Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Robbie McEwen viste Vuelta formen
25. august 2007 16:010

I øjeblikket kæmper Robbie McEwen for at overbevise Predictor-Lotto ledelsen om, at det er forkert af dem ikke udtage ham til Vuelta a España.

Trods dette så tyder alt på, at australieren må se det spanske etapeløb fra sofaen, når løbet starter den 1. september. Den australske sprinter gjorde dog sit til at overbevise ledelsen om, at han skal køre Vueltaen, da han vandt dagens etape.

Dagens etape i Eneco Tour bød på flere angreb undervejs fra Knokke-Heist til Putte. Etapen blev kørt over 170.8 flade km, og det lykkedes trods de mange udbrud feltet at få det hele samlet til en massespurt. 

Dagens første seriøse udbrud kom fra Iban Mayoz (Euskaltel - Euskadi), Steven Caethoven (Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen), Kasper Klostergaard (Team CSC), Arnaud Coyot (Unibet.com), Aleksandr Kuschynski (Liquigas) og Benoit Poilvet (Credit Agricole), som dog måtte se sig hentet igen efter 90 km kørsel af etapen. Derefter slog en gruppe på 5 ryttere kontra, og det var Gianni Meersman (Discovery Channel), Tom Stubbe (Chocolade Jacques), Unai Etxebarria (Euskaltel), Matthieu Sprick (Bouygues Telecom) og Alessandro Vanotti (Liquigas)

Det fik feltet til at holde udbruddet i kort snor, da Alessandro Vanotti kun var 1 minut og 10 sekunder efter i klassementet. Cofidis kørte naturligvis frem i front af feltet for at forsvare Nick Nuyens førertrøje, og de fik hjælp af Rabobank og Saunier Duval, som kører for hhv. Thomas Dekker og David Millar. Til sidst tog sprinterholdene over og lukkede det sidste hul op til udbryderne. 

I spurten viste Robbie McEwen, at han er i rigtig god form og vandt foran Francesco Chicchi (Liquigas) og norske Thor Hushovd (Credit Agricole). Nick Nuyens (Cofidis) fører fortsat samlet.

Danske Jakob Piil (T-Mobile) gennemførte ikke dagens etape.

Resultat af 3. etape
1 Robbie McEwen - Predictor - Lotto 3.42.28 (46.065 km/t)
2 Francesco Chicchi - Liquigas
3 Thor Hushovd - Crédit Agricole
4 Mark Cavendish - T-Mobile Team
5 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano
6 Luciano André Pagliarini Mendonca - Saunier Duval - Prodir
7 Steven De Jongh - Quickstep - Innergetic
8 David Kopp - Gerolsteiner
9 Gorik Gardeyn - Unibet.com
10 Wouter Weylandt - Quickstep - Innergetic
11 Graeme Brown - Rabobank
12 Fabio Baldato - Lampre - Fondital
13 Heinrich Haussler - Gerolsteiner
14 Greg Van Avermaet - Predictor - Lotto
15 Mickaël Chérel - Française des Jeux
16 Mathew Hayman - Rabobank
17 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank
18 Saïd Haddou - Bouygues Telecom
19 Alexei Markov - Caisse d'Epargne
20 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
21 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano
22 Marcel Sieberg - Team Milram
23 Fred Rodriguez - Predictor - Lotto
24 Roger Hammond - T-Mobile Team
25 Tomas Vaitkus - Discovery Channel Pro Cycling Team
26 Marco Zanotti - Unibet.com
27 Sven Renders - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
28 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne
29 Dennis Haueisen - Team Milram
30 Bram Tankink - Quickstep - Innergetic
31 Juan José Haedo - Team CSC
32 Martin Pedersen - Team CSC
33 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic
34 Matthew Goss - Team CSC
35 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom
36 José Ivan Gutierrez - Caisse d'Epargne
37 Sebastian Lang - Gerolsteiner
38 Leon Van Bon - Rabobank
39 Nick Nuyens - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
40 Arnaud Coyot - Unibet.com
41 Sven Krauss - Gerolsteiner
42 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi
43 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team
44 Johan Lindgren - Française des Jeux
45 Sébastien Hinault - Crédit Agricole
46 Andry Grivko - Team Milram
47 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi
48 Allan Johansen - Team CSC
49 Alessandro Ballan - Lampre - Fondital
50 Luke Roberts - Team CSC
51 Ludovic Auger - Française des Jeux
52 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team
53 Gustav Larsson - Unibet.com
54 Yaroslav Popovych - Discovery Channel Pro Cycling Team
55 Gregory Henderson - T-Mobile Team
56 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
57 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano
58 Matthé Pronk - Unibet.com
59 Vincenzo Nibali - Liquigas
60 Leif Hoste - Predictor - Lotto
61 Aart Vierhouten - Skil - Shimano
62 Paul Martens - Skil - Shimano
63 Enrico Gasparotto - Liquigas
64 Daniele Righi - Lampre - Fondital
65 Roberto Petito - Liquigas
66 Kim Kirchen - T-Mobile Team
67 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
68 Paolo Fornaciari - Lampre - Fondital
69 Mirco Lorenzetto - Team Milram
70 Enrico Franzoi - Lampre - Fondital
71 Aleksandr Kuchynski - Liquigas
72 Scott Davis - T-Mobile Team
73 Mirko Celestino - Team Milram
74 Matej Jurco - Team Milram
75 Gerben Löwik - Rabobank
76 Johan Van Summeren - Predictor - Lotto
77 David Millar - Saunier Duval - Prodir
78 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto
79 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval - Prodir
80 Koen Barbé - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
81 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team
82 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
83 Mauro Facci - Quickstep - Innergetic
84 Thomas Dekker - Rabobank
85 Alessandro Cortinovis - Team Milram
86 Frederik Willems - Liquigas
87 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir
88 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
89 Carlo Scognamiglio - Team Milram
90 Anders Lund - Team CSC
91 Fabien Patanchon - Française des Jeux
92 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
93 Alessandro Vanotti - Liquigas
94 Wilfried Cretskens - Quickstep - Innergetic
95 Christophe Mengin - Française des Jeux
96 Rik Verbrugghe - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
97 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne
98 Olivier Kaisen - Predictor - Lotto
99 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
100 Mikel Astarloza Chaurreau - Euskaltel - Euskadi
101 Joseba Zubeldia - Euskaltel - Euskadi
102 Kasper Klostergaard Larsen - Team CSC
103 Maarten Den Bakker - Skil - Shimano
104 Simon Gerrans - AG2r Prévoyance
105 Jorge Azanza Soto - Euskaltel - Euskadi
106 Pieter Mertens - Predictor - Lotto
107 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
108 Francisco Perez - Caisse d'Epargne
109 Tristan Valentin - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
110 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom
111 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance
112 Michael Boogerd - Rabobank
113 Johan Coenen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
114 Yohann Gène - Bouygues Telecom
115 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne
116 Benoît Poilvet - Crédit Agricole
117 Frank Hoj - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
118 Markus Eichler - Unibet.com
119 Jimmy Casper - Unibet.com
120 Thierry Marichal - Française des Jeux
121 Steven Cummings - Discovery Channel Pro Cycling Team
122 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir
123 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic
124 Adam Hansen - T-Mobile Team
125 Floris Goesinnen - Skil - Shimano
126 Markus Zberg - Gerolsteiner
127 José Alberto Benitez - Saunier Duval - Prodir
128 Jesus Del Nero - Saunier Duval - Prodir
129 Manuel Quinziato - Liquigas
130 Paolo Bossoni - Lampre - Fondital
131 Jean-Patrick Nazon - AG2r Prévoyance
132 Iban Mayoz - Euskaltel - Euskadi
133 Franck Renier - Bouygues Telecom
134 Christoph Meschenmoser - Skil - Shimano
135 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne
136 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
137 Servais Knaven - T-Mobile Team
138 Nicolas Rousseau - AG2r Prévoyance
139 Rick Flens - Rabobank
140 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
141 Marcel Strauss - Gerolsteiner
142 Stéphane Poulhies - AG2r Prévoyance
143 Lars Bak - Team CSC
144 Tyler Farrar - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
145 Peter Van Petegem - Quickstep - Innergetic 0.33
146 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel - Euskadi
147 Michiel Elijzen - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
148 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 0.48
149 Roberto Longo - Lampre - Fondital 0.52
150 Aitor Galdos Alonso - Euskaltel - Euskadi
151 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.25
152 Jimmy Engoulvent - Crédit Agricole 2.14
153 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team 2.38
154 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
155 Carlo Westphal - Gerolsteiner 3.28
156 Raul Alarcon - Saunier Duval - Prodir 4.05
157 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 4.09
158 William Bonnet - Crédit Agricole


Udgået på 3. etape
DNF Jakob Piil - T-Mobile Team

DNS Julian Dean - Crédit Agricole


Samlet stilling efter 3. etape
1 Nick Nuyens - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 13.02.16
2 Thomas Dekker - Rabobank 0.10
3 José Ivan Gutierrez - Caisse d'Epargne 0.17
4 David Millar - Saunier Duval - Prodir 0.18
5 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 0.25
6 Leif Hoste - Predictor - Lotto 0.37
7 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance 0.38
8 Leon Van Bon - Rabobank 0.41
9 Bram Tankink - Quickstep - Innergetic 0.49
10 Paul Martens - Skil - Shimano
11 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank 0.50
12 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano
13 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 0.51
14 Johan Van Summeren - Predictor - Lotto 0.52
15 Gustav Larsson - Unibet.com 0.55
16 Rik Verbrugghe - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 0.57
17 Steven De Jongh - Quickstep - Innergetic 0.58
18 Mauro Facci - Quickstep - Innergetic 0.59
19 Greg Van Avermaet - Predictor - Lotto 1.01
20 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team
21 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.02
22 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 1.04
23 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi 1.05
24 Alessandro Ballan - Lampre - Fondital 1.07
25 Daniele Righi - Lampre - Fondital
26 Allan Johansen - Team CSC
27 Simon Gerrans - AG2r Prévoyance
28 Sven Renders - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 1.08
29 Mirko Celestino - Team Milram
30 Carlo Scognamiglio - Team Milram
31 Adam Hansen - T-Mobile Team
32 Andry Grivko - Team Milram 1.09
33 Alessandro Vanotti - Liquigas 1.10
34 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne
35 Francisco Perez - Caisse d'Epargne
36 Thor Hushovd - Crédit Agricole 1.11
37 Pieter Mertens - Predictor - Lotto
38 Sebastian Lang - Gerolsteiner 1.12
39 Vincenzo Nibali - Liquigas 1.13
40 Scott Davis - T-Mobile Team
41 Mikel Astarloza Chaurreau - Euskaltel - Euskadi 1.14
42 Frederik Willems - Liquigas
43 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano 1.15
44 Sven Krauss - Gerolsteiner 1.18
45 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.23
46 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic 1.29
47 Mickaël Chérel - Française des Jeux 1.34
48 Christophe Mengin - Française des Jeux 1.51
49 Maarten Den Bakker - Skil - Shimano 1.58
50 Kim Kirchen - T-Mobile Team 2.00
51 Michael Boogerd - Rabobank 2.01
52 William Bonnet - Crédit Agricole 5.16
53 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi 7.18
54 Martin Pedersen - Team CSC 7.33
55 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team 8.47
56 Enrico Gasparotto - Liquigas 10.57
57 Mirco Lorenzetto - Team Milram 10.59
58 Marcel Sieberg - Team Milram 11.00
59 Fred Rodriguez - Predictor - Lotto 11.03
60 Matej Jurco - Team Milram
61 Luke Roberts - Team CSC
62 Sébastien Hinault - Crédit Agricole
63 Mathew Hayman - Rabobank 11.04
64 Enrico Franzoi - Lampre - Fondital
65 Nicolas Rousseau - AG2r Prévoyance
66 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
67 Alexei Markov - Caisse d'Epargne 11.05
68 Johan Coenen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
69 Matthew Goss - Team CSC 11.07
70 Roberto Petito - Liquigas
71 Iban Mayoz - Euskaltel - Euskadi
72 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 11.08
73 Gerben Löwik - Rabobank
74 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic
75 Yaroslav Popovych - Discovery Channel Pro Cycling Team 11.09
76 Aleksandr Kuchynski - Liquigas 11.11
77 Markus Eichler - Unibet.com
78 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
79 David Kopp - Gerolsteiner 11.12
80 Luciano André Pagliarini Mendonca - Saunier Duval - Prodir
81 Wouter Weylandt - Quickstep - Innergetic
82 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval - Prodir
83 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
84 Gorik Gardeyn - Unibet.com 11.13
85 Roger Hammond - T-Mobile Team
86 Arnaud Coyot - Unibet.com 11.14
87 Alessandro Cortinovis - Team Milram
88 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne
89 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 11.15
90 Stéphane Poulhies - AG2r Prévoyance 11.16
91 Aart Vierhouten - Skil - Shimano 11.17
92 Fabio Baldato - Lampre - Fondital 11.18
93 Aitor Galdos Alonso - Euskaltel - Euskadi
94 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
95 Yohann Gène - Bouygues Telecom
96 Floris Goesinnen - Skil - Shimano
97 Manuel Quinziato - Liquigas 11.19
98 Lars Bak - Team CSC 11.20
99 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 11.21
100 Anders Lund - Team CSC
101 Franck Renier - Bouygues Telecom
102 Marco Zanotti - Unibet.com 11.23
103 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 11.24
104 Paolo Fornaciari - Lampre - Fondital 11.26
105 Matthé Pronk - Unibet.com 11.27
106 Fabien Patanchon - Française des Jeux
107 Jorge Azanza Soto - Euskaltel - Euskadi 11.28
108 Paolo Bossoni - Lampre - Fondital 11.41
109 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom 11.43
110 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team 12.36
111 Michiel Elijzen - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 13.20
112 Servais Knaven - T-Mobile Team 13.53
113 Olivier Kaisen - Predictor - Lotto 13.58
114 Mark Cavendish - T-Mobile Team 13.59
115 Johan Lindgren - Française des Jeux 14.00
116 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 14.09
117 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne 14.10
118 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom 14.12
119 Steven Cummings - Discovery Channel Pro Cycling Team 14.15
120 Wilfried Cretskens - Quickstep - Innergetic 14.18
121 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 14.22
122 Joseba Zubeldia - Euskaltel - Euskadi 14.30
123 Juan José Haedo - Team CSC 14.31
124 Carlo Westphal - Gerolsteiner 14.39
125 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 14.41
126 Peter Van Petegem - Quickstep - Innergetic 15.07
127 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel - Euskadi
128 Benoît Poilvet - Crédit Agricole 17.31
129 Markus Zberg - Gerolsteiner 17.45
130 Tristan Valentin - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 17.48
131 Christoph Meschenmoser - Skil - Shimano
132 José Alberto Benitez - Saunier Duval - Prodir 17.55
133 Rick Flens - Rabobank 18.30
134 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano 18.32
135 Tomas Vaitkus - Discovery Channel Pro Cycling Team 18.40
136 Gregory Henderson - T-Mobile Team 18.41
137 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 18.46
138 Francesco Chicchi - Liquigas 18.47
139 Koen Barbé - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 18.48
140 Jimmy Casper - Unibet.com 18.53
141 Saïd Haddou - Bouygues Telecom 18.54
142 Kasper Klostergaard Larsen - Team CSC
143 Robbie McEwen - Predictor - Lotto 18.57
144 Jean-Patrick Nazon - AG2r Prévoyance
145 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 18.58
146 Dennis Haueisen - Team Milram 19.04
147 Graeme Brown - Rabobank 19.08
148 Ludovic Auger - Française des Jeux 19.14
149 Roberto Longo - Lampre - Fondital 19.45
150 Jimmy Engoulvent - Crédit Agricole 20.49
151 Thierry Marichal - Française des Jeux 20.57
152 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 21.21
153 Frank Hoj - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 22.06
154 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 25.05
155 Marcel Strauss - Gerolsteiner 25.32
156 Jesus Del Nero - Saunier Duval - Prodir 25.34
157 Tyler Farrar - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 29.19
158 Raul Alarcon - Saunier Duval - Prodir 34.20


Pointkonkurrencen efter 3. etape
1 Mark Cavendish - T-Mobile Team 49 pts
2 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano 39
3 Nick Nuyens - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 38
4 José Ivan Gutierrez - Caisse d'Epargne 35
5 Robbie McEwen - Predictor - Lotto 30
6 Steven De Jongh - Quickstep - Innergetic 28
7 Thomas Dekker - Rabobank 25
8 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 25
9 Fred Rodriguez - Predictor - Lotto 25
10 Francesco Chicchi - Liquigas 25
11 David Millar - Saunier Duval - Prodir 22
12 Thor Hushovd - Crédit Agricole 22
13 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 19
14 Alexei Markov - Caisse d'Epargne 17
15 Leon Van Bon - Rabobank 16
16 Leif Hoste - Predictor - Lotto 15
17 Daniele Righi - Lampre - Fondital 15
18 Luciano André Pagliarini Mendonca - Saunier Duval - Prodir 15
19 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance 13
20 Frederik Willems - Liquigas 13
21 Marco Zanotti - Unibet.com 13
22 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 13
23 Alessandro Ballan - Lampre - Fondital 12
24 Mirco Lorenzetto - Team Milram 12
25 David Kopp - Gerolsteiner 12
26 Paul Martens - Skil - Shimano 11
27 Mirko Celestino - Team Milram 11
28 Gorik Gardeyn - Unibet.com 11
29 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team 11
30 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 10
31 Wouter Weylandt - Quickstep - Innergetic 10
32 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi 8
33 Andry Grivko - Team Milram 8
34 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 8
35 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team 5
36 Aleksandr Kuchynski - Liquigas 5
37 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel - Euskadi 5
38 Bram Tankink - Quickstep - Innergetic 3
39 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank 3
40 Marcel Sieberg - Team Milram 3
41 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom 3
42 Iban Mayoz - Euskaltel - Euskadi 3


Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 Martin Pedersen - Team CSC 15 pts

2 Marcel Sieberg - Team Milram 15
3 Maarten Den Bakker - Skil - Shimano 6
4 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi 4
5 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 4
6 Frederik Willems - Liquigas 3
7 Aart Vierhouten - Skil - Shimano 3
8 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi 2
9 Andry Grivko - Team Milram 1
10 Servais Knaven - T-Mobile Team 1


Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Predictor-Lotto 39.08.23
2 Rabobank 0.19
3 Caisse d'Epargne 1.01
4 Skil-Shimano 1.10
5 Quickstep-Innergetic 1.14
6 Team Milram 1.17
7 Discovery Channel 1.41
8 Liquigas 1.45
9 T-Mobile Professional Cycling 1.54
10 Euskaltel-Euskadi 7.47
11 Cofidis-Le Crédit par Téléphone 10.20
12 Saunier Duval-Prodir 10.44
13 AG2r Prévoyance 11.14
14 Crédit Agricole 11.30
15 Lampre-Fondital 11.37
16 Gerolsteiner 11.43
17 Française des Jeux 12.34
18 Team CSC 18.00
19 Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 21.40
20 Unibet.com 21.42
21 Bouygues Telecom 32.02



Samlet stilling efter 3. etape

1 Nick Nuyens - Cofidis
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

EM - Banecykling (Kvinder)(CCW) 16/10

Tour of Guangxi Women's...(1.WWT) 20/10

Gree-Tour of Guangxi(2.UWT) 17/10-22/10

Japan Cup Cycle Road Race(1.HC ) 20/10

Chrono des Nations(1.1) 20/10

EM - Banecykling (Herrer)(CC) 16/10

Tour of Guangxi Women's...(1.WWT) 20/10

Japan Cup Cycle Road Race(1.HC ) 20/10

Chrono des Nations(1.1) 20/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

FIND DINE CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS