Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Annonce
B
1 Claus Holm - Holte Cykel Klub 02.33.40
2 Allan Tarp Aamann - KCK Herlev
3 Mads Bugge Andersen - ABC 00.46
4 Tommy Moberg Nielsen - CK Kronborg
5 Nicolai Clausen - Team Cycling Ringsted 01.01
6 Mads Nicolaysen - Holte Cykel Klub
7 Andreas Høst - CK Aarhus
8 Jesper Dünweber Darre - ABC
9 Emil Dam Sørensen - FBL
10 Steven Olesen - Kolding BC
11 Jørgen Hertz - CC Gladsaxe
12 Mathias Munk Andersen - Cykling Odense 02.02
13 Stefan Ravn Olsen - Lyngby CC
14 Brian Bayer - Esbjerg CR
15 Kasper Svingel Jensen - Bornholm CC
16 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse Farum CK
17 Troels Christensen - DBC
18 Emil Wårsøe - Cykling Odense
19 Christian Flindt-Larsen - Politiets CA
20 Bo Simonsen - Køge CR
21 Kenth Westergaard - Holte Cykel Klub
22 Mikkel Black Christensen - CK Aarhus
23 Frederik Bjørke Schwartz - DCR Ballerup
24 Jens Rasmus Knudsen Damgaard - Aalborg CR
25 Mikkel Christiansen - Roskilde CR
26 Morten Tillquist Nielsen - Sorø BC
27 Jens Kristian Kiilerich - CC Gladsaxe
28 Peter Visby - CK Fix Helsingborg
29 Anders Lawaetz - Hvidovre CK
30 Mathias Lindberg Mortensen - DCR Ballerup 02.14
C
1 Ricki Clausen - Hvidovre CK 02.05.40
2 Morten Kristen Jensen - ABC
3 Morten Pedersen - LFCK
4 Kristian Thomas Egholm - DMK
5 Peter Grann - CK Fix
6 Jon Fuglsang - JC Cykelklub
7 Lars Skovgaard Rasmussen - FBL
8 Chris Skaarup Mortensen - Roskilde CR
9 Frederik Rasmussen - Ordrup CC
10 Johan Mathias Håkansson - ABC
11 Søren Jensen - FBL
12 Florian Corradi - ABC
13 Kristian Slot Pedersen - Hvidovre CK
14 Lasse Søgaard - Holstebro CC
15 Casper Juel Jensen - DBC
16 Henrik Bunde - FBL
17 Jens Broberg - JC Cykelklub
18 Dan Hermansson - CK Fix Helsingborg
19 Søren Poulsen - Hvidovre CK
20 Henrik Brohus - Køge CR
21 Nathan Smith - FBL
22 Rasmus E. Andersen - Rungsted CK
23 Charles-René Madsen - Hvidovre CK
24 Niels Mogensen - DBC
25 Nick Lundstrøm - Hvidovre CK
26 Michael Hyldgaard Salomonsson - CC Hillerød
27 Henrik Wichmann Lund - Cykling Odense
28 Morten Sommer Espensen - ABC
29 Kasper Christensen - Politiets CA 00.16
30 Mikkel Strøm - CC Hillerød 00.19
31 Fredrik Bengtsson - CK Ringen 00.26
32 Alex Clausen - ABC 00.53
33 Stefan Nørregaard Knudsen - CC Hillerød 07.34
D
1 Jonas Morten - CK Aarhus 01.47.43
2 Stig Christensen - Ordrup CC
3 Bo Hasseriis Hansen - Ordrup CC
4 Nicholas Christophersen - Greve CC
5 Bastian Lyster Kjøller - CK Fix
6 Brian Jørgensen - Team Cycling Ringsted
7 Tommy Hass - DCR Ballerup
8 Kim Gundersen - CK Fix
9 Mogens Jensen - Næstved BC
10 Niklas Freydberg - Cykling Odense
11 Morten Christoffersen - Ordrup CC
12 Dan Andersen - Roskilde CR
13 Morten Hunnerup Petersen - LFCK
14 Alexander Bojsen - Amager CR
15 Christian Madsen - FBL
16 Martin Esberg - Hvidovre CK
17 Kim Petersen - ABC
18 Joachim Heyn - Nakskov CC
19 Jesper Kristensen - Roskilde CR
20 Morten Bak - Amager CR
21 Troels Nielsen - Amager CR
22 Laust Kruse - FBL
23 Johnny Ejsing - Ordrup CC
24 Finn Sellebjerg - Amager CR
25 Bob West - Køge CR
26 Henrik Sass - Næstved BC
27 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup CC
28 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup CC
29 Jesper Adolphsen - Ordrup CC
30 Thomas Lenzing Kristensen - Team Cycling Ringsted
31 Christian Skram - Ordrup CC
32 Andreas Dall-Jepsen - Lyngby cc
33 Mikkel Videbæk - Odder CK
34 Michael Juhl Pedersen - CC Hillerød
35 Jan Engel Jensen - Ordrup CC
36 Anders Henriksen - FBL
37 Henrik Sørensen - CK Kronborg
38 Jens Peter Larsen - Slagelse CR
39 Martin Henriksen - CC Hillerød
40 Michael Stockfleth - FBL
41 Brian Steimetz - Hvidovre CK
42 Anders Egløkke Østerbæk - Team Cycling Ringsted
43 Jens Kruse Nielsen - FBL
44 Kenneth Knudsen - Greve CC
45 Peter B Thorsted - CK Kronborg
46 Henrik Andersen - FBL
47 Steffen Dalgaard Andersen - CK Fix
48 Allan Mortensen - Køge CR
49 John Emskær Nielsen - Slagelse CR 00.14
50 Christian Glad Filtenborg - FBL 00.18
51 Jesper Jonasson Madsen - Bov CC
52 Lars Burmann - Greve CC
53 John Lynge Pedersen - Køge CR 00.27
54 Nickolai Buchtrup - Team Cycling Ringsted 03.21
H40
1 Patrick Heiler - Cykelcity 02.05.23
2 Henrik Roland Jensen - CK Aarhus
3 Michael Broge Jensen - CC Hillerød
4 Filip Klein - CK Kronborg
5 steen michael Petersen - Holte Cykel Klub
6 Lars Voss Toft - KCK Herlev
7 Peter Christensen Laisbo - Hvidovre CK
8 Jesper Nielsen - CC Hillerød
9 Martin Pedersen - Hvidovre CK
10 Michael Wolter - Team Cycling Ringsted
11 Miklos Molnar - Holte Cykel Klub 00.08
12 Claus Wårsøe - Cykling Odense 00.30
13 Martin Christiansen - Hvidovre CK
14 Steffen Høhl Quebec - CK Fix
15 Stig Andersen - Sorø BC
16 Jesper Lassen - CK Kronborg
17 Jan Høegh - Politiets CA
18 Morten Ryan Hansen - DBC
19 Tomas Louis Millung - Holte Cykel Klub 00.38
20 Torsten Bak - Amager CR 01.01
21 Páll Skaale Didriksen - Amager CR
22 René Leander - CC Gladsaxe
23 Brian Wulff Frederiksen - Greve CC
24 Torben Møller-Hansen - Holte Cykel Klub
25 Frank Reuter - Politiets CA
26 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted
27 Ron Levy - FBL
28 Peter Martin Stenberg - Hvidovre CK
29 Bo Wacker - Roskilde CR 01.10
30 Michael Rughede - Holte Cykel Klub
31 Michael Buck Kesby - DCR Ballerup
32 Lars Schmidt - Hvidovre CK 01.22
33 Jimmi Andersen - Amager CR 01.26
34 Henrik Zachariassen - ABC 01.35
H50
1 Lars Uffe Nielsen - Team Cycling Ringsted 01.49.03
2 Anders Høj - Skive CK
3 Torben Nielsen - Politiets CA
4 Henrik Diepgen - KCK Herlev
5 Jan Ryan Hansen - DBC
6 Jan Peter Petersen - Nakskov CC
7 Hasse Larsen - Ordrup CC
8 Jørgen Østerby - ABC
9 Frank Meyer - Politiets CA
10 Jimmi Johansen - Lyngby CC
11 Jonny Christensen - ABC
12 Anders Lau Jespersen - ABC
13 Henrik Pedersen - Mix1
14 Ole Dideriksen - Køge CR
15 Søren Kjær-Nielsen - CC Hillerød
16 Karsten Jørgensen - DBC
17 Frank Selsmark - FBL
18 Frank Peter Sørensen - CC Gladsaxe
19 Lars Gustafsson - CC Hillerød
20 Thomas Kyng - ABC
21 Jan Værnhøj Pedersen - LFCK
22 Håkon Persson - Cykelcity
23 Jens Frank - DCR Ballerup
24 steen Olsen - Hvidovre CK
25 Torben Lynge Jacobsen - Kalundborg CC
26 Michael Bornak - CC Hillerød
27 bjørn Midtgaard - Holbæk CR
28 Peter Nørskov - Holbæk CR
29 Johnny Faust - DCR Ballerup
30 Anders Christoffersen - Køge CR
31 Svend Erik Pedersen - Greve CC
32 Vagn Åkerström - DBC 00.12
33 Poul Petersen - CK Kronborg
34 Per-Anders Mårtensson - Burseryds IF 00.17
35 Flemming Thestrup - DBC
36 Børge Bundgaard Sørensen - Greve CC
37 Lars Christoffersen - Køge CR
38 Kim Ryan Hansen - DBC 00.29
39 Henrik Parbst - CK Fix 00.36
40 Christian Visby - CK Fix Helsingborg 05.44
41 Ole Johansen - CC Hillerød 11.28
42 Jens Linderod Weber - CC Gladsaxe 16.20
43 Håkan Johansson - CK Fix Helsingborg 19.06
H60
1 John Hansen - Næstved BC 01.49.07
2 Thomas Spread Campion - CC Hillerød
3 Ib Malm - Team Cycling Ringsted
4 Frank Garfeldt Kofoed - CC Hillerød 00.03
5 Henrik Rasmussen - HFCK
6 Kjeld Ole Hansen - Nakskov CC 00.12
7 Torben Søegaard - ABC 11.20
Dame B
1 Anette Dawartz - CC Hillerød 01.49.10
2 Trine Frilund Jacobsen - CC Hillerød 00.09
3 Mette Larsen - ABC 15.26
4 Anette Ambrosiusen - CC Hillerød 25.20
5 Anne Dorte Haslund - Næstved BC
Dame Junior
1 Alice Andersson - CK Trampen 01.46.37
2 Stine Ambrosiusen - CC Hillerød 00.03
U17
1 Alexander Atzen Sacht - Team Cycling Ringsted 01.25.01
2 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR
3 Niklas Larsen - Slagelse CR
4 Mads Corell - Næstved BC 04.58
5 Magnus Bak Klaris - Amager CR
6 Nicolai Just Pedersen - Cykling Odense
7 Andreas Serop Larsen - Næstved BC
8 Rasmus Bøgh Wallin - Amager CR
9 Oliver Jensen - Team Cycling Ringsted
10 Ziggy Christian Zinn Thomas - Amager CR
11 Daniel Hartvig - Greve CC
12 Lasse Mortensgaard - CK Fix
13 Frederik Hagn-Meinche Gundersen - CK Fix
14 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - DCR Ballerup
15 frederik Vahlgren - Køge CR
16 Jacob Kruse Jensen - Middelfart CC
17 Frederik Rasmussen - Roskilde CR
18 Mathias Klokholm - Lyngby CC
19 Rasmus Rømer Hansen - CK Kronborg
20 Kasper Trier Jørgensen - CK Fix
21 Jonas Gregaard Wilsly - DCR Ballerup
22 Tobias Reinhold Jacobsen - Næstved BC
23 David Møller - Lyngby CC
24 Philip Egeberg - Amager CR
25 Lasse Højlund Johansen - KCK Herlev
26 Oliver Almind - CK Fix
27 Kim Koldborg Laustsen - DCR Ballerup
28 Michael Svingel Jensen - Silkeborg IF Cykling
29 Kristian Løngaard - Lyngby CC
30 Rasmus Mønnike - CK Kronborg 05.11
31 Magnus Andersen - Næstved BC
32 Christoffer Kursawe - Lyngby CC
33 Mohamed Mujel - Cycling Storebælt 09.21
U15
1 Vincent Andersson - FK Trampen 01.10.40
2 Frederik Rodenberg Madsen - DCR Ballerup 01.58
3 Andreas Stokbro - CK Fix
4 Jonas Hougaard Jensen - Vejen BC
5 Emil Funder - CK Kronborg
6 Maximilian Hoffmann - Amager CR
7 Julian Suhr - Næstved BC
8 Casper Ingeberg - Odder CK
9 Peter Gylling - CK Fix
10 Nicolai Petersen - Amager CR
11 Mads Olander Hjort - Næstved BC
12 Christoffer Tolstøj Sichelkow - Lyngby CC
13 Jonas Petersen - Slagelse CR
14 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg
15 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted
16 Christian Nykvist Larsen - DCR Ballerup
17 Bjarke Andersen - DCR Ballerup
18 Daniel Jensen - Næstved BC
19 Silas Toftemark - Roskilde CR
20 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød
21 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR
22 Mads Zeller Schilling - CK Fix
23 Anders Mielke - Roskilde CR
24 Marcus Jønsson - Køge CR
25 Nicklas Falk Rasmussen - Slagelse CR
26 Nicolai Nørfelt Nielsen - Middelfart CC
27 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg
28 Andreas Lorentz Kron - DCR Ballerup
29 Marc Sehested - Amager CR
30 Holger C. Nyeland Ehlers - Lyngby CC
31 Martin Holritz Frank - Greve CC
32 Anders Fynbo - Greve CC
33 Rasmus Klinge Linneberg - DCR Ballerup
34 Lasse Holmgaard - Slagelse CR
35 Henrik Nielsen - CC Gladsaxe
36 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR
37 Silas Holme Stage - Greve CC
38 Jeppe Hanssing - Amager CR
39 Adam Toftemark - Roskilde CR
40 Andreas Lund Andresen - CK Fix 02.12
41 Sebastian Dehn - CK Fix 06.39
42 Jacob Ammitsøe - Lyngby CC 17.00
U16P
1 Amalie Dideriksen - Amager CR 01.12.39
2 Sofie Nellemann Kryger - CK Kronborg 00.03
3 Yasmin Jensen - Næstved BC 07.07
U13
1 Ludvig Wacker - Roskilde CR 39.00.00
2 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix
3 Eskild Rønhede - CK Fix
4 Mads Høiberg Klinke - Roskilde CR
5 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC
6 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg
7 Sander Andersen - DCR Ballerup
8 Oliver Errebo - CK Fix
9 Matias Gunnar Malmberg - CK Fix 00.09
10 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR Ballerup
11 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød
12 Rasmus Dahlmann - Greve CC
13 Magnus Peter Andersen - Greve CC
14 Oscar Madsstuen - CK Bure Halmstad
15 Lucas Norman Gude - KCK Herlev
16 Tobias Chrone - Greve CC
17 Victor Burmann - Greve CC
18 Emil Madsstuen - CK Bure Halmstad
19 Peter Haslund - Næstved BC
20 Vincent Elling Ferraro - Amager CR
21 Anton Larssen - CK Bure Halmstad 00.25
U13P
1 Mie Olander Hjort - Næstved BC 39.06.00
2 Victoria Elling Ferraro - Amager CR 00.10
3 Simone Emskær Nielsen - Slagelse CR 04.39
4 Caroline Andersson - Halmstads Cykelklub 05.02
U11
1 Julius Christian Gulmann - Ordrup CC 29.05.00
2 Tobias Lund Andresen - CK Fix
3 Magnus Munch - Køge CR
4 Tue Larsen - Slagelse CR
5 Mikkel Henriksen - Slagelse CR 00.13
6 Andreas Byskov Sarbo - Greve CC
7 Kasper Gylling - CK Fix
8 Magnus Lindberg Mortensen - DCR Ballerup
9 Marius Madsstuen - CK Bure Halmstad 10.09
10 Thorolf Rønhede - CK Fix 13.24
Annonce
Annonce
Mercan Tour Classic Alpes...(1.1) 29/05
Mercan Tour Classic Alpes...(1.1) 29/05
Course de la Paix GP Jese...(2.NCUP) 30/05-02/06
Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 01/06
Critérium du Dauphiné(2.UWT) 02/06-09/06
Classica Andorra Pirineus(1.1) 02/06
Women's Tour(2.WWT) 04/06-09/06
Tour de Korea(2.1) 05/06-09/06
ZLM Tour(2.1) 05/06-09/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce