Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Sejr til Håvard Nybø i Ringerike GP

Sejr til Håvard Nybø i Ringerike GP

08. juni 2006 21:020
På gårdagens 1. etape af det norske etapeløb Ringerike GP var det danske kontinentale hold Glud & Marstrand ikke med fremme, men de fik revanche på dagens etape og vandt!

Håvard Nybø fra Glud & Marstrand Horsens vandt nemlig anden etape af det norske UCI-løb Ringerike GP. Han kom til mål i en udbrydergruppe på ni ryttere, og vandt spurten foran Morten Hegreberg fra norske Team Sparbanken.

"Det var et langt lige opløb, hvor vi kunne se målbanneret på lang afstand, og jeg lagt mig på det rigtige hjul i spurten", fortæller Håvard Nybø efter etapen. "Det var et godt plaster på såret efter en lidt dårlig dag i går, og så fik vi oven i købet Roy i den grønne trøje", sagde Håvard Nybø, og henviser til at holkammeraten Roy Hegreberg nu fører pointkonkurrencen.

Team GLS' Lasse Bøchman sad også med i dagens afgørende udbrud, som kom ind 1.15 foran feltet. Lasse Bøchman blev nummer 6 på dagens etape.

Tidligere på dagen berettede Feltet.dk om, at Daniel Foder var styrtet og udgået. Dette er ikke korrekt den unge Designa Køkken rytter styrtede godt nok på dagens etape, men er ikke udgået.

"Det er rigtigt, at han styrtede i forplejningszonen, hvor han netop havde fået en slynge og var ved at få pakket mad og drikke i lommerne, da to ryttere kørte ind i hinanden lige foran Daniel, som således ikke kunne undgå styrtet," fortæller holdets manager Jørgen Foder til Feltet.dk.

Daniel faldt hårdt ned på hoften, fik dog en reservecykel og kom i mål med lidt tidstab. "Han har fået et voldsomt slag på hoften og vil forsøge at komme til start i morgen, selvom klassementet nu er uden for rækkevidde", oplyser Designa Køkkens sportsdirektør Kim Fodager fra Norge.


Resultat af 2. etape
1 Håvard Nybø (Nor) Guld & Marstrand Horsens 3.55.17
2 Markus Eichler (Ger) Team Regiostrom Senges
3 Morten Hegreberg (Nor) Team Sparebanken Vest
4 Gabriel Rasch (Nor) Team Maxbo Bianchi
5 Elnathan Heizmann (Ger) Team Regiostrom Senges
6 Lasse Bøchman (Den) Team GLS
7 Berkenbosch Maint (Ned) Team Regiostrom Senges
8 Martin Prazdnovsky (Svk) Team Sparebanken Vest
9 Tamas Lengyel (Hun) Team Sparebanken Vest 0.03
10 Jacob Moe Rasmussen (Den) Team GLS 1.15
11 Jochim Bøhler (Nor) Team Maxbo Bianchi
12 Andrei Mustonen (Est) Team Kalev Chocolate
13 Roy Hegreberg (Nor) Guld & Marstrand Horsens
14 Christian Knørr (Den) Team Herning Elite
15 Jens Erik Madsen (Den) Team Designa Køkken
16 Mart Ojavee (Est) Team Kalev Chocolate
17 Benjamin Hill (Ger) Stevens Racing Team
18 Michael Larsen (Den) Team Herning Elite
19 Pål Bjørke (Nor) CK Sør Mix
20 Alexander Kristoff (Nor) Guld & Marstrand Horsens
21 Fredrik Ericsson (Swe) Team Cyklcity.se
22 Jon Einar Bergsland (Nor) Grenland Elite
23 Nikolaj Knudsen (Den) Team Herning Elite
24 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Unibet-Davo
25 Robert Østerling (Swe) Team Cyklcity.se
26 Stig Løkken (Nor) Lørenskog Mix
27 Aleksejs Saramotins (Lat) Team Rietumu Bank Riga
28 Even Chiodera (Nor) BOC Elite Mix
29 Tim Van Nuffel (Bel) Stevens Racing Team
30 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Maxbo Bianchi
31 Artis Roze (Lat) Team Rietumu Bank Riga
32 Morten Christiansen (Nor) Team Sparebanken Vest
33 Henrik Åbom (Swe) MA Speedwear Borås
34 Kristian Ellertsen (Nor) Eidsvoll SK, Mix
35 Kristian Fløysvik (Nor) Sandnes Mix
36 Jamar Jermakov (Est) Team Kalev Chocolate
37 Lucas Person (Swe) Team Mälarenergi
38 Lars Ove Thoresen (Nor) Lørenskog Mix
39 Hans Fredrik Hellebergshaugen (Nor) Eidsvoll SK, Mix
40 Martin Bratland (Nor) Lørenskog Mix
41 Joern Henrik Toresen (Nor) Lørenskog Mix
42 Rene Jørgensen (Den) Team Designa Køkken
43 Martin Hansen (Den) Team Herning Elite
44 Anders Hvideberg (Nor) Team NOR
45 Dale Appleby (GBr) Recycling.co.uk
46 Andrè Steensen (Den) Guld & Marstrand Horsens
47 Anders B. Hansen (Den) Team GLS
48 Michael Skelde (Den) Guld & Marstrand Horsens
49 Geir Bisgård (Nor) CK Sør Mix
50 Evan Oliphant (GBr) Recycling.co.uk
51 Torgeir Folkestad (Nor) Fana IL Mix
52 Robin Sharman (GBr) Recycling.co.uk
53 Petter Jørgensen (Nor) Lørenskog Mix
54 Alf Roger Holme (Nor) Eidsvoll SK, Mix
55 Thomas Andersen (Nor) Grenland Elite
56 Tom Larsen (Nor) Eidsvoll SK, Mix
57 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Maxbo Bianchi
58 Pieter Jacobs (Bel) Team Unibet-Davo
59 Martin Mortensen (Den) Team Herning Elite
60 Thomas Oredsson (Den) Team GLS
61 Ole Jørgen Braaten (Nor) Lørenskog Mix
62 Kristian House (GBr) Recycling.co.uk
63 Lars Werenberg (Den) Team Kvickly Odder Elite
64 Glenn Bak (Den) Team Unibet-Davo
65 Trond Kristian Schweder (Nor) BOC Elite Mix
66 Jonas Bjellmark (Swe) Team Cyklcity.se
67 Stian Sommerseth (Nor) Team Maxbo Bianchi
68 Andreas Frisch (Den) Team Designa Køkken
69 Lars Ragnar Manengen (Nor) Lillehammer Cykleklubb
70 Christopher Myhre (Nor) Team Maxbo Bianchi
71 Stian Remme (Nor) Team Sparebanken Vest
72 Lars Kristian Johnsen (Nor) Eidsvoll SK, Mix
73 Andreas Sand (Nor) BOC Elite Mix
74 Rob Partridge (GBr) Recycling.co.uk
75 Gunnar Eidsheim (Nor) Team Sparebanken Vest
76 Andri Lebedev (Est) Team Kalev Chocolate
77 Kalle Sandell (Swe) Team Mälarenergi
78 Stijn Ennekens (Bel) Team Unibet-Davo
79 Geir Inge Berg (Nor) Sandnes Mix
80 Kent Håkon Olsen (Nor) Fana IL Mix 1.27
81 Konstantin Schubert (Ger) Team Regiostrom Senges
82 Jon Øystein Bergseth (Nor) Sandnes Mix 1.34
83 Kristian Platou (Nor) Team NOR 4.37
84 Jonas Pettersson (Swe) Team Cyklcity.se 4.50
85 Mattias Carlzon (Swe) MA Speedwear Borås
86 Christian Skjerping Madsen (Nor) Grenland Elite
87 Jarle Wermskog (Nor) BOC Elite Mix
88 Kenneth Solheim (Nor) CK Sør Mix
89 Filip Rudenstam (Swe) Team Cyklcity.se
90 Jørn Fjeldavlie (Nor) Grenland Elite
91 Michael Berling (Den) Guld & Marstrand Horsens
92 Bent Inge Bakke (Nor) Sandnes Mix
93 Christoffer Berggren (Nor) Team NOR
94 Marcus Svensson (Swe) Team Mälarenergi
95 Espen Skoglund (Nor) Team NOR
96 Kalvis Eisaks (Lat) Team Rietumu Bank Riga
97 Nils Einar Grutle (Nor) Fana IL Mix
98 Michael Reihs (Den) Team Designa Køkken
99 Normunds Lasis (Lat) Team Rietumu Bank Riga
100 Christian Heule (Swi) Stevens Racing Team
101 Tormod Haugstad (Nor) Lillehammer Cykleklubb
102 Laurent Arn (Swi) Team Rietumu Bank Riga
103 Martin Adelfred (Den) Team Kvickly Odder Elite
104 Michael Larsen (Den) Team Designa Køkken
105 Greg Saw (Nor) CK Sør Mix
106 Jonas Landström (Swe) Team Cyklcity.se
107 Greg Reain (Can) Stevens Racing Team
108 Peter Presslauer (Aut) Stevens Racing Team
109 Atle Ekenberg (Nor) Lillehammer Cykleklubb
110 Priit Raudsepp (Est) Team Kalev Chocolate
111 Viktor Renäng (Swe) Team Regiostrom Senges
112 Chris Newton (GBr) Recycling.co.uk
113 Jens Mouris (Ned) Team Regiostrom Senges
114 Martin Erlandsson (Swe) MA Speedwear Borås
115 Daniel Foder (Den) Team Designa Køkken
116 Michael Færk (Den) Team Herning Elite
117 Ola Magnus Laugeland (Nor) Sandnes Mix 10.00
118 Edward Sævland (Nor) Sandnes Mix 11.31
119 Tobias R. Torgersen (Nor) Lillehammer Cykleklubb 12.48
120 Jef De Boeck (Bel) Team Unibet-Davo
121 Thomas De Gendt (Bel) Team Unibet-Davo
122 Morten Marthinsen (Nor) Grenland Elite
123 Jacob Kodrup (Den) Team Kvickly Odder Elite 19.09
124 Ove Nilsson (Swe) MA Speedwear Borås
125 Stian Lersveen (Nor) Lillehammer Cykleklubb
126 Jimmy Hansen (Den) Team GLS
127 Alex Gustafsson (Swe) Team Kvickly Odder Elite 20.09


Samlet stilling efter 2. etape
1 Elnathan Heizmann (Ger) Team Regiostrom Senges 7.57.00
2 Berkenbosch Maint (Ned) Team Regiostrom Senges
3 Gabriel Rasch (Nor) Team Maxbo Bianchi 0.04
4 Martin Prazdnovsky (Svk) Team Sparebanken Vest
5 Tamas Lengyel (Hun) Team Sparebanken Vest 0.12
6 Håvard Nybø (Nor) Guld & Marstrand Horsens 0.32
7 Morten Hegreberg (Nor) Team Sparebanken Vest 0.37
8 Lasse Bøchman (Den) Team GLS 0.45
9 Jacob Moe Rasmussen (Den) Team GLS 1.15
10 Fredrik Ericsson (Swe) Team Cyklcity.se
11 Aleksejs Saramotins (Lat) Team Rietumu Bank Riga
12 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Unibet-Davo
13 Rene Jørgensen (Den) Team Designa Køkken
14 Pieter Jacobs (Bel) Team Unibet-Davo
15 Glenn Bak (Den) Team Unibet-Davo
16 Stijn Ennekens (Bel) Team Unibet-Davo
17 Robin Sharman (GBr) Recycling.co.uk 1.19
18 Thomas Oredsson (Den) Team GLS
19 Lars Werenberg (Den) Team Kvickly Odder Elite
20 Christopher Myhre (Nor) Team Maxbo Bianchi
21 Alf Roger Holme (Nor) Eidsvoll SK, Mix 1.24
22 Robert Østerling (Swe) Team Cyklcity.se 1.32
23 Gunnar Eidsheim (Nor) Team Sparebanken Vest 1.35
24 Evan Oliphant (GBr) Recycling.co.uk 1.37
25 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Maxbo Bianchi 1.39
26 Lucas Person (Swe) Team Mälarenergi
27 Andrè Steensen (Den) Guld & Marstrand Horsens
28 Anders B. Hansen (Den) Team GLS
29 Tom Larsen (Nor) Eidsvoll SK, Mix
30 Stian Remme (Nor) Team Sparebanken Vest
31 Rob Partridge (GBr) Recycling.co.uk
32 Nikolaj Knudsen (Den) Team Herning Elite 1.42
33 Michael Skelde (Den) Guld & Marstrand Horsens
34 Kristian House (GBr) Recycling.co.uk
35 Roy Hegreberg (Nor) Guld & Marstrand Horsens 1.47
36 Henrik Åbom (Swe) MA Speedwear Borås
37 Martin Hansen (Den) Team Herning Elite
38 Andreas Frisch (Den) Team Designa Køkken
39 Andreas Sand (Nor) BOC Elite Mix
40 Kristian Ellertsen (Nor) Eidsvoll SK, Mix 1.52
41 Morten Christiansen (Nor) Team Sparebanken Vest
42 Martin Bratland (Nor) Lørenskog Mix
43 Petter Jørgensen (Nor) Lørenskog Mix
44 Thomas Andersen (Nor) Grenland Elite
45 Artis Roze (Lat) Team Rietumu Bank Riga 1.56
46 Lars Kristian Johnsen (Nor) Eidsvoll SK, Mix
47 Torgeir Folkestad (Nor) Fana IL Mix 2.06
48 Andri Lebedev (Est) Team Kalev Chocolate 2.09
49 Benjamin Hill (Ger) Stevens Racing Team 2.11
50 Alexander Kristoff (Nor) Guld & Marstrand Horsens
51 Martin Mortensen (Den) Team Herning Elite
52 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Maxbo Bianchi
53 Jonas Bjellmark (Swe) Team Cyklcity.se
54 Lars Ragnar Manengen (Nor) Lillehammer Cykleklubb
55 Kalle Sandell (Swe) Team Mälarenergi
56 Michael Larsen (Den) Team Herning Elite 2.26
57 Jon Einar Bergsland (Nor) Grenland Elite
58 Kristian Fløysvik (Nor) Sandnes Mix
59 Jamar Jermakov (Est) Team Kalev Chocolate
60 Geir Inge Berg (Nor) Sandnes Mix
61 Jochim Bøhler (Nor) Team Maxbo Bianchi 2.31
62 Christian Knørr (Den) Team Herning Elite
63 Lars Ove Thoresen (Nor) Lørenskog Mix
64 Stian Sommerseth (Nor) Team Maxbo Bianchi
65 Trond Kristian Schweder (Nor) BOC Elite Mix
66 Andrei Mustonen (Est) Team Kalev Chocolate 2.48
67 Anders Hvideberg (Nor) Team NOR 2.57
68 Joern Henrik Toresen (Nor) Lørenskog Mix 3.00
69 Kent Håkon Olsen (Nor) Fana IL Mix 3.09
70 Dale Appleby (GBr) Recycling.co.uk 3.50
71 Daniel Foder (Den) Team Designa Køkken 4.50
72 Michael Larsen (Den) Team Designa Køkken 5.10
73 Tormod Haugstad (Nor) Lillehammer Cykleklubb 5.35
74 Christian Skjerping Madsen (Nor) Grenland Elite 5.53
75 Bent Inge Bakke (Nor) Sandnes Mix 6.01
76 Mattias Carlzon (Swe) MA Speedwear Borås 6.13
77 Kenneth Solheim (Nor) CK Sør Mix 6.23
78 Marcus Svensson (Swe) Team Mälarenergi
79 Kalvis Eisaks (Lat) Team Rietumu Bank Riga
80 Greg Saw (Nor) CK Sør Mix 6.29
81 Michael Reihs (Den) Team Designa Køkken 7.06
82 Jonas Landström (Swe) Team Cyklcity.se
83 Christian Heule (Swi) Stevens Racing Team 7.16
84 Michael Berling (Den) Guld & Marstrand Horsens 7.18
85 Chris Newton (GBr) Recycling.co.uk 7.49
86 Markus Eichler (Ger) Team Regiostrom Senges 8.22
87 Jens Erik Madsen (Den) Team Designa Køkken 9.28
88 Stig Løkken (Nor) Lørenskog Mix 9.35
89 Konstantin Schubert (Ger) Team Regiostrom Senges 9.49
90 Hans Fredrik Hellebergshaugen (Nor) Eidsvoll SK, Mix 11.09
91 Filip Rudenstam (Swe) Team Cyklcity.se 11.43
92 Mart Ojavee (Est) Team Kalev Chocolate 12.03
93 Ole Jørgen Braaten (Nor) Lørenskog Mix
94 Jarle Wermskog (Nor) BOC Elite Mix 13.03
95 Greg Reain (Can) Stevens Racing Team 13.12
96 Jens Mouris (Ned) Team Regiostrom Senges
97 Priit Raudsepp (Est) Team Kalev Chocolate
98 Even Chiodera (Nor) BOC Elite Mix 13.14
99 Jonas Pettersson (Swe) Team Cyklcity.se 15.38
100 Jørn Fjeldavlie (Nor) Grenland Elite
101 Martin Adelfred (Den) Team Kvickly Odder Elite
102 Atle Ekenberg (Nor) Lillehammer Cykleklubb
103 Michael Færk (Den) Team Herning Elite
104 Geir Bisgård (Nor) CK Sør Mix 18.11
105 Jimmy Hansen (Den) Team GLS 21.37
106 Normunds Lasis (Lat) Team Rietumu Bank Riga 21.46
107 Kristian Platou (Nor) Team NOR 22.27
108 Christoffer Berggren (Nor) Team NOR 23.48
109 Jon Øystein Bergseth (Nor) Sandnes Mix 25.12
110 Tim Van Nuffel (Bel) Stevens Racing Team 27.26
111 Nils Einar Grutle (Nor) Fana IL Mix 29.03
112 Viktor Renäng (Swe) Team Regiostrom Senges 29.22
113 Morten Marthinsen (Nor) Grenland Elite 30.10
114 Martin Erlandsson (Swe) MA Speedwear Borås 30.31
115 Laurent Arn (Swi) Team Rietumu Bank Riga 30.57
116 Peter Presslauer (Aut) Stevens Racing Team 31.01
117 Thomas De Gendt (Bel) Team Unibet-Davo 31.11
118 Jef De Boeck (Bel) Team Unibet-Davo
119 Ola Magnus Laugeland (Nor) Sandnes Mix 33.38
120 Edward Sævland (Nor) Sandnes Mix 36.13
121 Pål Bjørke (Nor) CK Sør Mix 37.13
122 Tobias R. Torgersen (Nor) Lillehammer Cykleklubb 39.01
123 Alex Gustafsson (Swe) Team Kvickly Odder Elite 39.07
124 Espen Skoglund (Nor) Team NOR 39.56
125 Ove Nilsson (Swe) MA Speedwear Borås 44.18
126 Jacob Kodrup (Den) Team Kvickly Odder Elite 45.07
127 Stian Lersveen (Nor) Lillehammer Cykleklubb 45.22


Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Maxbo Bianchi 7 pts
2 Rob Partridge (GBr) Recycling.co.uk 4
3 Gabriel Rasch (Nor) Team Maxbo Bianchi 3
4 Thomas De Gendt (Bel) Team Unibet-Davo 3
5 Morten Hegreberg (Nor) Team Sparebanken Vest 3
6 Kalle Sandell (Swe) Team Mälarenergi 2
7 Elnathan Heizmann (Ger) Team Regiostrom Senges 1
8 Jonas Bjellmark (Swe) Team Cyklcity.se 1


Sprintkonkurrencen efter 2. etape
1 Roy Hegreberg (Nor) Guld & Marstrand Horsens 4 pts
2 Håvard Nybø (Nor) Guld & Marstrand Horsens 3
3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Maxbo Bianchi 3
4 Thomas De Gendt (Bel) Team Unibet-Davo 3
5 Jens Mouris (Ned) Team Regiostrom Senges 2
6 Martin Prazdnovsky (Svk) Team Sparebanken Vest 2
7 Alexander Kristoff (Nor) Guld & Marstrand Horsens 2
8 Normunds Lasis (Lat) Team Rietumu Bank Riga 2
9 Berkenbosch Maint (Ned) Team Regiostrom Senges 1
10 Morten Hegreberg (Nor) Team Sparebanken Vest 1
11 Henrik Åbom (Swe) MA Speedwear Borås 1


U23-konkurrencen efter 2. etape
1 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Unibet-Davo 7.58.15
2 Pieter Jacobs (Bel) Team Unibet-Davo
3 Stijn Ennekens (Bel) Team Unibet-Davo
4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Maxbo Bianchi 0.24
5 Lucas Person (Swe) Team Mälarenergi
6 Andrè Steensen (Den) Guld & Marstrand Horsens
7 Anders B. Hansen (Den) Team GLS
8 Rob Partridge (GBr) Recycling.co.uk
9 Andreas Frisch (Den) Team Designa Køkken 0.32
10 Artis Roze (Lat) Team Rietumu Bank Riga 0.41
11 Benjamin Hill (Ger) Stevens Racing Team 0.56
12 Alexander Kristoff (Nor) Guld & Marstrand Horsens
13 Martin Mortensen (Den) Team Herning Elite
14 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Maxbo Bianchi
15 Jonas Bjellmark (Swe) Team Cyklcity.se
16 Kristian Fløysvik (Nor) Sandnes Mix 1.11
17 Jamar Jermakov (Est) Team Kalev Chocolate
18 Christian Knørr (Den) Team Herning Elite 1.16
19 Stian Sommerseth (Nor) Team Maxbo Bianchi
20 Andrei Mustonen (Est) Team Kalev Chocolate 1.33
21 Anders Hvideberg (Nor) Team NOR 1.42
22 Dale Appleby (GBr) Recycling.co.uk 2.35
23 Tormod Haugstad (Nor) Lillehammer Cykleklubb 4.20
24 Christian Skjerping Madsen (Nor) Grenland Elite 4.38
25 Hans Fredrik Hellebergshaugen (Nor) Eidsvoll SK, Mix 9.54
26 Filip Rudenstam (Swe) Team Cyklcity.se 10.28
27 Martin Adelfred (Den) Team Kvickly Odder Elite 14.23
28 Michael Færk (Den) Team Herning Elite
29 Normunds Lasis (Lat) Team Rietumu Bank Riga 20.31
30 Kristian Platou (Nor) Team NOR 21.12
31 Christoffer Berggren (Nor) Team NOR 22.33
32 Viktor Renäng (Swe) Team Regiostrom Senges 28.07
33 Morten Marthinsen (Nor) Grenland Elite 28.55
34 Thomas De Gendt (Bel) Team Unibet-Davo 29.56
35 Jef De Boeck (Bel) Team Unibet-Davo
36 Espen Skoglund (Nor) Team NOR 38.41
37 Ove Nilsson (Swe) MA Speedwear Borås 43.03
38 Jacob Kodrup (Den) Team Kvickly Odder Elite 43.52
39 Stian Lersveen (Nor) Lillehammer Cykleklubb 44.07


Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Team Sparebanken Vest 23.51.36
2 Team GLS 2.22
3 Team Maxbo Bianchi 2.26
4 Team Unibet-Davo 3.09
5 Guld & Marstrand Horsens 3.17
6 Team Designa Køkken 3.29
7 Recycling.co.uk 3.59
8 Eidsvoll SK 4.19
9 Team Cyklcity.se 4.22
10 Team Herning Elite 5.04
11 Lørenskog 5.39
12 Team Kalev Chocolate 6.47
13 Sandnes 7.01
14 Team Regiostrom Senges 7.46
15 Team Mälarenergi 8.36
16 Team Rietumu Bank Riga 8.58
17 Grenland Elite 9.35
18 BOC Elite 13.10
19 Stevens Racing Team 18.28
20 Lillehammer Cykleklubb 22.48
21 CK Sør 26.52
22 Fana IL 33.42
23 MA Speedwear Borås 37.23
24 Team NOR 48.36
25 Team Kvickly Odder Elite 54.28
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 24/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

HOMETRAINER? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE