Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Voeckler slog ivrig Voigt

Voeckler slog ivrig Voigt

07. april 2006 17:080
Jens Voigt (Team CSC) var vanen tro meget aktiv på den sidste etape i Vuelta Ciclista al Pais Vasco inden den afsluttende enkeltstart. Til forskel fra de foregående to år måtte han dog se sig oversprintet af Thomas Voeckler (Boygues Telecom) på de sidste meter af etapen. Treer blev den unge Juan Jose Cobo Acebo (Saunier Duval), der måtte slippe få kilometer før mål.

Allerede tidligt på den 178 km. lange etape kom Jens Voigt af sted sammen med ni andre (Charles Wegelius (Liquigas), Juan Jose Cobo Acebo (Saunier Duval), Pietro Caucchioli (Credit Agricole), Benoit Poilvet (Credit Agricole), Constantino Zaballa Gutierrez (Caisse d´Epargne), Thomas Voeckler (Bouygues), Andrei Grivko (Milram), Rémy Di Gregorio (Francaise des Jeux) og Gustavo César Veloso (Kaiku)) i, hvad der skulle vise sig at være dagens afgørende udbrud. Til trods for, at Andrei Grivko (Milram) var bare 3.40 min. efter i den samlede stilling fik gruppen lov at få et stort forspring og feltet formåede ikke at lukke hullet på den kuperede rute.

Med godt 20 km. til mål rykker Jens Voigt på dagens næstsidste stigning væk fra gruppen og får kun Thomas Voeckler (Bouygues) og Juan Jose Cobo Acebo (Saunier Duval) med på hjul.

I feltet begyndte favoritterne også så småt at rykke på sig, men ingen syntes for alvor at ville udfordre en meget overvågen og velkørende Samuel Sanchez til trods for, at han til sidst kun havde Iban Mayo ved sin side.

På dagens sidste korte stigning kort før mål må Cobo efter flere accelerationer fra Jens Voigt give slip i front. Til gengæld kunne Jens Voigt ikke ryste franskmanden af, der kunne køre hjem og vinde spurten foran den tyske Team CSC-rytter.

Et par minutter efter kom favoritterne i mål og derved er Samuel Sanchez fortsat i førertrøjen inden morgendagens enkeltstart.

Resultat af 5. etape
1 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 4.18.42
2 Jens Voigt (Ger) Team CSC
3 Juan Jose Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir 0.12
4 Gustavo Cesar (Spa) Kaiku 0.34
5 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole
6 Charles Wegelius (GBr) Liquigas
7 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram 0.36
8 Benoît Poilvet (Fra) Credit Agricole 2.11
9 Ruggero Marzoli (Ita) Lampre-Fondital 2.31
10 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
11 Francisco Javier Vila (Spa) Lampre-Fondital
12 Ricardo Serrano (Spa) Kaiku
13 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank
14 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas
15 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole
16 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole
17 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
18 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic
19 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas
20 Unai Osa (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
21 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
22 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team
23 M. A. Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems
24 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic
25 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
26 Manuel Beltran (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
27 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
28 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
29 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile Team
30 Daniel Navarro (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
31 Ignacio Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems
32 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole
33 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team
34 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner
35 Mikel Astarloza (Spa) AG2R Prevoyance
36 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel Pro Cycling Team
37 Constantino Zaballa (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
38 Ivan Parra (Col) Cofidis, le Credit par Telephone
39 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance
40 Luis Perez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone
41 José Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir
42 Xavier Tondo (Spa) Relax-Gam
43 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital
44 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
45 Antonio Colom (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
46 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
47 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
48 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
49 Arkaitz Duran (Spa) Saunier Duval-Prodir
50 Egoi Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
51 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
52 José Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team
53 David Etxebarria (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
54 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems
55 Andrea Noe (Ita) Liquigas
56 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto
57 Carlos Sastre (Spa) Team CSC
58 Oscar Freire (Spa) Rabobank
59 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi
60 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram
61 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
62 Dario David Cioni (Ita) Liquigas
63 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi 3.13
64 Björn Schröder (Ger) Team Milram 3.33
65 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance 3.36
66 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance
67 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
68 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
69 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto
70 Mario De Sarraga (Spa) Relax-Gam
71 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit par Telephone
72 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital
73 Jose Miguel Elias (Spa) Relax-Gam
74 Yon Bru (Spa) Kaiku
75 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital
76 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
77 Javier Ruiz De Larrinaga (Spa) Kaiku
79 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital
80 Jorge Azanza (Spa) Kaiku
81 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner
82 Nicki Sorensen (Den) Team CSC
83 Michael Blaudzun (Den) Team CSC

84 Raul Garcia De Mateo (Spa) Relax-Gam
85 Remi Pauriol (Fra) Credit Agricole
86 Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic
87 Theo Eltink (Ned) Rabobank
88 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
89 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom
90 Jesus Hernandez (Spa) Relax-Gam
91 Pieter Weening (Ned) Rabobank
92 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems
93 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram
94 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
95 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram
96 Thomas Lövkvist (Swe) Française des Jeux
97 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
98 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom
99 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux
100 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon-Lotto
101 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom
102 Bram Tankink (Ned) Quick Step-Innergetic
103 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner
104 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
105 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
106 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
107 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir
108 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir 3.45
109 Joaquin Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
110 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team 5.51
111 Ruben Lobato (Spa) Saunier Duval-Prodir
112 Daniel Becke (Ger) Team Milram 9.04
113 Adrian Palomares (Spa) Kaiku 10.24
114 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne-Illes Balears
115 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance 11.00
116 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom
117 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas
118 Alessandro Spezialetti (Ita) Liquigas
119 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team
120 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir
121 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
122 Benjamin Noval (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
123 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance
124 Igor Anton (Spa) Eusktalel-Euskadi
125 Iker Camaño (Spa) Euskaltel-Euskadi
126 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC
127 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems
128 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
129 Sergio Paulinho (Por) Liberty Seguros-Würth Team
130 Jason Mccartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
131 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
132 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
133 Jonathan Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
134 Thomas Dekker (Ned) Rabobank 11.06
135 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
136 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 15.41
137 Daniel Musiol (Ger) Team Milram
138 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance
139 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux
140 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team
141 Mikel Pradera (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
142 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems
143 Frédéric Finot (Fra) Française des Jeux
144 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
145 Israel Nuñez (Spa) Kaiku
146 Kevin De Weert (Bel) Quick Step-Innergetic
147 Jose Almagro (Spa) Relax-Gam
148 Jorge Garcia (Spa) Relax-Gam
149 Luis Fernandez (Spa) Phonak Hearing Systems
150 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
151 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
152 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
153 Freddy Bichot (Fra) Française des Jeux
154 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner 15.47
155 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 20.46
156 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi

Samlet klassement
1 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 19.58.54
2 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
3 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner 0.02
4 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
5 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
6 M. A. Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems 0.08
7 Antonio Colom (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
8 José Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir 0.09
9 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.10
10 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team
11 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
12 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team 0.19
13 Francisco Javier Vila (Spa) Lampre-Fondital 0.20
14 José Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.25
15 Xavier Tondo (Spa) Relax-Gam 0.47
16 Ruggero Marzoli (Ita) Lampre-Fondital 1.25
17 Manuel Beltran (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.31
18 Ignacio Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems
19 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom 1.34
20 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
21 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital
22 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile Team 1.37
23 Daniel Navarro (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
24 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram 1.50
25 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.52
26 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 2.23
27 Yon Bru (Spa) Kaiku 2.24
28 Mikel Astarloza (Spa) AG2R Prevoyance 2.31
29 Unai Osa (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 2.42
30 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel Pro Cycling Team 2.48
31 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole 2.56
32 Egoi Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.15
33 Ricardo Serrano (Spa) Kaiku 3.24
34 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir 4.07
35 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi 4.21
36 Oscar Freire (Spa) Rabobank 5.12
37 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto 5.22
38 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole 5.40
39 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram 5.43
40 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic 6.07
41 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic 6.16
42 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 6.49
43 Ivan Parra (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 7.11
44 Joaquin Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 7.38
45 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance 7.40
46 Ruben Lobato (Spa) Saunier Duval-Prodir 8.02
47 Constantino Zaballa (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 8.54
48 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team 9.00
49 David Etxebarria (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 9.09
50 Bram Tankink (Ned) Quick Step-Innergetic 9.17
51 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir 10.10
52 Carlos Sastre (Spa) Team CSC 10.40
53 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital 11.26
54 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas 11.27
55 Luis Perez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone 11.49
56 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 11.50
57 Andrea Noe (Ita) Liquigas 12.30
58 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner 13.05
59 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone 13.40
60 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance 13.47
61 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 13.59
62 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 14.20
63 Pieter Weening (Ned) Rabobank 14.37
64 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 14.40
65 Dario David Cioni (Ita) Liquigas 14.53
66 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole 15.15
67 Raul Garcia De Mateo (Spa) Relax-Gam 15.25
68 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto 15.58
69 Juan Jose Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir 16.02
70 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 16.32
71 Thomas Lövkvist (Swe) Française des Jeux 17.03
72 Jens Voigt (Ger) Team CSC 17.05
73 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom 17.25
74 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas 17.32
75 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole 18.41
76 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 18.44
77 Jorge Garcia (Spa) Relax-Gam 19.58
78 Jose Miguel Elias (Spa) Relax-Gam 20.21
79 Charles Wegelius (GBr) Liquigas 21.33
80 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 21.34
81 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 21.38
82 Thomas Dekker (Ned) Rabobank 22.24
83 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 22.39
84 Nicki Sorensen (Den) Team CSC 23.07
85 Jorge Azanza (Spa) Kaiku 23.08
86 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC 24.32
87 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto 25.13
88 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems 25.23
89 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 26.00
90 Benjamin Noval (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 26.12
91 Javier Ruiz De Larrinaga (Spa) Kaiku 26.20
92 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 26.43
93 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram 26.54
94 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon-Lotto
95 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 28.00
96 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance 28.05
97 Remi Pauriol (Fra) Credit Agricole 28.34
98 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank 29.41
99 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole 29.44
100 Benoît Poilvet (Fra) Credit Agricole 29.59
101 Michael Blaudzun (Den) Team CSC 30.26
102 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance 30.40
103 Igor Anton (Spa) Eusktalel-Euskadi 31.05
104 Theo Eltink (Ned) Rabobank 31.08
105 Iker Camaño (Spa) Euskaltel-Euskadi 31.35
106 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital 31.50
107 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 32.15
108 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto 32.20
109 Jonathan Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems 32.59
110 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 33.04
111 Jesus Hernandez (Spa) Relax-Gam 33.05
112 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 33.11
113 Alessandro Spezialetti (Ita) Liquigas 33.41
114 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram 33.45
115 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom 34.19
116 Björn Schröder (Ger) Team Milram 34.36
117 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 34.49
118 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 35.39
119 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital 36.21
120 Mikel Pradera (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 36.37
121 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team 36.38
122 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 37.18
123 Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic 38.07
124 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
125 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner 39.13
126 Jason Mccartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 39.37
127 Adrian Palomares (Spa) Kaiku 39.40
128 Arkaitz Duran (Spa) Saunier Duval-Prodir 40.12
129 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 42.28
130 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 44.20
131 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas 45.00
132 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team 45.11
133 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner 45.43
134 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 45.52
135 Gustavo Cesar (Spa) Kaiku 47.53
136 Daniel Becke (Ger) Team Milram 47.59
137 Luis Fernandez (Spa) Phonak Hearing Systems 49.02
138 Mario De Sarraga (Spa) Relax-Gam 49.09
139 Jose Almagro (Spa) Relax-Gam 50.38
140 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom 50.53
141 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 50.59
142 Israel Nuñez (Spa) Kaiku 53.13
143 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance 54.24
144 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne-Illes Balears 55.38
145 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 57.08
146 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram 58.25
147 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi 58.50
148 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.02.09
149 Daniel Musiol (Ger) Team Milram 1.03.12
150 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems 1.03.17
151 Freddy Bichot (Fra) Française des Jeux
152 Frédéric Finot (Fra) Française des Jeux 1.05.54
153 Sergio Paulinho (Por) Liberty Seguros-Würth Team 1.09.37
154 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance 1.12.58
155 Kevin De Weert (Bel) Quick Step-Innergetic 1.18.27
156 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux 1.28.21
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 24/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY MOUNTAINBIKE? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER