Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Rodriguez sejrede på 4. etape af Tour de Georgia

Rodriguez sejrede på 4. etape af Tour de Georgia

22. april 2006 01:180
Phonaks Floyd Landis forsvarede fører på 4. etape af Tour of Georgia, hvor etapen endte i en spurt i en større gruppe, som blev vundet af Freddie Rodriguez.

En større gruppe på cirka 50 ryttere sad over den sidste stigning i spurten var Freddie Rodriguez bedst foran Matteo Tosatto (Quick Step-Innergetic) og Yaroslav Popovych (Discovery Channel).

Team CSC havde både Jakob Piil, Inigo Cuesta Lopez De Castro, Brian Vandborg og David Zabriskie med over den sidste stigning og mistede dermed ikke tid i det samlede klassement. Desværre måtte det danske hold også sige farvel til to ryttere på etapen, da Lars Michaelsen og Martin Pedersen udgik.


Resultat af 4. etape
1 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 4.49.29
2 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic
3 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel
4 Caleb Manion (Aus) Jelly Belly
5 José Enrique Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems
6 Ben Jacques-Maynes (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada
7 Peter Mazur (Pol) Prodir-Saunier Duval
8 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Discovery Channel
9 Jeffry Louder (USA) Health Net p/b Maxxis
10 Anthony Colby (USA) Targetraining
11 Cesar Augusto Grajales (Col) Navigators Insurance
12 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems
13 Jesse Anthony (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada
14 Marco Pinotti (Ita) Prodir-Saunier Duval
15 Matthew Rice (Aus) Jelly Belly
16 Geert Verheyen (Bel) Quick Step-Innergetic
17 Brian Vandborg (Den) Team CSC
18 Trent Wilson (Aus) Jittery Joe's-Zero Gravity
19 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance
20 Christopher Baldwin (USA) Toyota-United Pro
21 William Frischkorn (USA) Team TIAA-CREF
22 Ignacio Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems
23 David Zabriskie (USA) Team CSC
24 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel
25 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step-Innergetic
26 Alberto Fernandez De La Puebla Ramos (Spa) Prodir-Saunier Duval
27 Thomas Danielson (USA) Discovery Channel
28 Andrew Bajadali (USA) Jelly Belly
29 Phil Zajicek (USA) Navigators Insurance
30 Danny Pate (USA) Team TIAA-CREF
31 Ivan Dominguez (Cub) Toyota-United Pro
32 Davide Frattini (Ita) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines
33 Jakob Piil (Den) Team CSC
34 Inigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Team CSC

35 Valery Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance
36 Henk Vogels (Aus) Davitamon-Lotto
37 Christophe Rinero (Fra) Prodir-Saunier Duval
38 Nathan O'Neill (Aus) Health Net p/b Maxxis
39 Viktor Rapinski (Blr) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines
40 Todd Wells (USA) Targetraining
41 Burke Swindlehurst (USA) Navigators Insurance
42 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto
43 Todd Herriott (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines
44 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance
45 Thomas Peterson (USA) Team TIAA-CREF
46 Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic
47 Johann Tschopp (Swi) Phonak Hearing Systems
48 Justin England (USA) Toyota-United Pro
49 Benjamin Noval (Spa) Discovery Channel
50 Peter Hatton (Aus) Jittery Joe's-Zero Gravity
51 Viatcheslav Ekimov (Rus) Discovery Channel
52 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto
53 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic
54 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel 0.25
55 Michael Lange (USA) Team TIAA-CREF 0.34
56 Jason McCartney (USA) Discovery Channel
57 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF 0.45
58 Antonio Cruz (USA) Toyota-United Pro 0.50
59 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto
60 Pieter Mertens (Bel) Davitamon-Lotto 1.25
61 Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step-Innergetic 1.41
62 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 4.10
63 Brian Jensen (Den) Jelly Belly 9.01
64 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto 10.32
65 Frank Pipp (USA) Targetraining
66 Dustin Macburnie (Can) Targetraining
67 Wesley Hartman (USA) Targetraining
68 Vassili Davidenko (Rus) Navigators Insurance
69 Doug Ollerenshaw (USA) Health Net p/b Maxxis
70 Neil Shirley (USA) Jittery Joe's-Zero Gravity
71 Tim Johnson (USA) Health Net p/b Maxxis
72 Heath Blackgrove (NZl) Toyota-United Pro
73 Francisco Ventoso (Spa) Prodir-Saunier Duval
74 Jackson Stewart (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada
75 Allan Johansen (Den) Team CSC
76 Tyler Wren (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines
77 Philip Wong (USA) Jittery Joe's-Zero Gravity
78 Dominique Perras (Can) KodakGallery.Com-Sierra Nevada
79 Kirk Albers (USA) Jelly Belly
80 Mark McCormack (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines
81 Nick Reistad (USA) Jelly Belly
82 Ian Macgregor (USA) Team TIAA-CREF
83 Dan Bowman (USA) Team TIAA-CREF
84 Mariano Friedick (USA) Toyota-United Pro
85 Craig Lewis (USA) Team TIAA-CREF
86 Kirk O'Bee (USA) Health Net p/b Maxxis
87 Gordon Fraser (Can) Health Net p/b Maxxis
88 Davide Bramati (Ita) Quick Step-Innergetic
89 Scott Zwizanski (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada
90 Juan José Haedo (Arg) Toyota-United Pro
91 Michael Sayers (USA) Health Net p/b Maxxis
92 Karl Menzies (Aus) Health Net p/b Maxxis
93 Brice Jones (USA) Jelly Belly
94 Aaron Olson (USA) Prodir-Saunier Duval
95 Sean Sullivan (Aus) Toyota-United Pro
96 Evan Elken (USA) Jittery Joe's-Zero Gravity 14.02
97 Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems 16.37
98 Luis Oliveira Fernandez (Spa) Phonak Hearing Systems
99 Michael Dietrich (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada
100 Nic Ingels (Bel) Davitamon-Lotto 24.28
101 Austin King (USA) Jittery Joe's-Zero Gravity 29.11
102 Ryan Blickem (USA) Targetraining
103 Alejandro Acton (Arg) Targetraining
104 Alex Candelario (USA) Jelly Belly
105 Aurélien Clerc (Swi) Phonak Hearing Systems
106 Gustavo Artacho (Arg) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines
107 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC
108 Craig Wilcox (USA) Jittery Joe's-Zero Gravity
109 Oleg Grishkine (Rus) Navigators Insurance


Udgået:
DNF Lars Michaelsen (Den) Team CSC
DNF Martin Pedersen (Den) Team CSC

DNF Luciano André Pagliarini Mendonca (Bra) Prodir-Saunier Duval
DNF Francesco Chicchi (Ita) Quick Step-Innergetic
DNF Daniel Greenfield (USA) Targetraining
DNF Kyle Wamsley (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines
DNF Jeffery Hopkins (Aus) Jittery Joe's-Zero Gravity
DNF Peter Lopinto (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada
DNF Dan Schmatz (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada


Samlet stilling efter 4. etape
1 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems 15.17.14
2 Thomas Danielson (USA) Discovery Channel 0.04
3 David Zabriskie (USA) Team CSC 0.24
4 Nathan O'Neill (Aus) Health Net p/b Maxxis 0.55
5 José Enrique Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 1.22
6 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel 1.37
7 Christopher Baldwin (USA) Toyota-United Pro 1.41
8 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel 1.52
9 Marco Pinotti (Ita) Prodir-Saunier Duval 1.56
10 Brian Vandborg (Den) Team CSC 1.58
11 Jason McCartney (USA) Discovery Channel 2.12
12 Justin England (USA) Toyota-United Pro 2.46
13 Peter Mazur (Pol) Prodir-Saunier Duval 3.15
14 Viatcheslav Ekimov (Rus) Discovery Channel 3.17
15 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Discovery Channel 3.30
16 Valery Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance 3.38
17 Jeffry Louder (USA) Health Net p/b Maxxis 3.50
18 Cesar Augusto Grajales (Col) Navigators Insurance 3.57
19 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step-Innergetic
20 Danny Pate (USA) Team TIAA-CREF 4.01
21 Inigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Team CSC 4.02
22 Ignacio Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 4.05
23 Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic 4.15
24 Benjamin Noval (Spa) Discovery Channel 4.23
25 Andrew Bajadali (USA) Jelly Belly 4.35
26 Todd Wells (USA) Targetraining 4.47
27 Todd Herriott (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 4.52
28 Ben Jacques-Maynes (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada 4.57
29 Johann Tschopp (Swi) Phonak Hearing Systems 5.01
30 Phil Zajicek (USA) Navigators Insurance 5.02
31 Trent Wilson (Aus) Jittery Joe's-Zero Gravity 5.11
32 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto 5.22
33 Burke Swindlehurst (USA) Navigators Insurance 5.24
34 Caleb Manion (Aus) Jelly Belly 5.31
35 Peter Hatton (Aus) Jittery Joe's-Zero Gravity 5.41
36 Matthew Rice (Aus) Jelly Belly
37 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto 5.52
38 Jesse Anthony (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada
39 Davide Frattini (Ita) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 6.04
40 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto 6.09
41 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic 6.26
42 Anthony Colby (USA) Targetraining
43 Viktor Rapinski (Blr) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 6.31
44 Ivan Dominguez (Cub) Toyota-United Pro 6.36
45 Alberto Fernandez De La Puebla Ramos (Spa) Prodir-Saunier Duval 6.42
46 Henk Vogels (Aus) Davitamon-Lotto 6.55
47 Thomas Peterson (USA) Team TIAA-CREF 7.01
48 Michael Lange (USA) Team TIAA-CREF 7.06
49 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF 7.26
50 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic 7.36
51 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 7.42
52 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel 7.50
53 Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step-Innergetic 7.52
54 Geert Verheyen (Bel) Quick Step-Innergetic 7.59
55 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance 8.18
56 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 8.51
57 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance 9.27
58 Antonio Cruz (USA) Toyota-United Pro 10.29
59 William Frischkorn (USA) Team TIAA-CREF 10.31
60 Christophe Rinero (Fra) Prodir-Saunier Duval 11.40
61 Jakob Piil (Den) Team CSC 13.30
62 Karl Menzies (Aus) Health Net p/b Maxxis 14.53
63 Allan Johansen (Den) Team CSC 15.08
64 Pieter Mertens (Bel) Davitamon-Lotto 15.15
65 Brian Jensen (Den) Jelly Belly 15.21
66 Craig Lewis (USA) Team TIAA-CREF 15.34
67 Doug Ollerenshaw (USA) Health Net p/b Maxxis 15.53
68 Heath Blackgrove (NZl) Toyota-United Pro 16.13
69 Tim Johnson (USA) Health Net p/b Maxxis 16.31
70 Philip Wong (USA) Jittery Joe's-Zero Gravity 17.37
71 Dominique Perras (Can) KodakGallery.Com-Sierra Nevada 17.52
72 Frank Pipp (USA) Targetraining 18.22
73 Sean Sullivan (Aus) Toyota-United Pro 18.24
74 Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems 18.40
75 Mark McCormack (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 18.57
76 Scott Zwizanski (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada 18.58
77 Dustin Macburnie (Can) Targetraining 18.59
78 Vassili Davidenko (Rus) Navigators Insurance 19.06
79 Tyler Wren (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 19.10
80 Juan José Haedo (Arg) Toyota-United Pro 19.18
81 Davide Bramati (Ita) Quick Step-Innergetic 19.24
82 Mariano Friedick (USA) Toyota-United Pro 19.47
83 Kirk Albers (USA) Jelly Belly 20.00
84 Brice Jones (USA) Jelly Belly 20.52
85 Nick Reistad (USA) Jelly Belly 21.23
86 Francisco Ventoso (Spa) Prodir-Saunier Duval 22.00
87 Michael Sayers (USA) Health Net p/b Maxxis 22.15
88 Kirk O'Bee (USA) Health Net p/b Maxxis 22.38
89 Neil Shirley (USA) Jittery Joe's-Zero Gravity 23.03
90 Gordon Fraser (Can) Health Net p/b Maxxis 23.24
91 Michael Dietrich (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada 23.58
92 Evan Elken (USA) Jittery Joe's-Zero Gravity 24.15
93 Dan Bowman (USA) Team TIAA-CREF 24.42
94 Aaron Olson (USA) Prodir-Saunier Duval 25.09
95 Wesley Hartman (USA) Targetraining 25.49
96 Luis Oliveira Fernandez (Spa) Phonak Hearing Systems 27.17
97 Ian Macgregor (USA) Team TIAA-CREF 27.26
98 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto 30.52
99 Jackson Stewart (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada 32.08
100 Nic Ingels (Bel) Davitamon-Lotto 36.46
101 Aurélien Clerc (Swi) Phonak Hearing Systems 36.47
102 Alex Candelario (USA) Jelly Belly 40.34
103 Gustavo Artacho (Arg) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 40.45
104 Oleg Grishkine (Rus) Navigators Insurance 41.07
105 Ryan Blickem (USA) Targetraining 42.50
106 Austin King (USA) Jittery Joe's-Zero Gravity 43.05
107 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC 43.58
108 Craig Wilcox (USA) Jittery Joe's-Zero Gravity 45.19
109 Alejandro Acton (Arg) Targetraining 49.06


Bjergkonkurrencen efter 4. etape
1 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF 19 pts
2 Jason McCartney (USA) Discovery Channel 17
3 Doug Ollerenshaw (USA) Health Net p/b Maxxis 7
4 Johann Tschopp (Swi) Phonak Hearing Systems 6
5 Tyler Wren (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 6
6 Ignacio Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 5
7 Michael Dietrich (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada 5
8 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto 5
9 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance 4
10 Kirk O'Bee (USA) Health Net p/b Maxxis 4
11 José Enrique Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 3
12 Nic Ingels (Bel) Davitamon-Lotto 3
13 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel 3
14 Davide Frattini (Ita) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 3
15 Wesley Hartman (USA) Targetraining 2
16 Francisco Ventoso (Spa) Prodir-Saunier Duval 2
17 Juan José Haedo (Arg) Toyota-United Pro 1
18 William Frischkorn (USA) Team TIAA-CREF 1
19 Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems 1


Sprintkonkurrencen efter 4. etape
1 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 40 pts
2 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel 25
3 Caleb Manion (Aus) Jelly Belly 23
4 Juan José Haedo (Arg) Toyota-United Pro 21
5 Alejandro Acton (Arg) Targetraining 18
6 Karl Menzies (Aus) Health Net p/b Maxxis 14
7 Francisco Ventoso (Spa) Prodir-Saunier Duval 13
8 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic 12
9 Ben Jacques-Maynes (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada 10
10 José Enrique Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 6
11 Peter Mazur (Pol) Prodir-Saunier Duval 6
12 Cesar Augusto Grajales (Col) Navigators Insurance 6
13 Vassili Davidenko (Rus) Navigators Insurance 6
14 Jackson Stewart (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada 5
15 Floyd Landis (USA) Phonak Hearing Systems 4
16 Nick Reistad (USA) Jelly Belly 3
17 Michael Dietrich (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada 3
18 Dan Bowman (USA) Team TIAA-CREF 3
19 Matthew Rice (Aus) Jelly Belly 3
20 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Discovery Channel 3
21 Robert Hunter (RSA) Phonak Hearing Systems 3
22 Henk Vogels (Aus) Davitamon-Lotto 3
23 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 2
24 Jeffry Louder (USA) Health Net p/b Maxxis 2
25 Tyler Wren (USA) Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 1
26 Nic Ingels (Bel) Davitamon-Lotto 1
27 Brian Vandborg (Den) Team CSC 1
28 Neil Shirley (USA) Jittery Joe's-Zero Gravity 1
29 Allan Johansen (Den) Team CSC 1
30 Anthony Colby (USA) Targetraining 1


Ungdomskonkurrencen efter 4. etape
1 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel 15.19.06
2 Peter Mazur (Pol) Prodir-Saunier Duval 1.23
3 Johann Tschopp (Swi) Phonak Hearing Systems 3.09
4 Peter Hatton (Aus) Jittery Joe's-Zero Gravity 3.49
5 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto 4.00
6 Jesse Anthony (USA) KodakGallery.Com-Sierra Nevada
7 Alberto Fernandez De La Puebla Ramos (Spa) Prodir-Saunier Duval 4.50
8 Thomas Peterson (USA) Team TIAA-CREF 5.09
9 Michael Lange (USA) Team TIAA-CREF 5.14
10 Lucas Euser (USA) Team TIAA-CREF 5.34
11 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel 5.58
12 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 6.59
13 Craig Lewis (USA) Team TIAA-CREF 13.42
14 Dustin Macburnie (Can) Targetraining 17.07
15 Nick Reistad (USA) Jelly Belly 19.31
16 Francisco Ventoso (Spa) Prodir-Saunier Duval 20.08
17 Dan Bowman (USA) Team TIAA-CREF 22.50
18 Wesley Hartman (USA) Targetraining 23.57
19 Ian Macgregor (USA) Team TIAA-CREF 25.34
20 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto 29.00
21 Nic Ingels (Bel) Davitamon-Lotto 34.54
22 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC 42.06
23 Craig Wilcox (USA) Jittery Joe's-Zero Gravity 43.27


Holdkonkurrencen efter 4. etape
1 Phonak Hearing Systems 45.55.07
2 Discovery Channel Pro Cycling Team 0.03
3 Team CSC 3.00
4 Toyota-United Pro Cycling Team 5.55
5 Prodir-Saunier Duval 8.26
6 Navigators Insurance Cycling Team 9.12
7 Quick Step-Innergetic 10.58
8 Team TIAA-CREF 11.53
9 Davitamon-Lotto 12.20
10 Jelly Belly Cycling Team 12.28
11 Colavita Olive Oil-Sutter Home Wines 12.31
12 Health Net Presented by Maxxis 16.13
13 The Jittery Joe's-Zero Gravity Pro 23.47
14 KodakGallery.Com-Sierra Nevada Pro 24.58
15 Targetraining Cycling Team 26.09
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 20/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 22/09

Duo Normand(1.1) 20/09

Giro dell'Appennino(1.1) 20/09

Gooikse Pijl(1.1) 20/09

Grand Prix d'Isbergues - ...(1.1) 20/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 22/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?