH Jan - TMO 01:03
37 BELLOTTI Francesco - C.A 01:03
38 SZMYD Sylvester - LAM 01:03
39 RAMIREZ ABEJA Javier - LSW 01:03
40 HALGAND Patrice - C.A 01:19
41 SASTRE CANDIL Carlos - CSC 01:19
42 TSCHOPP Johann - PHO 01:19
43 VOIGT Jens - CSC 01:19
44 ELTINK Theo - RAB 01:33
45 PIEPOLI Leonardo - SDV 01:58
46 TRENTIN Guido - SDV 02:03
47 TIRALONGO Paolo - LAM 02:04
48 BRUSEGHIN Marzio - LAM 02:50
49 VALJAVEC Tadej - LAM 02:54
50 CHAURREAU BERNARDEZ Inigo - A2R 05:05
51 NAVARRO GARCIA Daniel - LSW 05:05
52 LOPEZ GARCIA David - EUS 05:05
53 BOTCHAROV Alexandre - C.A 05:24
54 ENGELS Addy - QSI 05:26
55 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel - PAN 05:26
56 NIERMANN Grischa - RAB 05:26
57 VAN HUFFEL Wim - DVL 05:39
58 SØRENSEN Nicki - CSC 05:39
59 HORRACH RIPPOLL Joan - CEI 05:51
60 CUESTA LOPEZ DE CASTRO Inigo - CSC 06:01
61 YAKOVLEV Serguei - LSW 06:06
62 LAVERDE JIMENEZ Luis Felipe - PAN 07:04
63 IRIZAR ARANBURU Markel - EUS 09:01
64 JULIA CEGARRA Jose Cayetano - CEI 09:01
65 DA CRUZ Carlos - FDJ 09:01
66 KESSLER Matthias - TMO 09:01
67 LOBATO ELVIRA Ruben - SDV 09:53
68 SCHUMACHER Stefan - GST 11:41
69 SCHEIRLINCKX Staf - COF 11:42
70 LUDEWIG Joerg - TMO 11:42
71 POLLACK Olaf - TMO 11:42
72 KNEES Christian - MRM 11:49
73 EFIMKIN Vladimir - CEI 13:19
74 BETTINI Paolo - QSI 13:47
75 MONFORT Maxime - COF 13:47
76 VANOTTI Alessandro - MRM 13:47
77 GHISALBERTI Sergio - MRM 13:47
78 BONNAIRE Olivier - BTL 13:47
79 MOLETTA Andrea - GST 13:47
80 VEIKKANEN Jussi - FDJ 13:47
81 RASMUSSEN Michael - RAB 13:47
82 BONNET William - C.A 13:47
83 EDALEINE Christophe - C.A 13:47
84 DUPONT Hubert - A2R 13:47
85 DION Renaud - A2R 13:47
86 ARDILA CANO Mauricio Alberto - RAB 13:47
87 KOLOBNEV Alexandr - RAB 13:47
88 LABBE Arnaud - BTL 13:47
89 POILVET Benoit - C.A 13:47
90 SCARSELLI Leonardo - QSI 13:47
91 PRADERA RODRIGUEZ Mikel - CEI 13:47
92 MATVEYEV Sergiy - PAN 13:47
93 BALIANI Fortunato - PAN 13:47
94 EKIMOV Viatcheslav - DSC 13:47
95 PADRNOS Pavel - DSC 13:47
96 MC CARTY Jonathan Patrick - PHO 13:47
97 ZAMPIERI Steve - PHO 13:47
98 PARRA PINTO Ivan Ramiro - COF 13:47
99 PINOTTI Marco - SDV 13:47
100 VAN DE WALLE Jurgen - QSI 13:47
101 PETROV Evgeni - LAM 13:47
102 BAGUET Serge - QSI 13:47
103 GUSTOV Volodymir - CSC 13:47
104 RAST Grégory - PHO 13:47
105 MAZUR Peter - SDV 13:47
106 VOGONDY Nicolas - C.A 13:47
107 TALABARDON Yannick - C.A 13:47
108 FLORES GALARZA Iker - EUS 13:47
109 ERVITI Imanol - CEI 13:47
110 LE BOULANGER Yoann - BTL 13:47
111 ANZA' Santo - CLM 13:47
112 GOMEZ GOMEZ Angel - SDV 13:47
113 SPEZIALETTI Alessandro - LIQ 21:09
114 LODDO Alberto - CLM 21:09
115 KRIVTSOV Yuriy - A2R 21:09
116 CORTINOVIS Alessandro - MRM 21:09
117 KUYCKX Jan - DVL 21:09
118 LARSSON Gustav Erik - FDJ 21:09
119 GILBERT Philippe - FDJ 21:09
120 ELMIGER Martin - PHO 21:09
121 BARANOWSKI Dariusz - LSW 21:09
122 STANGELJ Gorazd - LAM 21:09
123 DELAGE Mickael - FDJ 21:09
124 CLEMENT Stef - BTL 21:09
125 ORDOWSKI Volker - GST 21:09
126 HIEKMANN Torsten - GST 21:09
127 BLAUDZUN Michael - CSC 21:09
128 JULICH Bobby - CSC 21:09

129 DE KORT Koen - LSW 21:09
130 GUIDI Fabrizio - PHO 21:09
131 MIHOLJEVIC Vladimir - LIQ 21:09
132 SACCHI Fabio - MRM 21:09
133 BARBERO Sergio - CLM 21:09
134 GERARD Arnaud - FDJ 21:09
135 MISSAGLIA Gabriele - CLM 21:09
136 JOACHIM Benoit - DSC 21:09
137 ILLIANO Raffaele - CLM 21:09
138 PAURIOL Rémi - C.A 21:09
139 CIONI Dario David - LIQ 21:09
140 LOMBARDI Giovanni - CSC 21:09
141 FORNACIARI Paolo - LAM 21:09
142 GARRIDO LIMA José Antonio - QSI 21:09
143 CALZATI Sylvain - A2R 21:09
144 WEGELIUS Charles - LIQ 21:09
145 MONNERAIS Cyrille - FDJ 21:09
146 ROESEMS Bert - DVL 21:09
147 NAIBO Carl - A2R 21:09
148 LUENGO CELAYA Anton - EUS 21:09
149 CALCAGNI Patrick - LIQ 21:09
150 WAUTERS Marc - RAB 21:09
151 PEREZ SANCHEZ Francisco - CEI 21:09
152 ALDAPE CHAVEZ Moises - PAN 21:09
153 DE MAAR Marc - RAB 21:09
154 HAYMAN Mathew - RAB 21:09
155 SCANLON Mark - A2R 21:09
156 ANDRIOTTO Dario - LIQ 21:09
157 MCCARTNEY Jason - DSC 21:09
158 BRAMATI Davide - QSI 21:09
159 VOGELS Henk - DVL 21:09
160 ARANAGA AZKUNE Andoni - EUS 21:09
161 RABON Frantisek - TMO 21:09
162 RUSS Matthias - GST 21:09
163 DAVIS Scott - TMO 21:09
164 WHITE Matthew - DSC 21:09
165 SCHOLZ Ronny - GST 21:09
166 GATES Nick - DVL 21:09
167 PEREZ CUAPIO Julio Alberto - PAN 21:09
168 OLSEN Aaron - SDV 21:09
169 GENE Yohann - BTL 21:09
170 BERNAUDEAU Giovanni - BTL 21:09
171 MAYOZ Ivan - EUS 21:09
172 FERTONANI Marco - CEI 21:09
173 LORENZETTO Mirco - MRM 21:09
174 RIGOTTO Elia - MRM 21:09
175 FLICKINGER Andy - BTL 21:09
176 ALBIZURI ARANSOLO Benat - EUS 21:09
177 KRAUSS Sven - GST 21:09
178 FORSTER Robert - GST 21:09
179 VAN HECKE Preben - DVL 21:09
180 MCEWEN Robbie - DVL 21:09
181 CARRASCO GAMIZ Jose Luis - CEI 21:09
182 SERPA Jose - CLM 21:09
183 MOINARD Amael - COF 21:09
184 MCGEE Bradley - FDJ 21:09
185 ONGARATO Alberto - MRM 21:09
186 VAITKUS Tomas - A2R 24:52
187 RICHEZE Axel Maximiliano - PAN 30:10

Samlet stilling efter 7. etape
1 HONCHAR Serhiy - TMO 27:37:07
2 SAVOLDELLI Paolo - DSC 00:06
3 BASSO Ivan - CSC 00:11
4 ROGERS Michael - TMO 00:32
5 REBELLIN Davide - GST 00:54
6 RUBIERA VIGIL José Luis - DSC 00:56
7 DANIELSON Tom - DSC 00:57
8 GUTIERREZ CATALUNA José E. - PHO 01:03
9 DI LUCA Danilo - LIQ 01:07
10 VOIGT Jens - CSC 01:09
11 CUNEGO Damiano - LAM 01:21
12 NOE' Andrea - LIQ 01:27
13 PELLIZOTTI Franco - LIQ 01:30
14 VILA ERRANDONEA Francisco J. - LAM 01:32
15 GARATE Juan Manuel - QSI 01:35
16 GUTIERREZ PALACIOS José Ivan - CEI 01:37
17 PENA GRISALES Victor Hugo - PHO 01:38
18 MERCKX Axel - PHO 01:54
19 VERBRUGGHE Rik - COF 01:56
20 SIMONI Gilberto - SDV 01:56
21 SCARPONI Michele - LSW 02:04
22 ULLRICH Jan - TMO 02:07
23 BELLOTTI Francesco - C.A 02:13
24 MORI Manuele - SDV 02:20
25 OSA EIZAGUIRRE Unai - LSW 02:26
26 CARUSO Giampaolo - LSW 02:29
27 JUFRE POU Josep - DVL 02:29
28 DUQUE Leonardo - COF 02:30
29 MAZZANTI Luca - PAN 02:32
30 BELTRAN MARTINEZ Manuel - DSC 02:32
31 LAISEKA JAIO Roberto - EUS 02:39
32 GADRET John - A2R 02:40
33 SZMYD Sylvester - LAM 02:40
34 CASAR Sandy - FDJ 02:45
35 BELLI Wladimir - CLM 02:49
36 HALGAND Patrice - C.A 02:52
37 SELLA Emanuele - PAN 03:05
38 RUJANO GUILLEN José - CLM 03:33
39 SERRANO RODRIGUEZ Marcos A. - LSW 03:35
40 ELTINK Theo - RAB 03:44
41 RAMIREZ ABEJA Javier - LSW 03:44
42 BRUSEGHIN Marzio - LAM 03:46
43 SASTRE CANDIL Carlos - CSC 03:47
44 TRENTIN Guido - SDV 04:18
45 TIRALONGO Paolo - LAM 04:26
46 VALJAVEC Tadej - LAM 04:58
47 SØRENSEN Nicki - CSC 05:52
48 LEFEVRE Laurent - BTL 05:56
49 BOTCHAROV Alexandre - C.A 06:51
50 HORRACH RIPPOLL Joan - CEI 07:06
51 NIERMANN Grischa - RAB 07:07
52 ENGELS Addy - QSI 07:13
53 TSCHOPP Johann - PHO 07:17
54 NAVARRO GARCIA Daniel - LSW 07:28
55 PIEPOLI Leonardo - SDV 07:32
56 CHAURREAU BERNARDEZ Inigo - A2R 07:39
57 VAN HUFFEL Wim - DVL 07:44
58 YAKOVLEV Serguei - LSW 08:20
59 CUESTA LOPEZ DE CASTRO Inigo - CSC 08:44
60 LAVERDE JIMENEZ Luis Felipe - PAN 09:43
61 LOPEZ GARCIA David - EUS 09:48
62 POLLACK Olaf - TMO 11:24
63 JULIA CEGARRA Jose Cayetano - CEI 11:29
64 SCHUMACHER Stefan - GST 11:56
65 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel - PAN 12:52
66 LUDEWIG Joerg - TMO 13:25
67 KNEES Christian - MRM 13:36
68 KESSLER Matthias - TMO 13:38
69 LOBATO ELVIRA Ruben - SDV 13:47
70 SCHEIRLINCKX Staf - COF 14:12
71 GUSTOV Volodymir - CSC 14:31
72 BETTINI Paolo - QSI 14:35
73 VEIKKANEN Jussi - FDJ 14:58
74 PETROV Evgeni - LAM 15:03
75 PADRNOS Pavel - DSC 15:08
76 ERVITI Imanol - CEI 15:09
77 MOLETTA Andrea - GST 15:12
78 BAGUET Serge - QSI 15:14
79 EFIMKIN Vladimir - CEI 15:20
80 ARDILA CANO Mauricio Alberto - RAB 15:25
81 GOMEZ GOMEZ Angel - SDV 15:33
82 VAN DE WALLE Jurgen - QSI 15:34
83 EKIMOV Viatcheslav - DSC 15:37
84 TALABARDON Yannick - C.A 15:42
85 PRADERA RODRIGUEZ Mikel - CEI 15:42
86 GHISALBERTI Sergio - MRM 15:48
87 POILVET Benoit - C.A 15:54
88 PINOTTI Marco - SDV 16:04
89 RAST Grégory - PHO 16:07
90 MC CARTY Jonathan Patrick - PHO 16:10
91 PARRA PINTO Ivan Ramiro - COF 16:12
92 DUPONT Hubert - A2R 16:13
93 BONNET William - C.A 16:19
94 MONFORT Maxime - COF 16:23
95 DA CRUZ Carlos - FDJ 16:30
96 VANOTTI Alessandro - MRM 16:40
97 LE BOULANGER Yoann - BTL 16:51
98 ZAMPIERI Steve - PHO 16:54
99 MATVEYEV Sergiy - PAN 17:12
100 ANZA' Santo - CLM 17:13
101 DION Renaud - A2R 17:23
102 LABBE Arnaud - BTL 17:23
103 KOLOBNEV Alexandr - RAB 17:30
104 BALIANI Fortunato - PAN 17:40
105 BONNAIRE Olivier - BTL 18:27
106 IRIZAR ARANBURU Markel - EUS 18:45
107 SCARSELLI Leonardo - QSI 19:32
108 VOGONDY Nicolas - C.A 19:32
109 FLORES GALARZA Iker - EUS 19:36
110 EDALEINE Christophe - C.A 19:38
111 MAZUR Peter - SDV 19:53
112 JULICH Bobby - CSC 21:26
113 CIONI Dario David - LIQ 21:49
114 MCGEE Bradley - FDJ 21:52
115 BLAUDZUN Michael - CSC 22:05
116 PEREZ SANCHEZ Francisco - CEI 22:07
117 GILBERT Philippe - FDJ 22:13
118 MIHOLJEVIC Vladimir - LIQ 22:23
119 ORDOWSKI Volker - GST 22:30
120 STANGELJ Gorazd - LAM 22:30
121 KRAUSS Sven - GST 22:35
122 WHITE Matthew - DSC 22:43
123 MCEWEN Robbie - DVL 22:44
124 DAVIS Scott - TMO 22:48
125 RABON Frantisek - TMO 22:51
126 RASMUSSEN Michael - RAB 23:04
127 ROESEMS Bert - DVL 23:07
128 PAURIOL Rémi - C.A 23:11
129 DE MAAR Marc - RAB 23:14
130 SACCHI Fabio - MRM 23:15
131 MCCARTNEY Jason - DSC 23:16
132 MONNERAIS Cyrille - FDJ 23:19
133 CARRASCO GAMIZ Jose Luis - CEI 23:20
134 WAUTERS Marc - RAB 23:28
135 GERARD Arnaud - FDJ 23:29
136 GATES Nick - DVL 23:33
137 CORTINOVIS Alessandro - MRM 23:39
138 CALZATI Sylvain - A2R 23:39
139 FERTONANI Marco - CEI 23:43
140 KRIVTSOV Yuriy - A2R 23:49
141 MAYOZ Ivan - EUS 23:49
142 SERPA Jose - CLM 24:01
143 SCANLON Mark - A2R 24:04
144 FORSTER Robert - GST 24:06
145 VOGELS Henk - DVL 24:08
146 ELMIGER Martin - PHO 24:15
147 KUYCKX Jan - DVL 24:27
148 JOACHIM Benoit - DSC 24:28
149 DELAGE Mickael - FDJ 24:31
150 FORNACIARI Paolo - LAM 24:36
151 CALCAGNI Patrick - LIQ 24:37
152 SCHOLZ Ronny - GST 24:43
153 LUENGO CELAYA Anton - EUS 24:54
154 HAYMAN Mathew - RAB 24:57
155 LODDO Alberto - CLM 25:40
156 BERNAUDEAU Giovanni - BTL 26:03
157 DE KORT Koen - LSW 26:09
158 VAITKUS Tomas - A2R 26:13
159 LARSSON Gustav Erik - FDJ 26:13
160 LOMBARDI Giovanni - CSC 26:16
161 WEGELIUS Charles - LIQ 26:21
162 FLICKINGER Andy - BTL 26:23
163 MISSAGLIA Gabriele - CLM 26:26
164 VAN HECKE Preben - DVL 26:37
165 OLSEN Aaron - SDV 26:55
166 CLEMENT Stef - BTL 27:07
167 BRAMATI Davide - QSI 27:17
168 SPEZIALETTI Alessandro - LIQ 27:22
169 ANDRIOTTO Dario - LIQ 27:33
170 RUSS Matthias - GST 27:35
171 HIEKMANN Torsten - GST 27:46
172 BARANOWSKI Dariusz - LSW 27:49
173 GUIDI Fabrizio - PHO 27:49
174 BARBERO Sergio - CLM 28:18
175 ALBIZURI ARANSOLO Benat - EUS 30:05
176 ILLIANO Raffaele - CLM 30:11
177 PEREZ CUAPIO Julio Alberto - PAN 30:11
178 GENE Yohann - BTL 30:15
179 MOINARD Amael - COF 30:52
180 GARRIDO LIMA José Antonio - QSI 31:29
181 ALDAPE CHAVEZ Moises - PAN 32:31
182 RICHEZE Axel Maximiliano - PAN 36:57
183 ARANAGA AZKUNE Andoni - EUS 37:10
184 RIGOTTO Elia - MRM 37:18
185 ONGARATO Alberto - MRM 37:32
186 LORENZETTO Mirco - MRM 37:57
187 NAIBO Carl - A2R 41:57
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

OVO Energy Women's Tour(2.WWT) 08/06-13/06

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 31/05-07/06

Tour de Suisse(2.UWT) 07/06-14/06

Elfstedenronde(1.1) 07/06

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 06/06

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 08/06

Course de la Paix Grand P...(2.NCUP) 04/06-07/06

Tour de Suisse(2.UWT) 07/06-14/06

Elfstedenronde(1.1) 07/06

OVO Energy Women's Tour(2.WWT) 08/06-13/06

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 08/06

Tour de Korea(2.1) 10/06-14/06

La Route d'Occitanie(2.1) 11/06-14/06

Saarland Trofeo(2.NCUP) 11/06-14/06

Cycling Tour of Bihor - B...(2.1) 12/06-14/06

Rund um Köln(1.1) 14/06

Adriatica Ionica Race(2.1) 14/06-19/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger