Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Stig Hemmingsen vandt i Næstved

Stig Hemmingsen vandt i Næstved

19. august 2007 19:380

Annonce

Landevejsløbet i Næstved blev vundet af Stig Hemmingsen (Herning Ck - Elite) med 22 sekunder ned til nærmeste forfølger Michael Ellermann Jæger (Team Python Pro Næstved) samt yderligere et lille minut ned til  Philip Nicholas Nielsen (Ck Fix).

A 150 km.
1 Stig Hemmingsen - Herning Ck - Elite 03.53,00
2 Michael Ellermann Jæger - Team Python Pro Næstved 03.53,22
3 Philip Nicholas Nielsen - Ck Fix 03.54,16
4 Guytan Lilholt - Herning Ck s.t.
5 Lasse Bøchman - Glud & Marstrand Horsens s.t.
6 Thomas Bendixen - Team Vision Bikes - Løgstør Parkhotel s.t.
7 Martin Pedersen - CSC 03.57,11
8 Mads Bugge Andersen - Team Vision Bikes - Løgstør Parkhotel s.t.
9 Martin Hammer - Hvidovre CK s.t.
10 Christian  Juul Andreasen - Team Python Pro Næstved s.t.
11 Mads Bang Andersen - Dcr Ballerup s.t.


B 125 km.
1 Jesper Juul Andreasen - Næstved Bc 03.05,00
2 Rasmus Andersen - Hvidovre Ck 03.05,06
3 Henrik  Helt Hansen - Amager Cr 03.05,11
4 Steffen Outzen - ABC 03.06,17
5 Jesper Thomsen - Ck Kronborg s.t.
6 Jonas Jørgensen - Næstved Bc s.t.
7 Kim  Lindhardt Jensen - Holbæk Cr s.t.


C 125 km.
1 Rasmus Juliusen - Amager CR 03.03,00
2 Casper Jon Sonne Skovgaard - Bornholm Cc s.t.
3 Esben Tange - Hvidovre Ck 03.04,32
4 Jesper Dünweber Darre - Abc s.t.
5 Magnus Jensen Hauch - Abc s.t.
6 Kristian Egholm - Roskilde CR s.t.
7 Anders Meinecke - Amager Cr s.t.
8 Peter Madsen - Hvidovre CK s.t.
9 Henrik Bandsholm - Hvidovre Ck 03.06,10
10 Kasper Storgaard Andersen - Hvidovre Ck 03.07,12
11 Hans Chr. Bøgelund Hansen - Kck Herlev s.t.
12 Henrik Wichmann Lund - Cykling Odense s.t.
13 Jens Broberg - Amager Cr s.t.


BEG 75 km.
1 Casper Mohr - CK Fix 01.47,00
2 Junker Kristansson - CK Ringen s.t.
3 Morten Christensen - Sorø BC s.t.
4 Wyn Stewart - Fbl s.t.
5 Eske Nielsen - Amager CR s.t.
6 Bernhard Franzpötter - Roskilde Cr s.t.
7 Morten Flitner - Sorø BC s.t.
8 Niels Mogensen - Køge Cr s.t.
9 Gert Pedersen - Sorø BC s.t.
10 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cykling Ringsted s.t.
11 Adam Aisen - Fbl s.t.
12 Peter Max Faber - Fbl s.t.


H60 75 km.
1 Niels Oluf Kristensen - Randers Ck 1910 02.01,24
2 Jan Erik Christensen - Greve Cc s.t.
3 Ole Hammelsvang - Team Hfck & Ko s.t.
4 Ole Vinge Olsen - Hillerød Ck s.t.
5 Leif Jørgensen - Kalundborg Cc s.t.
6 Claus Jeppesen - Team Cykling Ringsted s.t.
7 John Elo Madsen - Team Hfck & Ko s.t.
8 Jørgen Bengtsen - Abc s.t.
9 Leif Møller Jensen - Nakskov Cc s.t.
10 Jørgen Andersen - Sorø Bc s.t.
11 Søren Frank Jensen - Værløse Farum Ck s.t.


MEL 24 km.
1 Tobias Bagger - Ordrup Cc 0.41,00
2 Mathias Wickmann Krigbaum - Dcr Ballerup s.t.
3 Frederik Bohé Jørgensen - Hillerød Ck 0.41,13
4 Mads Kjellerup Jacobsen - Greve Cc s.t.
5 Tobias Mørch Kongstad - Amager Cr s.t.
6 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - Cc Gladsaxe s.t.
7 Lasse Mortensgaard - Abc s.t.
8 Louis Bendixen - CK Fix s.t.
9 Jonas Wang - CK Fix s.t.
10 Emil Wang - Ck Fix s.t.
11 Rasmus Bøgh Wallin - Ordrup Cc s.t.

1 Stine Ambrosiusen - Hillerød CK 0.41,13
2 amalie Dideriksen - Amager CR s.t.


ÆLD 42 km.
1 Alexander Kamp Egsted - Roskilde Cr 01.03,00
2 Jonathan Enevoldsen - Team Cykling Ringsted 01.03,55
3 Thomas Grand Schmidt - Køge Cr s.t.
4 Jakob Bertelsen - Ordrup Cc s.t.
5 Simon Egebjerg Jensen - Lyngby Cc s.t.
6 Elias Helleskov Busk - Dcr Ballerup s.t.
7 Rasmus Correl Roesgarth - Greve Cc s.t.
8 Andre´ Haubroe Larsen - Slagelse Cr s.t.
9 Mathis Johansson - Nakskov Cc s.t.
10 Mathias Møller Nielsen - Cc Gladsaxe s.t.
11 Kasper Dahl Thygesen - Dcr Ballerup s.t.
12 Mikael Nielsen - Slagelse Cr s.t.
13 Nicklas Bøje - Team Cycling Ringsted s.t.
14 Esben Peter Christian Clapp - Roskilde Cr s.t.
15 Andreas Johansen - Nakskov Cc s.t.
16 Mads Elkjær Møller - Holbæk Cr s.t.
17 Anders Bjergvang - Hfck s.t.
18 Alexander Kroll - Amager Cr s.t.
19 Rasmus Hestbek Lund - Kck Herlev s.t.
20 Morten Palmquist - Amager Cr s.t.

1 Pernille Fredendorf - Greve CC 01.03,55
2 Mette Meyer - Køge CR s.t.
3 Kamilla Valin - Odrup CC s.t.


UNG 75 km.
1 Mark Sehested Pedersen - Roskilde Cr 01.55,00
2 Adrian Kaltoft Udesen - Ordrup Cc s.t.
3 Sebastian Lander - Køge Cr s.t.
4 Emil Søeberg Hovmand - Ordrup Cc s.t.
5 Mathias Øllegaard - Hvidovre Ck s.t.
6 Christian Adelhard Kreutzfeldt - Roskilde Cr 01.55,24
7 Stefan Linné Jørgensen - Ck Fix s.t.
8 Dion Jimmy Hansen - Dcr Ballerup s.t.
9 Jannick Berg - Ck Fix s.t.
10 Philip Ankersø Sørensen - Hillerød Ck s.t.
11 Nicolas Amstrup Madsen - Hillerød Ck s.t.
12 Pelle Niklas Christensen Clapp - Roskilde Cr s.t.
13 Marc Christian Garby - Team Cycling Ringsted s.t.
14 Magnus Damsbo Lund - Lyngby Cc s.t.
15 Alexander Rosenberg Johansen - Kck Herlev 01.56,49
16 Sebastian Hirsch - Ordrup Cc s.t.
17 Mark Poulsen - Slagelse Cr s.t.
18 Nickolai Buchtrup - Team Cykling Ringsted s.t.


JUN 125 km.
1 Mads Meyer - Roskilde Cr 03.06,00
2 Lars F. E. Jensen - Team Dcr Junior 03.06,04
3 Michael Schön Poulsen - Amager Cr 03.06,11
4 Rasmus Christian Quaade - Amager CR 03.08,24
5 Niki Byrgesen - Team Dcr Junior 03.09,10
6 Lenni Helleskov Busk - Team Dcr Junior s.t.
7 Morten Gregersen - Team Festina Vejle 03.13,20
8 Morten Dyrkilde Kristiansen - Roskilde Cr 03.15,36
1 Lise Martina Engberg - Hillerød Ck 0.22,00
2 Andreas Stokbro - Ck Fix s.t.
3 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted s.t.
4 Rasmus Ambrosiusen - Hillerød Ck s.t.
5 Anders Mielke - Roskilde Cr s.t.
6 Anders Kristensen - Odense Cykel Klub 0.22,04
7 Jonas Petersen - Slagelse Cr s.t.


DB 75 km.
1 Inge K. Baumgarten - Roskilde Cr 02.01,00
2 Hanne Bøje - Team Cycling Ringsted 02.02,27


H40 100 km.
1 Peter Christensen - Hvidovre CK 02.28,00
2 Jens Christian Melchiorsen - Roskilde Cr s.t.
3 Michael Baunsgaard - Dcr Ballerup s.t.
4 Jan Ryan Hansen - Dbc s.t.
5 Thomas Schlüter - Roskilde Cr s.t.
6 Niels Marquard Jensen - Sorø Bc s.t.
7 Jan Roesgarth - Hvidovre Ck s.t.
8 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Ck s.t.
9 Martin Palmquist - Amager CR s.t.
10 Bruno Kasper Petersen - Brøndby Cc s.t.
11 Frank Reuter - Politiets Ca s.t.
12 Ralph Jensen - Hvidovre Ck s.t.
13 Steen Michael Petersen - Hvidovre CK s.t.
14 Johannes - ABC s.t.
15 Peter Konggaard Jørgensen - Svendborg Cc s.t.


H 50 75 km.
1 Henrik Bjarne Jensen - Fbl 01.53,00
2 Claus Carlsen - Roskilde Cr s.t.
3 Per Nielsen - Team Hfck & Ko s.t.
4 Svend Erik Pedersen - Greve Cc s.t.
5 Klaus Pedersen - Greve Cc 01.56,54
6 Paul Michael Kristensen - Roskilde Cr s.t.
7 Johannes Risbjerg - Politiets Ca s.t.
8 Palle Rosendahl - Værløse Farum Ck s.t.


DJUN 75 km.
1 Michelle Lauge Jensen - Hillerød Ck 02.09,00

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR