Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Rick Flens vandt enkeltstarten

Rick Flens vandt enkeltstarten

04. august 2007 20:550

Her til aften blev enkeltstart i Post Danmark Rundt kørt i og omkring Næstved.

Det blev en overraskende vinder, da Rabobanks Rick Flens vandt enkeltstarten i tiden 14.48 foran endnu en ung rytter - nemlig Roman Kreuziger (Liquigas) og Marco Pinotti (T-Mobile).

Bedste dansker blev det unge danske talent André Steensen, som dermed avancerer pænt i klassementet. Glud & Marstrand Horsens rytteren var kun få hundrededele af et sekund fra at snuppe det nederste trin på podiet fra Marco Pinotti.

I det samlede klassement overtager Kurt Asle Arvesen (Team CSC) førertrøjen foran Enrico Gasparotto (Liquigas) og Matti Breschel (Team CSC).

Aftenens resultat betyder også, at det næsten er sikkert, at den samlede vinder af Post Danmark Rundt bliver Kurt Asle Arvesen.

Dagens professionelle sejr til Rick Flens var iøvrigt karrierens første for den unge hollænder.


Resultat af 5. etape
1 Rick Flens - Rabobank 14.48 (50.27 km/t)
2 Roman Kreuziger - Liquigas 0.02
3 Marco Pinotti - T-Mobile Professional Cycling 0.06
4 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens
5 Kurt Asle Arvesen - Team CSC
6 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 0.07
7 Magnus Backstedt - Liquigas 0.09
8 Mark Cavendish - T-Mobile Professional Cycling 0.12
9 Bert Roesems - Predictor-Lotto 0.13
10 Frantisek Rabon - T-Mobile Professional Cycling
11 Enrico Gasparotto - Liquigas 0.14
12 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken 0.15
13 Michael Blaudzun - Team CSC 0.16
14 Greg Henderson - T-Mobile Professional Cycling 0.17
15 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 0.18
16 Bart Vanheule - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 0.20
17 Servais Knaven - T-Mobile Professional Cycling 0.21
18 Casper Jørgensen - Team Odense Energi 0.22
19 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto 0.23
20 Marcus Ljungqvist - Team CSC 0.24
21 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS
22 Nicki Sørensen - Team CSC 0.26
23 Bogdan Bondariew - Intel-Action 0.27
24 Matti Helminen - DFL-Cyclingnews-Litespeed 0.28
25 Denys Kostyuk - Intel-Action
26 Marek Rutkiewicz - Intel-Action 0.30
27 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens 0.32
28 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon
29 Marcin Osinski - Intel-Action 0.33
30 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken
31 Markus Eichler - Unibet.com 0.34
32 Vincenzo Nibali - Liquigas 0.36
33 Leon Van Bon - Rabobank
34 Matti Breschel - Team CSC 0.37
35 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Professional Cycling 0.40
36 Mathew Haymann - Rabobank 0.45
37 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 0.46
38 Bart Dockx - Predictor-Lotto 0.47
39 Daniel Foder - Team Designa Køkken 0.48
40 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon 0.49
41 Robert Radosz - Intel-Action 0.50
42 Allan Johansen - Team CSC
43 Francesco Chicchi - Liquigas 0.53
44 Gerben Löwik - Rabobank
45 Jonas Ljundsblad - Unibet.com 0.55
46 Dmitry Kozontchuk - Rabobank 0.56
47 Mauro Da Dalto - Liquigas
48 Aaron Olson - T-Mobile Professional Cycling
49 Iljo Keisse - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
50 Ian Stannard - T-Mobile Professional Cycling 0.59
51 Lars Ulrich - Team Odense Energi 1.00
52 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.01
53 Kane Oakley - DFL-Cyclingnews-Litespeed
54 Krzysztof Miara - Intel-Action
55 Kenny De Ketele - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.03
56 Jan Almblad - Team GLS
57 Arnaud Coyot - Unibet.com
58 Robert Lauscha - Elk Haus-Simplon 1.08
59 Art Vierhouten - Skil-Shimano 1.10
60 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
61 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 1.12
62 Juan José Haedo - Team CSC 1.17
63 Jan Boven - Rabobank 1.18
64 Floris Goesinnen - Skil-Shimano
65 Michael Mørkøv - Team GLS 1.19
66 Matthe Pronk - Unibet.com
67 Cameron Jennings - DFL-Cyclingnews-Litespeed 1.20
68 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto
69 Tom Criel - Unibet.com
70 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken
71 David Derod - Skil-Shimano 1.21
72 Michael Pichler - Elk Haus-Simplon 1.22
73 Michael Skelde - Glud & Marstrand Horsens 1.23
74 Michael Vanderaerden - DFL-Cyclingnews-Litespeed
75 Erwin Thijs - Unibet.com 1.24
76 Niki Østergaard - Team GLS
77 Tom Steels - Predictor-Lotto 1.27
78 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.28
79 René Jørgensen - Team Designa Køkken
80 Luca Paolini - Liquigas
81 Michael Reihs - Team Designa Køkken 1.29
82 Thomas Oredsson - Team GLS
83 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken 1.31
84 Nic Ingels - Predictor-Lotto
85 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens 1.32
86 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi
87 Jan Valach - Elk Haus-Simplon 1.35
88 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens 1.36
89 Michael Larsen - Team Odense Energi
90 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano 1.37
91 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.42
92 Anders Lund - Team CSC 1.44
93 Max Van Heeswijk - Rabobank
94 Harald Totschnig - Elk Haus-Simplon 1.45
95 David Harrigan - DFL-Cyclingnews-Litespeed 1.46
96 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 1.47
97 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS
98 Kaoru Ouchi - Skil-Shimano
99 Anders Fialla - Team Odense Energi
100 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.48
101 Graeme Brown - Rabobank 1.52
102 Piotr Chmielewski - Intel-Action 1.54
103 Jimmy Casper - Unibet.com 1.55
104 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 1.56
105 Fabien Bacquet - Skil-Shimano
106 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano 2.01
107 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi 2.02
108 Morten Christiansen - Glud & Marstrand Horsens 2.08
109 Robby Meul - DFL-Cyclingnews-Litespeed 2.19
110 Jeremy Vennell - DFL-Cyclingnews-Litespeed 2.22
111 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi
112 Morten Reckweg - Team GLS 2.23
113 Stefano Zanini - Predictor-Lotto 3.16
114 Alessandro Vanotti - Liquigas 4.32


Samlet stilling efter 5. etape
1 Kurt Asle Arvesen - Team CSC 15.44.21
2 Enrico Gasparotto - Liquigas 0.14
3 Matti Breschel - Team CSC 0.27
4 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 0.28
5 Nicki Sørensen - Team CSC 0.32
6 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto 0.35
7 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken
8 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Professional Cycling 0.42
9 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens 0.45
10 Marek Rutkiewicz - Intel-Action 0.56
11 Roman Kreuziger - Liquigas 0.59
12 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens 1.13
13 Frantisek Rabon - T-Mobile Professional Cycling 1.19
14 Markus Eichler - Unibet.com 1.32
15 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS 1.35
16 Michael Blaudzun - Team CSC
17 Denys Kostyuk - Intel-Action 1.39
18 Marcus Ljungqvist - Team CSC 1.43
19 Bart Vanheule - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.51
20 Dmitry Kozontchuk - Rabobank 2.02
21 Mathew Haymann - Rabobank
22 Mark Cavendish - T-Mobile Professional Cycling 2.04
23 Daniel Foder - Team Designa Køkken
24 Niki Østergaard - Team GLS 2.16
25 Art Vierhouten - Skil-Shimano 2.24
26 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 2.32
27 René Jørgensen - Team Designa Køkken 2.38
28 Jonas Ljundsblad - Unibet.com 2.39
29 Vincenzo Nibali - Liquigas 2.47
30 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 2.48
31 Thomas Oredsson - Team GLS
32 David Derod - Skil-Shimano 2.57
33 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 3.04
34 Casper Jørgensen - Team Odense Energi 3.10
35 Harald Totschnig - Elk Haus-Simplon
36 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 3.36
37 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon 3.42
38 Bart Dockx - Predictor-Lotto 4.03
39 Arnaud Coyot - Unibet.com 4.05
40 Krzysztof Miara - Intel-Action 4.11
41 Kenny De Ketele - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 4.15
42 Greg Henderson - T-Mobile Professional Cycling 4.18
43 Tom Criel - Unibet.com 4.27
44 Jan Almblad - Team GLS 4.29
45 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken 4.32
46 Gerben Löwik - Rabobank 4.34
47 Matthe Pronk - Unibet.com 4.35
48 Michael Reihs - Team Designa Køkken 4.39
49 Magnus Backstedt - Liquigas 4.41
50 Michael Larsen - Team Odense Energi 4.43
51 Allan Johansen - Team CSC 4.45
52 Cameron Jennings - DFL-Cyclingnews-Litespeed 4.48
53 Nic Ingels - Predictor-Lotto 5.02
54 Michael Vanderaerden - DFL-Cyclingnews-Litespeed 5.24
55 Francesco Chicchi - Liquigas 5.26
56 Leon Van Bon - Rabobank 6.05
57 Mauro Da Dalto - Liquigas 6.12
58 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 6.17
59 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano 7.04
60 Aaron Olson - T-Mobile Professional Cycling 7.08
61 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon 7.12
62 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 7.42
63 Ian Stannard - T-Mobile Professional Cycling 7.47
64 Servais Knaven - T-Mobile Professional Cycling 8.15
65 Michael Pichler - Elk Haus-Simplon 8.16
66 Michael Skelde - Glud & Marstrand Horsens 8.32
67 Bert Roesems - Predictor-Lotto 8.34
68 Jan Valach - Elk Haus-Simplon 9.34
69 Michael Mørkøv - Team GLS 9.46
70 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 10.18
71 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 10.51
72 Luca Paolini - Liquigas 12.02
73 Rick Flens - Rabobank 14.22
74 Matti Helminen - DFL-Cyclingnews-Litespeed 15.36
75 Jan Boven - Rabobank 15.40
76 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken 17.12
77 Graeme Brown - Rabobank 22.08
78 Marco Pinotti - T-Mobile Professional Cycling 24.21
79 Robert Lauscha - Elk Haus-Simplon 25.55
80 Bogdan Bondariew - Intel-Action 27.59
81 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 28.04
82 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano 29.02
83 Erwin Thijs - Unibet.com 29.03
84 Max Van Heeswijk - Rabobank 29.49
85 David Harrigan - DFL-Cyclingnews-Litespeed 29.57
86 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken 36.50
87 Jimmy Casper - Unibet.com 36.51
88 Marcin Osinski - Intel-Action 37.15
89 Iljo Keisse - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 37.27
90 Robert Radosz - Intel-Action 37.28
91 Kane Oakley - DFL-Cyclingnews-Litespeed 37.30
92 Lars Ulrich - Team Odense Energi 37.31
93 Juan José Haedo - Team CSC 37.36
94 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 37.41
95 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens 38.01
96 Tom Steels - Predictor-Lotto 38.11
97 Anders Lund - Team CSC 38.15
98 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 38.29
99 Piotr Chmielewski - Intel-Action 38.32
100 Robby Meul - DFL-Cyclingnews-Litespeed 38.36
101 Morten Reckweg - Team GLS 39.46
102 Jeremy Vennell - DFL-Cyclingnews-Litespeed 40.44
103 Stefano Zanini - Predictor-Lotto 41.47
104 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 44.41
105 Morten Christiansen - Glud & Marstrand Horsens 45.29
106 Kaoru Ouchi - Skil-Shimano 45.51
107 Anders Fialla - Team Odense Energi 45.55
108 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens 46.24
109 Fabien Bacquet - Skil-Shimano 47.44
110 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi 50.16
111 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 52.41
112 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi 53.10
113 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi 56.41


Pointkonkurrencen efter 5. etape
1 Matti Breschel - Team CSC 35 pts
2 Mark Cavendish - T-Mobile Professional Cycling 33
3 Francesco Chicchi - Liquigas 30
4 Enrico Gasparotto - Liquigas 28
5 Kurt Asle Arvesen - Team CSC 23
6 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 18
7 Nicki Sørensen - Team CSC 16
8 Rick Flens - Rabobank 15
9 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Professional Cycling 15
10 Mathew Haymann - Rabobank 14
11 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano 14
12 Roman Kreuziger - Liquigas 13
13 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens 12
14 Juan José Haedo - Team CSC 12
15 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 11
16 Marco Pinotti - T-Mobile Professional Cycling 10
17 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 10
18 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens 9
19 Tom Steels - Predictor-Lotto 9
20 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken 9
21 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS 9
22 Denys Kostyuk - Intel-Action 8
23 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 8
24 René Jørgensen - Team Designa Køkken 8
25 David Derod - Skil-Shimano 8
26 Greg Henderson - T-Mobile Professional Cycling 7
27 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 7
28 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken 7
29 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 7
30 Magnus Backstedt - Liquigas 6
31 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 5
32 Daniel Foder - Team Designa Køkken 5
33 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 5
34 Nic Ingels - Predictor-Lotto 4
35 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 4
36 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto 4
37 Bert Roesems - Predictor-Lotto 4
38 Stefano Zanini - Predictor-Lotto 4
39 Art Vierhouten - Skil-Shimano 3
40 Frantisek Rabon - T-Mobile Professional Cycling 3
41 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon 3
42 Marek Rutkiewicz - Intel-Action 3
43 Graeme Brown - Rabobank 3
44 Kane Oakley - DFL-Cyclingnews-Litespeed 3
45 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon 2
46 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 2
47 Leon Van Bon - Rabobank 2
48 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1
49 Jonas Ljundsblad - Unibet.com 1
50 Krzysztof Miara - Intel-Action 1


Bakkekonkurrencen efter 5. etape
1 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS 74 pts
2 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 36
3 René Jørgensen - Team Designa Køkken 34
4 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 26
5 Daniel Foder - Team Designa Køkken 24
6 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 22
7 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 16
8 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 14
9 David Derod - Skil-Shimano 8
10 Leon Van Bon - Rabobank 8
11 Matti Breschel - Team CSC 6
12 Kane Oakley - DFL-Cyclingnews-Litespeed 6
13 Marek Rutkiewicz - Intel-Action 4
14 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens 4
15 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 2
16 Michael Pichler - Elk Haus-Simplon 2


Ungdomskonkurrencen efter 5. etape
1 Enrico Gasparotto - Liquigas 15.44.35
2 Matti Breschel - Team CSC 0.13
3 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto 0.21
4 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken
5 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens 0.31
6 Roman Kreuziger - Liquigas 0.45
7 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens 0.59
8 Frantisek Rabon - T-Mobile Professional Cycling 1.05
9 Markus Eichler - Unibet.com 1.18
10 Denys Kostyuk - Intel-Action 1.25
11 Bart Vanheule - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.37
12 Dmitry Kozontchuk - Rabobank 1.48
13 Mark Cavendish - T-Mobile Professional Cycling 1.50
14 Daniel Foder - Team Designa Køkken
15 Niki Østergaard - Team GLS 2.02
16 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 2.18
17 Vincenzo Nibali - Liquigas 2.33
18 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 2.34
19 David Derod - Skil-Shimano 2.43
20 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 2.50
21 Casper Jørgensen - Team Odense Energi 2.56
22 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 3.22
23 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon 3.28
24 Krzysztof Miara - Intel-Action 3.57
25 Kenny De Ketele - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 4.01
26 Tom Criel - Unibet.com 4.13
28 Nic Ingels - Predictor-Lotto 4.48
29 Michael Vanderaerden - DFL-Cyclingnews-Litespeed 5.10
30 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 6.03
31 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano 6.50
32 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon 6.58
33 Ian Stannard - T-Mobile Professional Cycling 7.33
35 Michael Mørkøv - Team GLS 9.32
36 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 10.04
37 Rick Flens - Rabobank 14.08
38 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken 16.58
39 Robert Lauscha - Elk Haus-Simplon 25.41
40 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano 28.48
41 Marcin Osinski - Intel-Action 37.01
42 Iljo Keisse - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 37.13
43 Lars Ulrich - Team Odense Energi 37.17
44 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens 37.47
45 Anders Lund - Team CSC 38.01
46 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 38.15
47 Morten Reckweg - Team GLS 39.32
48 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 44.27
49 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens 46.10
50 Fabien Bacquet - Skil-Shimano 47.30
51 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi 50.02
52 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 52.27
53 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi 52.56
54 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi 56.27


Fighterkonkurrencen efter 5. etape
1 Daniel Foder - Team Designa Køkken 16 pts
2 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 16
3 René Jørgensen - Team Designa Køkken 12
4 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS 10
5 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 10
6 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 6
7 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 4
8 Michael Pichler - Elk Haus-Simplon 4
9 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 4
10 David Derod - Skil-Shimano 2
11 Leon Van Bon - Rabobank 2


Holdkonkurrencen efter 5. etape
1 Team CSC 47.14.05
2 Liquigas 2.10
3 T-Mobile 2.33
4 Team Designa Køkken 3.18
5 Predictor - Lotto 4.04
6 Skil-Shimano 4.37
7 Elk Haus - Simplon 4.49
8 Team GLS 4.57
9 Team Intel Action 5.09
10 Rabobank 5.44
11 Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 6.34
12 Unibet.com 7.05
13 Glud & Marstrand Horsens 9.28
14 DFL Cyclingnews - Litespeed 24.10
15 Team Odense Energi 44.18

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger