Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Voigt vandt kongeetape - opd.

Voigt vandt kongeetape - opd.

07. august 2006 17:020
Team CSC bomstærke tysker Jens Voigt kæmpede sig til en flot etapesejr på kongeetapen af Deutschland Tour. Derved forsvarede Voigt også på fornemste vis sin samlede føring i løbet.

Sidste års vinder af løbet Levi Leiphiemer (Gerolsteiner) forsøgte sig ellers med et angreb på etapens sidste stigning til målet i St. Anton og det så med tre kilometer til mål ud til lykkes, da Voigt måtte slippe den amerikanske rytters hjul. Men Team CSC rytteren kæmpede sig tilbage og fangede på den sidste kilometer Leipheimer og Andrei Kaschechkin (Astana), der var gået med i Gerolsteiner-rytterens ryk.

Kaschechkin åbnede spurten, men ingen kunne svare igen på Voigts tunge tråd og tyskeren kunne således tage sin anden etapesejr i løbet, to sekunder foran Leipheimer.

Med sejren udbyggede Voigt selvfølgelig også sin føring i det samlede klassement, hvor han før morgendagens lidt over 38 km. lange enkeltstart har et forspring på 24 sekunder til Leipheimer, mens Evgeni Petrov (Lampre-Fondital), der på dagens etape blev nummer fire, rykkede frem på en samlet tredjeplads, 56 sekunder efter Team CSC rytteren.

Etapen blev præget af et tidligt udbrud fra Sebastian Lang (Gerolsteiner), Erik Zabel (Milram), Sebastian Rosseler (Quick Step-Innergetic) og Mathew Hayman (Rabobank), hvilket betød, at Team CSC dagen igennem kom på hårdt arbejde på den kuperede rute, der foruden den afsluttende stigning, også bød på en kategori 2 stigning og en stigning udenfor kategori. Det kostede da også for både Inigo Cuesta og Andy Schleck, der efter sit hårde arbejde med at forsvare Voigts førertrøje tabte terræn i den samlede klassement. Cuesta er dog fortsat placeret på en samlet sjetteplads, 1.16 min. efter Voigt.


Resultat af 6. etape
1 Jens Voigt (Ger) Team CSC 5.11.48 (37.83 km/t)
2 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner 0.02
3 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Team 0.08
4 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital 0.10
5 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 0.36
6 Johann Tschopp (Swi) Phonak Hearing Systems 0.41
7 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team
8 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
9 Anton Luengo Celaya (Spa) Euskaltel-Euskadi
10 Inigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Team CSC
11 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.47
12 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.51
13 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.55
14 Josep Jufre Pou (Spa) Davitamon-Lotto
15 Gerben Löwik (Ned) Rabobank
16 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
17 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital
18 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 1.00
19 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 1.05
20 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
21 Andy Schleck (Lux) Team CSC 1.29
22 Joseba Albizu Lizaso (Spa) Euskaltel-Euskadi
23 Dario David Cioni (Ita) Liquigas 1.56
24 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step-Innergetic
25 Thomas Dekker (Ned) Rabobank
26 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
27 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance 2.12
28 Andrea Noe (Ita) Liquigas 2.23
29 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 2.28
30 Gerhard Trampusch (Aut) Team Wiesenhof Akud 2.32
31 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
32 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital
33 Gerrit Glomser (Aut) Team Vorarlberg 3.00
34 Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team
35 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
36 Francesco Failli (Ita) Liquigas
37 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir 3.04
38 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir 3.09
39 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Team 3.15
40 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 4.08
41 Joseba Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel-Euskadi
42 Charles Wegelius (GBr) Liquigas
43 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team
44 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital
45 Jason Mccartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
46 Kevin De Weert (Bel) Quick Step-Innergetic
47 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team 4.37
48 Pascal Hungerbühler (Swi) Team Vorarlberg
49 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems 5.10
50 Pieter Mertens (Bel) Davitamon-Lotto 6.11
51 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team 6.28
52 Erik Zabel (Ger) Team Milram 6.58
53 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana Team 7.31
54 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner 7.34
55 Mathew Hayman (Aus) Rabobank 8.29
56 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 9.01
57 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 9.15
58 Roy Sentjens (Bel) Rabobank 21.31
59 Nicki Sorensen (Den) Team CSC
60 Kai Reus (Ned) Rabobank
61 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
62 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R Prevoyance
63 Tyler Farrar (USA) Cofidis, le Credit par Telephone
64 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
65 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prevoyance
66 Erki Pütsep (Est) AG2R Prevoyance
67 Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux
68 Wim De Vocht (Bel) Davitamon-Lotto
69 Lloyd Mondory (Fra) AG2R Prevoyance
70 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team
71 Vicente Reynes Mimo (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
72 Ralf Grabsch (Ger) Team Milram
73 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux
74 Andreas Matzbacher (Aut) Team Vorarlberg
75 Harald Morscher (Aut) Team Vorarlberg
76 Luis Fernandez Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems
77 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux
78 Assan Bazayev (Kaz) Astana Team
79 Daniele Nardello (Ita) T-Mobile Team
80 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team
81 Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
82 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
83 Daniel Becke (Ger) Team Milram
84 Fabio Sacchi (Ita) Team Milram
85 Christian Knees (Ger) Team Milram
86 Iban Iriondo Uranga (Spa) Euskaltel-Euskadi
87 Christoph Girschweiler (Swi) Team Vorarlberg
88 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir
89 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel-Euskadi
90 Serguei Yakovlev (Kaz) Astana Team
91 Jan Boven (Ned) Rabobank
92 José Antonio Redondo Ramos (Spa) Astana Team
93 Mikel Pradera Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
94 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole
95 Benoît Joachim (Lux) Discovery Channel Pro Cycling Team
96 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto
97 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital
98 Bobby Julich (USA) Team CSC
99 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
100 Geert Verheyen (Bel) Quick Step-Innergetic
101 Benoît Poilvet (Fra) Credit Agricole
102 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Astana Team
103 Sebastian Siedler (Ger) Team Milram
104 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole
105 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
106 Björn Schröder (Ger) Team Milram
107 Enrico Poitschke (Ger) Team Milram
108 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
109 Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole
110 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Astana Team
111 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner
112 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
113 Iker Flores Galarza (Spa) Euskaltel-Euskadi
114 David Vitoria (Swi) Phonak Hearing Systems
115 Robert Retschke (Ger) Team Wiesenhof Akud
116 Thierry Marichal (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
117 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
118 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom
119 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
120 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic
121 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel-Euskadi
122 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole
123 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom
124 Dario Andriotto (Ita) Liquigas
125 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
126 Tim Klinger (Ger) Team Wiesenhof Akud
127 Peter Mazur (Pol) Saunier Duval-Prodir
128 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole
129 Stefano Zanini (Ita) Liquigas
130 Torsten Schmidt (Ger) Team Wiesenhof Akud
131 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole
132 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic
133 Gerald Ciolek (Ger) Team Wiesenhof Akud 21.45
134 Luke Roberts (Aus) Team CSC
135 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto
136 Davide Vigano (Ita) Quick Step-Innergetic
137 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner
138 Frédéric Finot (Fra) Française des Jeux
139 Jean-Patrick Nazon (Fra) AG2R Prevoyance
140 Mark Scanlon (Irl) AG2R Prevoyance
141 Björn Leukemans (Bel) Davitamon-Lotto
142 Nick Nuyens (Bel) Quick Step-Innergetic
143 Nicolas Inaudi (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
144 Sven Teutenberg (Ger) Team Vorarlberg
145 Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom 21.51
146 Marco Milesi (Ita) Liquigas 24.07
147 André Greipel (Ger) T-Mobile Team 24.14
148 Graeme Brown (Aus) Rabobank
149 Luciano Pagliarini Mendonca (Bra) Saunier Duval-Prodir
150 Mark Renshaw (Aus) Credit Agricole 24.18
151 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital
152 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital
153 Werner Riebenbauer (Aut) Team Vorarlberg
154 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
155 Marcel Sieberg (Ger) Team Wiesenhof Akud 24.21
156 Steffen Radochla (Ger) Team Wiesenhof Akud
157 Lubor Tesar (Cze) Team Wiesenhof Akud 24.24
158 Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic
159 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom
160 Christian Müller (Ger) Team CSC
161 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto 24.37
162 Patrick Riedesser (Aut) Team Vorarlberg 25.27
163 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom 25.48
164 Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux
165 Sébastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom 28.12

Udgået rytter:
Tomas Vaitkus (Ltu) AG2R Prevoyance

Samlet stilling efter 6. etape
1 Jens Voigt (Ger) Team CSC 27.39.29
2 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner 0.24
3 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital 0.56
4 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.00
5 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Team 1.03
6 Inigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Team CSC 1.16
7 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-Fondital 1.18
8 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team 1.34
9 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 2.02
10 Gerben Löwik (Ned) Rabobank 2.28
11 Johann Tschopp (Swi) Phonak Hearing Systems 2.32
12 Andy Schleck (Lux) Team CSC 2.36
13 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 2.48
14 Josep Jufre Pou (Spa) Davitamon-Lotto 2.52
15 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner 2.54
16 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 3.10
17 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 3.33
18 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir 3.57
19 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step-Innergetic 4.07
20 Thomas Dekker (Ned) Rabobank 4.11
21 Andrea Noe (Ita) Liquigas
22 Dario David Cioni (Ita) Liquigas 4.26
23 Joseba Albizu Lizaso (Spa) Euskaltel-Euskadi 4.39
24 Gerhard Trampusch (Aut) Team Wiesenhof Akud 4.43
25 Francesco Failli (Ita) Liquigas 5.04
26 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir 5.05
27 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 5.21
28 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne-Illes Balears 5.22
29 Gerrit Glomser (Aut) Team Vorarlberg 5.57
30 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 6.25
31 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir 6.27
32 Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team 6.28
33 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 6.39
34 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team 6.40
35 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance 7.15
36 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Team 8.01
37 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 8.21
38 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team 8.29
39 Kevin De Weert (Bel) Quick Step-Innergetic 8.56
40 Joseba Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel-Euskadi 9.07
41 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 9.33
42 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems 9.37
43 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team 10.28
44 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner 10.36
45 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana Team 10.40
46 Anton Luengo Celaya (Spa) Euskaltel-Euskadi 10.46
47 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital 11.36
48 Pieter Mertens (Bel) Davitamon-Lotto 12.54
49 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team 13.01
50 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team 13.10
51 Erik Zabel (Ger) Team Milram 14.30
52 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 15.05
53 Charles Wegelius (GBr) Liquigas 15.48
54 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 16.02
55 Mathew Hayman (Aus) Rabobank 16.33
56 Pascal Hungerbühler (Swi) Team Vorarlberg 18.27
57 Assan Bazayev (Kaz) Astana Team 23.18
58 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 23.55
59 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team 24.23
60 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole 24.29
61 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner 24.32
62 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic 25.44
63 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 25.52
64 Jonathan Patrick Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems 25.54
65 Harald Morscher (Aut) Team Vorarlberg 26.15
66 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom 26.17
67 Roy Sentjens (Bel) Rabobank 26.25
68 Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole 26.37
69 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole 26.40
70 Daniel Becke (Ger) Team Milram 26.44
71 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Astana Team 27.15
72 Serguei Yakovlev (Kaz) Astana Team 27.16
73 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Astana Team 27.20
74 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 27.23
75 Bobby Julich (USA) Team CSC 27.26
76 Luis Fernandez Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems 27.28
77 José Antonio Redondo Ramos (Spa) Astana Team 27.29
78 Benoît Poilvet (Fra) Credit Agricole 27.37
79 Iker Flores Galarza (Spa) Euskaltel-Euskadi
80 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R Prevoyance 27.38
81 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prevoyance 27.49
82 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel-Euskadi 27.58
83 Kai Reus (Ned) Rabobank 28.04
84 Vicente Reynes Mimo (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 28.06
85 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 28.08
86 Geert Verheyen (Bel) Quick Step-Innergetic 28.14
87 Nicki Sorensen (Den) Team CSC 28.28
88 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux 28.50
89 Luke Roberts (Aus) Team CSC 28.52
90 Mikel Pradera Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 29.49
91 Fabio Sacchi (Ita) Team Milram 29.50
92 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 30.04
93 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole 30.10
94 Daniele Nardello (Ita) T-Mobile Team 30.29
95 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team 30.51
96 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 30.56
97 Nick Nuyens (Bel) Quick Step-Innergetic 32.23
98 Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic 32.24
99 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step-Innergetic 32.51
100 Christian Knees (Ger) Team Milram 33.04
101 Sebastian Siedler (Ger) Team Milram 33.09
102 Nick Gates (Aus) Davitamon-Lotto 33.15
103 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole 33.19
104 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
105 Robert Retschke (Ger) Team Wiesenhof Akud 33.20
106 Frédéric Guesdon (Fra) Française des Jeux 33.43
107 Torsten Schmidt (Ger) Team Wiesenhof Akud 34.21
108 Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 34.27
109 Lloyd Mondory (Fra) AG2R Prevoyance 34.28
110 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel-Euskadi 34.33
111 Jan Boven (Ned) Rabobank
112 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 34.34
113 Gerald Ciolek (Ger) Team Wiesenhof Akud 34.53
114 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital 35.03
115 Björn Leukemans (Bel) Davitamon-Lotto 35.08
116 Nicolas Inaudi (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 35.10
117 Tim Klinger (Ger) Team Wiesenhof Akud 35.14
118 Frédéric Finot (Fra) Française des Jeux 35.32
119 Jean-Patrick Nazon (Fra) AG2R Prevoyance 35.36
120 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 35.40
121 Ralf Grabsch (Ger) Team Milram 35.42
122 Peter Mazur (Pol) Saunier Duval-Prodir 35.45
123 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 35.53
124 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 36.33
125 Björn Schröder (Ger) Team Milram 36.41
126 Sven Teutenberg (Ger) Team Vorarlberg 36.47
127 Davide Vigano (Ita) Quick Step-Innergetic
128 Thierry Marichal (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 37.17
129 Enrico Poitschke (Ger) Team Milram 37.29
130 Jason Mccartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 37.30
131 Wim De Vocht (Bel) Davitamon-Lotto 37.57
132 Andreas Matzbacher (Aut) Team Vorarlberg 38.15
133 Christophe Kern (Fra) Bouygues Telecom 39.15
134 Mark Scanlon (Irl) AG2R Prevoyance 39.26
135 Mark Renshaw (Aus) Credit Agricole 39.28
136 Dario Andriotto (Ita) Liquigas 39.33
137 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom 39.54
138 Christian Müller (Ger) Team CSC 40.17
139 André Greipel (Ger) T-Mobile Team 40.20
140 David Vitoria (Swi) Phonak Hearing Systems 42.03
141 Steffen Radochla (Ger) Team Wiesenhof Akud 42.51
142 Benoît Joachim (Lux) Discovery Channel Pro Cycling Team 43.07
143 Iban Iriondo Uranga (Spa) Euskaltel-Euskadi 43.22
144 Stefano Zanini (Ita) Liquigas 43.38
145 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner 43.47
146 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto 44.27
147 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto 44.31
148 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir 44.57
149 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner 45.35
150 Luciano Pagliarini Mendonca (Bra) Saunier Duval-Prodir 45.39
151 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 47.26
152 Marcel Sieberg (Ger) Team Wiesenhof Akud 47.48
153 Tyler Farrar (USA) Cofidis, le Credit par Telephone 47.59
154 Marco Milesi (Ita) Liquigas 48.22
155 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital 50.09
156 Graeme Brown (Aus) Rabobank 50.53
157 Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux 51.02
158 Sébastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom 51.18
159 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom 52.08
160 Patrick Riedesser (Aut) Team Vorarlberg 52.13
161 Christoph Girschweiler (Swi) Team Vorarlberg 52.44
162 Werner Riebenbauer (Aut) Team Vorarlberg 52.49
163 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital 53.03
164 Erki Pütsep (Est) AG2R Prevoyance 53.54
165 Lubor Tesar (Cze) Team Wiesenhof Akud 56.53
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Volta Limburg Classic(1.1) 04/04

Giro di Sicilia(2.1) 01/04-04/04

Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

Healthy Ageing Tour(2.NCUPJW) 10/04-12/04

Ronde van Vlaanderen(1.NCUP) 11/04

Paris-Roubaix(1.UWT) 12/04

Klasika Primavera de Amor...(1.1) 12/04

Paris-Camembert(1.1) 14/04

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger