Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
ColoQuick-CULT vandt endnu et A-løb, da Daniel Bligaard Lyhne vandt i Bjergby tæt på Hjørring. Herunder finder du resultater af samtlige licensklasser.
Annonce
Herre A
1 Daniel Bligaard Lyhne - coloQuick - CULT 03:38:03
2 Audun Fløtten - Uno-X Hydrogen Development Team s.t.
3 Stefan Djurhuus - Riwal Platform Cycling Team 03:38:40
4 Jakob Frandsen - Team AURA Energi - CK Aarhus s.t.
5 Kristoffer Ylven WESTGAARD - Asker CK Elite s.t.
6 Louis Bendixen - coloQuick - CULT s.t.
7 Michael Reihs - Team VéloCONCEPT s.t.
8 Maximilian Hoffmann - Christina Jewelry-KUMA s.t.
9 Mads Lilholm Meyer - Vejle Cykel Klub s.t.
10 Anton Elfarsson - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
11 Jon-Anders BEKKEN - Asker CK Elite s.t.
12 Nils Lau Nyborg Broge - Team AURA Energi - CK Aarhus s.t.
13 Andreas Brandt Aidel - Hammel Cykle Klub s.t.
14 Lars Saugstad - Uno-X Hydrogen Development Team s.t.
15 Frederik Zeuner - Herning Cykle Klub 03:38:46
16 Sondre Kristiansen - Uno-X Hydrogen Development Team 03:38:50
17 Matias Kjeldsmark Christiansen - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling 03:39:11
18 Marius Therkildsen - Team Giant - Castellli 03:44:23
19 Jesper Odgaard Nielsen - coloQuick - CULT s.t.
20 Rasmus Esmann Ginnerup - Thy Cykle Ring s.t.
21 Jacob Gye Madsen - Team AURA Energi - CK Aarhus s.t.
22 Marcus Bønlykke - Christina Jewelry-KUMA s.t.
23 Christian Nykvist Larsen - Team WasteApp - AVIS s.t.
24 Mikkel Skjellerup - Team OK Kvickly Odder s.t.
25 Anders Dreyer Frost - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling 03:44:26
26 Søren Pedersen - Vejle Cykel Klub s.t.
27 Jesper JOHANSSON - Falköpings CK 03:44:28
28 Sebastian Baldtzar Rasmussen - Hammel Cykle Klub 03:44:35
29 Frederik Muff - Team AURA Energi - CK Aarhus s.t.
30 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub 03:44:43
31 Anders Krogh Jensen - Team OK Kvickly Odder 03:50:46
32 Nikolaj Henning - Team OK Kvickly Odder s.t.
33 Alexander Bojsen - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 03:50:58
34 Dávur Magnussen - Team WasteApp - AVIS s.t.
35 Sondre Bergan MOEN - Grenland SK s.t.
36 Even Vangsnes - Bærum OCK s.t.
37 Vincent Andersson - Stockholm CK s.t.
38 Emil Andersson - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling s.t.
39 Kristian Kulset - Uno-X Hydrogen Development Team s.t.
40 Erik Gellein Halvorsen - Sandefjord Sykleklubb s.t.
41 Nicolai Christensen - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
42 Silas Zacharias Clemmensen - Hammel Cykle Klub s.t.
43 Anders Fynbo - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling s.t.
44 Adrian RIPS - elektroland24 Cycling Team s.t.
45 Per Kristian Krikhus - Sandefjord Sykleklubb 03:51:02
46 Christian Truelsen Elbæk - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling s.t.
47 Kasper Thomsen - Team WasteApp - AVIS s.t.
48 Jacob Mørkøv - Team WasteApp - AVIS s.t.
49 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub s.t.
50 Lars Lau Christensen - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling s.t.
51 Erling HOMME - Grenland SK s.t.
52 Vidar VIKESTAD - IL SVERRE SYKKEL s.t.
53 Frederik Lund - Team OK Kvickly Odder 03:51:07
54 Mads Corell - Christina Jewelry-KUMA 03:51:09
55 Henrik TVEITAN - Grenland SK s.t.
56 Thomas Guldhammer - Vejle Cykel Klub 03:51:12
57 Henrik Andersen - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling 03:51:24
58 Henrik Lauve FØRLAND - Grenland SK 03:55:48
Herre B
1 Nikolaj Vejby Møller - Team AURA Energi - CK Aarhus 03:09:10
2 Mads Østergaard Kristensen - Herning Cykle Klub 03:09:14
3 Christian Gorm Albrechtsen - Herning Cykle Klub 03:09:38
4 Mads Søgaard Mondrup - Herning Cykle Klub 03:09:38
5 Jeppe Hanssing - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 03:09:39
6 Andreas Nielsen - Nyborg Cykle Klub 03:09:43
7 Mikkel Beck Olsen - Team AURA Energi - CK Aarhus 03:09:45
8 Jorn Oerlemans - Team OK Kvickly Odder 03:18:20
9 Arne Birkemose - Herning Cykle Klub s.t.
10 Thor Mørup Prødel - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 03:18:26
11 Asbjørn Koop Dalgaard - Vejle Cykel Klub 03:19:37
12 Jakob Olsen - Herning Cykle Klub s.t.
13 Thomas JANSEN - If Frøy 03:19:39
14 Nicolai Kjærstad - Bærum OCK 03:22:31
15 Asbjørn Ravn Rasmussen - Hammel Cykle Klub 03:34:37
Herre C
1 Felix HOLST - elektroland24 Cycling Team 02:43:15
2 Ole Emil Andersen - Cykle Klubben Aarhus 02:43:18
3 Nicolai Skou Sprenger - Cykle Clubben Hjørring 02:43:21
4 Christian Mathiesen - Cykle Klubben Aarhus 02:46:51
5 Jonathan Sulbæk Skarving - Amager Cykle Ring 02:46:57
6 Mathias Bundsgaard Matz - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:47:21
7 Daniel Vestergaard Villadsen - Herning Cykle Klub 02:47:31
8 Sebastian Rathje Andersen - Herning Cykle Klub 02:47:51
9 Daniel Falk Andersen - Hammel Cykle Klub s.t.
10 Thomas Bilde - Hammel Cykle Klub 02:48:09
11 Flemming Damgaard Andersen - Holstebro Cycleclub af 1960 02:50:06
12 Michael Salomonsson - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
13 Christoffer Tidemand - Kolding Bicycle Club s.t.
14 Daniel Svingel - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
15 Danny Bak Pedersen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
16 Trine Schmidt - Lotto Soudal Ladies s.t.
17 Marko WEBER - PSV90 Neubrandenburg 02:50:11
18 Glenn Nilsson - CK Ringen 02:50:12
19 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02:50:15
20 Anders Aarkrog Jepsen - Amager Cykle Ring 02:50:22
21 Tobias Dalsgaard - Holstebro Cycleclub af 1960 02:50:26
22 jonas andersen - Odder Cykel Klub 02:54:32
23 Simon Romey - 02:55:07
24 Frederik Jeppesen - Odder Cykel Klub 02:57:58
25 Thomas Heunicke - Amager Cykle Ring 03:01:57
26 Tobias Wallin Hjortshøj - Odder Cykel Klub 03:19:17
Herre D
1 Rasmus Kristensen - Varde Cykelklub 01:38:32
2 Jakob Nørgaard - Randers PI Cykelafdelingen 01:38:32
3 Kim Høholt - Cykle Clubben Hjørring s.t.
4 Mark Eriksen - Kolding Bicycle Club s.t.
5 Jesper Linddal - Aarhus Cycling (AaC) s.t.
6 Johnny Brandt - Hammel Cykle Klub s.t.
7 Poul Bentsen - Kolding Bicycle Club s.t.
8 Jeppe Falk-Kristensen - Nr Søby Cykel Klub s.t.
9 Martin Larsen - Vejen Bicycle Club s.t.
10 Anders Lindby - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
11 Nick Iversen - Thy Cykle Ring s.t.
12 Søren Bak Jepsen - Birkerød Bicycle Club s.t.
13 Momme Lassen - SG Athletico Büdelsdorf s.t.
14 Kim Ternstrøm - Tønder Amatør Cykle Ring s.t.
15 Rasmus Kolmos Schmidt - Sønderborg Cykle Klub s.t.
16 Kåre Kvisgaard Gram - Nakskov Cykle Club 01:38:37
17 Martin Asvig Pedersen - Randers PI Cykelafdelingen s.t.
18 Jesper Nielsen - Vejen Bicycle Club s.t.
19 Anders Thorup - Randers PI Cykelafdelingen 01:38:44
20 Nikolaj Hebsgaard - Aalborg Cykle-Ring 01:38:50
21 Mathias Panduro Høgfeldt Pedersen - Skive Cykle Klub 01:39:02
22 René Jeppesen - Randers PI Cykelafdelingen 01:39:48
23 Jan Stougaard Glerup - Aalborg Cykle-Ring 01:40:15
24 Lars Christesen - Støvring Motions Cykleklub 01:40:15
25 Steffen Sillesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01:40:25
26 dan christensen - Fredericia Cycle Club s.t.
27 Allan Hareskov - Cykle Clubben Hjørring 01:40:27
28 Oskar Ulrik Winkler - Roskilde Cykle Ring s.t.
29 Magnus Andersen - Aalborg Cykle-Ring 01:41:17
30 Jesper Johannesen - Cykle Clubben Hjørring 01:42:28
31 Michael Skov - Odder Cykel Klub 01:51:01
Herre Junior
1 Sander Andersen - Team ABC Junior 02:36:49
2 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior 02:37:44
3 Gustav JOHANSSON - HalmstadCK 02:37:46
4 jacob hindsgaul madsen - Team Herning CK Junior 02:39:08
5 Aksel Bech Skot-Hansen - Team Mascot WorkWear 02:39:11
6 Søren Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus 02:39:36
7 Martin Omarsson Mollerup - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
8 Niklas Spilcker Jacobsen - Team Mascot WorkWear s.t.
9 Mads Andersen - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
10 Jonas Nygaard Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
11 Nicolai Zinck - Aalborg Cykle-Ring s.t.
12 Jørgen CHRISTOFFERSEN - Fredrikstad sykkelklubb s.t.
13 Benjamin Irving - Hoste Taap Racing s.t.
14 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior s.t.
15 Sebastian Ryttersgaard - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
16 Oliver Knudsen - Team Mascot WorkWear s.t.
17 Ukendt - s.t.
18 Kristian HØVÅS - Grenland SK s.t.
19 Daniel Handberg Sigh - Nr Søby Cykel Klub s.t.
20 Andreas ANDERSSON - HalmstadCK s.t.
21 Jonas HAUGEN - Grenland SK s.t.
22 Ukendt - s.t.
23 Frederik Rosenmeyer - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
24 Frederik Thomsen - Team Mascot WorkWear s.t.
25 Laurits Skydsgaard Jensen - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
26 Benjamin Movang - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
27 Victor Malmqvist - Team ABC Junior s.t.
28 Jeff Hudlebusch - Team ABC Junior s.t.
29 Thomas Koldkjær Decker - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
30 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
31 Magnus Henneberg - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
32 Nicolai Clausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
33 christoffer sloth - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
34 Lucas Wulff - Team Vifra Kvickly Odder Junior 02:39:50
35 Johan Tiedemann Langballe - Team Herning CK Junior 02:39:52
36 Lucas Rishøj Nielsen - Team ABC Junior s.t.
37 Mikkel Feldtmann Hansen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior 02:40:12
38 Birk Udengaard Hansen - Team Mascot WorkWear 02:54:37
39 Frederik Raunsgaard - Herning Cykle Klub 02:59:22
40 Oliver Andersen - Team Cycling Elite Copenhagen 03:03:08
Dame A
1 Michelle Lauge Quaade - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 02:50:11
2 Rikke Bak Dalgaard - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 02:50:13
3 Maria Julie Høiriis Nielsen - Scandic Thylander Powered by Orbea 03:01:46
4 Louise Norman Hansen - Team VéloCONCEPT Women 03:01:47
5 Johanne Marcher - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK s.t.
6 Josefine Huitfeldt - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK 03:19:15
Dame B
1 Kirsten Søvang - Scandic Thylander Powered by Orbea 01:54:34
2 Mette Line Eriksen - Fredericia Cycle Club 01:54:35
3 Helle Hygum - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
4 Anna Sofie Larsen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
5 Heidi Gabriel - Sydkystens Cycling s.t.
6 Jenny Lassen - SG Athletico Büdelsdorf 01:54:45
7 Else Lund - Aarhus Cycling (AaC) 01:54:47
8 Karina Antonsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:09:07
9 Louise Lauridsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
Dame Junior
1 Thale Bjerk - Bærum OCK 01:47:26
2 Nanna Warming - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK 02:03:27
Herre Veteran 40
1 Henrik Frederiksen - Holte Cykel Klub 02:08:26
2 Tyge Rasmussen - Aalborg Mountainbikeklub s.t.
3 claus holm - Holte Cykel Klub 02:10:01
4 Jesper Jensen - Holte Cykel Klub s.t.
5 søren nilsson - Amager Cykle Ring 02:10:17
6 kenni schmidt - Grenaa Cykle Club 02:10:50
7 Klaus Frederiksen - Cykle Klubben Aarhus 02:11:02
8 Kenneth Iversen - K C K Herlev s.t.
9 Carsten Jensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02:11:04
10 Fredrik ROSTEDT - Jönköpings CK s.t.
11 Tommy Hass - DCR - Ballerup s.t.
12 Dan Holtebo - Aalborg Cykle-Ring s.t.
13 Søren Damgaard - Nr Søby Cykel Klub s.t.
14 Thomas Blichert-Toft - Ry Cycle Club s.t.
15 Søren Svenningsen - Holte Cykel Klub s.t.
16 henrik dam hansen - Silkeborg IF Cykling s.t.
17 Michael Olsen - Holte Cykel Klub 02:11:12
Herre Veteran 50
1 Thomas Schlüter - Roskilde Cykle Ring 01:43:06
2 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
3 jimmy havmøller - Aarhus Cycling (AaC) s.t.
4 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
5 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club s.t.
6 Kim Lambæk - Vejen Bicycle Club s.t.
7 Peter Faldt Jensen - Fredericia Cycle Club s.t.
8 Jens Kasler - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
9 Dan Jensen - Cykling Odense s.t.
10 Niels Peter Heiby - Cykle Klubben Aarhus s.t.
11 Jørgen Staun Jensen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
12 Christopher Ouzman - Hvidovre Cykle Klub s.t.
13 Kim Hørslev - Cykel Klubben Djurs s.t.
14 Flemming Wolff Kristensen - Cykling Odense 01:43:37
15 Leif Martin Stabe - Cykel Klubben Djurs 01:45:27
16 John Papsø - Silkeborg IF Cykling 01:45:52
17 kenneth nielsen reinholdt - Næstved Bicycle Club s.t.
18 Peter Holm Nielsen - Aarhus Cycling (AaC) 01:45:55
19 Søren Lambert Andersen - Give Cykelklub 01:46:10
20 Tom Jensen - Grenaa Cykle Club 01:51:59
21 Flemming Tolstrup - Cykel Klubben Djurs 01:52:00
22 Changiz Changizi - Silkeborg IF Cykling 01:52:02
23 Jan Holst Rothmann - Cykle Clubben Hjørring 01:57:02
Herre Veteran 60
1 Manfred Bartsch - SGAthletico Büdelsdorf 01:48:12
2 Holger Christiansen - Skive Cykle Klub 01:54:35
3 klaus peter petersen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
4 Jochen Keiler - SGAthletico Büdelsdorf 01:54:37
5 Vagn Skærlund Frandsen - Odder Cykel Klub 01:54:40
Annonce
Annonce
Tour de Suisse(2.UWT) 09/06-16/06
Tour de Suisse Women(2.WWT) 15/06-18/06
La Route d'Occitanie(2.1) 15/06-16/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce