Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Uran henter ProTour-sejr til Unibet

Uran henter ProTour-sejr til Unibet

23. juni 2007 17:000

Rigoberto Urán (Unibet) vandt dagens etape i Tour de Suisse efter et angreb få hundrede meter før mål.

Etapen blev ellers præget af et udbrud, hvor Team CSCs Carlos Sastre sad med. Udover Sastre var Michael Albasini (Liquigas), Matthew White (Discovery Channel), Gianni Meersman (Discovery Channel), Jurgen van Goolen (Discovery Channel), Daniel Navarro (Astana), Fred Rodriguez (Predictor-Lotto), Alessandro Ballan (Lampre-Fondital), Yannick Talabardon (Crédit Agricole), Enrico Poitschke (Milram) og Florian Stalder (Volksbank). Udbruddet fik dog ikke lang snor af feltet, da Caisse d'Espargne ikke ville give sin føring væk i holdkonkurrencen.

Med 25 kilometer til mål angreb Carlos Sastre sammen med Alessandro Ballan og sidenhen fortsatte Sastre alene, men med 8 kilometer til mål måtte CSC-rytteren se sig hentet.

Opad den sidst stigning var der flere angreb, men stigningen var ikke hård nok til den helt store udskilling, men alligevel lykkedes det Rigoberto Urán at hente en fornem sejr, da han angreb med 500 meter til mål. Efter etapen var der stor glæde i Unibet.com lejren efter holdets ProTour sejr.

Vladimir Efimkin (Caisse d'Espargne) forsvarede førertrøjen i Tour de Suisse, som i morgen afsluttes med en 33,7 kilometer lang enkeltstart i Bern.


Resultat af 8. etape

1 Rigoberto Uran - Unibet.com 3.28.51 (43.811 km/t)
2 Cristian Moreni - Cofidis, le Credit Par Telephone 0.02
3 Andreas Klöden - Astana
4 Stefan Schumacher - Gerolsteiner
5 Gerrit Glomser - Team Volksbank
6 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne
7 Damiano Cunego - Lampre-Fondital
8 Xavier Florencio Cabre - Bouygues Telecom
9 Vladimir Efimkin - Caisse d'Epargne
10 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
11 Stijn Devolder - Discovery Channel 
12 William Bonnet - Credit Agricole
13 Kim Kirchen - T-Mobile Team
14 Karsten Kroon - Team CSC
15 Sébastien Hinault - Credit Agricole
16 Frank Schleck - Team CSC
17 Kjell Carlström - Liquigas
18 Andrey Mizourov - Astana
19 Hubert Dupont - Ag2r Prevoyance
20 Ivan Mayoz - Euskaltel - Euskadi
21 Martin Elmiger - Ag2r Prevoyance
22 Maxime Monfort - Cofidis, le Credit Par Telephone
23 Anders Lund - Team CSC
24 Matteo Carrara - Unibet.com
25 Steve Zampieri - Cofidis, le Credit Par Telephone
26 Juan Manuel Garate - Quick Step - Innergetic
27 Bram Tankink - Quick Step - Innergetic
28 Stuart O'grady - Team CSC
29 Theo Eltink - Rabobank
30 Matthias Kessler - Astana
31 Beat Zberg - Gerolsteiner
32 Gustav Erik Larsson - Unibet.com
33 Andreas Matzbacher - Team Volksbank
34 Patrick Calcagni - Liquigas
35 Michael Boogerd - Rabobank
36 Daniele Bennati - Lampre-Fondital
37 Linus Gerdemann - T-Mobile Team
38 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
39 Erik Zabel - Team Milram
40 Patrik Sinkewitz - T-Mobile Team
41 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval - Prodir
42 Francisco José Ventoso Alberdi - Saunier Duval - Prodir
43 Wim Vansevenant - Predictor-Lotto
44 David Lopez Garcia - Caisse d'Epargne
45 Laurent Brochard - Bouygues Telecom
46 Carlos Barredo Llamazales - Quick Step - Innergetic
47 Jens Voigt - Team CSC
48 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team
49 Trent Lowe - Discovery Channel Pro Cycling Team
50 Ralf Grabsch - Team Milram
51 Joaquin Rodriguez Oliver - Caisse d'Epargne
52 Daniel Navarro Garcia - Astana
53 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic
54 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir
55 Carlos Sastre Candil - Team CSC
56 Arkaitz Duran Aroca - Saunier Duval - Prodir
57 Michael Albasini - Liquigas 0.17
58 Simon Gerrans - Ag2r Prevoyance 0.20
59 Björn Schröder - Team Milram 0.23
60 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel Pro Cycling Team
61 Christopher Horner - Predictor-Lotto 0.38
62 Marco Marzano - Lampre-Fondital 1.28
63 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com 2.27
64 Filippo Pozzato - Liquigas
65 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
66 René Weissinger - Team Volksbank 2.36
67 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 2.39
68 Matthew White - Discovery Channel Pro Cycling Team
69 Jan Boven - Rabobank 3.36
70 Michael Schär - Astana 3.42
71 Florian Stalder - Team Volksbank
72 Harald Morscher - Team Volksbank
73 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
74 Andrea Tonti - Quick Step - Innergetic
75 Grégory Rast - Astana 5.05
76 Murilo Antonio Fischer - Liquigas
77 Daniele Righi - Lampre-Fondital
78 Sergio Ghisalberti - Team Milram 5.28
79 Enrico Poitschke - Team Milram
80 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir
81 Johannes Fröhlinger - Gerolsteiner 6.34
82 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team
83 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
84 Thomas Dekker - Rabobank
85 Vincent Jerome - Bouygues Telecom
86 Yannick Talabardon - Credit Agricole
87 Kevin De Weert - Cofidis, le Credit Par Telephone 7.02
88 Patrice Halgand - Credit Agricole 9.58
89 Christopher Sutton - Cofidis, le Credit Par Telephone 12.24
90 Sébastien Minard - Cofidis, le Credit Par Telephone
91 Jon Bru Pascal - Euskaltel - Euskadi
92 Ivan Velasco Murillo - Euskaltel - Euskadi
93 Rene Mandri - Ag2r Prevoyance
94 Mariusz Witecki - Team Volksbank
95 Christophe Riblon - Ag2r Prevoyance
96 Maryan Hary - Cofidis, le Credit Par Telephone
97 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team
98 David Loosli - Lampre-Fondital
99 Marcus Burghardt - T-Mobile Team
100 Roger Hammond - T-Mobile Team
101 Juan Jose Oroz Ugalde - Euskaltel - Euskadi
102 Thomas Frei - Astana
103 Mauro Facci - Quick Step - Innergetic
104 Markus Zberg - Gerolsteiner
105 Arnaud Labbe - Bouygues Telecom
106 Fabian Cancellara - Team CSC
107 Guido Trenti - Liquigas
108 Mirko Celestino - Team Milram
109 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank
110 Dmitry Kozontchuk - Rabobank
111 Carlos Da Cruz - Française Des Jeux
112 Alexandre Usau - Ag2r Prevoyance
113 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux
114 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
115 Cyrille Monnerais - Française Des Jeux
116 José Ivan Gutierrez Palacios - Caisse d'Epargne
117 Marcel Strauss - Gerolsteiner
118 Sebastian Schwager - Team Milram
119 Volker Ordowski - Gerolsteiner
120 Lars Ytting Bak - Team CSC
121 Fernandez De La Puebla Ramos - Saunier Duval - Prodir
122 Leif Hoste - Predictor-Lotto
123 Tom Criel - Unibet.com
124 Bart Dockx - Predictor-Lotto
125 Laurens Ten Dam - Unibet.com 12.31
126 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
127 David Kopp - Gerolsteiner 13.49
128 Christophe Laurent - Credit Agricole
129 Pierre Rolland - Credit Agricole
130 Aurélien Clerc - Bouygues Telecom
131 Benoît Poilvet - Credit Agricole
132 Giovanni Bernaudeau - Bouygues Telecom
133 Alberto Ongarato - Team Milram
134 Josef Benetseder - Team Volksbank
135 Ruben Lobato Elvira - Saunier Duval - Prodir
136 Juan Jose Cobo Acebo - Saunier Duval - Prodir
137 Pascal Hungerbühler - Team Volksbank
138 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne
139 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne

Udgået på dagens etape
DNF Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team
DNF Hubert Schwab - Quick Step - Innergetic

Samlet stilling efter 8. etape
1 Vladimir Efimkin - Caisse d'Epargne 29.24.01
2 Kim Kirchen - T-Mobile Team 0.24
3 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne 0.30
4 Matteo Carrara - Unibet.com 0.31
5 Frank Schleck - Team CSC 0.33
6 Damiano Cunego - Lampre-Fondital 0.57
7 Stijn Devolder - Discovery Channel Pro Cycling Team 2.02
8 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 2.03
9 Gerrit Glomser - Team Volksbank 2.04
10 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval - Prodir 2.06
11 Rigoberto Uran - Unibet.com 2.30
12 Joaquin Rodriguez Oliver - Caisse d'Epargne 3.53
13 Hubert Dupont - Ag2r Prevoyance 3.54
14 Andreas Klöden - Astana 4.35
15 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 5.30
16 Juan Manuel Garate - Quick Step - Innergetic 6.09
17 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team 6.35
18 Laurent Brochard - Bouygues Telecom 7.13
19 Carlos Sastre Candil - Team CSC 7.19
20 Linus Gerdemann - T-Mobile Team 7.53
21 Patrik Sinkewitz - T-Mobile Team 8.44
22 Maxime Monfort - Cofidis, le Credit Par Telephone 8.46
23 Andrey Mizourov - Astana 9.32
24 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 10.07
25 Xavier Florencio Cabre - Bouygues Telecom
26 David Lopez Garcia - Caisse d'Epargne 10.14
27 Marco Marzano - Lampre-Fondital 11.00
28 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto 11.06
29 Martin Elmiger - Ag2r Prevoyance 11.08
30 Matthias Kessler - Astana 13.08
31 Steve Zampieri - Cofidis, le Credit Par Telephone 15.46
32 Bram Tankink - Quick Step - Innergetic 16.52
33 Kjell Carlström - Liquigas 16.55
34 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom 19.30
35 Theo Eltink - Rabobank 20.37
36 Andrea Tonti - Quick Step - Innergetic 20.52
37 Daniel Navarro Garcia - Astana 22.12
38 Jens Voigt - Team CSC 24.10
39 Thomas Dekker - Rabobank 26.57
40 Thomas Frei - Astana 27.12
41 Beat Zberg - Gerolsteiner 27.31
42 Christopher Horner - Predictor-Lotto 28.16
43 Patrice Halgand - Credit Agricole 29.50
44 Christophe Riblon - Ag2r Prevoyance 29.58
45 Michael Albasini - Liquigas
46 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital 33.04
47 Carlos Barredo Llamazales - Quick Step - Innergetic 33.33
48 Pierre Rolland - Credit Agricole 33.45
49 Lars Ytting Bak - Team CSC 34.21
50 Michael Boogerd - Rabobank 35.43
51 Arkaitz Duran Aroca - Saunier Duval - Prodir 39.15
52 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux 39.50
53 Trent Lowe - Discovery Channel Pro Cycling Team 42.40
54 José Ivan Gutierrez Palacios - Caisse d'Epargne 43.22
55 Harald Morscher - Team Volksbank 43.23
56 Florian Stalder - Team Volksbank 43.38
57 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com 45.36
58 Dmitry Kozontchuk - Rabobank 46.24
59 Ivan Mayoz - Euskaltel - Euskadi 47.32
60 Simon Gerrans - Ag2r Prevoyance 49.29
61 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 49.36
62 Cyrille Monnerais - Française Des Jeux 49.41
63 Patrick Calcagni - Liquigas 50.18
64 Andreas Matzbacher - Team Volksbank 51.55
65 Ralf Grabsch - Team Milram 51.58
66 Laurens Ten Dam - Unibet.com 53.38
67 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne 55.13
68 Sergio Ghisalberti - Team Milram 55.54
69 Erik Zabel - Team Milram 56.05
70 Grégory Rast - Astana 56.24
71 Vincent Jerome - Bouygues Telecom 58.34
72 Jon Bru Pascal - Euskaltel - Euskadi 59.07
73 Marcus Burghardt - T-Mobile Team 59.22
74 Stefan Schumacher - Gerolsteiner 59.40
75 Kevin De Weert - Cofidis, le Credit Par Telephone 59.52
76 Björn Schröder - Team Milram 1.00.14
77 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 1.00.15
78 Cristian Moreni - Cofidis, le Credit Par Telephone 1.01.03
79 Sébastien Minard - Cofidis, le Credit Par Telephone 1.01.12
80 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 1.03.25
81 Johannes Fröhlinger - Gerolsteiner 1.04.27
82 Michael Schär - Astana 1.04.52
83 Ivan Velasco Murillo - Euskaltel - Euskadi 1.05.19
84 Yannick Talabardon - Credit Agricole 1.06.38
85 Mariusz Witecki - Team Volksbank 1.07.25
86 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.07.54
87 Ruben Lobato Elvira - Saunier Duval - Prodir 1.08.39
88 Murilo Antonio Fischer - Liquigas 1.09.35
89 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 1.10.21
90 Fabian Cancellara - Team CSC 1.10.25
91 Juan Jose Oroz Ugalde - Euskaltel - Euskadi 1.11.02
92 Anders Lund - Team CSC 1.12.22
93 Pascal Hungerbühler - Team Volksbank 1.12.57
94 William Bonnet - Credit Agricole 1.13.47
95 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic 1.15.07
96 Arnaud Labbe - Bouygues Telecom 1.15.13
97 Sébastien Hinault - Credit Agricole 1.17.10
98 Enrico Poitschke - Team Milram 1.19.25
99 Stuart O'grady - Team CSC 1.21.19
100 David Loosli - Lampre-Fondital 1.21.40
101 Fernandez De La Puebla Ramos - Saunier Duval - Prodir 1.21.50
102 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 1.22.09
103 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank 1.22.49
104 Rene Mandri - Ag2r Prevoyance 1.24.10
105 Markus Zberg - Gerolsteiner 1.24.17
106 Daniele Righi - Lampre-Fondital 1.24.40
107 Juan Jose Cobo Acebo - Saunier Duval - Prodir 1.25.05
108 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.25.48
109 Karsten Kroon - Team CSC 1.27.04
110 Marcel Strauss - Gerolsteiner 1.27.39
111 Tom Criel - Unibet.com 1.29.16
112 Matthew White - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.29.43
113 René Weissinger - Team Volksbank 1.29.56
114 Francisco José Ventoso Alberdi - Saunier Duval - Prodir 1.30.18
115 Bart Dockx - Predictor-Lotto 1.30.55
116 Wim Vansevenant - Predictor-Lotto 1.31.51
117 Maryan Hary - Cofidis, le Credit Par Telephone 1.34.58
118 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux 1.35.23
119 Christophe Laurent - Credit Agricole 1.37.47
120 Volker Ordowski - Gerolsteiner 1.37.49
121 Mirko Celestino - Team Milram 1.38.34
122 Alexandre Usau - Ag2r Prevoyance 1.41.23
123 Jan Boven - Rabobank 1.41.55
124 David Kopp - Gerolsteiner 1.41.56
125 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com 1.41.58
126 Giovanni Bernaudeau - Bouygues Telecom 1.42.28
127 Josef Benetseder - Team Volksbank 1.44.02
128 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.44.53
129 Carlos Da Cruz - Française Des Jeux 1.45.05
130 Filippo Pozzato - Liquigas 1.45.47
131 Sebastian Schwager - Team Milram 1.45.53
132 Aurélien Clerc - Bouygues Telecom 1.48.30
133 Roger Hammond - T-Mobile Team 1.51.12
134 Benoît Poilvet - Credit Agricole 1.51.31
135 Mauro Facci - Quick Step - Innergetic 1.52.08
136 Alberto Ongarato - Team Milram 1.52.15
137 Christopher Sutton - Cofidis, le Credit Par Telephone 1.54.53
138 Leif Hoste - Predictor-Lotto 1.55.04
139 Guido Trenti - Liquigas 1.58.59

Pointkonkurrencen efter 8. etape
1 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 60 pts
2 Fabian Cancellara - Team CSC 42
3 Erik Zabel - Team Milram 41
4 Cristian Moreni - Cofidis, le Credit Par Telephone 40
5 Andreas Klöden - Astana 38
6 Kim Kirchen - T-Mobile Team 33
7 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne 31
8 Damiano Cunego - Lampre-Fondital 31
9 Rigoberto Uran - Unibet.com 30
10 Vladimir Efimkin - Caisse d'Epargne 30
11 Xavier Florencio Cabre - Bouygues Telecom 27
12 William Bonnet - Credit Agricole 26
13 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team 25
14 Gerrit Glomser - Team Volksbank 25
15 Stefan Schumacher - Gerolsteiner 25
16 Murilo Antonio Fischer - Liquigas 24
17 Stuart O'grady - Team CSC 24
18 Frank Schleck - Team CSC 23
19 Matteo Carrara - Unibet.com 23
20 Martin Elmiger - Ag2r Prevoyance 18
21 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 17
22 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval - Prodir 17
23 Marcus Burghardt - T-Mobile Team 17
24 José Ivan Gutierrez Palacios - Caisse d'Epargne 16
25 Thomas Dekker - Rabobank 15
26 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic 15
27 Beat Zberg - Gerolsteiner 12
28 Christopher Horner - Predictor-Lotto 12
29 Grégory Rast - Astana 10
30 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital 9
31 Stijn Devolder - Discovery Channel Pro Cycling Team 8
32 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux 8
33 David Kopp - Gerolsteiner 8
34 Matthias Kessler - Astana 7
35 Sébastien Hinault - Credit Agricole 7
36 Alberto Ongarato - Team Milram 7
37 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 6
38 Patrick Calcagni - Liquigas 6
39 Leif Hoste - Predictor-Lotto 6
40 Bram Tankink - Quick Step - Innergetic 5
41 René Weissinger - Team Volksbank 4
42 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 3
43 Linus Gerdemann - T-Mobile Team 3
44 Andrea Tonti - Quick Step - Innergetic 3
45 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 3
46 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto 2
47 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank 2
48 Karsten Kroon - Team CSC 2
49 Aurélien Clerc - Bouygues Telecom 1

Bjergkonkurrencen efter 8. etape
1 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team 45 pts
2 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic 43
3 Daniel Navarro Garcia - Astana 36
4 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital 34
5 Matteo Carrara - Unibet.com 25
6 Laurens Ten Dam - Unibet.com 24
7 Christopher Horner - Predictor-Lotto 18
8 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com 15
9 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 13
10 Andreas Klöden - Astana 10
11 Frank Schleck - Team CSC 9
12 Thomas Dekker - Rabobank 8
13 Arkaitz Duran Aroca - Saunier Duval - Prodir 8
14 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval - Prodir 8
15 Damiano Cunego - Lampre-Fondital 6
16 Patrice Halgand - Credit Agricole 6
17 Kevin De Weert - Cofidis, le Credit Par Telephone 6
18 Kim Kirchen - T-Mobile Team 5
19 Vladimir Efimkin - Caisse d'Epargne 4
20 Carlos Barredo Llamazales - Quick Step - Innergetic 4
21 Carlos Sastre Candil - Team CSC 3
22 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne 3
23 Andrea Tonti - Quick Step - Innergetic 2
24 Beat Zberg - Gerolsteiner 2
25 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 2
26 Gerrit Glomser - Team Volksbank 1
27 Florian Stalder - Team Volksbank 1
28 Enrico Poitschke - Team Milram 1
29 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team 1
30 Bart Dockx - Predictor-Lotto 1

Holdkonkurrencen efter 8. etape
1 Caisse d'Epargne 88.16.08
2 Unibet.com 4.31
3 Discovery Channel Pro Cycling Team 10.21
4 T-Mobile Team 12.56
5 Astana 13.00
6 Saunier Duval-Prodir 13.07
7 AG2r Prévoyance 15.39
8 Team CSC 15.52
9 Quickstep-Innergetic 16.35
10 Bouygues Telecom 32.50
11 Lampre-Fondital 34.18
12 Cofidis-Le Crédit par Téléphone 36.19
13 Rabobank 47.30
14 Team Volkswagen-Trek 1.12.47
15 Française des Jeux 1.29.16
16 Liquigas 1.29.37
17 Crédit Agricole 1.36.18
18 Predictor-Lotto 1.36.33
19 Gerolsteiner 1.46.47
20 Team Milram 2.00.48
21 Euskaltel-Euskadi 2.16.52

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 31/05-07/06

Grosser Preis des Kantons...(1.1) 05/06

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 06/06

Course de la Paix Grand P...(2.NCUP) 04/06-07/06

Grosser Preis des Kantons...(1.1) 05/06

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 06/06

Tour de Suisse(2.UWT) 07/06-14/06

Elfstedenronde(1.1) 07/06

OVO Energy Women's Tour(2.WWT) 08/06-13/06

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 08/06

Tour de Korea(2.1) 10/06-14/06

La Route d'Occitanie(2.1) 11/06-14/06

Saarland Trofeo(2.NCUP) 11/06-14/06

Cycling Tour of Bihor - B...(2.1) 12/06-14/06

Rund um Köln(1.1) 14/06

Adriatica Ionica Race(2.1) 14/06-19/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG MANGE SPAR PENGE