Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Vicente Reynes sejrede på fødselsdag

Vicente Reynes sejrede på fødselsdag

31. juli 2007 15:580
Caisse d’Epargne rytteren Vicente Reynes, som i dag blev 26, fejrede det ved at vinde den 62. udgave af det spanske endagsløb Circuit of Getxo (Otxoa Memorial). Efter 185 kilometer var Reynes hurtigst i spurten og kunne dermed vinde holdets 25 sejr i denne sæson.

”Jeg har ventet på denne sejr i nogle måneder, og dagen i dag er meget speciel, da det også er min fødselsdag. Løbet blev kørt meget hurtigt og nervøst med en del angreb. Holdet gjorde en kæmpe stykke arbejde for at kontrollere situationen. På den sidste stigning blev feltet delt op i to, og vi var meget opmærksomme, hvilket gav mig muligheden for at køre min egen spurt. Jeg gav den alt og var den første der krydsede linien,” sagde en meget glad Vicente Reynes efter løbet.

Resultat
1 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne 4.10.59 (44.310 km/t)
2 Takashi Miyazawa - Nippo Corporation - Meitan Honpo Co LTD - Asada
3 Jose Joaquin Rojas Gil - Caisse d'Epargne
4 Xabat Diego Otxotorena - Orbea - Laukiz F.T.
5 Milán Jiménez - Grupo Nicolás Mateos
6 Alexander Khatuntsev - Unibet.com
7 Enrique Mata Cabello - Viña Magna - Cropu
8 David Herrero Llorente - Karpin Galicia
9 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam
10 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi
11 Sergio Herrero Domínguez - Extremadura - Spiuk
12 Ignacio Sarabia Diaz - Extremadura - Spiuk
13 Yukiya Arashiro - Nippo Corporation - Meitan Honpo Co LTD - Asada
14 Koldo Fernandez - Euskaltel - Euskadi
15 Manuel Vazquez Huesco - Andalucia - Cayasur
16 Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir
17 Michael Lange - Team Slipstream powered by Chipotle
18 Iván Gilmartín - Viña Magna - Cropu
19 Francisco Jose Martinez Perez - Andalucia - Cayasur
20 Manuel Ortega Ocana - Andalucia - Cayasur
21 Martin Mata Cabello - Viña Magna - Cropu
22 Luis Fernandez Oliveira - Karpin Galicia
23 Arkaitz Durán Daroka - Saunier Duval - Prodir
24 Claudio José Casas Gallego - Andalucia - Cayasur
25 Thomas Peterson - Team Slipstream powered by Chipotle
26 Iban Mayo Diez - Saunier Duval - Prodir
27 Juan Olmo Menacho - Andalucia - Cayasur
28 Egoitz Murgoitio - Grupo Nicolás Mateos
29 Patrick Mccarty - Team Slipstream powered by Chipotle 0.07
30 Israel Perez Rodriguez - Extremadura - Spiuk
31 Juan Francisco Mouron Doldan - Karpin Galicia
32 Kazuki Inoue - Nippo Corporation - Meitan Honpo Co LTD - Asada
33 Josu Mondelo Díaz - Extremadura - Spiuk
34 Mathieu Perget - Caisse d'Epargne
35 Antonio Olmo Menacho - Andalucia - Cayasur
36 Angel Vicioso Arcos - Relax - Gam
37 William Frishkorn - Team Slipstream powered by Chipotle
38 Andoni Aranaga Azkune - Euskaltel - Euskadi
39 José López Gil - Andalucia - Cayasur
40 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 0.15
41 Gustav Larsson - Unibet.com 0.24
42 Joan Horrach Rippoll - Caisse d'Epargne 0.30
43 Ruben Plaza Molina - Caisse d'Epargne 0.31
44 Danny Pate - Team Slipstream powered by Chipotle 0.46
45 Sergio Escobar Roure - Grupo Nicolás Mateos 1.01
46 Bruno Lima - Viña Magna - Cropu
47 Dailos Diaz Armas - Fuerteventura - Canarias
48 Yasuharu Nakajima - Nippo Corporation - Meitan Honpo Co LTD - Asada
49 Constantino Zaballa Gutierrez - Caisse d'Epargne
50 Javier Aramendia Lorente - Orbea - Laukiz F.T.
51 Gonzalo Rabuñal Ríos - Karpin Galicia
52 Javier Echarri Marín - Grupo Nicolás Mateos
53 Alan Perez Lezaun - Euskaltel - Euskadi
54 Jesus Rosendo Prado - Andalucia - Cayasur
55 Gaizka Lasa Larraya - Karpin Galicia
56 Julen Zubero - Orbea - Laukiz F.T.
57 David Martin Velasco - Orbea - Laukiz F.T.
58 Juan Carlos Cariñena Luque - Andalucia - Cayasur
59 Iker Mezo Askargorta - Orbea - Laukiz F.T.
60 Joseba Zumeta Etxabe - Orbea - Laukiz F.T.
61 Caldwell Blake - Team Slipstream powered by Chipotle
62 Carlos Torrent Tarres - Viña Magna - Cropu
63 Serafin Martinez - Karpin Galicia
64 Denis Kudashev - Relax - Gam
65 Joaquín Sobrino - Relax - Gam
66 Raúl García De Mateo - Relax - Gam
67 Victor Manuel Gomes Colinas - Viña Magna - Cropu
68 Jorge Garcia Marin - Relax - Gam
69 Javier Moreno Bazan - Extremadura - Spiuk
70 Shinichi Fukushima - Nippo Corporation - Meitan Honpo Co LTD - Asada
71 Javier Cherro Molina - Fuerteventura - Canarias
72 Kazuya Okazaki - Nippo Corporation - Meitan Honpo Co LTD - Asada
73 Florent Brard - Caisse d'Epargne
74 Eloy Teruel Rovira - Grupo Nicolás Mateos 1.09
75 Ruben Lobato Elvira - Saunier Duval - Prodir
76 José Adrian Bonilla - Fuerteventura - Canarias 4.29
77 Raúl Alarcón García - Saunier Duval - Prodir 5.13
78 Francois Parisien - Team Slipstream powered by Chipotle
79 Josu Agirre Aseginolaza - Orbea - Laukiz F.T.
80 Josu Agirre Aseginolaza - Orbea - Laukiz F.T.
81 Sergey Kolesnikov - Unibet.com
82 Antonio Cosme Fraile - Viña Magna - Cropu
83 Pedro Romero Ocampo - Extremadura - Spiuk
84 Asier Fernandez Mateos - Orbea - Laukiz F.T.
85 Eduard Vorganov - Karpin Galicia
86 Andoni Lafuente - Euskaltel - Euskadi
87 Lander Aperribay - Euskaltel - Euskadi
88 Jason Donald - Team Slipstream powered by Chipotle
89 Lucas Euser - Team Slipstream powered by Chipotle
90 Pedro Romero Ocampo - Extremadura - Spiuk
91 Diego Gallego Arnaiz - Viña Magna - Cropu
92 Aitor Galdos Alonso - Euskaltel - Euskadi
93 Iban Iriondo - Euskaltel - Euskadi
94 Koji Fukushima - Nippo Corporation - Meitan Honpo Co LTD - Asada
95 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel - Euskadi
96 Gorka Amuriza Gumucio - Grupo Nicolás Mateos
97 Sébastien Portal - Caisse d'Epargne
98 Vicente Ballester Martinez - Fuerteventura - Canarias 6.26
99 Iker Leonet Iza - Fuerteventura - Canarias
100 Antonio Piedra - Fuerteventura - Canarias
101 Eladio Sanchez Prado - Fuerteventura - Canarias
102 Yoshiyuki Shimizu - Nippo Corporation - Meitan Honpo Co LTD - Asada
103 Igor Romero Etxebarria - Orbea - Laukiz F.T. 8.16
104 Bingen Fernandez Bustinza - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
105 Pablo De Pedro Garcia - Grupo Nicolás Mateos
106 Juan José Abril Merino - Viña Magna - Cropu
107 Ángel José Rodríguez García - Extremadura - Spiuk 8.19
108 José Antonio Baños Ballester - Grupo Nicolás Mateos
109 Miguel Ochoa - Grupo Nicolás Mateos


KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

HOMETRAINER? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE