Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
DCU-teamet Team WeBike-CK Aarhus havde en fantastisk dag, da der i dag blev kørt jysk/fynske mesterskaber. Nicklas Overgaard sejrede nemlig foran Christian Nyvang (ColoQuick) og holdkammeraten Nils Lau Nyborg Broge.
Annonce
Herre A
1 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen - Team WeBike-CK Aarhus 02.58,39
2 Christian Nyvang Lund - coloQuick - CULT s.t.
3 Nils Lau Nyborg Broge - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
4 Mads Baadgaard Rahbek - Team TREFOR s.t.
5 Alex Nicki Sylvest Rasmussen - coloQuick - CULT s.t.
6 Jesper Odgaard Nielsen - coloQuick - CULT 02.58,39
7 Daniel Bligaard Lyhne - Vejle Cykel Klub 02.58,55
8 Emil Bækhøj Halvorsen - Riwal Platform Cycling Team 02.59,00
9 Mikkel Frølich Honoré - LOTTO-SOUDAL s.t.
10 Jacob Gye Madsen - coloQuick - CULT s.t.
11 August Mors Poulsen - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
12 Louis Bendixen - coloQuick - CULT s.t.
13 Dennis Herforth Jensen - coloQuick - CULT s.t.
14 Thomas Guldhammer - Vejle Cykel Klub s.t.
15 Mathias Dam Westergaard - Team Almeborg-Bornholm s.t.
16 Jannik Hyldtoft Hansen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
17 Thomas Edemann Jensen - Odder Cykel Klub s.t.
18 Kristian Haugaard Jensen - coloQuick - CULT s.t.
19 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub s.t.
20 Frederik Muff - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
21 Jes Steengaard - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
22 Michael Jæger - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
23 Torkil Veyhe - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
24 Nikolaj Henning - Odder Cykel Klub 02.59,03
25 Jonas Vingegaard - Odder Cykel Klub 02.59,29
26 Christian Moberg Jørgensen - Team TREFOR s.t.
27 Kasper Linde Jørgensen - Riwal Platform Cycling Team 02.59,36
28 Mikkel Skjellerup - Odder Cykel Klub 03.01,01
29 Maximilian Hoffmann - coloQuick - CULT 03.01,16
30 Jesper Bundgård Vinkel - Riwal Platform Cycling Team s.t.
31 Aske Louring Vorre - coloQuick - CULT 03.06,22
32 Sebastian Carlsbæk Møller - Randers Cykleklub af 1910 03.11,42
Herre B
1 Casper Steen - Vejle Cykel Klub 02.32,30
2 Tore Thøgersen - Cykling Odense 02.32,30
3 Andreas Brandt Aidel - Hammel Cykle Klub s.t.
4 Eskil Vammen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
5 William Herman Wisholm - Aalborg Cykle-Ring s.t.
6 Søren Pedersen - Vejle Cykel Klub s.t.
7 Frederik Lund - Odder Cykel Klub 02.32,31
8 Mikkel Fenneberg - Hammel Cykle Klub s.t.
9 Mikkel Dreyer Nielsen - Hammel Cykle Klub 02.32,40
10 Jonas Rernböck - Odder Cykel Klub 02.33,35
11 Daniel Falk Andersen - Hammel Cykle Klub 02.33,40
12 Lasse Eland - Cykle Klubben Aarhus s.t.
13 Thomas Mikkelsen - Brædstrup Cykel Klub 02.35,24
14 Thomas Gjødsbøl - Herning Cykle Klub s.t.
15 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub s.t.
16 Peter Roed Knudsen - Cykling Odense s.t.
17 Viktor Kodal - Herning Cykle Klub s.t.
18 Stefan Ryom - Odder Cykel Klub s.t.
19 Jacob Bech - KÆDEN, Nr. Lyndelse s.t.
20 Mads Hardahl - Aalborg Cykle-Ring s.t.
21 Victor Skousgaard - Odder Cykel Klub s.t.
22 Nikolaj Friis - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.35,29
23 Christian Hellesø Vaaben - Hammel Cykle Klub s.t.
24 Morten Ib Nielsen - Ordrup Cykle Club 02.35,31
25 Sebastian Kildemand Schjødt - Cykling Odense 02.35,36
26 Rasmus Kristensen - Vejle Cykel Klub s.t.
27 Rasmus Klinkgaard - Cykling Odense 02.45,38
28 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke - Cykling Odense 02.45,51
29 Mads Krog Schultz Nielsen - Herning Cykle Klub 02.57,15
Herre C
1 Jakob Kortbæk - Thy Cykle Ring 02.39,18
2 Nicolai Skou Sprenger - Cykle Clubben Hjørring 02.39,18
3 Nis Johan Holleufer - Cykle Klubben Aarhus s.t.
4 Rasmus Vorre - Vejle Cykel Klub s.t.
5 Lasse Kristiansen - Cykling Odense s.t.
6 Jesper Attermann - Tønder Amatør Cykle Ring s.t.
7 Daniel Svingel - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
8 Lasse Kjær Hansen - Hammel Cykle Klub s.t.
9 Karsten Kousgaard - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
10 Frederik Mailund Lassen - Horsens Amatør Cykleklub 02.42,11
11 Anders Bruun - Give Cykelklub (elite) 02.43,36
12 Frank Eriksen - Randers Cykleklub af 1910 02.43,52
13 Anders Hørslev - Cykel Klubben Djurs 02.44,09
14 Simon Knudsen - Hammel Cykle Klub s.t.
15 Bjarke Vodder Nielsen - Randers Cykleklub af 1910 02.44,13
16 Andreas Nielsen - Nyborg Cykle Klub 02.47,37
17 Mathias Meldgård - Vejle Cykel Klub 02.49,01
18 jonas andersen - Odder Cykel Klub 02.49,06
19 Ciano Mejer - Vejle Cykel Klub 02.52,36
20 Flemming Damgaard Andersen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
21 Ask Nørgaard - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 03.13,22
22 Mikkel Trampe - Svendborg Cykle Club - Sydfyn s.t.
23 Casper Skaarup - Fredericia Cycle Club 03.19,36
Herre D
1 Morten Arild Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 02.08,25
2 Lasse Holm Bønnelykke - Aalborg CR 02.08,25
3 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
4 Christian Wilkens - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
5 Rasmus Kolmos Schmidt - Sønderborg Cykle Klub s.t.
6 Nikolaj Hebsgaard - Aalborg Cykle-Ring s.t.
7 Rasmus Højsgaard - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
8 Danny Petersen - Kolding Bicycle Club s.t.
9 Claus Boe Jensen - Viborg Cycling s.t.
10 Danny Bak Pedersen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
11 Simon Madsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
12 Martin Thusgaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
13 Rasmus Wagner - Hammel Cykle Klub s.t.
14 Christoffer Tidemand - Kolding Bicycle Club s.t.
15 Jan Jakob Iversen - Hammel Cykle Klub s.t.
16 Thomas Larsen Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
17 Johnny Brandt - Hammel Cykle Klub s.t.
18 Martin Laursen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
19 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub (elite) s.t.
20 Dennis Pedersen - Hammel Cykle Klub s.t.
21 kristoffer Davey Dalsgaard - Vejle Cykel Klub s.t.
22 Kasper Thomsen - Herning Cykle Klub s.t.
23 Stefan Abrahamsen - Rødekro Cykle Club RKCC s.t.
24 Kenneth Munk Kock - Vejen Bicykle Club 02.08,30
25 thomas wetter - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
26 Keld Bøgh Rasmussen - Give Cykelklub (elite) 02.09,53
27 Jens Hjort Christensen - KÆDEN, Nr. Lyndelse s.t.
28 Jens Berg - Rødekro Cykle Club RKCC 02.11,17
29 Asger Brix Pedersen - Cykle Klubben Aarhus 02.12,27
30 Jan Holst Rothmann - Cykle Clubben Hjørring 02.17,01
31 Michael Tvedergaard - Uldum CM s.t.
32 Niels Mellemgaard Sørensen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
33 Christoffer Kjelgaard Ilsø - Cykle Clubben Hjørring s.t.
34 Jens-Henrik Jensby - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
35 Michael Skov - Odder Cykel Klub s.t.
36 Esben Kjær-Lauridsen - Kolding Bicycle Club 02.18,17
37 Oliver Testrup Vad - Vejen Bicykle Club 02.39,19
Herre Junior
1 Christian Gorm Albrechtsen - Team Herning CK Junior 02.35,44
2 Daniel Vestergaard Villadsen - Team Herning CK Junior s.t.
3 Mads Østergaard Kristensen - Team Herning CK Junior s.t.
4 Andreas Handberg Madsen - Team Herning CK Junior 02.36,28
5 Johan Tiedemann Langballe - Team Herning CK Junior 02.36,34
6 Benjamin schjøtt Irving - Aalborg Cykle-Ring s.t.
7 Sebastian Ryttersgaard - Aalborg Cykle-Ring 02.36,38
8 Asbjørn Ravn Rasmussen - Hammel Cykle Klub 02.36,41
9 Mikkel Feldtmann Hansen - Hammel Cykle Klub 02.36,57
10 Nicolai Clausen - Team Herning CK Junior 02.42,56
11 Oliver Knudsen - Team Mascot WorkWear s.t.
12 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub s.t.
13 Carl Christian Møller Thiesen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
14 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub s.t.
15 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior s.t.
16 Jonas Frederik Banke - Pythonprocom - Velowear 02.50,14
17 Tobias Wallin Hjortshøj - Hammel Cykle Klub 02.56,43
18 Christian Lerche Hansen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 03.04,15
Dame A
1 Christina Malling Siggaard - Team BMS BIRN 02.47,15
2 Karen Hviid Christensen - Hedensted Cykel Klub 02.49,13
3 Louise Norman Hansen - Team BMS BIRN 03.08,47
Dame B
1 Anika Rasmussen - Cykling Odense 01.53,23
2 Julie Valgren Andersen - Thy Cykle Ring s.t.
3 Signe Pardorf - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite s.t.
4 Siri Strand - Cykle Klubben Aarhus s.t.
5 Else Lund - Hammel Cykle Klub s.t.
6 Mette Line Eriksen - Fredericia Cycle Club s.t.
Herre Veteran 40
1 Jan Birk Oxlund - Silkeborg I.F. Cykling 02.31,29
2 Torben Damsgaard Johansen - Hammel Cykle Klub 02.31,35
3 Tom Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub 02.31,59
4 Klaus Vesterlund Nielsen - Frederikshøj Cycling Club 02.31,59
5 Jens vind - Cykle Klubben Aarhus s.t.
6 Finn Madsen - Skive Cykle Klub s.t.
7 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg I.F. Cykling 02.32,02
8 brian poulsen - Horsens Amatør Cykleklub 02.37,05
9 jacob holk - Cykling Odense 02.37,07
10 Lars Gade - Elite Cycling Snejbjerg 02.37,17
11 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 02.40,35
12 Claus Schou Nielsen - Kolding Bicycle Club s.t.
13 Flemming Nielsen - Give Cykelklub (elite) s.t.
14 Jan Christoffersen - Cykling Odense s.t.
15 Jan Laursen - Cykling Odense s.t.
16 Niels-Jørgen Jensen - Cykling Odense s.t.
17 Dennis Boje Nissen - Tønder Amatør Cykle Ring s.t.
18 Michael Mortensen - Cykling Odense s.t.
19 Kim Givskov Hansen - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
20 Lars Ole Markvardsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
21 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
22 Klaus Frederiksen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
23 Kasper Bay - Cykling Odense s.t.
24 Erik Zoega - Nyborg Cykle Klub s.t.
25 Søren Damgaard - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
26 Nicolai Madsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
27 Jens Høiberg - Odder Cykel Klub 02.40,40
28 kenni schmidt - Grenaa Cykle Club 02.47,06
29 Jens Peder Ravn Rasmussen - Horsens Amatør Cykleklub 02.53,56
30 Azael Larsen - Sønderborg Cykle Klub s.t.
31 Uwe Aagaard Gugel - Kolding Bicycle Club 02.54,00
32 Peter Madsen - Vejen Bicykle Club 02.54,16
33 Karsten Andersen - Sønderborg Cykle Klub 02.54,42
34 Flemming Nørskov - Cykle Klubben Aarhus 02.57,39
35 Klaus Bo Faigh - Cykling Odense s.t.
36 Claus Vinther Madsen - Cykling Odense 03.17,29
Herre Veteran 50
1 Brian Jacobsen - Aarhus MTB 02.05,34
2 Bo Sommer - Elite Cycling Snejbjerg 02.06,33
3 jimmy havmøller - Cykle Klubben Aarhus s.t.
4 Per Christensen - JO CK s.t.
5 martin young - Fredericia Cycle Club s.t.
6 Peter Faldt Jensen - Fredericia Cycle Club s.t.
7 Danner Vedel Friis Kirkel - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
8 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club 02.06,41
9 Stig Nylandsted Larsen - Hammel Cykle Klub 02.06,43
10 Kim Skytte - Brædstrup Cykel Klub s.t.
11 Dan Jensen - Cykling Odense s.t.
12 Ronny Herman Wisholm - Aalborg Cykle-Ring s.t.
13 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub s.t.
14 Erik Brixen - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
15 Kim Hørslev - Cykel Klubben Djurs s.t.
16 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs s.t.
17 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub s.t.
18 Alex Madsen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
19 Ulrich Jung - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
20 Bo Simonsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
21 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub s.t.
22 Dennis Bay - Hammel Cykle Klub s.t.
23 Kent Jensen - Vejen Bicykle Club s.t.
24 Lars Fogtmann - Cykle Klubben Aarhus s.t.
25 Per Pedersen - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
26 Bjarne Andersen - Nyborg Cykle Klub s.t.
27 Henrik Rasmussen - Vejen Bicykle Club s.t.
28 Robert Andresen - Kolding Bicycle Club s.t.
29 Gudmund Brændgaard - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
30 Poul Madsen - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
31 Flemming Wolff Kristensen - Cykling Odense s.t.
32 Tom Jensen - Grenaa Cykle Club 02.07,35
33 Stig Bruun - Holstebro Cycleclub af 1960 02.09,38
34 Peter Bjerrisgaard - Vejen Bicykle Club s.t.
35 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg I.F. Cykling 02.09,41
36 Carsten Lindstrøm Nielsen - Herning Cykle Klub 02.14,08
37 Claus Wårsøe - Cykling Odense 02.14,08
38 Tom Knudsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
39 Morten B. Andersen - Fredericia Cycle Club s.t.
40 Jørgen Friis Kjeld - Middelfart Cykel Club 02.15,18
41 Mogens Kim Johansen - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite s.t.
42 Changiz Changizi - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
43 Peter Vestergaard - Kolding Bicycle Club s.t.
44 Michael Lehd - Nyborg Cykle Klub s.t.
45 Søren Kjærås - Middelfart Cykel Club 02.15,20
46 Per Korntved - Vejen Bicykle Club 02.17,53
47 Henrik Bavnhøj - Cykling Odense 02.21,45
48 Henrik Nymark Hansen - Kolding Bicycle Club 02.25,29
Herre Veteran 60
1 Jens Pape - Hedensted Cykel Klub 01.41,04
2 Finn Korsgård - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
3 Finn Koldste - Vejle Cykel Klub s.t.
4 Helmuth Gram - Fredericia Cycle Club 01.44,07
5 Ole Jensen - Hedensted Cykel Klub s.t.
6 Svend Christensen - Elite Cycling Snejbjerg 01.44,27
7 Svend E. Hansen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 01.48,16
8 Claus Ritsing - Kolding Bicycle Club s.t.
9 Ole Lindbjerg - Fredericia Cycle Club 01.49,53
10 Bjarne Brunhøj-Esbensen - Nyborg Cykle Klub 01.58,36
Drenge Ungdom
1 Aksel Bech Skot-Hansen - Cykel Klubben Djurs 02.04,14
2 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg I.F. Cykling 02.04,17
3 Morten Andreas Stampe - Cykle Klubben Aarhus s.t.
4 Lauritz Aarslev - Cykel Klubben Djurs s.t.
5 Robin Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
6 Peter Friis Løfstedt - Herning Cykle Klub s.t.
7 Frederik Thomsen - Cykling Odense s.t.
8 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub s.t.
9 Jonas Nygaard Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
10 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
11 Søren Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus 02.04,23
12 Daniel Handberg Sigh - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
13 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg Cykle-Ring 02.05,36
14 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub 02.06,36
15 sebastian Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 02.11,48
16 Marcus Holm - Herning Cykle Klub s.t.
17 Anders Stubberup - Holstebro Cycleclub af 1960 02.11,55
18 Jonas Nybo - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
19 Casper Skov Lodahl - Herning Cykle Klub s.t.
20 David Alexander Jørgensen - Give Cykelklub (elite) s.t.
21 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus s.t.
22 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
23 Jonas Tanski Kristensen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
24 Emil Schmidt - Aalborg Cykle-Ring s.t.
25 Phillip Nyto Fisker Mølgaard - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
26 Frederik Søndergaard Knudsen - Hammel Cykle Klub s.t.
27 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
28 Jacob Eriksen - Hammel Cykle Klub s.t.
29 Jonas Myrup Laakkonen - Cykling Odense s.t.
30 Rasmus Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) s.t.
31 Laust Sandkvist - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
32 Emil Myrup Laakkonen - Cykling Odense 02.11,58
33 Tobias Pilegaard Pedersen - Aalborg Cykle-Ring 02.16,12
34 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring s.t.
35 Mathias Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus 02.18,54
36 Mikkel Skovgaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
37 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle Cykel Klub 02.20,18
38 oliver nielsen - Cykling Odense s.t.
39 Casper Veth Jensen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
40 jonas michaelsen - Herning Cykle Klub 02.22,53
41 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.31,06
Herrer Veteran 70
1 Alan Kehlet - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01.48,17
2 Steffen Munch Hansen - Cykle Clubben Hjørring 01.48,17
3 laust madsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
Piger U16
1 Maria Bertelsen - Herning Cykle Klub 01.08,37
2 Mette Egtoft Jensen - Aalborg Cykle-Ring 01.15,32
3 Viki Juliussen - Horsens Amatør Cykleklub 01.15,34
4 Sine Johansen - Silkeborg I.F. Cykling 01.20,57
5 Fie Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 01.25,39
6 Celina Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus 01.31,27
Drenge U15
1 Andreas Vejlin - Silkeborg I.F. Cykling 01.08,36
2 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
3 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub s.t.
4 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub s.t.
5 Oliver Friis - Odder Cykel Klub s.t.
6 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
7 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub s.t.
8 Mathias Møller Jørgensen - Give Cykelklub (elite) s.t.
9 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring s.t.
10 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub s.t.
11 Sebastian Mikkelsen - Herning Cykle Klub 01.12,43
12 Morten Aalling Nørtoft - Give Cykelklub (elite) s.t.
13 Andreas Læssø Unger - Give Cykelklub (elite) 01.13,21
14 Aksel Klinge - Cykling Odense s.t.
15 Benjamin Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
16 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
17 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
18 Silas Bolund Falkø - Nyborg Cykle Klub s.t.
19 Jonas Tornbjerg Eye - Odder Cykel Klub 01.13,27
20 Patrick Vinding Jepsen - Cykling Odense 01.15,31
21 Tobias Bøgelund Poulsen - Cykling Odense s.t.
22 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club 01.15,32
23 Simon Dalby - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
24 Oscar Munk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
25 Joshua Kehlet - Cykle Klubben Aarhus s.t.
26 Jonas Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
27 Oliver Madsen Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 01.15,37
28 Peter Rod Ibsen - Silkeborg I.F. Cykling 01.19,16
29 Mads Jensby - Silkeborg I.F. Cykling 01.19,42
30 Jonas Larsen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
31 Victor Mejdal Svenstrup - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
Drenge U13
1 Malte Hellerup - Aalborg Cykle-Ring 00.33,09
2 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub s.t.
3 Victor Laumand Drue Nielsen - Varde Cykelklub s.t.
4 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
5 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub s.t.
6 Frederik Lykke - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
7 Gustav Stigaard Topp Lauridsen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
8 Thor Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
9 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus s.t.
10 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
11 Frederik Aalling Nørtoft - Give Cykelklub (elite) s.t.
12 Andreas Johansen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
13 Lasse Svoldgaard Andersen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
14 Tobias Breiner - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
15 Rasmus Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
16 Mikkel Lykke - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
17 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
18 Jakob Astrup - Middelfart Cykel Club s.t.
19 Mathias Hedevang Christensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
20 Hugo Bruun van Deurs - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
21 Henrik Pedersen - Herning Cykle Klub s.t.
22 Sebastian Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) 00.33,15
23 Oliver Mortensen - Cykling Odense 00.34,18
24 Casper Blicher Nielsen - Middelfart Cykel Club 00.34,24
25 Philip Steenbjerg - Herning Cykle Klub 00.35,54
26 Magnus Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus 00.35,54
27 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
28 Victor Bredtoft Andersen - Herning Cykle Klub s.t.
29 Joshua Bridgens - Kolding Bicycle Club 00.35,57
30 Mathias Michaelsen - Herning Cykle Klub 00.39,36
Piger U13
1 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 00.33,11
2 Claudia Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus 00.35,55
3 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
Drenge U11
1 Nikolaj Ankerstjerne Klausen - Herning Cykle Klub 00.18,06
2 Viktor Marinussen - Herning Cykle Klub 00.18,10
3 Jacob Kvistgaard - Give Cykelklub (elite) s.t.
4 Gustav Bakgaard - Aalborg Cykle-Ring 00.18,16
5 Victor Johannsen - Silkeborg I.F. Cykling 00.18,19
6 Anders Nytofte Petersen - Horsens Amatør Cykleklub 00.18,25
7 Nicolai Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub 00.18,44
8 Alexander Nedergaard - Middelfart Cykel Club 00.19,15
Piger U11
1 Sofie Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.20,47
Alle MK uden licens
1 Nicklas Ludewigs - Rask Cykler
2 Torben Ternstrøm - Tønder Acr
3 Ole John - CMUViborg
4 Karsten Graasbøll - KBCKolding
5 UKENDT -
6 UKENDT -
7 Andrew Bridges - KBC
8 Henry Schultz - Brørup CK
9 lars Hansen - Næsby Cykel Klub
Annonce
Annonce
Tour de Suisse(2.UWT) 09/06-16/06
Tour de Suisse Women(2.WWT) 15/06-18/06
La Route d'Occitanie(2.1) 15/06-16/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce