Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Mark Cavendish slog til igen

Mark Cavendish slog til igen

13. maj 2007 17:560
T-Mobile rytteren, Mark Cavendish, vandt i dag løbets sidste etape i Dunkerque. I spurten slog han Erik Zabel (Team Milram) og den unge Team CSC rytter, Matthew Goss som nummer tre.

I den samlede stilling vandt Mathieu Ladagnous. Mens Lars Bak blev flot nummer seks. Derudover vandt det danske hold holdkonkurrencen.

Resultat af 6. etape
1 Mark Cavendish - T-Mobile Team 3.52.33 (44.636 km/h)
2 Erik Zabel - Team Milram
3 Matthew Goss - Team CSC
4 Sebastian Siedler - Team Milram
5 Hans Dekkers - Agritubel
6 Mark Renshaw - Crédit Agricole
7 Roberto Ferrari - Tenax Salmilano
8 Mathieu Drujon - Auber
9 Jean-Luc Delpech - Bretagne - Armor Lux
10 Baden Cooke - Canyon.com
11 Yauheni Hutarovich - Roubaix Lille Metropole
12 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano
13 David Harrigan - DFL - Cyclingnews - Litespeed
14 Saïd Haddou - Bouygues Telecom
15 Martin Velits - Team Wiesenhof Felt
16 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano
17 Jimmy Engoulvent - Crédit Agricole
18 Mickael Delage - Française des Jeux
19 Valery Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team
20 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
21 David Derepas - Roubaix Lille Metropole
22 Michael Friedman - Team Slipstream powered by Chipotle
23 Dominique Cornu - Predictor - Lotto
24 Volodymyr Dyudya - Team Milram
25 Mathieu Ladagnous - Française des Jeux
26 Bernard Sulzberger - DFL - Cyclingnews - Litespeed
27 Geert Steurs - Predictor - Lotto
28 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic
29 Roger Hammond - T-Mobile Team
30 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic
31 Honorio Machado Perez - Tenax Salmilano
32 Giovanni Bernaudeau - Bouygues Telecom
33 Steven Tronet - Roubaix Lille Metropole
34 Damien Monier - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
35 Scott Davis - T-Mobile Team
36 Guillaume Levarlet - Auber
37 Clément l'Hottelerie - Skil - Shimano
38 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano
39 Christian Murro - Tenax Salmilano
40 Matti Helminen - DFL - Cyclingnews - Litespeed
41 Laurent Lefevre - Bouygues Telecom
42 William Bonnet - Crédit Agricole
43 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
44 Mathieu Claude - Bouygues Telecom
45 Evgeniy Sladkov - Astana
46 Serge Baguet - Quickstep - Innergetic
47 Yann Huguet - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
48 Allan Johansen - Team CSC
49 Geoffroy Lequatre - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
50 Nicolas Jalabert - Agritubel
51 Lars Ytting Bak - Team CSC
52 Gorik Gardeyn - Canyon.com
53 Christophe Edaleine - Crédit Agricole
54 Paul Martens - Skil - Shimano
55 Rhys Pollock - DFL - Cyclingnews - Litespeed
56 Bert Roesems - Predictor - Lotto
57 David Boucher - Landbouwkrediet - Tönissteiner
58 Sébastien Minard - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
59 Anders Lund - Team CSC
60 Christophe Brandt - Predictor - Lotto
61 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet - Tönissteiner
62 Christophe Mengin - Française des Jeux
63 Nicolas Vogondy - Agritubel
64 Pierrick Fedrigo - Bouygues Telecom
65 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt 0.11
66 Aivaras Baranauskas - Agritubel
67 Kasper Klostergaard Larsen - Team CSC
68 Daniele Pietropolli - Tenax Salmilano
69 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
70 Craig Lewis - Team Slipstream powered by Chipotle
71 Jonathan Patrick Mc Carty - Team Slipstream powered by Chipotle
72 Glenn d'Hollander - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
73 Jason Donald - Team Slipstream powered by Chipotle
74 Koen Barbé - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
75 Florian Morizot - Auber
76 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
77 Bernhard Eisel - T-Mobile Team
78 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
79 Tom Steels - Predictor - Lotto 0.15
80 Aart Vierhouten - Skil - Shimano
81 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
82 Eric Baumann - T-Mobile Team
83 Matthé Pronk - Canyon.com
84 David Navas Chica - AG2r Prévoyance
85 Niki Terpstra - Team Milram
86 Enrico Poitschke - Team Milram
87 Andy Flickinger - Bouygues Telecom 0.21
88 Piotr Zielinski - Bretagne - Armor Lux 0.40
89 Rony Martias - Bouygues Telecom 0.42
90 Peter Van Petegem - Quickstep - Innergetic
91 Danny Pate - Team Slipstream powered by Chipotle 1.14
92 Chris Anker Sørensen - Team CSC
93 Frédéric Finot - Roubaix Lille Metropole
94 Alexey Kolessov - Astana
95 Erwin Thijs - Canyon.com 1.34
96 Emilien Benoit Bergès - Agritubel
97 Blaise Sonnery - AG2r Prévoyance
98 Thierry Marichal - Française des Jeux
99 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt
100 Frédéric Guesdon - Française des Jeux
101 Jean-Marc Marino - Crédit Agricole
102 Sergio Lagana - Tenax Salmilano
103 Claudio Cucinotta - Tenax Salmilano
104 Bradley Wiggins - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
105 Carlo Scognamiglio - Team Milram
106 Paul Brousse - Roubaix Lille Metropole
107 Cédric Vasseur - Quickstep - Innergetic
108 Stéphane Bonsergent - Bretagne - Armor Lux
109 Christophe Laurent - Crédit Agricole 2.19
110 Charles Guilbert - Bretagne - Armor Lux
111 Hamish Robert Haynes - DFL - Cyclingnews - Litespeed 2.43
112 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 4.20
113 Wim De Vocht - Predictor - Lotto
114 Jean Zen - Roubaix Lille Metropole

Udgået på dagens etape
DNF Jonathan Hivert - Crédit Agricole
DNF Pierre Rolland - Crédit Agricole
DNF Johan Lindgren - Française des Jeux
DNF Sébastien Joly - Française des Jeux
DNF Jakob Piil - T-Mobile Team
DNF André Korff - T-Mobile Team
DNF Kenny De Haes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
DNF Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
DNF Evan Oliphant - DFL - Cyclingnews - Litespeed
DNF Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet - Tönissteiner
DNF Ben Day - Navigators Insurance Cycling Team
DNF Christian Müller - Skil - Shimano
DNF Bastiaan Giling - Team Wiesenhof Felt
DNF Fabrice Piemontesi - Tenax Salmilano
DNF Jean Mespoulède - Auber
DNF Steve Chainel - Auber
DNF Sébastien Duret - Bretagne - Armor Lux
DNS René Haselbacher - Astana
DNS Markus Eichler - Canyon.com
DNS Troels Ronning Vinther - Canyon.com
DNS Christopher Sutton - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
DNS Jeremie Galland - Auber

Samlet slutstilling
1 Mathieu Ladagnous - Française des Jeux 22.13.25
2 Laurent Lefevre - Bouygues Telecom 0.13
3 Dominique Cornu - Predictor - Lotto 0.14
4 Baden Cooke - Canyon.com 0.21
5 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano 0.24
6 Lars Ytting Bak - Team CSC 0.26
7 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano 0.31
8 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic 1.31
9 Yann Huguet - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 2.23
10 Steven Tronet - Roubaix Lille Metropole 2.59
11 Pierrick Fedrigo - Bouygues Telecom 4.22
12 William Bonnet - Crédit Agricole 8.06
13 Jimmy Engoulvent - Crédit Agricole 8.32
14 Sebastian Siedler - Team Milram 8.46
15 Roger Hammond - T-Mobile Team 8.54
16 Nicolas Jalabert - Agritubel 9.03
17 Mickael Delage - Française des Jeux 9.04
18 Geert Steurs - Predictor - Lotto 9.15
19 Kasper Klostergaard Larsen - Team CSC 9.19
20 Sébastien Minard - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 12.09
21 Christian Murro - Tenax Salmilano 12.59
22 Christophe Mengin - Française des Jeux 13.19
23 Aivaras Baranauskas - Agritubel 13.25
24 Anders Lund - Team CSC 14.28
25 Christophe Edaleine - Crédit Agricole 17.24
26 Matthew Goss - Team CSC 17.25
27 Stéphane Bonsergent - Bretagne - Armor Lux 18.30
28 Bradley Wiggins - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 19.28
29 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 27.18
30 Mathieu Drujon - Auber 34.21
31 Cédric Vasseur - Quickstep - Innergetic 35.51
32 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 38.30
33 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 38.33
34 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic 38.35
35 Bert Roesems - Predictor - Lotto 38.40
36 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 39.22
37 Guillaume Levarlet - Auber 39.48
38 Chris Anker Sørensen - Team CSC 40.39
39 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 40.57
40 Paul Martens - Skil - Shimano 42.45
41 Martin Velits - Team Wiesenhof Felt 42.53
42 Gorik Gardeyn - Canyon.com 43.15
43 Scott Davis - T-Mobile Team 43.20
44 David Boucher - Landbouwkrediet - Tönissteiner 44.59
45 Mark Cavendish - T-Mobile Team 45.28
46 Enrico Poitschke - Team Milram 46.24
47 Piotr Zielinski - Bretagne - Armor Lux 46.43
48 Matti Helminen - DFL - Cyclingnews - Litespeed 46.59
49 Christophe Brandt - Predictor - Lotto 47.04
50 Craig Lewis - Team Slipstream powered by Chipotle 47.05
51 Serge Baguet - Quickstep - Innergetic 47.07
52 Nicolas Vogondy - Agritubel 47.12
53 Giovanni Bernaudeau - Bouygues Telecom 47.17
54 Erik Zabel - Team Milram 47.20
55 Geoffroy Lequatre - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 47.25
56 David Harrigan - DFL - Cyclingnews - Litespeed 47.29
57 Bernhard Eisel - T-Mobile Team 47.30
58 Valery Kobzarenko - Navigators Insurance Cycling Team
59 Andy Flickinger - Bouygues Telecom 47.33
60 David Derepas - Roubaix Lille Metropole 47.34
61 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet - Tönissteiner 47.38
62 Matthé Pronk - Canyon.com 47.45
63 Peter Van Petegem - Quickstep - Innergetic 47.52
64 Bernard Sulzberger - DFL - Cyclingnews - Litespeed 47.53
65 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 47.55
66 Emilien Benoit Bergès - Agritubel 48.07
67 Daniele Pietropolli - Tenax Salmilano 48.25
68 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt 49.04
69 Thierry Marichal - Française des Jeux 49.16
70 Frédéric Guesdon - Française des Jeux 49.39
71 Volodymyr Dyudya - Team Milram 49.56
72 Allan Johansen - Team CSC 49.59
73 Jason Donald - Team Slipstream powered by Chipotle 50.18
74 David Navas Chica - AG2r Prévoyance 50.20
75 Charles Guilbert - Bretagne - Armor Lux 50.40
76 Rony Martias - Bouygues Telecom 52.13
77 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt 52.14
78 Tom Steels - Predictor - Lotto 52.22
79 Carlo Scognamiglio - Team Milram 52.25
80 Wim De Vocht - Predictor - Lotto 55.12
81 Mark Renshaw - Crédit Agricole 55.29
82 Niki Terpstra - Team Milram 55.30
83 Michael Friedman - Team Slipstream powered by Chipotle 55.41
84 Clément l'Hottelerie - Skil - Shimano 55.46
85 Mathieu Claude - Bouygues Telecom 55.53
86 Hans Dekkers - Agritubel 55.57
87 Saïd Haddou - Bouygues Telecom 56.03
88 Damien Monier - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 56.04
89 Jonathan Patrick Mc Carty - Team Slipstream powered by Chipotle 56.09
90 Glenn d'Hollander - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 56.12
91 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano
92 Rhys Pollock - DFL - Cyclingnews - Litespeed 56.13
93 Eric Baumann - T-Mobile Team 56.15
94 Jean-Luc Delpech - Bretagne - Armor Lux 56.16
95 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 56.27
96 Florian Morizot - Auber 56.28
97 Roberto Ferrari - Tenax Salmilano 56.31
98 Yauheni Hutarovich - Roubaix Lille Metropole 56.39
99 Frédéric Finot - Roubaix Lille Metropole 56.47
100 Danny Pate - Team Slipstream powered by Chipotle 57.06
101 Koen Barbé - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 57.07
102 Honorio Machado Perez - Tenax Salmilano 57.13
103 Alexey Kolessov - Astana 57.21
104 Jean-Marc Marino - Crédit Agricole 57.27
105 Claudio Cucinotta - Tenax Salmilano 58.08
106 Erwin Thijs - Canyon.com 58.11
107 Evgeniy Sladkov - Astana 59.05
108 Paul Brousse - Roubaix Lille Metropole 59.16
109 Hamish Robert Haynes - DFL - Cyclingnews - Litespeed 59.44
110 Sergio Lagana - Tenax Salmilano 1.01.28
111 Aart Vierhouten - Skil - Shimano 1.01.54
112 Blaise Sonnery - AG2r Prévoyance 1.02.10
113 Christophe Laurent - Crédit Agricole 1.03.09
114 Jean Zen - Roubaix Lille Metropole 1.04.40

Slutstilling i Pointkonkurrencen
1 Mark Cavendish - T-Mobile Team 57 pts
2 Sebastian Siedler - Team Milram 50
3 Mathieu Ladagnous - Française des Jeux 40
4 Matthew Goss - Team CSC 39
5 Baden Cooke - Canyon.com 35
6 David Boucher - Landbouwkrediet - Tönissteiner 33
7 Mathieu Drujon - Auber 32
8 Piotr Zielinski - Bretagne - Armor Lux 26
9 Erik Zabel - Team Milram 22
10 Roger Hammond - T-Mobile Team 20
11 William Bonnet - Crédit Agricole 19
12 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano 19
13 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 17
14 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic 16
15 Mickael Delage - Française des Jeux 16
16 Pierrick Fedrigo - Bouygues Telecom 15
17 Christian Murro - Tenax Salmilano 15
18 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano 14
19 Yauheni Hutarovich - Roubaix Lille Metropole 14
20 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 13
21 Laurent Lefevre - Bouygues Telecom 13
22 Emilien Benoit Bergès - Agritubel 11
23 Bert Roesems - Predictor - Lotto 10
24 Cédric Vasseur - Quickstep - Innergetic 10
25 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 10
26 Dominique Cornu - Predictor - Lotto 10
27 Stéphane Bonsergent - Bretagne - Armor Lux 10
28 Mark Renshaw - Crédit Agricole 10
29 Steven Tronet - Roubaix Lille Metropole 9
30 Roberto Ferrari - Tenax Salmilano 9
31 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano 8
32 Lars Ytting Bak - Team CSC 7
33 Jimmy Engoulvent - Crédit Agricole 7
34 Hans Dekkers - Agritubel 7
35 Jean-Luc Delpech - Bretagne - Armor Lux 7
36 Nicolas Jalabert - Agritubel 6
37 Chris Anker Sørensen - Team CSC 6
38 Rony Martias - Bouygues Telecom 5
39 Tom Steels - Predictor - Lotto 4
40 Niki Terpstra - Team Milram 4
41 Aivaras Baranauskas - Agritubel 3
42 Guillaume Levarlet - Auber 3
43 Enrico Poitschke - Team Milram 3
44 David Harrigan - DFL - Cyclingnews - Litespeed 3

Slutstilling i Bjergkonkurrencen
1 Bert Roesems - Predictor - Lotto 12 pts
2 David Boucher - Landbouwkrediet - Tönissteiner 12
3 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic 12
4 Piotr Zielinski - Bretagne - Armor Lux 9
5 Pierrick Fedrigo - Bouygues Telecom 6
6 Niki Terpstra - Team Milram 4
7 Mickael Delage - Française des Jeux 3
8 Stéphane Bonsergent - Bretagne - Armor Lux 3
9 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 3
10 Cédric Vasseur - Quickstep - Innergetic 3
11 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 3
12 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano 2
13 Eric Baumann - T-Mobile Team 2
14 Mathieu Ladagnous - Française des Jeux 1
15 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano 1
16 Christian Murro - Tenax Salmilano 1
17 Christophe Mengin - Française des Jeux 1
18 Aivaras Baranauskas - Agritubel 1
19 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 1
20 Guillaume Levarlet - Auber 1
21 Christophe Laurent - Crédit Agricole 1

Slutstilling i Ungdomskonkurrencen
1 Mathieu Ladagnous - Française des Jeux 22.13.25
2 Dominique Cornu - Predictor - Lotto 0.14
3 Yann Huguet - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 2.23
4 Steven Tronet - Roubaix Lille Metropole 2.59
5 William Bonnet - Crédit Agricole 8.06
6 Mickael Delage - Française des Jeux 9.04
7 Kasper Klostergaard Larsen - Team CSC 9.19
8 Sébastien Minard - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 12.09
9 Anders Lund - Team CSC 14.28
10 Matthew Goss - Team CSC 17.25
11 Mathieu Drujon - Auber 34.21
12 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 38.30
13 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic 38.35
14 Guillaume Levarlet - Auber 39.48
15 Chris Anker Sørensen - Team CSC 40.39
16 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 40.57
17 Paul Martens - Skil - Shimano 42.45
18 Martin Velits - Team Wiesenhof Felt 42.53
19 Mark Cavendish - T-Mobile Team 45.28
20 Piotr Zielinski - Bretagne - Armor Lux 46.43
21 Craig Lewis - Team Slipstream powered by Chipotle 47.05
22 Giovanni Bernaudeau - Bouygues Telecom 47.17
23 Bernard Sulzberger - DFL - Cyclingnews - Litespeed 47.53
24 Emilien Benoit Bergès - Agritubel 48.07
25 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt 49.04
26 Volodymyr Dyudya - Team Milram 49.56
27 Carlo Scognamiglio - Team Milram 52.25
28 Mark Renshaw - Crédit Agricole 55.29
29 Niki Terpstra - Team Milram 55.30
30 Michael Friedman - Team Slipstream powered by Chipotle 55.41
31 Clément l'Hottelerie - Skil - Shimano 55.46
32 Mathieu Claude - Bouygues Telecom 55.53
33 Saïd Haddou - Bouygues Telecom 56.03
34 Damien Monier - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 56.04
35 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano 56.12
36 Florian Morizot - Auber 56.28
37 Roberto Ferrari - Tenax Salmilano 56.31
38 Yauheni Hutarovich - Roubaix Lille Metropole 56.39
39 Honorio Machado Perez - Tenax Salmilano 57.13
40 Alexey Kolessov - Astana 57.21
41 Jean-Marc Marino - Crédit Agricole 57.27
42 Evgeniy Sladkov - Astana 59.05
43 Paul Brousse - Roubaix Lille Metropole 59.16
44 Sergio Lagana - Tenax Salmilano 1.01.28
45 Blaise Sonnery - AG2r Prévoyance 1.02.10

Slutstilling i Holdkonkurrencen
1 Team CSC 66.50.04
2 Française des Jeux 7.56
3 Cofidis-Le Crédit par Téléphone 13.23
4 Crédit Agricole 15.59
5 Quickstep-Innergetic 17.36
6 Predictor-Lotto 25.07
7 Bouygues Telecom 29.33
8 Skil-Shimano 33.51
9 Agritubel 48.18
10 T-Mobile Team 51.15
11 Canyon.com 1.20.29
12 Team Milram 1.31.15
13 Roubaix Lille Metropole 1.31.44
14 Bretagne-Armor Lux 1.38.39
15 Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.44.26
16 Tenax Salmilano 1.46.38
17 Auber 1.59.55
18 DFL-Cyclingnews-Litespeed 2.11.49
19 Team Wiesenhof Felt 2.13.34
20 Team Slipstream powered by Chipotle 2.17.25

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro d'Italia(2.UWT) 09/05-31/05

Tour of Estonia(2.1) 28/05-30/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 28/05-31/05

Tour of Estonia(2.1) 28/05-30/05

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 28/05-31/05

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 31/05-07/06

Ronde van Limburg(1.1) 01/06

Course de la Paix Grand P...(2.NCUP) 04/06-07/06

Grosser Preis des Kantons...(1.1) 05/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NYE SKO? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER