Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Sejr til Steven De Jongh

Sejr til Steven De Jongh

30. marts 2006 12:010

Annonce

Quick Step-Innergetic hentede endnu en sejr på dagens første deletape i 3 dage ved Panne, da Steven de Jongh vandt spurten i en lille tre-mandsgruppe, der kom sammen til mål. På de næste pladser kom Lampre-Fonditals Claudio Corioni og Sebastian Rosseler (Quick Step-Innergetic).

Den førende Berhard Eisel styrtede kort før mål i gruppe, der kom til mål kort efter Steven De Jongh. Han har dog fortsat et forspring på fire sekunder til Leif Hoste, da styrtet skete bare 500 meter fra mål.

Østrigeren kom dog intet til og var rimelig fortrøstningsfuld forud for eftermiddagens korte enkeltstart, selvom han ærligt indrømmede, at han ikke forventede slå Leif Hoste. "Jeg vil prøve. Jeg har Marc Madiot bag mig til at råbe af mig, så der er ikke nogen tvivl om at jeg kører en god enkeltstart," lød det fra Eisel, der dog også konstaterede, at Leif Hoste virkede flyvende for tiden.

Etapen var straks fra start præget af stor aktivitet og mange angreb. En tre-mandsgruppe med David Loosli (Lampre - Fondital), Marlon Perez (Team Tenax Salmilano) og Sjef De Wilde (Landbouwkrediet - Colnago) kom tidligt af sted, men fik aldrig oparbejdet et stort forspring til feltet.

Med godt 50 km. til mål skete der for alvor noget i feltet, da man kørte ind på stykke med sidevind. Specielt Quick Step-Innergetic, Discovery Channel og Lampre-Fondital var aktive og det fik straks effekt på feltet, hvor flere gruppe faldt fra. Til sidst sad kun 27 ryttere tilbage, der også fik hentet fronttrioen undervejs. Med 20 km. til mål forsøgte Quick Step sig med endnu et angreb og otte mand fik revet sig fri, men efter hårdt arbejde af Discovery Channel og Liberty Seguros, der havde Leif Hoste og Luis Leon Sanchez Gil med i andengruppe, kom der igen samling.

Herefter så det ud til at Lampre-Fondital, der havde hele seks mand med i den nu bare 18 mand store gruppe ville kører gruppen hjem til en massespurt, da man havde den italienske sprinter Danilo Napolitano med. Men med otte kilometer til mål angriber Steven De Jongh og Sebastian Rosseler. Claudio Corioni kører frem til de to og tager lidt uforståeligt del i føringerne, samtidig med at holdkammeraterne bagude forsøgte at lukke hullet. På de sidste par kilometer gør Rosseler alt for ,at det ender i en spurt imellem de tre, som Steven De Jongh relativt sikkert vinder.

Resultat af 3. etape
1 Steven De Jongh (Ned) Quick Step-Innergetic 2.48.23 (42.403 km/t)
2 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
3 Sebastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic
4 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step-Innergetic 0.27
5 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
6 Joaquin Rojas Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
7 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
8 Wilfried Cretskens (Bel) Quick Step-Innergetic
9 Luis Leos Sanchez Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
10 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
11 Koen De Kort (Ned) Liberty Seguros-Würth Team
12 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step-Innergetic
13 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital
14 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux
15 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital
16 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital
17 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital
18 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital
19 Michael Blanchy (Bel) Jartazi-7Mobile 2.18
20 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile
21 Alirio Perez Arango (Col) Team Tenax Salmilano
22 Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team
23 Marco Milesi (Ita) Liquigas
24 Giosue Bonomi (Ita) Barloworld
25 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto
26 Jarno Van Mingeroet (Bel) Jartazi-7Mobile
27 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital
28 Niko Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
29 Henk Vogels (Aus) Davitamon-Lotto
30 Matthew White (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
31 Frederic Guesdon (Fra) Française des Jeux
32 Sven Renders (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 9.00
33 Robby Meul (Bel) Jartazi-7Mobile
34 Frank Vandenbroucke (Bel) Unibet.com 19.18
35 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom
36 Denis Flahaut (Fra) Flanders
37 Andy Cappelle (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
38 Graeme Brown (Aus) Rabobank
38 Werner Van Zandbeek (Ned) Flanders
40 Werner Van Zimmeren (Ned) Flanders
41 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
42 Christo Girschweider (Swi) Team Vorarlberg
43 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems
44 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems
45 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems
46 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto
47 Marco Serpellini (Ita) Unibet.com
48 Jan Boven (Ned) Rabobank
49 Wim De Vocht (Bel) Davitamon-Lotto
50 Marc Wauters (Bel) Rabobank
51 Bastiaan Giling (Ned) T-Mobile Team
52 Dimitri De Fauw (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
53 Artur Gajek (Ger) Team Wiesenhof Akud
54 Werner Riebenbauer (Aut) Team Vorarlberg
55 Harald Morscher (Aut) Team Vorarlberg
56 Gregory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems
57 Marco Righetto (Ita) Liquigas
58 Christian Lener (Aut) Team Vorarlberg
59 Felix Odebrecht (Ger) Team Wiesenhof Akud
60 Gustav Erik Larsson (Swe) Française des Jeux
61 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team
62 Robert Retschke (Ger) Team Wiesenhof Akud
63 Bram Schmitz (Ned) T-Mobile Team
64 Roberto Traficante (Ita) Team L.P.R.
65 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
66 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel Pro Cycling Team
67 Dario Pieri (Ita) Team L.P.R.
68 Gerrit Glomser (Aut) Team Vorarlberg
69 Pascal Hungerbuhler (Swi) Team Vorarlberg
70 Viatcheslav Ekimov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team
71 Igor Abakoumov (Bel) Jartazi-7Mobile
72 Marcin Lewandowski (Pol) Intel-Action
73 Lukasz Bodnar (Pol) Intel-Action
74 Diego Caccia (Ita) Barloworld
75 Enrico Degano (Ita) Barloworld
76 Christophe Detilloux (Bel) Française des Jeux
77 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
78 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R.
79 Michele Maccanti (Ita) Team L.P.R.
80 Giairo Ermeti (Ita) Team L.P.R.
81 Lubor Tesar (Cze) Team Wiesenhof Akud
82 Gerald Ciolek (Ger) Team Wiesenhof Akud
83 Tom Southam (GBr) Barloworld
84 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action
85 Frederic Finot (Fra) Française des Jeux
86 Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux
87 Christian Murro (Ita) Team Tenax Salmilano
88 Claudio Cucinotta (Ita) Team Tenax Salmilano
89 Ivan Santos (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
90 Carlos Abellan (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
91 Frederik Veuchelen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
92 Jens Renders (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
93 Filippo Pozzato (Ita) Quick Step-Innergetic
94 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic
95 Roberto Petito (Ita) Team Tenax Salmilano
96 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 19.33
97 Fabio Baldato (Ita) Team Tenax Salmilano
98 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom
99 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom
100 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom
101 Angel Castresana Del Val (Spa) Unibet.com
102 Luis Pasamontes (Spa) Unibet.com
103 Anthony Ravard (Fra) Bouygues Telecom
104 Daniele Colli (Ita) Liquigas
105 Frederik Willems (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
106 Yohann Gene (Fra) Bouygues Telecom
107 Tom Steels (Bel) Davitamon-Lotto
108 Nico Mattan (Bel) Davitamon-Lotto
109 Igor Astarloa (Spa) Barloworld
110 Peter Ronsse (Bel) Jartazi-7Mobile
111 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com
112 David McPartland (Aus) Team Tenax Salmilano
113 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom
114 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
115 Serguei Ivanov (Rus) T-Mobile Team
116 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R.
117 Jurgen Van Loocke (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
118 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com
119 Johan Verstrepen (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
120 Bert Scheirlinckx (Bel) Jartazi-7Mobile
121 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com
122 James Vanlandschoot (Bel) Landbouwkrediet-Colnago

Udgået på dagens første etape
DNF Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team
DNF Michael Albasini (Swi) Liquigas
DNF Stefano Zanini (Ita) Liquigas
DNF Bram De Groot (Ned) Rabobank
DNF Aurelien Clerc (Swi) Phonak Hearing Systems
DNF Peter Van Petegem (Bel) Davitamon-Lotto
DNF Andreas Klier (Ger) T-Mobile Team
DNF Carlo Westphal (Ger) Team Wiesenhof Akud
DNF Mariusz Witecki (Pol) Intel-Action
DNF Mattia Gavazzi (Ita) Team L.P.R.
DNF Koen Barbe (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
DNF Mathieu Criquielion (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
DNF Sjef De Wilde (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
DNF Stijn Dedecker (Bel) Flanders
DNF Ronny Poelvoorde (Bel) Flanders
DNS Tom Boonen (Bel) Quick Step-Innergetic
DNS Luca Paolini (Ita) Liquigas
DNS Steffen Wesemann (Swi) T-Mobile Team
DNS Baden Cooke (Aus) Unibet.com
DNS Hugo Sabido (Por) Barloworld

Samlet stilling efter 3. etape
1 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux 13.02.42
2 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.04
3 Luis Leos Sanchez Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 0.35
4 Steven De Jongh (Ned) Quick Step-Innergetic 0.40
5 Sebastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic 0.45
6 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 0.59
7 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital 1.04
8 Joaquin Rojas Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 1.15
9 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital
10 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
11 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital 1.29
12 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.38
13 Koen De Kort (Ned) Liberty Seguros-Würth Team
14 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital
15 Wilfried Cretskens (Bel) Quick Step-Innergetic
16 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step-Innergetic
17 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step-Innergetic 2.16
18 Niko Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 3.02
19 Michael Blanchy (Bel) Jartazi-7Mobile 3.06
20 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile
21 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto
22 Frederic Guesdon (Fra) Française des Jeux
23 Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.15
24 Henk Vogels (Aus) Davitamon-Lotto 3.20
25 Marco Milesi (Ita) Liquigas 3.29
26 Alirio Perez Arango (Col) Team Tenax Salmilano
27 Jarno Van Mingeroet (Bel) Jartazi-7Mobile 8.53
28 Sven Renders (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 10.07
29 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital 13.33
30 Robby Meul (Bel) Jartazi-7Mobile 14.24
31 Matthew White (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team 15.24
32 Giosue Bonomi (Ita) Barloworld 19.17
33 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital 19.22
34 Filippo Pozzato (Ita) Quick Step-Innergetic 19.56
35 Roberto Petito (Ita) Team Tenax Salmilano 20.02
36 Igor Abakoumov (Bel) Jartazi-7Mobile 20.06
37 Gerald Ciolek (Ger) Team Wiesenhof Akud
38 Christophe Detilloux (Bel) Française des Jeux
39 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
40 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems 20.12
41 Gerrit Glomser (Aut) Team Vorarlberg
42 Gregory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems
43 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems
44 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step-Innergetic 20.20
45 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R. 20.21
46 James Vanlandschoot (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
47 Angel Castresana Del Val (Spa) Unibet.com
48 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital
48 David McPartland (Aus) Team Tenax Salmilano
50 Fabio Baldato (Ita) Team Tenax Salmilano
51 Bastiaan Giling (Ned) T-Mobile Team 20.29
52 Michele Maccanti (Ita) Team L.P.R.
53 Wim De Vocht (Bel) Davitamon-Lotto
54 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
55 Jan Boven (Ned) Rabobank
56 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team
57 Jens Renders (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
58 Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux
59 Carlos Abellan (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
60 Frederik Veuchelen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
61 Christian Murro (Ita) Team Tenax Salmilano
62 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom 20.32
63 Luis Pasamontes (Spa) Unibet.com 20.44
64 Nico Mattan (Bel) Davitamon-Lotto
65 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com
66 Frederik Willems (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
67 Giairo Ermeti (Ita) Team L.P.R. 21.07
68 Dimitri De Fauw (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 24.37
69 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 25.47
70 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom
71 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom
72 Tom Steels (Bel) Davitamon-Lotto 26.02
73 Jurgen Van Loocke (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
74 Andy Cappelle (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 26.32
75 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com 26.49
76 Enrico Degano (Ita) Barloworld 27.53
77 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom 31.23
78 Bram Schmitz (Ned) T-Mobile Team 31.41
79 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel Pro Cycling Team 31.45
80 Viatcheslav Ekimov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team 32.24
81 Yohann Gene (Fra) Bouygues Telecom
82 Marc Wauters (Bel) Rabobank 36.17
83 Ivan Santos (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
84 Tom Southam (GBr) Barloworld
85 Daniele Colli (Ita) Liquigas 36.32
86 Bert Scheirlinckx (Bel) Jartazi-7Mobile
87 Serguei Ivanov (Rus) T-Mobile Team
88 Igor Astarloa (Spa) Barloworld
89 Graeme Brown (Aus) Rabobank 37.34
90 Dario Pieri (Ita) Team L.P.R. 37.52
91 Frank Vandenbroucke (Bel) Unibet.com 37.57
92 Frederic Finot (Fra) Française des Jeux
93 Marcin Lewandowski (Pol) Intel-Action 38.35
94 Peter Ronsse (Bel) Jartazi-7Mobile 38.50
95 Robert Retschke (Ger) Team Wiesenhof Akud 40.42
96 Pascal Hungerbuhler (Swi) Team Vorarlberg
97 Artur Gajek (Ger) Team Wiesenhof Akud 41.44
98 Marco Serpellini (Ita) Unibet.com
99 Diego Caccia (Ita) Barloworld
100 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 51.32
101 Christo Girschweider (Swi) Team Vorarlberg
102 Werner Riebenbauer (Aut) Team Vorarlberg
103 Roberto Traficante (Ita) Team L.P.R.
104 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems 53.25
105 Werner Van Zimmeren (Ned) Flanders 53.45
106 Werner Van Zandbeek (Ned) Flanders
107 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom
108 Marco Righetto (Ita) Liquigas
109 Felix Odebrecht (Ger) Team Wiesenhof Akud
110 Harald Morscher (Aut) Team Vorarlberg
111 Lubor Tesar (Cze) Team Wiesenhof Akud
112 Gustav Erik Larsson (Swe) Française des Jeux
113 Christian Lener (Aut) Team Vorarlberg
114 Lukasz Bodnar (Pol) Intel-Action
115 Denis Flahaut (Fra) Flanders
116 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action
117 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R.
118 Claudio Cucinotta (Ita) Team Tenax Salmilano
119 Anthony Ravard (Fra) Bouygues Telecom 54.00
120 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
121 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com
122 Johan Verstrepen (Bel) Landbouwkrediet-Colnago

Pointkonkurrencen efter 3. etape
1 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux 38 pts
2 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 27
3 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 26
4 Steven De Jongh (Ned) Quick Step-Innergetic 21
5 Niko Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 20
6 Luis Leos Sanchez Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 16
7 Gerald Ciolek (Ger) Team Wiesenhof Akud 14
8 Filippo Pozzato (Ita) Quick Step-Innergetic 12
9 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R. 12
10 Joaquin Rojas Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 11
11 James Vanlandschoot (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 10
12 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital 9
13 Igor Abakoumov (Bel) Jartazi-7Mobile 9
14 Sebastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic 8
15 Roberto Petito (Ita) Team Tenax Salmilano 8
16 Enrico Degano (Ita) Barloworld 8
17 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step-Innergetic 7
18 Daniele Colli (Ita) Liquigas 6
19 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 5
20 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom 4
21 Wilfried Cretskens (Bel) Quick Step-Innergetic 3
22 Graeme Brown (Aus) Rabobank 3
23 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 1

Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 22 pts
2 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux 22
3 Jarno Van Mingeroet (Bel) Jartazi-7Mobile 20
4 Niko Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 13
5 Alirio Perez Arango (Col) Team Tenax Salmilano 13
6 Igor Abakoumov (Bel) Jartazi-7Mobile 13
7 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital 11
8 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step-Innergetic 4
9 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 4
10 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital 3
11 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step-Innergetic 3
12 Koen De Kort (Ned) Liberty Seguros-Würth Team 1
13 Wilfried Cretskens (Bel) Quick Step-Innergetic 1
14 Frederic Guesdon (Fra) Française des Jeux 1
15 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems 1
16 Carlos Abellan (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 1
17 Bram Schmitz (Ned) T-Mobile Team 1

Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Quick Step-Innergetic 39.10.49
2 Discovery Channel 0.13
3 Lampre-Fondital 0.25
4 Liberty Seguros-Wurth 0.45
5 Jartazi-7Mobile 6.35
6 Francaise Des Jeux 20.46
7 Davitamon-Lotto 23.05
8 Team Tenax Salmilano 40.31
9 Choc Jacques-Topsport 41.04
10 Liquigas 41.18
11 Landbouwkrediet-Colnago 53.36
12 Phonak Hearing Systems 57.53
13 Rabobank 57.58
14 Team L.P.R. 58.16
15 Unibet.com 58.19
16 T-Mobile Team 58.21
17 Bouygues Telecom 1.03.42
18 Barloworld 1.12.57
19 Team Wiesenhof Akud 1.39.49
20 Team Vorarlberg 1.49.43
21 Intel-Action 2.23.22
22 Flanders-Villapark 2.38.32

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR