Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Valverde vandt - Soler forsvarede

Valverde vandt - Soler forsvarede

17. august 2007 15:530

Der er udsigt til endnu en hård afsluttende etape til Burgos i morgen. Alligevel var der set frem til dagens 15 km enkeltstart i Ribera del Duero, der måske kunne gå hen og afgøre Vuelta a Burgos. Før dagens etape havde Juan Mauricio Soler (Barloworld) et spinkelt forspring på bare 17 sekunder til José Ángel Gómez (Saunier Duval-Prodir) og ikke mindst den tidligere vinder af løbet Carlos Castaño Panadero (Karpin Galicia), og 41 sekunder til Alejandro Valverde (Caisse D´Epargne) på femtepladsen.

Det var dog Tinkoff Credit Systems, der til at starte med satte sig på de bedste tider på den relativ lette rute. Nikolai Trussov kørte således tidligt på etapen i bedste tid med 17.21 min. En tid der senere blev tangeret af Andrei Kunitsky (Acqua & Sapone - Caffe Mokambo). Den tid kom dog kun til at holde indtil Mikael Ignatiev (Tinkoff Credit Systems) kørte i mål i 17.09 min. i en ny bedste tid.

Det stod dog hurtigt klart, at den tid ville blive slået i det Alejandro Valverde (Caisse D´Epargne) kom ud på ruten. Allerede ved den første mellemtid efter 7,2 km var han således 12 sekunder bedre end Mikhail Ignatiev. Da Carlos Castaño Panadero og José Ángel Gómez senere kom forbi mellemtiden hele 20 sekunder og 30 sekunder dårligere end Alejandro Valverde, blev det også tydeligt, at Caisse D´Epargne rytteren var på vej mod etapesejr og med gode muligheder for at tage den samlede sejr i morgen.

Den førende rytter Juan Mauricio Soler havde imidlertid kørt overraskende godt på den første halvdel af ruten og havde sat blot 21 sekunder til i forhold til Alejandro Valverde, hvilket var præcis halvdelen af den tid han havde til Caisse D´Eparne rytteren før etapen.

Alejandro Valverde henter på den sidste del af ruten ligefrem Leonardo Piepoli (Saunier Duval-Prodir) og kommer i mål i tiden 16.48 min, hvilket var 21 sekunder bedre end Mikael Ignatiev.

Det skulle senere vise sig, at de øvrige favoritter til sejren fortsatte med at tabe tid til Alejandro Valverde og det bevirkede at Carlos Castaño Panadero og José Ángel Gómez begge i mål havde tabt nok tid, at Alejandro Valverde kunne rykke forbi i det samlede klassement. Men den evigt figtende Juan Mauricio Soler kæmpede sig i mål som nummer 5, 39 sekunder dårligere end Alejandro Valverde, hvilket betyder at han beholder førertrøjen med to sekunder til Caisse D´Epargne rytteren.

Resultat af 4. Etape
1 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne 16.47 (53.62 km/t)
2 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems 0.22
3 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 0.34
4 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems
5 Juan Mauricio Soler - Barloworld 0.40
6 Vasil Kiryenka - Tinkoff Credit Systems 0.42
7 Pedro Romero Ocampo - Extremadura - Spiuk 0.46
8 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems
9 Moises Duenas Nevado - Agritubel 0.50
10 Emilien Benoit Bergès - Agritubel 0.51
11 Carlos Castaño Panadero - Karpin Galicia 0.53
12 Rubén Plaza Molina - Caisse d'Epargne 0.55
13 Daniele Nardello - Team L.P.R. 0.56
14 Alberto Martínez Trinidad - Agritubel
15 Gustavo César Veloso - Karpin Galicia 0.57
16 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam 0.59
17 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 1.01
18 Manuel Lloret Zaragoza - Fuerteventura - Canarias
19 Fernando Torres - Extremadura - Spiuk 1.05
20 José E. Gutiérrez - Team L.P.R. 1.06
21 Sergio Pardilla Bellon - Viña Magna - Cropu 1.08
22 Francisco Terciado Sacedo - Relax - Gam
23 Francisco Perez Sanchez - Caisse d'Epargne 1.10
24 José Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir
25 Martin Mata Cabello - Viña Magna - Cropu 1.12
26 Luca Celli - Team L.P.R. 1.13
27 Aitor Hernández Gutiérrez - Euskaltel - Euskadi
28 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com
29 Javier Moreno Bazan - Extremadura - Spiuk 1.14
30 David Herrero Llorente - Karpin Galicia 1.15
31 Juan Carlos Fernández - Extremadura - Spiuk 1.16
32 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 1.17
33 Markel Irizar Aranburu - Euskaltel - Euskadi 1.18
34 Constantino Zaballa Gutierrez - Caisse d'Epargne 1.20
35 Roberto Traficante - Team L.P.R. 1.21
36 Aivaras Baranauskas - Agritubel 1.26
37 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne 1.27
38 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias
39 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 1.28
40 Geraint Thomas - Barloworld 1.29
41 Mikel Artetxe Gezuraga - Fuerteventura - Canarias 1.31
42 Samuel Sánchez González - Euskaltel - Euskadi 1.32
43 Florent Brard - Caisse d'Epargne
44 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 1.34
45 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi 1.35
46 Eduard Vorganov - Karpin Galicia 1.36
47 Victor Manuel Gomes Colinas - Viña Magna - Cropu
48 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 1.38
49 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit Systems
50 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com 1.40
51 Kanstantin Siutsou - Barloworld 1.42
52 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 1.43
53 Amets Txurruka - Euskaltel - Euskadi
54 Giampaolo Cheula - Barloworld
55 Josu Mondelo Díaz - Extremadura - Spiuk 1.44
56 José Luis Carrasco Gamiz - Andalucia - Cayasur
57 David Garcia Dapena - Karpin Galicia
58 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
59 José Miguel Esp Elías Galindo - Relax - Gam 1.46
60 Alexander Efimkin - Barloworld 1.48
61 Arnaud Coyot - Unibet.com 1.49
62 Iker Flores Galarza - Fuerteventura - Canarias 1.50
63 Igor Anton Hernandez - Euskaltel - Euskadi 1.51
64 Jaume Rovira Pons - Viña Magna - Cropu 1.54
65 José Adrian Bonilla - Fuerteventura - Canarias 1.55
66 Robert Hunter - Barloworld
67 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 1.56
68 Andrea Rossi - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
69 David De La Fuente Rasilla - Saunier Duval - Prodir
70 Luis Perez Rodriguez - Andalucia - Cayasur
71 Borut Bozichc - Team L.P.R. 1.57
72 Serafin Martinez - Karpin Galicia 1.58
73 Danilo Wyss - Saunier Duval - Prodir 1.59
74 Félix Cárdenas - Barloworld 2.01
75 Maurizio Bellin - Team L.P.R.
76 Dario Andriotto - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 2.02
77 José A López Gil - Andalucia - Cayasur 2.03
78 Jelle Vanendert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 2.04
79 Antonio Piedra - Fuerteventura - Canarias
80 Michal Golas - Unibet.com
81 Nazareno Rossi - Team L.P.R. 2.05
82 Christophe Rinero - Saunier Duval - Prodir 2.06
83 Israel Perez Rodriguez - Extremadura - Spiuk 2.09
84 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 2.11
85 Jesús Ramírez Torres - Extremadura - Spiuk 2.13
86 Massimo Codol - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 2.14
87 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne
88 Santiago Perez Fernandez - Relax - Gam 2.15
89 Nikolas Maes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
90 Ramón Troncoso Sobrino - Karpin Galicia 2.16
91 Ignacio Sarabia Diaz - Extremadura - Spiuk 2.17
92 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir
93 Andrés Antuña - Relax - Gam 2.20
94 Juan Carlos Cariñena - Andalucia - Cayasur 2.23
95 Iker Leonet Iza - Fuerteventura - Canarias
96 Carlos Torrent Tarres - Viña Magna - Cropu 2.26
97 Héctor González Baeza - Saunier Duval - Prodir 2.27
98 Manuel Calvente Gorbas - Agritubel 2.30
99 Jesús Hernández Blázquez - Relax - Gam 2.33
100 Antonio Olmo Menacho - Andalucia - Cayasur
101 Lander Aperribay - Euskaltel - Euskadi 2.34
102 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 2.35
103 Luis Perez Romero - Andalucia - Cayasur 2.36
104 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 2.37
105 Ruben Lobato Elvira - Saunier Duval - Prodir 2.39
106 Stijn Vandenbergh - Unibet.com 2.42
107 Gonzalo Rabuñal Ríos - Karpin Galicia 2.47
108 Julian Sanchez Pimienta - Relax - Gam
109 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 2.48
110 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
111 Jorge Ferrío Luque - Andalucia - Cayasur 2.51
112 Evert Verbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 2.53
113 Luis R Alvarez Martín - Viña Magna - Cropu 2.59
114 Diego Gallego Arnaiz - Viña Magna - Cropu
115 Mikel Gaztanaga Echeverria - Agritubel 3.01
116 Jimmy Casper - Unibet.com 3.03
117 Oscar Garcia Casarrubios Pintor - Relax - Gam
118 Enrico Degano - Barloworld 3.07
119 Francesco Di Paolo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 3.08
120 Ignacio Gutierrez Cataluna - Team L.P.R. 3.18
121 Cédric Hervé - Agritubel 3.30

Samlet stilling efter 4. Etape
1 Juan Mauricio Soler - Barloworld 10.51.27
2 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne 0.02
3 Carlos Castaño Panadero - Karpin Galicia 0.30
4 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam 0.47
5 José Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir
6 Moises Duenas Nevado - Agritubel 1.23
7 David Herrero Llorente - Karpin Galicia 1.52
8 José Miguel Esp Elías Galindo - Relax - Gam 2.08
9 Javier Moreno Bazan - Extremadura - Spiuk 2.15
10 Rubén Plaza Molina - Caisse d'Epargne
11 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com 2.16
12 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 2.26
13 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 3.08
14 Francisco Terciado Sacedo - Relax - Gam 3.19
15 Constantino Zaballa Gutierrez - Caisse d'Epargne 3.29
16 Jesús Hernández Blázquez - Relax - Gam 3.31
17 David De La Fuente Rasilla - Saunier Duval - Prodir 3.34
18 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 4.50
19 Amets Txurruka - Euskaltel - Euskadi 5.12
20 José Adrian Bonilla - Fuerteventura - Canarias 5.19
21 Vasil Kiryenka - Tinkoff Credit Systems 5.30
22 Sergio Pardilla Bellon - Viña Magna - Cropu 5.32
23 Ruben Lobato Elvira - Saunier Duval - Prodir 5.54
24 Roberto Traficante - Team L.P.R. 6.10
25 Gustavo César Veloso - Karpin Galicia 6.29
26 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 6.36
27 Aitor Hernández Gutiérrez - Euskaltel - Euskadi 7.17
28 Igor Anton Hernandez - Euskaltel - Euskadi 7.51
29 Iker Leonet Iza - Fuerteventura - Canarias 8.19
30 Christophe Rinero - Saunier Duval - Prodir 8.26
31 Serafin Martinez - Karpin Galicia 8.54
32 Félix Cárdenas - Barloworld 9.13
33 Francisco Perez Sanchez - Caisse d'Epargne 9.20
34 Jaume Rovira Pons - Viña Magna - Cropu 9.27
35 Jesús Ramírez Torres - Extremadura - Spiuk 9.38
36 Daniele Nardello - Team L.P.R. 9.58
37 Manuel Lloret Zaragoza - Fuerteventura - Canarias 10.03
38 José E. Gutiérrez - Team L.P.R. 10.08
39 Juan Carlos Fernández - Extremadura - Spiuk 10.18
40 Martin Mata Cabello - Viña Magna - Cropu 10.25
41 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne 10.29
42 Eduard Vorganov - Karpin Galicia 10.38
43 David Garcia Dapena - Karpin Galicia 10.46
44 José Luis Carrasco Gamiz - Andalucia - Cayasur 11.02
45 Israel Perez Rodriguez - Extremadura - Spiuk 11.22
46 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems 11.30
47 Nikolas Maes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 11.32
48 Antonio Olmo Menacho - Andalucia - Cayasur 11.35
49 Stijn Vandenbergh - Unibet.com 11.43
50 Luis Perez Rodriguez - Andalucia - Cayasur 12.01
51 Santiago Perez Fernandez - Relax - Gam 12.15
52 Luis R Alvarez Martín - Viña Magna - Cropu 12.20
53 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 12.35
54 Andrés Antuña - Relax - Gam 12.59
55 Oscar Garcia Casarrubios Pintor - Relax - Gam 13.03
56 Markel Irizar Aranburu - Euskaltel - Euskadi 13.17
57 Manuel Calvente Gorbas - Agritubel 13.20
58 Ramón Troncoso Sobrino - Karpin Galicia 13.21
59 Samuel Sánchez González - Euskaltel - Euskadi 13.31
60 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi 13.36
61 Josu Mondelo Díaz - Extremadura - Spiuk 13.43
62 Giampaolo Cheula - Barloworld 14.04
63 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit Systems 14.05
64 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne 14.13
65 Jelle Vanendert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 14.34
66 Antonio Piedra - Fuerteventura - Canarias 14.55
67 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems 15.12
68 Ignacio Sarabia Diaz - Extremadura - Spiuk 15.15
69 Borut Bozichc - Team L.P.R. 15.18
70 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 15.58
71 Alberto Martínez Trinidad - Agritubel 16.20
72 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias 17.01
73 Kanstantin Siutsou - Barloworld 17.06
74 Alexander Efimkin - Barloworld 17.12
75 Arnaud Coyot - Unibet.com 17.13
76 Julian Sanchez Pimienta - Relax - Gam 17.20
77 Michal Golas - Unibet.com 17.28
78 Nazareno Rossi - Team L.P.R. 17.29
79 Juan Carlos Cariñena - Andalucia - Cayasur 17.47
80 Jorge Ferrío Luque - Andalucia - Cayasur 18.15
81 Luca Celli - Team L.P.R. 18.44
82 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 19.46
83 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 20.18
84 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 20.20
85 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 20.25
86 Emilien Benoit Bergès - Agritubel
87 Lander Aperribay - Euskaltel - Euskadi 20.50
88 Carlos Torrent Tarres - Viña Magna - Cropu 20.55
89 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 20.56
90 Pedro Romero Ocampo - Extremadura - Spiuk 21.14
91 Luis Perez Romero - Andalucia - Cayasur 22.04
92 Maurizio Bellin - Team L.P.R. 22.17
93 Fernando Torres - Extremadura - Spiuk 22.43
94 Robert Hunter - Barloworld 23.18
95 Iker Flores Galarza - Fuerteventura - Canarias 23.41
96 Mikel Artetxe Gezuraga - Fuerteventura - Canarias 24.03
97 Mikel Gaztanaga Echeverria - Agritubel 25.34
98 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems 25.45
99 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 26.07
100 Geraint Thomas - Barloworld 26.40
101 Andrea Rossi - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 27.15
102 Massimo Codol - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 27.25
103 José A López Gil - Andalucia - Cayasur 27.28
104 Dario Andriotto - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
105 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 28.32
106 Cédric Hervé - Agritubel 28.41
107 Francesco Di Paolo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 28.50
108 Enrico Degano - Barloworld 29.07
109 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com 30.42
110 Gonzalo Rabuñal Ríos - Karpin Galicia 31.04
111 Florent Brard - Caisse d'Epargne 32.49
112 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 32.51
113 Danilo Wyss - Saunier Duval - Prodir 33.49
114 Evert Verbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 34.47
115 Victor Manuel Gomes Colinas - Viña Magna - Cropu 36.19
116 Aivaras Baranauskas - Agritubel 42.52
117 Diego Gallego Arnaiz - Viña Magna - Cropu 43.38
118 Héctor González Baeza - Saunier Duval - Prodir 44.25
119 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 44.39
120 Ignacio Gutierrez Cataluna - Team L.P.R. 44.55
121 Jimmy Casper - Unibet.com 44.57

Samlet stilling i pointkonkurrencen
1 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne 53 pts
2 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems 45
3 Juan Mauricio Soler - Barloworld 37
4 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam 34
5 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 32
6 Carlos Castaño Panadero - Karpin Galicia 25
7 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems 21
8 Aivaras Baranauskas - Agritubel 20
9 Carlos Torrent Tarres - Viña Magna - Cropu 17
10 José Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir 16
11 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 16
12 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 16
13 Mikel Gaztanaga Echeverria - Agritubel 16
14 Moises Duenas Nevado - Agritubel 15
15 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 14
16 Borut Bozichc - Team L.P.R. 14
17 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com 13
18 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 12
19 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 10
20 Vasil Kiryenka - Tinkoff Credit Systems 10
21 Francisco Perez Sanchez - Caisse d'Epargne 10
22 José Miguel Esp Elías Galindo - Relax - Gam 9
23 Pedro Romero Ocampo - Extremadura - Spiuk 9
24 Luis Perez Romero - Andalucia - Cayasur 9
25 Roberto Traficante - Team L.P.R. 8
26 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems 8
27 Jimmy Casper - Unibet.com 8
28 David Herrero Llorente - Karpin Galicia 7
29 Rubén Plaza Molina - Caisse d'Epargne 7
30 Jesús Hernández Blázquez - Relax - Gam 6
31 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit Systems 6
32 Emilien Benoit Bergès - Agritubel 6
33 Javier Moreno Bazan - Extremadura - Spiuk 5
34 Kanstantin Siutsou - Barloworld 5
35 Arnaud Coyot - Unibet.com 4
36 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 4
37 Constantino Zaballa Gutierrez - Caisse d'Epargne 3
38 Daniele Nardello - Team L.P.R. 3
39 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi 3
40 David De La Fuente Rasilla - Saunier Duval - Prodir 2
41 Nikolas Maes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 2
42 Alberto Martínez Trinidad - Agritubel 2
43 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias 2
44 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 1
45 Gustavo César Veloso - Karpin Galicia 1
46 Luca Celli - Team L.P.R. 1
47 Maurizio Bellin - Team L.P.R. 1

Samlet stilling i Bjergkonkurrencen
1 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam 34 pts
2 Juan Mauricio Soler - Barloworld 30
3 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi 30
4 Vasil Kiryenka - Tinkoff Credit Systems 26
5 Carlos Castaño Panadero - Karpin Galicia 25
6 José Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir 21
7 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne 14
8 José Miguel Esp Elías Galindo - Relax - Gam 14
9 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne 11
10 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 10

Samlet stilling i holdkonkurrencen
1 Caisse d'Epargne 32.38.36
2 Relax-Gam 0.46
3 Saunier Duval-Prodir 2.14
4 Karpin Galicia 4.36
5 Euskaltel-Euskadi 14.47
6 Extremadura-Spiuk 16.04
7 Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 16.05
8 Barloworld 16.43
9 Fuerteventura-Canarias 18.06
10 Viña Magna-Cropu 20.51
11 Team L.P.R. 20.59
12 Unibet.com 21.17
13 Tinkoff Credit Systems 23.54
14 Agritubel 24.15
15 Andalucia-Cayasur 29.03
16 Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 38.19

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro d'Italia(2.UWT) 09/05-31/05

Tour of Estonia(2.1) 28/05-30/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 28/05-31/05

Tour of Estonia(2.1) 28/05-30/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 28/05-31/05

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 31/05-07/06

Ronde van Limburg(1.1) 01/06

Course de la Paix Grand P...(2.NCUP) 04/06-07/06

Grosser Preis des Kantons...(1.1) 05/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

FIND DINE CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS