Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Robbie McEwen slog til i Tirreno-Adriatico

Robbie McEwen slog til i Tirreno-Adriatico

14. marts 2007 16:130

Efter en hæsblæsende finale, vandt Robbie McEwen i dag første etape af Tirreno-Adriatico. Med ca. 400 meter til mål tog den lynhurtige australier røven på sine konkurrenter, da han satte sit angreb ind og med det samme slog et stort hul ned til feltet.

Dette kunne ikke indhentes igen, og dermed kunne McEwen jublende køre over stregen. Godt 15 meter efter McEwen var det Oscar Freire, som kørte ind på andenpladsen og med Hushovd på tredjepladsen. For Team CSC var Stuart O´Grady bedste mand på dagens etape med en okay fjerdeplads.



Dagens etape blev ellers længere domineret af et firemandsudbrud bestående af Priamo, Commesso, Muraglia og Albizuri, men med bare tre kilometer til mål, lykkedes det feltet at indhente gruppen.


Resultat af 1. etape
1 Robbie McEwen - Predictor-Lotto 4.34.24
2 Oscar Freire - Rabobank
3 Thor Hushovd - Crédit Agricole
4 Stuart O'Grady - Team CSC
5 Bernhard Eisel - T-Mobile
6 Erik Zabel - Milram
7 Allan Davis - Discovery Channel
8 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
9 David Kopp - Gerolsteiner
10 Loyd Mondory - Ag2r Prévoyance
11 Alessandro Petacchi - Milram
12 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux
13 Matti Breschel - Team CSC
14 Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic
15 Alexei Markov - Caisse d'Epargne
16 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir
17 Filippo Pozzato - Liquigas
18 Laurent Brochard - Bouygues Telecom
19 Martin Elmiger - Ag2r Prévoyance
20 Franck Renier - Bouygues Telecom
21 Andrea Moletta - Gerolsteiner
22 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare
23 Renaud Dion - Ag2r Prévoyance
24 Iván Gutiérrez - Caisse d'Epargne
25 Manuel Quinziato - Liquigas
26 Pavel Brutt - Tinkoff Credit Systems
27 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom
28 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
29 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare
30 Peter Wrolich - Gerolsteiner
31 Vladimir Gusev - Discovery Channel
32 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare
33 Bram Tankink - Quickstep-Innergetic
34 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems
35 Jens Voigt - Team CSC
36 Stefan Schumacher - Gerolsteiner
37 Sébastien Minard - Cofidis
38 Andreas Klöden - Astana
39 Koldo Fernández - Euskaltel-Euskadi
40 Riccardo Riccò - Saunier Duval-Prodir
41 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
42 Linus Gerdemann - T-Mobile
43 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto
44 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
45 Roberto Petito - Liquigas
46 Koen De Kort - Astana
47 Vincenzo Nibali - Liquigas
48 Serguei Ivanov - Astana
49 Marco Velo - Milram
50 Dario Cioni - Predictor-Lotto
51 Marcus Ljungqvist - Team CSC
52 Yannick Talabardon - Crédit Agricole
53 Mirko Celestino - Milram
54 Ricardo Serrano - Tinkoff Credit Systems
55 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare
56 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prévoyance
57 Kjell Carlström - Liquigas
58 Aurélien Clerc - Bouygues Telecom
59 Gorazd Stangelj - Lampre-Fondital
60 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance
61 René Haselbacher - Astana
62 Janez Brajkovic - Discovery Channel
63 Lars Michaelsen - Team CSC
64 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
65 Francesco Bellotti - Crédit Agricole
66 Alexandre Usov - Ag2r Prévoyance
67 Cristian Moreni - Cofidis
68 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
69 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
70 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic
71 Gregory Rast - Astana
72 Carlos Da Cruz - Française Des Jeux
73 Dario Andriotto - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
74 Mathieu Heijboer - Cofidis
75 Sven Krauss - Gerolsteiner
76 Fabio Sacchi - Milram
77 Danilo Napolitano - Lampre-Fondital
78 Julian Dean - Crédit Agricole
79 Francesco Failli - Liquigas
80 Beñat Albizuri - Euskaltel-Euskadi
81 Jon Bru - Euskaltel-Euskadi
82 Aketza Peña - Euskaltel-Euskadi
83 Lorenzo Bernucci - T-Mobile
84 Kim Kirchen - T-Mobile
85 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare
86 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
87 Massimo Codol - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
88 Thomas Dekker - Rabobank
89 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems
90 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne
91 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
92 Christophe Mengin - Française Des Jeux
93 Moisés Aldape Chavez - Ceramica Panaria-Navigare
94 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne
95 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic
96 Fabian Wegmann - Gerolsteiner
97 Jan Boven - Rabobank
98 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
99 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
100 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
101 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
102 Theo Eltink - Rabobank
103 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
104 Aitor Hernández - Euskaltel-Euskadi
105 Staf Scheirlinckx - Cofidis
106 Wim Vansevenant - Predictor-Lotto
107 Antton Luengo - Euskaltel-Euskadi
108 Raúl Alarcón - Saunier Duval-Prodir
109 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems
110 Kevin De Weert - Cofidis
111 Nick Nuyens - Cofidis
112 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems
113 Leif Hoste - Predictor-Lotto
114 Alexander Vinokourov - Astana
115 Servais Knaven - T-Mobile
116 Marco Pinotti - T-Mobile
117 Matthias Kessler - Astana
118 Simone Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
119 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic
120 Laszlo Bodrogi - Crédit Agricole
121 Serguei Yakovlev - Astana
122 Dimitri Champion - Bouygues Telecom
123 Michiel Elijzen - Cofidis
124 Geoffroy Lequatre - Cofidis
125 Björn Leukemans - Predictor-Lotto
126 Christian Knees - Milram
127 Sebastian Lang - Gerolsteiner
128 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
129 Jason McCartney - Discovery Channel
130 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
131 Pavel Padrnos - Discovery Channel
132 Fabien Patanchon - Française Des Jeux
133 Lars Bak - Team CSC
134 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
135 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
136 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir
137 Brian Vandborg - Discovery Channel
138 Ruggero Marzoli - Tinkoff Credit Systems
139 Marco Fertonani - Caisse d'Epargne
140 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
141 Peter Van Petegem - Quickstep-Innergetic
142 Andreas Klier - T-Mobile
143 Rene Mandri - Ag2r Prévoyance
144 Matteo Bono - Lampre-Fondital
145 Serge Baguet - Quickstep-Innergetic
146 Michael Boogerd - Rabobank
147 José Luis Rubiera - Discovery Channel
148 Ivan Basso - Discovery Channel
149 David Arroyo - Caisse d'Epargne
150 Alessandro Cortinovis - Milram
151 Alessandro Spezialetti - Liquigas
152 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
153 Cyrille Monnerais - Française Des Jeux
154 Bram De Groot - Rabobank
155 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir
156 Rubens Bertogliati - Saunier Duval-Prodir
157 Ivan Mayoz - Euskaltel-Euskadi 0.27
158 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 1.26
159 Gerald Ciolek - T-Mobile 1.33
160 Enrico Poitschke - Milram
161 Allan Johansen - Team CSC 1.54
162 Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic 2.35
163 Enrico Gasparotto - Liquigas 2.47
164 Erki Pütsep - Bouygues Telecom 3.54
165 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit Systems 4.14
166 Robert Förster - Gerolsteiner
167 Sébastien Hinault - Crédit Agricole
168 Eric Berthou - Caisse d'Epargne
169 Pieter Mertens - Predictor-Lotto
170 Grischa Niermann - Rabobank 14.57
171 Fabian Cancellara - Team CSC
172 Arnaud Gerard - Française Des Jeux 17.28


Udgået ryttere på dagens etape
DNS Daniele Colli - Ceramica Panaria-Navigare
DNF Pedro Horrillo - Rabobank
DNF Nicholas Roche - Crédit Agricole
DNF Vladimir Efimkin - Caisse d'Epargne 
 

Samlet stilling efter 1. etape
1 Robbie McEwen - Predictor-Lotto 4.34.14
2 Oscar Freire - Rabobank 0.04
3 Thor Hushovd - Crédit Agricole 0.06
4 Beñat Albizuri - Euskaltel-Euskadi 0.07
5 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 0.08
6 Stuart O'Grady - Team CSC 0.10
7 Bernhard Eisel - T-Mobile
8 Erik Zabel - Milram
9 Allan Davis - Discovery Channel
10 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
11 David Kopp - Gerolsteiner
12 Loyd Mondory - Ag2r Prévoyance
13 Alessandro Petacchi - Milram
14 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux
15 Matti Breschel - Team CSC
16 Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic
17 Alexei Markov - Caisse d'Epargne
18 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir
19 Filippo Pozzato - Liquigas
20 Laurent Brochard - Bouygues Telecom
21 Martin Elmiger - Ag2r Prévoyance
22 Franck Renier - Bouygues Telecom
23 Andrea Moletta - Gerolsteiner
24 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare
25 Renaud Dion - Ag2r Prévoyance
26 Iván Gutiérrez - Caisse d'Epargne
27 Manuel Quinziato - Liquigas
28 Pavel Brutt - Tinkoff Credit Systems
29 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom
30 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
31 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare
32 Peter Wrolich - Gerolsteiner
33 Vladimir Gusev - Discovery Channel
34 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare
35 Bram Tankink - Quickstep-Innergetic
36 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems
37 Jens Voigt - Team CSC
38 Stefan Schumacher - Gerolsteiner
39 Sébastien Minard - Cofidis
40 Andreas Klöden - Astana
41 Koldo Fernández - Euskaltel-Euskadi
42 Riccardo Riccò - Saunier Duval-Prodir
43 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
44 Linus Gerdemann - T-Mobile
45 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto
46 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
47 Roberto Petito - Liquigas
48 Koen De Kort - Astana
49 Vincenzo Nibali - Liquigas
50 Serguei Ivanov - Astana
51 Marco Velo - Milram
52 Dario Cioni - Predictor-Lotto
53 Marcus Ljungqvist - Team CSC
54 Yannick Talabardon - Crédit Agricole
55 Mirko Celestino - Milram
56 Ricardo Serrano - Tinkoff Credit Systems
57 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prévoyance
58 Kjell Carlström - Liquigas
59 Aurélien Clerc - Bouygues Telecom
60 Gorazd Stangelj - Lampre-Fondital
61 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance
62 René Haselbacher - Astana
63 Janez Brajkovic - Discovery Channel
64 Lars Michaelsen - Team CSC
65 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
66 Francesco Bellotti - Crédit Agricole
67 Alexandre Usov - Ag2r Prévoyance
68 Cristian Moreni - Cofidis
69 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
70 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
71 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic
72 Gregory Rast - Astana
73 Carlos Da Cruz - Française Des Jeux
74 Dario Andriotto - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
75 Mathieu Heijboer - Cofidis
76 Sven Krauss - Gerolsteiner
77 Fabio Sacchi - Milram
78 Danilo Napolitano - Lampre-Fondital
79 Julian Dean - Crédit Agricole
80 Francesco Failli - Liquigas
81 Jon Bru - Euskaltel-Euskadi
82 Aketza Peña - Euskaltel-Euskadi
83 Lorenzo Bernucci - T-Mobile
84 Kim Kirchen - T-Mobile
85 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare
86 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
87 Massimo Codol - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
88 Thomas Dekker - Rabobank
89 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems
90 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne
91 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
92 Christophe Mengin - Française Des Jeux
93 Moisés Aldape Chavez - Ceramica Panaria-Navigare
94 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne
95 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic
96 Fabian Wegmann - Gerolsteiner
97 Jan Boven - Rabobank
98 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
99 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
100 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
101 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
102 Theo Eltink - Rabobank
103 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
104 Aitor Hernández - Euskaltel-Euskadi
105 Staf Scheirlinckx - Cofidis
106 Wim Vansevenant - Predictor-Lotto
107 Antton Luengo - Euskaltel-Euskadi
108 Raúl Alarcón - Saunier Duval-Prodir
109 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems
110 Kevin De Weert - Cofidis
111 Nick Nuyens - Cofidis
112 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems
113 Leif Hoste - Predictor-Lotto
114 Alexander Vinokourov - Astana
115 Servais Knaven - T-Mobile
116 Marco Pinotti - T-Mobile
117 Matthias Kessler - Astana
118 Simone Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
119 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic
120 Laszlo Bodrogi - Crédit Agricole
121 Serguei Yakovlev - Astana
122 Dimitri Champion - Bouygues Telecom
123 Michiel Elijzen - Cofidis
124 Geoffroy Lequatre - Cofidis
125 Björn Leukemans - Predictor-Lotto
126 Christian Knees - Milram
127 Sebastian Lang - Gerolsteiner
128 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
129 Jason McCartney - Discovery Channel
130 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
131 Pavel Padrnos - Discovery Channel
132 Fabien Patanchon - Française Des Jeux
133 Lars Bak - Team CSC
134 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
135 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
136 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir
137 Brian Vandborg - Discovery Channel
138 Ruggero Marzoli - Tinkoff Credit Systems
139 Marco Fertonani - Caisse d'Epargne
140 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
141 Peter Van Petegem - Quickstep-Innergetic
142 Andreas Klier - T-Mobile
143 Rene Mandri - Ag2r Prévoyance
144 Matteo Bono - Lampre-Fondital
145 Serge Baguet - Quickstep-Innergetic
146 Michael Boogerd - Rabobank
147 José Luis Rubiera - Discovery Channel
148 Ivan Basso - Discovery Channel
149 David Arroyo - Caisse d'Epargne
150 Alessandro Cortinovis - Milram
151 Alessandro Spezialetti - Liquigas
152 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
153 Cyrille Monnerais - Française Des Jeux
154 Bram De Groot - Rabobank
155 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir
156 Rubens Bertogliati - Saunier Duval-Prodir
157 Ivan Mayoz - Euskaltel-Euskadi 0.37
158 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 1.35
159 Gerald Ciolek - T-Mobile 1.43
160 Enrico Poitschke - Milram
161 Allan Johansen - Team CSC 2.04
162 Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic 2.45
163 Enrico Gasparotto - Liquigas 2.57
164 Erki Pütsep - Bouygues Telecom 4.04
165 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit Systems 4.24
166 Robert Förster - Gerolsteiner
167 Sébastien Hinault - Crédit Agricole
168 Eric Berthou - Caisse d'Epargne
169 Pieter Mertens - Predictor-Lotto
170 Grischa Niermann - Rabobank 15.07
171 Fabian Cancellara - Team CSC
172 Arnaud Gerard - Française Des Jeux 17.38


Bjergkonkurrencen efter 1. etape
1 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 5 pts
2 Beñat Albizuri - Euskaltel-Euskadi 3
3 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 2
4 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 1


Pointkonkurrencen efter 1. etape
1 Robbie McEwen - Predictor-Lotto 12 pts
2 Oscar Freire - Rabobank 10
3 Thor Hushovd - Crédit Agricole 8
4 Stuart O'Grady - Team CSC 7
5 Bernhard Eisel - T-Mobile 6
6 Beñat Albizuri - Euskaltel-Euskadi 5
7 Erik Zabel - Milram 5
8 Allan Davis - Discovery Channel 4
9 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 3
10 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 3
11 David Kopp - Gerolsteiner 2
12 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 2
13 Loyd Mondory - Ag2r Prévoyance 1
14 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 1


Holdkonkurrencen efter 1. etape
1 Team CSC 13.43.12
2 AG2r Prévoyance
3 Gerolsteiner
4 Bouygues Telecom
5 Team Milram
6 Ceramica Panaria-Navigare
7 Liquigas
8 Predictor-Lotto
9 Saunier Duval-Prodir
10 Discovery Channel Pro Cycling Team
11 Tinkoff Credit System
12 Quickstep-Innergetic
13 Crédit Agricole
14 Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
15 Caisse d'Epargne
16 T-Mobile Team
17 Astana
18 Euskaltel-Euskadi
19 Française des Jeux
20 Cofidis-Le Crédit par Téléphone
21 Rabobank
22 Lampre-Fondital

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SØG EFTER CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS