Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Startlister til HFCK's enkeltstart

Startlister til HFCK's enkeltstart

22. september 2006 12:440
Da HFCK har problemer med deres hjemmeside, så bringer Feltet.dk i samarbejde med HFCK her startlisten til morgendagens enkeltstarter.


Startlister
YNG, 9:00:00, Theis Radoor, Tolkamp, Hillerød CK
YNG, 9:01:00, Thue Marseen, Jensen, Næstved BC
YNG, 9:02:00, Viktor, Jøhl, Ordrup CC
YNG, 9:03:00, Jonas, Wang, CK Fix
YNG, 9:04:00, Rasmus, Ambrosiusen, Hillerød CK
YNG, 9:05:00, Mathias Egebjerg, Jensen, Lyngby CC
YNG, 9:06:00, Mark, Frederiksen, Hillerød CK
YNG, 9:07:00, Daniel, Hansen, Team Cycling Ringsted
YNG, 9:08:00, Helmut, Wacker, Roskilde CR
YNG, 9:09:00, Frederik Bohé, Jørgensen, Hillerød CK
YNG, 9:10:00, Mikkel, Schæffer, Slagelse CR
YNG, 9:11:00, Rasmus Bøgh, Wallin, Ordrup CC
YNG, 9:12:00, Martin Holritz, Frank, Greve CC
YNG, 9:13:00, Mikkel, Bøje, Team Cycling Ringsted
YNG, 9:14:00, Søren Martinus Walter, Engberg, Hillerød CK
YNG, 9:15:00, Andreas Holm, Gylling, CK Aarhus
YNG, 9:16:00, Andreas Stokbro, Nielsen, CK Fix

YP, 9:17:00, Lise Martina, Engberg, Hillerød CK
YP, 9:18:00, Amalie, Dideriksen, Amager CR

MEL, 9:23:00, Emil Nygaard, Vinjebo, Team Cycling Ringsted
MEL, 9:24:00, Lasse, Jensen, CK Fix
MEL, 9:25:00,Jonas Emskær, Nielsen, Korsør CC
MEL, 9:26:00, Alexander, Bergmann, Kalundborg CC
MEL, 9:27:00, Rasmus Egelund, Ravn, Korsør CC
MEL, 9:28:00, Philip, Brenøe-Hansen, Hillerød CK
MEL, 9:29:00, Jakob, Olsen, HFCK
MEL, 9:30:00, Jonas, Nordkroggaard, Kalundborg CC
MEL, 9:31:00, Louis, Bendixen, ABC
MEL, 9:32:00, Andreas Pihl, Nielsen, Værløse Farum CK
MEL, 9:33:00, Mathias Wickmann, Krigbaum, DCR Ballerup
MEL, 9:34:00, Mads, Pedersen, Holbæk CR
MEL, 9:35:00, Ingmar Alessio Navarette, Oemig, CK Fix
MEL, 9:36:00, Casper, Jensen, Næstved BC
MEL, 9:37:00, Mikkel Myrup, Christensen, CK Aarhus
MEL, 9:38:00, Thomas Juel, Ammitsøe, Lyngby CC
MEL, 9:39:00, Jonas Stevns, Jacobsen, Amager CR
MEL, 9:40:00, Tobias, Bagger, Ordrup CC
MEL, 9:41:00, Nicklas, Bøje, Team Cycling Ringsted
MEL, 9:42:00, Andreas Rifsdal, Jedig, Greve CC
MEL, 9:43:00, Emil, Wang, CK Fix
MEL, 9:44:00, Mikkel, Skovbølle, Amager CR
MEL, 9:45:00, Alexander, Hjortnæs, Ordrup CC
MEL, 9:46:00, Felix Peder, Demuth, Slagelse CR
MEL, 9:47:00, Jacob Ditlev, Sørensen, Greve CC
MEL, 9:48:00, Esben Peter Christian, Clapp, Roskilde CR
MEL, 9:49:00, Kasper Otto, Skytte, Team Cycling Ringsted
MEL, 9:50:00, Patrick, Olesen, Roskilde CR
MEL, 9:51:00, Mads Kjellerup, Jacobsen, Greve CC

MP, 9:52:00, Stine, Ambrosiusen, Hillerød CK
MP, 9:53:00, Amanda Marie, Dyrkilde, Roskilde CR
MP, 9:54:00, Nadia, Pedersen, DCR Ballerup

ÆLD, 9:59:00, Anders, Vind, HFCK
ÆLD, 10:00:00, Jonathan Damgaard, Jakobsen, Ordrup CC
ÆLD, 10:01:00, Mathias Lindberg, Mortensen, DCR Ballerup
ÆLD, 10:02:00, Anders, Bjerremand, HFCK
ÆLD, 10:03:00, Carl Emil Styrbjørn, Gullacksen, Ordrup CC
ÆLD, 10:04:00, Mark, Als-Jensen, Greve CC
ÆLD, 10:05:00, Magnus Damsbo, Lund, Lyngby CC
ÆLD, 10:06:00, Christian, Nielsen, Greve CC
ÆLD, 10:07:00, Joachim Florian T., Clausen, Team Cycling Ringsted
ÆLD, 10:08:00, Johannes Brasen, Kidmose, Holbæk CR
ÆLD, 10:09:00, Jon, Henningsen, Næstved BC
ÆLD, 10:10:00, Lucas, Cesar, Ordrup CC
ÆLD, 10:11:00, Andreas Kildegaard, Nielsen, Holbæk CR
ÆLD, 10:12:00, 62, Patrick Jonatan, Dalsmund, Team Cycling Ringsted
ÆLD, 10:13:00, Simon, Frederiksen, Roskilde CR
ÆLD, 10:14:00, Thomas Grand, Schmidt, Greve CC
ÆLD, 10:15:00, Sebastian, Hirsch, Ordrup CC
ÆLD, 10:16:00, Stefan Linné, Jørgensen, CK Fix
ÆLD, 10:17:00, Thomas Gunnar, Truelsen, Kalundborg CC
ÆLD, 10:18:00, Jannick, Berg, CK Fix
ÆLD, 10:19:00, Simon Egebjerg, Jensen, Lyngby CC
ÆLD, 10:20:00, Kevin Nyberg, Simper, Korsør CC
ÆLD, 10:21:00, Rasmus Correl, Roesgarth, Greve CC
ÆLD, 10:22:00, Mikkel Lindendorf, Ravn, Slagelse CR
ÆLD, 10:23:00, Oliver Holm, Christensen, Kalundborg CC
ÆLD, 10:24:00, Christoffer, Pedersen, Ordrup CC
ÆLD, 10:25:00, Casper, Folsach, DCR Ballerup
ÆLD, 10:26:00, Jon van Dijk, Nielsen, Ordrup CC
ÆLD, 10:27:00, André Haubroe, Larsen, Slagelse CR
ÆLD, 10:28:00, Andreas, Dencker, Ordrup CC
ÆLD, 10:29:00, Nicholas Rathmann, Lerche, Roskilde CR
ÆLD, 10:30:00, Morten Brandstrup, Bollhorn, CK Fix
ÆLD, 10:31:00, Jonathan, Enevoldsen, Team Cycling Ringsted
ÆLD, 10:32:00, Jakob, Bertelsen, Ordrup CC
ÆLD, 10:33:00, Rasmus Lenvig Havskov, Hansen, Lyngby CC
ÆLD, 10:34:00, Rasmus Frank, Jørgensen, HFCK
ÆLD, 10:35:00, Christian Rode, Røygaard, Ordrup CC
ÆLD, 10:36:00, Daniel, Mielke, Roskilde CR
ÆLD, 10:37:00, Nicklas Dahl, Jakobsen, Team Cycling Ringsted
ÆLD, 10:38:00, Dion Jimmy, Hansen, HFCK
ÆLD, 10:39:00, Rune Marseen, Jensen, Næstved BC
ÆLD, 10:40:00, Nicolai Kjellerup, Jacobsen, Greve CC
ÆLD, 10:41:00, Mikkel, Hardenskou, Amager CR
ÆLD, 10:42:00, Alexander Grue, Werth, Kalundborg CC
ÆLD, 10:43:00, Peter Skovbro, Nygaard, HFCK
ÆLD, 10:44:00, Rasmus Hestbek, Lund, KCK Herlev
ÆLD, 10:45:00, Frederik, Parmo, Greve CC

ÆP, 10:46:00, Pernille Ott, Frendorf, Greve CC
ÆP, 10:47:00, Michelle Lauge, Jensen, Hillerød CK
ÆP, 10:48:00, Kamilla Sofie, Vallin, Ordrup CC
ÆP, 10:49:00, Camilla West, Hansen, CK Fix
ÆP, 10:50:00, Mie, Poulsen, Korsør CC

UNG, 10:55:00, Rasmus Mønster, Hvid, Greve CC
UNG, 10:56:00, Nicolai, Aastrup, Roskilde CR
UNG, 10:57:00, Danny Troest, Petersen, HFCK
UNG, 10:58:00, Jonathan, Lehmann, Ordrup CC
UNG, 10:59:00, Sebastian, Refsgaard, DCR Ballerup
UNG, 11:00:00, Mark Sehested, Pedersen, Kalundborg CC
UNG, 11:01:00, Emil Søeberg, Hovmand, Ordrup CC
UNG, 11:02:00, Jon, Timotej, Roskilde CR
UNG, 11:03:00, Anders Bach, Justesen, CK Aarhus
UNG, 11:04:00, Louis, Jacobi, Ordrup CC
UNG, 11:05:00, Philip, Rasmussen, Team Cycling Ringsted
UNG, 11:06:00, Kasper Sommer, Lassen, Ordrup CC
UNG, 11:07:00, Philip Holritz, Frank, Greve CC
UNG, 11:08:00, Alexander Rosenberg, Johansen, KCK Herlev
UNG, 11:09:00, André, Tolstoj, CC Gladsaxe
UNG, 11:10:00, Samuel Rytter, Ravn, Roskilde CR
UNG, 11:11:00, Adrian Kaltoft, Udesen, Ordrup CC
UNG, 11:12:00, Laurits, Enevoldsen, Team Cycling Ringsted
UNG, 11:13:00, Mark, Poulsen, Slagelse CR
UNG, 11:14:00, Mark R., Sørensen, CK Fix
UNG, 11:15:00, Andreas Brasen, Kidmose, Holbæk CR
UNG, 11:16:00, Sebastian, Nielsen, CK Fix
UNG, 11:17:00, Simon, Olsen, Hillerød CK
UNG, 11:18:00, Thore Frederik, Bradtberg, DCR Ballerup
UNG, 11:19:00, Morten Dyrkilde, Kristiansen, Roskilde CR
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SØG EFTER CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS