Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
U23 herrernes skal mandag aften dyste om VM-titlen i enkeltstart
Annonce
Der er mulighed for dansk medalje i U23 herrernes enkeltstart. Begge danske ryttere til start kan potentielt vinde en. Mads Würtz Schmidt starter klokken 18.22, og Søren Kragh Andersen sendes af sted 20.46 som 6.-sidste rytter.
Følg Feltet.dk's opdatering fra klokken 17.30
Startlisten til VM i enkeltstart - Herre U23
17.30 Sean Mackinnon - Canada
17.32 Bonaventure Uwizeyimana - Rwanda
17.34 Nickolas Dlamini - Sydafrika
17.36 Amanuel Ghebreigzabhier - Eritrea
17.38 Abderrahmane Mansouri - Algeriet
17.40 Michal Schlegel - Tjekkiet
17.42 Jhonatan Ospina - Colombia
17.44 Nikolay Cherkasov - Rusland
17.46 Scott Davies - Storbritannien
17.48 Stepan Astafyev - Kasakhstan
17.50 Atsushi Oka - Japan
18.18 Gregory Daniel - USA
18.20 Nathan Van Hooydonck - Belgien
18.22 Mads Würtz Schmidt - Danmark
18.24 Davide Martinelli - Italien
18.26 Eddie Dunbar - Irland
18.28 Maximilian Schachmann - Tyskland
18.30 Andrej Petrovski - Makedonien
18.32 Altan-Ochir Erdenebat - Mongoliet
18.34 Krists Neilands - Letland
18.36 Ignacio Prado - Mexico
18.38 Alexander Cataford - Canada
19.06 Kyeongho Min - Sydkorea
19.08 Jan Marcus Faaglum Karlsson - Sverige
19.10 Valens Ndayisenga - Rwanda
19.12 Morne Van Niekerk - Sydafrika
19.14 Anass Ait El Abdia - Marokko
19.16 Merhawi Kudus Ghebremedhin - Eritrea
19.18 Adil Barbari - Algeriet
19.20 Jose Luis Rodriguez - Chile
19.22 Josef Cerny - Tjekkiet
19.24 Jhonatan Restrepo - Colombia
19.26 Xavier San Sebastian - Spanien
19.54 Gregor Muhlberger - Østrig
19.56 Roman Kustadinchev - Rusland
19.58 Truls Engen Korsaeth - Norge
20.00 Thery Schir - Schweiz
20.02 Owain Doull - Storbritannien
20.04 Oleg Zemlyakov - Kasakhstan
20.06 Marc Fournier - Frankrig
20.08 Yuma Koishi - Japan
20.10 James Oram - New Zealand
20.12 Miles Scotson - Australien
20.14 Daniel Eaton - USA
20.42 Ruben Pols - Belgien
20.44 Tom Wirtgen - Luxembourg
20.46 Søren Kragh Andersen - Danmark
20.48 Marlen Zmorka - Ukraine
20.50 Filippo Ganna - Italien
20.52 Steven Lammertink - Holland
20.54 Ryan Mullen - Irland
20.56 Lennard Kamna - Tyskland
Annonce
Annonce
Itzulia Women(2.WWT) 10/05-12/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 12/05
Tour du Finistère(1.1) 11/05
Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 12/05
Tour of Hellas(2.1) 15/05-19/05
Orlen Nations GP(2.NCUP) 15/05-19/05
Vuelta a Burgos Feminas(2.WWT) 16/05-19/05
Veenendaal-Veenendaal(1.1) 18/05
Antwerp Port Epic / Sels ...(1.1) 19/05
Ronde van Limburg(1.1) 20/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce