Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Tirsdag formiddag skal junior herrerne køre deres VM i enkeltstart. De danske deltagere er Emil Wang og Mathias Krigbaum.
Annonce
82 drenge født i 1995 og 1996 skal tirsdag formiddag køre VM i enkeltstart for junior herrer. Første rytter starter klokken 10.00, og derefter er der halvandet minut mellem rytterne.
De to danske deltagere er Emil Wang og Mathias Krigbaum. De starter henholdsvis klokken 11.36 og 11.51. Rytterne skal køre 22,1 kilometer, og løbet forventes at være afgjort omkring klokken 12.30.
Du kan følge Feltet.dk's direkte opdatering fra løbet tirsdag klokken 10.00.
Se også startlisten til tirsdagens anden enkeltstart for elite damer samt onsdagens enkeltstart for elite herrer.
Starttider junior herrer - enkeltstart
10.00.00 Alexandr Voloshin - Kasakhstan
10.01.30 Artem Nych - Rusland
10.03.00 Mostov Zeke - USA
10.04.30 Adrian-Dumitru Zamfir - Rumænien
10.06.00 Tom Wirtgen - Luxembourg
10.07.30 Ivan Venter - Sydafrika
10.09.00 Martynas Stasikelis - Litauen
10.10.30 Grigoriy Shtein - Kasakhstan
10.12.00 Raivis Sarkans - Letland
10.13.30 Aliaksandr Riabushenko - Hviderusland
10.15.00 Santiago Fermin Quiroga - Argentina
10.16.30 Mark Padun - Ukraine
10.18.00 Iltjan Nika - Albanien
10.19.30 Nijat Niftaliyev - Aserbajdsjan
10.21.00 César Martingil - Portugal
10.22.30 Abderrahmane Mansouri - Algeriet
10.24.00 Vedat Koc - Tyrkiet
10.25.30 Adam Jamieson - Canada
10.27.00 Milan Holomek - Slovakiet
10.28.30 Ivan Garcia Cortina - Spanien
10.30.00 Filippo Ganna - Italien
10.31.30 Ekke-Kaur Vosman - Estland
10.33.00 Luc Turchi - Luxembourg
10.34.30 Sapar Serdarov - Turkmenistan
10.36.00 Michal Schlegel - Tjekkiet
10.37.30 Andrejs Podans - Letland
10.39.00 Andrej Petrovski - Makedonien
10.40.30 Janos Pelikan - Ungarn
10.42.00 Atsushi Oka - Japan
10.43.30 Marco-Tapio Niemi - Finland
10.45.00 Matas Mickevicius - Litauen
10.46.30 Amanuel Mengis Ghebreindrias - Eritrea
10.48.00 Tymur Maleev - Ukraine
10.49.30 Kwong Lau - Hong Kong
10.51.00 Victor Langellotti - Mongoliet
10.52.30 Ridjon Kopshti - Albanien
10.54.00 Cristofer Robin Jurado Lopez - Panama
10.55.30 Anton Ivashkin - Hviderusland
10.57.00 Jared Said Gonzalez Garcia - Mexico
10.58.30 Gaspar Gonçalves - Portugal
11.00.00 Nako Georgiev - Bulgarien
11.01.30 Ole Forfang - Norge
11.03.00 Daniel Fitter - Australien
11.04.30 Ryan Felgate - Sydafrika
11.06.00 Stylianos Farantakis - Grækenland
11.07.30 Mark Downey - Irland
11.09.00 Michael Dessau - USA
11.10.30 Facundo Olaf Crisafulli - Argentina
11.12.00 Andrei Covalciuc - Moldova
11.13.30 Juan Camacho Del Fresno - Spanien
11.15.00 Jack Burke - Canada
11.16.30 Lucian Buga - Rumænien
11.18.00 Jon Bozic - Slovenien
11.19.30 Juraj Bellan - Slovakiet
11.21.00 Onur Balkan - Tyrkiet
11.22.30 Hampus Anderberg - Sverige
11.24.00 Elgun Alizade - Aserbajdsjan
11.25.30 Edoardo Affini - Italien
11.27.00 Matthew Gibson - Storbritannien
11.28.30 Joshua Stritzinger - Tyskland
11.30.00 Pontus Kastemyr - Sverige
11.31.30 Piotr Konwa - Polen
11.33.00 Eduardo Estrada - Colombia
11.34.30 Sam Oomen - Holland
11.36.00 Emil Wang - Danmark
11.37.30 Patrick Müller - Schweiz
11.39.00 David Per - Slovenien
11.40.30 Nathan Van Hooydonck - Belgien
11.42.00 Corentin Ermenault - Frankrig
11.43.30 Mathieu Van Der Poel - Holland
11.45.00 Stepan Kurianov - Rusland
11.46.30 Dominic Von Burg - Schweiz
11.48.00 Oliver Mattheis - Tyskland
11.49.30 Michal Paluta - Polen
11.51.00 Mathias Krigbaum - Danmark
11.52.30 Dmitriy Rive - Kasakhstan
11.54.00 Abderrahmane Bechlagheme - Algeriet
11.55.30 Daniel Martinez - Colombia
11.57.00 Thomas Kaesler - Australien
11.58.30 Rémi Cavagna - Frankrig
12.00.00 Igor Decraene - Belgien
12.01.30 Nikolay Cherkasov - Rusland
Annonce
Annonce
Women's Tour(2.WWT) 04/06-09/06
Critérium du Dauphiné(2.UWT) 02/06-09/06
Tour de Korea(2.1) 05/06-09/06
ZLM Tour(2.1) 05/06-09/06
Tour de Korea(2.1) 05/06-09/06
ZLM Tour(2.1) 05/06-09/06
Grosser Preis des Kantons...(1.1) 07/06
Tour de Suisse(2.UWT) 09/06-16/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce