Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Sjetteplads til Matti Breschel

Sjetteplads til Matti Breschel

24. august 2007 21:170
Efter en suveræn sejr til Matti Breschel i gårsdagens massespurt, forsøgte Team CSC holdet også på dagens etape at køre deres danske es frem til endnu en sejr. Det lykkedes dog ikke lige så godt, så Matti måtte nøjes med en sjetteplads.

Det betyder dog, at Matti Breschel stadigvæk er indehaver af løbet pointtrøje. Han har fire point ned til Wesley Sulzberger (South Australia.com – AIS), som sluttede lige foran ham i dag.

Dagens vinder blev Borut Bozic (Team LPR), som i finalen kastede cyklen ind over stregen, så han kunne vinde foran T-Mobiles Bernhard Eisel.

I den samlede stilling er det stadigvæk Stijn Vandenberg (Unibet.com) som fører med 20 sekunder ned til Team CSCs svensker Marcus Ljungqvist.

I morgen skal rytterne ud på hele 232,5 kilometer, og Team CSCs sportsdirektør Kim Andersen er klar til at angribe. ”I morgen venter en lang etape med en hel del små veje og lidt bakker hist og her, så får vi måske en mulighed for at sætte et angreb ind. Det blæser ganske enkelt ikke nok til at forsøge noget på de helt flade etaper, men hvis muligheden opstår, prøver vi selvfølgelig”, siger Kim Andersen til team-csc.com.

Resultat af 3. etape
1 Borut Bozic - Team L.P.R. 4.21.11
2 Bernhard Eisel - T-Mobile Team
3 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria - Navigare
4 Baden Cooke - Unibet.com
5 Wesley Sulzberger - South Australia.com - AIS
6 Matti Breschel - Team CSC
7 Alexander Kristoff - Team Maxbo Bianchi
8 Martijn Maaskant - Rabobank Continental
9 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team
10 Sven Nys - Rabobank Continental
11 Gene Bates - South Australia.com - AIS
12 Boy Van Poppel - Rabobank Continental
13 Paidi O'Brien - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly
14 Joachim Bohler - Team Maxbo Bianchi
15 Rieno Stofferis - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly
16 Charles Dionne - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light
17 Pieter Jacobs - Unibet.com
18 Toms Veelers - Rabobank Continental
19 Valeriy Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team
20 Thomas Berkhout - Rabobank Continental
21 Evan Oliphant - DFL - Cyclingnews - Litespeed
22 Luis Pasamontes - Unibet.com
23 Tony Gibb - Plowman Craven - Evans Cycles Racing
24 Johnnie Walker - South Australia.com - AIS
25 Craig Lewis - Team Slipstream powered by Chipotle
26 Marco Marcato - Team L.P.R.
27 Timothy Duggan - Team Slipstream powered by Chipotle
28 Edvald Boasson Hagen - Team Maxbo Bianchi
29 Martyn Irvine - Irish National Team
30 James Millard - Plowman Craven - Evans Cycles Racing
31 Roberto Traficante - Team L.P.R.
32 Ryan Bonser - Recycling.co.uk
33 Lars Petter Nordhaug - Team Maxbo Bianchi
34 Daniel Lloyd - DFL - Cyclingnews - Litespeed
35 Glenn Bak - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly
36 Michael Ford - South Australia.com - AIS
37 Simon Holt - Recycling.co.uk
38 Marcus Ljungqvist - Team CSC
39 Gabriel Rasch - Team Maxbo Bianchi
40 Ian Stannard - T-Mobile Team
41 Gert Vanderaerden - DFL - Cyclingnews - Litespeed
42 Kristian House - Navigators Insurance Cycling Team
43 Andy Guptill - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light
44 Simon Clarke - South Australia.com - AIS
45 Daniele Colli - Ceramica Panaria - Navigare
46 Stijn Vandenberg - Unibet.com
47 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team
48 Adam Bonser - Recycling.co.uk
49 Svein Vold - Team Maxbo Bianchi
50 Paul Griffin - Irish National Team
51 David O'Loughlin - Navigators Insurance Cycling Team
52 Hamish Haynes - DFL - Cyclingnews - Litespeed
53 Frantisek Rabon - T-Mobile Team
54 Alessandro Maserati - Team L.P.R.
55 Mike Friedman - Team Slipstream powered by Chipotle
56 Danny Pate - Team Slipstream powered by Chipotle
57 Francesco Tomei - Ceramica Panaria - Navigare
58 Martijn Keizer - Rabobank Continental
59 Moises Aldape Chaves - Ceramica Panaria - Navigare
60 Nazareno Rossi - Team L.P.R.
61 Jeremy Vennell - DFL - Cyclingnews - Litespeed
62 Rob Partridge - Recycling.co.uk
63 Simon Richardson - Plowman Craven - Evans Cycles Racing
64 Isaac Speirs - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly
65 David McCann - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light
66 Daniel Fleeman - DFL - Cyclingnews - Litespeed
67 Dennis Van Winden - Rabobank Continental
68 Daniel Vaillancourt - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light
69 Marcel Beima - T-Mobile Team
70 Roger Beuchat - Team L.P.R.
71 Michael Blaudzun - Team CSC
72 Patrick McCarty - Team Slipstream powered by Chipotle
73 Stephen Gallagher - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly
74 Philip Deignan - Irish National Team
75 Anthony Colby - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light
76 Chris Newton - Recycling.co.uk
77 Andy Schleck - Team CSC
78 Derek Burke - Irish National Team
79 Mark Cassidy - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly
80 Ian MacGregor - Team Slipstream powered by Chipotle
81 Tom Diggle - Recycling.co.uk
82 Brian Keneally - Irish National Team
83 Stian Sommerseth - Team Maxbo Bianchi
84 Karsten Kroon - Team CSC
85 Tyler Wren - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light
86 Filippo Savini - Ceramica Panaria - Navigare
87 Gordon McCauley - Plowman Craven - Evans Cycles Racing
88 Frank Schleck - Team CSC
89 Matteo Priamo - Ceramica Panaria - Navigare
90 Samuele Marzoli - Team L.P.R. 0.22
91 Simon Gaywood - Plowman Craven - Evans Cycles Racing 0.31
92 Glen Chadwick - Navigators Insurance Cycling Team 0.42
93 Aaron Olson - T-Mobile Team
94 Lasse Bøchman - Team CSC 1.34
95 Jeremy Hunt - Unibet.com 1.39
96 Sven De Weerdt - DFL - Cyclingnews - Litespeed 2.37
97 Zakkari Dempster - South Australia.com - AIS 2.56
98 Troels Vinther - Unibet.com
99 Adam Bergman - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light 7.24

Samlet stilling efter 3. etape
1 Stijn Vandenberg - Unibet.com 12.20.08
2 Marcus Ljungqvist - Team CSC 0.20
3 Aaron Olson - T-Mobile Team 0.21
4 Wesley Sulzberger - South Australia.com - AIS 0.24
5 Gabriel Rasch - Team Maxbo Bianchi 0.25
6 Pieter Jacobs - Unibet.com 0.27
7 Valeriy Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team 0.28
8 Craig Lewis - Team Slipstream powered by Chipotle
9 Glenn Bak - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly 0.43
10 Matti Breschel - Team CSC 13.15
11 Luis Pasamontes - Unibet.com 13.28
12 Edvald Boasson Hagen - Team Maxbo Bianchi 13.30
13 Borut Bozic - Team L.P.R. 13.34
14 Bernhard Eisel - T-Mobile Team 13.35
15 Martijn Maaskant - Rabobank Continental 13.43
16 Daniel Lloyd - DFL - Cyclingnews - Litespeed
17 Moises Aldape Chaves - Ceramica Panaria - Navigare
18 Thomas Berkhout - Rabobank Continental 13.45
19 Kristian House - Navigators Insurance Cycling Team
20 Michael Ford - South Australia.com - AIS
21 Lars Petter Nordhaug - Team Maxbo Bianchi
22 Alessandro Maserati - Team L.P.R.
23 David McCann - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light
24 Martijn Keizer - Rabobank Continental
25 Matteo Priamo - Ceramica Panaria - Navigare
26 Marco Marcato - Team L.P.R.
27 Timothy Duggan - Team Slipstream powered by Chipotle
28 Paul Griffin - Irish National Team
29 David O'Loughlin - Navigators Insurance Cycling Team
30 Ryan Bonser - Recycling.co.uk
31 Frantisek Rabon - T-Mobile Team
32 Daniel Fleeman - DFL - Cyclingnews - Litespeed
33 Hamish Haynes - DFL - Cyclingnews - Litespeed
34 Mark Cassidy - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly
35 Adam Bonser - Recycling.co.uk
36 Chris Newton - Recycling.co.uk
37 Philip Deignan - Irish National Team
38 Jeremy Vennell - DFL - Cyclingnews - Litespeed
39 Karsten Kroon - Team CSC 13.57
40 Roberto Traficante - Team L.P.R. 14.00
41 Michael Blaudzun - Team CSC
42 Brian Keneally - Irish National Team 14.04
43 Francesco Tomei - Ceramica Panaria - Navigare 14.05
44 Danny Pate - Team Slipstream powered by Chipotle 14.11
45 Frank Schleck - Team CSC 14.12
46 Andy Schleck - Team CSC 14.17
47 Ian MacGregor - Team Slipstream powered by Chipotle 15.15
48 Gordon McCauley - Plowman Craven - Evans Cycles Racing 15.16
49 Lasse Bøchman - Team CSC 15.37
50 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team 19.54
51 Roger Beuchat - Team L.P.R. 26.33
52 Dennis Van Winden - Rabobank Continental 39.46
53 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team 39.49
54 Paidi O'Brien - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly 39.50
55 Patrick McCarty - Team Slipstream powered by Chipotle
56 Charles Dionne - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light 39.51
57 Boy Van Poppel - Rabobank Continental
58 Baden Cooke - Unibet.com
59 Andy Guptill - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light
60 Sven Nys - Rabobank Continental
61 Toms Veelers - Rabobank Continental
62 Mike Friedman - Team Slipstream powered by Chipotle
63 Nazareno Rossi - Team L.P.R.
64 Tony Gibb - Plowman Craven - Evans Cycles Racing
65 Gene Bates - South Australia.com - AIS
66 Alexander Kristoff - Team Maxbo Bianchi
67 Evan Oliphant - DFL - Cyclingnews - Litespeed
68 James Millard - Plowman Craven - Evans Cycles Racing
69 Daniel Vaillancourt - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light
70 Joachim Bohler - Team Maxbo Bianchi
71 Ian Stannard - T-Mobile Team
72 Simon Clarke - South Australia.com - AIS
73 Johnnie Walker - South Australia.com - AIS
74 Svein Vold - Team Maxbo Bianchi
75 Marcel Beima - T-Mobile Team
76 Rob Partridge - Recycling.co.uk
77 Anthony Colby - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light
78 Simon Richardson - Plowman Craven - Evans Cycles Racing
79 Stephen Gallagher - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly
80 Tyler Wren - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light
81 Isaac Speirs - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly
82 Daniele Colli - Ceramica Panaria - Navigare
83 Stian Sommerseth - Team Maxbo Bianchi
84 Tom Diggle - Recycling.co.uk
85 Samuele Marzoli - Team L.P.R. 40.13
86 Derek Burke - Irish National Team 40.26
87 Glen Chadwick - Navigators Insurance Cycling Team 40.33
88 Simon Holt - Recycling.co.uk 40.35
89 Gert Vanderaerden - DFL - Cyclingnews - Litespeed 41.08
90 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria - Navigare 41.17
91 Martyn Irvine - Irish National Team 41.21
92 Filippo Savini - Ceramica Panaria - Navigare
93 Rieno Stofferis - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly 41.53
94 Simon Gaywood - Plowman Craven - Evans Cycles Racing 42.33
95 Zakkari Dempster - South Australia.com - AIS 42.45
96 Troels Vinther - Unibet.com 42.47
97 Jeremy Hunt - Unibet.com 43.01
98 Sven De Weerdt - DFL - Cyclingnews - Litespeed 44.39
99 Adam Bergman - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light 48.45

Pointkonkurrencen efter 3. etape
1 Matti Breschel - Team CSC 34 pts
2 Wesley Sulzberger - South Australia.com - AIS 30
3 Borut Bozic - Team L.P.R. 29
4 Edvald Boasson Hagen - Team Maxbo Bianchi 29
5 Bernhard Eisel - T-Mobile Team 27
6 Gabriel Rasch - Team Maxbo Bianchi 21
7 Stijn Vandenberg - Unibet.com 20
8 Marcus Ljungqvist - Team CSC 20
9 Martijn Maaskant - Rabobank Continental 19
10 Pieter Jacobs - Unibet.com 17
11 Valeriy Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team 16
12 Aaron Olson - T-Mobile Team 14
13 Moises Aldape Chaves - Ceramica Panaria - Navigare 14
14 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria - Navigare 13
15 Daniel Lloyd - DFL - Cyclingnews - Litespeed 12
16 Roger Beuchat - Team L.P.R. 12
17 Baden Cooke - Unibet.com 12
18 Kristian House - Navigators Insurance Cycling Team 11
19 Glenn Bak - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly 9
20 Alexander Kristoff - Team Maxbo Bianchi 9
21 Dennis Van Winden - Rabobank Continental 8
22 Craig Lewis - Team Slipstream powered by Chipotle 8
23 Matteo Priamo - Ceramica Panaria - Navigare 8
24 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team 7
25 Luis Pasamontes - Unibet.com 6
26 Sven Nys - Rabobank Continental 6
27 Paidi O'Brien - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly 5
28 Gene Bates - South Australia.com - AIS 5
29 Zakkari Dempster - South Australia.com - AIS 5
30 Boy Van Poppel - Rabobank Continental 4
31 Alessandro Maserati - Team L.P.R. 3
32 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team 3
33 Patrick McCarty - Team Slipstream powered by Chipotle 3
34 Thomas Berkhout - Rabobank Continental 2
35 Brian Keneally - Irish National Team 2
36 Charles Dionne - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light 2
37 Joachim Bohler - Team Maxbo Bianchi 2
38 Timothy Duggan - Team Slipstream powered by Chipotle 1
39 Karsten Kroon - Team CSC 1
40 Danny Pate - Team Slipstream powered by Chipotle 1
41 Rieno Stofferis - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly 1

Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 Luis Pasamontes - Unibet.com 30 pts
2 Roger Beuchat - Team L.P.R. 26
3 Marcus Ljungqvist - Team CSC 23
4 Valeriy Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team 20
5 Glenn Bak - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly 18
6 Gabriel Rasch - Team Maxbo Bianchi 16
7 Kristian House - Navigators Insurance Cycling Team 15
8 Sergey Lagutin - Navigators Insurance Cycling Team 14
9 Craig Lewis - Team Slipstream powered by Chipotle 14
10 Matti Breschel - Team CSC 14
11 Wesley Sulzberger - South Australia.com - AIS 13
12 Gordon McCauley - Plowman Craven - Evans Cycles Racing 12
13 Edvald Boasson Hagen - Team Maxbo Bianchi 11
14 Stijn Vandenberg - Unibet.com 9
15 Paul Griffin - Irish National Team 8
16 Pieter Jacobs - Unibet.com 7
17 Patrick McCarty - Team Slipstream powered by Chipotle 6
18 Aaron Olson - T-Mobile Team 6
19 Zakkari Dempster - South Australia.com - AIS 4
20 Frank Schleck - Team CSC 3
21 Timothy Duggan - Team Slipstream powered by Chipotle 2
22 Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team 2
23 Andy Schleck - Team CSC 1

Ungdomskonkurrencen efter 3. etape
1 Stijn Vandenberg - Unibet.com 12.20.08
2 Wesley Sulzberger - South Australia.com - AIS 24.00
3 Pieter Jacobs - Unibet.com 27.00
4 Craig Lewis - Team Slipstream powered by Chipotle 28.00
5 Matti Breschel - Team CSC 13.15
6 Edvald Boasson Hagen - Team Maxbo Bianchi
7 Martijn Maaskant - Rabobank Continental 13.43
8 Thomas Berkhout - Rabobank Continental 13.45
9 Michael Ford - South Australia.com - AIS
10 Lars Petter Nordhaug - Team Maxbo Bianchi
11 Martijn Keizer - Rabobank Continental
12 Marco Marcato - Team L.P.R.
13 Ryan Bonser - Recycling.co.uk
14 Frantisek Rabon - T-Mobile Team
15 Mark Cassidy - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly
16 Adam Bonser - Recycling.co.uk
17 Philip Deignan - Irish National Team
18 Roberto Traficante - Team L.P.R. 14.00
19 Francesco Tomei - Ceramica Panaria - Navigare 14.05
20 Andy Schleck - Team CSC 14.17
21 Ian MacGregor - Team Slipstream powered by Chipotle 15.15
22 Lasse Bøchman - Team CSC 15.37
23 Dennis Van Winden - Rabobank Continental 39.46
24 Paidi O'Brien - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly 39.50
25 Boy Van Poppel - Rabobank Continental 39.51
26 Andy Guptill - Colavita - Sutter Home presented by Cooking Light
27 Toms Veelers - Rabobank Continental
28 Nazareno Rossi - Team L.P.R.
29 Alexander Kristoff - Team Maxbo Bianchi
30 Ian Stannard - T-Mobile Team
31 Simon Clarke - South Australia.com - AIS
32 Johnnie Walker - South Australia.com - AIS
33 Svein Vold - Team Maxbo Bianchi
34 Marcel Beima - T-Mobile Team
35 Rob Partridge - Recycling.co.uk
36 Simon Richardson - Plowman Craven - Evans Cycles Racing
37 Isaac Speirs - Murphy & Gunn - Newlyn - M. Donnelly - Sean Kelly
38 Stian Sommerseth - Team Maxbo Bianchi
39 Tom Diggle - Recycling.co.uk
40 Samuele Marzoli - Team L.P.R. 40.13
41 Derek Burke - Irish National Team 40.26
42 Simon Holt - Recycling.co.uk 40.35
43 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria - Navigare 41.17
44 Martyn Irvine - Irish National Team 41.21
45 Filippo Savini - Ceramica Panaria - Navigare
46 Zakkari Dempster - South Australia.com - AIS 42.45
47 Troels Vinther - Unibet.com 42.47

Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Unibet.com 37.14.33
2 Team CSC 13.44
3 T-Mobile Team 13.48
4 Team Maxbo-Bianchi 13.49
5 Navigators Insurance Cycling
6 Team LPR
7 Team Slipstream
8 Rabobank 27.06
9 DFL-Cyclingnews-Litespeed
10 Recycling
11 Ceramica Panaria Navigare 27.26
12 Irish National Team
13 South Australia AIS 39.55
14 Murphy & Gunn 40.12
15 Colavita Sutter Home Cycling 1.19.18
16 Plowman Craven Evans Cycles
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger