Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Suveræn etapesejr til Vicente Nibali

Suveræn etapesejr til Vicente Nibali

22. marts 2006 17:330
Stortalentet Vicente Nibali var helt suveræn på den 199 km. 2. etape af Settimana Ciclistica Internazionale Coppi-Bartali. Derved måtte David Zabriskie også af med løbets førertrøje.

”Nibali var helt suveræn og satte alt og alle på stigningen. Vi havde Nicki Sørensen og Vladimir Gustov med i gruppen, der forgæves jagtede ham, men de var begge involveret i et styrt på den sidste nedkørsel. Ingen af dem kom noget til, så vi slap med skrækken i dag”, sagde Team CSCs sportsdirektør Alain Gallopin efter etapen.

Resultat af 2. etape
1 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 5.18.20
2 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia 0.20
3 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 0.42
4 Ignacio Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems
5 Andrea Tonti (Ita) Acqua Sapone
6 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
7 Jose' E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems
8 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
9 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital
10 Pedro Arretundia (Spa) Barloworld
11 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram
12 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
13 Leonardo Giordani (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
14 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
15 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
16 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
17 Christian Gasperoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
18 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
19 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
20 Raffaele Illiano (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
21 Valery Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance Cycling Team 1.18
22 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team
23 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
24 Felix Cardenas (Col) Barloworld
25 Angel Gomez Gomez (Spa) Saunier Duval-Prodir
26 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
27 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC
28 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital
29 Murilo Antonio Fischer (Bra) Naturino-Sapore Di Mare
30 Alexander Arekeev (Rus) Acqua Sapone 3.02
31 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare
32 Luis Filipe Laverde Jimenez (Col) Ceramica Panaria-Navigare
33 Ivan Fanelli (Ita) Amore & Vita-McDonald's
34 Heinrich Haussler (Ger) Gerolsteiner
35 Luis Fernandez Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems
36 Oscar Sevilla Ribera (Spa) T-Mobile Team
37 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas
38 Dainius Kairelis (Ltu) Amore & Vita-McDonald's 3.24
39 Massimo Giunti (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 3.50
40 Amets Txurruka (Spa) Barloworld 6.07
41 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram
42 Daniele Pietropolli (Ita) Team Tenax Salmilano
43 Gabriele Bosisio (Ita) Team Tenax Salmilano
44 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
45 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance
46 Juan Pablo Magallanes Aranda (Mex) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
47 Andrea Noe (Ita) Liquigas 6.35
48 Cristiano Salerno (Ita) Team Tenax Salmilano 8.43
49 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 11.20
50 Serhiy Honchar (Ukr) T-Mobile Team
51 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic
52 Antonio D'aniello (Ita) Miche
53 Micula De Mattis (Ita) Team Tenax Salmilano
54 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
55 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram
56 Graziano Gasparre (Ita) Amore & Vita-McDonald's 12.08
57 Pasquale Muto (Ita) Miche
58 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner 12.53
59 Volodymyr Dyudya (Ukr) Team Milram
60 Kanstantsin Siutsou (Blr) Acqua Sapone
61 Alexandre Bazhenov (Rus) Naturino-Sapore Di Mare
62 Mauro Gerosa (Ita) Miche
63 Paolo Bossoni (Ita) Team Tenax Salmilano
64 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Ceramica Panaria-Navigare
65 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
66 Bo Hamburger (Den) Miche
67 Alessandro Bertolini (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
68 Jamie Burrow (GBr) OTC Doors-Lauretana
69 Matteo Lasurdi (Ita) OTC Doors-Lauretana
70 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
71 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto
72 Drasutis Stundzia (Ltu) Amore & Vita-McDonald's
73 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
74 Kjell Carlstrom (Fin) Liquigas
75 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
76 Tiaan Kannemeyer (RSA) Barloworld
77 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
78 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic
79 Paolo Bailetti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
80 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team
81 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance
82 Leonardo Moser (Ita) Acqua Sapone
83 Gene Michael Bates (Aus) Team L.P.R.
84 Mauro Facci (Ita) Barloworld
85 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team
86 Gilberto Simoni (Ita) Saunier Duval-Prodir
87 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R.
88 Jose' Antonio Garrido Lima (Spa) Quick Step-Innergetic
89 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-Fondital
90 Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step-Innergetic
91 Blazej Janiaczyk (Pol) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
92 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC
93 Ruslan Pidgornyy (Ukr) Team Tenax Salmilano
94 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 13.35
95 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 16.36
96 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital 16.38
97 Angelo Furlan (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
98 Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram
99 Carlos Jose' Ochoa (Ven) Team L.P.R.
100 Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner
101 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld
102 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R.
103 Maurizio Carta (Ita) Miche 16.47
104 Raivis Belohvosciks (Lat) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 19.13
105 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team
106 Andre Korff (Ger) T-Mobile Team
107 Ivan De Nobile (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
108 Oleg Grishkine (Rus) Navigators Insurance Cycling Team
109 Elio Aggiano (Ita) Team L.P.R. 19.16
110 Inigo Chaurreau Bernardez (Spa) AG2R Prevoyance
111 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
112 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Quick Step-Innergetic
113 Yuri Metlushenko (Ukr) Miche
114 Dmitri Nikandrov (Rus) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
115 Paolo Valoti (Ita) Team L.P.R.
116 Gianluca Geremia (Ita) Ceramica Flaminia
117 Rinaldo Nocentini (Ita) Acqua Sapone
118 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram 19.24
119 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia
120 Nicki Sørensen (Den) Team CSC 19.26
121 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 22.12
122 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto
123 Freddy E. Gonzalez Martinez (Col) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
124 Francesco Chicchi (Ita) Quick Step-Innergetic
125 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems
126 Fabio Sabatini (Ita) Team Milram
127 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir
128 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner
129 Gabriele Missaglia (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
130 Philippe Schnyder (Swi) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
131 David Navas Chica (Spa) AG2R Prevoyance
132 Luigi Sestili (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
133 Roman Luhovyy (Ukr) OTC Doors-Lauretana
134 Elia Rigotto (Ita) Team Milram
135 Michael Blaudzun (Den) Team CSC
136 Alessio Signego (Ita) OTC Doors-Lauretana
137 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto
138 Jakob Piil (Den) Team CSC
139 Giancarlo Ginestri (Ita) Team Tenax Salmilano
140 Stephane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance
141 Santo Anza (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
142 Fabio Borghesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
143 Moris Possoni (Ita) Lampre-Fondital
144 Domenico Pozzovivo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
145 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
146 Niklas Axelsson (Swe) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
147 Diego Genovesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
148 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
149 Maxim Rudenko (Ukr) Ceramica Flaminia
150 Fabio Gilioli (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
151 Stefano Boggia (Ita) Ceramica Flaminia
152 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
153 Davide Bramati (Ita) Quick Step-Innergetic
154 Kimmo Kananen (Fin) Amore & Vita-McDonald's
155 Glen Alan Chadwick (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
156 Domenico Quagliarello (Ita) Ceramica Flaminia
157 Artur Krzeszowiec (Pol) Amore & Vita-McDonald's
158 David O'loughlin (Irl) Navigators Insurance Cycling Team
159 Matej Mugerli (Slo) Liquigas
160 Marco Marcato (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
161 Konstantin Klyuev (Rus) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
162 Massimo Mazzanti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
163 Raffaele Ferrara (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
164 Maurizio Varini (Ita) Ceramica Flaminia
165 Timothy Jones (Zim) Amore & Vita-McDonald's
166 Christopher Stevenson (Swe) Amore & Vita-McDonald's
167 Simone Bruson (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
168 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner
169 Charles Wegelius (GBr) Liquigas
170 Alessio Ricciardi (Ita) OTC Doors-Lauretana
171 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC
172 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua Sapone
173 Massimiliano Maisto (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
174 Vladimir Duma (Ukr) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
175 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia
176 Emanuele Bindi (Ita) OTC Doors-Lauretana
177 Alejandro Alberto Borrajo (Arg) Miche
178 Crescenzo D'amore (Ita) Acqua Sapone
179 David Zabriskie (USA) Team CSC
180 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto
181 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R.
182 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team

Udgået på 2. etape
DNF Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner
DNF Riccardo Chiarini (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
DNF Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems
DNF Massimiliano Mori (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
DNF Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance
DNF Giovanni Lombardi (Ita) Team CSC
DNF Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance
DNF Ondrej Sosenka (Cze) Acqua Sapone
DNF Guillermo Ruben Bongiorno (Arg) Ceramica Panaria-Navigare
DNF Julien Loubet (Fra) AG2R Prevoyance
DNF James Lewis Perry (RSA) Barloworld
DNF Nicolas Fritsch (Fra) Saunier Duval-Prodir
DNF Rubens Bertogliati (Swi) Saunier Duval-Prodir
DNF Cesar Augusto Grajales (Col) Navigators Insurance Cycling Team
DNF Javier Saez Jimenez (Spa) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
DNS Massimo Codol (Ita) Team Tenax Salmilano

Samlet stilling efter 2. etape
1 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 7.44.39
2 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Fondital 0.50
3 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia 0.51
4 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
5 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
6 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
7 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
8 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas 0.52
9 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
10 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram 0.54
11 Ignacio Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems 1.01
12 Jose' E. Gutierrez Cataluna (Spa) Phonak Hearing Systems
13 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
14 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 1.03
15 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 1.07
16 Andrea Tonti (Ita) Acqua Sapone 1.13
17 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC 1.15
18 Christian Gasperoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 1.16
19 Leonardo Giordani (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
20 Michael Rogers (Aus) T-Mobile Team 1.20
21 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner 1.23
22 Raffaele Illiano (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni 1.24
23 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital 1.26
24 Pedro Arretundia (Spa) Barloworld 1.28
25 Angel Gomez Gomez (Spa) Saunier Duval-Prodir 1.41
26 Murilo Antonio Fischer (Bra) Naturino-Sapore Di Mare 1.50
27 Valery Kobzarenko (Ukr) Navigators Insurance Cycling Team 1.56
28 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R. 2.00
29 Felix Cardenas (Col) Barloworld 2.04
30 Oscar Sevilla Ribera (Spa) T-Mobile Team 3.04
31 Heinrich Haussler (Ger) Gerolsteiner 3.07
32 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas 3.12
33 Luis Fernandez Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems 3.21
34 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare 3.23
35 Luis Filipe Laverde Jimenez (Col) Ceramica Panaria-Navigare
36 Alexander Arekeev (Rus) Acqua Sapone 3.33
37 Ivan Fanelli (Ita) Amore & Vita-McDonald's 3.47
38 Dainius Kairelis (Ltu) Amore & Vita-McDonald's 4.09
39 Massimo Giunti (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 4.24
40 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team 6.09
41 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram 6.19
42 Daniele Pietropolli (Ita) Team Tenax Salmilano 6.42
43 Gabriele Bosisio (Ita) Team Tenax Salmilano
44 Andrea Noe (Ita) Liquigas 6.45
45 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance 6.46
46 Amets Txurruka (Spa) Barloworld 6.53
47 Juan Pablo Magallanes Aranda (Mex) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 7.14
48 Cristiano Salerno (Ita) Team Tenax Salmilano 9.18
49 Serhiy Honchar (Ukr) T-Mobile Team 11.22
50 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital 11.28
51 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital
52 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram 11.32
53 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic 11.49
54 Antonio D'aniello (Ita) Miche 11.52
55 Micula De Mattis (Ita) Team Tenax Salmilano 11.55
56 Pasquale Muto (Ita) Miche 12.40
57 Graziano Gasparre (Ita) Amore & Vita-McDonald's 12.43
58 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC 12.50
59 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner 12.58
60 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
61 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-Fondital 13.01
62 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto 13.02
63 Kjell Carlstrom (Fin) Liquigas 13.03
64 Volodymyr Dyudya (Ukr) Team Milram 13.05
65 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems 13.12
66 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Ceramica Panaria-Navigare 13.14
67 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team
68 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir 13.16
69 Gilberto Simoni (Ita) Saunier Duval-Prodir
70 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
71 Leonardo Scarselli (Ita) Quick Step-Innergetic 13.22
72 Kanstantsin Siutsou (Blr) Acqua Sapone 13.24
73 Leonardo Moser (Ita) Acqua Sapone
74 Bo Hamburger (Den) Miche 13.25
75 Mauro Gerosa (Ita) Miche
76 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
77 Alexandre Bazhenov (Rus) Naturino-Sapore Di Mare 13.27
78 Blazej Janiaczyk (Pol) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 13.28
79 Paolo Bailetti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
80 Paolo Bossoni (Ita) Team Tenax Salmilano
81 Ruslan Pidgornyy (Ukr) Team Tenax Salmilano
82 Jose' Antonio Garrido Lima (Spa) Quick Step-Innergetic 13.30
83 Sergey Lagutin (Uzb) Navigators Insurance Cycling Team 13.31
84 Gene Michael Bates (Aus) Team L.P.R. 13.35
85 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R.
86 Alessandro Bertolini (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
87 Drasutis Stundzia (Ltu) Amore & Vita-McDonald's 13.38
88 Tiaan Kannemeyer (RSA) Barloworld 13.39
89 Mauro Facci (Ita) Barloworld
90 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic 13.42
91 Matteo Lasurdi (Ita) OTC Doors-Lauretana 13.43
92 Jamie Burrow (GBr) OTC Doors-Lauretana
93 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 13.58
94 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance 14.26
95 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital 16.46
96 Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram 16.50
97 Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner 16.56
98 Maurizio Carta (Ita) Miche 17.19
99 Carlos Jose' Ochoa (Ven) Team L.P.R. 17.20
100 Angelo Furlan (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
101 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld 17.24
102 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 17.47
103 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R. 17.52
104 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 19.15
105 Andre Korff (Ger) T-Mobile Team 19.23
106 Nicki Sørensen (Den) Team CSC
107 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram 19.36
108 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team 19.37
109 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Quick Step-Innergetic 19.45
110 Rinaldo Nocentini (Ita) Acqua Sapone 19.47
111 Raivis Belohvosciks (Lat) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 19.51
112 Ivan De Nobile (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
113 Oleg Grishkine (Rus) Navigators Insurance Cycling Team
114 Dmitri Nikandrov (Rus) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 19.54
115 Inigo Chaurreau Bernardez (Spa) AG2R Prevoyance 19.55
116 Paolo Valoti (Ita) Team L.P.R. 20.01
117 Kristof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia
118 Elio Aggiano (Ita) Team L.P.R. 20.46
119 Yuri Metlushenko (Ukr) Miche 21.25
120 Gianluca Geremia (Ita) Ceramica Flaminia 21.27
121 David Zabriskie (USA) Team CSC 22.09
122 Michael Blaudzun (Den) Team CSC

123 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner 22.17
124 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner
125 Moris Possoni (Ita) Lampre-Fondital 22.20
126 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto 22.21
127 Matej Mugerli (Slo) Liquigas 22.22
128 Charles Wegelius (GBr) Liquigas
129 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto 22.23
130 Elia Rigotto (Ita) Team Milram
131 Fabio Sabatini (Ita) Team Milram 22.24
132 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 22.31
133 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems
134 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 22.33
135 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
136 Domenico Pozzovivo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
137 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir 22.35
138 Francesco Chicchi (Ita) Quick Step-Innergetic 22.41
139 Jakob Piil (Den) Team CSC
140 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua Sapone 22.43
141 Luigi Sestili (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 22.46
142 Massimo Mazzanti (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 22.47
143 Raffaele Ferrara (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
144 Giancarlo Ginestri (Ita) Team Tenax Salmilano
145 Stefano Boggia (Ita) Ceramica Flaminia 22.49
146 Maxim Rudenko (Ukr) Ceramica Flaminia
147 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia
148 Vladimir Duma (Ukr) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 22.50
149 Simone Bruson (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
150 Massimiliano Maisto (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare
151 Glen Alan Chadwick (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
152 David O'loughlin (Irl) Navigators Insurance Cycling Team
153 Benjamin Brooks (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
154 Hilton Clarke (Aus) Navigators Insurance Cycling Team
155 Stephane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance 22.51
156 Crescenzo D'amore (Ita) Acqua Sapone 22.53
157 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R. 22.54
158 Freddy E. Gonzalez Martinez (Col) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
159 Gabriele Missaglia (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
160 Niklas Axelsson (Swe) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
161 Santo Anza (Ita) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
162 Philippe Schnyder (Swi) Selle Italia-Serramenti Diquigiovanni
163 Timothy Jones (Zim) Amore & Vita-McDonald's 22.57
164 Davide Bramati (Ita) Quick Step-Innergetic
165 Roman Luhovyy (Ukr) OTC Doors-Lauretana 23.02
166 Fabio Borghesi (Ita) OTC Doors-Lauretana
167 Emanuele Bindi (Ita) OTC Doors-Lauretana
168 Diego Genovesi (Ita) OTC Doors-Lauretana 23.10
169 Alessio Signego (Ita) OTC Doors-Lauretana 23.11
170 Fabio Gilioli (Ita) Team Universal Caffe'-C.B. Immobiliare 23.22
171 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC 23.45
172 David Navas Chica (Spa) AG2R Prevoyance 23.47
173 Christopher Stevenson (Swe) Amore & Vita-McDonald's 23.54
174 Maurizio Varini (Ita) Ceramica Flaminia 23.55
175 Marco Marcato (Ita) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi 24.01
176 Konstantin Klyuev (Rus) Team Androni Giocattoli-3C Casalinghi
177 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto 24.12
178 Kimmo Kananen (Fin) Amore & Vita-McDonald's 24.14
179 Alejandro Alberto Borrajo (Arg) Miche 24.21
180 Alessio Ricciardi (Ita) OTC Doors-Lauretana
181 Artur Krzeszowiec (Pol) Amore & Vita-McDonald's 24.48
182 Domenico Quagliarello (Ita) Ceramica Flaminia 24.55
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SØG EFTER CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS